Šulánek a Nika 22,5M bez plenek a Mikuláš je kamarád, střída

Rodičovství

Ahojky kočky a koťátka, Několik týdnů tomu jsme přivítali první sněhové vločky a teď po sněhu ani vidu ani slychu ? tedy alespoň u nás v Práglu?teď nám snad ani nechybí, ale pokud nebude ani na Vánoce, tak chybět bude, že?

Naděje však umírá poslední ? takže nezbývá než doufat?Vánoce musí být přeci bílé!

BEZ PLENEK
A dneska začnu netradičně a to první hlavní zprávou deníčku, slibovaným to překvapením ? Nika JE BEZ PLENEK a to totálně a to už týden! Jednoho dne jsem ji nějak zapomněla dát na noc plenu a od té doby ji už nedávám, stejně se více jak měsíc v noci nepočůrala a v poledne na spaní je bez pleny už taky asi měsíc. Bednu mám sice ještě poloplnou, ale co nadělám? Stejně ji Nika nechtěla a já ji musela přesvědčovat, že je jenom pro jistotu. Zajímavé však je, že v noci čůrat nechodí a ráno vůbec nepospíchá na rozdíl ode mne, většinou chodí tak po prvním až druhém hrníčku čaje a to bývá tak hodinku po probuzení. Dříve ji nedonutím, děsně se brání posazení na záchod a tvrdí, že nechce, tak už jsem to vzdala a nechávám to na ní!

Tak ? a teď malá negativní zprávička je, že nám potvůrka v poslední době dělá naschvály a počůrává se ve dne ze vzteku ? nebývá to každý den, ale za posledních 10 dní nás docela trénuje, někdy 1× a někdy i 2× za den ? jednoduše zahlásí ?čůrám?, u toho stojí, rozkročí nohy a čůrá a já blednu vzteky! Dle mne to je pouho-pouhá provokační akce, neboť za normálních okolností se sama svlékne, po:,–(í na nočník či běží na prkýnko na WC (s pomocí dospěláka dosedne), udělá co potřebuje a zase se oblékne, i tu kačenku si dokáže sama utřít podaným papírem, ale když na ní není tolik času, kolik ona zrovna vyžaduje (viz dneska babi myje předsíň po malování), tak se zdravě naštve a dá to najevo takto ? to se pak kolem ní lítá! A já nevím co s tím, už jsem to zkoušela ignorovat, naplácat na prdelku, psychologicky působit kázáním a vyhrožováním, že bude chodit v mokrém, Mikuláše jsme použily ? a nic, prostě jak má pocit, že jí není věnována dostatečná pozornost, pomstí se! Já jenom věřím, že ji to přejde! Dokáže totiž i vydržet, když nemohu okamžitě zastavit v autě a v obchodě taky vydrží, než doběhneme na WC (a to chvíli trvá), takže tím, že by to měla na krajíčku to být nemůže ?no nic, stejně nezbývá než vydržet, co? Každopádně rady od ?služebně starších? maminek jsou vítány!!!

Vedlejší zprávička je, že jsme před časem pořídily konečně malé prkýnko a v IKEA i schůdeček na WC, takže chození na prkýnko je oblíbená činnost a šetří to práci s vylíváním a vymýváním nočníku, i když tlačení kopy preferuji na nočník, sedět v tom malém prostoru s malou smradoškou se mi moc nezamlouvá:-)

MIKULÁŠ
Druhá hlavní zprávička je Mikuláš?původní plán jít na Staromák padnul Básnikovou nemocí a jeho prudící přednáškou, nežeby mne odradila, ale samotné se mi tam jít nechtělo, ještě by se mi tam mohla Nika někde ztratit, že? Jenomže padlo rozhodnutí přeci jenom začít s malováním, takže jsme někam vypadnout musely a už jsme se chtěly vetřít ke kámošce na Zbraslav, když tu zčistajasna přistála na mobilu nabídka Esterky a spol. potkat Mikuláše a čerta u nich ? no moc dlouho jsem neváhala a vlastně okamžitě nabídku přijala, aby si to náhodou ještě nerozmyslela:-)))

Den před jsme s babi ještě vyrazily po nákupu barvy do předsíně i do Hypernovy pořídit něco do Miku-balíčku a jelikož u nás čokoládky nejedou, chtěla jsem nejdříve nějakou knížku, ale nevybrala jsem nic, tak jsem zabrousila do hraček a tam jsem jako vždycky mohla oči nechat … nakonec mi v košíčku zůstal nádherný autobus od Megablocks s panenkou, kočičkou a kufříkem, prostě nádhera (chtěla jsem to nakonec nechat k nějaké jiné příležitosti, ale nenechala a byl v balíčku u nás na balkóně), pak jsem zabrousila do papírnictví a koupila podložku na malování s obrázky Barbie (spíše jsou tam kytičky) a blok na malování a taky složku na papíry ze stejného designu taky, k tomu modelovací :,-(u i s plastelínou, vykrajovátky a válečkem, praštěná matka hadra. Knížku jsem našla nakonec doma, kdysi asi před rokem jsem ji koupila v bazaru a jsou tam pohádky i s obrázky, které teď vyprávíme, takže časování perfektní. Z tohoto a ze spousty ovoce, buráku, raciolek, burizónku, be-be sušek a dalších dobrůtek bez čoklišky (ta je přeci špinavá!) jsem udělala 2 balíčky a jeden jel s námi k Esterce a druhý zůstal doma s pokynem dát na balkón před našim příchodem.

V průběhu dne Nika docela zlobila a já začala vyhrožovat, že to řeknu Mikuláši a že ji nic nedonese a v jednu chvíli toho už bylo moc, tak jsem otevřela dveře na balkón a Mikuláši povídala, že k nám nemusí, neboť tady nemáme hodné děti, ale pouze zlobivky. No chvíli koukala a nekomentovala to, ale zlobit přestala a za půl hodky slíbila, že už zlobit nebude, tak to Mikuláši šla sama říci na balkón ?Mikuási, Nika je už hodná, přijeď prosím!?

U Esterky bylo skvěle, okoukla jsem byt ve stavu téměř před dokončením a to co jsem viděla bylo naprosto úžasné!!! A ty barvičky, kterými to tam hrálo ? no to nemělo chybu!!! Kluci mají super postele a Nice se na nich moc líbilo, neustále lezla nahoru a dolů a vybrala si vyloženě Honzíkovou postel a dokonce se tam chtěla i svlíkat ? musela jsem tomu násilím zabránit, přeci jenom na takové čísla je ještě času dost, že?:-) Takže si přimyslete k počtu lidí, které Esterka popisovala v minulém deníčku ještě nás a pochopíte, že nás tam bylo více než dost, kupodivu tam bylo dýchatelno a nikde nebylo nějak extra přeplněno. Na Mikuldu jsme čekali docela dlouho a měli jsme obavy, že ani nedorazí, ale nakonec našli cestu a zazvonili, huráááá!!! Žáden brek se nekonal, ale všechny děti docela zvážněly, Honzík borec zazpíval skvěle nějakou písničku a slíbil, že nebude zlobit a křičet na maminku, Kája radši neříkal nic a Nika zavelela ?Mami, jdeme do kuchyně!? (byli jsme všichni v předsíni) a nic jiného z ní nevypadlo, ale slíbila, že bude hodná a za balíček i poděkovala, nicméně myslím že kdybychom trvali na tom, že musí něco odříkat, radši by se toho balíčku dobrovolně vzdala:-) Nějak se ji ti lidičkové moc nelíbili, navíc čertovi koukaly z pytle nohy nějakého dítěte, bojím, bojím? Sice tahle skupinka nepředvedla žáden divadelní výkon a málem předala balíček pro Niku v tašce z Bauhaussu, ale masky měli moc hezké, to musím uznat a alespoň se ty naše děti moc nebály! Nakonec nejvíce z celého balíčku Niku zajímalo jablíčko a hnedka ho chtěla umýt a odšťopkovat ? a pustila se do něho ? a pak nahlížela, cože to mají v balíčcích kluci a jejich podvodní baterky si oblíbila a když pak byly chvíli volné, ihned je ukořistila? Ještě jsme po odchodu skupinky chvíli zůstaly, já do sebe nasoukala medovník (ať mám co po Novém roce hubnout, ha-ha), Nika ožužlala několik perníčku a minirajčátek, skoukly jsme super záběry z kamery od hlavního kameramana Tomáše (podlahu mají opravdu hezkou, přísahám!) a vypadly jsme domů a cestou si povídaly o Mikuláši a o slibu hodnosti a taky si říkaly, zdali byl i u nás a Nika byla přesvědčena, že určitě byl! ?. A světě div se, fakt že byl! Tak jsme balíček z balkónu vytáhly a rozebraly (mimochodem autobus měl neuvěřitelný úspěch) a pak šly na balkón Mikuláši poděkovat ?. takže Nika volala ?Děkuji Mikuláši, děkuji, budu hodná, přijdi zase!? ? docela jsme se bavily:-))) Babi chtěla vidět i to, co bylo v tom druhém balíčku a bylo těžké ji přesvědčit, ať ji to ukazuje, vždycky vytáhla rychle jednu věc a vrhala se k autobusu, prostě ji uchvátil.

RŮZNÉ

  • Nika si rozkazuje, co chce k jídlu a děsně si vymýšlí, rozkáže si třeba kašičku s másílkem a se skořicí, palačinky (to převezla babi, která ji je jeden den slíbila ale neudělala a tak si na ně brouček vzpomněl další den k večeři), polívčičku (hlavně aby tam bylo dostatek kukuřičky a hrášku, případně masíčka), banán, mandarinku a dneska si po odpoledním spánku poručila mlíčko a vypila plný hrnek bio-mlíčka z normálního hrníčku. Zdá se, že fakt ví, co chce, ale běda, když se nevyhoví. Navíc nevím jak přišla na to, jak nám svůj hlad a potřebu papat naznačit i gestem, ale když chce jíst, tak otevře zobáček a čeká a když nás chce popohnat, tak si ještě ukazuje prstem do otevřené pusy a hlásí ?Mám had (hlad), chci papat!?
  • Naučila se rozlišovat koho je dítě, případně dcera (maminčina, tatínkova), vnučka (babiččina a dědova), neteř (tetina a strejdova) a sestřenka (vyjmenuje všechny sestřenky a bratránky a že jich má) ? tu sestřenku jsme včera pilovaly celou cestu z Bauhassu a děsně ji to bavilo.
  • Začala docela hezky povídat do telefonu, nejvíce si pokecá s dědou a strejdou Jardou (Božský), musí však mít na to náladu.
  • Má dalšího pohádkového oblíbence ? a to Pinocchio (a ukazuje jak dlouhý nos má) a Džin (ukazuje co dělat aby vylezl ven z lampy ?. Šuchy-šuchy ? ručičkou šuchá o stůl třeba jakože je to lampa)
  • Vyjmenuje celou naší i Básnikovou rodinu a umí i naší ulici s číslem
  • Pozná barvy ? modrou (na oči), ňuníkovou (žlutou), pusinkovou (červenou), travičkovou (zelenou) ?.musí mít ale náladu, jinak nás pošle do kytek:-)
  • Má neustále potřebu mít si ruce a utírat si je ? dokáže si sama vodu pustit, takže mám smůlu a mohu se třeba i rozkrájet když se mi to nelíbí:-)

Naštěstí je hodně hodin, tak ten výčet ukončím, stejně je hlava prázdná, takže už není schopna nic vyplodit:-) Konečně bude deníček o trošičku kratší, hurá!

Těhulinky naše, opatrujte bříška a tobě Irčo přejeme rychlé rozdvojení a ať jste z porodnice zpátky na Štědrý den i s malým uzlíčkem!

Z vánočního úklidu se nezblázněte a cukroví ať provoní domovy a naše děti si ovoní poprvé pořádně kouzlo Vánoc, takže stresy někam odložte! A pokud budete mít nějaký zajímavý recept, šup s ním sem, jo?

Krásný předvánoční čas přeje všem

Šulánek a Nika

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 08.12.04 22:18

Ahooojky vsichni,

tak tady cely den ciham mezi praci a venovanim se Nice na novy denicek … a konecne je tady, ale musim jit s Nikou do postylky, nejak to v posledni dobe natahuje, za chvili budeme chodit spat snad o pulnoci, ach jo … takze Jani a ostatni, nejste v tom samotni!!!

Dobrou pro jistotu kdyby se mi nepodarilo vstat, mam docela dost prace, ale s Nikou se vzdycky tak hezky haja!!!

Papa

Sulanek a Nika

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 08.12.04 22:48

Ahoj Šulánku,
Verunka to počurávací období měla taky. Trvalo asi dva měsíce :-(( a skončilo tak před 14 dny. Dělala přesně to samý, co Nika: Čujám!!! a už to teklo. A dělala to schválně. Nepomohlo nic, tak jsem se na to vykašlala, (na zadek jí nedávám, na naše děti to nemá výchovný efekt, ale babička jí jednou za počurání nalupala a od té doby je hooooooooodně neoblíbená. To je jediný efekt, co to mělo). Teď už Verča zase sama vzorně chodí na hrníček nebo na záchod. Jen občas zápasí s punčocháčkama a kalhotkama tak dlouho, že to nestihne. A to je pak pláče.
Mějte se krásně, vy šikulky
Jana od Filutů

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 08.12.04 23:28

Ahoj holky,
tak se hlásíme ve spěchu. Sice jsem sem dnes nakukovala, ale nechtělo se mi už psát do starého deníčku. Nika je tradičně veliká šikulka. Já to viděla a slyšela na vlastní oči a uši.

My zůstali od pondělí do včerejší noci bez taťky. Problém trochu byl, že Honzík zahlásil, že ho bolí v krku a já se děsila angíny. Hlavně jsem byla dost mimo z toho, jak pak budu chodit venčit psa, kdyby byl Honzík s antibiotiky a třeba horečkou. Naštěstí se nic takového nekonalo. Včera v noci přijela ségra s dětmi a pár minut po ní přijel Tomáš. Dnešek jsem strávila telefonováním od čerta k ďáblu, protože se mi podařilo sehnat termín pro Honzíka k zubaři. Jenže to bude v narkóze, a tak musíme super rychle absolovovat předoperační vyšetření. Naštěstí náš zubař má evidentně kamarády všude, takže zítra ráno jdeme na odběry a vyšetření k primáři dětského na Homolce. Jenže jdeme na dvakrát. Nejdřív v osm a potom ve tři. Takže si ségru a děti moc neužijeme. Zato je statečně zneužijeme. Zítra tady réno převezme dveře ke skříním, které v pátek ráno namontují. No a v pátek sem tu firmu pustí. Já dnes byla u holičky a jsem moc spokojená, i když na mě všichni doma koukali jak na cizí. A Tomáš si neodpustil své obvyklé bonmoty. V sobotu mě čeká rychlé nacpání věcí do té nové skříně a v noci odjedeme k našim. O víkendu je tam na zámku úžasný předvánoční trh, tak se s dětmi půjdeme v neděli ráno mrknout. Odpo už začne pečící maraton. Mimochodem udělala jsem tři druhy nepečeného cukroví včera s Honzíkem. Jen nevím, zda se vracet kvůli vánočním oslavám u Honzíka ve školce.

Evi, přejeme aby dokončení rekonstrukce proběhlo rychle a vše bylo OK. Pak už jen zdařilé stěhování a vybalení a může přijít Ježíšek.

Jani, koukám, že jste v Anglii už jako doma. I když do toho svého starého doma se asi hodně těšíš,co ? Bílé Vánoce by byly určitě nádhera. Jistě na někde v Čechách budou, ale v Praze tomu nevěřím. Práci jistě brzy najdeš.

Snad se sem v příštích dnech ještě aspoň trochu dostanu.
Mějte se všichni stejně.
Ahoj Esterka & spol.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.12.04 07:45

Sulánku, Nika je opravdu šikulka. S počůráváním to nehroť, lenička měla také období, kdy dávala vztek najevo počůráváním, ale trvalo asi jen týden, bylo to v době kdy jsem zjistila že jsem těhu, tak si myslím že to bylo možná i kvůli tomu. Nebila jsem ji, párkrát jsem se vztekla a pak jsem ji ignorovala a ono ji to přestalo bavit.

Ada začíná konečně skládat pořádné věty. Mám z něho radost, že už jen nepojmenovává ale že už i slůvka dává dohromady. Občas se i pobavím, co pronese. Jako minulý týden, kočička kakala ve svém záchodku v kuchyni a měla vystrčený ocas ven. Ada ji chmacl za ten ocas až kočka vymňoukla, pak přiběhl za námi a říkal „Ada chmac čiči, čiči ííííííííí“ a smál se tomu jako blázen. No kdo by nesmál taky, pak jsem mu marně vysvětlovala že se to nedělá…

Včera mě děsně naprdla tchýně. Lenička k ní měla včera jít, že budou spolu péct vánoční cukroví (Leňu to moc baví) ale tchýně se mi v úterý omluvila smskou že má hnisavou angínu,bere penicilin, at Leňu nevodím, že by to chytila od ní. Jenže včera ráno ji slyšela kamarádka v obchodě (naštěstí tchýně kamarádku nezná, ale oni ji ano) jak říká prodavačce že minulý týden se jí narodila vnučka Anežka a že dcera už je s ní dva dny doma a má toho dost, tak že si vzala dovolenou a bude jí dnes celý den hlídat. Tak jsem volala švagrové, jestli babička leží s angínou nebo bude celý den hlídat mimi, a prý už hlídá, že ne celý den, ale jen hodinu. Neštve mě ani to, že mě tchýně děti nikdy nehlídala (přece nebude hlídat takové uřvance, to by museli být hodni a ani nezaplakat) ale štve mě že si nemůže najít ani dvě hodinky na Leničku, která by s ní tak ráda pekla. O tom že ze sebe dělá před cizími lidmi tu nejhodnější a nejstarostlivější babičku už se ani zmiňovat nebudu, je mi z ní špatně.
Leničce to vynahradím já, hned dnes začínáme péct, a vyzkoušíme i vánočku, kterou jsem neplánovala, ale Lena ji moc chce. Naposledy jsem ji dělala před pěti roky a vůbec se mi nepovedla.
Nemáte někdo osvědčený recept na ni?

Zítra jdu s Lenulou poprvé k homeopatce, už zase kašle, kašel se ji pořád dokola vrací, naše murd.jí předepisuje antibiotika, které jí ale nezabírají, tak vyzkoušíme homeopatika. Já si nemůžu sirup stodal vynachválit, v pondělí mi bylo mizerně a dnes už je mi fajn.

papa Lola a Ada a Lena

Zuziky
Neúnavná pisatelka 16805 příspěvků 09.12.04 08:49

Ahoj holky!

Sulanku- pekny denicek- chvalim:-)Nika je velika sikulka- zavidim, ze uz je bez plin- ale my se taky dockame:-) a myslim, ze kdyz je Filip kluk, tak je mocka sikovny- ven uz chodime bez pliny a pres poledne na spani ji ma jen pro jistotu- nekdy se vycura, jindy ne:-)

S tim curanim ze vzteku mam taky zkusenost- „mama, ja a-a“a je hotovo:-(
Vcera me vytocil tchan- chvilku ho hlidal- ja se zrovna vracela z obchodu a Filip mel na sobe puncochacky s tema ksandama( ja mu je nikdy nedavam, ale hlidaci babi ma porad pocit, ze jsou super:-()- neumi si je sam sundat- teda umi, ale trva mu to dost dlouho:-) a Filipek volal: ja chci a-a a deda nic, zvesela se dival na televizi- jasne, ze se Filipek pocural a bylo kolem toho place:-( Dedu proste pry nenapadlo, ze si Fijosek nezajde na nocnik sam!

U nas momentalne radi nejaka strevni chripka- svagrova to ma asi 3 dny a tchyne od vcera a Filip to asi chytnul taky- v noci se budil- porad ho natahovalo a rano zvracel:-( Snad to bude v poradku- mam pocit, ze je to u nas jak lazaret- nejak se z te nemocnosti nemuzem vyhrabat:-(

Doufam, ze bude na Vanoce snizek- aspon na horach- mame to kousek, tak bychom zajeli nekam sankovat.

Holky, ja mam v posledni dobe nejakou vic vanocni naladu- myslim, ze letosni Vanoce bude i Filipek prozivat vic nez lonske, tak je chci udelat co mozna nejhezci- susim pomeranc na kolecka nakrajeny- moc pekne to voni, mam nejakou uklizeci naladu (ja- od prirody bordelar:-))Nevim, co se se mnou deje:-)) Jen ty darky mi chybi- chystam se ted o vikendu na darkove nakupy, tak snad sezenu, co jsem si vymyslela:-)
Jak jste na tom Vy? Mate vanocni stres nebo jste v pohode jako ja?:-)

Zatim se mejte a bacilove a ostatni potvurky pryc!

Papa, Zuzka a Filipek ( za 10 dni 23 mesicu- to je hrozne, jak to leti:-))

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 09.12.04 09:33

Ahojky Jani,

diky moc za moralni podporu, hned je mi lepe kdyz vim, ze v tom nejsme samy:-))) Ignoraci uz jsem zkousela taky, ale dlouho mi nevydrzela, tak zkusim byt za tvrdaka a ovladnu sve emoce a treba toho fakt necha dobrovolne, potvurka jedna moje mala! Kdyby clovek vedel ze je to tim, ze to neudrzi, tak mavne rukou, ale mne stve, ze to dela opravdu naschval. No nic, matka musi holt vydrzet a urco zvitezi!

Pusu Verunce zrzecce a papa

Sulanek

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 09.12.04 09:38

Mily Adamku,
uz jsi velky kluk,
povalis i buk,
tak ti prejeme jen to nej
a rodice poslouchej,
obcas je i pozlob,
at maji z tebe radost!
Sourozenec bude brzy,
opatruj ho a mamku taky,
uzij si ten dnesni den
a pusky si vychutnej!

teta Sulanek a kamoska Niky

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 09.12.04 12:07

Ahojky Esterko,

to je dobre, ze se nakonec ta angina u Honzika nepotrvrdila ale na chudacka se zato chysta jina silenost, co? Coze mu budou pod narkozou delat? Mozna jsi to i psala, ale nejak mi to vypadlo.
A se segrou to mas zarizene skvele, jako vratny poslouzi skvele:-))) Navic bude asi hlidat i Kaju, ze? Urcite ho nebudes na operaci s Honzikem tahat.

Teda ten predvanocni trh na zamku zavidim, urcite to bude mit nadhernou atmosferu, vid?

Co za nepecene cukrovi delas? Dej mi tipa, treba mne to chytne a taky neco usmudlam:-)))

Papa a at mate vsechna vysetreni a celou akci se zoubky rychle za sebou!!! A pofoukanicko Honzikovi!

Sulanek a Nika

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 09.12.04 12:15

Ahojky Lolo,

no jo, asi to chce fakt klid a ignorovani toho pocuravani, vid? Zkusim to vydrzet a treba ji to fakt prejde, vcera mi to udelala zase a to jsem ji zrovna varila kasicku, kterou si sama porucila … zatim si sama vlezla do sveho stolecku a najednou zahlasila ze cura a curala a pak se jeste vztekala, ze ji svlikam a beham to utirat, vyzadovala tu kasicku a to hned, mela holt holka smulu! Ale pak slibila, ze uz to neudela, ze se prece nelula do gati a ze to delaji mimina … navic jsem ji zacala vyhrozovat, ze ji dam plenku, kdyz neumi sama chodit na nocnik nebo prkynko … no to byl rev, ze plenku rozhodne nechceeeeeee!!!! Tak snad se poucila, ale v to doufam kazdy den v poslednich par dnech.

Tchyne se opet vyznamenala, jenom nechapu, ze si vymysli takove blbe vymluvy, vzdyt mohla rici jak to je a hotovo, snad by jsi to pochopila a prijala lepe nez se dovedet, ze si trapne vymysli, ze jo?

Ten kasel je ale previt, vid? A brala vam MUDr. vytery? TAk at homeopatika zaberou a Leni se z toho vyhrabe!

PEceni zdar!

Papa

Sulanek a Nika

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.12.04 12:19

Ahojky,

teda já zírám jaká je Nika sikulka. Proste paradicka, uz mas Sulanku uplne „dospelou“ slecnu, vid, kdyz ti takhle krasne povida. U nas s tim mluvenim stale zadne pokroky nejsou, ale predpokladam, ze se to jednou zlomi a nemy nezustane:-))
Drzim ti taky palce, at vydrzis s nervikama a pocuravani se vzteky vas brzy prejde. U nas jsou vztekaci sceny jineho razeni a kazdopadne to taky stoji za to:-((

Adamkovi prejem krasne druhe narozeniny, taky si pamatuju, jak Verca hlasila, ze ji asi praskla voda a pritom koukala na HBO, to je hruza, jak uz je to davno! A ted bude mit Adamek sourozenecka.

Vcera jsem delala tu zkousku z ITVT, tak snad jsem to skoulela, klido mi staci za 3.

Esterko, procpak jde Honzik pod narkozu?? Co mu budou chudackovi delat???? At vam to dobre dopadne!

papa

Jdu neco pracovat, at nejsem za lenocha.

Irena 37+4tt. a Ondrusa

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 09.12.04 12:21

Cauky Zuzko,

Filipek je sikulka a holt deda liny chlap, kteremu nektere veci nedochazeji, vid? Holt si obcas neuvedomuji, ze je potreba jednat a to hned, ze nektere veci nepockaji, jako treba curani…

Ojojoj, strevni chripka, to je previt, jeste si dobre pamatuji, tak nas vsechny porazila na jare a nejhure to odnesla Nika, chudinka moje mala! TAk at jste brzo fit a jde to svinstvo nekam hodne daleko pryc!

A ta vanocni nalada je urco kvuli Filipkovi, holt to tem brouckum chceme udelat co nejhezci! Ja jsem jinak docela v poho, darky mam pro Niku, zbytek se nejak vyresi a uklid bude az pristi vikend po dostavbe predsinove steny … a pak mi to teprve dojde:-)))

Tak papa

Sulanek a Nika

katerina02
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 09.12.04 12:30

Ahoj Holky,

Tak jsem nejak pozadu, v praci je toho hodne, do toho predvanocni obedy a taky vyrocni hodnoceni, ktery me teda desne pije krev. Kazdy musi vytvorit desne dlouhy elaborat a dopodrobna vypsat co delal, jak tim pomohl firme, kolegum, jak ovlivnil vysledky firmy, jak podporil to ci ono. Desne me to nebaviiiiiiii­iiii!!!

Sulanku jako obvykle, Nika je velikaaaanska sikulka. Uz basnik naplanoval na kterou universitu pujde? Ne ale fakt se nedivim, ze je nani tak pysny a sprada plany jak s tou jeji genialitou nalozit. Drzim palce aby jsi dokazala zachovat chladnou hlavu pri Nicinych provokackach, urcite ji to nakonec prejde, obzvlast kdyz ji to nebude nic platne.

Esterko doufam, ze se z Honzikova boleni v krku nic nevyklube. Takze bytecek se klube do krasy, to je dobre, urcite si uzijete nadherne vanoce v novem.

Vypada to, ze tady jste vsechny zastankyne hodne barevnych interieru. To ja se teda musim priznat, ze me se to sice u cizich treba i libi, ale do vlastniho bytecku vybiram barvy hodne umirnene, mam rada spis takove minimalisticke interiery. No pro vetsinu z vas asi nuda, ale pro me oaza klidu. Ja jsem vyrustala v precpanym byte a tak ted potrebuju prostor a jednoduchost.

Marti to je dobre, ze jsi se ozvala, vzpominala jsem na tebe, jak to zvladas. Honzik asi ted pochopil, ze to roztomily miminko u vas nebylo jen na navsteve,ale ze u vas zustane a navzdy se s nim bude muset delit o vasi pozornost a tak se to v nem ted vsechno pere. Urcite se uklidni, jen si to musi v hlavince srovnat. Preju vam vsem krasne vanoce a snad budes mit i sanci si trochu odpocinout.

Jani moc se na vas o vikendu tesim, ale predpokladam, ze uz si to tady neprectes, zavolame si.

Irenko ty uz to mas fakt za par, tak drzim palce at vse vyjde podle planu a stihnes i tu skolu, i kdyz priority jsou jasne!!!

Kristy kdy se vracite domu? Predvanocni atmosfera v New Yorku m usi byt prima, snad mate cas si ji uzit.

Lolo uzijte si s Lenickou peceni, vanocku bohuzel neporadim, jeste jsem ji sama nikdy nedelala, ostuda jedna.

Hanko ty vlockovy susenky jsem vyzkousela a jsou bajecny. Do jednoho dilu jsem pridala skorici, do druheho nasekanou cokoladu na kousky a do tretiho navrch oprazene liskove orisky a vsechny druhy byly super, diky za bajecny recept.

Ja uz mam darky nakoupene, pro Tomaska mame hromadu knizek, z toho dve jsou vlastne puzzle, maji skladacku na kazde strance. Pak mame servisni stanici s autama od Mega Blocks a vlacek od tehoz. Kopaci mic, pastelky a radio s pismenkama, ktere hraje kratke pisnicky ke kazdemu pismenku. Tot vse, snazila jsem se drzet na uzde, protoze si myslim, ze kdyz je tech hracek moc, tak je jich proste prilis.

Taky jsem nakoupila ozdoby na stromecek, protoze vlastni jsem do teto doby nikdy nemela. Tak uz mam, a jsou moc hezky. Uz se moc tesim na stromecek.

Koupe bytu stale uspesne pokracuje, za tyden by Edward mel mit klice. Takze vubec nevim, jestli budeme na vanoce jeste ve starem byte nebo uz v novem. V novem ale neni nabytek, ten budeme nakupovat az po vanocich, takze tim se to asi rozhodne. Jenze me se nechce delat vyzdoba kdyz se pak par dni po vanocich prestehujeme :(((

Dnes prijede bracha s pritelkyni, zustanou u nas do pondeli. Uz se na ne tesim.

S tou nechuti jit vecer do postele je to asi nakazlive, u nas je to podobne. I kdyz je Tomas unavenej, ziva a mne si oci, do vany ho kolikrat musim lakat nebo primo odnyst, protoze jinak by si hral az do rana.

Jo jeste jsem zapomnela, ze mel Tomasek vanocni besidku, vyhral si s detma, pak sedel Santovi na kolene, vzal si od nej darecek a pak mu zamaval. Mam par fotek, ale zapomnela jsem kartu doma, tak priste.

Mejte se krasne a uzivejte predvanocni cas pokud mozno bez stresu!

Papa, Katka a Tomasek

katerina02
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 09.12.04 12:35

Mily Adamku,

K tvym uzasnym druhym narozeninam ti prejeme vsechno nej nej, hodne darecku a legrace, kamaradu a prima sourozenecka.

Velkou pusu posilaji
Katka a Tomasek

Missorka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.12.04 12:43

Milý Adámku,

přejeme ti všecičko nej, nej, nej a abys byl pořád tak úžasný chlap jako jsi (takovejch je málo).

Opatrujte se celá rodinka.

Peta, Vojta a Klíšťátko od PSTM

Missorka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.12.04 12:45

Proboha Irčo, ty jsi nadčlověk, dělat v 38.tt zkoušku!

Uááááááááááááááá!

Co prosím znamená ta zkratka??? Přijde mi to tak složitý, že mám pocit, že bych ti měla skoro vykat… :-)

Peta, Vojta a Klíšťátko

Zuziky
Neúnavná pisatelka 16805 příspěvků 09.12.04 12:54

Ahoj Holky a deti:-)
Adamku, vse nejlepsi k Tvym narozeninam, hlavne zdravicko, hodneho sourozence pro lumparny a rodice, keri te maji a budou mit vzdy moc radi preji teta Zuzka a Filipek

Irco, jsi sikulka- delat zkousku v 38tt., ale musim trochu zamachrovat:-))- ja delala zkousku v patek a v nedeli se narodil Filipek:-)Nebude to i Tvuj pripad?:-)

Hlasim, ze Filipek podle hlidaci babi uz nezvracel a celkove uz je v pohode- tak to snad byla jednorazovky- mozna usazene hleny z toho hloupeho kasle. Tak doufam, ze to bude v poho.

Zatim papa, Zuzka a Fijosek

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 09.12.04 13:41

Milý Adámku, přejeme Ti všechno nejlepší a hodně zdraví k Tvým druhým narozeninám. Určitě budeš mít krásnou oslavu.
Esterka & spol.

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 09.12.04 15:11

CAuky kocky a kotatka,

desne mne boli zada, uz to mam nekolik dni bloknute a vubec to nepovoluje, ach jo!

Hlasim, ze chodba je vymalovana a fleky zamalovany a nove svetlo poveseno … a je to nadherne, ale trochu tmave, to svetlo totiz moc svetla nechce vydat potvurka jedna:-))) Ale stejne se mi ten kontrast mezi oranzovou a bilou, resp. slonovou kosti libi a az tam bude stat jeste ta predsinova stena, ouuuuuu, to bude parada … asi si tam nastehuji i postel:-) Jenom to cisteni po malovani je hruza, ja teda nestiham, tudiz nemaluji a necistim, ale babi uz si s tim hraje docela dlouho a kdyz jsme ji vcera videla u toho na zemi i lezet, mela jsem dost, pry je to pekne svinstvo … no jo, segra je nejchytrejsi a udelala si to po svem … zasvinila a nechala uschnout … a ted ty nasledky…a to nemluvim o tom, ze tim cistenim se taky trochu ponici lak dveri, oblozeni apod. … no jo, ach jo!

Vcera Nika usnula opet v super cas … neco po 22.30h … ja vytuhla samo s ni, jak jinak. Jenomze rano vstavala pomerne brzo, neco kolem 6.30h a uz kolem 7h chtela jit na WC, ale predtim se jeste pochvalila „Nika je sikovna, nepolulala se“ … v te chvili jsem si myslela, ze se polulala, ale ne a hned na to chtela jit, coz prekvapila, takhle rychle po vstavani se to nestava … no a pak chtela cajik a pak uz jsme do posletele zpet nelezly. Babi jsem rikala, ze bude asi unavena docela driv (poledni spanek si taky totiz posunula), ale nejak to nezvladly a jelikoz cekaly na navstevu, odlozily si usninani a Nika usnula natvrdo ve svem jidelnim stolecku se lzickou v ruce a kdyz ji vyndavali, zmohla se akurat na to, ze rekla „Nika chce jeste papat“ a v posteli ihned opet usnula, ta musela byt ale hoto!

Dneska mame firemni akcicku … vecu a bowling, tak se docela tesim, i kdyz s temi zady houby ukoulim:-)

Mam tady taky vyjimecne sefa, tak jdu makacenko … to jenom pro zmenu:-)

Papa

Sulanek a Nika

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 09.12.04 16:26

Ahoj holky!

Jen jsem stihla přečíst deníček,víc nestíhám,hlásíme se do stavu nemocných.Klárce pořád neustával kašel,naopak to sílilo.V noci na dnešek se kvůli záchvatu kašle i poblindila,byla z toho beruška pořádně vylekaná,prtože už rok nezvracela.Navíc to odnesl její milovaný polštářek,bez kterého neusne.Naštěstí to po chvilce řvaní vzdala a lehla si.Jenže byla hrozně zahleněná,pořád to v ní chrčelo,usnuly jsme obě asi o půl čtvrté ráno.Dopolko přišla babi,já si schrupla,malé se spát nechtělo.MUDr ordinoval až odpoledne.Naštěstí u něj máme protekci,sestřička nás vezme vždycky hned.Napsal jí Klacid(antibi­otikum),prý má náznaky zánětu na plicích a dráždění hrtanu.Klárka celou prohlídku probrečela,dlooouho jsem ji potom musela uklidňovat,i když jí hodný pan doktor dal obrázek.
Teď spinká,dalo mi to práci ji udržet v klidu.Nejdřív jsem jí četla z nové knížky,kterou dostala k narozkám a vypadala unaveně,tak jsme to spolu zalomily.
Celý den nic nejedla,jen ráno trošku mlíčka,ale nechci jí ho dávat víc,aby nebyla moc zahleněná.

Zatím pa,zkusím si vše pročíst,než se vzbudí.

Hanka a spol.

katerina02
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 09.12.04 16:31

Sulanku ta chodba musi vypadat naramne, uz se tesim az ji uvidim :)) A nebo ze by byla k dispozici fotodokumentace kdyz jsi nas tak navnadila?

Nika usinajici v zidlicce a presto jeste zadajici nasup me rozesmala, je to sikulka a osidit se v zivote urcite nenecha.

Zada me trapily tri tydny, chce to teplo a pomaha Brufen. Me fyzioterapeutka rekla, ze na akutni stav je to to nejlepsi, az se zada sklidni, je treba posilovat zadove svaly.

Uzij si firemni akci.
Pa Katka

katerina02
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 09.12.04 16:34

Jejej Hani to je mi moc lito ze vas to takhle postihlo. Drzim palecky aby ATB brzo zabraly a zanet se nerozjel. Hlavne ze se holcicce ulevi a vyspi se.
Tak at je to brzo lepsi.
Pa Katka

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 09.12.04 16:37

Milý Adámku,k tvým nádherným druhým narozeninám přejeme všecicko nejlepší,hodného taťku,mamku i brášku nebo setřičku.Ať se máš další rok tak krásně,jako doposud.

Teta Hanka a kámoška Klárka

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 09.12.04 16:39

Ahojky Hani,

chudinka Klarka, je mi ji lito a tebe vlastne taky, ach jo! Ten Klacid mela Nika taky minuly tyden, nastesti se u nas takove hruzy jako zvraceni a duseni nekonaly a antibiotika zabraly opravdu rychle, akurat je bereme jeste stale (snad dneska posledni den), je toho v te lahvicce nejak moc.

Takze rychle uzdraveni a k tomu pohlazeni

Sulanek a Nika

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 09.12.04 16:47

Ahojky KAtko,

fotodokumentace jednou bude, ha-ha, ale kdy? Nejak v posledni dobe nestiham davat do galerky ani Nicine fotky a to uz je co rici:-) Soupnu to tam az s tou predsinovou stenou. Stejne ta barva na fotce bude vypadat jinak a jeste by jsi se lekla:-)))

Brufen bohuzel jist nemohu, drazdi mi zaludek a je mi z neho spatne a paralen mi nepomuze a navic jeste stale kojim:-))) Ovsem to cviceni je to nejlepsi, to vim dobre … tak pred 8 lety jsem chodila kvuli zadum na vitaminove kapaky a pak na rehabku a pak jsem rok poctive na zada cvicila a dlouho jsem je mela absolutne ok, ale ale … kdyz si clovek vzpomene vzdycky az ho to boli a slibuje, ze bude cvicit, ale pak to prejde a ha-ha, cviceni jde do kytek! Jsem desny lenoch asi! Ale v novem roce se vse zmeni:-)))

Jinak mne Nika rozesmiva kazdy den nekolikrat, ty jeji hlasky fakt stoji za to a hlavne slova, ktere pouziva… napr. jsem si vzpomnela, ze jsme vypnuly konecne ventilator ze zasuvky, nebot Nika ho s oblibou kazdy den zapinala aby byl vitr (k dnesnimu dni uz je i sbaleny ve sklepe, v zime nam asi horko nebude, ha-ha) a ona ho zkousela opet pustit, ale neslo to … tak nam oznamila "Nefunguje to, maminka opravi!'

Jdu jeste neco porobit, tak papa

Sulanek a Nika

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 09.12.04 17:05

Tak,vše je přečteno,príma,jak jste se s novým deníčkem činily,v tom minulém už bylo nějak pusto.

Nika je vážně úžasná a já se opět při čtení deníčku přiblble usmívala na monitor:o)))).
Je to ale zlobivka,taková potvůrka vyčůraná,teda hlavně učůraná.Taky si myslím,že to na vás jen zkouší a chce si přitáhnout pozornost tím počůráváním se.
Ale ono se to jednou zlomí,neboj.
A jak hlásila ze spaní,že chce ještě papat:o )))))))))))).To u nás fakt nehro.
Jo a co dělá hnátička,nevím,jes­tlis o tom nepsala,možná jsem to přehlídla.

Katko,jen tu výzdobu do starého bytu udělej.Já vím,že se nechce,taky si pamatuju,jak jsme se dvakrát před Vánoci stěhovali a není na to nálada,ať v novém,nebo starém,ale Tomáškovi se to určitě bude líbit.
Já mám barvičky v interiéru ráda,ale taky nechci být zahlcená nábytkem a doplňky.Jen se mi moc nelíbí moderní styl,tak propagovaný v časopisech o bydlení,je to na mě až příliš studené.
A co Tomáškovo vstávání,je to lepší?

Iren,gratulace ke zkouškám.Tak už máš splněno až do porodu,nebo jsi ještě nějakou zkoušku naplánovala?:o )))))))))).
Moje ségra dělala zkoušku týden před porodem,zkoušející jí nechtěl dát trojec,aby dostala stýpko(tehdy bylo ještě hooodně výhodné),řekl jí,ať přijde až po porodu,ale ségra to chtěla mít za sebou a tak mu řekla,ať jí ten trojec dá.Zkoušející se slitoval a dostala dvojku a stýpko bylo v kapse:o ))))))))))).

Zuzko,tak Filípek je taky marůdek?Chjo,mám pocit,že to pěkně řádí,čekárna u Dr byla nacpaná kašlajícími dětmi a děti mých kámošek jsou taky většinou nemocné.Ať jste brzy fit!

Včera jsem měla čilou SMSkovou konverzaci s Ivčou.Kdybysme si večer zavolaly,tak nás to vyšlo levněji:o ))))).U nich vše při starém,Mojánek je zlobidlo,Ivča je ze stěhování unavená a nestíhá péct.Na manžu si tentokrát nestěžovala.Prý se mezi svátky vetře k němu do firmy a sedne k netu,tak se snad máme na co těšit:o ))).Všechny moc pozdravuje,gra­tuluje Veronice k dobrým výsledkům z AMC a Petruš k holčičce.

Ufff,tak jsem to stihla napsat,jdu zkontrolovat maroda.Asi bude mít zase teplotu,měla nějak teplé čelíčko.Šuldo,Klár­ka má ATB poprvé,ale nevím,jak je do ní dostanu,jakmile se blížím s meducínkou na lžičce,je hysterák:o ((.

Jo a už víte,že je Mishička těhotná?Včera večer jsem plkala na chatu a byla to tam samá čerstvá těhulka.Lesina,Mis­sorka,Mishička,já…Mishič­ka má termín 3 dny po mě,joj,to bude v létě veselo:o )))))).

Pa Hanka,Klárka a Mrňousek

katerina02
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 09.12.04 17:21

Hani,
mas pravdu, vyzdobu urcite nejakou udelam a pak ji asi budu chtit i prenyst do novyho bytecku, uvidime.

Vstavani se nam posunulo na 6 vzhledem k tomu, ze spat chodi az mezi 21 - 21.30. Ale spi min. 2 hodiny pres den.

Coz takhle dat medicinku do nejakeho dobreho papani? Anebo me se osvedcila misto lzicky takova ta nasoska z Nurofenu, jak se to s ni jakoby vstrikne do pusy (tedy nevstrikne, spis vpusti). Tomase to moc bavi a da se to snadno podat i v polospanku.

Tak hlavne at jste brzo zdravi a v pohode!
Pa, Katka

Petus
Kecalka 203 příspěvků 09.12.04 17:32

Mily Adamku,přejeme ti všechno nejlepší k Tvym druhym narozeninám,hodně zdravíčka,hodné rodiče,prima sourozence a spoustu hračeeek.
teta Petra a kamarád Míša

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 09.12.04 17:40

Mily Adamku :)

prejeme ti vsechno nejlepsi k narozeninam,hodne darecku a tak

pa teta magrat a delfinek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.12.04 21:27

Ahojda holciny,

teda Hani, ty vzdycky prijdes s takovou zpravickou jako jsou nove tehu!!! Takze Mishicka? Taky se do toho pustili celkem rychle, ze:-) Klarky je mi moc lito, snad se ji po lecich brzy ulevi. Ondra antibiotika taky jeste nemel a dostat do nej i jen treba sirupek proti kasli je dost umeni. A prasek bych mu snad musela dat do parku, aby si to vzal:-))

Peto, ta zkratka ITVT jsou pocitace, byla to zkouska z Excelu, takze si klidne muzeme futr tykat:-))

Jinak zkousku delam jeste pristi sobotu z prava. Ja bych taky brala udelat tu zkousku a pak klidne odfrcim do porodnice, abych to stihla byt na Stedry den doma, ale fakt to holky nevidim, ja budu proste prenaset, to je jasny, klido tu muzem uzavrit sazky o sampano:-)

Katko, v praci to musi byt pekny opruz, hlavne s tim hodnocenim na sebe. Je dobre, ze jsi si nakoupila vanocni ozdobicky a vyzdobu doma urco aspon trosku udelej. Tomasek je sikula, ze se Santy nebal.

Tak padim do pelisku, jsem docela unavena.

Irena

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.04 03:29

Mily Adamku,
prejeme ti vse nej a nej k tvym narozeninam, hlavne bajecneho sourozenecka a hodne rodice :)))
Kristyna a Luka

tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 10.12.04 05:23

Ahoj holky,
musim rict, ze jsem fakt desna, ze moc nepisu, ale nejak proste nestiham :( Cely den mame nejaky program a vecer padam totalne vycerpana do postele a sotva stiham cist :(

Sulanku, Nice posilame velikou pochvalu za to jak je sikovna - vubec se Basnikovi nedivim, ze sprada plany pro Niku :)) Ale za to curani naschval ji posilame bramboru :)) Snad si to brzy rozmysli a treba ji napadne nejaky mene vytacejici zpusob jak na sebe upozornovat. Ale i tak blede zavidime bezplenkovost :) u nas se to po prijezdu sem totalne zastavilo a Luka uz nechodi na zachod/nocnik ani to malo co zvladal v Praze :(

Esterko, vanocni oslavy na zamku/hrade jsou urcite desna romantika - tak doufam, ze si to hezky uzijete a hlavne, ze budou kluci zdravi. A co budou delat chudakovi Honzikovi, ze musi pod narkozu? Budeme na nej myslet. Bytecek musi byt super - budete vanoce slavit doma nebo u rodicu?

Katko, do Prahy se vracime 20.12. - takze cukrovi se u nas letos nekona - nemuzu si ani napect tady jelikoz mame nefunguje trouba. Novou uz si kupovat nechce (tu az v Cechach) a tu pidi troubicku/toaster kterou tady ma jako nahradu na cukrovi nejde dost dobre vyuzit. A myslim, ze budu mit co delat abych vubec stihla koupit stromecek - hned druhy a treti den po prijezdu jdu do prace, a pak mi zbyde jeden den na nejake nakupy a uz je Stedry den. Bude to docela honka :)

Iren, gratulujeme ke zkousce a drzime palce na tu posledni - urcite to zvladnes a Hekturek bude poslusne mimi a urcite vyleze presne akorat :)) Zacnu tipovaci soutez na datum a tipuju 26.12. jako den Hekturkova narozeni :)))

Hanko, Klarce prejeme brzke uzdraveni - chuderka mala takhle to schytat tesne pred vanoci. Tak at ATB brzy zaberou a beruska uz se tolik netrapi s kaslem.

U nas se deje tolik veci ze ani nevim kde zacit, tak ze to vezmu asi jen tak na preskacku, podle toho jak mne to napadne :) Nicmene, asi nejhlavnejsi je, ze Luka fakt desne zlobi. Dneska uz jsem z toho chytla depku, ze jsem jako vychovna autorita totalne selhala :( Luka proste za:,–(ne neposloucha, ale lautr nic a vse jen naopak dela naschval. Nekdy dokonce zkousim rikat veci naopak, jako napr. tam bez (nechod tam), to delej (nedelej to) ale to taky moc nefunguje, takze jsem uz kolikrat uplne bezradna. Jediny co jeste obcas funguje je rict ze na pude je cert a ze tam za nim pujdeme. To da na chvilku pokoj ale za dve minuty na to opet zapomene. Takze jediny zpusob jak s nim vydrzet je chodit hodne na prochazky. Ovsem dneska jsme napriklad mely smulu, protoze cele odpoledne prsi. Takze jsem aspon v momente, kdy prselo nejmin, vyrazila na rychlou obchuzku asi dvou bloku podivat se na vanocni svetylka a do mistniho kramu.

Vanocni svetylka jsou ted vubec nejvetsim hitem - jsou totiz vsude a specielne tady kolem nas se snad lidi predhaneji v tom kdo bude mit na predzahradce vic svetel a ruznych vanocnich dekoraci. Novinkou od lonskych vanoc jsou takove nafukovaci figuriny, ktere ovsem nekdy meri i tri metry. Takze je velmi caste, ze na pidi zahonku pred barakem ma majitel obriho nafukovaciho snehulaka s kostetem, pripadne alespon milion ruznych vanocnich „veci“. Mne osobne se z toho nekdy dela docela spatne :) ale Luka je z toho uplne unesenej, takze treba dve hodiny krizujeme mistni ulice a chodime od svetylek k svetylkum. Ted se prave probudil a napul ze spani rika „svylka“ = svetylka :)))

Darky mam zatim jen nejake - Lukymu jsem koupila plysoveho mluviciho Shreka - doufam, ze se mu bude libit :) Pastelky, ktere se nedaji zlomit :) (oblibena cinnost :) a takovou vrtuli do vany, se kterou se delaji bubliny. Jeste bych chtela poridit par drobnosti, nejakou knizku a tak - zbytek az v Praze. Premyslim, zda mu poridime trikolku nebo stolecek a zidlicky. Hracek ma uz milion a stejne si s nima nehraje.

Braja uz si darecek nadelil - dneska mi hlasil ze mu prisla elektricka kytara a zesilovac (konecne je mi jasny pravy duvod jeho neochoty jet sem se mnou :) Takze si pry zitra bere volno a zustava doma, aby mohl hrat. Jsem rada, ze tam nejsem :)))

Ja jsem si dnes koupila kabat, kvuli kteremu uz asi tri dny nespim - jeho cena byla vysoce nad me nejvysi limity :) Nicmene jsem se dnes odhodlala si ho koupit a jake bylo me prekvapeni, kdyz jsem zjistila, ze je o $70 levnejsi :)) Takze jsem jasala a mam pocit, ze letosni zima bude prvni kdy nebudu totalne mrznout :)) Je totiz super teplej :)

Psi uz maji z Luky depresi a Bohous uz ani neotravuje. Radsi zustava venku a domu chodi jen kdyz ma pocit ze prichazi o nejake jidlo :) Oba pejsci uz po Lukovi vystartovali - zatim se to obeslo bez uhon na zdravi jak Luky, tak psu. Doufam, ze to tak vydrzi nez odjedem :)

O vikendu budeme kupovat stromecek a instalovat svetylka na nas strom venku, tak jsem zvedava co na to bude Luka rikat. Doufam, ze se nebude moc sapat po ozdobach :)

Zatim pa pa a vsechny moc zdravime,
Kristyna a Luka

katerina02
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 10.12.04 14:46

Ahoj Kristyno,

Presne vim, o cem pises (zlobeni). Ja mam taky nekdy pocit, ze se mi to vymklo, ale pak zase prijde obdobi v pohode. Asi pred dvema mesici to byl des bes kazdy den cely den, trvalo to tak tri tydny, mozna mesic. Pak se zase uklidnil a ted je to jak kdy. Zlobi min kdyz jsme jenom spolu, jakmile je kolem vic lidi, zlobeni se stupnuje. Ale hlavne jsem prisla na to, ze hrozne zalezi na mem vlastnim rozpolozeni. Kdyz dokazu zustat klidna a vecna, je to daleko lepsi, nez kdyz ztratim nervy a dam mu na zadek. To uz ted vlastne nedelam, nemelo to stejne vyznam. Takze se snazim zustat v klidu, ale kdyz dojde na dulezite veci, tak byt neoblomna (chozeni za ruku pres ulici, cisteni zubu atd.). A Tomasek nakonec takove veci akceptuje a uz se proti nim nebouri. V takovych tech beznych vecech (kdyz nechci, aby s necim triskal atd.), tak se snazim byt spis pozitivni, nejak to obratit, aby mel duvod udelat to co chci a chvalit ho za to. Rozhodne jsem zjistila, ze po dobrym s nim svedu 100× vic nez po zlim. A kdyz zjistim, ze ma proste naladu zlobit a nic nepomaha, tak ho bud ignoruju (a davam to najevo, proste zadna reakce, zadne publikum) a nebo ho vykazu za dvere, ale to az kdyz dojde na nejhorsi (napr. me vztekle prasti, coz taky dela). To totiz Tomas dost tezce nese a vzdycky to obreci, takze to nepouzivam moc casto.

U Luky je to urcite i tou zmenou prostredi, to myslim bylo tak i u nas. Takze vydrz, on se zase umoudri.

Pa pa, Katka

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 10.12.04 15:28

Ahojky!

Jejda,to je nádhera,že je Montička už maminkou,že?Skoro jsem ukápla slzičku,Filípek je moc krásné,buclaté miminko.

Klárka už je celkem v poho,v noci se ještě hodně budila a aspoň trošku pila.Já ji totiž do pití při nějaké chorobě musím děsně nutit.Jen ráno se při záchvatu kašle 2× poblinkala,ten­tokrát to naštěstí neodnesl její oblíbený polštářek.
A podržte se,vstávaly jsem o půl dvanácté!!!!!!Takže jsme si odpočinuly.Já sice už od devíti byla vzhůru,ale Klárka si mě hlídala,občas otevřela oko a když mě viděla,spokojeně zase usnula.
Jen to podávání sirupku,to je stále potíž.Brečí a chytá záchvat kašle:o((((.Do čaje jí dávám odkašlávadlo,tak má přísun po celý den,ale Klacid by takhle neprošel.Prostě ji musíme ukecávat a ukecávat.

Kristy,Shrek se Lukovi určitě bude líbit,když ho tak rád sleduje.Snad nám pak hodíš do galerky nějaké společné foto,docela by mě zajímalo,jak vypadá takový plyšový Shrek.
A že Luka zlobí?No,nezbývá než vydržet.Klárka má teď docela slušné období,ani se moc nevzteká,doufám,že si to nevybere až v létě přijedem s mimi z porodnice:o )))))).

Jdu se věnovat marodovi.
Pa Hanka,Klárka a Mrňousek

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 10.12.04 17:21

Cauky vsichni,

nestiham, dneska jsem v praci makala, az se ze mne kourilo, ale ted to balim a bezim. Ozvu se o vikendu, zrejme az zitra vecer.

Jinak jsem rada, ze se ozvala ztracena dcera Kristyna a ze se maji fajn, docela zavidim:-))) A zlobeni je asi normalni jev nasich deti, Nika tedy rozhodne za vzornacku neni:-)))) Ale byly my jsme snad jine??? Takze take it easy a nenervacit, jsou to nase zlaticka, i kdyz obcas trochu zlobive.

Mejte se bajo a hezky vikend vsem preje

Sulanek a Nika

Missorka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.12.04 18:30

Hani,

ty jsi tak milá :-) Díky za vzkaz v deníčku… :-)

My pořád ještě rekonstruujeme, takže fakt nestíhám, snažím se využít toho, že je Zdeněk doma a udělat co nejvíc. :-) UTZ byl v pohodě, hlásím něco jako skvrnoflek, dneska jsme 6+3tt a všechno je v pořádku. Dlabu listovku a cítím se v pohodě, akorát chodím v devět do postele. Vojta asi vzal na milost, že jsem těhotná a posunul vstávání z pětky na šestku (chápu, že proti půl dvanácté se nechytám a nemá to ani cenu tady vypisovat, ale pro mě je to úspěch) :-)

Opatrujte se.
Peta, Vojta a Klíšťátko

monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 10.12.04 21:20

Ahoj holky!

Tak jsem konečně dočetla všechny deníčky a dokonce i komentáře! No napsaly jste toho fůru!!! :-))))
Nemohla jsem se teď asi tři dny vůbec připojit a tak jsem to měla o to stížené, že jsem si nic nemohla ani stáhnout. No asi to bylo přetížené a proto mi to nešlo.
Dnes se ozývám možná na nějakou dobu naposled. Zítra nastává den D a velké ?škatule škatule hejbejte se?!!! Ještě netuším, jak to bude s připojením na novém, protože nám Telecom neudělal přípojku - prý nemají volnou kapacitu :-( a bezdrátové připojení tam zatím není reálné. Zkusíme zprovoznit připojení přes mobil, ale netuším kdy. Navíc nemáme zatím ani TV anténu, tak to bude „bezva“!!! :-(((
Tak nejdřív ještě přejem Adámkovi všechno nejlepší, hodně zdravíčka, štěstí, lásky, dárečků a ten největší dáreček v podobě brzkého příchodu sourozenečka! :-)
Taky něco málo o nás. Tak se přidávám k holkám Kristy a Katce, které jsou ze svých miláčků občas ?grogy?. Zrovna předevčírem jsem řekla manželovi, že chápu, že tento víkend to nebude reálné, aby si udělal čas na hlídání Lukáška, ale příští víkend ať s tím stopro počítá, že ho bude mít nastarost, protože by bylo blbé, brát ho sebou do lesa, když se tam budu věšet! Co by tam pak chudák sám dělal, když vydechnu naposled! A to doživotní trauma z matky sebevražedkyně na vlastní oči, co?! No musím říct, že jsem fakt byla zralá na ústav!
Teď se to kapánek zlepšilo, ale nevím, jak to dlouho vydrží a hlavně jestli já vydržím!!!!
No snad se to po přestěhování zklidní a budem mít třeba i pohodové vánoce! :-O
Kolaudace ve čtvrtek proběhla a tak ve stěhování nic nebrání! Trochu z toho máme depku. Určitě to Esterka i Šulánek plně chápou a řada brzo pozná, že?!!! Hodně toho už máme přesunuto a přesto máme pocit, že to prostě nikdy nemůžem všechno sbalit a přesunout. Dnes asi ani nepůjdem spát, protože musíme rozšroubovat postele a vyklidit fůru věcí. Ale už se taky docela těším ?na nové?! Trošku jsme se pustili taky do ?barev?, ale ne zdí, ale zemí! :-)
Zdi nám bylo doporučeno nechat zatím bílé, tak máme aspoň docela výrazné koberce. Červený v obýváku (měla jsem z něj strach, ale je nádherný!), sytě modrý v dětském pokoji, zelenkavý v ložnici. Těším se na dolaďování a výzdobu. Už jsem začala. Lukymu jsem namalovala WC obrázky krtečka a jeho kamarádů - ježka, králíka. Taky jsem mu vyrobila takový metr s těmi samými motivy. Hani, jednoho nalepovacího krtka, se kterým jsem se dost mořila jsem nakonec stejně jako ty nešťastnou náhodou zlikvidovala! :-((( V Ikee jsem koupila dětský set ? stoleček a dvě židličky (ty dřevěné) a ještě mu je plánuju barevně natřít. Stejně tak bych chtěla pořešit i skříně do Lukáškova pokojíku, tak jsem zvědavá, jak se mi to podaří.
Taky už mám docela nakoupené dárky. Myslela jsem na to letos trochu dřív, tak snad nebudu den před Vánocema šílet! :-) Pro Lukyho máme takový ten terčík na zeď, do kterého se trefujete míčky oblepenými suchým zipem, štěkacího a chodícího pejska, houpacího koně, autíčko, bagr, kalendář s krtkem, knížku s krtkem a určitě ještě nějaké blbinky. Zato Mikuláše jsme nějak odbyli! :-( Zrovna jsme ten den stěhovali část věcí a tak ho hlídala babička s dědečkem a tak jsme to nějak nestihli! No ale určitě to ještě nezaregistroval, tak ho to ani nemrzelo. Dostal samozřejmě něco od babiček a dědečků, tak o dárečky úplně ochuzen nebyl. A ty od nás mu zůstanou na vánoce!
Pokračování dále:

monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 10.12.04 21:21

Jinak je Luky už neuvěřitelně chápavej. Cokoliv mu řeknu, ať přinese, tak to fakt přinese, pomůže mi zavřít dveře, otevřít dveře (bohužel umí i odemykat), vyleze si kamkoliv chce (no to je spíš k vzteku) a velmi dobře rozumí a když chce tak i opakuje. Docela se teď rozmluvil a tak neustále plká! Dokonce i začal skládat věty. Třeba tata vpaci, brn brn (tzn. Tata je v práce, jel tam autem). No na NIKU šikulinku (jsem z ní úplně hotová, jaká je to kočička šikovná) naprosto nemá, ale u nás je to dost úspěch.
S nočníkem je to u nás poslední dobou podivné. Luky si oblíbil plínky a pořád je chce nosit!!!! Ale né, že by do nich čůral!!!! To se mu stalo jen jednou a to dnes v obchodě, když na mě křičel lulu a já hned nemohla běžet ho dát vyčůrat, tak to pak nevydržel a pustil. Ale jinak si zcela pravidelně říká, že chce čůrat a čůrá jen na nočník nebo na záchod. To si jde, otevře, dá na záchod prkýnko, pak ho musím vy:,–(it a po sundání zas prkýnku sundá, zavře záchod, vyleze na něj a spláchne! :-) V tom je fakt šikulka. Taky zvládá oblékání kalhot, snaží se oblékat mikinu a tričko, na:,–(í si sám čepku, s bundičkou chce pomoct, boty nazuje sám, jen musím zavázat. Taky jsem vyřadila hodně malého oblečení a nechala něco málo a říkala si, že toho mám dost a pak jsem mu oblékla jedny kalhoty a ony byly krátké. Tak jsem zkusila druhé a ty taky!!! Tak jsem ho změřila a má 90 cm. No možná plus mínus cm, protože to dělám měřením u zdi a pak metrem, tak ty odchylky tam hrozí! Ale zdá se mi docela dlouhej.
A na závěr musím Lukyho pochválit, že zvládá docela dobře jakékoliv hlídání!!! Jsem z toho maximálně nadšená, protože ho může hlídat teta (manželova sestra) i děda a babička (manž. rodiče) a taky jsem začala chodit 2× týdně na cvičení, kde je zajištěno hlídání a Luky tam zatím pokaždé v pohodě vydržel! Doufám, že to tak vydrží! To mě fakt mooooc těší!!!
Tak a ještě jsem se chtěla dostat ke komentářům, ale už je tady manžel nervózní, že musím jít balit, tak jdu na to!!! Jen jsem si chtěla užít ještě na nějakou dobu naposledy emimina!!!!
Tak se holky mějte krásně a doufám, že se mi podaří se ještě do vánoc ozvat!!!!
Kdyby nááááhodou ne, tak si je všechny krásně užijte, žádné stresy, žádné katastrofy (speciálně platí pro Esterku :-) ), hodné dětičky, hodné bříška, fůru dárku a hlááávně pohodičku!!!
Tak zatím čauky!
Monča a Luky (21 m)
PS: promiňte chyby, už nestíhám korekturovat :-)

tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 10.12.04 23:03

Ahoj holky,
hlasim se jen na rychlovku :) Cely den leje :( Nicmene jsme stihli si udelat vylet do me byvale skoly - bylo to fajn, ale uz jsem to tam ani nepoznala - vsechno tam prestaveli. Sveho oblibene profesora jsem tam taky nezastihla, ale taky co bych chtela, kdyz jsem prijela neohlasena :) V prilehlem mestecku jsme si dali obed a skoukli stenatka ve stenatkovem obchode. Jsme ted cely smradlavy a nasi psi jsou z toho mirne mimo :) Bohous se pred chvili jen tak ohnal po Lukovi a nenapadne se ho snazil kousnout do hrudniku. Nastesti se mu to nepovedlo - je to fakt magor (pes) :)

Za chvili jdeme na Mikulasskou besidku - sice trochu pozde :) ale co bychom chteli kdyz se tady Mikulas neslavi… Jsem zvedava co bude Luka rikat.

Tak Monticka uz je maminka - tak to moc gratulujeme - silene to leti - vzdyt pred chvili teprve oznamovala dve carky… Ach jo, cas je neuprosnej.

Luka se dneska polepsil - asi nejak tusil ze jsem si stezovala :) a celej den je vzorne hodnej a je uplne k sezrani :)) Nebo se mozna boji certa :) V noci spadnul z postele - chudera malej z toho byl dost prekvapenej ale hrdinne po chvili prestal brecet a chrupcil dal :)

Radi slysime, ze Klarce uz je lip. Vsechny vas moc zdravime :)
Kristyna a Luka

P.S. Prave jsem mluvila s Brajou, ktery mi asi deset minut hral do telefonu na kytaru. Jeste ze tam nejsem - asi bych se z toho zblaznila :)

Petrus1
Kecalka 500 příspěvků 10.12.04 23:12

Ahoj holciny,

Jen kratce, …
Adamkovi krasne 2. narozeniny, soustu darku, hone rodice a zdravou sestricku nebo bratricka.

Moniko, at stehovani probehne co nejvice vklidu, zadny stresy a brzke pripojeni.

Kristy, s tim zlobenim to snad brzy prejde. My mame asi vyjimku. Luky je sice divoch ale vztekaci dite to neni. Zato mame jine veci, jako to, ze neji.....Takze si holka nevyberes. Svetylka na stromeckach venku jsou u nas taky oblibena. Nafukovaci obr snehulaci a kdovi co vsechno tu taky mame a zda se mi to jako desny kyc, ale holt Amici si na to potrpej. Nejlepsi je, ze tady u nas nikdy nesnezi a vsude maji venku ty snehulaky :)

Holky ani nevim, co psat, u nas vse normalka a rozepisovat denni cinnosti nema cas. Darky jsou nakoupene, jen drobnosti a cukrovi jsem uz zacala. Zkoncim tak se 4 druhama, vic nedelam.

Irco, kdo ti porad hlida Ondrusku, ze se muzes takhle ucit ? :) Jsi ale sikulka, mne by se do toho nechtelo tesne pred narozenim miminka. Uz ted tim mam plnou hlavu.

Klarce rychle uzdraveni a zadne dalsi choroby. Co Honzik od Esterky, jak to dopadlo u zubare pod narkozou a s predoperacnim vysetrenim?

Petrus, Luky, Pidalka

Petrus1
Kecalka 500 příspěvků 10.12.04 23:15

Jezis, ja tam mam zase preklepu, soracek…
Petrus

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 11.12.04 15:04

Ahoj holky,
právě jsem si naordinovala půl hodinku u éčka, jinak už asi padnu. Nemám opět poznámky, takže tradičně zmatečeně.

Posíláme uzdravující pozdravy nemocné Klárce. Snad to bude brzy zase v pohodičce a Ježíšek najde u stromečku úplně zdravou holčičku.

Kristýno, myslím, že Luka je ve zlobení naprosto stadartní. Alespoň v porovnání s mými dětmi musím říct, že je to u nás naprosto stejné. Plus slušné nakládačky matce. Vaši psi jsou taky dobří poděsové. Opět platí stejná zá:,–(a = jako u nás. Chválím koupi kabátu, to se určitě neztratí :)! Po příjezdu to budeš mít asi dost krušný, co. Na cukroví bych se ve tvé situaci s klidem vybodla. Koupit se dá všechno.

Moniko, teda tak vy už se stěhujete do nového. Upřímnou soustrast :). Ale za pár dní už budou věci na svém místě a určitě ti zbyde čas na klídek o Vánocích. Lukášek je velkej šikula, jak hezky mamce pomáhá a povídá. Bledá závist s tím, že se nechá hlídat od „cizích“ lidí. To u nás v podstatě nehrozí.

Šuldo, upřímně tě lituju s bolestí zad. Mě už to nějaký čas nepostihlo - docela se divím. Ale když na to přijde, tak jsem z toho grogy.

Katko, teda ty tvoje aktivity v práci bych nezvládla. Přjeme vám rychlé přestěhování do nového. I když vy se tam v podstatě ani neohřejete, ne? Už se vám docela začíná blížit odjezd na NZ, co?

Obdivuju Hanku, co vše na éčku stíhá! Nové těhulky, čerstvé porody, chat..... Já jsem ráda, že stíhám náš deníček. Takže díky, Hanko, za info z jiných deníčků!

My máme opět doma veselo. Ve středu jsem byla u holičky, ségra zatím vzala všechny 4 děti na procházku. Chudák byla asi za exota. Lidem to prostě nešlo do hlavy. Nedivím se! Ve čtvrtek jsem ráno s Honzíkem a Kájou jela na Homolku na odběry krve. Omylem jsem odbočila o ulici dřív, tak jsem se hned na začátku otočila. Jenže jak se ukázalo, byla to jednosměrka, a na přechodu, který byl přímo u té ulice stála policajtka a chytila mě. No já netušila, co se děje. Měla milion keců a moje vysvětlování, že jsem vlastně v té ulici nebyla, a omluvy, že jsem si té cedule nevšimla, a že hledáme nemocnici atd., ji akorát tak popudilo. Ale pokutu mi dát nechtěla. No tak si to mohla celé odpustit. Honzík tradičně ztropil příšernou scénu. Držely ho dvě sestřičky a já. Chudák Kája řval s ním, protože nevěděl, co se mu to děje. Odpo jsme tam jeli znovu, tentokrát bez Káji. Pan primář ho prohlídl, napsal papír a jeli jsme. Zaparkovali jsme v Podolí a jeli tramvají na nám. Republiky naproti ségře, která jela se svými dětmi plus naším Kájou metrem. My tam byli dřív, tak jsme doběhli koupit mámě dárek pro tátu do Smart shopu. Potom jsme společně vyrazili na Staromák omrknout strom a trhy. No kdyby to bylo na mě, tak to máme odbyté max. za půl hodiny. Všechny stánky stejné, tak co tam v mrazu dělat 2 hodiny. Jenže ségra použila svou oblíbenou větu - My si to chceme užívat! Já to nechápu, všechny děti řvou, protože jsou promrzlé na kost, nevidí přes davy lidí stejně nic a ona si to chce užívat. Já jsem měla omrzlé ruce a nohy tak, že už jsem pak bezostyšně začala brečet. Po hodině prošení jsem vyhlásila, že my jedeme napřed, jenže Honzík začal řvát, že chce zůstat s ní, a tak jsme museli zůstat všichni. Domů jsme přijeli skoro v osm večer. Já bych jí zabila. Takže Honzík se před „operací“ dostal do postele po deváté. V pátek jsem je musela oba vzbudit před sedmou a v půl osmé jsme vyrazili k zubaři. Teprve při parkování před ordinací jsem mu přiznala, že ho uspí, a to jsem neměla dělat. Odmítl vystoupit, vzpříčil se v autě a nešlo ho pomalu ani násilím vytáhnout. Dostat ho na lehátko a přiložit mu na pusu ty uspávací hadice byl nelidský boj. Když usnul, tak se mi chtělo brečet, byl z toho boje úpnlě rudý a tváře měl nafouknuté jako balony. Celé se to protáhlo, z plánované půlhodinky byly téměř dvě hodiny. Doktor dělal co mohl, jinak by mu musel dole vytrhat vše od trojek dozadu. Takhle přišel jen o jednu čtyřku. Když anesteziolog zjistil, že jsem tam s dětmi sama, tak řekl, že to tedy rozhodně nepůjde a domů pojedem sanitkou. Naštěstí se mi podařilo sehnat Tomáše, takže ten přijel, chvíli hlídal Káju a pak ho sebral a jel s ním k dětské MUDr. naším autem. Mě tam nechal služební s řidičem - jinak to nešlo vykombinovat. Když mě přivedli ke spícímu Honzíkovi, tak mě museli na střídačku snad půl hodiny chodit utišovat. Brečela jsem naprosto zoufale. Takovou hrůzu jsem nečekala. Byl intubovanej do krku i do nosu. Takže nos plný zaschlé krve. Příšerné chrápání prý od té intubace do krku. Z pusy mu proudem tekla krev se slinami. Na ruce přilepené hadičky. Sestřička mě přišla varovat, abych se nelekla až otevře oči, že je nejspíš bude mít modré, protože mu tam dali jakousi mastičku a pak mu je zalepili náplastma. Ještě, že jsem tam při zákroku nebyla. Obličej měl chudák plný rudých čar, jak mu na závěr strahali všechny ty náplasti od hadiček a z očí. Spodní ret mu visel až přes bradu. Všechny měkké části v puse a jazyk měl tak oschlé, že tam měl žlutou vyschlou krustu. Ovšem když ho probudili, tak první věta byla - ahoj mami, jedeme do té hračkárny (měl to slíbené). Takže jsem s ním v náručí letěla do hračkárny- stejně vůbec nevnímal, co si vybírá. Před domem se v autě pozvracel - pouze krev a sliny. Tam jsme se akorát potkali s Tomášem a Kájou. Kája má zánět průdušek a dostal ATB (Klacid jako Klárka a Verunka). Doma ještě vesele montovali nové skříně. Honzíkovi jsme rozložili letiště v obýváku, aby měl klid, ale než se mi podařilo uspat Káju, tak to bylo na mrtvici. Honzík se pak chvíli prospal. Ovšem až do devíti do večera jen ležel, brečel, naříkal a hlavně pořád zvracel. No hrůza. Ségra odjela někdy po páté. Kája noc prokňoural, pořád chtěl čůrat, pít a kakat (to kecal). V noci mu vyletěla horečka, takže jsme museli dát sirup. Honzík naštěstí spal. Dnes od rána myju skříň a cpu do ní věci, Tomáš něco ještě přivrtával a přidělával světla v kuchyni. Snad něco ještě pověsíme (obrazy nebo sebe). V noci odjedeme k mámě. Kája holt bude stonat tam. No budu tam mít větší servis než tady. Např. nemusím brát nemocné děti ven venčit psa atp. Tolik od nás. Byla to hrůza jediná.
Mějte se všichni pěkně.
Ahoj Esterka & lazaret

Petrus1
Kecalka 500 příspěvků 11.12.04 17:46

Cau Esterko,

Teda to je strasny, chudak Honzik a Kaja jakbysmet se zanetem prudusek.
Ja bych taky rvala, kdyby mi dite prinesli s hadickama v krku i nosu, no fuj.
Co se vlastne Honzikovi stalo, ze mu museli opravovat zoubky pod celkovou narkozou?
Prece se nejednalo jen o plomby…
No ja radsi budu dal Lukymu cistit zuby i pres jeho protesty, ale vim, ze to stejne nemusi pomoct. Ja mam taky pusu plnou plomb a cistim poctive :)
Tak at se oba kluci brzo uzdravi a vzpamatujou.

Petrus

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 11.12.04 18:39

Ahojky kočky,

tak hlásíme návrat zpět. Něco jsem stihla přečíst…nicméně moc a moc děkujeme ke gratulacím k narozeninám. Zatím jsme oslavu naplánovali na zítra, ale Adámek má od včerejšího večera teplotku - dnes odpol 38,4, takže to odvoláváme. Dort je teda upečený, chlebíčky objednané, tak je sníme asi sami a praskneme :-)))) Je to jen teplota, jinak ani rýma ani kašel…prostě jak jsme chodili po návštěvách, tak tam asi něco chytnul, i když nikdo z přítomných nebyl nemocný. Když jsme balili, byl hodně horký, ale změřit teplotu byl boj o život, tak jsme mu dali čípek, protože nic jiného jsme s sebou neměli. Nechtěl se mě vůbec pustit. Usínal mi na rameni, tak jsem to rychle naházela do tašek a jelo se. Bylo mi ho taaaak líto. Spal hoďku a půl. Jakmile bylo nastartováno, Adámek usnul, což jsem byla moooccc ráda. Cestou bylo namrzlo a navíc jsme viděli blbou bouračku, tak jsme jeli pomalu, aby se i Adámek co nejdéle prospal. Něco holt lítalo ve vzduchu. Doma si znova ještě schrupnul, ale asi jen 20 minutek, nicméně horký je pořád. Prozatím k narozeninám dostal knížky, jednu moc hezkou, jsou v ní vyfocená mláďata všech možných zvířat při různých „životních“ situacích. Je pěkně těžká, ale moooocccc hezká. K Mikuláši dostal pastelky a voskovky a sešit, tak jsme to vzali s sebou a kreslili jak o život. Na Staromáku byl nával, riskli jsme zaparkovat na pěší zóně a nedostali botku, jupíííí. Nicméně viděli jsme jen 2 čerty, a protože byla kosa jak blázen, za chvíli jsme to zabalili a jeli domů, tam jsme přebalili Adámka a vyrazili s babi směr Liberec. Jela docela rychle, aby mi Adámek náhodou neusnul, protože jsme museli ještě nakoupit v Hypernově. Nicméně jsme vše zvládli v poho, jen babi koukala, jak rychle jsme v Liberci. Ostatní nechám na nový deníček.

Nicméně MUSÍM pogratulovat Missorce k těhulkovství, to je teda rychlost. Tak ať to zvládáš v pohodě.

Iren, gratulace ke zkoušce. Adámek se narodil 37+3, takže držím pěstičky, ať Ti to
vyjde i se zkouškou a hned potom do Nerátek :-)))

Taky gratulujeme Montičce k miminku, hlavně, ať je vše v pořádku.

Abych nezapomněla, Nika je neskutečná šikulka, zvládání barev mě dostává.

Zatím papa, kluci vyžadují asistenci při hraní na schovku, tak jdu :-))

papa vAT

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 11.12.04 19:34

Ahoj holky,
samozřejmě jsem předtím zapomněla pogratulovat Irence ke zkouškám, jsi veliká šikulka.

Teď se loučíme, odjíždíme k našim a budeme bez spojení.
Mějte se tu pěkně.
Ahoj Esterka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.04 12:18

Ahojky holky a kuratka,

jsem v Electrowordu v PRuhonicich a uz pisu podruhe, poprve se mi sam od sebe restartnul pocitac, takze cely elaborat je v cudu, ach jo. Ted jsem se dovedela, ze se to automaticky restartuje kazdych 30min, takze uz chapu, on uz byl zapnuty jak jsem k nemu prisla:-(

Nika je uz u Basnika, i kdyz jsme mely byt dopo u Adamka na oslave narozek, bohuzel broucek onemocnel, takze smulicka a prejeme mu, at ho to rychle pusti! A kdyz je volno a noha jeste trochu boli, tudiz to neni na cviceni, vzala jsem babi do Makra a ja si skocila naproti a vzpomnela si, ze Katka jednou psala z Electrowordu, tak toho vyuzivam:-)

V patek jsme byly s Nikou u Bozskeho a v sobotu si udelali bezva vylet na Karlstein, sice byl zavreny, ale alespon jsme se trochu prosli a vyvetrali, i kdyz mi malem umrzli nohy a ruce. Nika nechce za:,–(ne rukavice a tak nevim, nevim, rucicky ma studene az hruza, ale rukavicky neeeeeee a pry je ji teplo, potvurka mala!

Spinkala v aute a ja jela ke kamosce s Elinkou a pak po kavicce u ni spolu sup do IKEA, kam chtela ona, nemaji auto a tak by to busem sotva uvezla a odnesla s tou malou prdolkou, toz jsem se obetovala a pri prijezdu tam absolutni hruza, na parkoviste nas ani nepustili, odklonili to nekam za Tesco, toz jsme to musely dojit pesky a jeste jsme mely stesti, ze se uvolnilo vubec nejake mistecko. V IKEA nastesti pohoda, zadna velka tlacenice a ani fronty nebyly velike a zpet uz bylo i prazdno na silnici, tak jsme to prezily:-)

ESTERKO, probuh, ten popis jak jsi nasla Honzika po operaci, no to je hruza, clovek jen to cte, tak mu tecou slzy a co ty chudacku. Ale snad uz je vse ok a hezky pecete cukrovicko u babicky! A kvuli cemu to vlastne cele bylo? A Kaja koukam to taky neustal temi sirupky, co? Holt to na ty prudusky vypadalo uz na Mikulase, ale po ATB to bude rychle pryc, uvidis. Jenom je skoda, ze se to bere tak dlouho, my ho dobraly az vcera…

VERONIKO, vy si to taky hezky uzili v LBC, jenom smulicka s Adamkem, brouckem malickym, snad se z toho nevyklube nic hnusneho a rychle bude zase fit.

KRISTY, nedelej si hlavu, ze nepises kazdy den, ja byt v USA, sotva mne tady uvidite treba i obden:-) Jen si mamku hezky uzivejte a pak nas vse hezky vylicis.

A jeste neco, jak jsme byly tak dlouho s Nikou vcera v cudu, babi vymalovala na zluto kousek kuchyne, jak jsem si to planovala uz minuly tyden a vypada to senzacne, jenomze ted mam nutkani to vymalovat uplne cele … no kdo vi, jak to jeste dopadne:-)))

Na vice si holky nevzpominam a tak to radsi poslu nez mi to zase restartne…

Hezky zbytek nedele preje

Sulanek a Nika (toho casu u tatinka)

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 12.12.04 15:24

Cauky vsichni,

tak kde to vazne? Dneska je tu moralka pod psa, asi vsechny gruntujete, nakupujete nebo pecete cukrovi … nebo si uzivate domaci pohodicky? Ja prave vynesla na hrbu nakup jako krava a ted se z toho vzpamatovavam. Pravda, hnedka po nakupu jsme si zasly s babi do Spektra na obed, jinak bych byla mrtva uz davno a babi asi taky…

Taky mi volal basnik, ze se mu Nika 2× doma pocurala, ha-ha, no konecne! Uz jsem myslela, ze se takto msti jenom mne:-) A to uz jsem si myslela, ze se blyska na lepsi casy, uz byla 2 dny uplne cista. Jenomze dneska k basnikovi nechtela a po dlouhe dobe plakala, takove slzicky jako hrachy se ji koulely, ze k tatinkovi nechce, ze chce byt s maminkou … „maminku miluji“ hlasila mi v slzach, malem jsem se rozbrecela s ni. Nastesti sel basnik s taskou zrovna nahoru, takze to neslysel, jen ty slzicky pak videl. Tak si myslim, ze mu to chtela kocicka trochu opeprit. Vysvetlila jsem mu, ze to obcas v posledni dobe dela jako formu protestu, tak to vzal a pry ji po druhe nehode dal spat a mezitim to sel asi vymachat a kdyz prisel zpet, kotatko uz zvesela chrupalo, i kdyz spat jit pry nechtela. Taky jsem mu zapomnela dneska pribalit pro Niku obidek, tak ji nakonec sam uvaril cocku s vajickem, huraaaaa, treba uz nebudu muset nic vozit sebou, jen at se stara tatka jeden. Koupil ji pry taky stromecek v kvetinaci, takze uz jedno poteseni bude mit, jen jsem zvedava, zda ho i nastroji.

Jeste jsem chtela napsat, ze 10.12. chvili pred pulnoci porodila kamoska z porodnice, jak jsem s ni byla na pokoji s Nikou a ma holcicku Terezku, neco pres 3,2kg a 50cm, no nadhera … a shodou okolnosti se jmenuje Irena:-))), takze ti to mozna Irco nase taky vyjde. A porodila 2 dny pred prvnim terminem a silenou rychlosti … neco kolem 21h ji praskla doma voda, takze jela do porodnice a 23.26 myslim byla Terezka na svete, to je neuveritelne, ze jo? A manzel to nestihnul:-))) Musel hlidat malou Magdalenku a babicka ledva prijela na stridacku, tak uz byla mala na svete, no to se nekdo ma!

KRISTY, ten tvuj Braja je kouzelny jako dite, vid? Hlavne ze ma radost a muze si to uzit, kdyz ho ted nerusite:-))) A tak mu ji doprej!

Polepsete se holky a supky sem poinformovat, co se kde deje:-)))

Papa, jdu varit kafe a vybalovat

Sulanek a Nika

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 12.12.04 17:11

Ahojky kočky,

tak dopo byl Adámek bez teplotky, ale při odpoledním spánku to na něj zase sedlo. Naštěstí sirupek zabral. Proběhla malá oslava, jen babi ze Zbraslavi, Tomova ségra a děti. Večer myslím dáme čípek, aby byla tutovka a spal v klidu. Včera sirupek na noc nezabral. Měl i zimnici, protože se brouček klepal, bylo mi ho tak líto. Nicméně zítra jdeme k dr., abychom věděli, co to teda je. Šulánek mě naťuknul se zoubkama, ale ty ho nebolí a ani si v puse nerejdí. Tak bůhví, co to je. Teď se zdá v poho, blbne s luxem, jeho nejoblíbenější hračkou. Opravdovým luxem. V LB jsme viděli dětský asi za 1200,– peněz od Miele, což byla pálka, ale zase byl moc hezký. No nějaký k Vánocům zakoupíme.

Já si odpoledne taky lehla, protože na mě padla únava jak trám, ale ani nevím, jestli jsem usnula. Nicméně mi odpočinek pomohl.....a zítra do práce, blééééééééé. Nicméně už jen do konce roku a mám konec. Už se těším, až budeme mít pohodu a nebudu se muset trmácet do práce…a pak už jaro a Tečka tu bude. Jupíííí.

Šulánku, Ty jsi blázen, noha ještě není OK a už po obchodech…jde po mě Adámek, tak zatím papa VAT

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.12.04 18:40

Ahojky vsichni!
Nejak nestiham, tak pisu az dneska:-) To vite, ten predvanocni shon:-))
V patek vseobecna nestihacka a vcera nakupni den, dneska si delame rodinnou pohodu- dopoledne jsem s Filipkem uradovala ja ( byli jsme dokoupit dalsi vanocni blbosti:-) a ted odpo ho mel na starosti Jirka- takze odpocivame kazdy solove, ale aspon trochu- asi jsme chytli nejakou virozu (teda ja a Jirka- Filip je po tom „blicim“ctvrtku snad v pohode).

Vcera jsme byli v Ikei a koupila jsem par veci Filipkovi do pokojicku- hodiny, stoupatko k umyvadlu, stolicku atd. a taky svicky a svicny a v Hypernove jsem mu koupila ten veliky rehabilitacni balon (teda trochu i pro sebe na moje bolave zada- Sulanku, nejsi v tom sama:-))a v Pompu- hrackarne jeste nejake hracky a uz pomalu koncim- jeste chce knizku o krtkovi a auticku a vysavac jako Adamek od Veroniky:-)

Vztekaci naladu mame v posledni dobe docela casto- nevim, co se deje ale Filipek nekdy vzteky skoro az nepricetny zacne hrozne kousat do vseho co je pobliz- vetsinou jsem to ja:-) Ale staci mu rict, ze je „bakany“ nebo „fuj“ a je klid…Doufam, ze to nepreroste do dalsiho , nejakeho horsiho stadia:-)

Esterko, kdyz Ti dali maleho v takovem stavu po operaci, hned jsem si vzpomnela na lonske leto, kdyz jsme byli s Filipajdou na operaci my - museli mu vyriznout takovou hrcku pod klicni kosti(nahromadilo se mu tam nejake svinstvo po ockovani TBC jeste z porodnice)- taky vypadal hrozne a taky rval jak tur, kdyz mu delali odbery- drzeli ho 3 sestricky a nejaky sanitar a me k nemu nechteli ani pustit:-((( Kdyz mi ho pak dali- tresouci se, zpoceny rudy uzlicvek, tak jsem taky brecela jak zelva- proste hruza:-(((

Jirka s Filipkem zrovna prisli- stavili se k nasim (sli pesky- je to asi 20 minut normalni chuzi- s Filipem bez kocaru tak hodinu:-))Mamka pry dela snehulacky z lineckeho testa a barevne je zdobi- divim se ji, ja na to piplaqni nejsem, ale slibila jsem si, ze s Filipkem upecem aspon neco malo, at nam to doma vanocne voni:-)

Jo, Filip se naucil novou rikanku:-) „Siju boty tam“- misto do roboty, proste rika „tam“, kure moje milovane:-)

Tak se mejte krasne, uzivejte predvanocni pohodu pri vsem tom peceni, stehovani , malovani, nakupovani a zlobeni deti a tak…

Papa, Zuzka a Filipek

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 12.12.04 21:16

Cauky kocky,

tak jsem supla do galerky par fotecek a jdu uspat hadatko.

Hezky vecer nebo dobrou noc?

Papa

Sulanek a Nika

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 13.12.04 09:00

Cauky vsichni,

teda vikend na ecku byl totalne mrtvolny, nikde nikdo, snad se to v tydnu spravi…

Jeste jsem vam zapomnela napsat, ze se Nika u basnika vcera pocurala 5×!!! Myslim, ze z toho byl totalne vytoceny a rikal, ze to je jak louzicky od pejska … no prirovnavat ji k pejskovi se mi zda tedy docela hnusne od neho! Vysvetlovala jsem mu, ze to dela schvalne a vetsinou, kdyz se ji clovek prave nevenuje … holt se ji asi nevenoval dostatecne nebo nevim. Doma pak byla zase uplne ok a jsme bez nehod. Jeste vecer zase resil pres SMSKy, ze mu to dela starosti a zda to nedela ze stresu a co hodlam delat … toz jsem mu naspala, ze az to bude delat ve 4 letech, budu to resit a zatim to beru jako normalni vec, i kdyz trochu provokacni a ze nezbyva, nez se ji vice venovat a domlouvat ji … no snad to pochopil, nebot pak napsal, at priste nabalim 5× obleceni a se smajlikem!

Dneska dopo jdeme na plavani, takze si jeste lebedim doma, i kdyz uz hodne daaaaavno vzhuru.

A co Adamek? Jak je na tom? Jeste horecky pretrvavaji? Snad to prejde a nebude hur…!

A jak si uzily Janka s Klarkou v Londyne? Videly se s Katkou a Tomaskem? Holky, vypravejte!

Taky jsem videla pripojenou Evu … jestli ti vyjde chvilka, podej zpravicku o stavu rekonstrukce a moznem terminu stehovani…drzime palecky a jsme s vami, je to blazinec, ja vim, znam to z minuleho roku … ale nakonec to stoji za to!

Nakonec i Monika si uziva svoje, uz je v novem a bez netu, tak snad si brzo spojeni zaridi a bude referovat!

Na vypraveni Ivi a Mojanka se uz taky nesmirne tesim, i kdyz asi budeme muset jeste chvilicku pockat.

Boze, ted se mi Nika vydrapala na kolena a uz se prisala, pokud to chci dopsat, musim ji poslouzit:-))))

Tak hezky den preje

Sulaneka a Nika prisavka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »