Šulánek a Verunka 16Ma1t aneb nočník v provozu, střídačka Ve

Rodičovství

Ahojky kočky a koťátka, V předpovědi hlásí rosničky, že o víkendu má být hezké počasí, HURÁÁÁ, moc si přeji, ať to tentokrát vyjde, přeci jenom ty studené a upršené soboty a neděle už mne přestaly bavit?vás snad ne?

Tento týden píšu deníček místo Veroniky, která si užívá s Adámkem malou dovolenou a je super, že je jim i počasí nakloněno, tak si to mohou parádně užít. Hlavně, že je prďolkovi lépe a začal zase papat, jak píše Veronika, dokonce má nevídanou chuť k jídlu, takže přejeme, ať mu to vydrží co nejdéle a budeme se těšit, až nám budou vše příští týden vyprávět.

Dneska (čtvrtek) jsem měla pracovat z domova a holky, to vám byla makačka:-) Verunka mne nespustila z očí, neustále se na mne sápala a vytahovala prsíčka, no je vám jasné, jak ta moje práce asi vypadala, že? Také nechtěla ani za nic plenku, tak jsme ji nechaly běhat naostro s domluvou, že si musí říci, že chce e-e a musí běžet na nočník, stejně jako včera odpo a světe div se, ona opravdu poctivě hlásila a běhala na nočník, šikulka to je. Zdá se, že to plácnutí za načůrání do kalhot pomohlo, od té doby je fakt bez plínky 100%ní. Ovšem nevíme co dělat, když jsme mimo domov ? babi s ní byla odpo venku na písku a samozřejmě, že se jí chtělo kakat a prý jak to hlásila a babi ji nesvlíkala, tak se z toho nešťastně rozbrečela, chudinka moje malá, myslím, že tohle ji bude pěkně mást a já nevím co s tím. Musela to pustit do plenky a byla prý z toho úpřimně nešťastná. Jestli máte někdo nějakou zaručenou radu, sem s ní! Taky večer na spaní se se mnou prala a nechtěla plenu, neustále si natahovala pyžamové kalhotky a kopala nohami a řvala ne-ne-ne. Když se mi povedlo ji zabalit, použila fintu fň a nahlásila e-e, takže plenku šup dolů a po:,–(it na nočník a frnnnk, utekla mi jako ohnivá čára a začala si kalhotky natahovat na prdélku ?.musela jsem se smát, nicméně jsem ji musela vysvětlit, že jdeme spinkat a plenku fakt na:,–(it musíme, no nelíbilo se ji to ani za nic!

Když byly babi s Veru venku, pustila jsem si po hooodně dlouhé době k té práci Cdčka a na poslední z 5ti byly dětské Verunčiny písničky a já se přistihla, že místo toho, abych to vypnula, poslouchala jsem je a ještě si u toho broukala, opravdu asi tichý blázen, že:-)
Jak přišly z toho písku, musela jsem Verunku svlíknout rovnou ve vaně, včetně bot, ta vám ale vypadala, jako nějaký šmudlík:-) Konečně jsem ji mohla ukázat kouzlo konvičky, kterou jsem ji před pár dny koupila a každý den zapomínala hodit ji do vany ? a slavila úspěch, pršelo nám ve vaně stále:-) Taky se dneska snažila sama umýt, vzala si lahvičku od šampónu a myla si ručičky, nožičky, bříško, prdélku, pusinku, vlásky ? byla u toho fakt k sežřání. Holky, vždyť ty děti rostou jako z vody a ani se nenadějeme a už nás v koupelně vůbec nebudou potřebovat, ach jo!

Když tak povídám o velkém růstu, tak musím nahlásit úplně aktuální výšku z dneška a to je 79,5cm ? za měsíc a kousek vyrostla o 2,5cm a já se pak divím, že je další várka oblečení zralá na vyřazení:-) Váhu má kolem 11kg ? ráno pod a večer nad, oproti 1 roku přírůstek cca 1kg, v tom je v deníčku asi rekordmanka (myslím ten přírůstek), že?

Představte si, že nám včera přisel od Fisher Price aktivní stoleček za obaly z Pampersek, měla jsem děsnou radost, vypadá moc pěkně a prdélce se taky líbí, i když lepší je ta krabice od stolečku, z té si udělala svoji lodičku či co já vím co, neustále leze do toho otvoru, sedá si a pak zase vystupuje, fakt legrace:-) Byla jsem překvapená, že přisel tak rychle, neboť Katka hlásila, že čekali pěkně dlouho a že jim přisel ještě později, než uvedli v potvrzující SMSce, nám naopak o dost dříve, SMSku poslali minulý týden s tím, že do 11.6. máme stoleček doma a ani jsme se nenadály a je tu, supéééér!

Verunka se snaží dělat spousty věcí samostatně a mimo jiné chce i ze schodů chodit samostatně (do schodů už jsem rezignovala dávno) a byla jsem překvapena, jak bravurně to zvládá. Já sice trpím a děsně se bojím, ale na druhou stranu, naučit se to musí, takže ji v tom podporuji a dělám pouze záchranáře, hlavně se ji nesmím dotýkat, to se rozčiluje, takže 2 cm od límce jsou moje ruce ve střehu co kdyby něco? Asi to taky znáte, že? Já mám neustále cuky, že se něco stane a že upadne a ublíží si, neustále mi jde hlavou předvídání situací, až to někdy přeháním ? a pak neuhlídám pitomý botník, no jo, vše se fakt uhlídat nedá:-(
Další překvapení pro mne je, že Verunka intonuje v otázkách a odpovídá často v otázkách a často si takto dělá z nás legraci. Například se ji zeptám ?Kdo to udělal?? a ona na to ?mama?? tak říkám, ne, ne to nebyla máma, tak ona na to ?baba?? a já ne-ne bába a tak ona na to pohotově ?teta?? ? děsná legrace:-))) To samé probíhá na různé otázky jako ?Kdo půjde spinkat?, ?Kdo mi to donese??, atd. Moc se mi líbí, jak zvedne ten hlásek do otázky a ještě se u toho směje pod fousy:-)
Na těle už snad není nic, co neumí ukázat, dopilovala ukazování i kotníku, holeně, líček, čelíčka a kačenky (už pochopila, že když ukazujeme části těla, kačenka je mezi nožkami a ne to zvířátko, které dělá kač-kač) a hru na ukazování části těla miluje. Babi ji včera naučila ukazovat krokodýla (klape zuby) a zajíčka (dupe nožičkami), to jsou pro nás novinky.

Jinak nám asi rostou další zoubky, neboť mívá Verunka občasné hysterické, jinak bezdůvodné, záchvaty pláče a špárá si v pusince jako o život. Včera večer jsem ji uspávala a vytuhla docela brzo kolem 20h, když jsem však už přemýšlela kolem 21h o tom, že bych mohla vstát a jít něco dělat, nastal šílený hysterák, který se nedal ničím utišit, ani nechtěla jít do mé náruče, jen řvala a řvala a řvala a jak nás babi poslouchala, donesla CALGEL na ďásničky, namazaly jsme, namasírovaly, vnutila jsem prsíčko a za velkého fňukání se chytla a nakonec zase usnula. Navíc sousedi ve vedlejším bytě začali montovat kuchyň a rozhodli se, že to zvládnou po večerech, tudíž do 20h je tam klid a pak začíná velké vrtání ? včera po 21h se neovládla babi a jak Verunka řvala, šla ona vysvětlit sousedům přes balkón (bydlí ve vedlejším vchodě, ale vidíme si z balkónu do bytu), že uspáváme malé dítě a že takto se nám to těžko povede, dneska jsem to pro změnu šla vysvětlit já už po 20h, kdy to opět začalo, nebo vlastně pokračovalo ? slíbili ještě 4 minutky a pak přestali a začali mlátit kladivem, věřte nebo ne, ale já zuřila jako tajfun, měli štěstí, že to Verunka ustála.

A na závěr bych chtěla připomenout naši soutěž o jednu těhulku každý měsíc a taky plánovaný srazík, který by se měl konat někde zřejmě na Vysočině měl by být výjezdní, to znamená asi od pátku do neděle. Zatím sepsala předběžný seznámek v minulém deníčku Kristýna, ale když nám teď odjede na 2 týdny na jih, asi bude potřeba pověřit někoho jiného ? buď dobrovolnice Janka, nebo to budu opět dělat já, ale budu mít docela v nadcházejícím měsíci pracovně nacvaknuto. Všechny tipy na místo srazíku jsou vítány, taktéž vaše předběžná účast, možný či nemožný termín, počet osob za rodinku by bylo fajn nahlásit, ať můžeme zkusit zajistit nějaké útulné místečko a můžeme vycházet z nějakého počtu.

Esterce přejeme mnoho zdaru u zkoušky a i další studující a ještě k tomu těhotné Irence nejenom hezkou dovču, ale i úspěšné zvládnutí dalších zkoušek. Kristy a Luka, vy si to taky na Jihu užijte co nejvíce, předveďte se vaší rodince v celé své šikovnosti a čekáme, že nás budete informovat, jak se máte.

Přejeme všem krásný, sluneční a letní týden a těšíme se na vaše vyprávění

Šulánek a Verunka

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 28.05.04 14:25

Hurá,nový deníček už je tu!
Rekord tedy nezlomíme,i když náš deníčkový rekord je právě díky minulému deníčku,drží nám 3.místo v počtu příspěvků!!!
Holky,jak to tady na emimču pozoruju,naše parta se stále drží hooodně pohromadě,nao­pak,řekla bych,že je to stále lepší,což se nedá říct o spoustě jiných deníčků.Možná je to i tím,že je Vás tu hodně pracujících maminek a v práci si najdete nějakou tu skulinku,abyste jukli a něco napsaly.Já se k PC dostávám pravidelně až při Klárčiným odpoledním spaní,kdy už to tu pěkně žije.Jen tak dál!!!

Šulánku,Verunka je šikulka!!!Což Ti sice neustále opakujeme dokola a dokola,ale je vážně(spolu s Mojánkem) velkým lídrem našich dětí!
S nočníkem to už vypadá nadějně,že?Klárka mi taky zdrhá a nechce plínu,možná na ni zkusím lest a nedám ji,ať se počůrá do kaťat.Vždycky,když se jí to povedlo,byla z toho hodně vyděšená,třeba by ji to naučilo a říkala by si a-a dopředu,a ne až když je a-a vykonáno.
Já se chystám na léto,že ji nechám běhat jen v kalhotkách nebo karťasech.Už jsem postupně nakoupila nějaké kraťky v sekáčích,vybírala jsem pěkné.Je to samá značka Mothercare,Adams nebo Marks&Spencer­.Prostě lepší než obyč.nové z obchodu.Už si ze mě doma dělají legraci,že pořád nakupuju kraťky,ale my víme své,že?Myslím,že spotřeba bude velká.

Zoubky Verunce nezávidíme,nám snad na chvíli dají pokoj,ty pětky by mohly vyrůst až tak kolem dvou let.Posíláme pofoukání na bolavé dásničky.Fůůů­ůůůůů(takhle fouká „bebi“ Klárka).

Ještě k mírám…Myslím,že na svou výšku je Verunka úúúúplně akurátní.Aspoň podle percentilových grafů je to tak.Takže Básníkovy rady hoď za hlavu,což jsi nejspíš stejně udělala.

Papa Hanka a Klaroušek,leží­cí,spící

PS:Že bych byla první?????

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 28.05.04 14:37

Ahojky Hani,

jo, jo, uz to vypadalo nadejne, ze denicek vyjde az kdo vi kdy a trhneme rekord … a zase nic:-))) … ale osobak jsme hodily, to zase jo, musime se pochvalit:-)))

A ten nocnik vypada opravdu nadejne, dneska dopo opet 100%ni uspesnost, mam z ni velikaaaanskou radost!!! Rano si sice ze mne delala chvili legraci, sedla na nocnik a okamzite se zvedala, ja oblekla puncosky, udelala 2 kroky a ona a-a a tak znovu na nocnik a opet zvednuti, obleknuti puncosek … asi 10min si se mnou hrala, az jsem se rozcilila a opravdu se na ni rozkricela, at si ze mne nedela legraci … chystala jsem se totiz do prace a nemohla jsem v tom pokracovat, proste riskovat, ze si legraci nedela jsem nechtela:-))) Pak uz s tim prestala a jakmile opet nahlasila, uz byl uspech, proste mne zkousi, potvurka mala. Babi hlasila, ze byla fakt skvela a vzdy sly dat lulankam papa do WC misy a splachly, ta si musela zvedat pysne nosanek az k nebi:-)))

Hanko, pokud mas doma plovouci podlahy ci dlazbu, klido to riskni s pucoskami ci teplacky na ostro, ty vzdycky jen promachnes a neni problem a ono jak je to pak mokre, lehce si vsimnou, ze je neco studi a ze se jim to nelibi. Vim, ze kazde dite ma svuj cas a my to zkusily touhle metodou, nebot si myslim, ze dobre rozumi mnoha vecem a potrebam nakonec taky, kdyz dokaze nahlasit, ze uz to ma v gatich, dokaze to i pred tim … nakonec nas o tom presvedcila. Jsem vsak zvedava, zda v tom bude pokracovat a zda ji to zase neprestane bavit tak jako pred casem, tehdy to vsak az tak uspesne nebylo, proste to tehdy zkousela a byly to prvni vlastovky, ted uz se o nahode mluvit neda.

S temi mirami jsi mne uklidnila, jestli nezapomenu, kouknu na grafy a v nedeli je predvedu basnikovi, at mne uz prestane stvat:-)))

Jdu neco delat

Papa

Sulanek a VErunka

tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 28.05.04 15:46

Ahoj holky a mysatka :))
tak to vezmu trochu v rychlosti a poporade :))

Sulanku, Verunka je moooooc sikovna :))) A s velkym smyslem pro humor :))) - dost jsem se nasmala jak te vypekla s plinkou :)) A jak vas s babi nahani spinkat a tak :)) Jinak, s curanim a kakanim venku moc neporadim - u nas to rozhodne jeste neni aktualni. Ale videla jsem ve stredu ve Sparkys prenosny nocnik - sedatko a pod nim asi pytlik ci co (moc jsem to nestudovala, ale myslim, ze nejak tak to fungovalo) - tot jen pro inspiraci. Curat bych ji davala nad kanalek nebo kerik :)))

Esterko - jsi hvezda!!! :)) Moooc gratulujeme ke zkousce. Mas muj neskonaly obdiv - pri detech, manzelovi, psovi (mate jeste jezka?) a stresama s rodici je to neuveritelny vykon :)) Tak doufam, ze to poradne oslavis :))

Ivco, jak spravne uvedla Sulanek, pojedeme sice pres Jindrichuv Hradec (spis kolem) ale zamavam vam aspon z Prahy :))) Doufam, ze Mojanek je OK a neni marod. Uzijte si vylet za konickama a idylicke manzelstvi ti moc zavidim :)))

Mam ale jednu spatnou zpravu a to je, ze jsem mluvila s panem z Hastrmanic - byl sice moc mily ale do zari maji kompletne plno a nabizel mi terminy na leto 2005. Ale rikal, ze tam jezdi mamky z ruznych plavacich klubu a ze kdyz je jich tam hodne, tak zavrou bazen pro verejnost a je potom k dispozici jen maminam a detem. Tak pokud budeme chtit jet pristi leto, tak bychom mely rezervovat ted :))) Takze holky, hledejte dal a neco urco najdeme :))

Dopoledne jsem vyrazila do mesta nakoupit ty veci na vcely - mela jsem uspech :)) Nicmene, na Braju brojim dal - prisel az kdyz uz jsem spala a ja sla spat v pul druhy. A rano se prekvapene ptal proc jsem nastvana!!! Ach jo - chlap..... proste nekdy na zabiti.

Holky, predstavte si, ze jsem koupila Lukymu novej nocnik - hezci nez mame, a hlavne vetsi a on do nej nechce curat. Cura jen do toho staryho, uplne nejobycejnejsiho. Jsem zvedava, co bude rikat na ten co mu koupila babi v Belehrade - asi to ma nejaky sileny vychytavky (vubec jsem to z jejiho popisu nechapala) ale pry pri uspechu hraje!!! To bude sranda, az se do nej ani jednou nevycura :))))

Jdu balit a pak sem jeste juknu. Zatim je predpokladany cas odjezdu mezi sedmou a osmou - tak jsem zvedava v kolik opravdu odjedeme :))) Zpravy urcite podam :)) Jeee, mne se po vas bude styskat … :((

Zatim pa,
Kristyna a Luka

BaM
Kecalka 370 příspěvků 28.05.04 15:50

TEdy Šulánku,

Verunka je prostě borec. Jednou si to s tím nočníčkem jen tak cvičně zkusila, pak otestovala co se bude dít, když bude čůrat do plínky a teď prostě pochopila, že to není to pravé…!!!!! Takže budeš prodávat ty stohy plen nakoupených v Makru…:-))))) No nám to asi ještě dlouho nehrozí, tak klidně odkoupím! Anežka sice do plenky nekakala (jé to vypadá vtipně, když se to napíše) už hooooodně dlouho, ale s čůráním si nedělá problémy. To leda když se náhodou trefím na tu správnou chvíli. Jo a ten bobek hlásí „ČÍ“. Taky už jsem přemýšlela o tom že jí nechám bez plen, ať se počůrá a zjistí jak je to nepříjemný, ale jsem zatím líná.......

Esterko, taky moc gratuluju i když takhle nás napínat, když to máš zmáknutý na výbornou!!!!!!!!!!! My pracující zahazujeme tužky, domácí zahazují košťata, jen abychom ti držely palce a ty to máš vždycky za 1 :-))))))) Ne vážně jsi dobrá! Já už bych se nepřinutila sednout k učení ani za nic. Ačkoli kamarádka se teď učí na atestaci a jednoduše taky nemá na vybranou. Prostě MUSÍ!!! No holky studentky, jste vážně dobré!!!!!!!!!­!!!!!!!
Tak se mějte skvěle a krásný víkend!

Pa Blanka+Anežka

Petrus1
Kecalka 500 příspěvků 28.05.04 16:04

Ahoj holciny,

Tak tu mame novy denicek, huraaa!
Jen v rychlosti reaguju na nocnicek u Verunky. Sulanku, ja myslim, ze kdyz ucite Verunku curat do nocniku doma, tak by jste to mely dodrzovat i venku, aspon ja urcite budu. Tady prodavaji prenosne nocniky pro deti na ven. Mamky si je normalne berou do parku a na piskoviste. Je to takovy skladaci a misto te misy, do ktere se cura se dava takovy pytlik. Ten se pak vezme a vyhodi. Prijde mi to hodne prakticky a urcite si ho poridim. I kdyz pro kluky to asi neni tak slozity, az se nauci curat ve stoje :)
Pokud ho miy nebudete, tak bych proste sundala katatka a nekde dala Verunku vycurat na travu, to se neda nic delat.

Pak se Ivca ptala v minulem denicku a odbourani mlika na noc. Tak je to opravdu hlavne kuli zubum, po vycisteni nemaji deti pit nic, max trochu vody. Druhy duvod je prebytek tekutin na noc. Deti se pry vnoci casto budi kuli tomu, ze maji hodne plnou plinu nebo i jednoduse proto, ze se jim curat chce. No nevim, mam pocit, ze i kdyby Lukaskova plina vazila 10kg, tak to zrovna neni duvod, proc se budi. Kazdopadne s tema zubama je to asi jasny.

Zatim cauky,
Petrus

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 28.05.04 17:11

Ahojky holcicky a milackove,

balim a mastim domu, jenom musim poprat Kristyne a Lukovi stastnou cestu a hlavne v klidu, zadne hadky!!! Dneska ten odjezd vypada rozumeji, tak to snad vyjde a budu cekat na SMSku a zpravy z cest!

A vam ostatnim preju bajo vikend a uzivejte slunicka plnymi dousky, kdo vi, na jak dlouho tady bude, ze?

Ja jdu dneska vecer na rozlucku s byvalymi kolegy z prace, chce se mi i nechce, ale je to povinnost, jeden z nich je primo z kanclu a druhy hodne dobry klucina … tak mi drzte palecky, at Verunka usne v poho pred 20h a ja se mohu na par hodin vytratit, snad dneska nebude zaden hysterak.

PApa

Sulanek a Verunka

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 28.05.04 17:14

Kristy,

ty Hastrmanice jsou skoda, ale mozna by stalo za to zamluvit to i na pristi rok, co? Alespon by bylo jasno, na jaky termin si nic neplanovat:-)))

Pusinku Lukymu a papa

Sulanek a Verunka

tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 28.05.04 20:19

Ahoj holky,
tak my razime - uz jen to vsechno nacpat do auta (to bude horsi nez porod :)) - a jedem.

Petrus, vam taky preju stastnou cestu - jste rozumni ze si to davate s prestavkama na noc - ne jako my :)) Hezky si uzijte Grand Canyon - doufam, ze nam potom nechas skouknout nejaky fotky :))

Vsem diky za prani stastne cesty, pa pa pa a ja se ozvu :))
Kristyna (skoro mrtva :) a Luka (uz v aute : ))

Petrus1
Kecalka 500 příspěvků 28.05.04 20:42

Kristyno,

Taky si uzujte babcu s dedou a jedte opatrne!

Petrus

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.05.04 22:06

Ahojda při pátku!

Dneska dopolko jsem kamarádce hlídala o měsíc mladšího klučinu než je Mojánek. Docela jsem měla strach, jak ty ?dvojčata? tady zvládnu, ale kupodivu to bylo v pohodě. Připadalo mi,že jsem s nima stihla víc práce, než když je Mojan sám. Docela si spolu vyhráli, dokonce se ani neprali o hračky, z čehož jsem měla (hlavně z naší strany : - ))) ) obavy. Jen jsem byla docela v šoku, jak kamarádky syn poslouchá. Když jsem řekla ?nesmíš? nebo ?tam nechoď?, tak se na mě podíval a hned toho nechal? tak to já fakt neznám! Já Mojánkovi klidně řeknu 3 krát ne a pak mu stejně musím jít dát na zadeček nebo přes ruku, aby pochopil, že to myslím vážně. Když tenhle mrňous někde nebo z něčeho spadnul, tak toho nechal. Mojánek třikrát spadl ze židle (máme malou dětskou židličku a Mojánek se na ní postavil ? už to je docela na tom vratkým malým prostoru riziková činnost : - ) ? a dělal z ní hop! Někdy se nešikovně postavil na kraj té židličky a ta ho jaksi ?vykopla? na zem) a v klídku tam lezl počtvrtý ? to dítě prostě nic jen tak nevzdá, i kdyby ho to mělo stát nějakou bolest : - (. Ach jo. Pro budoucnost možná dobrý, teď je to ale chvílema o nervičky : - )).
A ještě důvod toho hlídání? Asi si vzpomenete, jak jsem vám v souvislosti se Zorou psala o té kamarádce, s kterou manžel při hádce praštil o zem. Jelikož asi před týdnem skončila na psychiatrii, rozhodla se dnes definitivně přestěhovat k rodičům. Jenže ti chodí do práce, tak jsem zafungovala jako chůva já (a ona si mezitím jela sbalit věci). Můj manžel by to určitě označil za podvratnou činnost vůči jejímu manželovi (docela jsem se děsila situace, že by tady ten její poděs zazvonil a dožadoval se malého, naštěstí k ničemu takovému nedošlo), ale když jí tolik ubližuje, tak jí přece nebudu domlouvat, aby s ním zůstala. Tím spíš, když jí řek, ať si klidně táhnou, že ho stojej akorát nervy a 10 litrů měsíčně!!!!!!!! Jsem ale zvědavá, jak to dopadne. Takhle se odstěhovala už jednou a za pár dní byla u něj zpátky? Kecat jí do ničeho nebudu, tohle záleží na každým. I já mám někdy pocity, že s manželem se nedá žít, ale bej něj taky ne : - )))))))))!

Naši mají za týden 40.výročí svatby (výkon, co?), tak bychom je za to chtěli s bráchou nějak ?odměnit?, ale kromě pozvání na společnou večeři nemůžeme nic vymyslet. Nemáte někdo nějaký nápad? A nevíte, jaká je to svatba (bronzová?)?

Zítra odpolko jdu na sraz od gymplu ? hromadně slavíme třicítku!!! Je to i s noclehem (vzhledem k tomu, že spousta spolužáků je dosud svobodných a žijou si nočním životem : - ))))))) ), ale to nevyužiju. Ještě nevím, jestli tchánovým řeknu, aby hlídali tady nebo jim mám Mojánka nechat na noc a vyzvednout si ho ráno, až pojedeme do Kladrub na koníčky (doufám, že bude hezky!!). To by mělo tu výhodu, že bych se na srazu mohla zdržet podle nálady a nemusela se ohlížet na to, že tady čekaj. Ještě uvidím. Jinak jsem se dneska docela pobavila, protože Kladruby jsou tady v okolí dvoje a já si zjistila na mapě cestu do těch u Chlumce, kde sice koně jsou taky, ale ne kladrubští, ale chlumečtí? To bych panečku koukala, až bychom tam dojeli. Ještěže mě brácha na to upozornil a teď mi poslal SMS, jak se dostanu do těch správných. Jsem já to ale cestovatelka : - ))))).

Včera jsem brouzdala na netu skoro do 2 hod.do rána a domácí práce jaksi ležely ladem, tak se dnes musím polepšit.

Krásný víkend vám všem přeje
Ivča a Mojánek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.05.04 00:04

Ahojky!

To jsem se teda s tím ?Hradcem? předvedla? Zeměpis (po matice) taky není zrovna moje nejsilnější stránka (ale v tu chvíli mě hlavně nepadl na mysl žádný jiný Hradec než ten náš!).
KRISTY, myslím na vás a držím pěsti, ať cesta proběhne v co největší pohodě a bez Lukova breku.

Mončo, ta kombinace dřeva a nerezu u schodiště vypadá moc dobře ? je to takové odlehčené a zajímavé. Když budeš chtít, najdu ti někde kontakt na firmu, která nám to dělala ? myslím, že byly někde ze Svitav. Původně jsme si vybrali firmu SWM Moravia, kteří jsou na schody výborní, ale téměř vše tam bylo počítáno jako nadstandard (zdobení na sloupcích, kombinace s nerezem, ohyb u schodiště atd.), takže jsme se vyšplhali (při našich požadavcích) na strašnou sumu. Manžel pak našel tuhle jinou firmu, kde naopak bylo vše v ceně, takže jsme dost ušetřili (při stejné kvalitě provedení).
Mimochodem ? z té naší haly se schodištěm jsem dost unešená ? zatím se mi líbí nejvíc z celého baráku. Vymalované je to na jasně oranžovo v kombinaci s bílou, k tomu jasanové schody (dřevo s krásnou kresbou), světlo je spuštěné ze stropu z horního patra (na takových lankách, která měří asi 2,5 m) až dolů. Ukončené je kostkou ze žuly (která je zavěšená na těch lankách ? těžko se to popisuje). Těžký je to jak hrom, doufám, že někdo dvoumetrovej do toho nebřinkne hlavou ? to by bylo na otřes mozku : - )))))))))). To světlo jsem si vyhlédla v jednom katalogu a jen tak z legrace jsem to ukázala manželovi, že to je celkem dobrá úleťárna. Začal ho shánět, k nám do republiky se to světlo nedováží, ale nakonec nám ho jedna firma objednala až z Německa. To si vymejšlím, co? Až uděláme ještě dveře, tak to nafotím a kdo budete chtít okouknout, pošlu vám to. Ale nevím, jak to na fotkách dopadne, je to celkem velký prostor. Jé, teď to po sobě čtu a to je vychvalování? Ale fakt z toho mám obrovskou radost, jak se to pomalu rodí, tak mi to promiňte.

ESTERKO, velká gratulace ke zkoušce! Já ti věřila : - )))))))))).

HANKO, taky mám radost z úrody komentářů? Hledala jsem něco v deníčcích kolem 3.měsíce věku našich dětí a tam bylo třeba počet komentářů: 15. Tomu se mi ani nechtělo věřit ? při těch současných číslech kolem dvoustovky : - ). Z toho je znát, že nás ty děti asi ze začátku přece jen zaměstnávaly víc? Když si představím moje kojení po hodině : - ))))))))))).
A jak jsi psala - hodně to asi ?zachraňují? i pracující maminky, které mají přístup k internetu. Jen tak dál!!!!!!!!! Když si vzpomenu, že nám sem kdysi jeden anonym napsal, že tady vydržíme nejdéle do 1 roku věku našich dětí a pak už si nebudeme mít o čem psát, těší mě, že to tak nedopadlo!!!!

Škoda, že nedopadnou Hastrmanice (fakt pěkně přejmenovaný!), podle popisu to vypadalo lákavě!!!

Verunka je šikulka, že začala tak poctivě hlásit e-e a používat nočník. Když po:,–(ím Mojánka na nočník a řeknu mu, aby se vyčůral, tak se to většinou povede. A on pak z toho má takovou radost, že se po vylití nočníku po:,–(í znovu a znovu se vyčůrá a pak to třeba ještě dvakrát zopakuje. Takže během chvíle se vyčůrá třeba 4× za sebou v malém množství. Z toho jsem teda dost vedle. Doufám, že je to z jeho strany pokus o legraci a že nemá nějaké urologické problémy, když takhle ?učůrává??

Dlouho už se neozvala Nika. Myslím, že psala, že se sem 14 dní nedostane, ale připadá mi, že už je to delší doba? Kdepak jsi???

Když vidím tu kupu žehlení, říkám si, jestli vědátoři nezaspali? Máme pračky, myčky a co takovou samožehličku??? Prádlo by se tam pěkně šouplo a vyndalo vyžehlený (a nejlépe ještě poskládaný do komínků : - ))) )!!!!!! Neříkejte mi, že je problém něco takovýho vymyslet? : - )))))))))))))))).

Mějte se moc hezky a ať nám o víkendu svítí sluníčko!
Ivča a Mojánek (právě se probudil, tak ho jdu utišit)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.05.04 00:06

Jak je Esterka pryč, tak je tady v noci mrtvo : - ))))))))))). Všichni si klidně chrupčíte…

Lolinka
Kecalka 338 příspěvků 29.05.04 05:51

Ahoj,
hlásí se vám ranní práče Lola.
Obdivuji vás, že jste schopné sedět u počítače po 21hodině. To už jsem dávno mrtvá v pelíšku. Kolem 20hodiny jdu uspávat děti-samozřejmě sama, Esterko máš dobrého manžela, ten náš sedí u televize a u počítače a kdybych ho o to jen požádala tak by byl naprdnutý, i když by to možná s mnoha řečma udělal-a kolem půl deváté, po pohádce a modlitbičce odpadá máma a pak někdy dět:-))
Zato mi nedělá problém vstávat ve 3, 4 hodiny ráno, takže se pak koukám na nahraný pořady ze včerejšího večera nebo sedím u počítače. Śkoda že jsem tady tou dobou sama, nebo jen s Petrus.

Sulanku, Verunka je šikulka že běhá na ostro a hezky chodí na nočník. Já si ale myslím, že byste ji neměli nechávat venku dělat e-e do plínky, ale i tam ji vždycky rozbalit. Venku se najde vždycky místečko, kde se dá potřeba vykonat-travička, kanál…a podle mojí zkušenosti s Leničkou se jí líbilo venku na travičce čůrat více než venku. Dokonce měla období kdy nechtěla chodit na wc ale hned utíkala ven na zahradu a vyčůrala se na kanál, který máme hned za dveřma. Až když tam začala kakat a já jednou do šišky šlápla tak jsem tomu udělala konec…
JInak Adovi je nějaký nočník ukradený, asi jsme tady výjimka, ale on se jěště NIKDY nevyčural do nočníku.Má ho jako hračku, občas se na něj po:,–(í, ale raději se vyčůra vedle na koberec. Jen jednou se nám povedlo na dětském prkýnku na wc, ale to byla asi náhoda, ted už na wc chodí jen trhat papír:-(
Ale doufám že v létě až bude teplo a bude běhat neostro to snad pochopí. Utěšuju se tím, že Lenička také začala chodit na nočník až ve 20měsících a ve 24m.už byla v pohodě bez nehod.

Je škoda že jsou obsazené Hastrmanice, myslím si, že bychom je mohli na příští rok zamluvit, co říkáte? My bychom jeli určitě.
Dokonce plánujeme s kámoškou že bychom si tam příští rok vyrazili s dětma na týdenní pobyt,láká nás hlavně ten bazén.

V neděli jsme byli v Adou poprvé na bazéně, čekala jsem že se nebude líbit, ale byl v poho. Sice jen v malým dětským bazénku, do velkého s námi nechtěl, ale řádil tam jako utržený z řetězu. Byl tam hodný plavčík který nám do malého bazénku napustil opravdu teplou vodu, měla jsem tam nohy, a přemýšlela že bych si tam lehla a měla bych se jako ve vaně.

Včera jsme jeli vláčkem do Rajnochovic podívat se na koníky. Myslíte že se na ně ADa podíval? Ani náhodou, jen když je uviděl tak volal Bůůůůůůůů, a nedal si vymluvit že to není kravička.Pak ho zajímala všechno ostatní jen ne koníci. Ale aspon Lena se koukla. Vláček také úspěcgh neměl jak jsem čekala, na nádraží byl Ada k neudržení, pořád chtěl udělat malá malá vláčkovi, ale pak když jsme nasedli tak asi 2minuty se zaujetím sledoval a pak už ho to nebavilo, chtěl radši chodit. Tak na vláčky budeme zase jen koukat.

Lolinka
Kecalka 338 příspěvků 29.05.04 06:13

Tak to jsem zase já, omylem jsem odklepla ok.

Dnes máme sraz spolužáků ze základky, je to i s ubytováním, ale já přespávat nebudu, pojedu jěště večer domů.
Původně nás měl vést kamarádky přítel, ale ten má dnes nějakou fušku, tak budeme muset jet naším autem. Tak si dám jen přípitek a pak piju nealko. Nemyslete si, že jsem nějaká násoska, ale už dva roky jsem neměla pivo a těšila jsem se, že si dám. A zase nic, bééé.Ale stejně by se mnou po té dlouhé abstinenci možná seklo a já si udělala ostudu…
Ivčo, to nám to vyšel sraz se spolužáky ve stejný den, že?
Doufám,Ivčo, že se kamarádka brzo rozvede, a obejde se to bez praní špinavého prádla jako u Zory. U ní manžel zažádal o Zorku, že nechce aby jí vychovávala sama, že ji chce do své péče on a jeho rodiče. Minulý týden u nich byla soudem pověřená osoba, která má zjistit poměry u nich doma. Nejdříve byla u manžela, ten samozřejmě byt jako z klícky, a pak u Zorky, která měla v tu dobu doma strááášlivý bordel, a hlavně ji prý zaujalo rozházené oblečení po zemi a v tom nadrcený cornflakesy. Ŕekla jí, že bude usilovat o to, aby Zorku dostal manžel a chudák Zora, která překonala krizi je zase na dně. Přemýšlí jestli nemá Zorinku vydat dobrovolně. Takovýho chlapa bych zabila!

Abych nezapoměla, Esterko, moooooc gratuluji ke zkoušce. Jsi šikulka šikovná, a máš můj veliký obdiv. Já si letos přihlášku opět nepodala, říkám si, že až příští rok. Měla jsem přihlášku v roce 2002 ale když jsem zjistila že jsem těhotná, tak jsem ji zrušila, a ted se k tomu nemůžu znovu dokopat. Ale příští rok už opravdu musím.

Kristyno, Luko a příteli ( ted mě nenapadá jméno, nerada bych ho zkomolila) přeji vám hezkou dovolenou.

Veroniko, Ivčo a všechny ostatní co jste si koupily hezké oblečky gratuluju. Nechcete vybrat i pro mě? Já asi nejsem ani ženská, mě nakupování obleků pro sebe děsně nebaví. Hlavně to zkoušení. POtřebovala bych aby mi někdo oblečení vybral a odzkoušel. Na sraz jdu dnes v kostýmku starým 4 roky, chtěla jsem si koupit něco nového, peníze jsem měla stranou, ale nedokopala jsem se k tomu.
Jediné co mě baví nakupovat jsou hračky, knížky a oblečení pro děti. Myslíte že jsem normální?

Už jsem toho dnes napsala až moc, jdu trochu uklidit kuchyň než se děti vzbudí.
Jsem naštvaná na manžela, ale to asi není v našem deníčku nic vyjímečného, že? :-))

Ahoj Lola se spícíma dětinkama

Lolinka
Kecalka 338 příspěvků 29.05.04 06:14

Oprava, na travičce se Leničce líbilo čůrat více než doma…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.05.04 10:09

Ahoj holky a dětičky, tak se po dlouhé době já ostuda ozývám a konečně se mi povedlo přelouskat vaše příspěvky v minulém i tomto deníčku,což mi zabralo s přestávkami asi týden.
Moc obdivuji studující holky jak to všechno zvládají a ještě vše na výbornou.Zajímalo by mě,kdy se vlastně učí.Ani jsem nepostřehla co to vlastně studují.Sama mám v tomto ohledu resty,protože si budu muset také co nejdříve vzdělání doplnit,abych nakonec nebyla z těch,co budou utírat pouze ty zadečky a bakalářky dělat odborné práce.
Musím teď ale počkat,až děti trochu odrostou,nevím totiž,kdy bych pak už spala a vykonávala ostatní biologické potřeby.

Kristýna se má,že se jeli ohřát na jih za sluníčkem,tak ať si to hezky užijí.Teď počítám,že nejspíš ještě sedí v autě po probdělé noci,takže jí asi do smíchu zatím není,ale pár hodin spánku to určitě spraví a dovolenou si užijí se vším všudy.

Šulánkovi musím blahopřát ke geniální holčičce u nás nic podobného zatím nehrozí.Musím se přiznat,že na to trochu prdim,protože jen jsme vydrezůrovali na nočník Nika,už aby jsme začali od začátku s Patrikem a na to nemam nervy ani tolik času.Pořád si ale říkám,že se stejně všechny děti nakonec na ten záchod naučí chodit tak snad nebudeme vyjimkou.

Ivčo vy se tak máte,že už jste tak pokročilí ve stavbě domu!!!!!!!!!!!
To jak jsi popsala tu halu,to musí být bomba!!!!!!!!Taky bych byla blahem bez sebe.Nemohla by jsi mi zjistit prosím tu firmu na schody?Myslím přesný název.Fakt je,že než mi budem objednávat schody tak ta firma třikrát zanikne a pětkrát změní majitele.ale co kdyby.Už se těším na fotky.Co nejdříve je dodej,nemůžu se dočkat.
Ještě jsem se chtěla zeptat,jestli máte na domě okna dřevěná nebo plastová.Předem dík za odpověd.Budu tě možná podobnými dotazy bombardovat e-mailem,tak doufám,že ti to nebude vadit.

My teď máme úrazové období hlavně s Patrikem.Je to všetečka a vleze úplně do všeho,to jsem nezažila.Nik byl taky hodně čilý,ale na Páťu hned tak někdo nemá.
Na hlavě má neustálé boule,modřiny a škrábance a hlavně mi v Zoo v Praze spadl z kočáru přímo na hlavu na betonový chodník.
Uprostřed čela mu narostla boule jak ping pongový míček černě zalitá,aby ji někdo nepřehlédl.Naštěstí se to obešlo bez následků.Jen jsme řešili dilema,jestli ji zamáčknout kovovou dvackou(to chtěl manžel) nebo ji nechat být(to jsem chtěla já).Nakonec jsme ji nechali a Patrik už tam má jen žlutou modřinu.Stalo se to přesně před týdnem.
Tyhle děti jsou v tomto věku nevyzpytatelné.

Ozývám se jen občas je to ovlivněno počtem dětí na oddělení a jejich stavem,takže někdy se kopeme nudou a někdy nestíháme wc.
Budu psát ale i kratší příspěvky.Kolikrát chci reagovat,ale pak zapomenu na co.Budu si dělat poznámky.

Všem holkám a rodinkám ,kteří se chystají na dovolenou přeji ,ať jim vyjde počasí a hezky si to tam užijí.NIKA

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.05.04 13:18

Ahoj všichni!

Ozývám se taky po delší době - ta střevní epidemie nám dala pěěěkně zabrat a ještě máme dozvuky = takže pořád dietka.
Já si vždycky říkám, jak Honzík už Verunku dohání a pak vyjde nový deníček a já si sednu na zadek, že to snad neni možný! Je fakt tak šikovná!

Trochu tady smutnim, že naše účast na dalším srazu se tentokrát nebude konat ani náhodou - spíš si plánujem cestu do Motola… ale příště se hlásíme dopředu už v rozšířené sestavě! (když nám do toho něco nepředvídatelnýho nevleze). No co cesta do Motola je taky dobrá ne? zvlášť když se už konečně zbavim toho „baťohu“, kterej se stává strašně obrovskym - z mého pohledu. Takže jsem moooc ráda, že těhulky přibejvaj!!!! … a vlastně mě vystřídaj. Jen si to pěkně užijte - já nadávám, protože už se mi to zdá dlouhý, ale je to neuvěřitelnej proces!

Venku je nááádherně, takže doufám, že to zahnalo všechny depky, co jsem si všimla, že tu proběhly - i já jsem jak jojo s náladou a teď se mi zase zdá, že to ošklivý počasí bylo lepší na „nošení baťohu“ na břiše než vedro - ale rozhodně je to optimističtější!

Taky smekám klobouk před studentkama! to by mě teď asi taky nikdo nedonutil.

Jinak s boulema jsme na tom podobně jako v předchozím komentáři - neustále nějaká na hlavě, nohy ruce posetý modřinama a odřeniny jsou taky na denním pořádku - tak jsem jen zvědavá, co budu dělat se dvěma takovejma! asi se picnu anebo se budu muset jen smát. Já se strašně těšim až ten novej přírůstek vyskočí - těšim se, že se konečně uvidíme a jsem zvědavá co na něj bude Honzík říkat - zatim ukazuje na břicho a řiká ba (brácha) - „jen jestli to neni sestřička“ - smějeme se mu. Jen nemá teď moc rád, když vyhrnu triko a to břicho vystrčim - zamračí se a triko mi shrnuje dolů - snad to neni počátek žárlení. Ani můj pupík už ho nebere, asi že je úúúplně vylezlej.

Taky se přizám, že jsem byla nakoupit pár novejch úplně mini oblečků - no to je teda radost! Bylo to moc příjemný a tak se těhulky máte na co těšit! Honzík je zimní, takže vlastně vůůůbec nemám představu, do čeho se takový červencový baby oblíká… a taky jsem tam okukovala ty krásný barevný letní oblečky, co jste si všichni začaly pomalu pořizovat - a tak se moc těšim, že tam v srpnu vlítnu a taky si něco pořídím, budou-li mé proporce toho hodné.

No mějte se krásně a užívejte si letního počasí!
Marta a Honzík + 1

Petrus1
Kecalka 500 příspěvků 29.05.04 18:36

Ahoj Lolo a ostatni,

Lolo ty jsi ale ranni ptace. Vstavat ve 3-4h pro tebe neni problem? Tak to by me uplne odrovnalo. Fakt je, ze mas vlastne veskery svuj cas straveny s detma. V kolik rano vstavaji?
Ja chodim spat po 23h a stavam v 5.30 a stejne jsem mrtva a musim si dat aspon pul hodky slofika s Lukaskem v poledne. Mozna bych to zvladla i bez toho, ale rikam si, ze se nebudu premahat kuli druhymu miminku…
Stejne jeste netusim, jak to budu delat, az se narodi. S Lukaskem jsem vydrzela v posteli klidne do 11h, kdyz byl malinkej. Nekolik mesicu se budil po 1,5-2h na kojeni celou noc, no hruza. Modlim se, aby druhej mrnous takovej nebyl. Nerada bych Lukyho zanedbavala, ale bojim se, ze to tak zpocatku dopadne. To je asi jedina vec, co me trochu na druhym mimcu trapi.
Pokusime se nejak presvedcit aspon tchyni, aby prijela na 3-4 tydny kolem porodu a pomohla mi. Radsi bych moji maminu, ale ta cestu sem nezvladne.......Je strasnej nerv a na letisti by se na 100% ztratila, navic nemluvi vubec zadnym jazykem.

Za chvili jedu pro Adama na letiste a uz ted se klepu toho najezdu na dalnici s 4 pruhama v kazdym smeru a rozjetyma autama.....

Jeste jdu vzit Lukyho na pul hodky ven, ma novyho nakladaka.

Petrus

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 29.05.04 22:25

Ahojky holky a kuratka,

uz davno jsem tady mela prepsat SMSky od Kristynky a Lukyho, ale nejak jsme to casove nezvladly, takze nejdrive, co nam napsali vceraa vecer 21.32h:
„Tak uz jsme na ceste, jsme nekde u Humpolce:-) Luka usnul pred chvili - doufam, ze mu to vydrzi:-) Ozvu se z cile. Pozdravuj V. a ecko. Pa pa Kristyna“

A dneska v 10.35h prislo toto:
„Dobre poledne z Belehradu:-) Dorazili jsme asi pred hodinou, cesta 13 hodin, Luka vetsinu prospal. Je to maly hrdina:-) Uz se opijime rakijou, to budeme pekne vypadat:-) Pozdravuj Verunku a holky z ecka … K+L“

Tak to je parada, cestu zvladli na 1* vcetne Luky a ted si uz urcite krasne uzivaji rodinky na Jihu, budu informovat dale dle doslych SMSek. Tot vse z primeho opozdeneho prenosu…

Papa

zpravodajky Sulanek a Verunka

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 29.05.04 23:34

Ahojky kocky a kotatka,

to byl dneska ale krasny den, co? My si ho tedy uzily uplne nadherne, vetsinou venku…ale poporadku…

Vcera vecer jsem zase po hoooodne dlouhe dobe vyrazila bavit se mimo domov, 2 kolegove z prace poradali odchodnou a ja nesmela chybet, byli a jsou to 2 blizci a oblibeni kolegove… Docela jsem mela hruzu z toho, jak zdrhnout a co tady budou delat, kdyz se Verunka probudi. Uspavani se povedlo docela brzo, ve 20h uz spala jako spalek, v te chvili zavolala segra, zda pro ni prijedu na metro (vracela se z Moravy), takze jsem na sebe nahazela nejake hadriky, primazla rty a vyrazila pro segru a pak hnedka na tah… Akce byla skvela, seslo se tam i par byvalych kolegu a asi naposledy to bylo ve stare, skoro puvodni sestave … nejak nam pribylo v posledni dobe novacku … ti jsou taky fajn, ale znate to, vzpominky jsou vzpominky… Bavila jsem se opravdu moc dobre, ani jsem nevnimala, jak cas rychle utika a najednou se blizilo k pulnoci, tak jsem jen tak pro formu zavolala babi, jak to jde … a ona, ze Veru se probudila a ze se ji pokusi uspat a at se bavim, jenomze akce uz stejne byla u konce, takze jsem to okamzite zabalila, pribrala 2 spolucestujici, kteri bydli pobliz a pospichala za mym kotatkem … doma klid, tak jsem nakoukla do loznice, kde u Verunky lezela i babi a septem se zeptala, zda V. spi …a v tom okamziku se kocicka moje milovana po:,–(ila a radostne vykrikla „MAMA, MAMA, MAMA“ … dojalo mne to temer k slzam … rychle jsem ze sebe vsechno svlikla a sup k ni pod perinu, byla taaaak stastna, ze tam jsem s ni a pul hodky mne ozuzlavala z kazde strany a nechtela mne pustit, tak jsme slastne usnuly spolu v naruci. Holky, na sraziku bylo fajn, ale pro tenhle pocit mi muze byt veskera zabava opravdu ukradena!!! NEvim, zda nejsem nejaka vadna, ale neumim si predstavit byt bez Verunky jedinou noc … a vim, ze to jednou prijde a treba to ani nebude trvat tak dlouho …

A rano, misto vyspavani, byl brzky budicek, asi od 5ti vysavani a kolem 6h si chtelo moje kotatko cist, tak jsem ji vysvetlovala, ze preci nemame v pelisku knizku, tak nemuzeme cist a at jeste haja, jenomze ona mne prevezla, zvedla polstar a vytahla knizku, kterou jsem tam schovala den pred tim, aby ji nemela na ocich a nechtela si cist hnedka brzo rano … ha, ha… to jsem ji tedy podcenila:-)))

Dopo jsme si nejdrive s Verunkou hraly a tak trochu uklizely a asi neco pred 10 hod mi hupsla do klina, zvedla triko, prisala se a usnula jako spalek … tak jsem ji prenesla prisatou na prsu do loznice a prelozila do postele, ani okem nemrkla a spinkala tak sladce, ze jsem ji hnedka musela blysknout a hodit do galerky:-) Spala 1,5h a hlavne mi narusila vse, co jsem mela naplanovano. Na Zlicine jsem si mela kolem 13h vyzvednout kamosku z porodnice s Elinkou, ze si udelame vylet na Toulcuv dvur a Verunka mela spinkat v aute … vse bylo nakonec jinak a holcicky jsme si vyzvedly skoro o hodku pozdeji, ale odpo se nadherne vyvedlo, holcickam se zviratka mooooc libili, posvacily v prirode, fotily jsme jako o zivot … proste parada, jenom skoda, ze nejakym zahadnym zpusobem zmizely kuzlatka, proste tam uz nejsou, to je skoda! Ani prase Blazena se neukazala, smrdelo to vsak u ni docela vyzivne:-))) Pak jsme se vydaly na kaficko a mnamku k nam domu a najednou bylo docela hodne hodin, tak sup do auta a jely jsme je odvezt na Zlicin a pri te prilezitosti cumly do Metropole a utratily opet spoustu penizek, ach jo:-))) Ja mam vsak oranzove triko a oranzovou letni kosili (uchylka pokracuje, ha-ha), babi ma 2 barevne krasne trika a Verunka letni ohoz-kalhoty,tricko a halenku na raminka k tomu (vse jako komplet), proste naaaadhera! To jsme poridili hnedka v prvnim kramecku a pak uz jely radsi domu, bylo docela pozde. No proste naaaadherny den!

Mam tady jeste nejake poznamky, na co chci reagovat, tak uvidime, zda to zvladnu jeste ted nebo az zitra…

Zatim papa a dobra nocka

Sulanek a Verunka

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 30.05.04 00:03

Tak tady je jeste kratke pokracovani (uvidime, jak dlouho vydrzim, nez se mi ocicka definitivne zavrou)…

Tak hlaseni e-e a chozeni na nocnik nadale uspesne pokracuje a funguje 100%ne, je to zcela neuveritelne… dokonce jak mi Verunka usla dopo u prsa v sede, nemela plinku a tak jsem ocekavala, ze budeme mit nehodu a budeme susit postel … dokonce jsem mela cukani, ze ji tu plenu ve spanku na:,–(im, ale nakonec jsem to psychicky ustala a vydrzela a svete div se, Verunka zadnou nehodu nemela, vzbudila se za 1,5hod, zabusila na dvere a zaknourala, ze uz je vzhuru, tak jsem ji od tech dveri popadla a bezela s ni k nocniku a tam to slastne pustila … mely jsme radost obe dve a to velikaaaaanskou!!! Taky jak se tady jeste pak vycurala do nocnicku a ja zrovna nebyla po ruce, babi na mne vola, at se jdu podivat, ze to musim videt … a predstavte si, ze jak ji vzdycky po vykonani potreby utru kacenku, tak ona sebrala ubrousek a taky si ji utirala, no proste je to sladousek nejvetsi.

Na venek jsem ji plenku vnutila, i kdyz nechtela, hnedka v aute hlasila e-e, tak jsem ji vysvetlila, ze tady nocnicek nemame a ze muze do plinky, kdyz ji ma, moc se ji to nelibilo, ale nezbyvalo ji nic jineho. Na Toulcove dvore jsem ji plinu na chvili i sundala a na e-e jsme nekolikrat zkusily pokropit travicku, ovsem bez uspechu, zatim tam ma asi psychologicky blok. Po pul hodce nacvicovani jsem ji zabalila a hotovo. Doma pak zase chodila poctive na nocnicek i kdyz tady byla navsteva, takze si myslim, ze mozna i pochopila, ze kdyz neni nocnik, neda se nic jineho delat, ale kdyz je tady, tak se pouzije! No uvidime, co bude dale. Kazdopadne spotreba plenek u nas rapidne klesla, co ja s nimi budu delat, to fakt netusim:-))) KDyz bude nejhur, usporadam vyprodej kusoveho zbozi … mam je totiz vsechny vybalene z obalu:-))) … ale zatim nepredbihejme udalosti, ze jo?
Kazdopadne na radu Kristy a Petrus se kouknu i po tom prenosnem nocniku, treba by to melo uspech, diky za radu. To curani venku budeme zkouset, vsak ono se jednou zadari, ale kdyz treba jedeme autem, tak je pro mne nemyslitelne zastovovat kvuli curani, kdyz jedu po okruhu ci dalnici a nejsem si jista, zda by to dele Verunka dokazala drzet … co pak s tim? Holky, to vam jsou problemy, co? Ale nikde o takovych detailech nikdo nepise…

My mleko v lahvi a vubec jakekoliv napoje v lahvi ci v hrnicku na noc nedavame, Verunka ma pouze prsa, ale to je taky mliko, ze? Co pak radis PEtrus? Kdyz kojim, tak samozrejme je to vecer, v noci a rano a to uz fakt nejdu mit zuby znovu … jaky je na to nazor? Jinak lahvicku nepouzivame vubec, jenom pitka od Nucku a Aventu a odsud pije pouze caj, do budoucna po odstaveni budu podavat z pitka i pripadne mliko, ale dle chytrych rad ne na noc…

Ivi, ty uz si urcite uzivas na sraziku a verim, ze se mooooc dobre babis a Mojanek zatim chrupci u dedy s babi, jen to holka radne roztoc!!!
Baracek dle popisu vypada naaaadherne, to svetlo musi vypadat uzasne a vubec popis te haly vcetne dlouheho lustru je bomba, moc se tesim na fotecky a doufam, ze se rada pochlubis a posles! A jen se chlub a bud na to dilo pysna, mas byt na co! A kdy by jste se meli stehovat?
Mojanke je super palicak, proste ho nic neodradi, v zivote se mu to jednou bude mooooc hodit!
K tomu 40. vyroci svatby …co takhle jim koupit nejaky zajezd a poslat je na neho … takova doba spolu si uz zada neco vyjimecneho!
A to ze Mojanek cura i 4× za sebou je spise zpusobeno tim, ze se poradne nedocura a zveda se z nocniku i pri nedokonceni celeho dila, urologicke problemy bych videla az na poslednim miste…

HOLKY, OCICKA vypovidaji sluzbu, musim to zabalit a jit se ulozit do vodorovne polohy!
Mejte se bajo a zitra si tu krasu uzije taky bajecne…

Sulanek totalne ospaly a hajajici Verunka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.05.04 00:38

Ahoj!

Právě jsem se vrátila ze srazíku a nejspíš se ještě vrhnu na nějaké domácí práce, abych ?rozdýchala? telefon s manželem? Naši celý víkend hlídají neteř (má rodiče v čudu : - ))) ) a tak mě napadlo jí nabídnout, jestli by s námi nechtěla jet v neděli do těch Kladrub. Byl tam u toho i můj brácha, který to schválil. Dneska mi nesměle volal taťka (milovník koní), jestli by mohl jet s náma, pokud budu mít volno v autě. Tak jsem ráda souhlasila ? aspoň nás bude víc na hlídání Mojánka a můžem si užít koníčky v dostatečné míře, říkala jsem si (a trochu mi bylo trapné, že jsem mu to nenabídla sama od sebe). Jenže to jsem ještě netušila, jak se to zase zvrtne? Brácha odjel v pátek v noci za mým manželem do Německa na motorky a jen tak mezi řečí mu sdělil, že se chystáme s Mojánkem do Kladrub. Takže manžel mi dnes asi v devět večer volal, cože to slyšel o našich plánech. Proč jedem bez něj a tak. Vysvětlila jsem mu, že je tam den otevřených dveří, který je pouze jednou za rok, takže bych tam ráda jela. Prý můžeme jet i jinam na koně a že chce jet s námi. Pak byl dotaz, jestli se mnou jedou naši. Tak jsem řekla, že beru Lucinku a možná tátu. To byl poslední hřebíček do rakve. Vyslechla jsem si: Tak si jeď! a pak mi položil telefon. Zkazilo mi to úplně zábavu, zbytek srazu jsem proseděla v koutě. Ostatní se teď vrhli do víru tance, tak jsem odjela domů. Nějak to nedokážu hodit za hlavu a bavit se. Ach jo! Je to opravdu tak nenormální, že sebou někam vezmu svýho tátu??????????­??????????? Znamená to, že mu tím snad dávám před manželem přednost nebo co? Já už jsem z toho fakt hotová? My už spolu nedokážem vyjít ani když jsme stovky kilometrů od sebe : - (((. Nejhorší je, že manžel určitě čeká, že si nedovolím tam jet a zruším to, když mi dal najevo, že se mu to nelíbí. Ale já se toho vzdát nehodlám, jelikož původně jsem tam chtěla jet hlavně kvůli sobě, protože koně miluju!!! On nás ochudí o 4 dny svého času a jede si za svým koníčkem (motorkama) a já mu neřeknu ani slovo, ještě ho v tom málem podporuju. A já musím poslušně čekat, až mi zorganizuje můj čas?
Kdyby se tam dalo jet kdykoli, tak pojedu ráda s ním, ale když to prostě nejde, tak se toho mám vzdát jen proto, že není doma???

Když jsem přijela domů, byl tady hroznej randál. Tak jsem se v duchu rozčílila, kdo si to dovoluje dělat o půlnoci takovej rachot a mít puštěný rádio na plný pecky. Pak jsem šla otevřít okno a v tu chvíli mi to docvaklo! V Hradci má dnes koncert Kabát a ta jejich aparatura je vskutku ďábelská, protože ač se to koná na druhém konci města, slyším srozumitelně každé slovo (jako by mi zpívali za barákem).
Ale teď to nějak ztichlo, tak to asi zabalili?

Mějte se krásně!
Dobrou noc přeje zdeptaná Ivča

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.05.04 00:44

Šulánku,
díky za nápad ohledně toho dárku našim. Původně jsme taky něco takového zamýšleli už kdysi (před pěti lety) a naši nám řekli, že jsou nejspokojenější na zahradě, kde mají své pohodlí a že v jejich letech (taťka letos oslaví 66) je to cestování pro ně už unavující a že maj odcestováno. Je pravda, že na dovču jsme s nimi od malička jezdili každý rok - v létě i v zimě. Projetou mají téměř celou Evropu (na to se vrhli hned po otevření hranic : - )))) ). Mamka by určitě navíc řešila, že nemá co na sebe, kdybychom je poslali na nějaké lepší místo : - ))). Tak ještě budem pátrat v jiných vodách…
 Ivča

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.05.04 00:46

Milý Šulánku,
z toho,co píšu níže pochopíš, že jsem se moc „nebabila“ : - ))).
Mojánka jsem nakonec nechala u tchyňových spát, abych se mohla vrátit kdy chci…

Petrus1
Kecalka 500 příspěvků 30.05.04 04:01

Ahoj Ivco,

Teeeda musim rict, ze temer pokazde, kdyz o svem manzelovi pises, tak nechapu, jak s takovym chlapem vubec muzes vydrzet. Ale verim, ze ma i svetle stranky, ktere tu jen nepopisujes, jinak by jsi si ho nevzala, ze. Kazdopadne to zni, jako kdyby to byl strasnej previt, promin, ale to je jeste mekky vyraz.
Vubec bych si nevsimala toho telefonu, sebrala Lucinku i tveho tatu a jela! Samozrejme, ze si svuj volny cas muzes zoragnizovat po svem, nezije tvuj manzel jeste v minulem stoleti?

A je moc skoda, ze jsi si neuzila ani ten sraz.
Mej se fajn a zapomen na to, pokochejte se pohledem na krasne koniky…

Petrus

Petrus1
Kecalka 500 příspěvků 30.05.04 04:22

Sulanku,

Tady nedoporucuji po vycusteni zoubku vecer ani kojit, tudiz zadne uspavani u prsa. Jak sama pises, i to je mlicko :) Ditko se ma naucit usinat samo a ve sve postylce a i ve svem pokoji. Tady temer nikdo s detmi v posteli nespi a vetsina deti opravdu ma od malinka vlastni pokoj. Ma to velkou vyhodu, ze dite spi vklidu, nerusi ho tva pritomnost, otaceni v posteli......
Mozna to zni tvrde a drsne, ale vubec neni.

Kojeni ani mliko v noci uz vubec nedoporucuji z mnoha duvodu:
1.zoubky, 2, dite se kuli tomu budi a nema svuj dlouhy spanek, 3.potreba curani, 4.zbytecne tloustnuti a tim vypestovana potreba „jidla“ i vnoci atd.

Luky usina sam asi od 4 mesicu a vlastne nikdy nebreci (s par vyjimkama, samozrejme). Asi od roka ma svuj pokoj a to se obeslo bez jedineho breceni. Spi mnohem klidneji a dele. Jakmile vecer usne, spi do tech 5.30-6h. Nekdy se pred tim jednou vzbudi, tak prijdu, pohladim, prikreju a hned odejdu. Do 5 min zase usne.

Co ti budu popisovat, sama jsi si tohle urcite precetla v knihach.....

Zato jste sikulky, ze uz nemate lahvicku. Ja mu do ni davam mliko. Ostatni pije z hrnecku. Ale jak uz jsem hodnekrat psala, on toho vypije strasne malo. To zase trapi me, ale snazim si rikat, ze si snad vezme, kolik potrebuje.....Proto mu tu lahvicku na mliko nechavam, aby aspon neco vypil.
Ted jsem prisla na jednu fintu. Strkam mu lahev pri vecernim oblikani a baleni pliny, stejne tak v poledne, u toho neco vypije, huraaa. Sice ma ted asi polovinu mlika nez predtim (tak asi 250-300ml), ale aspon neco. Pak cistim zuby a rovnou strcim do postylky.

Tak koncim,
Je moc fajn, ze jsi si uzila vecirek s kolegama.

Petrus

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.05.04 07:10

Milá Ivčo,
Nemáme mi stejného manžela?Musím tě uklidnit,ale mám doma něco podobného.Také mi dokáže přesně takhle zkazit potěšení z výletů,akcí a podobných radovánek.
Nechápu ale,že nikdy neumím po deseti letech manželství odhadnout jeho reakce,jelikož jsou různorodé.Někdy nadšeně souhlasí jen ať si jedem a hezky si to užijem,jindy se urazí,cítí se ublížený a ochuzený o zážitek s námi a zachová se jako tvůj manžel.
Bohužel pro mě, to také jako ty neumím hodit za hlavu a akci mám zkaženou.
Nic si z toho nedělej,nejsi v tom sama,ale dá se s tim žít.Myslím,že jsou chlapi s horšími chybami a ten můj má spoustu jiných kladů.Mohu doporučit a nejen tobě knížku právě v prodeji:Proč ženy neumí číst v mapách a proč muži neposlouchají.Tak nějak ten název je,prodávají i druhý díl a měla jsem to pučené od ségry.Teď už alespoň z části chápu myšlení chlapů,které je tak odlišné od toho našeho.Při čtení jsem vykřikovala věty"tak proto", nebo "aha tak už vím,proč tak reaguje atd.,protože je tam fakt dobře vysvětleno,jak funguje mozek u chlapů a jak u nás.Oni za to jací jsou chudáčkové ani nemohou.HA HA.To za všechno může matka příroda.No nic ,jdu chvíli pracovat a pak ještě něco přihodim.Ahoj NIKA

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 30.05.04 12:56

Ahojky Petrus,

to je docela drsarna, nekojit na vecer a v noci, znam malo kojenych deti, kteri u kojeni hlavne vecer neusnou … to by preci kojeni temer znemoznovalo. Nemyslim si, ze mam v prsech nejake zavratne mnozstvi mleka, Verunka je zuzla spise na uklidneni a pomazlani, ale neco v nich je, to zase jo.

Urcite je dobre, ze deti usinaji samy a pokud jsou ve svem pokoji, taky fajn, ale asi zalezi na tom, jak to dite bere a jestli je tak spokojene … mozna namitnes, ze je to otazka zvyku a vychovy a mozna mas i pravdu, nicmene metoda vyrvani mi zcela nevyhovuje. Vim, ze chytre knihy pisou, jak na to a nektere z vas to i vyzkousely, ale ja bych na to nemela nervy. Kdysi jsem to zkusila a bylo obdobi, kdy Verunka usinala u kase z lahve a bylo to ok, pak vsak prisly nejake nemoci a zuby a vse bylo jinak a dalsi pokud o vyrvani nedopadl dobre, ja to dlouho nevydrzim a se mnou usina tak spokojene, ze moje intuice mi rika, ze takhle je to mnohem lepsi.

Ja zavedla pitka misto lahve i z duvodu, ze jsem doufala, ze zacne pit trochu mene nez dosud, je to totiz silena nasoska … ale to fungovalo asi tak 3-4dny a ted zase sosa jako o zivot, na druhou stranu si rikam, ze alespon proplachne radne ledviny:-))) S tou lahvi s dudlikem delala neskutecne blbosti a hlavne polivala zem i periny a mela z toho desnou radost, podlahu pak mela tendence cajikem vytirat, to to u nas vypadalo jako u cunatek. Z pitka temer nic nevylije a je klid, i kdyz si nasla taky zpusob … nasosnout do pusy a pak to poustet ven, taky naramna zabava, nastesti ji to napadne jednou za cas:-)))

Sice nic nepises o ceste na letiste pro Adama, ale asi vse dopadlo ok a 4 pruhy jsi bravurne zvladla, jsi sikula!

Papa

Sulanek a spinkajici Verunka

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 30.05.04 13:10

Ahojky Ivi,

no to je mi moc lito, ze ti manza zkazil na sraziku naladu, potrebuje zrejme zakousnout, fakt! Urcite je jinak fajn, ale co prezentujes o nem tady na emimcu, vyzniva fakt, ze je to chlap na zabiti!!!:-))) Vis, nevim proc to manzove a pritelove delaji, ale mnoho z nich se v tom primo vyziva kazit svym parnerkam radost a zabavu, zarli totiz na to, ze jsme nekde jinde nez s nimi a dokonce se bavime. Presne takto to je ve tvem pripade i s tvymi rodici, on proste a jednoduse zarli!!! Neco podobneho by mne totiz urcite cekalo s basnikem, byli jsme spolu jenom chvili, ale kdyz jsem byla nekde bez neho nebo na vikend u rodicu, byl z toho ohen na strese … on chudacek byl totiz psychicky rozlozeny a nechapal, ze mohu dat prednost nekomu jinemu nez jemu. Samozrejme ze bylo ok, kdyz on sel hrat tenis, sachy ci karty a vratil se kdyz on chtel, pravda vzdycky ocenoval, ze ja nemam zadne kecy a ja to povazovala za uplne normalni, proc bych taky prudila, ze?, ovsem naivne jsem ocekavala, ze nebude prudit ani on. Takhle vlastne zarlil i na to, ze jsem dala prednost tomu dokoncit disertacni praci pred dovolenou stravenou s nim, proste to nemohl rozdychat, ach jo!

Asi je nejlepsi tyhle kecy ignorovat a delat si veci po svem, co jineho ti taky zbyva, preci nechces byt zavrena doma sama s Mojankem po celou dobu, kdy on je v praci ci za zabavou, mohlo by to dopadnou totiz tak, ze z tebe bude uslapnuta putka cekajici zbozne na dobre slovo manzela a nedockajici se … ovsem ty mas Ivi navic nez na toto, jsi smrcovni kocka s nesmirnym charisma a verim, ze kdyz se prestanes temi kecy trapit, vyhrajes a bude ti lepe, urcite vis, proc jsi si toho chlapa vzala a proc ho milujes, takze tyhle jeho vrtochy je potreba bud ignorovat, nebo si s nim o tom promluvit … i kdyz pochybuju, zda by to pomohlo, zarlivci to stejne nepochopi a nikdy nepriznaji, ze je to zarlivost.

Verim, ze si ted konicku v Kladrubech nadherne uzivas i s tatou a neteri a uz nejsi tak smutna!!!

Kabati museli byt sila, kamos na nich byl na Bazalech v Ostrave a desne si je chvalil … jeeee, ja bych na ne tak rada vyrazila taky!!! No snad pristi rok…

Tak papa a mejte se s blondatym andilkem bajo

Sulanek a Verunka

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 30.05.04 13:13

ne ‚pokud‘ ale ‚pokus‘ … maly preklep …stejne jako u Ivi „babila“ misto „bavila“… ale vy mne chapete, ze?:-)))

Sulanek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.05.04 13:22

Samozřejmě,že má své světlé stránky, někdy si s ním připadám jak v ráji, ale průšvih je to, že pak musí následovat něco takového, abych se asi zase vrátila zpátky na zem…

Když jsem o tom mluvila včera se svou spolužačkou-psycholožkou, tak mi na to řekla, že mého manžela štve asi právě to, že jsem (přehnaně řečeno) dokonalá. Nikdy na něj nekřičím a to je právě to, co mu možná chybí, proto se mě snaží provokovat čím dál víc a říká si, že už přece jednou vylítnout musím… Je fakt, že kolegové v práci na mě taky chystali špeky (jako že mi omylem třeba smazali celodenní práci apod.) a čekali, kdy už je konečně seřvu jaký jsou pitomci. Jenže já to vždy přešla v pohodě a snažila se to nějak vyřešit bez zbytečných „ztrát“. Zvlášť jeden kolega (bylo mu přes 45) mi říkal, že jsem tak hodná, až se do dnešního světa nehodím… Já si o sobě nemyslím,že bych byla až taková světice, ale na ty konflikty fakt nejsem. Jenže ta kámoška mi překvapivě řekla, že vztah bez hádek nemusí znamenat ideální vztah. Že se téhle představy musím zbavit a když prostě něco nastane, tak si prostě třeba zařvat taky (ač se budu muset přemáhat) a ten problém řešit. Celkem správně odhadla to, že já to pak v sobě dusím a pak mi to začne přerůstat přes hlavu a když to ze sebe po půl roce vysypu, tak se manžel nestačí divit, co všechno mi na něm vadí (když se pořád tvářím tak spokojeně) : - (((.
Asi budu muset přestat bejt hodná holčička a změnit se ve zralou ženu, která si umí pro:,–(it svou i za cenu nějaké domácí bouřky… Ale bude to tááák těžké!
Ahoj
srábek Ivča : - )

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 30.05.04 13:23

Ahojky holky a kuratka,

Verunka od 11h sladce spinka, obed tady voni, ale jeste neni nalozeno, tak tu chvili vyuziju k dalsim poznamkam na mem papire ze vcerejska:-)

Lolo, ty jsi ranni ptace, to snad ani neni mozne takhle fungovat! Ja sice ted vstavam taky docela brzo, ale fyzicky se z postele jen tak nevykutalim … nicmene vstavam pouze z donuceni me dcery, jinak bych spala az bych brecela. Od prirody jsem spise sova, takze kdyz s Verunkou nevytuhnu vecer u uspavani, vysedavam u PC ci jine cinnosti tak do pulnoci … i kdyz na Esterku rozhodne nemam, ta holka snad nespi vubec!
Taky jsem za, aby se Hastrmanice zamluvili na pristi rok, verim, ze se jako particka udrzime, navic nove tehulky nam daji stavu smiseneho denicku a bude to taky i o miminkach, ze?:-)))
Doufam, ze ty jsi si srazik skvele uzila a ze ti ho nikdo nezkazil tak jako Ivce. S tou Zorkou je to smutne ze ji nacapali, ze nema moc naklizeno … jenomze objektivne receno, je lehke udrzet byt v poradku, pokud nemate dite, ze? U nas to tedy jako v klicce v prubehu dne nevypada, pred kazdou ohlasenou navstevou musime poklidit, aby se nezhrozili, kam to vesli …preci jenom ty hracky po celem byte udelaji sve…
A prozradis, na jake studium se chystas?

Obed je na stole, jdu naplnit zaludek a mozna se sem jeste vratim.

Mejte se zatim fajn a papa

Sulanek a Verunka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.05.04 13:28

NIKO, aspoň trochu si mě fakt potěšila, že v tom nejsem sama…
Mám doma podobnou knížku - Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše (nebo tak nějak). Sice člověk pronikne trochu do jejich myšlení a snaží se to pochopit, ale stejně se nezbaví pocitu, že mu ten člověk nějak ubližuje… Stokrát si můžu říkat, on to tak nemyslel, ale stejně se tím žeru třeba měsíc („protože JÁ bych mu nikdy tak hnusnou věc neřekla“ - když jsem tuhle větu řekla včera té kámošce-psycholožce, tak se zděsila, že je to to nejhorší, co můžu chlapovi říct, protože tím z něj udělám (lidově řečeno) hroznýho hajzla a to téměř žádnej chlap neunese!). Tak budu muset asi na nějaké kurzy Jak na chlapa : - ))).

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.05.04 13:35

Jo a s tím (ne)odhadováním reakcí svých manželů jsme na tom taky stejně. U naprosto stejné věci jednou jásá a podruhé je naštvaný…
Ten výlet do Kladrub jsem naplánovala vlastně kvůli tomu, že mi vyčetl, že nedokážu pro Mojánka zorganizovat nějakou jinou zábavu, než ho vzít na pískoviště : - ))). Že manželka jeho kolegy se sebere a vezme děti třeba na hory nebo někam do přírody a já furt trčím doma… Co k tomu dodat???

A ještě k těm rodičům: Dokázala bych pochopit, kdyby měl s rodiči špatné vztahy a nestýkal se s nimi, že by asi nechápal, proč já mám potřebu je vidět. Ale on s nimi má vztahy dobré, pravidelně každý víkend je navštěvujeme a když jede na nějakou akci ohledně motorek nebo lyžovat atd., téměř vždy sebou bere svého tátu, což já nechávám bez komentáře (proč by taky nemohl jet?). Ač bych taky někdy byla radši, kdybychom vyrazili jen my tři jako rodina a dědu nechali doma : - )…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.05.04 13:36

Zprávy z výletu : - ):

Dopolko jsem u našich naložila taťku a neteř s tím, že ji hrozně bolí hlava, ale vzala si prášek a snad ji to cestou přejde. No, nepřešlo, ba co víc, stavěli jsme každých 10 minut za účelem blitíčkování. Mám dojem, že na ni sedla ta viróza, kterou si hodně z nás zažilo na vlastní kůži : - (((. Do Kladrub jsme dorazili v 10 hod., Mojánek byl nadšen, volal ?ijá, ijá?, ?supi, sup? (cupi cup) a když se povozil v kočáře taženém dvěma bělouši, byl na vrcholu blaha. Pak jsme ještě prošli stáje (byla jsem nakonec ráda, že jel taťka s námi, protože Mojánek chtěl vidět na koníky a tím pádem se chtěl pořád nosit) a když jsem viděla, jak se tam Lucinka plouží a občas zalítne s igeliťákem u pusy někam do kouta : - (, zavelela jsem k odjezdu (asi v půl 12), aby si mohla doma lehnout. Hlavní program tam začíná až ve 14 hod., ale myslím si, že tam bude dost narváno (takhle jsme si mohli všechno projít v pohodě, bez tlačenice). Budou tam různé ukázky jízdy na koni, jízda spřežení, předvedou tam dvoje letošní hříbátka-dvojčátka, ale už jsem to vzdala, odpolko tam znovu nejedem (i když by mě to moc lákalo).Ale v autě je vedro, tak nechci chudáka Mojánka mučit.
Přijeli jsme domů, dala jsem mu najíst a teď chudinka odpadl.

Cestou jsme projížděli přes Lázně Bělohrad, tam vám je to krásný!!! Láká mě tam někdy zajet jen tak třeba posedět do cukrošky, projít parky a zas jet domů. Možná tam naplánujem nějaký výlet (i s tatínkem, aby se zas necítil na druhé koleji : - ((( ).

To máme dneska léto, co? Kéž by to už vydrželo?

Ahoj
Ivča a spící Mojánek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.05.04 13:36

NIKO, kontakt na ty schody seženu a pošlu ti to mailem. Okna máme dřevěná, nějak se to k té naší stavbě hodilo víc než plasťáky. Dělali nám je někde kousek od HK, kontakt ti můžu napsat taky.

ŠULÁNKU, kdy se budeme stěhovat, to by mě taky zajímalo : - ))). Každopádně do 12/2004 to musí být zkolaudované, takže teoreticky bychom se mohli nastěhovat do konce letošního roku. Ale já mám obavy z toho, jak zvládnem udělat terénní úpravy v okolí domu (né, že by to byl zas takovej pozemek, ale přece jen to nějakou práci dá). Abychom pak nechtěli vyjít po dešti ven z baráku a nemuseli si brát holínky : - )))))). Navíc - od všech známých mám tu zkušenost, že když se nastěhovali, moc už se jim nechtělo nic dodělávat. Prostě bydleli a hotovo. Můj brácha ?dostavuje? (lépe řečeno přestavuje) už 6 let. Jejich cestička k baráku je o zlomení nohy? : - ). Když brácha přijede domů z práce, radši si dá šlofíčka, než aby dloubal dlažební kostky. Tak se toho taky trochu bojím. Abychom pak nebyli několik dalších let ve fázi rozestavěnosti. Ale nebudu pesimistka, že jo : o )))))).

Lolo, s tou kontrolou od sociálky u Zory to je pěkná podpásovka. Já myslela, že se musej nějak předem nahlásit (protože jsem někde v televizi zaslechla, jak si ty sociální pracovnice stěžovaly na to, že těžko mohou odhadnout reálnou situaci v rodině, když se ty lidi na to mohou připravit ? to zřejmě teda byl jiný případ). A to maj nějaké povolení k ?domovní prohlídce?? Já myslela, že taková věc je možná jen v doprovodu policie? (jinak snad nejsem povinna nikoho do bytu pustit ne?). Těžko posuzovat pořádek v bytě, kde žije člověk sám a v bytě, kde je malé dítě. Já tady mám naklizeno a za 10 minut vypadá byt jak po výbuchu pumy (stačí lehký Mojanův zásah : - )) ). To jsou ale ježibaby!!! (vůbec zřejmě neznaj to heslo: Bordel v bytě, šťastné dítě!). A jak by se o malou asi její manžel staral, když chodí do práce? Držíme jí pěsti, ať to všechno zvládne a zůstanou se Zorinkou spolu.
Ta kámoška, co se odstěhovala od manžela mi včera poslala SMS, že jí manžel napsal zprávu: Malej není jen tvůj, jedu si pro něj. A že neví, jestli to myslel tak, že si ho chce jen třeba vzít ven nebo jestli si ho chce vzít úplně (z čehož by se zbláznila). Je z toho úplně hotová. Dnes ráno mi psala: Snažil se mě pořád ponižovat a vzbudit ve mně dojem, že nic nedokážu, jsem k ničemu a nikdo by se mnou nedokáza žít. Povedlo se mu to. Jsem troska? Hrozný, co??? Pryč od toho?

Ahoj Ivča

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 30.05.04 14:02

Tak mam nadhernou obidkovou chut v puse, mnaaaaam, to byla dobrutka … grilovane kuratko s pecenymi bramborami a zampiony a mrkvickovy salat s ananasem … a ted babi jeste sleha mlicko na kaficko latte … to se tedy mam jako prase v zite:-)))

Niko, jsem moc rada, ze jsi se nam konecne po dlouhe dobe ozvala, uz jsem se chystala napsat ti mailika, ale Ivca te snad vyprovokovala svym dotazem sama:-))) Hlavne ze je vse ok a jsi „pouze“ ve viru normalnich udalosti… Pad z kocarku na hlavu vypada hruzostrasne, jesteze to vsak dopadlo dobre, je to ted vsude temer stejne, ti nasi lumpicic lumpaci mnohem vice a mysli si, ze zvladnou vse, nekdy se jim to ovsem vymkne z rukou a uz je boule ci sram na svete. Verunka ma obcas uplne zcestne napady … jako napr. strasne rada vyleza na cokoliv a tak to zkousela i vylezt na odrazedlo auto a to u televize a sklenene skrinky … babi jako zachranarka letela jako o zivot, nastesti to tentokrat dopadlo dobre, ale je to o nervy … a Veru to klido zkousi i ve volnem prostranstvi a vubec ji neva, ze ji to auto ujizdi, proste ho chce pokorit a hotovo!
Tak vy jste byli v Praze? Az se mi chce rvat jak to ze jste se neozvali!!!:-))) Ale je mi jasne, ze jste asi meli rodinny vylet a casu nebylo na rozdavani, ze? Tak snad nekdy priste!

Marti, jsem rada, ze jsi zase jednou napsala, mas toho urco docela dost a ted ve vedru bude asi jeste hur, svagrova rodila nejmladsi Gabinku v srpnu a to bylo silene dlouhe a horke leto, ktere zacalo uz nekdy v dubnu, no nebylo ji nejlepe, byla cela otekla a ani boty si nemohla obout, chodila v rozsmajdanych cuklich. Ja tehdy byla taky tehotna, ale na rozdil od ni mi brisko jeste nezacalo ani rust… takze preju, at to prezijes v poho a je jasne, ze te na sraziku omluvime, budes mit zcela jine, ovsem hodne prijemne starosti … jeeeee! Taky bych chtela mit v porodnici rezervaci:-) Uz se na to tvoje miminecko moc tesim!!!

Jeste jsem se chtela zminit o tom, jak jsem byla na odchodne v patek vecer a Verunka se probudila, nechtela babi pustit k ni do postele … odtlacovala ji rucickami pryc a rikala MAMA, MAMA, bobinek muj milovany. Pak vsak sly spolu ohrat cajicek a pak uz dostala svoleni, ze muze prilehnout, nema to ta babi lehke, co?

To je neuveritelne, Verunka jeste stale spinka, uz jsou to 3hodiny … ze ja nelehla s ni…

Papa

Sulanek a Verunka

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 30.05.04 14:20

Ahojky Ivi,

jeee, to je skoda, ze se vam vylet zkomplikoval nemocnou neteri, chudinka mala, jestli ma ovsem tu strevni infekci, tak se modlete, at to nechytnete taky, je to totiz nakazlive az hruza … viz veskere rodiny komplet zkolene…

Konickove museli byt super, ten odpo program zni nadherne, skoro je mi lito, ze jsme nejely k tete do Prepych (nedaleko Opocna a hlavne po ceste se miji i HK) a nesly se na konicky na ceste zpet podivat. No nemuzeme mit vse, ze? Dej vedet, az tam bude den otevrenych dveri pristi rok, urco bych si vylet naplanovala ackoliv nejsem konickovy maniak…

Do Lazni Belehrad se taky nekdy chystam, bratranec tam chtel koupit byt nebo baracek, nakonec zjistil, ze na to nema, ze je to tam nejake drahe … proste lazenske mestecko…

To vcerejsi a dnesni pocasi je uplne skvele, jen Verunka se ne a ne vzbudit, klido si vychrapuje misto abychom radily venku…

Papa

Sulanek a Verunka taky hajajici

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.05.04 15:54

Tedy Ivčo upřímně tvou kamarádku lituju.Opravdu si nedovedu představit,že by mi chtěl manžel nebo kdokoli vzít děti.Vadilo by mi to i na pár dní,natož na delší dobu,nedej bože,že bych si je mohla „půjčovat“ jen na víkendy a bydlely by u manžela(pokud bychom se rozvedli a soud je svěřil do jeho péče.)Zrovna tak moc lituju Zorku.Připadalo mi chvílemi,že se štěstí obrací na její stranu a pak takovej propadák.Jak je to možný?Někdy mi připadá,že v tomto státě vítězí ti podrazáci a vyčůránkové.Chudáci poctiví lidé.Copak může dát ta baba ze sociálky na jeden momentální nepořádek v bytě?Pak asi v životě neměla sama děti.A rodiče Zorky snad mohou dosvědšit,že manžel ji bil a choval se k ní hrubě.
Pravda je,že tady bych se nedivila ničemu.Víme jak tu naše sociální pracovníci fungují.Přijde mi,že se v tomto směru od totáče nic nezměnilo.Zrovna 8,5, jdu na přednášku „Zanedbávání péče o dítě:pohled zdravotníka a sociálního pracovníka.“Tak jsem zvědavá,co nového se dozvím.

Ivčo ,žádná troska nejsi,spíš se budeš muset naučit se svým manžílkem taktizovat a nenápadně manipulovat,aby jsi ho dostala kam chceš ty,i bez italských potyček.
Já tady radím a dělám chytrou a taky u mě ta taktika leckdy vázne,i když pár úspěchů jsem už zaznamenala.O tom ale pokecáme až se poznáme někdy osobně.

Sulánku a ostatní pražandy máte super ZOO,i když je po povodních.My vždy jezdili do Dvora Králové,protože máme 7km chalupu,ale ta pražská se mi mnohem víc líbí.Výběh pro žirafy nemá konkurenci.Taky jsme se byli mrknout na letišti na éra a trapně hledali xlet zrušený ochoz, z kterého se dříve pozorovala letadla.Nikdy jsme si nevšimli,že tam dávno není.Až jeden polda nás vykázal na střechu parkoviště C,a tam to taky docela šlo.Niky teď už nechce léčit děti,ale řídit éro.
Opravdu nenáročné profese si šmudla vybírá.
V Praze jsme byli slavit narozky u manželova nej kamaráda ve Slivenci za Barrandovem.Bylo to super až na tu kládu.Seděli jsme venku a jelikož tam má jen udírnu nikoli ohniště,museli jsme se přesunout do garáže.
Představ si Sulánku,že jsem měla 100chutí v so vyrazit do IKEI a pak jsem se dočetla,že jsi tam drandila taky.My to teda nestihli,ale byla by to bomba tě tam potkat.Byla by to asi velká náhoda.Myslím,že bych tě ale poznala podle foto,ale hlavně podle tvé kočičky.To bych se hned hlásila tak snad někdy příště.

Někdy se do Prahy vypravím na nákupy a ozvu se,jestli to nebude nevhod a měli byste chvilinku čas.Zítra mě čeká malování bytu fuuuuj.Je mi špatně už teď.
Jsem napjatá jak struna jak dnes dopadne super star!!!!!!Už se nemůžu dočkat.Ale jelikož končím v 18h a domů dorazím tak v 18 30h než uložím děti,bude 20 00h a já teprve začnu byt rychtovat pra malíře,tak dnešní star budu poslouchat mezi přikrýváním nábytku a sundáváním obrázků atd…Tajně doufám, že mě manžílek překvapí a až přildu domů,bude to částečně hotové.Ale vrátí se dnes s dětmi z chaty až odpol. tak nevím co stihne.Mějte se krásně ahoj NIKA

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.05.04 17:23

To jsem zase já typická extrémistka.Buď nepíšu vůbec nebo trhám rekordy.
Ivčo, napadl mě dárek pro vaše k výročí.Nevím jastli jsou kulturní nadšenci ne
bo jaké mají záliby,ale co jim koupit třeba lístky na muzikál či do Národního(nevím čemu holdují.)Můj taťka na to moc není,ale koupily jsme jim se ségrou k 30 výročí svatby lístky na Bídníky a taťka kulturní barbar byl nadšený.K tomu ještě super večeři a mají o zážitek postaráno.Je ale fakt,každý má rád něco jiného.Koho typujete dnes za poraženého v super star?Já dnas fakt nevím,ale mám hrůzu,že to bude Tomáš.Snad se mýlím.Nejvíce fandím Anetě.4au NIKA

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.05.04 19:35

Bělohrad, Šulánku, Bělohrad! Ty teď s těmi překlepy vedeš : - )))))))))))!

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 30.05.04 20:31

no jo, no jo, o nebo e:-)))))

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 30.05.04 22:04

Ahojky kocky,

tak co Superstar? Dneska byli vsichni bombovi, takze u mne to bude na slzy at vypadne kdo vypadne … fakt to zacina byt maso:-)))
Obligatne jsem poslala hlas Anete, ktera byla super jedinecna, a pak me oblibenkyni Sarce a po dlouhe dobe i Samerovi, tim vsak nechci rici, ze se mi Tomas nebo Martina nelibili … i kdyz Martinu jsem videla jenom v ukazce, uspavala jsem Verunku…

Tak jake jsou vase tipy na vypadnuvsiho? Ja tipuju Tomase, ale mam z toho tezke srdicko uz ted…

Papa

Sulanek fandici a posilajici hlasy:-)))

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 30.05.04 22:44

Ahojky Niko,

uplne jsi mne naladila na vylet do ZOO, dokonce jsem pod tvym vlivem a taky pod vlivem krasneho pocasi nahlasila vecer sefovi dovcu a premyslela, ze bych do ZOO zavitala, nakonec vsak asi pojedeme za kamaradkou na Vraz a jeji holcickou a posedime na zahradce a pokecame, hlavne, ze budeme na vzduchu!

Vy jste si ten vylet do PH krasne uzili, ZOO a jeste k tomu letadylka, no parada a hlavne uz ma Niky jasno, cim chce byt, to znamena, ze jste nejely nadarmo:-)))
V IKEA by jsi mne urcite poznala, ja bych si te urcite nevsimla (chodim nekdy se zavrenymi okaly) a mozna by to dopadlo jako s Esterkou nebo Martou, ktere ac mne poznaly nekde v obchodacich, nenasly odvahu mne oslovit … asi se musim zamyslet, cim to je:-)))
Kazdopadne az vyrazis na nakupy, urcite se ozvi a ja se pokusim udelat vse pro to, abych se mohla s tebou videt, jo?!?!?!?
A preju mnoho zdaru u malovani, to zase bude prace navic, co? Ale ta nadhera, co pak u vas doma nastane snad stoji za to!
A Superstar dneska nahravame, takze v pripade zajmu mohu pujcit kazetu!!!

Mej se krasne a pozdravuj sve rostaky

Sulanek a hajajici Verunka

Missorka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.05.04 22:51

Ahoj Šulánku,

já jsem věděla, že ty se Superstar nezklameš! :-) Už to fakt začíná být s prominutím o hubu!!!

Ale já taky tipuju Tomáše a šárka je tradičně zásobena hlasy mého muže!!!

Napnutá Peta a Véčko od PST :-)

letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 30.05.04 23:15

Holky,

já nechápu. Vypadla Martina. Sice moje favoritka je Aneta, ale stejně byla dobrá. Je mi jí líto, ale tak to už asi bude s každým.

Jana

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 30.05.04 23:36

Ahojky kocky a kotatka,

sledovala jsem Superstar a misto abych pracovala do prace (mam nejak skluz), ctu a pisu si na emimcu, proste zavislak … snad neskoncim s timto nekde na leceni:-)))

Dneska jsme mely mit rande s tatinkem, jenomze ten se delal, jakoze necetl muj mailik poslany nekdy v polovine tydne a myslel si, ze mu Verunku privezu, jenomze ja mu vysvetlovala, ze pro mne to nema cenu jet tam, pak mit hodku volno a pak zase jet zpet, za hodku nazacvicim a ani nestihnu jit nakoupit ci neco podobneho. Tvrdil, ze mohu mit „volno“ i dele nez hodku, jenomze ja vim, ze na posilovnu potrebuju s cestou a sprchou tak 2,5h a to je dost dlouho na to, aby byli spolu sami. No nakonec z neho vylezlo, ze neco doma buduje a tak nestiha jet za nami a na variantu, ze prijedeme my, ale ja s nimi zustanu nepristoupil, myslim ze to doma proste chtel dokoncit, tak at si trhne, no ne? Nicmene si asi prijde pro Verunku nekdy v tydnu, predbezne v utery a vyvenci ji, takze se bude muset seznamit s babi:-))) … to jsem moc zvedava, zda se to nakonec uskutecni… ale to necham volovi, ten ma vetsi hlavu:-)
Takze jsme s Verunkou vyrazily ven spolu a tentokrat poprve naostro, bez pleny. Na nocnik si rika opravdu 100% a dneska se dokonce i 2× vykakala do nocniku a ne vedle, vcera ji totiz jeden bobek vypadl v koupelne na koberec, ja se zrovna sprchovala a nezvladla jsem ji i zaroven po:,–(it kdyz hlasila e-e. Oblekly jsme i spodni kalhotky, to taky byla vec … nechtela je, takze jsme musely ja i babi ukazovat, ze my je mame taky, ze takto to velke holky nosi a pak uz je pysne oblekla a neustale se na ne divala a taky na moje a na babiciny, no legrace:-))) Dojely jsme na pisek, jeste byla sucha, ale jak jsme si zacaly hrat, najednou koukam, ze je mokro … ani mne to neprekvapilo, takze jsem ji prevlikla a vysvetlila, ze az bude chtit delat e-e, pujdeme na travicku, tak at nahlasi … rikala ze ano-ano a pak uz si hrala, klouzala na klouzacce, stavela babovky, obtezovala okolni deti atd. … ja se ji obcas zeptala, zda chce e-e a ona v tom mela jasno ze nene a potvrdila, ze mi rekne ano-ano. Kdyz jsme se vracely pres les domu, tak mi nekolikrat nahlasila, ja ji svlikla, ale nic, proste se ji to v teto poloze nelibilo … pak jsem jednou cupla ja do travicky a ukazala ji, jak se to dela:-))) … mela jsem docela stesti, ze mne v tom mnozstvi lidi nekdo nenacapal:-))) A pak kousel dale v lese nahlasila, ja ji svlikla, chytila … a joooooo, udelala e-e-e-e-e, zlaticko moje milovane!!! Snad si to zapamatuje, jak pocurala hezky travicku a mravenecky …
Prominte holky, ze o tom stale pisu, ale ja fakt nemohu uverit, ze se nam to povedlo a ze si fakt spolehlive rika, kdybych ji nemela doma, tak snad ani neuverim…

A rano nase mala pradlenka opet prala, jenomze ji nestacilo narvat pradlo do pracky, ale dozadovala se i nasypani prasku, knofliky uz ovlada bravurne:-))) Taky se mi libi, jak laduje to pradlo do pracky, tak kdyz tam dava babi nocni kosili, tak rika BABA, kdyz tam dava moje spodary, tak rika MAMA, kdyz segry halenku tak TETA … proste neomylne pozna, koho co je…
A predstavte si, ze jsme si vcera prohlizely nejaky casak s miminkem a ona furt obdivovala MIMI, MIMI, MIMI … tak se ji ptam, zda si nejake miminko koupime a ona rika jasne NE!, tak to zkousim i jinak, ze miminko je prece moc pekne a zebychom si ho mohly mit i doma a ona zase NE-NE … proste v tom ma holka jasno, zadnou konkurenci nepotrebuje:-))) A taky se ji nelibi, kdyz ji rikam NIKY … vzdyt jsem ji preci davala jmeno Veronika proste Nika, ale Verunka rika na NIKY NE-NE … mam ja to tezke, co?:-)

Zitra mam dovolenou, tak mne tady moc neuvidite. Jeste napisu Kristynce, ze ze SUPERSTAR vypadla Martina Balogova … to bylo holky ale prekvapeni, co? Ma favoritka to nebyla, ale hlas ma uzasny, tak mne to taky docela hoooodne prekvapilo, ale jak rikam, slzu bych uronila za kazdeho z dane 5ky… Tak jsem zvedava, kdo to nakonec vyhraje, ta soutez je fakt nevyzpytatelna!!!

A kdepak mame Esterku? Ze by odpocivala po tezke zkousce a odzimovani chaloupky? Chybis naaaaaam!!!!

Mejte se bajecne a dobra nocka

Sulanek a Verunka

letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 30.05.04 23:55

Ahojky,

Hlásíme se po hezkém víkendu opět doma. Teď tu asi hodinu louskám komentáře za víkend. Dobře jste se činily.

Jsem ráda, že Kristýna s Lukou dorazili v pohodě, Luka to zvládl a ostatní nebyli tolik vynervovaní.

Ivčo, moje kamarádka má děti asi 17 měsíců od sebe a říká, že pokud má cestovat, je ráda, když má pouze jedno, ale v případě, že má vařit, pracovat na zahradě, má radši obě děti doma, protože udělá víc práce a dítka si hrají spolu. Kašli na to, že se manželovi nelíbil Tvůj výlet do Kladrub. Přeci nebudeš sedět doma na zadku, že? Neřeknu, kdyby byl doma, ale pokud si jede za svým koníčkem? Když Pavel má nějakou svou akci a vadí mi to, snažím se udělat nějaký protiútok, třeba jedu s Kájou v týdnu na noc k našim, aby věděl, jaké je to být doma sám. Jsem potvora, to vím, ale přeci si nenechám vše líbit. Mám štěstí, že má velice tolerantního manžela. A jeho nejlepší kamarádi většinou drží se mnou! J))) A je škoda, že Ti to zkazilo sraz. A ten Váš baráček musí vypadat úžasně, doufám, že ho rychle dostavíte a nastěhujete se. S těma dodělávkama to záleží určitě na povaze. Já jsem se s našima stěhovala do ne úplně dodělaného baráčku, o terénních úpravách ani nemluvě. Táta to postupně všechno dodělal a teď je tam téměř parková úprava.

Šulánku, Verunka je tradičně šikulka největší, pokud jí to vydrží, bude rekordmanka. A to někteří odborníci tvrdí, že na nočník nemá cenu učit dříve, než po 1,5 roce. Kája se občas vyčůrá, má z toho obrovskou radost (jako dneska ráno, kdy ji chválila babi, teta i já, to se úplně rozplývala), ale že by hlásila pokaždé, když čůrá, k tomu má ještě hodně daleko.

Esterko gratulujeme ke zkoušce, jsi dobrá.

Lolo, Tvé vstávání kolem 4 hodiny ranní obdivuji, když jsem se učila na zkoušky, nejraději jsem v tuto dobu chodila spát. A v létě jsem milovala, když se rozednívalo. To jsem ji vždycky počkala, až vyjde sluníčko a zalezla do pelíšku. Nádhera.

Petruš, taky se v poslední době snažím, aby Karolínka u kojení neusínala, aby se naučila usínat sama, ale dnes řvala skoro hodinu, tak jsem tam šla a usnula u prsa. Stejně přemýšlím o tom, že ji brzy odstavím, začíná být závislačka, prs má jako dudlíka, když přestane pít, tak jí ho vezmu a to máte vidět tu scénu, co jsem si to dovolila? Navíc tahá tak silně, že mě to bolí. V současné době pouze řeším, zda jí mám nejdříve vzít dudlíka nebo odstavit od kojení. Dudlíka totiž jako náhradu za prso odmítá, v noci se s ním nenechá uklidnit, skoro bych řekla, že jí ještě víc rozčílí, ale zato si ho čím dál častěji bere přes den, což se mi vůbec nelíbí.
Určitě je pravda, že pokud děti spí ve vlastním pokoji, mají větší klid, ale my takovou možnost zatím nemáme, máme pouze 2 místnosti (obývací kuchyň a ložnici), tak Kája musí spinkat s námi. Udělala mi radost, už asi 4 noci spinká od usnutí asi do 4.-5. hodiny ranní, což je velký pokrok. Pokud to zase nerozhodí nějaká nemoc nebo očkování, byla by to paráda.

My jsme strávili víkend u našich, i když v sobotu tam nebyla ani noha. V pátek jsem nabalila svůj velký batoh, Káju do kočárku a jely jsme autobusem. Cesta byla v pohodě, chvilku si i zdřímla. Taťka přijel na kole, protože jsme na sobotu potřebovali rychlejší přesun na oslavu narozenin Pavla a jeho kamaráda. Poprvé jsme tam jeli dopoledne, předali kamarádovi společný dar (kytaru), koukli se, jak se čuník točí na rožni. Karolínka kolem poledne začala být mrzutá, říkala jsem si, když jí dám mlíčko, bude na cestu zpět klidnější. Jenže usnula, tak jsem jí dala do chaloupka chrupkat, byla první odpadlík oslavy. Bohužel spala pouhých 45 minut a tak jsme jeli domů udělat obídek. Napapala se, ale usnout se jí za 45 minut v kočárku nezadařilo. Nasedli jsme na kolo a jeli slavit podruhé. To už tam bylo více lidí, dorazili kamarádi s 5 štěňátky jezevčíka, Káje se moc líbili. Byli nádherní, jen škoda, že vyrostou. Oslavovat přišla i kamarádka se svými dvěma dětmi, já jsem se těšila, že Kája bude mít kamarády, bohužel si příliš nehrály, děti si hlídaly své hračky (motorku a tříkolku), nechtěly je půjčit a Káje její braly. Spolupráce nic moc. Kolem 18 hod začala být kočička ospalá, dožadovala se mlíčka a pochopitelně u toho usnula. Dala jsem ji spinkat do stanu, chrupkala hoďku. Bohužel pak nechtěla usnout večer, odpadla až kolem 22.30. A jako na potvoru naši přijeli z výletu až po půlnoci a moje babička taky nebyla doma, tak jsem s Kajkou musela zůstat doma. Jo, jo, co jsem si nadrobila, to mám. J
Ráno měla Kája obrovskou radost, že babi, děda i teta byli doma. Náležitě toho využila, běhala bosky a jen v bodynu po zahradě, polehávala s dědou na molitanu na zahradě. Já se tak těším na léto, dáme na zahradu bazének a Kája bude táááááááááák spokojená.
Naši mají tři koťátka, jsou ještě maličká, ani nevidí. Mamka se jí ptala, jestli se na ně chce podívat a ona přesvědčivě kroutila hlavičkou a tvrdila, že ne. Až v neděli se osmělila a šla si je pohladit.

Šulánku, evidenci lidí na srazík ráda převezmu, na příští léto do Hastrmanic se nehlásíme, protože nevíme, co s námi bude? Jak budeme se sháněním ubytování na tento rok pokračovat dál?

Jdu rychle do vany a pak do pelechu.

Mějte se všichni krásně.

Jana a spinkající Karolínka

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 31.05.04 00:03

Tak jsem Kristy psala o vyrazeni Martiny Balogove ze Superstar a taky se ptala, jak se Luka skamaradil s babi a dedou a jak se maji … tady je odpoved:
„Ja vim, nad Balogovou smutnim, byla moje favoritka. Luka si uziva - smi vse co doma ne:-) dneska sel spat az v 22:30 mel rande se starsi zenou) My si taky uzivame - spime a ted jsme u kamaradu:-) Co noveho u vas? Co Veru? A nejake extra zpravy od holek?“

Tak jsem ji napsala o Veru a nocniku a pak ze uz nic vyjimecneho neni a Esterka ze mlci…:-) Tak hodte do placu neco, co stoji za to:-)))

A jeste ted pise, ze ma desny abstak po ecku:-))) … tak to se ji nedivim!:-)

Tak dobra nocka vsem

Sulanek a Verunka

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 31.05.04 00:23

Ahojky Jani,

to jsem rada, ze jste si vikend krasne uzili, i kdyz ty jsi musela trochu slevit ze zabavy, ale jak je videt, az taaaak moc ti to nevadilo, ze? Ja bych se kdysi zblaznila z toho, ze odnekud musim odejit, byla jsem zvykla, ze jsem musela byt vsude az do konce, ovsem ted mam priority nastavene uuuuuplne jinak a tak to ma asi i byt!

A s Verunkou a nocnikem jsem sama prekvapena, proste nastal zlom a najednou jde vsechno samo, zadne nahaneni po byte at si sedne, zadne nuceni, udela co ma a jde si po svem a je na sebe neskutecne pysna, taky vsechny chvalime takze kdyz si seda na nocnik, hnedka vydava takove obdivne zvuky jako juaaauaaauuuueeee, stejne jako jaaaaa:-))) A vis ze mi nedavno kamaradka vypravela, jak jeji dcera v 1,5 roce ze dne na den si zacala rikat na nocnik a do tydne byly uplne bez plenek i na noc a nehoda se jim stala asi 2× a to ve dne pri hre, proste zapomela v zapalu boje…a v noci vubec … a uprimne receno se mi to zdalo neuveritelne, nicmene jeji holcicka je neskutecne sikovna stale, je o rok a 2 mesice starsi nez Verunka, ale vypada tak na 3,5-4 roky celym svym chovanim a dovednostmi a mluvou. Ja si tehdy rikala, ze nam se to urcite stat nemuze … ovsem muze … a doufam, ze se to zase nezvrtne zpet…:-)))

A kotatka musely byt naaaadherne, nemas s nimi a Kajkou fotku? Ta by byla uzasna…

A ted uz jdu fakt do pelisku…

Papa

Sulanek a Verunka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »