Šulánek a Verunka 16M aneb každý měsíc jedna těhulka,střídač

Rodičovství

Ahojky kočky a koťátka, To se nám to počasíčko tento týden hezky vydařilo, že? Sluníčko slunilo a ještě sluní, teploty se vyšplhaly přes 20ku ? no nádhera!!! Jenom škoda, že nám hlásí, že to o víkendu nevydrží ? ale na víkendy hlásí špatné počasí už celý měsíc a alespoň v Praze jim to nevychází ? naštěstí:)

Nejdříve se musíme vrátit k našemu VELKOSRAZíKU v Toulcově dvoře ?jsem moc ráda, že se to vyvedlo po všech stránkách a že se VÁM tam líbilo, mne se to taky hoooodně líbilo a bylo moc milé poznat všechny ty tváře, se kterými se téměř dennodenně potkáváme na stánkách emimina. A že to bylo krátké, jak si některé z nás posteskly? No jo, při tom pobíhaní za dětmi asi ani nebylo tolik prostoru procvičit naše tvářové svaly mluvením, nicméně věřím, že několik konverzací tam proběhlo, co se týká mé osoby, tak určitě. A dětičky? Byly všechny úúúúžasnéééé!!! Stále to opakuju, ale myslím, že v našem deníčku se vyvedly samé povedené kousky a když si člověk k nim přiřadí lumpárničky, které vyvádějí ? jsou k sežrání.
Taky padl na srazíku návrh, že by se mohla zorganizovat víkendová akce s 1-2 noclehy mimo Prahu, co vy na to? Našel by se baby-friendly penzionek a bylo by mnohem více prostoru se poznat osobně, probrat více témat a poblbnout s dětmi. Pokud se vám myšlenka líbí a máte tip na místečko, sem s ním. Taky musíme probrat možný termín. Takovou akci musíme organizovat s velkým předstihem, to je vám jasné, že?

Ještě musím vyjádřit politování všem marodům skolených virózou, nevím, zda za to může společné pití na srazíku či jednoduše něco, co řádí ve vzduchu, ale ať je to jak je to, posíláme pofoukáníčko na bolístky a přejeme, ať jste všichni rychle fit a zlobíte rodiče tak jako před tím.

A ještě jsem si vzpomněla, že jsem včera zahlédla v televizi na ČT1 nějaký pořad o Toulcově dvoře ? zajímavé je, že donedávna jsem ani netušila, že něco takového existuje a najednou díky Esterce slyším a vidím TD ze všech stran. Je to tam super a tak trochu přemýšlím o té jejich školce pro Verunku, ale to je daleko (myslím časově), takže uvidíme, jak se to vše časem vyvine?

HURÁÁÁÁ, máme skříně!!! Sice se vše domontovalo a dokončilo až ve čtvrtek odpo místo plánované středy večer, ale hlavně že stojí a vypadají úúúúžasně!!!! Já vím, že jsem blázen, ale mám takovou radost! V ložnici máme veselo, tam je totiž kombinace modré olše (opravdu modrá barva) s oranžovým (výrazným) laminem, mléčným sklem a hliníkovými rámy, vnitřky oranžové a ještě rohová police oranžová ? bylo to odvážné rozhodnutí, ale jsem ráda, že jsem to udělala. Už se těším, až budu moci taky vymalovat, ale s tím musíme kvůli novostavbě ještě počkat, stále to pracuje a praskliny by se špatně na tom barevném maskovaly? V předsíni máme kombinaci slonové kosti se zrcadlem, které krásně opticky rozšířilo prostor. Banánové krabice jsou ještě stále plné, ale většina zmizí o víkendu:-)

Se stavbou skříní souvisí jeden hrůzostrašný zážitek, ze kterého mám ještě teď žaludeční neurózu ?. uff, dopadlo to dobře, takže to sem pro výstrahu napíšu. Když se skříně dostavěly, nářadí uklidilo, Verunka byla taky doma (po většinu času montáže jsme trajdaly s Verunkou někde venku nebo po úřadech), já zrovna vyřizovala doplatek skříní a nějaké papíry a babi a ségra byly nějak zaměstnané a najednou šílený kravál v předsíni a křik Verunky ? celá šílená jsem tam letěla a našla ji pod dřevěným botníkem ? prostě na ní spadnul:-( Stál tam uprostřed, jediný neodklizený na místě ?stačilo zatáhnout zvědavce za úchytku a neštěstí bylo na místě. S hysterickým řevem (mým) jsem ji z pod botníku vytahovala a ona se ne a ne nadechnout, pak se nadechla a zařvala ale najednou ztichla, zbledla na úplně bílou, vytřeštila oči a bezvládně mi ležela v náručí ? a to jsem začala teprve hysterčit, tečou mi slzy když to píšu, bože můj. Babi mi ji vyrvala z náruče a otočila hlavou dolů a nožkami nahoru a Verunka přišla k sobě .. byly to snad všechno jenom vteřiny, ale nezapomenutelné a strašné! Pak už začala brečet a brečet a třásla se, ale to už jsem ji přivinula k sobě a tišila ji, poklad můj milovaný! Když se trochu uklidnila, kontrolovala jsem, zda je celá a může vším hýbat a světe div se, nikde ani šrám, akurát na jedné straně hlavičky boule jako trám, přiložily jsme z mražáku vytažené ledové máslo a chladily a truhlíček malý můj držel, asi ji to dělalo dobře. Ještě jsem ji pro uklidnění nakojila a pak s napětím položila na zem ať se proběhne ? a vše OK, dokonce na mne hodila svůj nesmírně krásný úsměv a já věděla že je dobře, uff, trochu se mi ulevilo, ale i tak to stále ve mne je ?.holky, dávejte(me) na ty naše poklady pozor ještě více než dosud, i v pikosekundě se může udát něco, co bychom už asi lehce nerozdýchaly!

Ještě jeden milý postřeh, pán, který montoval a pak sepisoval se mnou ty papíry, byl z celé události taky nesmírně vyděšený a jak viděl co se děje, okamžitě nabízel odvoz do nemocnice. Já mu sice tvrdila, že mám auto, ale když to teď zpětně posuzuji, stejně bych nebyla schopna řídit!

A když už bylo vše uklidněno, šly jsme i s Verunkou obhlídnout tu krásu, co nám tam postavili a babi neváhala a ukázala ji, jak se lze do skříní schovávat, no není bláznivá?:-) Verunka se samozřejmě chytla a moooooc se ji to líbilo, takže už se těším, až ji budeme chodit hledat mezi hadry:-))))

Když už jsem u těch úřadů, tak se musím pochlubit, že jsem za ty 2 dny vyřídila, co jsem mohla, vše dle plánu, jenom focení na občanku se nekonalo, nějak se nemohu dokopat. Na Katastrálním úřadě mne tedy nejdříve omývalo, neboť tam bylo napsáno, že mi nevydají smlouvu bez výzvy ? riskla jsem to, vystála frontu a pani vysvětlila, že když mi ji nedá dneska, bude muset poslat další výzvu, neboť tu původní už nemám, ztratila se:-) Byla jsem tam i s Verunkou, tak se slitovala. Pak jsme šly ještě pro výpis a měly 60 pořadových čísel před sebou, tak jsem huply do bufáče a pak zpět a najednou strašný smrad, ano, Verunka se posrajdila a nešlo to nepoznat. Nejdřív jsem myslela, že to budu ignorovat, ale nechtěla jsem mít na svědomí plnou halu lidí, kteří by se pravděpodobně udusili tím zápachem:-))) Tak jsem ji tam povalila na lavici a přebalila, bohužel přebalovák jsem na WC nenašla, tak co jsem měla dělat? Nikdo mi nic neřekl, naštěstí ? A když už jsme měly výpis v ruce, pelášily jsme pryč a v tom na mne jeden pán volá, že jsem si něco nechala na přepážce ? byla to taštička s přebalovacími věcmi a taky moje velká peněženka naducaná spoustou dokladů, karet a výjimečně i více penězi ? no pán mi zachránil život, taky jsem se mu klaněla vděčností celou cestou ven ? uf!
A taky jsme konečně objednaly i gauč, mám ho vybraný už více než rok a lepší jsem ještě nenašla ? akurát barvu jsem nakonec vybrala zcela neplánovaně ŽLUTOU, ostřejší žlutou, ta jediná ze všech možných se mi tam bude dokonale hodit. Nemohu se dočkat, až tam bude stát, wow!

Jeden den odpo jsme se sešly i s Katkou a Tomáškem a jely jsme k Želivárně na tu náááádhernou zahradu, což byl jeden z návrhu na srazík. Počasí nám přálo dokonale, dokonce se tam objevila i jedna odvážná maminka v plavkách. My s Katkou zdrbly a děti si zadováděly na všech dostupných atrakcích. Verunce se moooc líbí dětský kolotoč, sedí s úsměvem od ucha k uchu až do doby, než chce za jízdy vyskakovat, z toho mám upřímně docela hrůzu, minule tam za jízdy vyskočila jedna už starší holčička a docela ji to namlátilo chudince. Klouzačky a houpačky jsou oblíbené už dávno a v pískovišti mne ani nepotřebovala, nějak se mi ztratila v davu a hotovo. Pak ovšem objevily děti kyblík s vodou a Verunka tou vodou byla tak fascinovaná, že ji přelívala z malého kyblíku do velkého tak dlouho, až se ji povedlo vylít obsah malého kyblíku přímo na sebe ? nemohu říci, že jsem to nečekala:-))) Naštěstí jsem byla vybavena nejenom suchým náhradním oblečením, ale i dalšími botky, holt to mé čuňátko znám a jak vyrážím více jak na půl dne, beru sebou 1-2 náhradní oblečení:-)

Ve čtvrtek, po dostavbě skříní, jsme místo uklízení jely za kamarádkou z Anglie, která dneska (v pátek) odlétá zpět, má 50 let a to jsme nemohly prošvihnout ji popřát. Holky, takhle dobře bych chtěla vypadat v 50ti, fakt šmrncovní dáma. A Verunka dostala nádherné letní šatičky, to zase bude parádnice parádivá!

Taky jsem ji v průběhu našich pochůzek koupila pěnové sandálky na léto, moc krásné a budou se ji hodit i k těm šatičkám. I v nádherné čepičce s kšiltem a ochranou krku nadělá parády, tedy pokud se podaří ji udržet na hlavě, v poslední době nechce mít na hlavě vůbec nic, ani tu sponečku. Už se moc těším, až s prdelkou vyrazíme někam k moři, plánujeme nějaký LAST MINUTE v září, snad se zadaří vybrat dobře. A co vy holky, jaké máte plány?

A co pokroky Verunky? Přijde mi, že je čím dál tím více šikovnější v různých činnostech, dokonce už si i knížky dokáže chvíli číst sama, ještě donedávna musela někoho znásilnit a nepustila ho do té doby, než jsme prošly všech 12 či kolik jich vlastní. Slovíčka taky zdokonaluje a snaží se opakovat už celé jako např. maso, tunel, piškotek (pijoje), prso (pr-o), ja, tady, taky, banan (bana) ? je toho více, ale nevzpomínám, to je tak když nezapisuji:-). Úplně nádherně pojmenuje panenku HANI a hlavně má úplně jasno, jak se která panenka jmenuje a všechny je i pojmenuje, samozřejmě Mojánek je nejoblíbenější, však jste to na srazu viděly? A představte si, že jsme ho ve středu v Carrefouru ztratily, holky ja měla na krajíčku a Verunce to naštěstí nedocházelo. Hodila jsem nákup ochrance a vyrazila prošmejdit obchoďák, na dolním patře, kde jsme couraly nejvíce, nic ? tak jsem jenom s malou naději šla kouknout i na horní a co myslíte? Ano, huráááá, ležel tam! Byla jsem moc mile překvapena a hlavně taaaaak šťastná, nevím, co by jsme bez něho dělaly?
Tento týden mne překvapila, když posbírala naše papírky od čoko-bonbónů (chudáčkovi jsme více nenechaly než ty papírky) a hrála si tím, že je dávala na zem a zase na stůl až ji říkám, aby je odnesla do koše ?a ona se sebrala a běžela do koupelny ? já na ní volám, že tam né, že koš je v kuchyni v lince, jenomže se vrátila zpět bez papírku a tak jsem šla juknou, co s nimi provedla a představte si, že je hodila do koše v koupelně a ten koš je zavírací na nožní páku (však víte co myslím, že?). To jsem čubrněla, fakt! Nikdy jsem ji to neučila a tentokrát jsem ji poslala s papírkem jen tak pro legraci? Jsou to děti všímavé, však vy máte s tímto zkušenosti taky a Veronika už o nich psala.
Ještě jsem se včera pobavila u známé, předváděla nám novou koupelnu a záchod a vše, co mají rekonstruované a Verunce se náramně líbil sprchový kout a tak vzala Mojánka a řádně ho v něm vykoupala (jako) a pak než ho jako vyndala z vany, potřásla s ním ve vzduchu přesně jako to dělám já s ní, když ji vyndávám z vany ? několikrát to zopakovala, byla táááák sladká!
Dostala ode mne o víkendu novou hračku, dětský smetáček a lopatičku a celý večer jsem pak o ní nevěděla, měla hodně práce, uklízela:-)
Další pokrok vidím v neutišitelných horolezeckých choutkách, snaží se vylézt, a v hodně případech úspěšně, co nejvýše a na cokoliv, ach jo, to je fakt síla. A to jsem si před několika týdny říkala, že tohle se nás asi netýká, vaše hlášky o tom, kam děti, většinou kluci, vylezly, zněly tak hrůzostrašně a už to máme doma taky. Žebříky jsou její velká láska, holt musíme hlídat jako ostřezi?

Minulý víkend byl tatínek Verunky s ní půl hodinky sám, já zatím lítala po Bauhaussu a musím říci, že to spolu zvládly skvěle, tedy až na ty mokré rukávy až k loktům, které strčila šikulka do fontánky, já naštěstí měla sebou náhradní oblečení, takže to bylo v poho. Dohodli jsme se, že samostatný čas budeme prodlužovat a já tak mohu ty 2-3 hodky využít nějak pro sebe, ale lámat přes koleno to rozhodně nemíním. Stejně si myslím, že s ním bude v poho, když mne nevidí, je pro ní v tu chvíli známa osoba a hlásí se s radostí k němu, to bylo nakonec patrno i na oslavě dědečkových 70tin. Jenom nemohu uvěřit, že jsem vám o té oslavě nic nenapsala ? já myslela, že ano, tak se omlouvám. Bylo to moc příjemné setkání, všechno docela přirozené, až jsem se divila. Básníkův bratr má 4 děti, takže Verunka měla najednou spoustu kamarádů a byla tam spokojená. Dostala od prarodičů panenku a od strýce nějaké štěrkátko plyšové (asi jim nebylo řečeno kolik je male, ale to neva) a princeznička se všem mooooc líbila a tatínkovi Verunky zářily oči štěstím. S rodiči básníka jsem si popovídala, jsou to příjemní a vzdělaní lidé, udělaly jsme spoustu fotek a po oslavě šli ještě na procházku, my se sice po chvíli odpojili (to by bylo na Verunku už moc a kočárek jsem sebou neměla) i s básníkem, ale jinak celé odpoledne hodnotím pozitivně, až se sama divím.

A nakonec gratulace další těhulce Petrus k mimískovi v bříšku a hlavně ať se Vám daří dobře a vše je jak má a zřejmě v lednu se těšíme na další miminečko. Jen tak dále holky, která bude další? Vyhlašuji závazek našeho deníčku ? každý měsíc jedna nová těhulka:-) Je nás tady hodně toužících a několik snažících se, takže prsky, prsky ať se daří!

Tradičně jsem to délkou trochu přehnala, snad jste se dostaly až nakonec a mohu vám popřát do dalšího týdne bájo počasíčko a super náladičku.

Papa

Šulánek a Verunka

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.05.04 18:52

Ahoj holky a deticky,

Tak snad budu dneska prvni, ale jsem jsem ja ostuda ani neprecetla tento super dlouhy denicek.
Jen oznamuji, ze na dnesnim testiku uz byla druha carka o dost tlustsi, tak je to jasny.
Lukasek bude mit sestricku nebo bratricka!
Kdyz jsem mu to oznamila, tak na me jen tak koukal, jako, co ho vyrusuju, kdyz on zrovna dulezite prejizdi svym nakladakem prekazky z knizek :)
Dneska byla silena noc, asi zoubek.
Ted jdu rychle doscist denicek a pak mazem ven.

Petrus

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.05.04 19:33

Ahóój,
Petrus, obrovská gratulace k mimískovi a díky za podporu, že jsi mě v tom nenechala sama. Tak vidíš, že to nakonec dopadlo i přes tu slabou červenou, která se na chvilku stavila, mrška jedna.
Jinak mě bylo zle včera úplně příšerně, zvracela jsem celý den po 15 minutách, nekecám, pak už v tom bylo i trochu krve, omlouvám se, že jsem nechutná, ale neudržela jsem v sobě ani hlt čaje. Poslední zvracení v 6 večer a od té doby je to lepší. Jsem slabá jak moucha, točí se mi hlava, ale dnes už je líp. Ještěže mi moje zlatá máma přijela pomoct s Ondrou a byla tu i přes noc, protože David byl v práci a já jsem sama nebyla schopná vylízt z postele.
Verčo, díky za receptík, až mi bude líp, vyzkouším to. Tím, jak mi bylo blbě se mi pomalu hatí i plány na učení na neděli na zk. z filozofie. No něco trochu umim, tak jsem zvědavá, při nejhoršim to zkusim na druhý termínek.

Tak jdu zase hajat

papa

Irena 8tt. a spící Ondrášek

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 21.05.04 19:54

Petrus,

to je bomba!!!! Gratulace velikaaaanska, ted uz je to na 100%, huraaaaa!!! A co rika manzel? Urcite mate velikanskou radost!!!

Uzivej pokud muzes a je ti dobre

Papa

Sulanek a Verunka

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 21.05.04 19:56

Irenko,

je mi te moooc lito, ze je ti tak spatne, to je hruza, ach jo. Prejeme, at se vse rychle srovna a muzes fungovat normalneji a v nedeli budeme drzet palecky at zkouska vyjde, mas muj obdiv!

Papa

Sulanek a Verunka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.05.04 19:59

Sulanku, díky, snad to vyjde:-)

pa

I.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.05.04 20:30

Cauky,

Tak jsem konecne prelouskala cely denicek.
Teeeeda Sulanku, s tim botnikem, to je strasny. Hlavne, ze to Verunka rozdejchala. Fakt musime davat porad bacha.....Ja zase dneska Lukaska jen tak tak zachytila na betonovym asi 3m dlouhym schodistem, ufff. Proste se rychle rozebehnul, zmenil smer a vrhnul na schody, a to jsem stala asi 1,5m od nej a ocekavala to.

Taky je fajn, jak si Basnik zamiloval Verunku. Pockej, nakonec bude skemrat, aby si ji mohl brat treba kazdy den!

Irenko, to je mi te moc lito. Aspon, ze tam mas mamku a s Ondrou ti pomuze. Ja musim doufat, ze mi zle nebude, nevim, kdo by hlidal. Ale u prvniho tehotestvi mi nebylo spatne vubec, nastesti. Tak snad to bude i tentokrat v pohodicce. At mas tuhle neprijemnou fazi rychle za sebou! A jeste se ucit na zkousku, jsi fakt dobra!

Luky ted usnul, a ja ho jdu asi nasledovat. Dneska uz jsem od 3.30h nespala ani minutku :(

Petrus

letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 21.05.04 21:11

Ahojky,

Šulánku, to je hrozný s tím botníkem. Když jsem to četla, měla jsem na krajíčku. Ještě, že babi byla tak duchapřítomná. Musíme dávat doopravdy pozor, občas odběhnu, že se za tu chvíli nic nemůže stát, ale abych se někdy nedivila. Máme tu potok, není to zatím oplocené, sice tak Kája nechodí, ale co kdyby.......

Petruš, moooooooc gratulujeme, budeš toho mít asi dost, ale to Ty ráda, že? Co na to manžel a babičky a dědečkové.

Iruš, snad je Ti lépe. Tohle postihlo Pavla po Vánocích, trvalo to snad 5 hodin. U nás to vypadá na nějakou lehčí formu, Karolínka kakala asi 4× za den, bylo to řidší, tak jsem na:,–(ila dietku, k večeři měla rýži s mrkvičkou a smectou. Na to vypila skoro 2dcl bylinkového čajíku z hrníčku (ještě tu ta spoušť je), tak snad bude dobrá. Já jsem si taky dala Smectu, jela se projet na kole a je mi líp. A hrozně jsem se přejedla. Já snad nikdy nezhubnu.

Holky, dneska mě Kája totálně dostala. Jely jsme na kole poblíž místa, kde jsem se asi před měsícem byly podívat na ovečky. To místo, kudy jsme jely, bylo asi 500 m vzdálené a ona hned začala dělat béééééé. No nechápala jsem, jak si to může pamatovat.

Jdu poklidit binec po večeři a snad už konečně žehlit.

Jana a Karolínka

letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 21.05.04 21:31

Ahoj,

to jsem zase já. Ještě jsem chtěla připojit jednu úsměvnou historku. Karolínka má ve zvyku předvádět, že něco pije z lahve. Hanka to viděla. Strčí hrdlo do pusy a jako pije. Dělá to se vším, i s olejem a octem. A tuhle se octa napila. Tekly jí slzičky, trvářila se hrozně, ale ustála to bez pláče. Byla jsem přesvědčená, že je na dlouho vyléčená, ale ne. Dneska to zkoušela opět.

Jana a Karolínka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.05.04 21:42

Teeeda, ta se musela tvarit na ten ocet :)
Taky nechapu, ze si nedaji priste pozor…

Ja vam zapomnela napsat, co na to Adam.
Takze jsem mu nechala testik s carkama v koupelne a myslite, ze toho vsimnul? Ani nahodou a to ho mel primo pred ocima!!
Tak kdyz vylezl se ptam s pusou od ucha k uchu, co on na to. A pry jako co ? Tak rikam, no ten test. Jakej test? A to uz me malem vomejvali. No chlap, co bych mohla cekat, ze jo. Takze jsem mu ten test musela prinest ukazat! Pak uz projevil i radost.
Babicky a nikdo to jeste nevi, pockam az to budu mit definitivne potvrzene od doktora. To mi pripomnelo, ze bych se mela vlastne objednat! Jenze pristi tyden je Adam od stredy pryc, tak to necham asi az na ten dalsi. Nehodlam brat Lukaska sebou do ordinace.

Zatim
Petrus

monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 21.05.04 21:55

Ahoj holky!

Tedá Šulánku, to byl dnes mistrovský výkon tak dlouhý deníček! To jsem si početla! Ale příhoda s botníkem byla fakt děsivá!!! Úplně mi přeběhl mráz po zádech! Hlavně, že to babi zachránila! No je to poučení i pro nás ostatní a teď už budem snad i vědět, co když tak udělat!
Taky mě nepřestává udivovat, co všechno se ty detičky jen pouhým pozorováním naučí! Verunka je velká šikulka a Klárka se taky předvedla!

S tím srazíkem s přespáním v nějakém baby friendly hotýlku či chatě jsem pro!!! To by bylo fakt super!

Petruš gratuluji k zcela potvrzenému těhotenství a přeju bezproblémové těhotenství!

Ireny je mi teda móc líto! To musela být fakt hrůza! A to vyčerpání, co?! Tak ať už je Ti dobře!!! Snad to byla jen střevní viróza a ne pravidelné těhotenské nevolnosti!!! To by bylo jinak strašné!

Gratulantům děkuju za přání k svátku v minulém deníčku! A musím říct, že jsem si den pěkně užila! I mě chytla střevní viróza! Naštěstí jen slabší, tak jsem to ustála jen s častějšími návštěvami WC. Luky už začíná být OK. Asi jsme to chytli o víkendu od neteře! Ta měla i horečky a zimnici a zvracela a průjmovala! Doufám, že už to bude OK a všem přeju brzké uzdravení!!!!

Ahoj
Monika

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 21.05.04 22:07

Ahoj holky!
Sulanku, deníček je super. Vůbec nevadí, že je dlouhý, právě naopak. Já ho zhltla okamžitě od začátku do konce. Verunčina „tragédie“ zní hrozně. Bohužel se děti uhlídat neustále nedají. Což většina z vás už může potvrdit. Tedy uhlídat může vyznít blbě. Prostě se úrazy dějí, i když jste metr od dítěte a koukáte na něj. Já se snažím permanentně připravovat na krizovky, abych pak nezpanikařila, jak je mým zvykem. Vím, jak jsem reagovala, když z Honzíka poprvé začala téct krev. Naprosto zmateně jsem ho čapla a asi i se svým řevem jsem běžela i s potlučencem za Tomášem přes celý byt. Dneska už vím, že jsem měla v předsíni odbočit do koupelny. Sulankovic babi je evidentně zkušený mazák. Má můj obdiv. Já bezvládné nedýchající dítě (cizí) měla v ruce jednou a stačí mi to navždy. Barvy skříně jsou super. Já mám tuhle (oranžová s modrou) kombinaci moc ráda. Rodinná sešlost se vydařila pěkně. A tatínek se jako hlídač taky osvědčil. Zmáčené rukávy se nepočítají :). Fakt ho nevezmete na milost :)?

My dnes absolvovali vybírací maraton. Tomáš chtěl sice stihnout jen skříně a postele, ale protože se až během cesty ukázalo, že jeden o voze - druhý o koze, zajeli jsme neplánovaně vybrat i dlaždičky. Hurá - měli přesně to, co jsem si představovala a dokonce jde v téhle variantě udělat dlaždičky na zakázku přesně podle mých představ za stejnou cenu jako běžné. Původně jsem tedy chtěla takové ty maličké (velikost mozaiky), ale odradila mě cenu. Taky tam míchají barvy, tak toho využiju. Pak jsme zamířili do firmy se skříněmi. Jen jsme tam vlezli, tak jsem uviděla Tomášův protáhlý ksicht a bylo jasné, že tady to bude drhnout. Hlavně tam vyřizovali jiného zákazník, tak jsme si jen prohlédli vystavené varianty a mazali vedle na postele. Tomáš prohlásil, že nebude kupovat skříň v obchodě, kde za sedačku chtějí skoro 300 tis. (průzkumník stihl omrknout vše). Marně vysvětluju, že je to firma, která s touhle skříňovou jen sousedí. Prý to bude u všech stejné. Tvrdohlavec. Jsem pevně rozhodnutá objednat to tady, protože mají do konce května slevu 25% a to hodlám využít za každou cenu. Ale vzhledem k tomu, že Tomáš požádal byťák o rozšíření našeho bytu o společnou chodbu, tak se s cenou za skříně pěkně prohneme. Protože tím se plocha na ně rozšíří z původní varianty 1,5×2 o 2,5 m. U postelí ve Spektru jsme strávili skoro dvě hodiny. Chudák Tomáš musel skoro celou dobu vozit děti po chodbě v takových těch erárních autíčkách. Moje sliby, že to přijde tak na 12 tis. byly opět falešné. Ovšem ne mojí vinou. Pokud by se realizovala to, co jsem nakreslila já, tak by to sedělo. Jenže on si vymyslel spoustu chytrých vychytávek a jsme rázem na 20 tis., to celé krát dvě. Sice brblal, ale nakonec uznal, že je to v pohodě, protože je to cena za postel i s matrací, skříňkou, peřiňákem a velikými policemi. Úplně hotoví jsme se akorát odplazili vedle do indické restaurace a na střídačku jsme asistovali dětem v dětském koutku. Doma mě čekalo bleskové umytí vany a povlíkání všech postelí. Tomáše ty „nákupy“ natolik zmohly, že usnul s Honzíkem. Mě čeká tradičně učení. Irenko, máš můj obdiv, že se v tomhle stavu chystáš na zkoušku. Určitě to bude v pohodě. Ale hlavně, ať tyhle těhotenské radosti brzy odezní.

Sulanku, jseš si jistá, že nám závazek v otěhotňování vyjde :)? Já se tedy předem zříkám účasti!!! Zrovna včera jsem s Kájou na klíně na kožním, vysvětlovala MUDr., že mi ty „příšerně nebezpečné“ ale účinné léky rozhodně může dát, protože se na další děti nechystám. Sestřička mi dosvědčovala, že jsem tam posledně byla se dvěmi dětmi (byl tam doktor ma záskok). Ale stejně mě prý bude zatím zásobovat mastičkami a jinými nesmysly. Ještě mi navíc dala za úkol nechat si napsat novou HA, takže budu muset navštívit svého doktora. Měla jsem tam být začátkem roku na kontrole, tak zas dostanu „vynadat“. Když nic z toho nezabere (což je mi předem jasné), tak ty léky dostanu na podzim. No to jsem zvědavá. Že bych skoro ve třiceti začala vypadat jako člověk???

Koukala jsem na Sulankovic děvčata do jejich soukromého fotoalba a poprvé jsem viděla na fotce Sulanka se staženými vlasy. Téda Verunka musela po porodu čubrnět, jakou má mamku kočku!

Mějte se všichni pěkně i přes předpovídanou nepřízeň počasí.
Ahoj Esterka & spol.

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 21.05.04 23:12

Ahoj.
Ještě jednou já. Když jsem četla komentáře od vás, které se objevily mezi tím, než já napsala ten svůj, tak jste mi připomněly ten vícedenní sraz.

Já jsem pro všemi deseti!!! Mám k tomu několik věcí. Už se v tom šťourám průběžně celý týden. Jednak bych byla pro, aby to bylo zařízení v přírodě (tím myslím né na náměstí). Dál si myslím, že by to mělo být přibližně na Vysočině, aby to bylo „spravedlivé“, co se vzdálenosti týče, pro všechny. To mi přijde tak akorát uprostřed. A taky by se měla možná zohlednit cena takového ubytování. Ty z nás, co rekonstruují, staví, zařízují… asi nemůžeme platit nějaké horentní sumy. Další věc je ten termín takové akce. Moc času totiž zase není. Podle mě by se to mělo zrealizovat do prázdnin (nejlépe víkend před), potom bývá docela plno. Taky bych byla pro, aby to bylo od pátku do neděle. Nechce se mi vláčet děti sobotní dopoledne tam a nedělní odpo zpátky. Jak říkám, pídím se po tom celý týden a už mi z toho šla hlava kolem. Začala jsem penzionama, tam jsem ovšem narazila na nedostatečnou kapacitu - tedy pokud bude opět velká účast. Tak jsem začala sondovat chaty, ale opět nic dost velkého jsem zatím nenašla. Tak jsem se ze zoufalství vrhla na kempy, resp. ubytovací střediska. Neprošla jsem samozřejmě zdaleka vše, ale zaujalo mě středisko BVV Zubří (u Nového Města na Moravě) - www.bvv.cz (tam je odkaz přímo na to středisko, ale nenašla jsem tam ceny). V nové Marianne je výsledek jejich pátrací akce po baby friendly zařízeních v ČR. Mě ale přijde, že je to všechno pro nás nějak moc daleko, ale jak se nedávno ukázalo, mám mezery v zeměpisu, tak se třeba pletu :). Píšu adresy z Marianne (bez www. ): permonik.net, pensionureky.je­seniky.com, aa.cz/drevona, hotel-vyhledy.cz. Ale jen třeba přes Seznam se dá najít moře věcí. Já už nemám moc sílu :). Taky mám ráda www.pensiohotel.cz. Než jsem tohle začala psát, tak jsem opět krátce pátrala a momentálně mě zaujalo www.hotelpodlesi.cz. Teda zaujaly mě mnohem víc jiné věci, ale 3 tis. za noc nedám. Teď si přihřeju polívčičku novým hotelem u Jindřichova Hradce. Moc se mi to (teda podle jejich webovek) líbí a ségra tam chodívá s kamarádkami a s dětmi na oběd, protože tam prý mají výborné dětské hřiště. Ceny jsou tak kolem tisícovky a naše děti (do 3 let) zadarmo. www.frankuv-dvur.cz, ale to je jen tak pro zajímavost. Mám toho vypsaného víc, kdyžtak to ještě pro představu dodám. Od loňska se mi moc líbil jeden dům na břehu Lipna, ale to je přece jen hodně z ruky (www.lino-cz.com). Tohle vše prosím neberte, jako že bych chtěla do některého ze zmiňovaných zařízení. Je to jen pár věcí, které jsem objevila. Já osobně nemám problém s cenou do tisícovky za noc. Těším se na vaše tipy.

Hmm učení dnes opět proběhne bleskově mezi půlnocí a jednou.
Ahoj Esterka

tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 21.05.04 23:53

Ahoj holky,
jen v rychlosti (prokousavam se prispevky z minuleho denicku a z toho noveho) - dneska uz toho moc nesepisu (jsem zrala na postel) a tak zbytek az zitra.

Jeste to stiham pred pulnoci - vsem Monikam vsechno nej nej k svatku :)))

Petrus, ooooobr gratulace k dalsimu mimisovi - drzime palce at je ti dobre a vse se dobre vyviji. Manzelova reakce je typicky muzska :))))

Tak ja padim jeste povesit pradlo a potom hupky do hajan :))

Pa pa
Kristyna a Luka

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 22.05.04 00:31

Ahojky Jani,

deti maji pamet neuveritelnou, ze? Kajka je navic velka sikulka, moc se mi libila jak byla stale vysmata, uplne jako na fotkach. A ten ocet je dobry, jsou to truhlici, ze to zkouseji znovu, co myslis ze udelala Verunka, kdyz se po padu botniku uklidnila? Bezela hnedka do chodby na ten botnik, tak nevim, zda mu chtela jit vynadat ci zda chtela dozkoumat to, co ji bylo nakonec utajeno, je to truhlik nejvetsi!

Papa

Sulanek a Verunka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.05.04 00:41

MONIKO,
vše nejlepší k svátku, hodně zdraví, štěstí a ať se ti splní vše, co si přeješ!
Ivča a Mojánek

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 22.05.04 01:05

Ahojky Esterko,

basnika fakt na milost nevememe, ani nevim, zda by mel jeste zajem, ale ja vim, ze by to neslo, ja bych to cele nekousla, stalo se toho hodne a myslim, ze bych mela sklony mu to vycitat pri kazde prilezitosti, takhle je to fajn, nehadame se (zatim), nestourame se v soukromi, rekneme si jenom co chceme a nejdulezitejsi je pro nas Verunka a o tom to cele je! Jsem moc rada, ze se chytil, jenom ho jeste musim naucit, jak se dite prebaluje, at ho tech par hodin mohu s Verunkou nechat, nevim, jak by se ji libilo byt s pokadenou dupkou tak dlouho, kdyby se to zadarilo zrovna v dobe hlidani:-) Pravda, kdyz jsem se zminila o prebalovani, tak se nadsene netvaril a ptal se, co se jako dela, zda se vytahne ta spinava a da cista a vyhodi ta stara a jak se myje a tak, tak jsem se bavila, ale neda se nic delat, tohle se mu neztrati, ze?:-) TAky se mne ptal, zda ji muze koupit v hospode (tim myslel na zahradce a ne v zaplivanci) koupit nejakou limcu a keksik ci coklisku, tak jsem mu vysvetlila, ze to rozhodne nejakou dobu NE a ze mu vzdycky nabalim i neco k jidlu a k piti, ze muze byt bez obav, uf! No ale cenim, ze se zeptal a neudelal to rovnou…

Jinak k tvemu maratonu, to je narocne vybirat, co? Jsem rada, ze mam vetsinu za sebou, i kdyz se nekdy mlatim do hlavy a rikam si, jak bych koupelnu se zachodem udelala dneska uuuuplne jinak a taky podlahy a dvere … snad jenom s kuchyni a skrinemi jsou uplne spokojena, ale kdo vi, jak dlouho, ze?:-) Hlavne az vyberes a pripadne dovezes do bytu, uz to neres nebo te z toho picne, je toho dneska taaaak moc, ze dalsi den objevis neco, co je taaaak krasne a skvele …

K tem skrinim jeste jednu poznamku, nemusis si domu dat dovezt desky pred montazi, vse lze objednat i terminove. Zkus se domluvit s panem ci slecnou na sleve, i kdyz to budes brat pozdeji. Dej si do konce kvetna udelat navrh i se slevou, pak vysvetli situaci a nech si potvrdit slevu i do budoucna, uvidis, ze ti to nechaji. Ja uplatnila slevu, kterou meli na prosinec a leden … proste jsem se zeptala, zda by to bylo i s tou slevou, co meli kdysi a pan rikal, ze se na ni urcite nejak domluvime a taky ze jo, to jsem mela nesmirnou radost! A to klido zkus odvolat se na me jmeno, ze ti byli doporuceni a ze jsem mluvila o 30ti %ni sleve a zda to plati, mozna ti vyhovi, proste delej, ze o te 25ti nemas poneti. Za drzost a odvahu v tomto pripade nic nedas, naopak ziskas. A zkus primo toho chlapika, jak jsem ti na neho posilala kontakt v mailu, bude si me jmeno pamatovat a kseft bude chtit urcite udelat, dneska je takova konkurence, ze bude i rad, uvidis.
A Tomas nemusi mit strach z tech cen, vsechen nabytek kolem je silene drahy ale fakt nema nic spolecneho s touto firmou.

Mimojine mozaika se mi taky desne libi a moc jsem ji chtela dat do kuchyne, ale pote, co jsem zjistila, jak je draha, presla mne chut … tedy draha byla ta nadherna, co jsem si vybrala, meli i levnejsi verzi, ale hnusnou. Nakonec jsem to udelala jinak a jsem rada, i kdyz mne trochu mrzi, ze mi oranzovy obklad nevysel:-))) To co mam ted je ovsem lepsi a praktictejsi a hlavne variabilni, dle zaclony zmenim pomoci WC barev i vyzor obkladu a jsem za frajerku:-)

Co maji ve Spektru za postele? Ja musim jeste vyresit postel do loznice, sice to nespecha, ale musim zacit koukat..

Jinak velka pochvala za angazovani se ohledne moznych mist na vyjezdni pobyt … az budu mit chvilku, zapatram po tvych adresach. Vysocina by byla idealni, Krkonose by se mi moc libily, ale uvidime i dle zajmu, musime vedet priblizny pocet nez zapatrame hloubeji. Nepocitam, ze se nas sejde tak moc jako na velkosraziku, ale mozna se i mylim!
Holky, prosim piste, ktere terminy by vam vyhovovaly?

S tim zavazkem nevim, nevim, ale par mesicu by to mohlo vychazet … soudim dle poctu snazilek. Ja bych se taky snazila o 106, ale bohuzel, nejdrive musim vypsat konkurz na prima tatu:-))) A to jiste dlouho potrva, ach jo, nejradeji bych otocila poradi, to ovsem nepujde, co?:-))) A ty mas tedy omluvenko, co se snazeni tyce, nakonec mas uz 2 kousky, tak mas na nejakou dobu splneno … i kdyz se mozna nechat za nejaky ten rok jeste ukecat na holcicku, co?:-)))

A s temi strankami jsi mi pripomela, ze je docela v posledni dobe zanedbavam, musim aktualizovat fotky za kveten a udelat zase nejake doplneni minulosti, nejak nestiham…

Tak prijemne uceni, verim, ze jsi v tuto dobu jeste pri vedomi:-)
Ja vytuhla po 20h s Verunkou a pred pulnoci se probudila a ted se mi nechce vubec spat, no, musim se donutit, jinak budu zitra uplne mrtva.

Papa

Sulanek a sladce hajajici Verunka

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 22.05.04 01:11

:-))) Jo, jo, typicky chlap, ach jo! Co mu nenatroupis polopaticky, nepochopi, no hlavne ze pak projevil radost, to je dulezite!!!

Papa

Sulanek

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 22.05.04 02:12

Ahoj Katy,
teprv teď jsem našla tvůj příspěvek u jarňátek, takže:
Meda je skvělá, byla jsem tam nedávno na několika vyšetřeních a gyn. zákroku a prostředí úžasné, sestry se skvěle postaraly o Johanku. Prostě se mi tam velmi líbilo. A vzhledem k času, který jsem tam strávila, jsem začila i jejich hlídání těhulek, takže tvoji volbu ti jen schvaluji. Porodnice na Bulovce sice není až tak hogo do prostředí, ale sestry jsou tam taky veskrze fajn a já si tam porod užila. (akorát následovnicím doporučuji vlastní zajištění stravy, to co Bulovka nazývá stravou, to by nežral ani troll.) Meda s Capem sice spolupracuje, ale v případě komplikací volí spíš normál porodnici, kde zvládaj i většinu rizik, co jsem tak zaslechla. A profesionalita doktorů je neoddiskutovatelná, rozhodně srovnatelná (někdy mi přijde, že i lepší) s Apolinářem. A raději tam rodí normálně, s císařem se čeká skutečně až na poslední chvilku, pak dávají většinou spinál. Epidurál tam dávají k přirozenému porodu, pokud se vleče a bolest by příiš vyčerpávala rodičku. V případě velkých komplikací by ten můj porodník radši volil celkovou narkozu, protože je to bezpečnější. Nedovolí ti sice rodit „na hlavě“ (jako např. ve Vrchlabí), ale já se tam setkala s velkou vstřícností.
Takže se těšíme na tvé čárky.
Pa
 Romana

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.05.04 11:26

Ahoj holciny a deticky,

omlouvam se, nic jsem necetla, jsem u kluku na :kontrole:. Tom hlasil, ze Adamek vecer mel zase prujem a zase blinkal. Tak jsem z toho cela spatna, takze ani nakupovaci manie neni to prave. Jela jsem za nima, dovezla SMECTU a Nutridrink / dle rady nasi dr. / pry je to dobre kdyz je nechutenstvi a nechce se jist vubec/ Tak jsem zveda, co se z toho vyvrbi. Pry je Adamek vesely, ted spi. Je mi z toho az do breku, kdyz vidim, jaka je to bledulka mala. Ach jo. At uz ho to pusti.

Tak papa Veronika a Adamek

tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 22.05.04 15:25

Ahoj holky a broucci,
tenhle komentar uz prubezne sepisuji od vcerejska - je toho tady opet nejak moc :)) Ted jsem aspon vypakovala hochy na prochazku tak si tady po straaasne dlouhe dobe uzivam chvilku sama :)) Vyhrivam se na balkone na slunicku a popijim si k tomu kapucino :)) Ac se ochladilo, tak meteorologum se predpoved zase az tak nepovedla…no uvidime, jak se to vyvrbi.

Koukam, ze strevni viroza tady radi o stosest. My ji nastesti nemame, a tak se pridavam k Esterce s domenkou, ze nakazeni nepochazi ze sraziku (Luka tam ochutnal piti snad ze vsech hrnecku a lahvicek). Doufame, ze vsichni marodi se postupne uzdravuji a je jim lepe (az na Adamka - ten to chudak nejak schytal a ma to na pokracovani :( Tak na vas na vsechny moc myslime a pozdravujeme vas - at jsou ty nemoce pryc!!!

Petrus, jeste jednou gratulace k dvoum carkam - to jsou uzasne zpravy :))) Davej na sebe pozor a na aerobic radsi nechod - poskakovani asi neni uplne to nejlepsi. Myslim, ze kolem Lukyho se naskaces dostatecne :))) Hodne odpocivej - budes toho mit za par mesicu dost a dost :)) (Ale nejvic samo radosti :)

Sulanku, Veruncin uraz je uplne desivej - hlavne ze je v poradku. Kocicka mala - urcite byla v desnem soku. A babi mela pohotovou reakci :)) Ja uz jsem na to docela nacvicena, protoze jak je Luka hamoun, tak se davi obrima kusama jidla, takze je hlavou dolu dost casto :))) Jinak, Verunka je sikulka - a dobra hospodynka, kdyz uz takhle pekne uklizi :))) To se nekdo ma - mit neplacenou domaci silu :))) O seznamce s prarodicema jsi opravdu nemluvila (ani nepsala :)) a tak jsem rada, ze jsi se k tomu nakonec dostala a ze to probehlo tak dobre.

Esterko, tva projevena schopnost diplomacie a manipulace s manzelem je obdivuhodna - nechces me vzit do uceni? :)) Ja nic takoveho nesvedu a kdyz uz si jednou za cas pro:,–(im svou, tak je to za strasnych scen a naslednych obvineni, atd. Tak dobre vybirejte a dej vedet, jak pokracujete :)) Vcera jsem na tebe myslela, jeli jsme kolem vas na navstevu k dedovi - rikala jsem si ze urcite nekde neco vybirate :)) Drzim palce s ucenim na zkousku - urcite to bude tezky, ale ty to jiste zvladnes :))

Irenko, to je hruza jak je ti spatne - myslis, ze je to taky strevni chripka nebo snad tehu priznaky? To snad proboha ne - to by bylo fakt desny, kdyby to tak melo byt delsi dobu. Tak at je ti dobre a zitra drzim palce na zkousku. Co vlastne studujes?

Hanko, s uklidem jsme na tom dost podobne - mne to taky chyta jednou za cas a to je potom hruza, protoze abych uklidila, tak nejdriv musim udelat neskutecny bordel (vsechno vytaham a nahazu na zem) a v momente, kdy se uz jenom brodim vecma, tak dostanu hroznou depku a uz se mi nechce nic delat :)) Partner nastesti neuklizi :)) ale obcas myje nadobi a to mi potom dava dost najevo, ze on to dela jedine spravne…a jenom perlicka - vyzaduje abych mela dve houbicky na nadobi - jednu na nadobi a druhou na kuchynskou desku :)) Tak je tady mam a obcas se tim i ridim, ale to je opravdu zridka :)) Jinak, vubec se netrap kvuli podobe - rozhodne jsi mne nijak neurazila :)) To jenom, ze Luka je svemu tatovi opravdu hodne podobny a ja si rada pridam, ze mne taky aby mi to nebylo lito :))) Takze to vubec neres - mas totiz pravdu :)))) A s priskriplim prstikem na sebe Klarka s Lukou asi vcera mysleli - Luka si ho priskripl taky a byl z toho pekny rev. Jeste dneska ukazovala tatovi kde si udela bebi (a pekne to komentoval slovem „pepi“ :)))

Veroniko, myslim na Adamka - snad se to brzy da do poradku - je mi jeho i tebe opravdu moc lito. Pro nej narocny fyzicky a pro tebe psychicky - opravdu doufam, ze uz to skonci. Drzim palce.

Co se tyka ockovani, tak nase doktorka dala Lukymu dve ruzna ockovani pouze jednou a to ctyrkombinaci a zloutenku. Jinak ma mezi veskeryma vakcinama minimalne mesic rozestup. Davat obrnu a ctyrkombinaci nebo spalnicky najednou mi prijde opravdu nefer vuci tem malym telickam, zvlast pokud ty doktori vedi jake na to mohou byt reakce :(( Coz mne privadi jeste ke zkusenosti Johanky v nemocnici - opravdu neskutecny ze vas tam tak dlouho nechaji cekat a jeste maj blby kecy. Doufam, ze Marcelek ma ocicko uz v pohode a ze pokud by jste nedej Boze potrebovali nejaky zakrok v nemocnici, tak natrefite na lepsi personal. Pres vsechny negativni zkusenosti popisovanych vsude mozne verim, ze existuje (jsem vecny optimista :))

Jani, Kajka s octem je vytecna predstava :)) Verim, ze ji to jen tak neodradi :)) Luka ma pro zmenu velmi oblibeny citron :)) Nechapu jeho chutove bunky :)))

Holky, s tim vicedennim srazem/vyletem je to super - ja jsem urcite pro. Taky jsem videla ty odkazy v Marianne - docela se mi libi. Jen jsem pochopila, ze vetsina z nich je pouze na tydenni pobyt - ale mozna se mylim a slo by to pripadne domluvit. Taky zkusim neco najit, pripadne se pozeptat nejakych znamych jestli o necem nevedi. Jen s tim terminem nevim - Esterka navrhuje to stihnout jeste do prazdnin, jenze to se mne asi nepovede - myslim, ze do konce cervna mam volny jen jeden vikend :(( Tak snad se to nejak podari a trefime se do toho spravneho terminu :))
Uz je nejaka predstava kdo by vsechno jel? A asi blba otazka, ale pokoje budeme mit zvlast nebo budeme sharovat (jak se to kruci rekne cesky?)

Jdu psat dalsi komentar, doufajic, ze nebudu mit „precist…“ Stejne jsem urcite chtela jeste neco napsat jako reakci, ale nevim co :((
Zatim ahojky,
Kristyna a Luka

tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 22.05.04 16:02

Ahoj jeste jednou,
pokracuji, i kdyz jsem si ten „zbytek“ stejne neodpustila, tak jsem to mohla napsat vsechno najednou :))

Byli jsme par dni bez pripojeni, protoze jsem zasantrocila slozenky a docasne nam odpojili telefon (jsem to ale ostuda). Takze krome toho, ze jsem mela dva dny slusny eckovy abstak, tak jsem jeste dostala silene vynadano od pritele - ne proto, ze bych byla nezodpovedna, ale proto, ze nemohl sledovat rozhodujici basketbalovy zapas po internetu na ktery se tesil. No nic, vse je uz v pohode a jeho tym stejne prohral (nakonec to chudak sledoval na teletextu - opravdu ho nechapu ze ceka do pul ctvrty rano aby potom mohl tri hodiny koukat na teletext. Je to maniak!!! :)

Luky nadale uspesne pokracuje v nocnikovani - dokonce si obcas i nocnik prinese a vycura se. Na nocnicek ho posazuji pravidelne jenom trikrat - po rannim a odpolednim spani a pred koupanim (skoro vzdy uspech, obcas i s kakanim), a kdyz jsme doma, tak i mezi tim, kdyz si zrovna vzpomenu, ze by mohl curat. Posledni dva dny ovsem zjistujeme, ze nocnik je mozna trosku malej, protoze z nej dost casto cura ven a pak to tady roztapava, takze vytiram skoro porad :((

Jinak nic moc noveho - cim dal tim vic se pokousi opakovat slova, ale moc mu to nejde :)) Ale i tak jsem nadsena :))

Vcera v autobuse se vydrzel divat na nejake spolucestujici miminko asi dvacet minut (byla desna zacpa :( - byl moc roztomilej. Ma deti opravdu rad a k miminkum se vetsinou chova slusne :)) Taky cim dal tim vic ji sam vidlickou a lzickou - uz mu to docela jde. Horolezecke vykony ho k memu nadseni uz tolik neberou.

Moje autosmula pokracuje!!! Ve ctvrtek jsem vyzvedavala kamaradku s holcickou a protoze jsem nechtela aby s ni chodila daleko v sedacce, tak jsem po asi ctyrech dopravnich prestupcich (ovsem za asistence a dovoleni policajtu) zajela az do sameho centra (Havelska), kde na mne cekala. Tam jsem pri vyhybacim manevru ovsem nevidela kamenny patnik a dvermi se o nej otrela. Vysledek - dalsi dve obri cary pres cely zadni dvere!! Ten pan v servisu (kam jsem samozrejme hned poslusne naklusala) na mne koukal jak na blazna, protoze to bylo presne dva tydny na den, kdy jsem tam byla naposledy s tou samou veci. Tentokrat to ovsem uz vylestit neslo, takze to zamalovali normalni barvou, ktera je ovsem na metalize videt. Pritel to jeste skousnul, ale myslim, ze jen kvuli tomu, ze si ten den vyvrtnul kotnik a tak tohle bylo to mensi zlo. Jedine stesti v nestesti je, ze je to na tech samych dverich, ktere jsem odrela minule a co tam udelal nekdo sram hned potom co jsme to auto koupili. Takze pripadne prelakovani se stale tyka tech stejnych dveri. Odmitam s autem aspon par tydnu jezdit, nebo se stane jeste neco horsiho :((

Nase cesta na jih je stale nedoresena (respektive, presny termin). Ale chtela jsem se s vami poradit - cesta do Belehradu trva asi deset hodin ciste cesty, s prestavkami vic. Naposledy jsme to jeli autem, kdyz bylo Lukymu asi sedm mesicu a v sedacce mu to tolik nevadilo. Jenze ted uz chodi a chce lumpacit a ja si nedelam iluze, ze by nam cesta s prestavkami k jeho probehnuti, jidlu, atd. mohla trvat min nez pomalu dvacet hodin. Takze uvazuji o tom, ze bychom jeli pres noc - je to sice pro nas jako ridice horsi (unava) ale rikam si, ze Luky by mohl vetsinu cesty prospat. Taky pokud by melo byt horko (nemame klimatizaci) by to bylo vyhodnejsi. Jedine, co mne od cestovani v noci odrazuje je zkusenost z letadla, kdy Luky odmital spat a byt trikrat tolik protivnejsi. Takze muj plan je zkusit vyjet kolem treti, ctvrte a dorazit na misto nekdy nad ranem. Co byste radily vy - jet v noci nebo pres den? Jak by jste cestovaly vy?

Na dovolenou se zatim nechystame…ted sice jedeme za babi a dedou, ale chteli bychom na opravdovou dovolenou nekam k mori - jenom my tri. Snad se nekam dostaneme koncem leta - spis asi v zari. Ale vubec nevim kam… mozna na Sardinii…byla jste tam nektera?

Tak ja padim - sepisuji tady pomalu roman :)) Zehlicka mne vola (jsem nemozna - zehlim to po kouskach a nejsem s to to dodelat)
Hezky vikend a nemoce pryc.
Kristyna a Luka

tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 22.05.04 16:05

Chmmmm, tak dneska jsem fakt plodna - „precist zbytek“ hned 2× za sebou - to se mi jeste nikdy nestalo :)) Za timhle druhym uz je ale pouze rozlouceni a podpis, takze se vubec neobtezujte :))
Abstak je holt abstak a nekde se to ukazat musi :)))
Ahojky,
Kristyna a Luka

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 22.05.04 17:41

Ahoj Kristýno - věčný optimisto.

Já začínám být pesimista - doufám, že ne věčný, ale jen chvilkový a tématický. Já přestávám věřit, že by se ten vícedenní sraz dal zrealizovat. Tedy pokud beru v úvahu všechna zmiňovaná kritéria. I když třeba problém polohy bych změnila, kdyby se ukázalo, že holky daleko z Moravy nebo Východních Čech nepojedou. Sharovat :) tedy moc nechci. Stačilo mi číst o tom, jak holky musely uspávat děti na společných pokojích v nemocnicích. A když si vzpomenu na loňský pobyt u ségry na chatě, kde jsou místnosti oddělné jen závěsem, tak to bylo při uspávání na infarkt. Možná jsem fakt pesimista, ale nedovedu si představit uspávání více dětí v jedné místnosti. Ty moje při tom dělají takový kravál, že vzbudí děti i za zdí, natož v jedné cimře. To byl taky důvod, proč jsem zavrhla většinu z objevených chalup a chat. Sice lůžek bylo jako dostatek, ale vlastně to byly třeba tak tři pokoje. A pokud bychom se tedy držely představy, že každý ve svém pokoji, tak moc nevěřím tomu, že někde v hotelu budou mít volných třeba deset pokojů najednou. Když tak uvažuju o počtu, tak na minulý sraz jsme nedorazily všechny a i tak nás bylo jako psů. A i kdyby tentokrát byla účast nižší, tak si nemyslím, že by byla tak nízká, že bychom potřebovaly třeba jen 3 pokoje. Mě se zatím jako nejlépe zrealizovatelná jeví varianta rekreační chatové středisko (chatek mívají spoustu). Ale moc se mi tedy nechce jít do něčeho, co je bez vlastního sociálního zařízení - natolik se mám ráda a jsem pohodlná. Pár takových jsem objevila. Chatky mají vlastní soc. zařízení, kuchyň, obývák, ložnici. Snad u všech je nějaká centrální budova s restaurací a taky mají vybavení pro děti - hřiště, bazén atd. A ceny mi přijdou lidové. Já teď lákám Tomáše na Frankův dvůr, co jsem o něm včera psala, ale je to posera - bojí se, že by se o nás dozvěděli naši a byl by oheň na střeše. Ale já bych se tááák ráda vyvalovala v krásném hotelu, koupala se v bazénu s mořskou vodou a děti by se proháněly na hřišti.

Veroniko, je mi moc líto Adámka. Mrcha nákaza se nějak nechce vzdát. Snad už to brzy skončí a Adámek bude mít klid.

Kristýno, ty jsi s tím autem snad nějak momentálně prokletá. Ale když jsou to pořád stejné dveře, tak je to vlastně klika a ty jsi náramně šikovná!

Dneska jsem Tomášovi před odpoledním spánkem předčítala fejeton z Marianne o výměně rolí - vtipný popis, jak se chovat jako chlap. V půlce se zvedl z polštáře a prohlásil, že tohle nehodlá dál finančně podporovat, protože netušil, že platí za něco, co mě takhle navádí proti němu. Jen se probral, tak tady začal běhat s luxem, s milým úsměvem mě žádal, abych zvedla nohy, aby to bylo správně udělané, ještě než jsem dojedla medovník, už měl starost, jestli ten talíř bude smět po mě uklidit, potom mě jako prosil, aby si směl vzít děti na procházku… Jestli se z lesa vrátí stejně vtipný, tak ho asi brzy ztrestám :)

Krsitýnka má velkou pochvalu za dlouhé komentáře, jinak ostaní máte nedostatečnou za neaktivitu.

Ahoj Esterka

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 22.05.04 21:23

Ahoj Kristýno,
ještě jsem chtěla napsat naše zkušenosti s cestováním. Sice se to nedá srovnat s vaší cestou, protože to byly vždy jen přesuny v rámci republiky, takže časově kratší ( i když jednou jsme takhle jezdili skoro 7 hodin). Já teda preferuju jízdu v noci. Jsem schopná vydržet dlouho nespat, a pokud je ještě možnost se v řízení střídat, tak se to dá zvládnout. Moje děti tedy spí v noci v autě líp než v noci doma. Osvědčilo se mi vyjet tak hodinu před plánovaným usnutím - dětí né řidiče :). Protože i za tu dobu se dá zvládnout slušný kousek cesty a je to zároveň doba, kterou děti (ty moje)připoutané v sedačkách bez větších protestů vydrží.

O dovolené u moře se u nás tak nějak mluvilo, ale prozatím skutek utek. Myslím, že se dostatečně finančně vyčerpáme rekonstrukcí. Mimochodem nějak jsem do fiančního rozpočtu zapomněla započítat renovaci nábytku atp.:(. Jen nová dýha na stůl má stát min. 30 tis.. Nechci se ani předem pídit, co budou stát židle a další věci. Až to zjistí manžel, tak ho klepne. Další finanční pecka budou moje nové zuby :). Počítám, že to vyjde asi tak stejně jako ta nová dýha na stůl. Pak se můžu se stolem porovnat, komu z nás to za stejné prachy víc sluší :). Já jsem momentálně ve fázi, že se mi k moři nechce. Radši se budu válet v něčem pěkném v Čechách. Ale je mi jasný, že jak se k moři jednou kouknu, tak tam budu chtít každý rok. Já byla jen jednou a to před 18 lety. Nepočítám rybaření v Norsku před 6 lety. Do vody jsem párkrát strčila ruku, ovšem jen pokud to bylo nezbytně nutné. Navíc to byl fjord se spoustou ostrůvků, takže člověk ani neměl pocit, že má před sebou moře. Myslím takový ten pocit, když se díváte, jak se na horizontu spojuje moře s oblohou. Ať jsem se koukla kamkoli, tak jsem viděla kus vody a hned ostrov. Taky když máte v srpnu na nohou tepláky, přes ně džíny, dvoje ponožky, tričko, košili, mikinu, bundu a na hlavě půjčenou pletenou čepici s bambulí, tak si opravdu jen těžko můžete namlouvat, že jste na letní dovolené u moře.
Ahoj Esterka

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 22.05.04 21:54

Ahojky Veroniko,

to je ale trapenicko s Adamkem, to uz trva prilis dlouho na muj vkus, musi byt uplne zeslably! O Nutridrinku jsem kdysi cetla v Betynce a mela by skutecne fungovat na nechutenstvi, tak jsem zvedava, jak pochodite a preju, at se da Adamek co nejdrive dokupy!

Papa

Sulanek a Verunka

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 22.05.04 22:08

Ahoj,
zapomněla jsem Ti odpovědět ohledně těch postelí. Je to firma Caster (www.caster.cz) a dělají v podstatě jaký nábytek, ale především postele, patra, palandy, vest. skříně, podlahy… Na webovkách píšou o masívu, ale včera nám řekli, že už ho nepoužívají. No to bychom se taky asi už vůbec nedoplatili. Taky dělají sami matrace, takže si můžeš zadat rozměr postele, jaký tě napadne. V katalogu, který mám teď od nich je pár fakt dobrých nápadů a vypadají mo hezky. Právě jsem zjistila, že jsme okamžitě ztratily ten nákres s rozepsanou cenou, ach jo. Ale stejně na tom už nic měnit nechci, jen se musíme domluvit na dekoru.
Ahoj Esterka

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 22.05.04 22:22

Ahojky holky a kuratka,

tak se to pocasi dneska docela vydarilo, ze? Sice zadne vedro, ale ani dest a silena zima se nekonaly, to je super.

My dneska stravily s Verunkou skoro cely den na Zlicine, tedy dopo jsme jezdily mezi domovem, servisem a praci, nebot auto se zblaznilo a cele rano pred barakem houkalo a nechtelo prestat. To same se mi stalo i vcera rano, pri prijezdu do prace, tam jsem si mohla dovolit nechat ho nezamcene, ale pred barakem uz ne. Nakonec jsem nepochodila, nebot v servisu by mi pomohli alespon odpojit ten alarm nez se na to podivaji poradne, akurat jsem nenasla nikde (ani v praci a ani doma) klicek od toho alarmu, no tak smula. Riskla jsem to a jela i presto na Zlicin a auto se nastesti zase umoudrilo, tak nevim co mu je, asi mu kape na majak:-) Mely jsme sraz s kamosko z porodnice a malou Elinkou v Clovickove, bylo tam super, holky si pohraly, my mamky i zdrbly mezi hranim a pak jsem zacaly nakupovat. Ja vlastne nebyla ani v jednom obchudku, ani v jednom butyku, proste nikde … jenom v Intersparu na normalni velky nakup papanicka (a pri te prilezitosti jsem si koupila kalhoty a triko a Verunce triko, pyzamko a maly oranzovy stolecek) a pak jsme jeste musely do IKEA pro nejake blbosti … no vratily jsme se az v 19h a ja mam teda docela dost, jsem zrala na postel, takze az to dopisu, pujdu se pritulit:-))) Kamoska z Jablonce, ktera nas mela poctit vikendovou navstevou nakonec nedorazila, ma chudak bloklou pater a nemuze se hnout, je mi ji taaaak lito, ach jo a ja se na ni taaaak tesila, zname se z VS, potkaly jsme se uz na prijimackach a pak spolu i nekolik let bydlely na kolejich.
Akurat, jak jiste dobre tusite, bananove krabice jeste stale vladnou nasim bytem:-))) Par jsem jich vyklidila pred spanim, ale zatim to ukladam bez skladu a ladu, zitra se do toho musim oprit a udelat si nejaky system, ach jo!

Taky mam na zitra dilema, mela bych pujcit Verunku basnikovi na par hodin … a najednou se mi vuuuubec nechce … jsem ja normalni??? Ptala jsem se ho, co bude delat, kdyz bude prset, tak mi zcela logicky napsal, ze to se vyresi na miste a mala si prece muze hrat i u neho v byte … a ja najednou nechciiiiii!!! Preci jenom to bude pro ni uuuuplne cizi prostredi … jsem fakt pitomec, na jednu stranu mi to prijde cele spravne a logicke, na druhou stranu se o ni nechci deliiiiit, ach jo, ach jo, ach jo!

Kristy, ty mas ale neskutecnou smulu s tim autickem, na druhou stranu neskutecne stesti, ze jde stale o jedny a tytez dvere … tak snad se to uz prolomi a ty budes princeznou silnic!

To mi pripomina, ze se musim pochlubit, co se mi stalo ve ctvrtek vecer u Kotvy. Jely jsme objednat ten gauc a nebylo misto na parkovani a ty jejich podzemni nejak nesnasim, takze jsem hledala skulinku napovrchu … a nasla, ale na prvni pohled se mi zdala docela mala … a taky ze byla mala, nebo vlastne tak akurat … byla to moje jedina moznost, tak jsem do toho sla a parkovala, reknu vam, povedlo se, ale prede mnou 3cm a za mnou taky … kdyz jsem vylezla, sama jsem se musela pochvalit, jak jsem sikovna, nicmene uz v te chvili mi doslo, ze nevim, jak to vyparkuju… babi vsak optimisticky prohlasila, ze urcite nekdo vyjede pred nami … no co vam mam povidat, nevyjel. Na zastavce TRAM hafo lidi a ja kroutila volantem tam a zpet a tam a zpet a tam a zpet, vsichni s napetim sledovali, zda se mi to povede, fakt meli huby otevrene, to nekecam … a kdyz jsem vyjela bez sramu, chlapici zvedly palec jako ze jsem dobra a zenske nadsene zatleskaly:-))) TAk jsem jim zamavala a srdicko mi poskocilo radosti:-))) Tohle si mi jeste nestalo, mozna se na te zastavce stavili, kdo vi…

Esterko, nebud pesimistou, neco se najde a srazik se uskutecni. Jestli to bude jeste pred prazdninami, to nevim, uvidime, jak se k tomu postavi dalsi mozne zajemkyne a co za vhodne objekty najdeme. A k tomu sharovani … taky to vidim spise na individualni pokoje, maximalne ubytovani 2 matky a 2 deti, to by mozna pro nektere pruchodne bylo.

Zaviraji se mi oci, musim se hodit do vodorovne polohy, takze preju vsem ponocnicim dobrou noc a papa

Sulanek a Verunka

Lolinka
Kecalka 338 příspěvků 23.05.04 07:21

Ahoj holky,
zdraví vás věčně nestíhající Lola.
Sulánku, ten Verunčin úraz zněl děsně. Chudinka.Ještěže máte tak pohotovou babičku, a Verunka už je zase v pořádku.
co se týče půjčování Verunky „básníkovi“ naprosto Tě chápu. Mívala jsem stejné pocity s Leničkou, když si ji tchýně půjčovala na několik hodin. Na jedné straně jsem si odpočala ale zase jsem pořád přemýšlela co s ní asi tchýně dělá a jestli jí neplače. Pak to za nás vyřešila tchýně, začala mít jiné zájmy a přestala si děti půjčovat. Ale to určitě nebude váš případ.
Pokud se „básník“ snaží měla by ses překonat a Verunku mu půjčit. I když bude v cizím prostředí, tak bude s někým koho už docela zná, a pokud s ním je venku v pohodě, myslím že by to v domě neměl být problém. Vždyť kdyby mu plakala tak Ti může přece zavolat, nebo Ti ji dovést zpátky. Ale Verunka je šikulka, myslím že si na cizí prostředí brzo zvykne.

Veroniko, Adánka je nám moc líto. Ale snad už bacilky brzo odejdou a přestanou Adámka i ostatní dětičky co trpí střevními a jinými virozami trápit. Pil Adámek Nutridrink? Já ho kdysi koupila Leničce a ta si jen jednou cucla a více ho nechtěla.

Petrus, moc moc gratuluju ke dvěma //. četla jsem deníček s napětím a držela pěstičky, a povedlo se. Hurráá další těhulka. Jsem zvědavá kdo to bude další měsíc. Hanka? Monika? Holky snažte se at dodržíme heslo deníčku!!
Já se k vám snažilkám nepřipojuji, dvě děti zatím stačí až nad hlavu.

U nás nic nového. Děti jsou zdravé, to je hlavní. Hodně chodíme ven, Ada jak je dýl jak hodinu doma tak už jde kňučet ke dveřím. Nejspokojenější je na zahradě, jenže musím ho tam stále hlídat. Táta tam nasjkládal dřevo (hamoun, máme ho plnou kůlnu, ale prý kdyby byla tuhá zima, at máme i na zahradě)tak Ada leze na dřevo a je spokojený že má výhled. Samozřejmě ho to naučila Lenička, která tam leze s ním.
Včera jsem věšela prádlo a Adu hlídala jen pohledem, samozřejmě dělal blbosti, spadnul po hlavě dolů, ale padal šikovně, neměl ani odřeninku, a hned se zase sápal nahoru. je nepoučitelný.
Srazík mimo prahu-pokud bude směrem k moravě by se mi líbil. Mrknu na nějaké hotýlky na vysočině, v Hartmanicích je fajn hotel s bazénem s mořskou vodou pro alergiky, je v přírodě, kolem samý lesy, mrknu jěště na ceny.
Musím končit, brouček se dožaduje snídaně.
Mějte se hezky
papa Lola s Adou 16m a Leničkou 4,5R

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.05.04 09:41

Ahojky!

Petrus, veliká gratulace k tomu zázraku v bříšku!

Dík za informace ohledně drtiče. Malinko mě jen vyplašil náš truhlář, když nám řekl, že u rodinných domů to podporuje výskyt hlodavců, jelikož ten rozdrcený odpad je pro ně výborná potrava? Ještě se po tom budu pídit, doufám, že je to jen nějaký blud!

Mojánek taky dostal píchanec čtyř (nebo troj-) kombinaci + obrnu najednou. Doktora jsem se na to ptala, prý je to možné ? vzhledem k tomu, že na obrnu žádná reakce nebývá.

Johanko ? váš zážitek na očním ? hrůza!!!!!!!!!!­!!!!!!!! Můj manžel by tam asi ztropil scénu? Jak se jedná o Mojánka, nezná bratra.

Peču bábovku a jako tradičně ? jelikož mi na tom výtvoru dost záleží, tak se ta mrcha pořád drží u dna a ne a ne vyběhnout. To se zas předvedu? Dnes slavíme svátky manželových sester, jeho matky a neteře a pro jistotu ještě narozeniny mého manžela a jeho sestry-dvojčete, aby toho nebylo málo. V peněžence mám vítr a mám jet všem kupovat dárky! To budu panečku kouzlit?

Manžel se dnes ráno díval na nějaký dokument o Hitlerovi. Za chvíli mě pobaveně volal, ať se jdu na něco podívat. Jak tam hailovali, tak náš Mojánek si to nějak špatně vyložil a neustále zvedal ruku úplně stejně jako oni a říkal jim u toho ?šau?, tedy čau! Asi si myslel, chudák, že ho všichni zdravěj? Musely byste to vidět!

Peču bábovku a jako tradičně ? jelikož mi na tom výtvoru dost záleží, tak se ta mrcha pořád drží u dna a ne a ne vyběhnout. To se zas předvedu? Dnes slavíme svátky manželových sester, jeho matky a neteře a pro jistotu ještě narozeniny mého manžela a jeho sestry-dvojčete, aby toho nebylo málo. V peněžence mám vítr a mám jet všem kupovat dárky! To budu panečku kouzlit?

Taky je u vás dneska taková kosa??? Já asi na Mojánka navlíknu teplou flaušovku, co nosil v listopadu?

Vše nejlepší, hodně zdraví, štěstí a splněná přání přejeme k zítřejšímu svátku všem Janám a Janičkám!

Ivča a hrající si Mojánek (je dnes až podezřele hodnej)

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 23.05.04 09:52

Ahojky holky a kuratka,

tady je ale mrtvo, pripojuju se k dutkam, ktere udelila Esterka:-)))

Lolo, jsem rada, ze jsi se zase po nejake dobe ozvala a jsem jeste radsi, ze jste zdravi! S tim basnikem … ja vim, ze se musim prekonat, nakonec o to mi celou dobu slo, aby se ti dva znali a nasli si k sobe cestu, takze jim to musim umoznit, ale vnitrne citim takove silene napeti, ktere nemohu ovladnout … a u nas to asi nedopadne tak jako s tvou tchyni..

Esterko, jeste jsem ti chtela napsat, jak dojemny byl popis besidky ze skolky, mela jsem na krajicku, fakt. Myslim, ze taky probrecim kazdou besidku Verunky, ty deticky jsou taaaak sladoucke … Loni jsem byla na besidce male Hanicky od brachy, mela jsem funkci fotografa, nebot bracha nestihal a malem jsem se rozbrecela i tam…
A vcerejsi srandista Tom mne rozesmal taky, hlavne ze to bere s humorem, ze?

Jdu se vrhnout na bananove krabice…

Papa

Sulanek a Verunka (zitra 16M presne)

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 23.05.04 10:15

Ahojky Ivi,

no mas to narocny den, nakup tolik darku a jeste k tomu babovka, no dekuji pekne! A manzel je z dvojcat? A jeste k tomu ze smisenych?

Moje sestra ma zitra narozeniny a vlastne i svatek, zase to nasi sfoukli najednou:-))) Mely bychom taky slavit, ale asi se to obejde pouze slavnostnejsim obedem, predani darku bude az zitra, preci ji nebudeme ostarsovat, tak ji prepadneme jeste v posteli:-))

Tady je taky strasna zima, jak jsem jela projet auto, aby prestal houkat alarm, pitomec jeden, tak jsem namerila pouhych 6 stupnu … vubec nevim, co obleknout Verunce navenek s basnikem, nejradeji bych ji dala zimni bundu, ale to by vypadalo asi blbe.

Hajlujici Mojanek je skvely, je to opravdu andilek s dablem v tele.

Mejte se krasne a at se dneska vse povede

papa

Sulanek a Verunka

tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 23.05.04 10:36

Nazdarek pri nedelnim ranu :)
Tak meteorologove se nakonec az tak nesekli - venku je desiva kosa a kdyz jsem rano koukala na panorama na CT2 tak na horach byl snih a teploty dost pod bodem mrazu!!! Brrrrrr… Zminka o meteorogii mi pripomina pritelovu vcerejsi otazku na pocasi a rosaka - v jeho reci rosak=muzska verze rosnicky (z pocasi :)) Tak jsem se opet nasmala, i kdyz na kockarnu a firaceni to nema :)))

Luka ma rymu - kycha a nudle tecou proudem - chudinka odnesl to patecni ochlazeni zrovna jako na potvoru kdyz jsme se vraceli od dedy autobusem :((( Snad se to nevyvine v nic horsiho a zustane to jenom u rymy.

Jinak jsem zapomela napsat, ze jsme v patek byli jednak u pani doktorky, kam jsme si ve ctvrtek zapomeli dojit na ockovani proti obrne, tak jsme tam honem naklusali v patek. Luka olizoval lzicku jeste pote co ji sestricka umyla (zrout :)) a dokonce dostal i obrazek!!! I kdyz bych si myslela, ze to ze slupne neco ze lzicky neni takove hrdinstvi jako kdyz nebreci u injekce. Pak jsme se taky stavili v mistnim holicstvi, kde jsem premluvila holicku, aby Luku ostrihala. Takze jsme zasedli na zidli, oba dostali bile habity/zastery a zaclo se strihat. Luka se tvaril desne vazne a dulezite, ale jen do te doby, kdy mu vlasky zacaly padat do oci a do nosu - to uz se mu vubec nelibilo a zacal si to smrdlat po obliceji - to potom teprve bylo halo! Ale nakonec to chuderka holicka nejak zvladla a i kdyz tam ma par mist nedostrihanych, tak porad vypada stokrat lip, nez kdyz ho striham ja :))

Dneska rano pri vstavani na mne cekalo nemile prekvapeni v podobe otevreneho mrazaku a z nej vytahanych zmrzlych zelenin - Lukymu se evidentne podarilo probudit se mnohem driv a potichoucku se vyplizit z loznice. A ja jsem si jak pako jeste libovala, ze Luka se prospal a ja s nim :))) Byly tam na zemi jeste rozbalene hovezi bujony, tak doufam, ze se toho nenabastil :))

Esterko, souhlasim ze dovolena v Norsku se opravdu neda pocitat jako letni dovolena u more :))) Ten kulich je k tomu dostatecny duvod :))) Jinak diky za radu ohledne cestovani - taky se k tomu spis klonim - myslim, ze my dospeli si s unavou poradime lip nez se rvoucim ditetem vzadu. A nebud pesimista ohledne sraziku - neco najdem :)) Ja jsem tedy taky rozmazlena co se tyce socialniho zarizeni na pokoji a myslim, ze s detmi je to tak i lepsi :)) Na sharovani jsem se ptala z duvodu o kterem pises, a to je dostatecny pocet pokoju. Myslim, ze je dulezite, aby se nahlasil pocet ucastniku a pripadny termin - jako vychozi bod k hledani. Jinak doufam, ze se to podari - uz jsem to doma nahlasila a setkala se s pozitivni reakci (moc se nedivim :))

Sulanku, s pujcovanim Verunky basnikovi te uplne chapu - ale souhlasim s Lolou, ze pokud se basnik umoudril a snazi se, tak bych mu Verunku neodpirala. Myslim, ze je fajn ze se stara (nebo aspon snazi) - je spousta otcu, ktere na sve deti kaslou. A Verunka bude jiste v pohode - a kdyby neco, tak prece nejsi tak daleko aby se to nedalo rychle napravit :)) Jinak mas muj obdiv k parkovani :))) Jsi sikulka :)) Ja se tedy v parkovani v malych mistech vyzivam, ale pochvaly od obecenstva se mi jeste nedostalo :)))

Lolinko, to je fajn ze jsi se opet ozvala, mam pocit ze jsem te tady nejakou dobu nevidela. Tak jsem rada ze je vsechno v poradku a ze jsou deticky zdrave. Ada je tedy borec ze splha po dreve, az na ten pad, ale je to sikulka - evidentne umi padat :)) Ale jinak ti to drevo na zahrade nezavidim - to aby jsi mela oci porad na stopkach.

Tak ja jdu neco delat - i kdyz vlastne nevim co - kupodivu jsem vcera vsechno vyzehlila a ted bych tedy mela asi uklidit dalsi skrin, ale vubec se mi nechceeeee :(((
Tak hezky piste at mame co cist :))
Ahojky,
Kristyna a Luka (s nekonecnou nudli u nosu)

P.S. Myslim na Adamka, jestli uz mu je lepe. Snad jo - Veroniko, pokud budes na „kontrole“, dej vedet :)))

tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 23.05.04 10:41

Ahoj Sulanku,
ja se tedy rozhodne chystam dat Lukymu dnes odpo zimni bundu (chystam se jen vyrazit na chvili kvuli ryme). Vubec neres jestli to bude vypadat blbe nebo ne - lepsi nez aby ji nebyla zima. A dneska fakt zima je, takze bych vubec nevahala :))

Auto se fakt zblaznilo - to to v tom servisu nespravili?

Pa pa
Kristyna

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 23.05.04 12:50

Diky za kontakt, uz tam jukaaaaam!

Papa

Sulanek

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 23.05.04 13:06

Ahojky Kristy,

diky za povzbuzeni ohledne te bundy, musim to jeste promyslet vzhledem k tomu, ze bude s basnikem sama, on nema odhad kdy ji muze byt zima a kdy naopak moc teplo …ach jo!

Auto neopravili, ja nenasla klicek od alarmu, takze to nemohli ani vypnout a elektrikare, ktery by to zvladnul, tam maji pouze ve vsedni den. A jinak to musim na opravu objednat, tam u nas maji docela plno a vzhledem k tomu, ze je to firemni auto, musim jet jenom tam. A odevzdat ho a cekat nekolik dni bez auta se mi tedy rozhodne nechce.

Jinak Luka dneska zabodoval s tim mrazakem:-))) Rehnila jsem se tady jako blazen a musela to precist i babi, co nas tak treba jeste ceka:-)))
A na nudlicku u nosu posilame pofoukanicko a prejeme, at bacilove rychle mazou pryc!

S tim uklidem jsi nejaka aktivni, ze? To ja jsem dneska lina jako to pr… … ledva jsem roztridila boty a uz zase sedim u PC, ale to musi byt tim pocasim, nejradeji bych spala, tech 20cet, co jsem hodila pri uspavani Verunky, nejak nestacilo.

Papa

Sulanek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.05.04 19:59

Ahoj holky,

To je pocasicko co, jeste jsme s tim srazikem minuly tyden mely velikanskou kliku, taky mohlo snezit.

Snad uz je vsem marodum lip, tentokrat si bacily zaradily, hruza. Drzime palce Adamkovi, aby uz ho srajdera a blinkani netrapili a stejne I ostatnim marodum vcetne Ireny, tedy jestli to byly tehu potize tak se to asi hned tak nevyleci, ale drzime palce I tak. Nam se nakaza zatim vyhyba, snad to vydrzi.

Petro velka gratulace, je to uzasna novina, davej na sebve pozor.

Kristyno smula s autem uz se musi jednou protrhnout, to neni mozny. Na Sardinii jsme byli s Tomaskem vloni, mohu vrele doporucit, krasne ciste plaze, pozvolny pristup do vody, voda klidna, skvele jidlo? pohoda.

Sulanku uzasne dlouhy denicek, diky, pocetla jsem si. Hlavne ze ta horka chvilka s Verunkou dobre dopadla, neumim si predstavit, jak bych zareagovala ja, bojim se, ze ne uplne logicky a spravne.

Ja ani nemuzu verit, ze je to jen tyden od sraziku, byla jsem tak pilna, ze mi pripada, ze uz je to aspon mesic. Zvladla jsem objednan postel a nabytek do loznice (ve Studiu zdraveho spanku), doladit kuchyn (IKEA), objednat sedacku (obchod ve Sterboholech, ktery dovazi hezky Italsky veci za slusny ceny, v pripade zajmu rada poradim), vybrat nabytek do pokoje pro hosty (IKEA), rozmyslet jakou chci digestor (Baumatic), mycku(AEG) a pracku (Elektrolux) ? objednam na www az to bude aktualni a k tomu vsemu jsem koupila auto. Dobry ne? Musim se pochvalit, kdyz to nikdo jiny neudela ? to rikavala moje babicka.

Pokroky na domecku jdou ovsem hlemyzdim tempem, tak na to musel vlitnout Tomasek ? viz foto v galerce.

Jdu Tomaska strcit do vany at stihnu Superstar.

Pa pa, Katka a Tomasek, momentalne skodici

tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 23.05.04 21:30

Ahoj holky,
nezmrzly jste nahodou? :))) Je tady dneska nejak mrtvo :((

Koukam na SuperStar ale zacina mne to nebavit :(( Mam sice jeste tri adepty na vyhazov, ale cim je tam min lidi, tim vlastne nevim koho si vybrat jako absolutniho viteze. Jinak musim rict, ze uvodni reportaz z Metropole mne docela pobavila a zaroven jsem se u ni zhrozila - ty stovky roztresenych a silicich nactiletych holcinek mi vyrazily dech. Uz chapu proc se tam porad drzi napr. Julian :))

Dostala jsem rymu od Luky, takze tady mame unudlene nosy dva :((( Avizovany uklid skrine se tedy nekonal… Sulanku, timto hlasim naprostou neaktivitu :)))

Sulanku, jak to dopadlo s Veruncinou navstevou u basnika?

Petrus, ty jsi ale pilnacka :)) Jsi sikulka kolik jsi toho zvladla :)) A jeste k tomu nakup auta - mas muj obdiv. Takze moc gratuluju :)))

Prave zpiva Julian a je to fakt des bes (a to jsem uplne hudebne hlucha). Jsem zvedava jestli se tam udrzi diky fanynkam. Kazdopazdne porota ho sejmula hrozne, ale vcelku asi opravnene.

Tak se ozvete a zatim ahojky,
Kristyna (trpici u Julianova zpevu) a Luka (sladce spinkajici)

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 23.05.04 21:49

Ahojky holky a kuratka,

Katko, teeeda, ty jsi byla fakt taaaaak sikovna a produktivni, gratuluju!!! Dulezite je mit ve vsem jasno, pak prichazi uleva, to znam:-))) TAkze gratulujeme!!! Hledala jsem v galerce fotecku Tomaska, jak pomaha stavet domecek, ale nenasla:-( … proooooc???

Jinak mame za sebou dalsi samostatne straveny cas Verunky s tatinkem, byli spolu asi 1,5hod, ja mezitim koupila neco v Bauhassu a zasla na kafe s kamoskou, abych byla pobliz, kdyby neco … no a ani jsem si nevsimla, ze venku prsi … kdyz jsem ji odevzdavala, svitilo slunicko… nastesti jsem ji prozirave oblekla plastenku, ktera mela zabranit profouknuti, no a jaaaak se hodila:-))) Opustila jsem je ve chvili, kdy si kraceli ruku v ruce a Verunku nezajimalo, kde je mama … a kdyz jsem prichazela, silene brecela… bezela jsem jako silena, myslela jsem, ze se neco stalo, ale nestalo … tatinek ji ukazal ze jdu k nim a ona se rozbrecela, mozna proto, ze jsem ji tam nechala, nevim, nicmene se pritulila a nechtela se mne pustit a kdyz jsme odchazeli, ani nechtela dat basnikovi ruku, potvurka mala, bala se, ze ji opet opustim…cudlinek muj milovany! Tak jsem zvedava, co bude priste. A jen tak mimochodem, byli venku a ne uvnitr, tak jsem byla nakonec rada:-))) A jinak pry byla celou dobu uplne v pohode, tak vam nevim…byla ci nebyla? Premyslim o tom, ale asi bych nemela, ze? Urcite byla, ach jo!

Sleduju samozrejme Superstar a myslim, ze dneska to je jasne, Julian byl taaaaak spatny, ze nemuze ani nikdo jiny vypadnout, ze jo? Ovsem koho vyhodit pak, to fakt nevim, bude mi lito uplne kazdeho, ach jo! Pro mne je posledni 5ka sama STARa myslim, ze se chytnoui bez vitezstvi!

Tak se mejte bajo a doufam, ze v tydnu tady bude vladnout lepsi moralka, na to ze vikend byl pekne hnusny je tady taaaak prazdno … pravda cest vyjimkam!

Papa

Sulanek a VErunka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.05.04 21:51

Trochu to tu smrdi.

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 23.05.04 21:59

Jo, jo, smrdi, ted uz jo, nejakym anonymem:-))))

Sulanek

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 23.05.04 22:00

Jo, jo, smrdi, ted uz jo, nejakym anonymem:-))))

Sulanek

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 23.05.04 22:10

Ahojky Kristy,

no to jsi to tedy chytla, chytnou rymicku od Luky, ach jo, muzete se ted vzajemne podporovat a tulit bez omezeni:-))) Delam si z toho legraci, ale lituju vas oba dva, ach jo!

O navsteve u basnika pisu vyse a o Superstar taky, navic tady mame anonyma, kteremu asi smrdi, ze chceme vyhodit Juliana, nebo mu jde o neco jineho???

Petrus asi tak pilna nebyla jako KAtka, trochu jsi zamenila jmena, ale holky ti to urcite odpusti:-)))

Papa

Sulanek

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 23.05.04 22:39

Ahoj holky.
Anonyma zdravit nehodlám. Pokud jsem to správně pochopila podle toho, že to byla odpověď na Katčin komentář. Já tedy Katku neskonale obdivuju a hluboce před ní smekám. Myslím, že je na místě, aby na sebe byla patřičně pyšná. Vlastním přičiněním dokázala úžasně zabezpečit sebe i Tomáška a neznám jediný důvod, proč by o tom neměla mluvit. Ubohý anonym se může jít laskavě užírat jinam.

Sulanku, já mám zkušenost s tím, že když třeba Tomáš odejde, tak Kája při jeho návratu začne šíleně brečet a dere se k němu a nechce ho pustit, přitom během jeho nepřítomnosti je v pohodě. Já jsem mu poměrně ukradená, ať odcházím nebo přicházím. Tak to možná s Verunkou, tatínkem a Tebou bylo stejné.

K Julianovi nemám slov. To byly muka. Připadalo mi to jako kdyby tam zpíval někdo z Hvězdné pěchoty a ne jeden z 6 „nejlepších“. Ovšem obávám se, že fanynky vykonají své.

Já sem celý den jen nakukuju během učení. Odpoledne jel naštvaný Tomáš s dětmi gratulovat k svátku své ctěné sestře. Mě prohlásil za zrádkyni, protože jsem se toho odmítla zúčastnit. Navíc to bylo asi fakt veselé, protože Kája, když jí uviděl, tak se tak vyděsil, že to celé prořval. Dle Tomáše dnes vypadala výborně. No ovšem vysvětlete tohle malému prckovi, který musí mít - upřímně řečeno - pocit, jako kdyby ho zavřeli do domu hrůzy. Už k takové reakci měl sklony při jejích posledních návštěvách u nás, ale to se mi to nějak podařilo zachránit. Pokud tam dnes ale viděl i ostatní chovance, tak se jeho reakci nemůžu divit.

Irenko, co zkouška?

Kristýno, nudle v dvojím provedení je situace na prd. Pokud jsou děti marod a matka je fit, tak je to sice vyčerpávající, ale dá se to přežít. Ovšem situace nemocné děti - nemocná matka je zoufalá - tedy aspoň u nás. Tak ať vás to oba rychle opustí.
Mějte se všichni fajn.
Ahoj Esterka

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 23.05.04 23:11

Ahojky Esterko,

jakpak ti jde uceni?:-))) No jo, trochu provokuju, ale vidim, ze dneska ani moc nevisis, tak verim, ze sprtas jako o zivot, ze? Mate s Irenkou muj velky obdiv, opravdu, ja uz bych se sprtat pri detech asi nedokazala, uz studium pri praci bylo temer nad me sily, zvlaste, kdyz nemam na uceni zadnou moralku, co nezvladnu za 2-3 dny (to je maximum, nejradsi jsem mela na VS nocovky), to nezvladnu uz vubec, dele se ucit nedokazu:-))) A pri 2 detech, manzelovi, psovi a domacnosti ve tvem pripade, klobouk dolu!

Dneska musi vypadnout Julian, vzdyt to je jasne, krucinal! Za chvili to bude venku, jsem opet napnuta jako struna:-)))

Diky za vysvetleni breceni Verunky, jo, takhle by to mohlo byt, takhle je to pro mne snad i prijatelne:-))) Aaaaach jo!

A s tim anonymem mne to ani nenapadlo, ze to patri Katce a jestli jo, tak mu preju at se uzere zavisti, Katka je borka, jak vse s prehledem zvlada!

Dobrou noc a papa

Sulanek

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 23.05.04 23:17

Julian je venku, konecneeeee!!! A ted uz to bude na infarkt pokazde:-)))

Jdu spat, dobrou!!!!

Sulanek a spici andilek Verunka

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 23.05.04 23:44

Hezký večer!

Wow,tak přece jen Juliánovým fanynkám došel kredit,nebo že by se konečně probraly????Já zpívám příšerně(dětem to prý aspoň do určitého věku nevadí),ale ta jeho faleš se nedala přeslechnout.Hrů­ůůůza.Mě dnes příjemně překvapil Tomáš,zazpíval moc hezky.Jen by mě zajímalo,co na něm vadí Hejmovi…Nějak si kluci nesedli.

Já jsem měla víceméně lenošný víkend,na emimču jsem jen četla,psát se mi vůbec nechtělo.V sobotu jsme museli vyrazit na nákup plen,zjistila jsem,že jich doma máme jen 7 kousků!!!Ne­zodpovědná matka.Po celém Lanškrouně neměli Pampers Maxi!Vážně mě to tu někdy pekelně štve.Auto máme momentálně na správě(ložiska a kdovíco ještě),takže nákup jinde nepřipadal v úvahu.No,Klára má teď zadeček ve Fixieskách,ale Pampers je Pampers.A hlavně mi chybí už jen jeden bod na mluvicí telefon od Fisher Price.
Odpoledne jsme v té šílené zimě vyrazili do sousední vesnice na kácení máje a dětský den.Byla tam spousta dětí,známí s chlapečkem,tak si děcka vyhráli,bylo to príma.Klára si vyhlídla nějakou plechovou rouru a neustále do ní lezla,když jsme měli jít domů,málem jsem ji z ní tahali násilím:o))).Cesta domů(na kole) byla děsná,celou cestu brečela.Byla už unavená,navíc ta zima…Prozřetelně jsem ještě neuklidila zimní věci,docela se hodily.
No,a dnes jsme ani nevytáhli paty.Venku se střídalo sněžení s padáním krup,no květen jak vymalovaný:o(­.Šulánku,Mates taky koukal na Panorama,na Černé Hoře prý bylo -5 C a sněhová vrstva.Brrrrr.

Naší holčičce evidentně takové počasí nevadilo,měla tu kamaráda a řádila jak černá ruka.Naučila se sama vylézt na houpačku(má ji asi 50 cm vysoko) a nestačí jí jen sedět,stojí v ní,drží se šňůry a křičí ópi(čti houpy).Taky si odstrčí židli od počítače,vyleze na ni a potom ještě na stůl.Při tom se opírá o monitor.Bez­va.Neexistuje ji někde nechat chvilku samotnou.V pokojíku hrozí pád ze židle nebo z houpačky,na chodbě na ni může spadnout výklopná skříňka botníku,v obýváku leze na okno nebo do koše…
Prostě „Prevítem snadno a rychle“…asi jsem to jako těhulka neměla číst:o))).

Uuuuuuuuuuááá­áááááááá,už nějak zívám,jdu spát.
Reagovat na komentáře budu zítra,až bude Klarik spinkat.
Ještě hodím do galerky nějakou fotku,dnes jsme měli módní přehlídku,Klárka se vyloženě chtěla fotit a dělala pózy,jak jseme jí řekli.

Papa Hanka a Klárka

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 24.05.04 09:43

Ahoj kočky a dětičky,

tak jsem tady. Od páteční krize Adámek neprůjoval ani neblinkal. Nutridrink docela pije, dáváme mu do něho Smectu. Ale teď to zrovna konzultuju s Šulánkem, jestli ještě pokračovat, abych ho nezašpuntovala.
Dietku má pořád, takže Nutridrink je asi pro něj zpestření, i když večer ho nechtěl a vypil si ho k snídani. V sobotu, když jsem Nutridrink přivezla klukům, tak spal a byl tak bledej jak bledulka, že mi vyhrkly slzy do očí, že jsem mu nemohla jak pomoct. Musela jsem se otočit, aby to Tom neviděl, protože brečím na požádání.
No snad už to teď bude lepší. No nicméně u nás „bleje celá rodina“, takže to chytila i ségra a její starší syn a teď jsem mluvila s Tomem a bingo, ten taky. Jen já světlá výjimka nic. To jsem zvědavá, kdy to přijde.

Úraz Verunky je děsivej. Chudák, musela být pěkně vylená, ale co potom následovalo!!! Ještě, že babi je taková pohotová, už vím, co dělat, kdyby se to stalo i u nás. Ufff, ještě, že to dobře dopadlo. Básník se teda snaží, všechna čest.

Katko, fakt jsi šikula, až jsem dočetla k autu.....pochva­la, ať si samochvála smrdí nebo nebo, jsi šikovná…ať si anonym trhne nohou.

Kluci v sobotu odjeli na oslavu babiččiných narozenin a já se teda vypravila něco si koupit. VYHLAŠUJU SOUTĚŽ O CO NEJBAREVNĚJŠÍ OBLEČENÍ!!!! Ivča je do ORANŽOVA, Esterka taky něco psala o ORANŽOVÝCH kalhotech a já???? Já jsem celá do PISTÁCIOVA!!!! Koupila jsem si kalhotový kostýmek z takového mačkavého matroše a v barvě pistáciové. Nejdřív jsem si říkala, jestli to není moc křiklavé, ale pak jsem se viděla a CINKLO TO, takže jsem si to MUSELA koupit. K tomu ještě nějaká tríča, takže jsem na léto vybavená. Už aby bylo teplo a mohla jsem vyrazit. Pod sáčko si totiž nemusím nic brát, tak budu vyletněná až hrůza :-))))

V neděli mi dopoledne škrundalo v břiše, takže jsem čekala, že každou chvíli poletím na WC…no neletěla jsem a celou neděli prolenošila a prospala. 2 x jsem si dala šlofíka po půl hoďce a byla jak znovuzrozená :-)))

TAkže mám teď energie hafo :-)))

Jednoznačně souhlas s víkendovým srazíkem. Zkusím taky po něčem popátrat.

zatím papa

Veronika a Adámek

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 24.05.04 10:09

Naše Janičko a i všechny ostatní, přejeme Vám jen to NEJ… k dnešnímu svátku a ať Vám dětičky dělají jen samou radost, a je jedno zda jsou vaše nebo sousedů!!!

Šulánek a Verunka (16M přesně)

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 24.05.04 10:39

Já trubkaaaaaaaaa, VŠE NEJ… Janě k svátku přeje

Veronika a Adámek

Lolinka
Kecalka 338 příspěvků 24.05.04 10:49

Ahoj holky,
dneska opět jen krátce. Mám tady na návštěvě Zoru se Zorinkou. Děti si padli do oka, a těd děsně řádí, Ted hlídá Zora, ale za chvíli ji přenechám počítač, at si taky užije na internetu, když ho doma nemá a budu hlídat zase já.
Jak jsem včera psala o tom hotýlku v Hartmanicích, mrkněte když tak na jejich stránky http://www.navysocine.penzion.com
jedna noc tam stojí kolem 200-300kč, a je to tam opravdu krásné. Vnitřní bazén s mořskou vodou, venkovní bazén pokud by bylo hezky,čistý skoro horský vzduch. Kámoška tam jezdí na dovolenou každý rok a vždycky jen chválí.
No to byl jen takový tip.

Janě přejeme také všechno nejlepší, Sulánku díky žes to připoměla, hned musím popřát švagrové, už bych na ni zapoměla.

mějte se hezky, já jdu pofoukat prstík co mi právě došel ukázat Ada že si ho skřípl do trouby.
Lola s Adou

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »