Střípky z redakce I.

Ostatní
  • emimino
  • 28.09.06

Ahoj všem pozůstalým :) .[MsoNormal]   .[MsoNormal] Od velkého třesku uplynul právě týden a každý z nás měl už čas promyslet, kam ho srdce táhne. Počet návštěvníků emimina sice poklesl, ale exitus se nekoná ani náhodou :) A po týdenní kocovině je třeba jít dál vzhůru ke světlým zítřkům. .[MsoNormal]   .[MsoNormal] .[MsoNormal] Takže za ten týden se nám podařilo přejít na nové servery problémů se vyskytlo jen velmi málo a úplná odstávka emimina trvala jen něco kolem hodiny. .[MsoNormal] .[MsoNormal]

Podařilo se nám opravit pár chyb, mimo jiné i tu, která házela článek pod poslední menu - je to neuvěřitelné, ale dělal to příliš dlouhý podpis autora článku ;)

 

No a my v pozadí emimina přemýšlíme,  co pro Vás připravíme dobrého :)

 

Myslím, že se nám co nevidět objeví červňátka 2007, květnová diskuse jede na plné obrátky. Tipy, nápady a rady v diskusích pomáhají a radí každé z nás. Možná by nebylo špatné začít s deníčkem pro maminky dětí s handicapem, pro předčasně narozené děti, pro náhradní rodinnou péči… Haló, nové autorky! 

 

Některé nápady jste nám dali vy - jako je třeba zpovědnice. To by bylo místo, kde by bylo možné se vypovídat z problémů, které nechceme řešit pod svým jménem, jako jsou problémy v manželství, v intimních oblastech nebo třeba problémy s penězi… V těchto diskusích by se nezobrazovaly ani metříky, ani jména, ani bydliště, ani počet příspěvků. Bylo by to takové místo anonymní záchrany. Tohle místečko máme už povolené vymlátit z webmastera hlava nehlava :) 

 

Jak naše miminka rostou, mění se naše problémy - takže jsme založili deníček o školkové docházce - a budou se v něm řešit jak problémy nás rodičů, tak problémy dětí ve školce - a taky pořádně srovnáme školky v celé republice ale i v zahraničí. Deníček se jmenuje „Co nám školka dala a vzala…" a jste v něm vítáni. Podobně bychom mohli řešit i školáky - nechcete se toho někdo ujmout? 

 

Skoro všichni rádi cestujeme a když se nám narodí děti, je to najednou malinko komplikované - a tak zmapujeme republiku (nebo rovnou celý svět) v nové rubrice cestujeme s dětmi. Tuhle rubriku budete tvořit vy - svými články a tipy na výlety - a to jak jednodenní akce tak dovolené. Přesná forma se ještě hledá, ale to neznamená, že není na čase utřídit své vzpomínky a zážitky už teď. 

 

Když děti usnou a manžel se zrovna věnuje domácím pracím nebo fotbalu je čas myslet sama na sebe - a od toho tu bude nová rubrika „Mám čas" její náplň utvoříme samy - ale já bych v ní ráda viděla knížky, filmy a třeba i pletení, vzdělávací kurzy… 

Líbila by se mi také série článků o bydlení - o opravách bytu, bytových domů, o nájemním bydlení, o výstavbě domu… O vybavení našich bytů… Ale i tohle musíme ještě promyslet. 

 

 

Nejlepší na tom všem je, že to není zdaleka všechno!!!! Máme pro Vás pár překvapení, ale ty si necháme na příště. 

 

Chybí tu něco, co opravdu postrádáte? Tak to nám musíte poradit! Takže SEM S NÁPADY!!!!

 

Vaše eMimino  

   
Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
mismiska
Kecalka 178 příspěvků 28.09.06 19:57

ahoj,

jeste k tem opravenym chybam, je jich samozrejme vic, ale mnohe maji vliv hlavne na chod emimina a nejsou videt.

od webmastera mam prisliben clanek o tom, co vse je hotovo a jaky seznam oprav ma pred sebou.

takze zalezi na nas, jak mu budou pribyvat dalsi pripominky.

mismiska

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 28.09.06 20:14

Vítám vše, co bylo zmíněno!!! Dneska jsem nad tím přemýšlela snad celý den a říkala si, že každá řešíme i jiné, každodenní problémy, ne jen věci týkající se dětí. A proč to řešit na jiných forech, když si tady o tom můžeme popovídat mezi sebou. Takže - sem s tím!!!!
A zpovědnice je taky dobrý nápad. Určitě se nás tam pár zatoulá :).
Ivča a kluci

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 28.09.06 20:27

Přemýšlela jsem i o tom bydlení, ale nevím, jak to sem přidat. U toho bydlení by bylo dobré, aby šly třeba vkládat obrázky přímo do textu a to je zatím asi složitější, že?
Ivča  

 
Lesina
Echt Kelišová 9857 příspěvků 28.09.06 20:31

Hmm, ja mela predstavu samostanych clanku - ale zacinam si rikat, zda by nebyla lepsi stala dikuse - kvuli fotkam… Uvidime.
 L.

 
zdenek1
Povídálka 22 příspěvků 28.09.06 20:38

Ahoj,
vložit fotky by neměl být až tak velký problém. Jsou na to tři způsoby, co mě teď napadají, je to „jen„ otázka času na naprogramování. Jednoduchý způsob vložení fotky je nejsložitější na naprogramování a naopak :-) Pokud budeš mít chuť, pošlu návod jak to udělat již teď, byť trochu komplikovaněji.
 Zdenek

 
Vvv
Ukecaná baba ;) 1364 příspěvků 28.09.06 20:41

Ahoj, samé super nápady!
Zejména o bydlení bych hned měla jeden pěkný obrázek aneb Jak náš Adámek dnes místo poledního spaní pomaloval celý pokojíček včetně postýlky fixama :)) Pro milovníky abstraktního umění vynikající inspirace :)))
 Verča

 
Lesina
Echt Kelišová 9857 příspěvků 28.09.06 20:47

Juuu, to sepis a hlavne vyfot. Jako uvodni clanek serialku o bydleni to teda nebude spatne :D
 L.

 
Efina
Kelišová 6429 příspěvků 28.09.06 21:00

Ahoj,
rozšíření témat je super, klidně bych zašla ještě dál…
Proč hledat po různých webech, když by se dalo probrat vše ze všech stránek domova zde… stejně je tu člověk nejvíc a pár ještě bude.. :-)  .
Z nápadů se mi nejvíc líbí to, že se bude víc myslet na maminky, jejichž děti jsou něčím jiné… jsou vlastně výjimečné :-) Ty tu vlastní prostor dosud neměly… .

Co se týká vizuální podoby eMimča, tak já docela nesnáším rolování dolu… pro mne jsou ideální weby, kdy mám „záložky“ témat nahoře vedle sebe.. něco jako ve Windows když se jde do nastavení… protože vše je nahoře, na první straně a již jen prokliknu kam chci jít… Zde se musí jet dolu.. a hledat v levém dlouhém seznamu… Ale evidentně to ostatním vyhovuje, bo tento systém je tu pár let.. nikdy mi nepřišel přehledný.. a mé milované diskuzní fórum je tak bolestně nízko :-)
Ale člověk si zvykne.. a nyní je mi to již jedno… přece nebudu webmastera stresit připomínkami, má také nárok na život, no ne? ;-) .

Díky za novinky a přeji mnoho dalších podobných nápadu,
 E.

 
johanka11
Stálice 76 příspěvků 28.09.06 21:24

Ahoj, děkuji za info, co se chystá a na čem se pracuje, nápady jsou to prima, souhlasím a až se mi podaří odehnat virózu, co se mě drží už druhý týden, tak se taky pokusím přispět s nějakým nápadem.
Johanka

 
johanka11
Stálice 76 příspěvků 28.09.06 21:28

Tak to mě napadá další rubrika : „Co vaše ratolesti vyvedly“ :-)) aby se člověk od srdce zasmál a může být doplněno i fotografiemi - z různých oblastí života, nejen počmárané zdi, ale hlavně trapasy na veřejnosti, o ty nebývá nouze.
Johanka

 
mismiska
Kecalka 178 příspěvků 28.09.06 21:31

a to ma blizko i k ruznym detskym komentarum viz nas posledni : dostanes na zadek - dekuji, ani nechci..

mismiska

 
Vvv
Ukecaná baba ;) 1364 příspěvků 28.09.06 21:35

Johanko, jo! :)))
Já si už kolikrát spílala, že si ty „vejšplechty“ svého synáčka někam nepíšu, takto bych měla kam jeho perly zaznamenávat :) A zároveň se ujistit, že nejsem sama, kdo má doma malého tiskového mluvčího :))))
 Verča

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 28.09.06 21:37

že by rubrika Perličky z úst našich dětí??? :)
Tak zrovna jednu házím k nám do deníčku…
Ivča od Niky a Adámka

 
LuciaM
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 28.09.06 21:48

ja môžem povedať za seba, že uvítam rubriky, ktoré sú aj o inom ako o deťoch z jed­noduchého dôvodu - zatiaľ na ne len čakám a zapojila by som sa veľmi rada, len neviem prispieť zo svojho života a tak zostávam pasívnym čitateľom  

ale všetky spomínané rubriky budem sledovať, páči sa mi tá - čo vyviedli naše deti :)  

Lucka zo zebričiek

 
Kaede
Zasloužilá kecalka 613 příspěvků 28.09.06 22:02

Chtěla bych ocenit to, s jakou se teď programátoři, admini a majitelé snaží komunikovat a vycházet vstříc! Emiminu to může jen prospět a je príma, že se intenzívně pracuje na vylepšeních. Ta zpovědnice je opravdu zajímavej nápad, ale dovolim si trochu zapochybovat o tom ostatním. Třeba je dobře, že se vytvoří nový chlívečky pro další rubriky, ale nesouhlasim s myšlenkou, že proč chodit jinam, když všechno najdu na jednom místě. Osobně třeba nesnášim ty obrovský megahypermarkety, kde je v podstatě všechno, ale od každýho trochu a když opravdu něco potřebuju, tak si zajdu do specializovanýho obchodu, kde mi budou umět poradit. To samý s internetem. Pokud si chci přečíst něco o bydlení a architektuře, půjdu na odbornej web, stejně tak s vařením, autama nebo výchovou dětí. Na emimino chodim kvůli informacím o miminkách a společnosti maminek se stejnýma starostma a prostě se bojim, abych se k nim časem nemusela prokousávat všelijakejma amatérskejma článkama o včelařství a aby se z emimina nestal zmatenej mišmaš s milionem různejch rubrik. Kromě toho to uhýbá od spontaneity deníčku Káčátka, protože když si ty rubriky naděláme, tak do nich budem muset psát, že jo :-) Teď teda přehánim, ale tohle mě prostě napadlo po přečtení:
Dobrej nápad, ale… přiměřeně, přiměřeně! :-)  

Míša

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 28.09.06 22:09

No, možná máš částečně pravdu. Já osobně jsem to myslela tak, že když budu shánět mixér, tak samo mrknu na odborný server, ale zároveň se poradím s holkama tady, který znám a v lecčems jim důvěřuju :). Vím, že s tímhle můžu jít třeba do diskuzí, ale tam už je změť různých témat, takže by neškodilo mít třeba  to „bydlení“ někde stranou. A ono se to vytříbí. Když tam nikdo nebude chodit, tak se to může časem zase zrušit, z povinnosti tam určitě nikdo psát nebude.
Neproklikávala jsem všechna témata v levém sloupci, ale možná by se právě něco z toho mohlo zrušit. Osobně jsem možná některý řádek v životě nerozklikla :). Tak by se vytvořilo místo pro aktuálnější věci.  

 
Kaede
Zasloužilá kecalka 613 příspěvků 28.09.06 22:23

No jo, ale technicky to chceš udělat jak? V rubrice domov najdeš podrubriku elektrospotřebiče, pak mixéry a pak co? Třídění podle značek? Nějak si to prostě neumim představit. Ale nechápej mě špatně, fakt nejsem proti tomu, akorát mě nenapadá, jak to udělat, aby se z toho nestal maglajz. Víc bych uvítala, kdyby se protřídily a sjednotily diskuze a podstatně vylepšilo vyhledávání v nich. Kolikrát totiž musim přes google, když tady chci něco najít.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 28.09.06 22:23

šlo by zařídit ještě jedno technické zlepšení?
Když chci vložit komentář, musím se vždy vrátit pod článek. Když už je x desítek příspěvků, je to taková „práce navíc“. Nešlo by to vymyslet, aby „vložit komentář“ bylo i někde dole?

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 28.09.06 22:27

né, takhle dopodrobna né!!! to ať si fakt lidi nechaj na odborný server!
Měla jsem na mysli, že by byla rubrika bydlení. Dál bych to asi nezužovala, ten mixér se s trochou nadhledu dá fláknout i do bydlení, ne??? A žádný značky. Prostě se zeptám: chci novej mixér, poraďte, co máte vy a jaké s ním máte zkušenosti. No a v jiné diskuzi bych poradila, jakou značku robota si třeba vůbec nekupovat :) :)!!!! Tu, co mám doma :(.

 
mismiska
Kecalka 178 příspěvků 28.09.06 22:29

ahoj,

dole je zatim „odpovedet“, aby se to skladalo do stromu…zkusim se na to zeptat, ale nevim, jestli to nebude delat zmatky

mismiska

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 28.09.06 22:30

jo a ještě jsem se musela smát, jak ses zeptala: technicky to chceš udělat jak??? proboha, JÁ nijak!!! Jsem technický antitalent s minimem představivosti, co se tvorby takových věcí týká :).

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 28.09.06 22:31

jasně, ale to je, že odpovídám přímo na tvůj komentář. Jenže já chci třeba reagovat všeobecně, tak to nechci nikomu cpát jako odpověď na jeho s tím nesouvisející komentář… I když - z lenosti listovat nahoru jsem to tak někdy praktikovala :).

 
mismiska
Kecalka 178 příspěvků 28.09.06 22:32

ja ti rozumim ;)

mismiska

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 28.09.06 22:33

s tím tříděním diskuzí souhlas, to by mohlo být přehlednější. Když jsem někdy chtěla najít a vrátit se k nějaké starší, byla to tak trochu detektivka :).

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 28.09.06 22:34

to je dobře, že mí emimiňané mi rozumějí :) :)

 
LinkaK
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 28.09.06 22:52

NO Emimino,

co kdybys myslelo taky na snažilky a těhulky a dopřálo jim rychlý kalendář. Podle data menzes by mohl spočítat, kdy bude ovu, kdy testování, kdy UTZ, kdy porod…

Zatím to musím hledat jinde…

 
Vvv
Ukecaná baba ;) 1364 příspěvků 28.09.06 23:16

Nakoukla jsem k vám do deníčku a řehtám se ještě teď :)))) Taky si musím dávat poslední dobou pořád pozor na to, co řeknu, jelikož se mi to od malého vždycky spolehlivě vrátí :) Jeho hlášky typu: maminkoo, se posimtě už ukidni mě odbourávají neustále :) Nedávno ns Adámek viděl, jak se s jeho tatínkem vestoje objímáme a pravil: neperte see :) Tak jsme mu vysvětlili, že se nepereme, že se milujeme :) Asi za týden při společné procházce v přírodě náš tatínek něak blbě šlápnul, zařval a opřel se o mě. Adam běžel před námi, zastavil se, koukal, jak tatínka podpírám a pravil: cheché, vy se zase milujeteee, rači už poďteee :))))
 Verča

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 28.09.06 23:21

 a ještě jedna menší, skoro nepodstatná, technická „blbost“, ale když už to chcem dovést k dokonalosti … :)  

Bylo by docela dobré nějak označovat, jestli přibyl v deníčku nový komentář. Já si někdy nepamatuji, jestli komentářů bylo 22 nebo 26, takže znovu klikám, jestli nepřibylo něco nového. Třeba by u toho bylo „nový“ nebo „nepřečtený“, šlo by to nějak zařídit?

 
Lesina
Echt Kelišová 9857 příspěvků 28.09.06 23:22

Joj, to by byl mozna problem… Uvidime.
L.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 29.09.06 00:33

najdu stránky, kde to tak funguje a dám ti mailem odkaz, abys věděla, jak to myslím a že to jde :)

 
Lesina
Echt Kelišová 9857 příspěvků 29.09.06 08:44

No,vcera jsme to prodebatovali s webamaterem a zkousi se najit reseni… Tak uvidime :)
 L.

 
Lesina
Echt Kelišová 9857 příspěvků 29.09.06 08:48

No, udelat samostanou sekci bydleni v diskusich je fajn napad, zkusim to. Vubec diskuse se tak rozrostly, ze to s nima bude chtit neco udelat.  

Ale sekci bydleni jsem si predstavovala spis jako serii clanku a pribehu z nasi snahy bydlet - a co nam deti s domovem deti vyvedly by mohlo byt mezi tim.  

Uvidime.
L.

 
Kaede
Zasloužilá kecalka 613 příspěvků 29.09.06 10:43

Šmarjá, na smysluplný rozvržení rubrik nepotřebuješ žádný technický vzdělání, akorát zdravej rozum. A v tomhle případě jsi mě teda nepřesvědčila, že stávající systém diskuzí na tvůj mixér není vhodnej.

 
PetraK2
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 29.09.06 16:39

Ahoj,
moc se mi líbí všechny nápady, oceňuji snahu.
Do rubrik Bydlení, Co vyvedly dětičky, Ruční práce apod. mohu přispívat téměř neomezeně :-))
Nejvíc by se mi líbila myšlenka upozornění na nový komentář. Funguje to tak např. na www.ricany.cz na diskuzním fóru. Nový komentář je označen slovíčkem „Nové“.
Ahoj, PetraK

 
Šárka
Kecalka 418 příspěvků 29.09.06 16:56

Můžete si spočíta termín porodu i u nás www.emimino.cz/htm/vypocet.htm šárka
p.s. zkusíme to více vytáhnout na povrch je moc schované

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 29.09.06 19:04

Už mlčím!

 
LinkaK
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 29.09.06 20:05

Šárko, termín porodu a den početí - to už je spíš pro těhule…já myslela i pro snažilky zavést kolonky jako - den testování, první návštěva gyndaře a velký UTZ…

 
Lesina
Echt Kelišová 9857 příspěvků 29.09.06 20:16

Uz se na tom vsem pracuje :) Ale protoze prekopavame menu uplne a do zakladu bude to chvilinku tvat :)
 L.

 
Vvv
Ukecaná baba ;) 1364 příspěvků 29.09.06 21:26

Iviku :) Ono je to kolikrát lepší, co :(
Verča

 
Gabika  30.09.06 10:35

Ahoj,

šlo by to spraviť tak, aby sa emotikony a metríky dali používať aj v komentároch?

A tiež by som uvítala, keby pri hľadačke v diskusnom fóre bolo možné hľadať LEN v názvoch (nie zároveň aj v textoch príspevkov).

Gabika

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 30.09.06 11:03

Gabiko, mě by zas ty metříky asi rušily… :(, mě obecně připadá, že vkládání nějakých obrázků a různých „hýbacích věcí“ jen prodlužuje text a je to o ničem -ale to je jen můj názor. Co bych maximálně ještě snesla, by byly smajlíci - abychom nemuseli pořád dvojtečkovat a závorkovat :). Ale jinak mi spíš vyhovuje „čistý“ text.
 Iva

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 30.09.06 11:20

Holky, posílám mailem hodně pracovní seznámek. Tak ho, prosím, případně doplňte, opravte, dopište změny. Dík moc.  

 
petrch
Stálice 73 příspěvků 30.09.06 11:27

Ahoj,
je pravda, že stávající editor komentářů na vkládání smajlíků nepamatuje a nejde to v něm asi snadno udělat (mohl by se třeba vyměnit za ten, co je v diskuzích).
Já tedy myslím, že možnost volby je v tom, že komentáře jsou jen text a naopak v diskuzích jdou dělat i ty největší „zvěrstva“. Proto se také prodloužila maximální velikost podpisu.
Samozřejmě, že „hlas lidu = hlas boží“, ale není zrovna tohle rozdělení docela dobré?
 Petr

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 30.09.06 11:38

Omlouvám se, to patří vedle :)

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15083 příspěvků 30.09.06 15:50

ahoj,    jsem tu několikrát denně a moc se mi tu líbí :-))  souhlasím s Kaede, že vše s mírou. ale je pravda, že ten levý sloupec s tématy by se dal zredukovat.   

Jediné, co  já vytýkám, jsou pro mě děsné ty STÁLE STEJNÉ  obrázky u deníčků- těch holčiček v červených trikotech :-((((   jsou tu,co pamatuju :-)) nejde tam dát jiná fotka či žádná, síííím  ?! Irias

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 30.09.06 16:04

Irias, s tou fotkou, u dětského deníčku, obzvášť, s tebou souhlasím!!!! Dala bych taky jiný obrázek a čas od času obměnila…

 
Lesina
Echt Kelišová 9857 příspěvků 30.09.06 16:40

I to by se mohlo, neni to spatny napad… Ted je v reseni menu a zpovednice, takze tohle zarazuji do fronty :)
 L.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 30.09.06 16:43

Ještě jsem o tom přemýšlela a možná by to ani nemusely být fotky, ale kreslené obrázky s tematikou dětí (typu jako bývá na pohlednicích Albi :)), nemůžu teď na netu nikde žádné pěkné obrázky najít, abych mohla dát odkaz.

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 30.09.06 16:51

:) :)
Mojda svého času, když se loučil s tatínkem před jeho odchodem do práce a dali si pusu, pomazlili se, tak tomu říkal, že se „pomilovali“. Jednou manžel spěchal, mě při loučení vynechal a nedal mi pusu a Mojda za ním k vrátkům volal: Tati, vrať se, tys nepomiloval mamku!!! :) Soused valil oči, jakej má ten náš kluk přehled fakt o všem :) :)!

 
Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 30.09.06 16:53

a kdyby se to, co je modré, hodilo do oranžova a fotky u deníčků byly v takové do starodávna - ty hnědé (mrkni, Lesi na www.albi.cz)… :), tak to by nebylo vůbec špatný! :)
Holky, vy mě zabijete, co? Já jdu radši něco dělat :).  

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama