Šulánek a Verunka 16Ma3t aneb boule či šrám každý den, stříd

Rodičovství

Ahojky kočky a koťátka, Tak nám léto opět zmizelo a my marně čekáme, kdy se zase objeví ?nezbývá, než doufat, že Missorka porodí Véčko a s ním přijde i pravé nefalšované letní počasíčko se sluníčkem a vším, co k tomu patří?anebo odjet či odletět do teplých krajin, jako to některé z vás chytře udělaly ? momentálně se nám sluní na Djerbě Veronika s Adámkem (snažila jsem se jim napsat SMSku, ale bohužel marně, všechno se mi vrací jako nedoručitelné, tak jsou snad ok).

Jak už téměř všechny víte, v posledním týdnu makám velice tvrdě na zútulnění našeho domova, je tady ještě docela dost práce, ale zlikvidovala jsem docela dost kostlivců a taky spoustu banánovek. Koupelna je ustavená a u montáže toho nábytku jsme si užily své, neboť Verunka se nám probudila asi v půlce práce a nadšeně se pustila do velké pomoci, moc se ji líbilo vlézt do velké skřínky a sedět tam jako truhlík, když jsem skříňky myla, musela se postavit nutně těsně přede mne, aby viděla z blízka, jak se to dělá a ochotně ručně hodnotila kvalitu mého leštění. Za žádnou cenu nechtěla jít pomáhat babičce, práce s maminkou byla zajímavější:-) Jedna ta skříňka je na otočném talíři a jedna strana je zrcadlová ? tohle je velice oblíbená hračka, ten den si Verunka vydržela s ní hrát v kuse asi 15min, neustále s ní točila do kola a smála se na sebe do zrcadla, povídala si sama se sebou ? a já mohla alespoň chvíli dělat něco v klidu a v kuse:-)
Mimochodem gauč je skvělý a hlavně polohovací ? lze ho nastavit na sed, polosed či pololeh a leh ? a hlavně je hodně vysoký a tak krásně maskuje nepořádek v pracovním koutku:-) ? tam leží spousta kostlivců čekajících na likvidaci, jó Esterko, nejsi v tom sama?:-)

V poslední době je Verunka šíleně maminkovská, kolikrát ani nechce jíst, pokud ji nekrmím já, neustále se po mne plazí a vyžaduje pozornost, a tu si získává i různými fintami?když už neví, jak na sebe upozornit, zakvílí, začne brečet, urazí se a když už je v koncích, řekne e-e a všichni kolem skáčou, je to malý chytrolín, ja dokážu ignorovat hodně, ale na e-e se prostě musí reagovat, že? A zrovna v pátek vymyslela novou fintu, dělá, jakože tlačí a u toho vypouští hlasitě zvuk ? tahle novinka na nás taky zabrala, bylo to něco nového, takže člověk chtě nechtě musí zpozornět ? a hnedka další den ráno si to v posteli zopakovala, potvůrka malá. Na sobotu jsem se mooooc těšila, doufala jsem, že se krásně vyspím, byla jsem značně vyčerpaná ?. spát jsem šla s Verunkou před 21h a taky usnula, takže jsem prcka malého už nezvládla přesunout do její postýlky a to byla velká blbost!!! Ve své postýlce spává celou noc (do 4,30h a někdy i déle), ovšem u mne se budila každou chvíli a požadovala prsíčko, ale já tvrďačka ji ho pokaždé odepřela, takže s ukřivděným pláčem zase pokaždé usnula, smilovala jsem se až v těch 4,30h ?.dneska stěhování už proběhlo ale já opět ponocuji:-)

Mimochodem jsem začala psát deníček ve čtvrtek v noci jak jsem avízovala a až dneska večer (sobota) pokračuji, nicméně si nejsem jistá dokončením ? omlouvám se za takové zpoždění, ale minulý týden byl opravdu hodně náročný a já nebyla schopná žádné smysluplné činnosti, dneska jsem to tak trochu dospala ? jéééé, právě zívám první ligu, jsem děsná?.

Když už jsme u toho spaní, tak s tím spinkáním ve vlastní postýlce to vypadalo nadějně a Verunka se první dny budila čím dál tím později ? rekord byl 6,11h a pak najednou bum a opět 4,30h a tak je to dodnes ? jsou dny, kdy po nakojení ještě usne a je pohoda tak do 7h, ale většinou je klid jenom po dobu, co mi visí na prsu a pak začíná ranní rodeo ? Verunka se mne snaží všemi možnými prostředky probrat do stavu vědomí, já se snažím využít každé klidnější minuty a upadnout do ?kómatu?:-) Dneska po ránu to však docela přeháněla, mimo jiné mi strčila v nestřeženém okamžiku prstík do nosní dírky a zasunula ho docela daleko, pak ho ohnula v kloubu, nechtíkem se zachytila sliznice a za mého hurónského křiku prstík putoval ven ? nemusím vám snad vysvětlovat, že mne to bolelo až hrůza, okamžitě jsem byla na nohou a sháněla se po nějakém papírovém kapesníčku, ať není vše od krve ? ano, až takto dalece to moje robátko došlo a to nebylo vše, za další půlhodinku, kdy už byla vzhůru i ségra, přiběhla opět za mnou do postele a to už jsem neměla odvahu zavřít oči, takže jsem si s ní povídala a ta malá zákeřka se rozpřáhla a najednou mi přistál v oku její hrníček plný čaje ? myslela jsem, že mám po oku. Ještě se stalo pár dalších drobností, ale ty se dějí denně, takže jsem zvyklouš:-)))

Téma pleny ? to vám všem ještě dlužím ?na spaní a přesuny autem je Verunce vnucuji!!! Zkusily jsme 3 noci bez pleny, 2× to vyšlo, potřetí už ne, i když to byla moje blbost, kdybych ji totiž po:,–(ila kolem půlnoci na nočník, určo by to ustála, jenomže já zjistila, že jsem z toho tak vystresovaná, že s tím skončím a nechám to na jindy, celé noci jsem totiž myslela na to, abych slyšela hlášení a-a a pak hnedka po probuzení Verunky jsem musela skákat z postele a dávat ji na nočník, to mi za to fakt nestojí!!! Navíc, jak teď spinká ve své postýlce, já už každé její šustnutí rozhodně nevnímám a probudit mne fyzicky taky nemůže. Ve dne si krásně říká, navíc si vybírá, který nočník si zaslouží zrovna její pozornost máme totiž dva a plníme je dle nálady:-) Když si umane, tak si na v té chvíli nepopulární nočník nesedne ani za nic! Dle čeho si vybírá, to se mne neptejte:-) To víte, že se občas stane nehoda, ale bývá to buď ve velkém zápalu hry, nebo někdo nezaregistruje včas hlášení anebo chce získat pozornost a tohle je poslední šance ? to se stalo například při úklidu koupelny ? přišla tam za mnou, ale já něco myla a leštila a nemohla se ji věnovat tak, jak by si představovala, tak se postavila doprostřed, rozkročila se a bez varování spustila ? svým řevem jsem ji přerušila, dala ji jednu výchovnou na prdel se slovy, zda ví kam se chodí a už cupitala během na nočník a dokonala svou potřebu ? jsem si jista, že to byla pouhopouhá provokace!

Musím taky zmínit nedávné velké praní potahu dětské autosedačky a také golfáčů ? no lidi, to bylo složitější než porod, sundávání snad ani nebylo až tak složité, ovšem zpětná kompletizace ? docela jsem se zapotila. Navlékání popruhů na autosedačce snad bylo úplně nejhorší a zabralo mi to docela dost času, ufff! Takže tě Esterko plně chápu, že se ti do takové činnosti nechce moc často?
Taky přemýšlím o koupi letního potahu na autosedačku, máme Maxi-Cosi Priori a potahy prodávají i samostatně, v autě mám sice klimatizaci, ale říkám si, že až bude velké horko, tento potah není to pravé ořechové a alespoň budu mít náhradu, když mi neuschne to, co má včas? Máte někdo zkušenosti s letním potahem a hlavně zda se vůbec oplatí ho kupovat?

Ve středu jsme měly poslední plavání před prázdninami, docela mi to bude chybět takovou dobu nechodit, ale od září jsme přihlášené zase. Taky jsme konečně dostaly DVDčko z dubnového natáčení pod vodou a je opět senzační, dokonce i já se tvářím trochu lépe než posledně při natáčení pod vodou:-))) Veroniko, pokud si chceš opět pobrečet, přijeď se podívat?:-) Stejně je neskutečné, jaké pokroky všechny děti na plavání udělaly od ledna, kdy jsme přesídlily do Průhonic, jsou prostě báječné!

A teď pár střípků z Verunčina života a jejich nových dovedností a karambolů?

  • Jak je teď taková maminkovská, tak minulý týden sbírala hračky tak, že nejdříve držela v jedné ruce malý smetáček a druhou sbírala a pak smetáček vyměnila za moji ruku a nechtěla ji pustit ? mela jistotu, že takto ji nikam neuteču:-)
  • Učily jsme se taky počítat a to do 3, krásně číslice opakuje a ukazujeme na prstíkách.
  • Dělá kotouly už téměř sama, stačí jen drcnout do zadečku ? pravda, jsou tak trochu křivé, ale jsou:-)))
  • Po ránu běhá po bytě a chce HAM-HAM ? to nikdy předtím nedělala. Nejčastěji chce v průběhu dne (a začíná s tím už po ránu) jablko, kterému říká APU ? už akceptuje své Apu oloupané a nakrájené na 1/4ky, což jsem moc ráda, neboť slupkou se už několikrát dusila (pravda, moc ji to nevadilo, to jenom mne).
  • Opakuje velkou spoustu slova, první slabiky ji jdou ještě stále nejlépe.
  • Na těle pojmenuje a ukáže vše sama, k běžným částem přidala čelo a líce.
  • Sluníčko je v našem podání ?ňu? a oko ?ňo? ? a neptejte se mne proč:-)
  • Knížky si už dokáže číst i sama, respektive sama ukazuje co je kde a pojmenovává ? to je docela legrace. Velice ráda si prohlíží reklamní letáky, to je páni počteníčko:-)
  • Má takovou plyšovou kačenku, která po zmáčknutí hrudníčku dělá ?kač-kač? a moc jsem se pobavila, když jsem ji z legrace jemně mačkala hrudníček a řekla ji, že je teď kačenka, tak ať udělá ?kač-kač? ?a ona nejenže poslechla, ale nešlo ji pak už zastavit:-)
  • Vlásky má už dostatečně dlouhé na jeden culíček a občas je ji učesán a pak chodí hrdě a ukazuje že ona má ?cu? culík a máma má taky ?cu?.

Co se týká modřin a boulí, je to děs běs, nejsou na tom špatně jenom kluci:-))) Minuly víkend u nás byla situace jako z filmu nebo z Esterčiny domácnosti?já dostala chuť na puding, tak jsem postavila mlíko na plotnu, do toho Verunka hlásí e-e, tak běžím ji po:,–(it, po vykonání to vyleju do WC mísy a dávám se na mytí nočníku, do toho velká rána a řev, pouštím nočník a běžím zachraňovat, foukám bebínko a najednou vidím, jak z nočníku, který je v malém umyvadle, přetéká voda na zem, tak s velkým výkřikem běžím zachraňovat vodu, nevede se, tak alespoň zastavuji tekoucí vodu a běžím pro hadr, do toho Verunka stále bečí, hodím hadr do velké louže a beru Verunku do náruče a foukám dále, i když netuším, co ji bolí, nicméně u toho běžím do kuchyně a tuším, že mléko bude na cestě k útěku ? a bingo, nemýlím se, mléko na útěku ? puding byl dovařen po dolití chybějícího mléka a byl trochu připálený, ale snědl se a mé chouťky na puding jsou na půl roku vyčerpány?
Druhý den ráno jsem objevila na bradě Verunky šílenou modřinu .. a konečně mi došlo, o co se bouchla, chudinka moje malá.
Různých dalších odřenin a modřin máme spoustu a zrovna dneska (v sobotu) upadla na kostičku a má řeznou ránu na vnitřní straně paže ? a taky jsme to objevily až několik hodin po akci ? teda jako řezná rána to vypadá, ale krev ji z toho netekla. No hlavně že nemáme nic zlomeného, že?

Zrovna se Verunka hádá s někým ze sna, tak ji jdu uklidnit a ?. trvalo mi to docela dlouho, tak to jdu odeslat a spát.
Přejeme všem příjemný týden a v neděli večer u Superstar se těšíme na on-line reakce.

Papa

Šulánek a Verunka

PS: Ještě stále čekáme na těhulku měsíce ?:-)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 20.06.04 11:24

Ahoooojky holky a mrnata,

to je ale frmol, ja denicek odesilala neco pred pul 3 rano a uz vysel, to jsem prekvapena a mileeeee!!!

Jo, jo, v noci byl maly mejdan, dopadlo to tak, ze jsem musela Verunku vzit k sobe do postele, jinak bych sama nemohla spat, jakmile jsem se pohla od postylky, hysterak, kdyz jsem si chtela lehnout, rvala nene a chytala mne za ruku a nechtela pustit … a protoze mi uz byla zima, vzala jsem ji na milost a vlastne zjistila, ze bobika maleho boli zoubky … jo, jo, rostou nam asi konecne dvojky dole a mozna i trojky, smrdlala se a smrdlala, az jsem se zeptala, zda zoubky namazeme a to brala s nadsenim, tak jsme potirali Calgelem a masirovaly a to nekolikrat (potom uz jenom samozrejme prstikem), vzdycky, kdyz jsem prestala, tak vzala moji ruku a sup s ni do pusy a rikala ete (jeste) a tak jsme jako dve hrdlicky usnuly a spaly az do rana ranicka, asi az v 7h se prisala a vylezaly jsme z pelicku az kolem 8,30h … ale stejne jsem nevyspala, preci jenom od pul 3 to je nic moc, takze bych to nejradeji okamzite zalomila, ale musim jet nakoupit, mame lednici absolutne prazdnou, ani jednu krabici mleka, ani kousek chleba (cela rodinka jsme mely zdravou ceralni snidani), proste temer nic, jen to kafe mame…

Vcera jsme jen tak mimochodem jely na navstevu ke kamosce s Elinkou na Zbraslav a zcela spontalne se rozhodlo jet do IKEA (ja bych tam jela tak ci tak), takze jsem tam opet nechala majlant, ale mam stolecek ke gauci, vlastne :,-(u stolecku, jeden maly kulaty a pod nim dalsi kulaty obdelnik na koleckach i se servirovacim podnosem. Nechtela jsem sem nic velkeho, aby byl trochu prostor, tohle se da zasunout pod sebe a je hotovo a kdyz prijde velka navsteva, tak i to kafco si u neho vypije…
Taky jsem si koupila ruzove zavesy, takove vzdusne, dneska je babi zkrati a snad je i povesime, to bude parada. No a samozrejme spoustu blbosti a zbytecnosti jsem pritahla taky, nakonec jako vzdycky:-)))

Mejte se bajo, jdu se zkulturnit, uspim princeznicku a hajdali nakupovat… ach jo, mne se taaaak nechce!

Papa

Sulanek a Verunka ospalinka

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 20.06.04 11:30

Cauky kocky,

vcera mi prisla dalsi zpravicka od Veroniky a Adamka, bohuzel se mi vubec nedari protlacit zadnou zpravicku druhym smerem, vubec nechapu proc. Posilam to nekolikrat denne v ruzne denni i nocni casy a vse se vraci jako nedorucene, ach jo, vsak ani Veronika ode mne dle jeji SMSky nic nedostala…
Takze cituji: ‚Ahoj holky, dosla sms? Adamek je nadseny bazenem, ted se more uklidnilo, tak i tam se vykoupeme. Je tu 32 a jak v pradelne. Klasika Adamek neji. Pa a zdravime ecko. V a A‘

Dulezite je, ze se maji dobre, skoda ze nemohu komunikovat, ach jo!

Tak tot vse, Verunka na mne uz ceka, tak musim bezeeeet.

Sulanek a Verunka

 
Anonymní  20.06.04 12:00

Jupíííí nový deníček a Šulánek naživu!

Verunka opět svýmy výkony nezklamala… je to prostě šikula - jen se z ní stává taky malý ďáblík, že? Honza se taky nejraději podílí na dospěláckých činnostech, právě na těch, kde nejvíc překáží. Teď je ale na „dovolený“ u manželových rodičů - na 3 dny! - poprvé. Když odjížděli ve čtvrtek, tak jsme mu říkali, že tam bude sám a že musí bejt hodnej - řikal „šám“ ale je tam spokojenej, užívá si a po rodičích ani nevzdechne. Dnes odpoledne se konečně vrací - už se moooc těšim. Jsem zvědavá, co bude řikat na dětskej pokoj, kterej jsme konečně udělali z naší pracovny/skladiště po roce, co jsme se sem nastěhovali. A taky mám strach, že bude namíchnutej, že nemá tolik impulsů a všeho pomyšlení, co se mu teď dostává. Čekám něco podobnýho jako Kristy po návratu z Bělehradu…

Jinak s druhým bejbíkem to vypadá ok - ve čtvrtek jsem byla v poradně v Motole - mám vydržet v klidu s magnesiem do neděle=do dneška=konec 37.tejdne a pak vy:,–(it magnesium a už se klíďo může začít rodit - huráááá. Blahořečim za to objednaný počasí od Missorky a i když už se to teda opravdu krátí, je mi jasný, že ještě jsou na pořadníku některý přede mnou. Ale už to snad doklepu - mám hlavně dobrou náladu, že jsme překlenuli ten kritickej 37.tejden a radostně vstupujem do 38.

Musim přiznat, že jsem si bez Honzíka docela odpočala a k tomu toho ještě spousty udělala - toho času co člověk má, to je neuvěřitelný, jasně že se mi stjeská ale neni tu žádnej nepořádek, neni stres že má někdo hlad nebo nespí když má - opravdu neuvěřitelný. Takže jsme se s mužíčkem docela i prospali = úplnej zázrak. První večer jsme teda na sebe žvatlali Honzíkovy vejšplechty a smutně na sebe zírali a nevěděli co s volným večerem.

V minulým deníčku jste mě holky pěěěěkně nahlodaly se sušičkou - teda donahlodaly, my už oba s mužíčkem byli dost nahlodaný, jen nás trochu trápí ta spotřeba… spotřeba samostatný sušičky - nějak nemáme ani jeden moc důvěru ve výrobky 2v1 (teda jen výrobky ne těhule!). Začínám si ale myslet, že na 2 bejbíky už opravdu nebudu vědět, kde to sušit.

No jdu se raději zamyslet nad tím, čím Honzíka uvítáme - taky jsme vyjedený jak nikdy a nákup nás taky čeká - hlavně vymyslet něco dobrýho pro broučka k večeři!

Mějte se krásně - počasí se už brzo zlepší!
Zdraví Marta a Honzík + 1

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 20.06.04 17:25

Ahojky Marti,

mas velikaaaanskou pochvalu, nebyt tebe, poctu si akurat svuj denicek a komentare, ach jo! Co se deje holky? Kde jste? Konecne jsem na drate a jinde je klid, tak doufam, ze vecer vas tady bude hafo!!!

Teda holka, to to leti, co? Ted uz vlastne muzes zacit rodit kdykoliv, tak budeme netrpelive ocekavat prvniho mrnouska druheho kola naseho denicku, juuuu. Taky je fajn, jak jste si odpocinuli a udelali Honzikovi pokojicek, ten bude mit radost az se vrati. Ja si jeste stale nedokazu predstavit, ze bych stravila noc bez Verunky, ale to je mozna tim kojenim … Neustale marne premyslim, jak s kojenim prestat, ale nic mne nenapada, mam doma zavislaka a nemam to srdce ji vzit to, co si taaaak vychutnava. Nakonec si rikam, ze kdovi, zda jeste nekdy budu mit deti (i kdyz si nejakeho prcka jeste moc preju), tak at to obe krasne uzijeme, vzdyt mne nema doma cele dny tak jako matky na MD.
Taky jsem zvedava, jak to budes Marti zvladat s obema lumpiky, bude to asi poradnej kolotoc, obzvlaste v pocatku, az si kluci zacnou spolu hrat, bude lepe … no vsak nam snad o tom vsem obcas napises, i kdyz asi bude casu cim dal tim mene.

My uz mame po nakupu, jely jsme se segrou do Makra a ja u toho uplne tekla, segra totiz vybirala stylem babi, zastavila se u kazdeho pitomeho regalu a pak 5 minut premyslela, co vlastne chce vzit … pritom jsme mely napsany seznam. No byly jsme tam vice nez 2h a ja uz odmitala jet do normalniho potravinoveho supermarketu, ackoliv jsme mely jeste i dlouhy seznam na blbosti, uz jsem byla prilis vycerpana.

Tak se mej bajo a opatruj brisko a pohlad lumpika Honzika

Papa

Sulanek a Verunka

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 20.06.04 17:46

Ahoj holky!

Šulánku,jdu Tě vysvobodit z Tvé skoro samomluvy:o )))).
Ale moc si nepočteš,nemám čas psát.
Klára je totiž vrcholně znuděná,venku chčije a chčije,jak by řekl klasik…Nemáme auto,neb ho má na celý týden půjčené děda,jel na kolo s kamarády do jižních čech.
Všichni naši známí mají návštěvu,nebo jsou nemocní…chjo,je to otrava.Já chci létoooooooo!!!!!!!Když už i Missorka odvolala nepřízeň počasí,taky by mohlo dorazit.

Jediným světlým bodem dne je Aida,na kterou vyrážíme v 8 večer.Jen nevím,nevím,má se odehrávat v zámeckém amfiteátru a v tomhle nečasu…Musím na netu zjistit,jestli mají nouzové zastřešení.Pojedu v kalhotech a manža přemýšlí o zimních bundách.No,kožichy nemáme,tak si holt nebudem hrát na snoby:o ))))))))).
Takže dnes večer se neúčastním chatovací Superstar párty:o ((((.To budou nervíky,když nebudu vědět,jak holky zazpívaly.Ale má favoritka je jasná.

Čauky,Klára stojí za mnou v kancl.židli a snaží se lézt na okno.Ani nevím proč,když přes tu špínu nemůže nic vidět.

Hanka a Klárka

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 20.06.04 18:11

Ahojky Hani,

diky za zachranu samomluvectvi:-)))

Vy se mate, ze vyrazite za kulturou, i kdyz, jestli u vas prsi, tak az tak zavidet nemusim, co? Rozhodne si vemte na sebe neco tepleho vcetne deky pod prdel, misto elegantni kabelecky zabalte batoh a muzete vyrazit.

Aaaa, Verunka se vraci od tatinka, tak jdu pro ni…

Papa a hezky se bavte vecer

Sulanek a Verunka

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 20.06.04 19:05

Cauky kocky,

Tak jsem prihodila do galerky 3 fotecky, Verunka si krasne hraje, uklizi hracky z krabice do krabice, ted se dala dokonce do zametani sveho detskeho koutecku (ktery tvori temer pulku naseho obyvaku…ha-ha) … a jeeeje, ted zacina opet bordelizovat, za chvili opet nebude videt podlaha pod hrackami:-)))

Jen jsem si vzpomela, ze jsem minuly vikend tridila Veruncino obleceni a chystala tasku pro kamaradku s malym miminkem a docela mne potesilo, ze velka cast obleceni z minuleho leta je Verunce tak akurat … jak nema tu plenu, vejde se do vsech v.68 a vyse a dokonce i do nejakych 3-6mes., a to i pres jeji velke brisko:-))) Takze ja nakupovala vlastne zbytecne, stejne mam podezreni, ze leto vubec neprijde a me investice do krasnych saticek se vuuubec nevyplati:-)))
To mi pripomina Estercin komentar o tom, jak Honzikovi navlekla kratasky 3-6M … no to je opravdu sila, preci je mu vice nez 4roky…asi je hubeny po mamince, ze?

Tak uz holky konecne na net, uz si pripadam faaaakt trapne:-))) Uz i Esterku jsem videla na chvili pripojenou, takze z chalupy jsou zpet a urco s nejakou pikantni historkou, ze?

Papa a za chvili napisanou:-)

Sulanek samomluvce a Verunka hodnouska
Basnik tvrdil, ze Verunku hezky unavil a ze bude spinkat jako nemluvne, tak jsem zvedava, kdyz to tvrdil minule, nespala jeste ani ve 21,30h:-)))

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 20.06.04 19:29

Čau Šulánku!

Tak jsem na netu zjistila,že je koncert přesunut na kryté zámecké nádvoří,bohužel je kryté jen jakousi plachtou,takže zima bude:o ((((.
Deku berem s sebou,docela přemýšlím o vaťáku: o )))))))))))))))).

Taky mě to léto,neléto pěkně štve,Klárka má asi patero šateček a neměla na sobě ještě ani jedny,jen na módní přehlídku.
Trika,která nosila vloni,jí jsou akorát,tak snad šatečky unosí příští léto.
A Veru že snese mít culík?Já Kláře zkoušela dát sponky a byl hysterický řev,ještě dlouho potom si sahala na vlásky a říkala ne-ne.
Jo a perlička s mluvou…umí říkat HOUBY!!!A to úplně zřetelně.Má to z knížek s krtkem,kde jsou mochomůrky.
A dnes si sama prohlížela Krtka ve městě a začala radostně křičet houby,houby…A u­kazovala na mochomůrky.Stačilo jí to ukázat a říct jednou a hned to uměla.Ještě kdyby to tak platilo se vším,třeba s nočníkem…

Už končím,jdu hledat vaťák:o )))))).

Čus Hanka

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 20.06.04 21:29

Kde jste kdooooooo????? Zpiva se jako o zivot a nikdo nikde?????? Tak co, jak to tipujeteeeeee?????

Sulanek naprosto zmateny…:-))))

 
Missorka  20.06.04 21:36

Já su na chatu! Sámo, že i s Véčkem!!!! :-)

Peta

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 20.06.04 21:37

Jeee, Hani, doufam ze neumrznete a verim, ze se po navratu jeste objevis a zdiskutujes vyhlaseni vysledku:-)))

Houby jsou super a Klarik sikulka, a s nocnikem… vse ma svuj cas, chce to trpelivost…

Papa a tesim se na fotku ve vataku:-)))

Sulanek a hajajici Verunka

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 20.06.04 21:38

Uz jsem mela obavy, ze nam rodis:-))) Nejak te nevidim na seznamu prihlasenych, ale ted uz to asi bude jinak… tak jdu k vam juknout!

Papa

Sulanek

 
Anonymní  20.06.04 21:41

Jak to, že jsi tu zase sama??? My právě uspali Honzu - bylo to dooost těžký a teď jsme teprv usedli, takže netušíme jak to probíhá ale náš fovorit je Aneta. Tak jsme zvěěědavííííí!
 Marta

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 20.06.04 21:53

Ahoj holky,
v podvečer jsem dorazili z chalupy. Stihla jsem po uložení Karlose téměř vše ze SuperStar a zbytek zkoukla teď z videa. Jsou obě skvělé. Ale hlasy posílám Anetě. To budou nervy!!! Teď letím do vany. Nic jsem z nového deníčku nečetla, tak ani na nic nemůžu reagovat - nestíhám. Snad později v noci nebo zítra. Odpo se chystám do IKEI pro závěsy.
Mějte se a posílejte hlasy své favoritce!!
Ahoj Esterka

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 20.06.04 22:15

Taky to nechapu, ale vsichni jsou na chatu, je tam veselo:-))) Ja fandim Sarce a byla jsem tam asi vyjimka, ale dneska byla proste lepsi, mozna i tim, ze ta spolecna pisen ji proste lepe sedla. Nicmene ani z vyhry Anety nebudu zklamana, jeji hlas je bozsky a vlastne jsem celou dobu posilala hlasy Sarce i Anete a obcas Samerovi ci Tomasovi a obe me favoritky jsou ve finale a obe bozske a tak jine … takze budu spokojena at to dopadne jak to dopadne.

Jinak s uspavanim Verunky to dneska taky nebylo jednoduche, taky co bych chtela, kdyz jsem ocekavala, ze usne u finale Superstar, ze? Takze nam predvedla sve tanecni umeni, obcas si cucla prsa, obcas po mne poskakala, taky vehementne tleskala … zcela neunavne dite a to tatinek prohlasoval, ze usne jako dudek, ha-ha! Usla az po dlouhem boji, vnutila jsem ji zcela prazdne vyzuzlane prso a uplacala jsem ji po zadecku az to tuhosti, nicmene uz mela oci zavrene a vypadalo to na spanek a najednou jeste zacala tleskat a kroutit zadeckem, ovsem po tomto poslednim cisle neco po 21h usnula a uz chrupe ve sve postylce jako andilek!

Ja se jdu vrhnout na praci, at si uziju vyhlasovani a nemusim vysedavat do rana, stejne bych uz na to nevidela.

Tak papa … zatim

Sulanek a Verunka

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 20.06.04 22:20

Viiiitej Esterko zpet, my si klido pockame na zitrek…

A v IKEA pozdravuj, ja tam byla vcera a maji tam docela dobre slevy … na neco … takze mam taky zavesy a babi je nejak uzpusobuje rozmerum naseho okna, uz se tesim, az budou viset, huraaa!!! Jinak v patek, myslim 26.6. maji v IKEA otevereno az do pulnoci a maji tam oslavu neceho a budou tam nejake ochutnavky a program i pro deti a kazdou hodinu vyhlasuji akcni ceny na neco, v IKEA je k dostani takovy maly letak o te akci u pokladny, tak nahledni.

Papa

Sulanek

PS: Verim, ze Tomas posle dostatek hlasu Sarce:-)))

 
tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 20.06.04 22:40

Ahoj holky,
koukam, ze jsem nebyla jedina kdo se o vikendu odmlcel :)) Ja byla vcera cely den v Rakousku na svatbe, dnes jsem odpocivala po ceste a odpo jsme, jako „spravni“ chalupari :) vyrazili okolo 17. hodiny na chalupu, kde jsme si v desti opekali burty :))

Jeste ted jsem cela vyuzena, takze hned po vyhlaseni SuperStar musim skocit do vany :))

Ja myslim, ze Aneta byla lepsi - ma proste hezci hlas a prijde mi mnohem prijemnejsi, ale hlavne prirozenejsi - Sarka mi v posledni dobe prijde trochu krecovita. Hlasy ovsem neposilam - jsme vnitrne smirena s vyhrou Sarky a proto by mne to potom dodatecne stvalo, ze jsem „utracela“ hlasy :))) No, mozna si to jeste rozmyslim, a nejaky ten hlas Anete poslu :))

Jdu mrknout na chat jestli tam nejste :)
Packo,
Kristyna (a Luka, ten ovsem hluboce spi a o SuperStar nic nevi :))

 
Missorka  20.06.04 23:04

A HYBAJ NA CHAT!!!!

P.

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 20.06.04 23:40

Vitezkou je Aneta, to je nase SUPERSTAR!!!!

A ja mam uprimnou radost, kdyz se objevilo cislo 79%, ani na chvili jsem nezapochybovala o tom, ze to bude Aneta, i kdyz hlasy nasi rodiny sli Sarce, myslela jsem, ze to bude vyrovnanejsi. Pravda vsak je, ze alespon jednou vyhral lepsi hlas a ten ma Aneta opravdu bozsky, ze? Sarka je zase vsestranna, proto by se mi hodila za Superstar vice.
Takze ted nezbyva, nez drzet Anete palecky, at ji nenuti do zpivani nejakych silenych zbleptu a tesim se, ze vyplni mezeru na nasem hlasovem trhu!

Koncim a jdu pracovat, jinak to zase jisti nejaka 3h ranni a zitra v praci nepreziju!

Papa a dobrou noc vsem preje

Sulanek a Verunka (dle dnesniho vykonu budouci roztleskavacka)

 
tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 20.06.04 23:44

Jeste jednou ahojky :)
to ale mame sympatickou SuperStar?! :)) A krasne zpiva :))) Huraaaaaa - Aneta je SuperStar :))))

Esterko, je videt ze jsi Tomasovi zabavila mobil :)))) Ivco, ty jsi jiste take vyuzila nejake natlakove mechanismy :))) I kdyz musim rict, ze 79% je docela drtive vitezstvi :))) Jsem fakt moc rada - myslim, ze Aneta si to zaslouzi. Nakonec musim uznat, ze ma hezci hlas nez Balogova :))) A Sarka se jiste neztrati - myslim, ze bude docela uspesna.

Sulanku, Verunka je sikulka (jiz tradicne :))) ale s tim vstavanim je to hrozny :(( Snad se broucinka brzy umoudri a pochopi, ze neruseny spanek je moc krasna vec :)))

Jdu spat - padam tady na klavesnici a to by mi mohly vyskakat klavesy - po Lukyho zakroku moc pevne nedrzi :))

Tak dobra nocka vsem a hezke sny
Kristyna a Luka

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 21.06.04 00:29

Ahoj holky a dětičky!
Tak jsem se konečně prokousala všemi příspěvky.

Hurá, hurá, hurá… Aneta to vyhrála. Tolik jí to přeju. A těch 79% je vítězství na plné čáře. Nevím, zda se omlouvat Sulankovi, nebo ostatním hrdě hlásit, že Tomáš v tom tentokrát asi prsty nemá. Teda nejsem si moc jistá, protože jsem byla dlouho ve vaně. Ale zítra ho podrobím výslechu. Já se v něm nevyznám, pronášel nějaké chvály na Šárčinu adresu s takovým tím provokantským výrazem, tak jsem ho zarazila, aby toho koukal nechat, jinak si říká o rozvodové stání. Později začal rozvíjet nějaké teorie o tom, jak jsou obě skvělé, ale Aneta je nám dvoum samozřejmě bližší bla bla bla. Mě celý ten průběh přivodil žaludeční potíže. Né, že by mě to až tak nervovalo, ale postupně jsem si tam nosila všchno jídlo a pití, které mi přišlo pod ruku - pistácie, chleba s máslem a rajčata, lusky, gintonik, kafe s mlíkem… Dobrý prase všechno spase! Ale tentokrát mi to nějak nevyšlo. Asi si půjdu potykat se záchodovou mísou (záměrně).

Tradičně pořád dokola: Verunka je velká šikulka. Ale ostatní dětičky samozřejmě taky. My jsme s opakováním počátečních slabik začali tento týden. Mám s tím teda honičku, protože třeba „ko“ může být opravdu téměř cokoli. A moje návrhy, co tím autor má na mysli, ho většinou neuspokojují.

Musím zklamat (téměř) Sulanka, protože se s ničím převratným nevracím. Až na to, že Honzík málem sprovodil Káju ze světa. V pátek večer po příjezdu na chalupu jsem bleskově ohřála večeři, a pak nechala děti chvíli řádit ve stanu (v obýváku) s hračkami. Vylezly ven a Honzík povídal, že mi ukáže jakou má velikou sílu. Chytil Káju zezadu za čelisti a vyzdvihl ho do výše, pak si ještě přehmátl a chytil ho předloktím pod krkem. Ten chroptěl, koulal očima a škubal nohama. No stačilo jen vhodně škubnout a bylo hotovo. Já s Kájou v náručí brečela ze všech nejvíc. Přiletěl Tomáš, dal Honzovi na zadek, i když ten vůbec nechápal proč dostává. Mimochodem cesta na chalupu byla fakt úchvatná. Trvalo nám 2 hodiny než jsme se vůbec vymotali z Prahy.
Máme budíček.
Ahoj E.

Koukám, že sebou budu muset s tím nákupem v IKEI hodit, aby na nás nějaké závěsy zbyly :).

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 21.06.04 01:18

Tak se hlásím,Superstar jsem zrychleně zkoukla z videa,nechala jsem se překvapit a nenechala si od babi prozradit,jak to dopadlo.Ale jak ukázaly 79%,bylo mi téměř jasný,že vyhraje Aneta.Jak já jí to přála!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!­!!!!!

Šulánku,zklamu Tě,ale žádná fotka ve vaťáku nebude.Ale zimní kabát se hodil.I tak mi mrzly nohy.Trošku nás naštvalo,že jsem seděli na horších místech.Vstupenky jsme vybrali do výborného sektoru,ale kvůli počasí byla opera přesunuta jinam a místa nebyla určena.My jako vždy dorazili jako jedni z posledních a nejlepší místa byla vyfouknutá.
Ale zážitek to byl,krásné kostýmy,zpěv,ba­let,…Jen ti operní pěvci byli všichni hodně při těle,ale asi by to nějaká houžvička neuzpívala.
Ještě si před spaním přečtu děj,v některých pasážích mi unikalo,vo co gou.

Jé,to je hodin,ještě se musím odkrášlit a mastím do pelechu.

A už se těším,až zítra otevřu emimino a Véčko bude na světě:o )))))).Missor­ko,máte na to 12 hodin,zvládnete to??????

Dobrou noc,nebo spíš dobrý den,počítám,že všechny sladce spíte.

Hanka a Klárka

 
Missorka  21.06.04 06:01

Hani, omlouvám se, ale nějak jsme to nezvládli :-(

Peta

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 21.06.04 10:03

Ahoj holky,
Kája mi sedí na klíně, tak to bude boj. Ne už šel pryč. Od rána tu lítám jako hadr na holi, teď jsem pustila dětem Krtka, udělala si kafe a s mokrou hlavou usedla k PC. Tak předpokládám, že teď dorazí pro zapomenutou disketu Tomáš, aby to jó vypadalo, jak se tu flákám.

Včera jsem to už nestihla dopsat. Do Ikei se sice chystám, ale dnes to nevyjde. Honzíkovi na chalupě propukla chřipka a dnes to ještě na nějaké výlety nevypadá.

Hanko, i když jste měli „špatná“ místa, tak jste si to určitě hezky užili. Moc závidím všem s hlídacím příbuzenstvem. My teď máme 4 volné lístky do kina, ale nějak není možnost to využít. Asi se budu muset vrhnout do hledání hlídací slečny. Ve čtvrtek jdu k holiči, tak snad budu vypadat trochu jako člověk. V pátek mě čeká zubař.

Kdy se vlastně vrací Veronika s Adámkem?
Jdu zabavit Káju, kterého Krtek opět nezaujal.
Ahoj Esterka

 
Anonymní  21.06.04 10:06

Ahoj holky,

tak jsem zase v práci a můžu něco napsat. Mám pocit, že z domova prostě nestíhám nic. Hlavně teď potom, co jsem se vrátila z dovči, tak mě Ondra nepustí nikam samotnou a je to o to horší.

Sulanku smála jsem se u deníčku, jak ti Verunka nacpal prst do nosu. U nás je to ráno pravidlo, strká prsty skoro až do mozku:-))
Superstar jsem včera zhlídla tak napůl, uspávala jsem u toho Ondráška, trvalo mu to 3/4 hodiny, už jsem z toho byla fakt grogy . Aneta byla dobrá, manžel posílal Šárce asi 15 hlasů a nepomohlo to. Ta poslední písnička jí ale fakt sedla víc.

Víkend jsme strávili s manželem velmi relaxačně. Naši si vzali Ondru na chalupu a my jeli se známými k nim na chatičku, no prostě pohoda, ale pak už se nám stýskalo a v neděli odpolko jsme s Davidem stáli oba před barákem a vyhlíželi jestli už se naši vrací.

Tchýně mě teď opět naštvala, prý Ondru rozmazlujem furt mu něco kupujem atd…, přitom má hraček spíš méně, nic nového jsem mu nekoupila ani nepamatuju. Pak si taky stěžovala, že k ní Ondra nechce, no bodejť by chtěl, když se mu vůbec nevěnuje, ani na procházku ho nevezme a to spolu bydlíme v baráku a pak ještě š´tourala do našich, že mu taky všechno kupujou a pak že se ona s nima nemůže měřit. No nezbláznily by ste se z ní? Já mám občas pocit, že bych jí něčim..........

No nebudu tady pitvat naši rodinnou situaci.

zatim papa

Irena 13tt.

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 21.06.04 10:20

Ahojky Esterko,

teeeda, zase chripajzna jednoho lumpika, za chvili to bude mit i druhy, co? Prejeme rychle uzdraveni a zadne roznaseni nakazy na dalsi cleny rodiny!!!

Po jakych zavesech pases? Ja nakoupila ruzove, ha-ha, babi prohlasila, ze to u nas bude z venku vypadat jako nekde v baru, ale myslim, ze myslela na neco uplne jineho:-))) Nicmene si myslim, ze to tam bude sedet a dneska vecer budou urcite viset, jak jaaaa se tesim! V patek se do IKEA taky chystam, premyslim, ze si vemu dovcu alespon na pul den, uvidime, jak se to nakonec vyvrbi v praci, snad bude plan hotovy a ja budu mit zase na chvili alespon maly veget.

Veronika se vraci snad 23.6., stale se mi nevede dorucit ji zadnou SMSku, to je fakt k nastvani, kruci!!! NEchcete to nektera z vas taky zkusit? Treba budete uspesnejsi, ja uz jsem v koncich, posilam to fakt nekolikrat denne a nic, tak nevim…:-(

Jdu se ponorit do rachoty, ach jo…

Sulanek a Verunka

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 21.06.04 10:30

Ahojky Irus,

to, ze si te Ondrasek hlida mozna ani nesouvisi s tou dovcou, ja nikde nebyla a presto jsem pod drobnohledem. Dneska po ranu jsem potrebovala neco dotukat do prace a Verunce to prislo taaaak lito, ze ji nechci vzit na klin, aby mi pomohla… Ani babi nechtela budit sama, jakmile jsem zmizela z pokoje, hysterak, fakt nevim cim to je. Taky v noci vykrikuje neustale mama, mama. Vcera po odpo spanku vstala a prvni pry hledala mne po celem byte a volala neustala mama, mama … a ja potvora nakupovala. Dneska v noci opet putovala do me postele asi ve 3h rano, do te doby spala v kuse, ovsem pak uz se hrabala ven a ja nemela silu ji presvedcovat, ze ma spat sama, sla jsem spat kolem 1h a byla rada, ze ziju …nicmene mi predvedla stejne hysterak, nebot jsem ji nechtela dat prso, holt si musela pockat na prvni slunecni paprsky. Uz vidim, jak kojim jeste ve skole:-)))

Tchyne jednoduse zarli, z toho si nic nedelej, vzdyt ma nejlepsi moznost Ondraska zaujmout svou pritomnosti, tyhle deti stejne nevnimaji, kdo jim co kupuje, je jim sumafuk od koho co dostanou.

A jsem rada, ze stourace do nosu nemam doma sama:-)))

A co mimisek, nezlobi?:-) Date si rici, co to bude, nebo to bude prekvapenicko?

MEj se bajo a papa

Sulanek a VErunka

 
Eff
Kecalka 291 příspěvků 21.06.04 13:14

Ahojky holky,
tak se hlásím po víkendu.
Musím se vám omluvit za ten krátký výplod v pátek dopoledne v komentářích. Chtěla jsem jen nahlásit že žijeme, do toho jsem měla u ucha telefon a jednou nohou už byla z kanclu venku. Ani jsem to po sobě nečetla, až dnes. To jsem se teda předvedla, samý překlep!!!

Včera jsem si nenechala ujít Superstar. Jsem moc ráda, že vyhrála Aneta. Fandila jsem celou TOP 10 jí a Martině Balogové. Při vyhlašování jsem byla fakt napnutá, až jsem se skoro bála… Nešlo mi odeslat žádnou sms do hlasování. Zkoušela jsem to asi 50× a vždy se vrátila. Měla jsem až špatné svědomí, že Anetu nepodpořím. Manžel má T-mobile a taky mu neodešly sms. Asi to bylo fakt přetížený.
My jsme byli v sobotu s Barunkou na Sletišti, to je takový sportovní areál, jsou tam i bezvadné prolézačky, koně atd… Tak tam se fakt vyřádila, pak jsme ještě zajeli do medvědária a ačkoli v to máme domů asi 10 min. autem, stačila Bára v autě usnout.
Včera jsme byli na chatě, dopoledne bylo hezky ale odpoledne foukal dost studený vítr. To se Báře moc nelíbilo, protože se nemohla ráchat ve vodě. Tak jsem jí překvapila a vytáhla barevné křídy. To jsem jí fakt udělala radost, pokreslily jsme na chatě všechny dlaždice :-)))
Taky včera jsem jí dala na hraní plastelínu. To jí taky dost bavilo. Měla jsem jí koupenou už dlouho ale doma jsem jí nevytáhla. Kdo jí má taky dostávat z koberce že jo?
Taky jsem Barče už koupila barvy na kreslení prstem, to ale necháme až na léto, nejlépe až bude nahatá :-))))
Barunka dělá pokroky, sice ještě nemluví ale už předvádí spoustu zvuků zvířátek, auta, vláček atd…
Naučila se také kroutí hlavou, jako že ne. Ještě pořádně nemluví ale už odmlouvá :-)))) Říkám jí, tak Barunko, jdeme hajat. Otočila se na mně a dělá nenene. Bezva, máme se na co těšit :-)))
Se spaním jsme na tom teď také hůř, lezou stoličky… Zato s jídlem! Barunka nepapá, ona s prominutím žere! Cokoliv a kdykoliv. Nejraději má omáčky a polívky. Včera měla k obědu 4 bramborové knedlíky, se spoustou omáčky a s masem. Během odpoledne si dala jogurt, jablíčko, banán, chlebíček se sýrem a v 18.45 už večeřela. Měla rybu s brambůrkem a zase snědla obrovskou porci. Do toho litry šťávy a čaje. Tímto si nestěžuji, jenom se nestačím divit, co se jí do toho malého bříška vejde :-))

Peto, nemohlo by být už opravdu teplo? Snad tu ještě jsi a nezařizuješ už porodnici hezké počasí :-))) Ať máš porod OK a můžeš to vzpomínat jako na nejúžasnější zážitek v životě. Pozdravuj Véčko.

Šulánku, tak už v bytečku hotovo? Asi jo, když vám Verunka smontovala i ty skříňky v koupelně :-)) je to pomocnice. Každopádně jsi mě opět dostala, co Verunka už umí. Dokonce i kotouly, nestačím se divit!

Esterko, to teda byla síla, snad by Honzík nemohl Kájovi takhle ublížit, na to snad nemá sílu…Každopádně se ti nedivím, plakala bych taky, musel to být ošklivý okamžik..Hlavně, že Kája je OK. Přelétala jsem v rychlosti komentáře a co jsem to zazanamenala? U vás chřipka? Snad ne, už máte vybráno za zimu :-)) Tak ať jste všichni zdraví.

Zrovna myslím na Veroniku, asi se tam ohřejou trochu víc, než my tady :-)))) S těma sms a voláním se mi to předloni stalo taky, já jsem mohla do ČR volat a psát sms, nikdo se však nedovolala mně. A to jsem měla roaming nastavený.

Opět jsem si trapně nedělala poznámky na co regovat, tudíž budu končit.
Mějte se krásně.

EVA & BARČA

 
Anonymní  21.06.04 14:53

Ahojky!

Hlásím se po prodlouženém víkendu a řeknu Vám, tam nahoře snad musí být někdo, kdo nás pracující nemá zrovna dvakrát rád! A když jsem se dneska ráno probudila do sluníčka, měla jsem docela vztek! Je pravda, že v pátek to ještě docela šlo a byli jsme vlastně celý den venku. V sobotu už jsme provětrali holínky no a včera jsme byli na houbách v pláštěnce. Musím uznat, že aspoň na sobotní grilování večer déšť ustal a ačkoli byla příšerná zima, masíčko a pivko bylo výborný! Anežka nás dokonce v neděli nechala vyspat do 7:45!!! Neuvěřitelné!!!!!!!!
Pravda dneska jsme měli budíček v 6, ale i tak dobrý. V sobotu jak viděla tu spoustu nových lidí byla nejdřív docela zaražená a všechny si prohlížela svým protistátním pohledem, ale pak se rozkoukala a byla jak utržená ze řetězu. Snažila se hrát badminton a byla to legrace, když pálkou mlátila do ležícího košíčku.Neustále zasahovala do petanque a brala nám koule, takže jsem očekávala pohmožděné prsty u nohou, ale dobře to dopadlo.

Šulánku, tedy že si Verunka nechá dát sponku a udělat culík, to je pro nás sci-fi. Any si nenechá vlasy pořádně ani učesat a když jsem jí zkusila udělat culík, byl z toho pěkný hysteráček. Je pravda že od maminky culíky neokouká. S mým klučičím sestřihem stále marně čekám na to léto J)))))))))) No a to že dělá kotrmelce je taky bomba! Je pravda, že Any by ho s pošťouchnutím do zadečku asi taky udělala, ale mám strach že by ji to začalo tak byvit, že bychom celé dny nedělali nic jiného. Ona má totiž vůbec ráda všechny aktivity kde může otestovat rovnováhu. Třeba na plavání chodí po takové té pěnové desce a to je něco pro ni! Ječí do té doby než se dostane zase na řadu. K mé velké nelibosti je její oblíbenou zábavou chůze po sedačce. Ne že by ji ušpinila, ale ty pády?!!!!!!! No a takový gymnastický míč! To je ta pravá zábava!!!!

Hani tu kulturu taky závidím. My byli naposledy vloni v létě na Shakespearovských letních slavnostech na Králi Learovi s Třískou a bylo to skvělé. Jen tam tenkrát natáčela záznam z představení televize a tak nám nad hlavou jezdil jeřáb s kamerou. Myslím že to někdy na podzim šlo v televizi. Jinak třeba v kině jsem nebyla snad věčnost. Většinou to dopadne tak, že než se rozhoupeme do kina, vyjde to na videokazetě.

Ivčo, dovolenou taky preferuju samostatnou, jako ty. Přesto jedeme na Šumavu společně s kamarádkou, která má 2letou holčičku. Jenže já si to představuju tak, že výlety si budeme plánovat samostatně a pokud oni budou mít naplánováno něco co se nám bude líbit, pojedeme společně a naopak. Pokud se neshodneme, zařdíme si program každý podle svého. No taky jsem na to zvědavá. Další dovolenou mám v srpnu a to nejspíš pojedeme jen my 3 jako rodinka.

Budu se muset opět zapojit do pracovního procesu!

Tak se mějte báječně a já se zase ozvu

Pa Blanka+Any

Jo a nevíte někdo, proč jsem najednou anonymní???

 
katerina02
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 21.06.04 20:00

Ahoj holky,
Tak si chci napsat omluvenku za neprispivani. Proste nezvladam, starosti s domeckem pribyva, misto aby to bylo naopak, stehovani v nedohlednu, firme od ktere jsem dum na klic koupila tece do bot, vzhledem k penale za zdrzeni si uvedomili, ze na tom nic netrhnou a snazi se urvat co se da, snazi se porad neco menit a ja porad jen zjistuju, jak co delaji, jak to meli delat, jaky je mezitim rozdil z hlediska uzitnych vlastnosti a jaky cenovy, pak se to s nima snazim projednat, do toho million veci k rozhodnuti, premysleni o zarizovani atd. Hlavne ale ty nervy s tim jak se s nima obtizne komunikuje, jak se porad snazi chytracit a nikdy nic nedodrzi?. Je to fakt frustrujici, protoze I kdyz smlouvu vypovim, porad jeste ten dum musim dodelat a vzhledem k tomu, ze nejsou site, by to stejne neslo. Ja proste nesnasim tu bezmoc a trpelivost uz taky davno dosla.

Ale tim jsem vas nechtela otravovat, proste nestiham a mam nervy nadranc. Ve ctvrtek jsem odrela novy auto (zcela z vlastni viny, ale ne moc) a pomyslela jsem si, ze kdyz se neco s..e, tak vsechno najednou. No to jsem se ovsem rouhala, kdo se opravdu po?l byl chudak Tomasek. V patek vecer ridky pripad, v sobotu uz paradni prujmik I s teplotou. Na:,–(ila jsem dietku a vzhledem k tomu, ze byl Tomas relativne v pohode, jsem z toho nic nedelala, ale pak se v plence objevil hlen s troskou krve a tak jsme padili na pohotovost a odtud na Bulovku. Takze podezreni na salmonelu nebo campylobakterii (pisu to spravne?), vysledky budou ve stredu. Nastesti je Tomas uz od nedele bez teploty a pije I ji (dietne) dobre a vubec je v pohode, s tou virozou co mel na jare se to neda vubec srovnat. Vubec nechapu, kde jsme to mohli sebrat, ja jsem na jidlo docela prisna a hned tak neco mu nedam, syrovy vajicko nebo maso se do jeho blizkosti vubec nedostane, to same zmrzlina, majoneza atd. Nechapu. Ale vzpomnela jsem si Sulanku na vas, vy jste dokonce jedli jenom kupovane prikrmy a taky to Verunka nekde chytla.

K tomu vsemu nemam hlidani, nemam to srdce to po mame chtit, kdyz vidim, jak ji to tahne na chaloupku. My ted jet nemuzem, ja mam more zarizovani tady, takze vse vyrizuju z domu kdyz Tomas spi nebo ho taham sebou.

No takze abych to shrnula, nestiham, jsem utahana jako pes (Tomas se v noci tak dvakrat vzbudi a vstava v 5.30) a na emimino se proste nedostanu.

Mejte se tu vsichni moc krasne, davejte na sebe pozor a my se zase vratime az se to ted prezene a trochu se mi uvolni ruce.

Pa pa Katka a Tomasek

 
Petrus1
Kecalka 500 příspěvků 21.06.04 20:17

Ahoj Katko,

No to je desny. Ja s necim takovym jeste zkusenost nemam, tak si to nedovedu ani predstavit. Znam jen neustale stehovani z mista na misto a i to me vzdycky stalo strasny nervy. Takze ti jen preju, aby to konecne dostalo rychly spad a ty jsi mohla aspon relativne vklidu uz bydlet.

Tomaskovi, at se rychle uzdravi, vubec nerez, kde to mohl chytit, to nema cenu a jen si s tim budes lamat hlavu. Deti jsou mali cunatka, venku sahnou na vsechno a pak treba strci do pusy a je to.

Petrus a Lukasek, ktery zitra poprve uvidi svou sestricku/bratricka na UTZ.

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 21.06.04 21:30

Ahojky Katko,

teeeda, opravdu, kdyz se s..e, tak se s..e, ach jo! S tim domeckem se to pekne komplikuje, co? Jedna zprava lepsi nez druha, mohu te akurat uklidnit, ze v necem takovem nejsi sama, je to u vetsiny stavenych baraku na klic (a i bez klice, ha-ha) a je jenom dobre, ze na ne tlacis!

Auticka je mi lito, ale jeste vice Tomaska, teeeda jaky to sajrajt chudacek chytnul? Jsem zvedava, co se z toho vyklube a fakt si nedelej hlavu z toho, z ceho to chytnul, Verunka to chytla kdyz ji bylo asi 8 ci 9 mesicu a ten den jedla jenom hotovku, nicmene hygiena tvrdila, ze z hotovky to na tuty nebylo … a tak mne tak napadlo, ze jsme tehdy byly v IKEA a Verunka tam samozrejme hojne osahaval stul, tak to mozna mela i z toho, kdo vi! Vsak nakonec Esterciny deti to taky mely a taky nemaji poneti z ceho, neni to o nasem cunikovani, deti casto na neco sahaji a prstiky putuji do pusinky…

Koukam, ze Tomasek se predhani s Verunkou o bobrika brzkeho ranniho vstavani:-))), nechapu, ze je to vubec bavi, ze?

Opatruj se a nepodlehej ze vseho depresim, zase bude lepe!!!

vecny optimista Sulanek

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 21.06.04 21:32

Jeee, PEtrus, uz zitra uvidite ten maly zazrak? No to je bajecne a verim, ze se to mrne bude Lukaskovi moooc libit.

Papa

Sulanek a Verunka

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 21.06.04 21:42

Ahojky Blani,

souhlasim s tebou, nekdo nas opravdu nema rad, o vikendu nic moc a v pondeli rano obloha jako vymete,na, to je fakt k vzteku … i kdyz se to odpo zase trochu pokazilo, teda mne zastihnul sileny lijak, ani sterace malem nestihali. Verim, ze se to jednou zlomi a bude zase hezky o vikendu, nejlepe neustale:-)))
Koukam, ze jste si vikend paradne uzili a i Any si nasla skvelou zabavu, brzy bude hrat s vami, sikulka jedna mala…

Culicky ci jeden culicek delam Verunce jenom obcas, kdyz mne chytne „blbec“, nicmene Verunka souhlasi do te doby, nez se ji pokousim dat gumicku do vlasku a pak ji to asi trochu i zlobi, nicmene dokaze v tom chvili vydrzet, vyjimecne i temer pul dne. Sponecky taky vetsinou vytahuje ven, ale nekdy na ne zapomene a muze je mit na hlave docela dlouho. Je to vsak velka paradnice a pro paradu se musi trpet, tak i Verunka musi trpet maminciny vrtochy:-)))
A k tomu nacvicovani rovnovahy … nikdy nevis, treba mas doma malou kaskaderku, vsak jeji celo uz na to vypada:-)))

A proc jsi Anonymni? Treba chces provokovat:-))) … to si delam legraci, nicmene si myslim, ze nick tak jednou mesicne vypadne a musi se zadat znovu a zase vse funguje, tak to zkus.

Mejte se s Any bajecne a papa

Sulanek ospaly a VErunka spici

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 21.06.04 21:51

Ahojky Evi,

predne ti musim pogratulovat k velkemu projektu „stehovani“, ktery mas na starosti a taky budeme drzet palecky, at vyjde avizovane povyseni, jsi skvela co vse zvladas … a do toho vlastni bydleni … uaaaaaa, to je maso:-))) Tak prejeme, at to vse klapne jak ma ke tve velke spokojenosti!

Malovani kridou na chodnik musime taky zkusit, kridy vlastnime uz nejaky ten patek, jen zatim nebyla odvaha je pouzit, ale minuly tyden jsem videla venku malovat nejake holcicky s maminkami, tak to tady asi taky vylepsime:-))) Na plastelinu vsak odvahu nemam, nemala Baruska sklony ji papat?

Bytecek ma jeste stale daleko k hotovosti, ale zase jsme trochu pokrocily, dneska jsme slavnostne povesily zavesy, vypada to skvele a mam v planu jeste poridit jine barvicky a povesit je na stridacku taky na okno, jeeee, bude to u mne jako v papouskarne:-)))

Teeeda Barunka se paradne nacpava, jedna radost, co? Tohle by bylo moc i na naseho otesanka:-))), i kdyz kdo vi, mozna bych byla prekvapena:-)))

Mej se bajo a Barunce pohlazeni

Sulanek a Verunka

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 21.06.04 21:56

Ahojky Esterko,

teeeda, Honzik je pekny drson, co? Taky bych brecela zaroven s Kajou… Pravda vsak je, ze tohle je jenom zacatek, brzy zacnou poradne rvacky a to bude „maso“. A pak ze nemas v repertoaru nic prevratneho:-)))

A vzhledem k mluve pocatecnich slabik u hodne z nasich deti navrhuju nejaky srazik, at si deti pokecaji a ujednoti slovnik, treba by se lepe lustilo:-)))

Papa

Sulanek

 
tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 21.06.04 21:59

Ahoj holky,
dneska mi psala Veronika, takze cituji:

Ahoj Kris, psala jsem 2× Sulankovi, ale nenapsala zpet. Adamek mel prujem, ale snad uz je ok. Je tu dobre, 28 stupnu. Adam pres obidek spi a ja to hrotim na slunci. V a A

Takze jsem ji napsala, ze SMSky chodi, ze Sulanek pilne informuje, ale bohuzel se ji nedari nic protlacit nazpatek :(( Az na ten Adamkuv prujem se tam urcite maji dobre :)))

Veronika odpsala takze moji SMSku dostala :))

Jinak, myslim si to spravne, ze se vraci 26.6.???

Jeste napisu, ale musim povesit pradlo a neco probrat s pritelem :(( Zatim pa,
Kristyna a Luka

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 21.06.04 22:11

Diky Kristy za info, dneska snad psala Veronice i Esterka, takze to bude zichrovane z vice stran, uz jsem mela vycitky svedomi, ze od nas nedostavaji zadne zpravicky, diky holky za zachranu cesti naseho denicku!!!:-)))

Chudinka Adamek, ten taky musi vyzrat vsechno, snad bude brzo ok a moc nezhubne, uz tak je docela dost hubeny.

Mne se zda, ze se maji vracet 23.6., ale mozna se mylim … muzete to holky zjistit?

Papa

Sulanek a Verunka

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 22.06.04 09:33

Ahojky,

hlásíme, že žijeme, jen nestíháme psát. A to chci reagovat na tolik věcí a mám hodně nových informací hlavně pro maminky holčiček. Snad se mi podaří napsat víc, až v poledne bude Kájule chrupčit.

Teď jdeme ven, dokud je hezky.

Jana a Karolínka

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 22.06.04 10:08

Ahoj holky,
mám pekelnou depku. Jak psala Katka, když se to s…e, tak se to s…e - všechno. Včera jsem omylem koupila autosedačku o skoro 2 tis. dražší, než jsem chtěla. No debil. Teď se tam chystám to nějak vyřešit. Někdy v minulých týdnech jsem ztratila pojistku z autorádia a klíče od sklepa (jediné). Tak si asi vezmu „hoblipilku“ a půjdu přeříznout zámek, tedy až mi sousedé půjčí klíče od dveří. Kája včera vylil hrnek kafe do klávesnice. Teď mám nějakou půjčenou z práce. Tomáše to „vytočilo“ natolik, že mi nařídil dojít si dnes koupit nový PC. No já tomu rozumím jak koza petželi, tak musím povolat kamaráda. Příští pondělí dělám poslední zkoušku. Nálada pod psa. Děti bezdůvodně řvou a řvou. Počasí taky na draka. Bohužel se asi naplňuje Tomášovo víkendové proroctví, které znělo: v pondělí je nejdelší den a od úterý začíná podzim. Já se picnu.
Ahoj depresivní Esterka

 
Anonymní  22.06.04 11:01

Ahoj Esterko,
nesmutni - zamek preriznes raz dva (mne to taky ceka :)), zkousku udelas samozrejme za jedna :))) - uz nam nic nenamluvis :)) a budes mit novy PC - jeeee, co ja bych za to dala :)) V klavesnici, kdyz tam zrovna jsou klavesy, tak je tam jeste jogurt, polivka, a milion ruznych drobku :))
Pocasi opravdu na draka je - ale s tim podzimem bych to nevidela tak cerne - kdo to kdy slysel aby byl podzim uz v cervnu :))) Treba zase bude potom dlouhe leto a jeste si uzijeme krasne zari :)))

S detma neporadim - treba se zabavi u reseni autosedacky - jen trosku nechapu to s tou cenou - oni ti vic nauctovali nebo jsi proste omylem koupila jinou?

Takze usmev na tvar - nezapomen, ze nic neni tak hrozny aby to nemohlo byt jeste horsi :))
Optimista Kristyna

 
tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 22.06.04 11:10

Ahoj Katko,
to je opravdu desny jak se to s domeckem protahuje - ja bych vam tak prala abyste uz bydleli.

Ale hlavne aby byl Tomasek v poradku. Snad to nebude nejaka ta hrozna bakterie a kdyby nahodou, tak aby se z toho Tomik rychle zbavil. Krev ve stolici je strasnej zazitek - pamatuji se, ze kdyz byl Luky miminko, tak na prujmy dost trpel (nikdo nikdy neprisel na to proc) a jednou tam mel taky hlen a krev - taky jsme mazali na pohotovost, ale tam nam tenkrat rekli, ze kdyz tolik kaka tak ze se mu tam poranila trosku sliznice a proto ta krev. Tak treba z toho nakonec nebude nic tak hroznyho :)) (i kdyz doktori, narozdil ode mne asi vedi o cem mluvi :))

Z auta si nic nedelej - hlavne ze jezdi a vy jste v poradku. Ale presne vim jak to cloveka nas..e - jeste kdyz je to jeho vina. Ja jsem na odirani auta dost expert :)) Delam to porad, ale zase na druhou stranu jsem jeste nemela nejakou vetsi bouracku, kde by doslo k nejake vetsi skode. A kazdy auto je odreny - musis si ho preci zajezdit :)))

A pokud budes nekdy potrebovat pohlidat Tomaska (jestli se nebojis mi ho sverit) tak ti ho velmi rada pohlidam - klukum by se to jiste libilo :)) Akorat nemuzu v utery a ve stredu - to jsem v praci. Klidne se ozvi - tel. je v seznamku.

Tak pa pa, mej se a dej vedet jak dopadly Tomikovy vysledky.
Kristyna a Luka

 
Missorka  22.06.04 11:25

Ahoj depresivní Esterko,

já nevím, jestli ti můj komentář pomůže, ale stejně ho napíšu.
Pro mě jsi úžasná žena, i kdybys ztratila 100 klíčů a místo autosedačky koupila něco úplně jinýho, 20 x dražšího. Vždycky když čtu, jak svým skvělým slohem líčíš co se u vás děje, tak někde v koutku duše doufám, že bych dokázala jednat a reagovat podobně jako ty. Ale nevím :-)

Navíc máš svůj názor a nebojíš se ho říct. Dneska docela vzácnost, řekla bych.

Takže kup si nové PC a začni se radovat. Za to počasí se s Véčkem fakt omlouváme, ale já už to odvolala, takže na mě to teď není. Včera jsem četla, že má být hezky v srpnu, v červenci nic moc. Ale bylo to v Blesku, tak to s tou důvěryhodností nebude tak žhavý!

Drž se, kočko!
Peta a Véčko

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 22.06.04 13:15

Ahoj holky,
díky za podporu! Už je to trochu lepší, ale pořád nic moc. Já jsem fakt magor. Sedačku jsem bez problémů vyměnila a vrátili mi i nějaký peníze. Jenže teď zase řeším, jestli ta dražší nebyla přece jen lepší. Jak říkám - magor. Kája usnul, tak musím jít vypustit psa. Už včera večer při uspávání jsem to nevydržela a docela ty svoje broučky seřvala. Dneska dopo to jen vyvrcholilo. Potěšující na včerejšku je jen koupě zlevněné krosničky od Chicca. I když pokud bude pořád jen pršet a nebude svítit, tak to ani na chození na houby nevyužiju. Depka naším bytem vládne. Honzík má zítra oslavu svátku a zřejmě mi nezbyde nic jiného, než jít dárek koupit s ním. To bude fakt překvápko :(. Pro ujasnění, jak to bylo s tou autosedačkou. Minulý týden jsem zjistila, že v Kunraticích mají slevu. Mělo to být za skoro 3500 a některé potahy za 2800. Na místě jsem zjistila, že je to dokonce za 2400, tak jsem si jednu vyhlídla, večer informovala Tomáše, ten to schválil a včera mě pro ni poslal. Prodavačce jsem řekla, kterou mám vyhlídnutou, jenže ten potah neměli, tak mě zavedla do skladu, kde jsem si vybrala jinou, zaplatila a šla. Až doma jsem zjistila, že je to jiný typ a to za 4000. Dneska se ukázalo, že mají i ten původně vybraný potah.

Teď tak koukám na P. S. na konci deníčku (ještě stále čekáme na těhulku měsíce…:-) ), což mi připomnělo, že Tomáš začíná strašit, že chce ještě miminko. Je to taky magor a navíc sebevrah. Potažmo i vrah, protože by to nejspíš zabilo mě. Honzík mu to schálil, jen Kája si trvá na tom, že nééééé ( to je můj člověk!). Musím si začít hlídat prášky, abych tedy tou očekávanou těhulkou nebyla já sama.

Petro, Véčko to začíná dělat nějak napínavé. Finále SuperStar už je pomalu v propadlišti dějin a Véčko pořád nic. Asi si chce počkat na to nejlepší ze SuperStar, co?

Katko, je mi tě moc líto, jak se to s barákem vyvíjí - nevyvíjí. Ale jednou to snad ale dodělají, ne? Když si budeš říkat, že stěhování bude na Vánoce, tak cokoli rychlejšího bude vlastně milé překvapení. Kdy mají dorazit prarodiče?
Beru vysílačku a jdu se psem.
Ahoj Esterka

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 22.06.04 13:19

Ahojky Esterko,

nepodlehej depresim, za vse muze to pitome pocasi, slunicko se na chvili ukaze a hnedka se neceho lekne a zase zaleze a stejne zaleza i dobra nalada. Poradne si doma rozsvit a bude lepe:-))))

A neboj, klice i pojistku zase najdes, nech to chvili lezet a pak je objevis … tak do 2-3 dnu, otazka je, zda z toho sklepa neco nutne nepotrebujes, ze? Ale hoblipilka pomuze, tak co!

Jedu na obed, sofer je pripraveny… pak to dopisu…

Drz se holka

Papa

Sulanek

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 22.06.04 13:49

Tak nic se nezlepšilo, ba naopak. Zabiju Honzíka. Během té doby, co jsem uspávala Káju a psala komentář, měl za odměnu puštěnou kazetu v kameře. Když jsem tam řed chvílí vešla, tak jsem málem zkolabovala na místě. Po celém obýváku rozsypaná krabice se sladkostmi (ukradené ze skříně), většina věcí rozbalených a zadupaných v koberci, papíry nastříhané na milion kousků, velké nůžky pohozené v tom (ukradl si je z police), kamera celá pokreslená propiskou a zasypaná ochouceným hroznovým cukrem, propiska rozebraná na prvočinitele, v tom všem desítky hraček. A teď tady dělá překvapeného, proč mu za trest nejdu hrát maňáskové divadlo. Tentokrát hodlám být tvrdá a neustopím (snad).
Esterka - pekelně vytočená (ani slunce mi, Sulanku, nepomohla)

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 22.06.04 14:23

:-)))))))))) Esterko, to mi nedelej, malem ze mi ze smichu netecou slzy … dobra, dobra, vim ze pro tebe to asi legrace neni, ovsem Honzik je fakt trida, co zvladne v kratkem case udelat:-))) TAk at si to taky uklidi … v ramci moznosti a jeho schopnosti!!!

Papa a nenervac, az se ty dva tvoje pokladky spoji, bude hur…:-)))

Papa

Sulanek a Verunka

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 22.06.04 14:29

Esterko,

Ty máš den blbec. Poslala bych Ti kousek piškotové rolády a kafíčko, co si právě dělám, ale to asi nejde. Škoda, že nebydlíš blíž. :-)))) Vem děti a vypadni ven, to pomůže a zabráníš dalším demolicím bytu.

Jana

 
esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 22.06.04 15:07

Jó vypadnout ven je moje jediná spása, jenže to s tou Honzíkovou chorobou tak docela nejde. Nezbývá mi nic jiného, než se pokusit to přežít. Už má vyndaný lux a jde uklízet. Po téměř dvou týdnech se mi podařilo sehnat nějakou stavební firmu. Strávila jsem u toho teď víc než hodinu a jsem zpocená jak myš. Katko, já Tě obdivuju.
Ahoj Esterka

 
letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 22.06.04 15:40

Ahojky,

konečně se dostávám k tomu, abych napsala, jak se máme a co děláme. V neděli jsme byli u příbuzných v Brně, tam jsme jeli EC vláčkem, Karolínce se to moc líbilo, běhala po uličce, jelo málo lidí, tak to bylo bez problému. Příště bych možná na cestu do Prahy volila EC vlak, je tam více místa, je čistší a pohodlnější. V Brně hned zabavila panenky, kočárky a postýlku tetiny 3-leté vnučky. Hrála si s nimi celou dobu, co jsme tam byli. Když Šulánek nedávno psal, jak si Verunka vyhraje s panenkami, připadalo mi to jako sci-fi. Byla jsem přesvědčená, že Karolínka není ještě schopná takto si hrát. Ale chyba lávky. Neustále panenky chovala, vozila v kočárku, houpala v postýlce, posazovala na nočník a hlavně krmila. Během jejího odpoledního spánku jsme zajeli do Makra, koupili plínky (k nim jsme dostali broučka do Fischer ? Price) a taky tu tubu Dupla, cena byla opravdu výhodná. Esterko, díky za tip na www stránky. Zpátky jsme jeli autem, Kája byla dost nevrlá, nenechala se ničím zabavit.

Jak už jsem psala, má teta 3-letou vnučku, kterou dost často hlídá. A stěžovala si, že nedávno s ní měla jít k lékaři. A vyfasovala to nejhorší, musela s ní jít na gynekologii. Malá už měla delší čas potíže s čůráním, bolelo jí to, dětská lékařka usoudila, že má zánět močového měchýře, na který trpěla i její maminka. Ten přeléčila. Jenže malou to trápilo dál. Až nějakou jinou lékařku napadlo (zapomněla jsem, jak se k ní dostali a jakou měla specializaci ), že by to mohl být problém gynekologického charakteru. Teta vyprávěla, že to bylo hrozné, malá byla vystrašená, musela normálně na ?kozu?. Gynekoložka zjistila, že má slepené malé pysky (naštěstí jen slepené, ne srostlé) a rozlepila jí to pipetou. Prý to byla ta příčina bolestivého močení, dírka byla příliš malá a zůstávaly jí tam zbytky moče a to jí pálilo. Malá se pak celý den bála jít čůrat, ale už je to dobré a problémy zmizely. Dětská lékařka na to nepřišla. Píšu to sem tak podrobně proto, že jsme o tom nedávno mluvily. Omlouvám se za amatérský a asi nepřehledný popis, ale snad jste to pochopily.

Poslední dobou musím pochválit Pavla, hodně mi pomáhá, chodí dřív z práce a pak vezme Káju a jedou do parku krmit kačenky a já mám čas něco udělat doma nebo na zahrádce. Zvládá víc prací kolem chaloupky a já mám konečně pocit, že se tu něco děje a začíná se to hýbat.

Šulánku, Verunka je šikovná. Máš doma zdatnou pomocnici, za chvíli už udělá vše sama. A těch slov, co umí. Zkoušela jsi počítat, kolik jich říká? Karolínka zase opakuje poslední slabiky, to první jen tak zažvatlá a poslední slabiku zopakuje naprosto přesně. Nové nejoblíbenější slovo je ?jajada? ? jahoda a ?diti? ? děti.

Ireno, tchýně je prostě jen tchýně a lepší to asi nebude. Nic si z toho nedělej. A pokud ho trošku rozmazluješ, až se narodí miminko, tak na něj už nebude tolik času, tak si to teď vychutnej. Já bych Karolínce taky hned kupovala hromady hraček, jen o ně trošku projeví zájem a já bych běžela a koupila to hned. Naštěstí mě stav našeho účtu brzdí.

Hani, kulturu závidím moc. My jsme dneska chtěli jít do kina na Želary, ale jedna babi je v Chorvatsku, druhá přijede večer z Prahy, ségra na táboře a švagrovi ji večer nechci nechávat. Kdyby to dávali od pěti, tak je to jiná. Musíme si opět počkat, až to budou opakovat. Jenže to určitě zase přehlídneme, že to jde.

Katko, s domečkem je to katastrofa, že? Já bych to asi neustála. Hlavně, aby Ti nezačali dělat naschvály. Chudáček Tomášek, ještě tohle k těm všem starostem. Doufám, že už je mu líp a brzy se uzdraví. Karolínka mu posílá pusinku.

Petruš, napiš jak se Lukáškovi bratříček/sestřička líbila. Necháte si říct, co to bude?

Esterko, už je líp?

U nás je docela hezké počasí, tak pádíme ven, než se pokazí.

Papa

Jana a Karolínka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »