Šulánek a Nika 25M aneb Matějskou a boby milujeme, střídačka

Rodičovství

Ahojky kočky a koťátka, Venku svítí sluníčkoňuňíčko, snížek se drží, Nika po obědě chrupká ... no ukázková neděle, tak se pustím do deníčku. Veronika nám ještě stále neprozradila, co je Tečka zač, tak musíme trpělivě čekat ... pravda není kam spěchat a pokud si to prdelka malá nerozmyslí zítra (pondělí), bude muset počkat ještě skoro měsíc a dopéct se na pořádný kusanec:) ... SUL termíny se holt musí dodržovat:)

Taky posíláme velké gratulace dalšímu dvouročákovi Karolínce do Anglie a přejeme, ať si užije několikanásobné oslavy co nejvíce!

BOLESTIVÁ MS JE ZPĚT:-(
A co je u nás nového? Vlastně nic převratného…jenom jedna věc překvapila mou osůbku a to návrat hodně bolestivé MS! Včera ráno (sobota) přišla zcela nenápadně po probuzení a za chvíli už mi bylo tak špatně, že u mazání housky pro Niku jsem myslela že omdlím, ale nebyla jsem schopná ani zajít za mamkou do koupelny a říci jí to … a tentokrát ji to v té koupelně trvalo neuvěřitelně dlouho, až jsem se tam odplazila a poprosila ji o Algifen kapky proti bolesti … ta jak mne zahlédla, úplně se mne lekla a utíkala je najít. Jen co jsem ten hnus polkla, padla jsem do postele a trpěla a okupovala na střídačku WC a postel a říkala si „proč právě já?" Jde o to, že jsem před porodem při MS trpěla hodně pokud jsem nebrala antikoncepci, končilo to až 2denní neschopností cokoliv dělat, ovšem po porodu se první MS dostavila až po roce a pak začala až na prvních pár měsíců chodit pravidelně jako hodinky co 28-30dní a téměř bezbolestně, mírné bolení břicha nepočítám, bylo opravdu jen chvilkové a spíše připomínající, že se něco děje. Takže vůbec netuším, co se to včera stalo … a to jsem si u svého holčičáka před týdnem pochvalovala, jak se po porodu vše báječně upravilo, ha-ha, to jsem neměla rozhodně dělat! Jak je to holky u vás? Nastaly nějaké změny po porodu?

ZMĚNA SOBOTNÍCH PLÁNŮ - MATĚJSKÁ JE SUPER NÁHRADNÍ PROGRAM
Tudíž z původně plánovaného programu na sobotní dopoledne zcela sešlo, holt bazén a aquaerobic v tomto stavu nebylo možné absolvovat. Jenom chudinka Nika byla celá nesvá co se to mamince děje a musela se na mne občas alespoň chodit kouknout a politovat mne „maminku bolí bříško, je nemocná!", kočička moje milovaná. A na tom bazénu jsme měly sraz i s Božským a jeho dceruškou, ano, má dceru…jenom jsem to tajila (ale na víc se mne neptejte, nemohu to rozebírat na emiminu veřejně:-) ) Takže nakonec dorazili k nám domů, ale nejdříve se ubezpečili, že už je mi lépe. Babi uvařila teda neplánovaný oběd, holky spolu pořádily jako největší kámošky, uvařily si sušenkovou polívku (nalámaly si bebe sušky do malých hrnců, zamíchaly a pak jedly malými příbory pro panenky), pak jsme je naložily do aut a jeli na Výstaviště do Mořského světa. Nika teda cestou samozřejmě usnula, takže já hodinku v autě čekala a četla a předvoj zatím zjistil, že začala Matějská pouť, takže jsem dobře tušila, že Nika bude mít neuvěřitelnou radost. Po hodince spánku jsme stály s Nikou před bránou Výstaviště a Nice svítily očička, kolotoče udělaly véééééélikánskou radost! Dalo mi práci ji přemluvit, že nejdříve koukneme na rybičky a pak půjdeme na kolotoče, ale povedlo se. Mořský svět byl sice super, ale bylo tam strašně vedro a asi to nebylo nic pro tak malé prcky, takže jsme to po chvíli koukání zabalili všichni a šli ven. Navíc jak jsem musela Niku nosit aby viděla na rybičky, začalo mně opět docela bolet břicho, takže jsem kolotoče pro děti uvítala s nadšením. No kolik jsme zacvakali za jízdy holek se mne neptejte, jely na všem možném a hodněkrát. Nika si vždycky vybrala k řádění autíčko či autobus a naopak druhá cácorka uznávala akorát vláček, v autí to bylo pro ni núďo:-) Jenom jsme nějak podcenili oblečení pro cácorky, ačkoliv v sobotu nebyla taková zima, přeci jenom na kolotočích nebylo vedro a ve vestičkách se určitě nepotily, jenomže já ačkoliv měla pro Niku i kabátek, odmítala si ho oblíknout a rukavičky odmítaly obě dvě. Nika to naštěstí neodnesla zdravím, ale Božský hlásil, že to ta jeho prdelka to odnesla teplotkami:-(
Z pouti jsme donesly pro babičku perníkové srdíčko, měla velkou radost.
Po odjezdu návštěvy směr jejich babi Nika odmítala jet domu a říkala, že potřebuje jít do IKEA, tož co s ní? Tak jsem ji tam nakrmila, trochu si pohrála, něco málo jsme nakoupily a před 20h dorazily domů, uff!

SPOLEČNÝ SOBOTNÍ VEČER U OBRAZOVKY
V sobotu večer jsme si pustily DVD „Magdalene sisters", neuvěřitelný film z minulého století (to zní tak divně, i já se narodila v minulém století, prostě stará vykopávka, ha-ha), zasazený do katolického Irska … moc dobrý a zároveň děsně krutý a představte si, že jak se Nika na TV téměř nedívá, prostě ji to nezajímá, zalehla k tomu se mnou a víceméně koukala s námi. Chvílemi se mi zdálo, že usíná, ale neusnula, jenom ke konci už byla jetá a chtěla hladit po zádičkách a škrábat hlavičku a tak jsme to zalomily obě na gauči v obýváku a spaly tam až do rána nepřevlečené, nemyté, jen tak pod dekou, ale bylo to takové domácké, pohodové, prostě super. Ani ráno po čaji a čůrání nechtěla jít do ložnice, nějak jsme to ještě doklepaly až do 8h v obýváku.

POHODOVÁ NEDĚLE A PREMIÉRA BOBŮ
V neděli dopo jsem odvezla babi se ségrou do Makra a my si šly lebedit v Průhonicích do Spektra, kde je Klub pro děti a jejich rodiče … v podstatě takový koutek zadáro bez hlídání. Je tam sice paní, která dohlíží, ale nehlídá, ovšem vybavení je tam slušné … stolečky, kostičky, knížečky, plastelína, pastelky a papíry, stavebnice, puzzle, tabule a křídy, velikánská klouzačka (pro naše děti ještě moc velká), nějaké kočárky, motorky, houpací koník a spousta dalších hraček. Pro větší děti je tam i počítačová místnost včetně her. Myslím že na menší srazík je to velice vhodné místo. Navíc hnedka ten koutek sousedí s restauraci s jídlem, pitím a mňamkami a lze si to vzít i do toho koutku.
Po návratu domů jsme si daly chrupku (já teda jen tak maličkou), napapaly se a pak vyrazily na procházku a vzaly si tentokrát sebou boby … měly holky premiéru:-) Nika tradičně odmítala na boby sedat, ale pak jsem ji na chvíli donutila a docela se ji to líbilo, pak však opět radši pěšky, je to opravdu malý truhlík! Původně jsme chtěly udělat tradiční kolečko do lesa a na kočičí mámu a pak zpět kolem ovečky domů, ale jak jsem viděla kopeček, nalákala jsem Niku a už jsme tam šplhaly … tušila jsem, že bude konečně příležitost se svést i z kopečka dolů …a tak jsem využila situace a už jsem seděla, Niku jsem si násilím po:,–(ila do klína a už jsme pelášily…Ha-ha, super jízda, ovšem kopec byl pěkně prudký a já musela brzdit a jak jinak než nohama, že? Nějak jsem zapomněla, že ty boby mají brzdy taky, omluvenkou mi však je, že to byla pro mne taky premiéra po hoooooodně letech a pak taky, že jsem držela Niku. No z toho brždění se ze sněhu kouřilo a nakouřilo mi do ksichtu pořádnou „dávku emocí = studeného sněhu":-) Ničin obličej jsem chránila mými rukami, ale taky trochu schytla, kupodivu ani nebrečela, jenom jsme se tomu pod kopcem společně zasmály:-) Druhý kopec byl mírný zase až moc, musela jsem nás odžďuchovat rukama, ať se někam dostaneme … no a tím naše jízdy skončily… Pak jsme potkaly nějakou paní na běžkách a ta se s námi dala do řeči, evidentně ji chyběla komunikace, tak nás doprovázela k nelibosti Niky velikánský kus cesty a byla svědkem našeho rituálu u „kočičí mámy" (pro nezasvěcené … dřevěná socha kočky u vchodu do lesového parku) … pohlazení ušiček a bříška a pusinka na pusinku, silné obejmutí a slovní rozloučení a ujištění, že zase přijdeme … no byla z toho naměkko… Domů jsme dorazily pěkně vymrzlé, zapomněla jsem si mobil, tudíž jsem neměla ponětí o čase, ale bylo nám skvěle.
Večer se nesl ve znamení Superstar, i když ta naše domácí superstar Nika je stejně nejlepší!!!

A JEŠTĚ NĚCO Z VÝŠPLECHTŮ A KOUSKŮ NIKY-VERONIKY
Poznámky mám doma, takže napíšu jenom to, co se mi momentálně mihne kebulí:-) · Má teď oblíbeného kamaráda, plyšového králíčka a s oblibou s ním chodí na procházky a skáče ze schůdku v koupelně … a mne to docela baví ji pozorovat, neboť se mu přimlouvá jako k opravdovému živému tvorečkovi … „ Pojď králíčku, teď vylezeme nahoru na schůdek a uděláme hop a skočíme dolů, ale opatrně, ať nespadneme, víš!" a po doskoku … „A teď mi dej ručičku a jdeme na procházku. Chceš se podívat na kočičí mamu? Dáme ji pusinku?" … a tak dále, a tak dále, je to malý šmudlínek · Máme super hru, kdy já dělám, že ji spapám nějakou část tělíčka a ona se děsně rozčiluje a hlásí „To je moje kolínko (nosánek, prdélka, ručička, atd…)" až se u toho téměř rozbrečí … a já na to „Ale to je přeci moje kolínko (nosánek, prdélka, ručička, atd…)„, načež protestuje a říká, že je to její a na to já se ptám „A čí je Nika?“ a ona „Maminčina" a já na to „Tak vidíš, Nika je maminčina, takže kolínko (nosánek, prdélka, ručička, atd…) je taky moje" … No opravdu super zábava:-) V poslední době to Nika vylepšuje tím, že pro jistotu tvrdí, že je pánova, strejdova, tetina, babiččina, atd. … Ale to dokážu taky obrátit, neboť ji posílám za tím koho je a obrat na sebe nenechá dlouho čekat a hnedka je „maminčina!" … jsem mamka potvora! · A taková malá obměna je, že ji říkám, že dělám jenom jako že ji spapám, ale nespapám ji, neboť co by pak maminka měla? A Nika tak roztomile kývne rameny a řekne „Nic. A bude plakat. A Nika bude taky plakat." … je fakt k sežrání! · Něco podobného se odehrává, když ji dávám kázání, že se něco nesmí a mohla by se buď ztratit nebo mi ji vezme pan policajt (nová hrozba a autorita u nás doma) … To se taky odehrává rozhovor typu „A co by pak maminka měla? Nic! A plakala by a Nika by taky plakala!" A s tím policajtem máme ještě spojenou i věznici, že by ji tam zavřeli a to ona dokomentuje slovy „A bude tam tma. Ani papat mi tam nedají, bude mít Nika hlad a bude plakat a maminka bude taky plakat" … Ale úpřimně řečeno ji koutky cukají do smíchu, potvůrka malá tuší, že jsou to jenom kecy! · A zrovna včera jsme měly opět diskusi o tom, koho je její kolínko a když už nevěděla jak mne přesvědčit o tom, že je její, tak mi řekla „A už se se mnou nehádej!" … a bylo posekáno. · Babi ji jednou odpo uspávala a jako tradičně musela dělat, že tvrdě spí, Nika se ji však snažila přesvědčit ať otevře očička a povídá si s ní a tak, ovšem když nebyla žádná reakce tak prohlásila „Tomu nemohu uvěřit, spí." · Bavím se, když sedí na WC a já teda čekám, až se vyčůrá či vykaká a ona mi u toho dává příkaz „Maminko, počůrej se!" A já na to „Ne, nepočůrám, to by byla přeci ostuda!" A ona na to škodolibě „Maminko, počůrej se a budeš muset mít plenku!" … je to malá potvůrka potvůrkovatá! A tak ji tvrdím, že se nepočůrám, neboť už jsem velká a ona hnedka dodává „Maminka umí chodit, umí mluvit, nemá dudu, nepočůrá se, není mimino" · Taky vám děti popisují všechno, co zrovna dělají? U nás hovory tipu „Nika přisunula schůdky, vzala hrníček s džusikem, slezla dolů a běžela pomaly za maminkou" jsou úplně normální a časté … přitom jsem byla úplně u všeho, co mi zrovna popsala a utíkala asi půl kroku za mnou do koupelny:-) · Největší hit posledních týdnů jsou knížky s puzzle, máme 2 a skládáme je tak 10× denně a musím říci, že ji to jde už docela bravurně! A jak si to komentuje, to bývám totálně mrtvá … jak otáčí tím kouskem a ptá se sama sebe kde to patří a když na to přijde tak „tady, jó, tady to pasuje!„. · Dneska ráno se probudila s kraválem, neboť já už byla ve vaně a tak byla celá rozmrzelá. Říkala jsem ji, ať se svleče z pyžamka a že oblečeme něco jiného … a hnedka otázka „ A kam spolu půjdeme?“ A tak jsem ji prozradila, že teď nikam, že musím do práce, ale odpo jdeme přeci spolu do Benjamínku … Tak hnedka „Já nechci do Benjamínku" a já na to proč? A Nika „Až za 5 minut půjdeme" … Normálně si ta holka přehrává budoucí rozhovory (a zároveň minulé) … takhle ji zřejmě honí babička, že si má pospíšit, neboť za 5 minut musí jít do Benjamínku. · Jinak máme menší problém s tím, že Nika si často a ráda šahá na kačenku a hlavně nám to provokativně hlásí … už nevím, co s tím. Ignorace nepomohla, vysvětlování že se to nedělá taky ne, vysvětlování, ať si to klidně dělá, ale tak ať ji nikdo nevidí a ať o tom nemluví taky nepomáhá … nejraději to dělá demonstrativně a nahlas to komentuje … Kdo poradí co s tím? Děsím se chvíle, až ji to napadne opravdu někde uprostřed davu na veřejnosti…

Více mne momentálně nenapadá, tak vás osvobodím od čtení a radši se rozloučím, popřeju hezké hory všem, kteří na nich jsou či se chystají, virtuálně popoženu Tečku mezi nás a všem přejeme krásný zimní týden plný sluníčka a super sněhu!

A na závěr prosím dobrovolnice ať se hlásí na psaní deníčku na tyto termíny:
4.-6.3.
11.-13.3.
18.-20.3.
25.-27.3. Sulanek
1.-3.4.
8.-10.4.
15.-17.4.
22.-24.4. Sulanek
29.4.-1.5.
A taky je ve hře název deníčku … tak šup sem s návrhy … např. „Kamarádi Zimňátka 2002/2003 a jejich mamky".

Šulánek a Nika

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 28.02.05 21:02

Ahojky vsichni,

ze bych byla prvni?:-))) No jo, zacvicily jsme si s Nikou, jely i s Bozskym na hamku, pocetly si knizky a uz jsem tady, ha-ha. Jen jsem si vzpomnela, ze jsem asi v denicku zapomnela napsat o nasem pobytu na horach, ze? No to mam kratkou pamet, nejdrive vam napisu, ze se vse dovite v novem denicku a pak skutek utekl … to je tim papirkem zapomenutym doma:-) No nic, zase nic tak zavazneho a duleziteho se tam nedelo, tak to napravim jinde…

Tak papa a piste, piste

Sulanek a Nika

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 28.02.05 21:24

Ahojky!

Už jsem málem psala komentář do starého deníčku,naštěstí jsem si všimla nového komentáře k novému deníčku.Ještě jsem ho nečetla,nejdřív písnu něco o nás.

UZ dopadl na jedničku,Arturek roste dobře,velikost hlavičky,stehenní kosti a bříška odpovídá termínu dle MS.Srdíčko a všechny ostatní orgány jsou OK.Váží 326 g,to je už kus chlapíka(haha)­.A mrňous je asi pohodář,měl ruce za hlavou,lebedil si tam,asi jak měl plné bříško plodovky:o ))).Asi chrněl,protože se zrovna nehýbal a to mě přitom paní doktorka pořádně žďuchala sondou do břicha,potřebovala ho změřit a on byl zrovna špatně natočený:o ))).
V poradně už to bylo horší,můj Dr omarodil,takže ho zastupoval jiný Dr,sice ochotný,ale až moc.Byl příšerně žoviální,pořád něco mlel,no děs.Ale vysvětlil mi,jak se to má s tím zatraceným Tripple testem.Prý je statisticky dokázáno,že maminám s nižší hl.hCG se rodí menší děti,kontrolovat to budou až po 30.týdnu,to by se mohl růst zpomalovat.Na mou poznámku,že Klára vážila 3,60 kg se smál a divil se,kam jsem takového cvalíka dala.Docela mě uklidnil,ale vážně mi vykecal díru do hlavy,je to původem Moravák:o ).
Další kontrola je až 31.3.,to už budu kroutit 25.týden,joj,to to letíííííí.

Klarik šel spát s Matesem,tomu se moc nechtělo,ale já uspávala posledních 7 dní,tak ať si taky užije.Já se chtěla mrknout na duchařský seriál,docela se mi to líbí.Vaculík už nám šediví,ale není to na škodu,takový R.Gere nebo S.Connery zamlada asi nebyli nic moc:o).

Ráno musím nařídit budíka na osmou,jdem na karneval do MC,tak ať nepřijdem pozdě.

Evi,to zírám,že Babu při nemoci ležela,já si tohle nedovedu představit.Klára naštěstí nemocná nějak není,ale je to vždycky o nervy.Ležet nebude,jen se plouží a kňourá.
A gratulujem k suchým nocem,nám to asi ještě dlouho nehrozí.

Jani,tak i Karolínka umí být vzteklík…Já si dnes taky užila menší záchvat hysterie,ale ještě to šlo.Ale taky nevím,čím to zastavit.Někdy zabere metoda objímání,jindy nevšímavost.

Blani,vidím,že se těšíte do domečku,vždycky tak nadšeně píšeš o návštěvě u rodičů na venkově:o ).
A nemáme tu další kandidátku na medaile z lyžování?Záh­robská prý na lyžích stála od dvou let:o )))).Z našeho dítěte asi Záhrobská nebude,sice o lyžičkách pořád mele,ale jak je má mít na nohách,tak řve,že je nechce.

Veroniko,Adámkovi se líbili Hrošíci?Klára je naprosto bojkotovala a mě samotné se to taky moc nelíbilo,graficky hezké,ale ta hatmatilka je děsná.Ale je fakt,že dnes ji neoslnil ani Maxipes Fík a to jsme na něm byli v divadle.

Jdu číst deníček,papa
Hanka,Klárka a Arturek 20tt
 Jani

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.02.05 21:25

Nový deníček, jupííí

ještě jsem ho nečetla, jdu na to.

Zatím papa VAT

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 28.02.05 21:37

Ahojky Hani,

huraaaa, Arturek je chlapik jak ma byt a jeste k tomu naprosty pohodar, klido si chrupe a necha se ocumovat, no nadhera! A ze byl doktor ukecany? Alespon jsi se neco dovedela, no ne?

Jeee, narizeni budiku na 8, no to je sila:-))) Ja si vlastne budika ani neridim, do prace vstavam tak nejak normalne, kdyz se probudi Nika. Jenom vyjimecne se stane, ze zaspim, ale nic tragickeho!

Jeee, karneval … a za co Klarka bude tentokrat? Hned bych taky na nejaky karneval sla, ale 2, co jsem o nich vedela, byli zrovna minulou sobotu.

A jinak taky obdivuji, jak se podarilo Eve udrzet Babu v posteli, to se s Nikou taky nepovede na dlouho … i kdyz v nemoci je ona vice unavena a vice polehava a spi, to zase jo. A taky by u nas hodne zabraly knizky, v tech dokaze Nika sedet cele hodiny. Zato TV a video ji nebere vubec, to bych mela smulicku:-)

Mne teda Hrosici taky nejak moc neoslovili, Nika vzdycky akurat konstatovala, ze tam jsou Hrosici a pak si sla po svych, ale to neni nic vyjimecneho, dela to temer u kazdeho vecerdy.

Tak zatim papa, jdu hodit hadatko do vany a pak nas ulozit do hajan, sama jsem nejaka jeta … a pritom nemam z ceho…

Sulanek a Nika hrajici si zrovna na pani doktorku (pise mi recept na kasel)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.02.05 21:46

Ahojky kočky,

tak jsem dočetla…Nika jednoznačně šikulka šikovná, nicméně u nás průpovídky žádné nejsou. No však i my se dočkáme.

Už jsem koukala, že je Matějská, ale v té zimě se mi tam moc nechce. NO co já, já bych se tam ani neodkolíbala…takže buď půjdou kluci spolu, nebo až se Tečka vyklube…teď už to asi opravdu v únoru nestihne. Ty jo, tak s Božským a dcerou na Matějské???? Valím očička a moc Ti to přeju.

S tím saháním na kačenku si nic nedělej. Adámek sem tam taky sahá na pindíka a pak mu stojí a říká AU AU. tak musíme obléknout slipky - trenky a punčocháčky a já mu pak držím na pindíku ruku, aby udělal HAJÍ. Já myslím, že to k jejich věku patří, prostě zkoumají svoje tělíčko. Nechávám tomu volný průběh.

Ale co mě trápí......prostě jsme to asi přehnali s tím říkáním, že do plenky kakají miminka a teď už si o plenku ani neříká a zase to pouští do kalhot…sám si ukáže na zadeček, že MIMI kakají do plenky, ale tím to taky končí. Nervózně poskakuje, prdí a pak to tam pošle. Vysvětluju mu, že může kakat i do nočníku, i do záchodu - už tam umí sedět, i do plenky…, aby si uvědomil, že to prostě musí říct, že jiné varianty kakání nejsou......uf, to je teda něco. Zrovna, když jsem si řekla, že na to kašlu, že mu už nic říkat nebudu, tak si to ten jeho mozeček přebral…ale trošku jiným směrem, než jsme mysleli.

Šulánku, já s MS problém měla tak do 16??? To mě bolelo jak čert, ale teď …pardon před Tečkou bylo vše ok, takže neporadím. Tak posíláme aspoň pofoukání.

Hlásím se na další deníček 4.-6.3., pokud teda neporodím :-)))) Fakticky čekám Tečku každým dnem, tlačí všude možně, ale jestli se vylodí až za 3 týdny, tak mě klepne…všechny rodící příznaky bych měla, ale holt NIC.S názvem souhlas nebo Děti zimy 2002-2003 a jejich mamky??? Ono těch zimňátek - jarňátek, letňátek je celkem dost. Ale to je můj názor, jinak nic proti.

Do toho začala i Aimy hárat, tak by se hodilo, abych se já rozrodila :-)))

TAk jdeme čistit zoubky a papa a hezkou noc

VAT

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.02.05 21:48

Jo Hani, já zapomněla, super, že je Arturek v poho. To jsem ráda.

Adámek byl zase Hrošíkama nadšený, jediné, u čeho vydržel. Holt jsou ty naše dětičky jiné. My sami s Tomem jsme je sledovali a rozpoznávali tu jejich hatmatilku :-))

Tak papa, jdeme na ty zuby. ppa VAT

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 28.02.05 21:48

Tak jsem zpátky,deníček mám dočtený.

Šuldo,já jsem taky pro,aby se Tečka narodila hezky v termínu a může to hezky vzít najednou s Bobeškem-Filípkem od Katky.To by bylo dvojité radosti v jeden den,co?

MS mě momentálně netrápí a to už téměř 5 měsíců.Ale znám tyhle stavy,asi ne tak hrozné,ale na střední jsem si užila.MS až 9 dní,ještě 5.den bolesti,zvrace­ní,průjmy.Uži­la jsem si čípků,Algifenu a občas i včeličky,když jsem v sobě nic neudržela.Chodila jsem i na akupunkturu,ale ta měla jen krátkodobý efekt.S HA to bylo mnohem lepší,MS jen 5 dní,občas jsem si lupla pár kapek Algifenu a pohoda.A po porodu je vše ještě lepší.Jak jsem měla před otěhotněním asi půl roku vynechávku,vůůůůbec nic mi při MS nebylo,žádné léky jsem nepotřebovala.
Ale je zvláštní,že tě to začalo takhle zlobit až teď,zkus se poradit s gyndařkou,pokud se to bude opakovat.

Na Matějské jsem byla jen jednou,když ségra bydlela u tcýně v Praze,bylo to super a věřím,že cácorkám se to moc líbilo.
V sobotu šla Klárka spát taky nemytá,ale myslím,že už jsem tu psala,jak mi o půl sedmé večer usnula v kočárku a s dvěma menšími přestávkami spala do rána a to až do půl deváté!!!!!!Asi potřebovala dospat ta svá nespací odpoledne.

Vejšpechty má Nika neuvěřitelné,ta toho asi za celý den musí nakecat,co?Dostala mě s hláškou,jak nemůže uvěřit tomu,že babi spí:o )))).
A Klárka si vše taky kometuje,prav­da,používá zatím jen holé věty a vynechává spojky a předložky,ale i tak to stojí za to.Roztomilá je večer,když usíná,drží mě za ruku a šeptá si nějaké zážitky z toho dne,u toho má zavřené oči.A pak najenou ztichne a je tuhoň:o ).

Do deníčku se dobrovolně nehrnu,to já jen spíš,kdyby se opravdu nenašel nikdo povolanější.U nás je celkem nuda,ve srovnání s Esterkou a Ivčou.

A název deníčku bych asi nechala tak,jak ho máme v galerce.„Ve­runka,Adámek kamarádi“.Ať v tom neděláme zmatek.

Čus bus Hanka a spol.

Uživatel je onlineZuziky
Neúnavná pisatelka 16785 příspěvků 01.03.05 07:55

Ahoj kocky!
Hlasi se cerstva novomanzelka:-))Zatim mi je bozskyyyy, tak doufam, ze to vydrzi:-)Jirka se prekonava, umyva nadobi, uklizi, chysta mnamky- proste zlato, tak cekam, kdy ho to prejde:-)))

Hlasim se na denicek 11.-13.3.- aspon tam sepisu me svatebni zazitky a jsem taky pro nazev Verunka Adamek a kamaradi jako v galerce, at v tom nemame zmatek.

Verunka je kouzelna s tema hlaskama, ale myslim, ze to je asi vetsina deti v tomhle veku:-)

Hani, super , ze je Arturek v poradku!!!

No nic, jdu neco delat, jeste se ozvu, zatim papa,

Zuzka a Filipek

tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 01.03.05 08:34

Ahoj holky,
hlasim se opet z Prahy!!! Nic moc jsem jeste nestihla precist, jen vim, ze Tecka si porad jeste hovi u Veroniky v brisku :))

Do Prahy jsem dorazila vcera - po malych utrapach na letisti - Luka a Braja prijedou v sobotu - zustavaji o neco dele a uzivaji si babicku s dedou :)

Zazitky napisu pozdeji - snad se k tomu dostanu - docela se mi to v praci nakupilo.

Zatim pa pa pa
Kristyna (momentalne bez Luky :(

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 01.03.05 09:27

Cauky kocky a kotatka,

Jeste jednou velka gratulace cerstve novomanzelce Zuzce, uplne ziram, jak si te Jirka hycka … no tak to ma byt, jen at mu to vydrzi co nejdele!!! Moc se tesime na popis svatbicky a pokud by nahodou Veronika porodila, tak budes prvni nahradnici, chces?:-)))) Tim chci rici, ze uz muzes zacit psat a v pripade potreby posles drive. Ale jinak holky sup, rozebirejte si nabidnute terminy, jinak bude vite co?:-)))

Pro jistotu prepisuji terminy a obsazeni … pripadne muzete i prihodit planovane tematko, aby vam ho nekdo neukradnul:-)
4.-6.3. Veronika
11.-13.3. Zuzka - vlastni svatba
18.-20.3.
25.-27.3. Sulanek
1.-3.4.
8.-10.4.
15.-17.4.
22.-24.4. Sulanek
29.4.-1.5.

Kristy, vitej zpet!!! Urcite jste se meli bajo a tesime se na zazitky!!! Bez Luky ti je asi pekne smutno, vid? No jo, ale do soboty to utece jako voda a zatim to tady muzes po vecerech roztocit:-)))

Jdu trochu pracovat, tak papa

Sulanek a Nika

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.03.05 09:42

ahojky,

hlasim se jen v rychlosti, protoze nasi rodinu prepadl blinko-sr… virus a odnesli jsme to vsichni az na Vikiska.

Sulanku, ja se aktivne nehlasim na psani denicku, to bych asi nezvladla, tak me snad omluvis, ale zatim jsem rada, ze se obcas objevim tady.

Hani, je super, ze Arturek tak pekne roste!!

Jo a Ondru teda Hrosici taky vubec nebrali, jsem zvedava na Fika, toho skouknem prvne asi az dnes.

Vcera porodila moje sestrenice holcicku a v dusledku toho se mi asi zdalo, ze porodila holcicku i nase Veronika, takze Tecko, kde se toulas?

Koncim, Viki rve jak na lesy.

Irena

tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 01.03.05 09:48

Suldo,
ja si klidne vezmu 18.-20.3. - o cem budu psat tedy sice vubec nevim - pravdepodobne o tom, jak jsme se tady s mamkou chystaly na jeji stehovani a Lukyho kazdodenni zlobivosti :)

Jinak, ja jsem taky pro nechat nazev Adamek, Veronika a kamaradi - Zimnatka uz tady jsou a ja osobne uz ve vsech tech podzimnatkach, letnatkach, jarnatkach a zimnatkach mam peknej bor..l :)) Takze kdyby to bylo pouze na mne, tak denicek pojmenuju treba Sulda a spol. :) ale to by asi nebylo fair vuci Veronice, jakozto zakladaci sefovy :)

Jdu konecne precist minuly denicek - protoze jak koukam, tak se Zuzka vdala a ja vubec ani netusila, ze se neco takovyho chysta :)

Ahojda,
k…

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 01.03.05 10:05

Kristy,

super, tak a brezen mame cely obsazeny, takhle se mi to holky libi:-))) A pokud to bude tema rodinne, tak neni potreba psat o cem bude, to ja predem taky nikdy nevim, jde spise o to, ze si treba nekde bude chtit zpracovat nejake opravdove obecne tematko, tak to by se melo radsi nahlasit, at to nekdo pak nevyfoukne … vim ze Jana tady o necem takovem psala. Jinak je holky uplne jedno jak denicek pojmete, ja budu vzdycky psat tak jak jsem psala … o tom co se u nas delo, deje a o pokrocich a vysplechtech …pro mne je to ucelene slohove cviceni, ktere jednou predam jako rodinne dedictvi te me kocicce, uz to pisu hodne dlouho a jeste chvili v tom chci pokracovat, ale kazda z nas je jina a muze psat jak chce, o cem chce a jak dlouhe chce …bude to urcite prijemna zmena a jde taky o to, ze budeme mit kde psat … takze se rozhodne neni ceho bat!

A koukam, ze stale vede nazev Adamek, Veronika a kamaradi. Sulda a spol taky neni spatne, ha-ha, ale jak pises, bylo by to nefer!

Ty jsi nevedela, ze se Zuzka vdava? No jo, stacilo napsat jak se mate a mozna bych ti to i prozradila:-)))

Tak papa

Sulda

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 01.03.05 10:13

Veroniko,

neboj, myslim, ze jeste par dni a Adamek bude kadit i na nocnik nebo na WC, holt kdyz pochopil, ze do plenky je to ostuda, pochopi, ze je to ostuda i do gati.

Hi, myslis ze harani Aimy bude mit vliv na postouchnuti porodu? No, mozna ti brisko kleslo, ale ted nevim, nevim, SUL termin je daleko, tak asi budes muset vydrzet:-))))

Papa a neboj, vsak se dockas!

Sulda

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 01.03.05 10:29

Cauky Hani,

vubec nechapu, proc je vubec MS bolestiva a jen u nekoho. Ja tim teda trpela snad hnedka od prvni MS, jenom se to casem stale zhorsovalo a zhorsovalo, antikoncepce to na nejakou dobu zlepsila o 100%, ale cpat se ji rozhodne nechci kdyz nemusim!!! Ja chodila na injekci temer pravidelne, uz rano pri probuzeni s MS jsem se rychle sbalila a bezela k DR., nebot kdyby se to rozjelo vice, nedoplazim se tam. PRi cekani v cekarne uz jsem byvala v takovem transu a barve, ze mne brali prednostne a parkrat mi chtela DR. zavolat i sanitu na odvoz domu. Nemela jsem to daleko, tak jsem pockala az prejde to nejhorsi a doplazila se domu. Jakou ja mela radost, kdyz bylo po porodu rok vse absolutne ok, ach jo! Asi memu holcicakovi zavolam, ale obavam se, ze se s tim stejne neda moc delat. Jeden holcicak to teda resil a cpal do me tyden pred MS proveru a 3-5 dni pred nejake analgetika a musim rici, ze to bylo o moc lepsi, cpat se vsak analgetiky preventivne mne taky neba. No nic, pockame, co bude pristi mesic a budu to resit.

Tak papa a pohlazeni Arturkovi

Sulda

Uživatel je onlineZuziky
Neúnavná pisatelka 16785 příspěvků 01.03.05 10:39

Ahoj Kristi!
S tou svatbou nejsi sama, kdo to nevedel:-)Stihli jsme to zaridit v tydnu od 18.do 26.2., tak se nediv, ze nic nevis:-)))
Pa, Z.

letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 01.03.05 11:52

Ahojky holky,

Šulánku, moc hezký deníček. Já si myslela, když jsem kvůli MS musela odcházet ze školy, dát si panáka něčeho ostřejšího a 3 hodiny se prospat, jak na tom nejsem špatně. Teď tedy vidím, že může být podstatně hůř. Já se bohužel obávám, že s tím asi taky moc dělat nepůjde, akorát tak začít brát antikoncepci nebo prostě otěhotnět J)))))))) Ale každý má něco, já jsem zase dostala MS hned po šestinedělí.
Jo,a že si Verunka sahá na kačenku, to bych se pokoušela ignorovat. Prostě jí sebrat příležitosti, odlákávat pozornost, často mýt, aby jí to nesvědilo. Tam mi to radila naše Mudr. My jsme kvůli hopsání nechali jeden vánoční dárek u našich, protože jsme jí nechtěli podporovat.
Nika je tedy krásně ukecaná. Já se teď bavím, jak Karolínka pomalu začíná opakovat některá anglické slovíčka. Prostě moc dobře chápe, kdy se říká Pápá a kdy bye bye Ale nejraději ze všeho mám, když se vrátím z práce a ona mě vítá s rozzářenýma očičkama a povídá: MAMINKA UŽ PŘIŠLA. A je jedno jestli je ještě vzhůru večer nebo mě objeví v noci nebo až ráno po probuzení. Je to tak krásné, jakou má radost, že jsem doma.

Matějská musela být krásná, já bych odtamtud Kajku rozhodně nedostala. Někdy si říkám, že nevím, jestli poutě a podobné akce má cenu chodit, když se pak odchází se strašným řevem.

Hani, to je dobře, že Arturek je v pořádku. Uvidíš, jak hezky poroste a bude to normální krásné miminko. A ukecaný doktor je dobrý, ne? Aspoň jsi se pobavila a něco dozvěděla.

Veroniko, vypadá, že Tečka si dává na čas a chce si naše napětí hezky vychutnat. To se mi opět nahrává, určitě to bude holčička, pěkně se parádí. Už jsi dobrala to magnézium? Adámek si s kakáním do gatí dá určitě říct, třeba Ti dá krásný dárek a až se vrátíš z porodnice, bude chodit vzorně na nočníček. Anebo čeká tečka, až se to Adámek naučí, přece jsi psala, co chceš stihnout, než se narodí. J)))))))

Zuzko, moc a moc veliká gratulace. To je krásné, jak se Jirka snaží. Snad mu to vydrží na dlouho a Ty si budeš moc užívat všech vý:,–( novomanželky. A já se už moc těším na vyprávění.

Kristy vítej zpět, jak bylo?

K názvu deníčku. Já bych rozhodně hlasovala pro Veronika, Adámek a kamarádi, proti názvu Šulda a spol., Šulánek a kamarádi apod. bych vůbec nic neměla, spíš bych ho uvítala ještě raději. Pravda je, že se mi vždycky moc líbilo spojení Veronika a Šulánek, protože to obsahovalo obě Veroniky (šéfku a i malou Verunku). Veronik je hromada, ale Šulánek je prostě jenom jediný a náš. J)))))))) A pokud bude Šulánek v názvu, tak budu jasné, čí je to deníček.. Tak co třeba název ŠULÁNEK, VERONIKY, ADÁMEK A KAMARÁDI. Pouze si s tím hraji. Na deníček se hlásím 8.-10.4. , to už budeme zpět v Anglii a budu snad mít trošku času něco napsat.

Včera jsme si to s Kajkou užili, ale to napíšu až někdy jindy, musím tu něco udělat, odpoledne jdu do školy a zítra na odpoledne a večer do práce, tak toho mám plný kecky.

Jana a Karolínka

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 01.03.05 13:33

Esterka se nam zrejme na hory nastehuje, pise totiz:

„Ahoj, jak se mate? Asi te pozadam o dulezite info z ecka. Tomas se rozhodl lyzovat jeste pa-po, takze pojedeme vyprat k mame a zase zpet. Kajce prejeme opozdene vse nej k narozeninam. E.“

Ty brdo, bleda zavist panuje u Sulanku:-))))

Sulda informator

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 01.03.05 13:43

Ahojky Iren a spol.,

ty mas samozrejme jako matka dvou malickych rarasku omluvenku a denicek psat nemusis:-))) Ale kdyby nahodou, neni problem, staci se prihlasit!

Ja se teda nemohu dockat fotek maleho Vikiska, musi to byt uz kusanec, co? Skoda, ze stale nefunguje galerka, ach jo!

Gratulace k holcicce sestrence, teda vy mate v rodine velikanskou porodnost, vid? Asi chcete zachranit nase stari:-)))

Papa

Sulda

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 01.03.05 13:51

Ahojky Jani,

no jo, to ja odchazela ze skoly pravidelne kazdy mesic a nekdy zustavala doma i 2 dny. Na gymplu po mne chtela tridni ze zacatku omluvenku od MUDr., kdyz jsem vsak parkrat naschval prisla do skoly a videla mne v me mrtvolne barve, nemohouci temer mluvit, uz ji pak stacila jenom omluvenka od rodicu, holt pochopila, ze v tom stavu bych se neodplazila ani k doktorce … tam jsem dosla pouze kdyz jsem zjistitla, ze to prislo a okamzite letela, do hodiny uz jsem byla v transu.

Kdyz jsem delala v jedne bance, mela jsem gyndare za rohem a to bylo super, tam jsem se doplazila, dostala injekci, odplazila se do prace, lehla rediteli na gauc (vecne tam nebyl), pospala a za 2 hodky bylo dobre, po injekci byla rekonvalescence rychlejsi nez po praskach.

Jinak diky za nazory k nazvu denicku a pisu te na seznamek psacu denicku. Moc se tesime na popis vcerejsiho velkeho dne KAjky.

Papa

Sulanek a Nika

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 01.03.05 14:08

Pro jistotu opet prepisuji terminy a obsazeni … pripadne muzete i prihodit planovane tematko, aby vam ho nekdo neukradnul:-)
4.-6.3. Veronika
11.-13.3. Zuzka - vlastni svatba
18.-20.3. Kristy
25.-27.3. Sulanek
1.-3.4.
8.-10.4. Jana
15.-17.4.
22.-24.4. Sulanek
29.4.-1.5.

TAk se hlaste kocky!!! Brezen uz mame obsazeny, hura, tak jeste duben a je to z krku … a pristi mesic vypisu dalsi terminy … kvetnove! JEnom po porodu Veroniky ji dame prostor na popis porodu jako hlavniho tematu denicku … souhlasite? Pockame, az bude schopna psat a terminek ji uvolnime … teda pokud bude chtit … mne to ted jen tak napadlo:-)))

Tak papa

Sulanek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.03.05 14:58

Ahojky kočky,

to se nám to hezky zaplňuje. Jasně, počítej se mnou, že o porodu napíšu, jakmile toho budu schopná :-))) Právě si víc termínů nezamlouvám, co kdybych náhodou porodila v brzké době :-)))

Jani, no uvidíme, jak se s nočníkem - WC Adámek pochlapí. Sice jsem to chtěla stihnout, ale matka míní a dítě mění. Prostě to chce čas. Včera to poslal do kalhot 2 x , měl chudinka průjem, ale o plenku si prostě neřekl. Dnes taky jsem ho slyšela prdět, pak se zatvářil a až na můj dotaz, jestli chce plenku, tak si ji vzal. Pak to tam poslal, ale statečně nenahlásí, že je hotovo…to se musí kolem něho vůně linout…a je mu to jedno. Pomohl mi ještě umýt nádobí a pak jsem ho odchytila a dala plenku pryč. Teď si spinká.

Dopo jsme byli venku, ale dostat ho domů, to bylo zase umění. Až zoufalá, že ho nemohu nosit celou cestu, jsem na něj zavolala čerta, že si ho vezme. Pak mi dal ručičku a šel poslušně se mnou domů. Uf, to jsem byla moc ráda. Doma snědl celý oběd!!!!! Nevěřila jsem, až jsem litovala, že jsem mu toho nedala víc :-))) Nakonec jsme se oba dva dorazili zmrzlinou :-)))

Jdu pověsit prádlo a hajdy na Gilmorova děvčata :-)))

papa VAT

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 01.03.05 15:07

Veroniko,

teda Adamek je takovy maly Smudlinek, ma z toho kakani takove trauma … pritom to nechapu, vzdyt to musi byt na prdelce tak neprijemne!!! Verunka prave kakani zacala posilat do nocniku jako prvni sama a dobrovolne, nejak se ji tlacilo na nocniku lepe, takze Adamka a jemu podobne lituji, proste to je psychickeho razu, jinak nechapu. Ale urco si to neodnesou do skoly a ty jsi klidas, tak holt vydrzite jeste nejaky tyden ci mesic.

Ty deti nam ale davaji zabrat, co? Taky uz nekdy nevim, co si na Niku vymyslet, aby poslechla … momentalne teda zabira policajt nebo ukradeni cizich chlapem, ale na jak dlouho?:-)))0

Ty neprestanes temi Gilmorkami provokovat, co?:-))) TAk si je uzij a papa

Sulda pracant

tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 01.03.05 15:26

Ahoj Veru,
Adamek je fakt sikovnej, ze uz cura uplne jako chlap :)) S tim kakanim je to asi frustrujici - ale pro nej urcite asi taky. Jinak, s Lukou absolutne nehne pokud ma v pline cokoliv - je mu to proste absolutne fuk :(( Jednu dobu docela kakani hlasil, ale pak si to zase rozmyslel a ted nic - dokonce uporne zapira a na otazku zda-li je pokakanej strasne krouti hlavou a tvrdi, ze NE! Ja to zatim nechavam byt a proste jen doufam, ze jednou (snad brzo :) dojde a zacne si rikat.

Jinak je dobry ze u vas plati cert - u nas neplati nic - maximalne nalakani na bonbon, pripadne Kinder vajicko :((

Zatim pa,
k…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.03.05 20:15

Ahoj kočky,
tak konečně nacházím pidichvilku na vás ,protože stále doháním resty z hor a v práci nic nestíhám už vůbec,je tam obr blázinec.Jen jsem každý den přelítla deníček,jestli je Verča celá ani jsem nestihla nic napsat.Koment. jsem přelouskala fofrem,tak na co si vzpomenu,tak zareaguju.

Takže mi si to na horách užili fantasticky,po dlouhé době opravdu špičkově vydařená dovolená,tak snad se ledy prolomily.Byli jsme tam 4 páry a my jediní s dětmi,což byla taky výhoda.Když jedou páry s batolaty,celá dovolená se točí kolem koupání,uspávání a krmení na etapy,takže je plně věnovaná dětem,což by bylo v pořádku,pokud by se rodiče nevracely domů po čtyřech a utahaní jak koně.Tady to nehrozilo,protože kluci už jsou větší a je to znát a bylo nás na ně v podstatě osm.My si v klidu lyžovali,zatímco někdo si s nimi stavěl iglů,pak sněhuláka a pořád se jim někdo 100% věnoval,takže jsme byli spokojení všichni.Počasí bylo sněživé,ale to nevadilo.Brodili jsme se ve sněhu tak,až Nik začal říkat,já chci radši travičku a sluníčko!A to je co říct,protože on miluje brodit se sněhem.
Večery byli taky parádní,kluci brzy usínali(kupodi­vu),byli utahaní jako koťátka a my měli s sebou chůvičky,takže jsme se vesele bavili ve vinárně a byli klidní,že spí.Hráli jsme každý večer něco a nasmáli se jako blázni.Každý večer někdo chystal )))druhou večeři((( a jídla bylo mraky.Zažili jsme i dobrodružství,když jsme se chtěli dopravit do Deštné přes Luisino údolí a málem nedojeli,takovou kalamitu jsem snad nezažila.Jeli jsme lesem v podstatě tam ani silnice nebyla,jen náznak jakéhosi příkopu beze stop,ale náš taťka odvážlivec nelenil a byl línej couvat a jel a jel a já se modlila a modlila.Děti vzadu řvaly hlady a naštěstí jsme to projeli!Teď nás čekají dlouhé měsíce čekání na letní dovolenou,ale dnes mi přišlo,že nám ji nemocnice schválila,takže nakonec jedem na Vranovskou přehradu a jelikož je to za hubičku,pojedem ještě někam v srpnu.
Představte si,že mě úředníci na kraji vyšplouchli s tím,že určili zavření školky a jeslí v jiný tarmín,takže nakonec si musím zajistit hlídání dětí celkem na 7 týdnů z 8.Byla jsem z toho v šoku,ale naštěstí nám naši pomůžou(ano i táta) a berou si Nika skutečně na 14 dní k moři a pak ještě oba na 2týdny na chatu.Tak to dobře dopadlo a máme zajištěno,že si kluci léta užijí parádně a pestře.U nás jinak nic nového,už jsme zdraví,Vašek je v Praze a máme se fajn.Zítra jdu cvičit do posilky a pak jdem ke známým na snouborďáky,ještě jsem je neviděla.Kluci jdou taky,protože si je všichni na horách zamilovali a jali se pokoušet splodit si taky nějakého potomečka.Jdem samo ke známým,co byli s námi na horách.
A teď ke komentářům.

Nejsem přihlášená ani jsem to nestihla.Reakce na komentáře budou hned pod tímto Pá NIKA

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.03.05 20:33

Sulánku,moc ráda vypomohu s deníčkem,napiš mě kamkoliv na dubnový termín,jen nevím přesně jak se to dělá a asi ani nebude tak dlouhý, jako je máš ty.
Matějská mě taky napadla jako dobrý nápad na volnou sobotu,tak tam asi taky brzy vyrazíme.To je moc fajn,že jste si to tak hezky užili.S menstruací je to u mě tak,že před porodem jsem měle středně silné až silné bolesti a vždy jsem se nadopovala analgetiky,ale neomdlévala jsem ani nezvracela.Po porodu bylo vše o.k.,ale pak se to po pár cyklech opět stupňovalo a jsem tam,kde jsem byla.A to ještě tak,že jeden měsíc to ujde a je to slabší tak pět dní a druhý(právě teď,fuj)je to děs běs.Jsem paralizovaná a bez Ibuprofenu ani ránu.Je silnější a trvá tak 8dní.Vašek má pak pocit,že to mám pořád,ha ha.Takže se vlastně nic moc po dětech nezlepšilo.Já neberu hormonálku,takže to je pak asi horší bolest.

Verčo,na tebe pořád myslím,jestli už jo nebo ještě ne a denně mrknu na ečko,jak to vypadá.Zatím se tečka dopéká,ale brzy se jistě dovíme,jestli je to princezna nebo chlapíček,to jsem opravdu zvědavá.Jen ať je ještě v teplíčku,není zatím kam spěchat.Tak se držte a hned dej vědět.

Zuzko to je ale překvapení.Nechcete se nechat zapsat do knihy rekordů,jak rychle jste přípravu na svatbu zvládli?A je fajn,jak se mužíček snaží.Tak hodně štěstí a ať vám to vydrží.

Je to hrůza,kluci prudí a chtějí ,abych jim četla pohádku.Tak jdu a brzy se ozvu.Jen Ivča mi psala,že lehla s chřipkou a je jí zle,Mojánka hlídají její rodiče,takže nic moc,ale alespoň se může vyležet.Zatím pá NIka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.03.05 21:03

Ahojky kočky,

Tečka blbne, říká si, že si to ještě musí užít. Ale každý den je to horší a horší. Záda, pocit, že mám Tečku mezi nohama :-))), v noci se mi po dlouhéééé době udělalo blee, ale ustála jsem to. Kolikrát je mi z toho až do pláče…a to jsem objevila první strii!!!!!!! Jestli to teda strije je. Mě klepne. A už nežeru a nežeru a nežeru. Jsem z toho v depce. Doufám, že už moje nalomená psychika spustí porod…do termínu zbývá 23 dnů, a to je nad mé síly.

Niko, hezky jste si to užili, to je super.

Zuzko, tak manžílek je jako vyměněnej, ne? Předtím, cos psala.....to je nebe a dudy :-)

Tak zatím papa, jdu ustát svoji psychiku, ať tu nebrečím.

papa VAT

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 01.03.05 21:25

Ahojky Veroniko,

neblazni, i kdyby to nahodou trvalo tak dlouho, myslim tech 23 dni, to uz je nic proti tem hoooodne dnem, co uz mas za sebou … tohle uz fakt prezijes. A to ani nemusis prenaset, to bych ti ani nenaplanovala:-))) A vem si, kolik z nas prenaselo (vcetne mne), az se hory zelenaly … a taky jsme prezily… Vim ze je to tezke a obtize se stupnuji, ale ber to z te lepsi stranky … mimi je kazdym dnem vetsi a vetsi a dokonalejsi a dokonalejsi a cim dele k puvodnimu terminu, tim to bude vice dokonale jarnatko! A to stejne vsichni vime, ze ty rodis za:,–(ne drive, takze to mas opravdu za par!!!! Uz to magnezium neberes? Pokud ne, urcite to prijde drive nez za 3 tydny, pripravena jsi, tak bud trpeliva.

Drz se kocicko a nebul, za chvili budes mit sileny frmol a to bude teprve zahul na buleni.

Pa a hezkou a klidnou dobrou noc

Sulanek a Nika

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 01.03.05 21:35

Ahojky Niko,

to jsem rada, ze se hlasis, nejak tady bylo bez tebe prazdneji a jeste k tomu kdyz vypadla Kristy, Esterka a Ivca, tak bylo malo co na cteni … no i kdyz nemusime mit pres 200 komentaru v denicku, pak se v tom stejne spatne orientuje, ze?:-)))

Koukam, ze se akce hory super vyvedla a vsichni jste si skvele uzili a vasi znami jsou uzasni, jak se klukum dobrovolne venovali, super!
Ivcu nemocnou nam moc pozdravuj, at se z toho hezky vylezi … jesteze rodicove vypomuzou!

Teda to je zrada s tou zmenou uzavreni skolky a jesli, co? Brala bych to jako zradu!!! Ale stejne urcite existuje nejake zarizeni, ktere je ve meste otevreno … nastesti jsi to skvele vyresila a kluci maji o super leto postarano!!!

Teda s tou MS po porodu jsi mne vubec nepotesila, ja to mivam tak 5 dni, to se da, pred tim to nebylo jine, ale ten navrat bolesti mne silene stve a hormony do sebe bezduvodne cpat nechci.

Cpe se mi tady Nika, tak to radsi odeslu nez mi to smaze.

Papa

Sulda a Nika zlobivka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.03.05 09:10

aHOJKY Šulánku,

no já včera psychicky někde pod dnem… dnes ráno je to už lepší. A navíc to není strije, jen jsem se škrábral kartáčkem, jak jsem si drhla břicho. Tak aspoň něco. Ono to přes den jde, ale večer to na mě padne s plnou parádou. Magnézko už neberu od minulého čtvrtka? Tak to může být na spadnutí. Aby to nevypadalo, že se na Tečku netěším, to ne, už aby tu byla. Bude to sice fofr, jak to vidím u Petrus a Iren, ale aspoň fyzicky na tom budu lépe.

Zatím papa VAT

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 02.03.05 12:48

Ahojky!

Ještě jsem nestihla přečíst včerejší a dnešní komentáře,včera mě opět naštval manža,takže jsem si raději šla lehnout s Klárkou.
Jen jsem se chtěla nahlásit na deníček na 1.4.Jak tak vidím,že se všechny hlásíte,tak vás nechci nechat ve štychu.
Vidím,že Tečka se drží zuby nehty,Zuzka je čerstvá šťastná novomanželka,takže je vše jak má být.

Zatím čau
Hanka a spol.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.03.05 13:07

Ahoj,
zdravím uprostřed týdne, u nás je už druhý den krásně slunečno, nefouká a není tak vlezlá zima, i když je kolem 10 pod nulou…chodíme s Marcelkem sáňkovat, to je radosti! Sice bych v těhu sáňkovat neměla, říká se to, že ty otřesy nejsou dobrý a dnes jsem se na to ptala taky pro jistotu na gyndě, a taky mi bylo řečeno, že raději ne… že to už je prý míň riskantní sex (kterej jsem měla zakázanej kvůli bolestem břicha a špinění) než sáňkování, tak nevím:-)
Zase žasnu, jaká je malá Nika Šulánkovic šikulka, u nás je takové mluvení, vymýšlení si a lumpačení hudba budoucnosti…sice to má Marcelek všechno v hlavě srovnaný, je to potvůrka chytrá, ale protože nemluví, tak se nic nedozvíme.
Dneska jsem byla na kontrole, dostala jsem těhu průkazku a podle UTZ mimi krásně roste a vše je v pořádku. Jsem 11.tt, přesněji 10+5, tak doufám, že teď už se nc nepos… Špatně mi je pořád, sice už nezvracím, ale možná o to je to horší, jak se to ve mně hromadí… večer je mi klasicky nejhůř, achjo. Ale celý den to stojí za houby.
Jsme zdraví, chřipky se nám zatím vyhýbají.
Mějte se krásně,
Zdraví všechny Johanka a Marcel

Uživatel je onlineZuziky
Neúnavná pisatelka 16785 příspěvků 02.03.05 13:59

Ahojky holky!
tak pisu jen malinko, at mi sefky nevynadaji za acko:-)))Ale nejak jsem v praci nestihala a ted mame ctv+pa volno kvuli chripce, tak si aspon doma odpocinu a vylezim to moje nachlazeni.
Letim na MeU pro oddaci list a formulare na nove obcanky, tak uz to bude uplne definitivni:-)).Jen si musim nechat udelat nejakou novou fotku, at tamdam jak magor..:-))

No nic, letim , at mi neujede busik, zatim se mejte krasne, papa
a Tecko, vydrz nejmin do pondeli, at mi ten porod v primem prenosu neutece:-))

Mejte se, Zuzka a Filipek

Uživatel je onlineZuziky
Neúnavná pisatelka 16785 příspěvků 02.03.05 13:59

Ahojky holky!
tak pisu jen malinko, at mi sefky nevynadaji za acko:-)))Ale nejak jsem v praci nestihala a ted mame ctv+pa volno kvuli chripce, tak si aspon doma odpocinu a vylezim to moje nachlazeni.
Letim na MeU pro oddaci list a formulare na nove obcanky, tak uz to bude uplne definitivni:-)).Jen si musim nechat udelat nejakou novou fotku, at tamdam jak magor..:-))

No nic, letim , at mi neujede busik, zatim se mejte krasne, papa
a Tecko, vydrz nejmin do pondeli, at mi ten porod v primem prenosu neutece:-))

Mejte se, Zuzka a Filipek

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 02.03.05 14:10

Cauky Hani,

uz si te pisu … doufam, ze nas nejak dostanes na 1. aprila:-))))
A copak manza udelal? To by teda nemel zlobit tehu manzelku, ze jo? Tak at se rychle udobrite a mete zase pohodicku.

Papa

Sulanek

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 02.03.05 14:15

Ahojky Johanko,

jsem rada, ze se zase ozyvas a hlavne, ze si to s Marcelkem uzivate. Mozna je sankovani ne zrovna bezpecne v tehu, ale mne se to nezda az tak moc nebezpecne, leda ze by jsi mela opravdu hodne velke problemy s udrzenim mimiska … stejne to urco neprehanis, tak bud v klidku. A obr gratulace k tehu prukazce … uz ji asi nestudujes tak dukladne jako tu prvni … nebo jo? A navic budes mit za sebou brzo prvni trimestr, to to leti, neuveritelne!
A stav, kdy je ti spatne, v hube chut jako kdyby tam mel clovek mysi, ale bliti neprichazi … tak to ja mela 2 mesice v plne sile a dalsi 2 mesice mirnejsi … soucitim s tebou, ale jednou to prejde, neboj, do duchodu se to s tebou nepotahne:-)

Tak papa a tesime se na dalsi zpravicky z vaseho sidla! A co pracovni nazev, stale nic????

Sulanek a Nika

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 02.03.05 14:17

Zuzko,

teeeda, chripkove prazdniny … no to se mi stat nemuze!!! Zavidim a brala bych to volno hnedka, samozrejme ve stavu zdravych:-)))

A neboj, Tecka si nedovoli vylezt drive … pocka na pripojeni novomanzelky:-)))

Papa

Sulda

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.03.05 15:13

Ahoj holky,
jěště jsem nic moc nečetla,a asi už ani zase nepřečtu, protože Adidas je vzhůru,jen chci nahlásit, že pokud by nikdo nechtěl termín deníčku 29.4-1.5 že bych si ho vzala.
Název deníčku bych nechala stejný jako fotogalerie-Verunka, Adánek a kamarádi, myslím že jinka bychom měli v názvech už docela zmatek.

U nás všichni zdraví-výjimečně už skoro dva týdny, ale to je tím, že lenička nechodí do školky, a nenosí domů žádné zákeřné bacily. Zítra už to ale risknu, a budu doufat že nepřinese vši,neštovice, nebo chřipku, které u nás ve městě řádí.
Jěště se chci s vámi podělit o zážitek z obchodu, stála jsem s dětma dloughou frontu u pokladny a děti nutně chtěli kindervajíčko, tak jsem jim to rozmlouvala, že až na velikonoce, a že místo vajíčka už jsme koupili jiné dobroty, a pán, který stál před námi si dal do vozíku dvě kindervajíčka, a ty po zaplacení dal našim dětem. Vůbec jsem nevěřila, že jěště existují takoví hodní lidé, kteří by jen tak investovali do cizích dětí, které v životě neviděli 35 korun. A moc mě to potěšilo, a samozřejmě také děti.
Venku je nádherně, tak jdeme dovádět,
mějte se hezky
papa Lola, Ada, Lena

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 02.03.05 15:17

Mila Anezko,

jen to NEJ… k tvemu svatku a k tomu neznou ruzicku posilaji

teta Sulanek a kamoska Nika

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 02.03.05 15:21

Tak holky, mate velkou pochvalu za obsazenost psani denicku, uz nam chybi jenom jeden termin, supeeeeeeer!!!!

4.-6.3. Veronika
11.-13.3. Zuzka - vlastni svatba
18.-20.3. Kristy
25.-27.3. Sulanek
1.-3.4. Hanka
8.-10.4. Jana
15.-17.4.
22.-24.4. Sulanek
29.4.-1.5 Lola

TAk jdu cosi porobit!!!

PApa

Sulanek a Nika

letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 02.03.05 15:42

Ahojky,

hlásím se pouze v rychlosti, jdu od 16.30 do práce, tak toho mám dost. Včera večer Kajka špatně usínala, nakonec se to podařilo ve 22.30, usnula mi na břiše, ale důvod neznám. Něco se jí asi děje, protože i odpoledne plakala u Jane, potom, co jsem odešla do školy. To byl první problém po 4 měsících. Teď se rochní v posteli, tak jsem zvědavá, zda usne. Jo, a taky se začala opět počůrávat (jak přes den tak i ráno má plínku mokrou).

Holky, mám takovou radost, jak jsou deníčky rozebrané. Už se moc těším na vyprávění. A představte si, co je super. Po dobu pobytu v Čechách budu stále připojená z domova. Takže budu moc sledovat první dny života Tečky a přímý přenos porodu Filípka.

Mějte se krásně, jdu udělat palačinky, ať má Kajka s taťkou co k večeři.

A od pondělí máme úžasnou výzdobu. Karolínka s tatínkem polepili skříň papírem, obkreslili tam Káju. Ta je z toho pochopitelně nadšená. Takže nová inspirace pro mrazivé dny.

Anežce, přejeme všecičko nejlepší k svátku a brzy krásný nový domeček. Stejně to jméno bylo můj favorit, doma bohužel neprošlo.

Jana a Karolínka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.03.05 15:43

Sulánku, jasně že to se sáňkováním nepřeháním, stačí tak hodinka dopol. a hodinka odpol., máme tady 1 velkej kopec a když to 5× vyfuním pěšky nahoru, tak jsem ráda! Těhu průkazku nestuduju vůbec, vlastně jsem ji od rána naotevřela, ani nevím, co tam Dr. napsal… až mám někdy výčitky, že to druhé těhu tak neprožívám jak první, je mi to nějak jedno, blbě řečeno… a taky to rychleji letí, když na to nemyslím a taky se člověk nenudí, když má doma dvouletýho rošťáka, tak to beru už úplně jinak, i je míň stresu, nebrečím kvůli každý blbosti, vím, co mě čeká… Mám jen trochu obavy, že to druhé mimi nebudu tolik moc hýčkat a chovat a nosit jako Marcelka, že už prostě nebude PRVNÍ a taky nebude čas… ale tohle téma citový už jste tady probíraly v jednom z minulých deníčků, člověk to musí nějak v sobě zvládnout a pak lásku rozdělit:-) Zatím to druhé mimi ani nevnímám, ani extra neprožívám, abych se přiznala. Těším se, to ano, ale je to prostě úplně jiný.
Nad prac. názvem jsem ještě nepřemýšlela, je to nutný?
Johanka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.03.05 15:53

Ještě jsem chtěla napsat ohledně bolestivé MS - když to přišlo po takové době z ničeho nic, tak bych si být tebou určitě nechala udělat pořádné UTZ, jestli nemáš někde cysty nebo jiný problém… já se před cca 8 lety léčila emdometriosu a třeba u toho je bolestivá MS jedním z příznaků, tak pro klid bych se poradila s doktorem.
Já na bolestivé MS trpěla „v mládí“ dost, hlavně v pubertě, to jsem i 3 dny proležela zkroucená a nebyla schopná ničeho. Když jsem začala brát antikoncepci, tak potíže úplně zmizely a projevila se po pár letech endometriosa, která po jedné operaci a horm.léčbě zaplaťpánbu zmizela taky a podařilo se i počít dvě děti přirozenou cestou na druhý/třetí pokus, což mě doktoři tehdy strašili, že budu mít problémy.
Měj se, čau Johanka

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 02.03.05 15:59

Cauky Jani,

taky mam radost z rozebrani denicku … v pripade velikanskeho zajmu pustim klidne i jeden z mych terminu:-))) A to se jeste nevratila Esterka z hor a i Ivca by si neco mohla vzit na triko, ty jeji komentare jednou za cas stoji za to, vydaly by i na 3 denicky:-)))

A Jani, to usinani je u nas uplne normalni takhle pozde, v poslednich tydnech vzdy po 22h, pravda ani ji drive nenutim, prospi se krasne odpoledne, takze chapu, ze se ji pak spat nechce a radsi si spolu uzivame dlouheho vecera! Uz jsem si zvykla, ze vecer klid neni, nakonec co bych chtela, vzdyt ji cely den nevidim, tak mohu alespon vecer:-) Ale mozna jenom na Kajku neco leze a za par dni ji to prejde, neboj. A s tim pocuravanim … my mame obdobi absolutniho klidu a pak prijde treba tyden, kdy nas zkousi a klido se pocura i 3× za den a jenom oznami „Nika cura“ nebo „Nika se pocurala“ … a je to vylozene provokacka! Nejhorsi vsak je, ze posledni tyden zkousi, jake je to pocurat se i venku … uz to za posledni tyden udelala 3× … uplne na roztrhani, kdyz vemes v uvahu, ze je venku silena zima a uz opravdu nic na prevleceni nenosime a jeste kdyz se ji nekolikrat zeptas, zda nechce curat a ona nechce a pak to tam pusti a s usmevem na rtu oznami, ze se pocurala! Pravda, mne to jeste neudelala, asi bych ji roztrhla jako hada, ale segre 2× a mamce 1× a nechapu proc! V poledne sucho, v noci sucho (povede se pocurat tak 1-2× do mesicev noci, ale to neresim, kvuli tomu ji plinu davat nebudu, protoze ji nechce). Nejvice mne bavi, ze se venku pocura a pak se tim cele odpoledne chlubi! Je to mala potvurka a beru to opet jenom jako test nasich nervu! NAstesti z toho chozeni na mokro venku nic nechytla, vzdycky ji hodily holky do horke vany vymocit se, ale mohlo by to dopadnou i hur samozrejme! TAkze mozna Karolinka taky jenom testuje, jak se budete tvarit. PRavda, ja uz ji ani netrestam, jenom to s ni pak rozebiram a povidam, ze je to ostuda a ze ji dame plinku, protoze je miminko a tak. … to je na ni mnohem ucinnejsi … jakmile se zvednu, ze jdu pro plinu, chyta hysterak a tvrdi, ze neni mimino …umi preci chodit a mluvit a nema dudu, tak neni mimino:-)))) … ale je to truhlik!

Jeee, ten obkres Kajky na velky papir je super, to musime nekdy zkusit!

TAk papa a hezkou sichtu

Sulanek a Nika

letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 02.03.05 16:12

Ahojky Šulánku,

já bych vůbec tohle pozdní usínání neřešila, kdyby odpoledne spala. Ale to už asi 5 dní není. A pak je odpoledne prohádané, prořvané a z velké části je to kvůli její únavě. Bohužel teď taky vylezla, neměla jsem šanci tam s ní ležet a stejně bych jí za hodinu musela budit. Tak si možná dáchne v kočárku, musím jí odvézt Pavlovi do práce.

S tím čůráním je to jinak v pohodě, jen si myslím, že se s ní něco ději, buď na ní něco leze, nebo je to psychického charakteru. Ona včera byla tolik unavená a usnout jí prostě nešlo. Snad se to srovná, byla bych moc ráda.

Hezký den

Jana a Karolínka (velký čtenář)

letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 02.03.05 16:16

Šulánku,

ještě mám jeden dotaz. Netušíš, zda se v Anglii dá koupit polohrubá mouka? Nějak mi dochází a zdá se mi blbost jí vozit z Čech. Ale pravdou je, že Kája má taky 20 kg jako my, tak co, když už za to platíme.

Díky.

Jana

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 02.03.05 16:37

No jo Jani,

tak to mozna bude i tou unavou, pokud ve dne nespi a usina az tak pozde, tak to urco neni dobre … a pak s tim souvisi i ty dalsi problemky. Ale jak ji donutit spat, ze?

Ach jo, to mame starosti, co?:-))) TAk at to rychle prekonate a mas doma opet klidneho andilka:-)

Papa

Sulda

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 02.03.05 16:39

Jani,

bohuzel moc netusim, mouka se tam koupit da, ale je trochu jina nez u nas a nevyznam se v ni, ja tam za ten rok jaksi nemela ani pro koho pect:-)))) Tak si 20kg mouky klido dovezte z Cech:-)))

Papa

Sulda

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 02.03.05 16:47

Johanko,

docela to sankovani zavidim, fakt, ta moje cacorka to nemusi, radsi bude chodit pesky a hotovo, takze jsou mi takove radosti vicemene odepreny:-))) A kdyz jedeme, tak jenom z donuceni a smudla mala je otravena:-))) No, dam ji jeste rok … snad si to pristi zimu vychutna!!!

A neboj, urcite budes nosit a chovat a nevimcojeste i s druhym mimi, jenom mozna o trosicku mene, ale uz budes mit maleho-velkeho pomocnika a urcite to nejak zvladnete … a nezapomen, laska k detem se nedeli, ta se NASOBI!!!

PRacovni nazev je skoro nutny:-)))) Delam si legraci, jenom je mi blbe napsat do seznamku ??? … co takhle usporadat soutez v denicku na pracovni nazev? Byla by jsi pro?:-)))

A s tou bolestivou MS jsi mne ted tak trochu vydesila, pockam jeste mesic a pokud se to bude opakovat, urcite se na gynde objevim, tohle se totiz neda trpet kazdy mesic!!! Diky za rady!

PApa a bud opatrna na brisko

Sulanek

Missorka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.03.05 16:55

Jani,

já když žila v Anglii, tak jsem nikdy nic podobného polohrubé mouce neviděla, a to jsem pátrala dost. :-) Ale třeba jsem jen špatnej pátrač… ;-)

Peta od vedle

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »