Studentka už porodila

Porod
  • Luca10
  • 25.07.14

No jo, já jsem vlastně deníček o porodu vůbec psát nechtěla. Ale copak to jde, nepodělit se o to nejemotivnější, co jsem dosud zažila?

Moje těhotenství nebylo ničím výjimečné. Vezmu to stručně: Dvě čárky. Šok. Radost. Radost. Ještě radost. Strach. Obavy. Radost, radost, radost. Únava, nevolnosti. Zvracení. Zvracení, zvracení, zvracení. ZVRACENÍ!!! Bolest hlavy. Bolest zad. Bolest krční páteře. Bolest žaludku, zvracení. Přibírání. Strie. Pálení žáhy. Ještě pálení žáhy, ještě, ještě a ještě. Chutě. Jídlo. Přibírání. Strie. A zase žáha. Nespavost. Únava. Bolest hlavy. Bolest zad. Otoky nohou. Otoky prstů. Žáha. Uklízení. Únava, únava, únava…

A zhruba někde na tomto místě nastává zlom a všechny mé fyzické stavy, pocity a emoce se mění v jednu jedinou, která zde bude už navždy: LÁSKA.

Ve středu 4. 6. 2014 mě už od tří hodin ráno zlobily kontrakce. Byly nepravidelné, krátké. A já jsem se s předpokladem, že se jedná o poslíčky, snažila spát. Nešlo to, tak nic, vyspím se odpoledne, říkala jsem si. Šla jsem tedy uklízet, což byla tou dobou nejčastější činnost, kterou jsem vykonávala. Samozřejmě kromě spánku, chození na záchod a cucání Rennie.

V sedm hodin jsme s manželem vyrazili do porodnice, kde jsem byla objednaná na kontrolu do poradny. Tam mě doktor nepotěšil, neotevírala jsem se, porodní cesty nepřipravené, vypadalo to na přenášení. Jen ty kontrakce, potvory! Ty mi nedaly od rána pokoj, pořád nepravidelně přicházely, ale vzhledem k tomu, jaký byl v porodnici nález, jsem si myslela, že se fakt nic nechystá. Plánovaný odpolední spánek se kvůli bolestem nekonal. Tou dobou jsem už byla fakt naštvaná, kvůli kontrakcím jsem nemohla nic dělat. Jediné, co mi vždycky na chvíli ulevilo, byla horká vana. Pevně doufám, že příští účet za vodné budu vyřizovat já, nebo to s mužem sekne.

Nějak jsem to přetrpěla do večera. To už jsem si bolesti zapisovala, pořád přicházely nepravidelně, i když se intervaly hodně zkrátily. Byla jsem ale tak unavená, přece jen jsem měla bolesti od tří od rána, že jsem si nedovedla představit, že pojedeme do porodnice. Chtěla jsem spát. Ale manžel se rozhodl k akci, popadl tašku, napůl popadl i mě, protože tou dobou už ze mě byla chodící usínající zombie, a vyrazili jsme.

Cesta autem pro mě byla jedna velká kontrakce. Ležela jsem zkroucená na zadní sedačce a na všechny manželovy návrhy („Nechceš napít/najíst/na záchod?“) jsem odpovídala velmi nevrlým mručením, z čehož si měl vyvodit, že nic nechci, hlavně ať mě nechá být a můžu si bolesti prodýchávat.

Jo, tou dobou už to bylo tak zlé, že jsem si musela pomoci hlubokými nádechy a výdechy. Těšila jsem se, že mi v porodnici něco píchnou, bolesti přejdou a my zase pojedeme domů a budeme čekat, až ten porod skutečně nastane. Tahle myšlenka mi probíhala hlavou, když jsme vjížděli na Nuselský most, a když jsme z něj vyjížděli, už mi bylo jasné, že v nejbližších několika dnech se domů nepodívám. Můj myšlenkový pochod způsobila prasklá voda.

Jo, rupla mi v autě! A bylo jí hodně. HODNĚ. Ještě když mě na příjmu doktor vyšetřoval, valila se ze mě proudem.

Abych nezapomněla, mám tu vzkaz pro uklízečku, která měla tu noc směnu: Moc se omlouvám. Když jsem vám říkala, že už to bylo určitě všechno, opravdu jsem netušila, že to ze mě bude téct ještě dvě hodiny po prasknutí.

Po příjmu a přípravě (ne, po klystýru jsem nevydržela ani půl minuty a ano, nejlíp mi bylo ve sprše na balonu) mě porodní asistentka uložila na porodní box, kde se mnou mohl být i manžel. Bolesti byly už opravdu výživné. Muž měl jasné pokyny: Jakmile mám kontrakci, být zticha, nechat si drtit ruku a poslouchat moje funění. Když už vynaložím to úsilí a zvednu hlavu, je to žízní, takže mi má podat pití. Když tázavě zvednu obočí, zajímá mě, kolik je hodin.

Po nějakém čase se mě porodní asistentka zeptala, zda bych chtěla epidural. Jo, sakra! Bylo to jako po hodně náročném parném dni vstoupit do bazénu plného příjemně chladivé vody. Bolesti nepřestaly, to jsem ani neočekávala, ale daly se krásně prodýchat. Sestřička mě ale pobavila svým doporučením, abych si během bolestí zdřímla a nasbírala tak síly na porod. Jasně, s kontrakcemi po dvou minutách toho určitě naspím hodně. Ale ačkoliv bolesti byly tak silné, otevírání šlo hodně pomalu.

Noc se přehoupla do rána a za oknem začalo svítat. No výborně, myslela jsem si, jsem vzhůru už více jak 24 hodin a oni ode mě čekají nějaké fyzické výkony? Zrovna jsem se chystala manželovi říct, že už mě to nebaví, že chci domů, ať jde sdělit personálu, že odcházím, možná se i trochu rozbrečet, abych zapůsobila na jeho city, když v tom přišla porodní asistentka, že mě vyšetří.

Roztáhla jsem nohy, ona se zkušeným okem podívala a najednou vykřikla: „Aha, tak tlačte!“ Koukala jsem na ni jako na zjevení, potřeba tlačit přišla náhle, nečekaně. A myslím, že to tak bylo nejlepší. Kdyby jejímu pokynu předcházela nějaká příprava nástrojů či lůžka, asi bych se nervozitou zase zavřela a neporodila bych dodnes.

Byla to fuška, ne že ne. Být nějakou půlhodinu s tím pocitem, že vás v podbřišku tlačí velký meloun a vy ho musíte dostat ven, je opravdu náročné. Manžel pomáhal, jak mohl. Hladil mě, držel mi hlavu na prsou, šeptal mi do ucha, jak jsem úžasná. V tu chvíli jsem si říkala, že je to dobrý lhář, protože s roztaženýma nohama, zpocená, bledá a vyčerpaná jsem určitě vypadala všelijak, jen ne úžasně. Nástřih se mi nevyhnul. I přesto všecko ale dnes tvrdím, že kdybych si musela nějakou část tohoto porodu prožít znovu, bylo by to právě tlačení, ne ty dlouhé hodiny bolestí.

Už ani nevím, kolikrát jsem musela zatlačit. Je to už šest týdnů a vzpomínky na porod pomalu blednou. Ale na ten okamžik, když mi na prsa položili maličký, zmačkaný a špinavý melounek, tak na ten nezapomenu nikdy. (Taky nechápete, jak při porodu ve filmech vyndají z matky už umyté a čisté dítě?)

Moje dcera Terezka se narodila 5. 6., den před termínem. Kdybych ji právě neporodila, byla bych trochu skeptická, zda je vůbec moje. Míry 53 cm a 3550 g vůbec neodpovídaly fyzickým předpokladům, které jsme kvůli mé pidivýšce a manželově pidiváze měli. A navíc byla tak nádherná, že se mi ani nechtělo věřit, že ta krásná malá kočička je naše.

Bylo to náročně. Hergot, během toho porodu se mi chtělo umřít. A je mi jasné, že pro svoji dceru bych tu únavu, nevolnosti, zvracení, bolesti hlavy, bolesti zad, bolesti krční páteře, bolesti žaludku, přibírání, strie, pálení žáhy, nespavost a otoky podstoupila bez zaváhání znovu.

Hodnotilo 59 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Šarlota4
Kelišová 6731 příspěvků 1 inzerát 23.07.14 22:00

Moc hezky denicek :)))

 
Krkael
Generální žvanilka 21860 příspěvků 23.07.14 22:17

Moc krasne napsano :potlesk: gratuluju k mrnouskovi :kytka:

 
ALENA G
Kecalka 129 příspěvků 24.07.14 20:53

:palec: moc suprově napsáno, gratuluji k holčičce :kytka:

 
kaja00
Extra třída :D 12585 příspěvků 25.07.14 00:37

Nadherne napsane!! :potlesk: Gratuluji k malicke :hug: :kytka:

 
Katy_86
Kelišová 5643 příspěvků 25.07.14 01:27

Uzasny denicek :potlesk: velika gratulace k holcicce :kytka:

 
Barushe  25.07.14 06:44

Krasne napsany :potlesk: :palec: gratuluju k malicke :kytka: :hug:

Vsechna miminka po porodu nejsou spinava ;) obe moje deti vypadaly jako umyty, akorat modry :mrgreen: ;)

 
giraffe11
Závislačka 4441 příspěvků 25.07.14 06:47

Krásně napsáno, gratuluji k holčičce. :kytka:

 
Misel02
Závislačka 4329 příspěvků 25.07.14 07:03

Gratuluji k Terezce je nádherná, deníček je moc pěkně napsaný a i jsem se zasmála, ty pokyny musím dát i mému manželovi :lol:

 
obrazek
Echt Kelišová 9868 příspěvků 25.07.14 07:24

Super pocteni, mas vlohy :mrgreen: tvuj porod mi zprijemnil snidani ;) a gratuluji k holcicce :kytka:

 
pajinka111
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 25.07.14 07:45

Gratulace k narození dcerušky :kytka: a maličké hodně zdraví a štěstí do života :srdce:
hezky napsaný deníček ;)
Po prvním náročném porodu, taky šptné a dlouhé otvírání, velké bolesti atd, jsem si říkala, že dcerka bude jedináček :-) nakonec jsem rodila 3× :-) druhý porod hodně dramatický s resuscitováním miminka, třetí nejvíc bolestivý porod/ vše mám popsáno v deníčkách/ ale opravdu pro ty naše sluníčka podstoupíme všechno

 
Marťásek 007
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 25.07.14 08:17

Gratuluji :kytka: Jo a jak jsi psala o tom filmu, kde vyndaji z zeny umyte dite :D Ja to mela se synem, byl uplne cistej, mel curku od krve, ale to od toho, jak me trosku natrhnul cestou ven, jinak, jak vykoupanej, takze to opravdu mozny JE ;)

 
Safira77
Zasloužilá kecalka 931 příspěvků 25.07.14 08:56

Krásný deníček :hug:

 
Anonymní  25.07.14 09:04

Moc hezký deníček, gratuluji ke krásné holčičce :) jen @pajinka111 by mohla u komentářů k deníčkům vynechat pokaždé historku o svých porodech a poukázání na její deníčky, to jediné mě už trošku při čtení deníčků nebaví. Takže se omlouvám za trochu zcestný komentář a autorce deníčku přeji hodně zdravíčka pro obě :)

 
verulicek  25.07.14 09:04

Moc hezký deníček! Povedl se ti stejně jako vaše holčička :-) Já jsem věděla, proč se s blížícím termínem víc válím a míň uklízím…možná kdybys to s tou domácí akcí tolik nepřeháněla, byla bys víc odpočatá :think: tak příště s dalším víc odpočivěj :palec: gratuluju a hodně zdraví!

 
Safira77
Zasloužilá kecalka 931 příspěvků 25.07.14 09:08

Smekám, byli jste všichni skvělí a ať v životě je to vše už jen lepší… :kytka: :kytka:

 
svycarka
Kelišová 6843 příspěvků 25.07.14 09:15

:kytka: gratulace a diky-prijemne cteni :kytka:

 
Dainvyk
Ukecaná baba ;) 1498 příspěvků 25.07.14 09:34

Pěkný! :palec: Gratuluji k malé, ať dělá radost princezna :kytka:

 
Luca10  25.07.14 09:34

@Barushe @Marťásek 007 Aha, no vidíte, a já myslela, že je to fakt jen ve filmech, a ono je to vážně možné. Děkuju za info, aspoň už se nebudu smát, když uvidím právě narozené „filmové“ mimčo. :D

 
Luca10  25.07.14 09:39

@verulicek Já jsem chtěla odpočívat, vážně. Ta uklízecí mánie přišla vždycky nenápadně. Například jsem si pustila nejakou komedii a lehla si na gauč s nohama nahoře. Pak se mi chtělo čurat. Na wc jsem jen tak ze zvyku umyla mísu antibakteriálními ubrousky a při mytí rukou jsem vydrhla umyvadlo… A než jsem si pořádně stihla uvědomit, co to dělám, byt byl naklizený, naleštěný a voňavý a v telce běžely závěrečné titulky. :nevim: :D

 
verulicek  25.07.14 09:46

@Luca10 kdyby ses nudila, dojdi aj k nám :lol: :lol: :lol:

 
Mišalí
Kelišová 6014 příspěvků 25.07.14 10:03

Dam precist pritelovi Vas denicek, aby vedel co ma delat kdyz zvednu hlavu :D zachvilku nas to ceka taky :D gratuluji :kytka:

 
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 21949 příspěvků 2 inzeráty 25.07.14 10:48

Zase jednou normální porodní deník. Děkuju, dobře se to četlo :) a samozřejmě gratuluju k Terezce

Příspěvek upraven 25.07.14 v 10:49

 
Peggi
Kecalka 337 příspěvků 25.07.14 10:51

Skvěle napsaný deníček, máš smysl pro humor :palec:. Taky ti gratuluju k holčičce a přeji hodně zdraví. Chtěla jsem se zeptat, kolik měříš, když píšeš, že jsi vzhledem ke své pidivýšce nečekala 3,5 kg miminko. Já měřím 153 cm, vážím 46 kg a jedna dcera vážila 2 750g a druhá 2 350 g. Jestli jsi podobné postavy jako já, tak klobouk dolů - porodit přirozeně 3,5 kg mimčo :potlesk:

Příspěvek upraven 25.07.14 v 10:51

 
Idril
Závislačka 3045 příspěvků 25.07.14 11:02

Mám pocit, že popisuješ můj porod :D. Měla jsem ho velmi podobný, takže tě docela chápu, kontrakce podobně dlouho a taky mi doporučovali si zdřímnout v bolestech po dvou minutách :roll:. A musím říct, že tlačení už bylo oproti bolestem procházka růžovým sadem, akorát já měla teda po čtyřech zatlačeních hotovo. Akorát teda můj drobek měla 4060g

A moc pěkně a normálne napsáno. :potlesk:

Příspěvek upraven 25.07.14 v 11:05

 
Luca10  25.07.14 11:07

@Peggi Já mám 157 cm, manžel je vyšší, ale taky žádný čahoun, proto jsme nečekali, že bude Terka mít 53 cm, všichni nám tvrdili, že holčičky bývají na délku malé, tak kolem 49 cm. Manžel je navíc hrozné vyžlátko, takže 3,5 kg jsme taky nečekali. Původně mi porod chtěli kvůli odhadu váhy a mé výšce vyvolávat pár dní před termínem, nakonec jsme se dohodli, že mě nechají přenášet maximálně dva dny a přišlo to samo. V odhadu se sekli o půl kila, viděli to na 4100 g.

 
quinny
Neúnavná pisatelka 16372 příspěvků 25.07.14 11:08

Pekny denicek :kytka:
A po dlouhe dobe normalni porod. Diky hezky se to cetlo :hug:
Gratulace k princezne :srdce:

Příspěvek upraven 25.07.14 v 11:09

 
nakim
Ukecaná baba ;) 2041 příspěvků 25.07.14 11:12

Krásně napsané :) Gratuluji ke zdravému miminku a hodně štěstí :kytka:

 
šuji
Kecalka 380 příspěvků 25.07.14 11:41

Gratuluji k Terezce :kytka:, moc hezký a čtivý deníček :palec:, co by jsme pro ty naše děti nevytrpěli že? (mě to teprve čeká, ale nejvíce myslím na tu úlevu a krásný pocit až své mimi budu mít v náručí :oops: )

 
Žirafka D.
Stálice 84 příspěvků 25.07.14 11:47

Moc krásně napsané Lucí, když jsem to četla, hlavně ten závěr, skoro jsem brečela dojetím (hormony u mě zatím ještě pořád řídí téměř všechno :D ) Ještě jednou moc gratuluju k Terezce - je nádherná! :) :srdce:

 
ivulebobule
Kecalka 248 příspěvků 25.07.14 11:50

Krásně napsaný deníček, moc gratuluju k holčičce :potlesk: :potlesk: :potlesk:

 
pajinka111
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 25.07.14 11:56

anonymní..promin, tak už nebudu..já četla taky všechny možné děníčky o porodech..a proč si anonymní? když čteš děníčky tak často..

 
Mysii
Ukecaná baba ;) 1731 příspěvků 25.07.14 13:43

Moc jste mě pobavila :-)

 
prcekniky
Závislačka 2995 příspěvků 25.07.14 14:22

Moc krásný deníček :kytka: Upřímně jsem se při čtení musela smát, jak pěkně jsi to popsala. Já mám už skoro půl roční dcerku a svůj porod si stále velice dobře pamatuji. Měla jsem rovněž epidural a taky jsem si myslela, že kontrakce jsou poslíci, ale já už jsem tou dobou byla aspoň v porodnici. Fakt si nedokážu představit jet v těch kontrakcích autem do Porodnice. A taky mě překvapilo, kolik plodové vody se mi do toho břicha vešlo. (A to mi říkali, že jí tam je podle uz málo :mrgreen: ). Přeji krásné chvilky s dceruškou a moc gratuluji :potlesk: :palec: :dance: :)

 
Menorka
Ukecaná baba ;) 2137 příspěvků 25.07.14 14:50

Pokyny si s dovolenim kopiruji a predkladam muzi :palec: :potlesk:

 
TerezkaaD
Kecalka 107 příspěvků 25.07.14 14:58

Moc hezky napsané! Gratuluji k dcerce. :potlesk:

 
Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 25.07.14 16:19

Gratuluji k Terezce :kytka:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 25.07.14 17:41

Gratuluji k holčičce. Prijemne napsáno. Tak dlouho bez spánku, to je pak těžké…super jste to obě zvládly.

 
Renaku
Ukecaná baba ;) 2101 příspěvků 7 inzerátů 25.07.14 20:35

Pekny denicek :kytka: moje miminko cisarem bylo ciste, jen modre :mrgreen:

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2476 příspěvků 25.07.14 22:53

Hele, náš třetí, i při své váze, byl hned po porodu jako vytažený z vany a hezky okupkaný. Až se tomu všichni na sále divili. Jinak..krásně napsaný deníček :mavam:

 
Luca10  25.07.14 22:58

@LennaZS To bude tím, že se narodil 18.4., to se totiž rodí jen ti nejlepší. 8) :palec: ;)

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2476 příspěvků 26.07.14 08:29

@Luca10 Ty taky?? :lol: :mrgreen:

 
Luca10  26.07.14 09:39

@LennaZS Jojo :D

 
Dominika93
Povídálka 14 příspěvků 26.07.14 14:03

Přesně tak nějak vzpomínám na svoje bolesti všeho i když už to jsou 4 měsíce :D a na mého úžasného přítele který mi pomáhal ;) moc krásně napsaný ;) ještě, že v dnešní době existujeme i my matky co naše děti milujeme nadevše :srdce: a ne ty co je jen mlátí a týrají :( ;)

 
Balloo_1
Závislačka 2529 příspěvků 28.07.14 11:09

Krásně napsané!!! Gratuluji ;)

 
kareliaslims
Kecalka 157 příspěvků 29.07.14 22:10

Moc hezky čtivý deníček, zasmála jsem se. Moc velká gratulace k miminku.

Já už rodila skoro před 12 lety, ovšem jsem do dnes nezapomněla :-D
Bohužel další dítě již mít nemohu, tak si pročítám alespoň deníčky na Emiminu a trochu tím zaháním svoje depky z toho, že to už nemůžu zažít a pročítám si hezké příběhy o narození miminek.

Ještě jednou velká gratulace a hodně štěstíčka. :hug:

 
sisi 1111
Kecalka 477 příspěvků 30.07.14 11:12

Krásný článek, slzu jsem uronila a zavzpomínala při tom na svůj porod :hug:

 
Kačka Pekáčková
Kecalka 127 příspěvků 28.08.15 12:18

Moc gratuluji k miminku a děkuji za parádní deníček. Četla jsem ho jedním dechem a příznám se, že byla i slzička dojetí (svádím to na hormony).

 
Luca10  28.08.15 15:21

@Kačka Pekáčková
Děkuji za milý komentář. :kytka: Hormony z těhotenství? ;-)

 
Kačka Pekáčková
Kecalka 127 příspěvků 31.08.15 12:56

Ano ano, 32. týden :) Teprve mě to čeká.

 
Luca10  31.08.15 13:04

@Kačka Pekáčková
Tak gratuluju a přeju rychlý porod. ;-) Já to mám za pár dní podruhé. :lol:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama