Šulánek a Verunka 17M aneb culíkatá a pořádkumilovná, střída

Rodičovství

Ahojky maminky a kuřátka, Tak co, bude léto nebo ne? Kdo je věčný optimista a věří že bude? Já tomu tedy věřím, haha, ale upřímně řečeno si nepřeji, aby byly vedra jako loni, kdy se nedalo pomalu ani dýchat a vycházet ven, mne stačí svítící sluníčko a teploty mezi 2025°C a hlavně o víkendech ať už neprší, to mne ničí nejvíce?

To Veronika s Adámkem si užívali dle jejich zpráviček takové horko, až se to nedalo ustát ? u nás je to spíše naopak, že?

Tak copak se stalo u Śulánků tento týden a já ještě nestihla vykecat???:-)))

Předně ve čtvrtek, tj. 24.6., bylo Verunce přesně 17 měsíců ? jo, jo, obligátní to to letí je namístě a letí to takovou rychlostí, až mne z toho chytá sentimenťák? Tentokrát jsem nezapomněla a hnedka po ránu ji postavila k futrům k pravidelnému (spíše nepravidelnému) měsíčnímu měření výšky ? a už má 81cm, za měsíc mi povyrostla o 1,5cm, skoro se mi nechtělo věřit!
A jak jsme slavily? Ráno jsem výjimečně vstala i fyzicky z postele brzo, už v 6,30h a šla si s Verunkou číst tu haldu knížek, co vlastní. Pak jsme se obě osprchovaly a udělaly si snídaňku, po které jsem ji samozřejmě utekla do práce, ale táááák se mi nechtělo.
Z práce jsem chvátala domů brzy, už v 17h jsem měla spakováno a vyzvedla ty moje holky, obě Veroniky, u supermarketu, kde nakoupily?.stály tam a Verunka držela v ruce motýla na tyči ? krásně mává křídly ? takže ta oslava 17tin se bez dárečku nakonec neobešla, babi zasáhla:-) Odsud jme jely na písek, kde je i klouzačka a houpačka, a tam mne napadla geniální myšlenka, a to jet na kolotoče (myslím tím u kolotočářů) a tam to roztočit. Ta moje beruška se z ?koujoje? (kolotoč v jejím podání) nadchla a mé obavy, zda to na tom malém ustojí, byly zbytečné ? zasedla za volant auta a jak se to začalo točit, ona točila volantem a občas nám zamávala ?.takže si dala dvě jízdy, pokaždé v jiném autíčku, aby nebyla nuda ?. Nicméně si kočička moje myslela, že už umí opravdově řídit auto a pak v tom opravdickém vyžadovala, ať si vyměníme místa ? a jak se u toho vztekala?
Taky jsem ji vzala na lítající draky (něco jako lítající labutě) a slavily jsme úspěch i tam, však máme pár foteček, tak je šoupnu do galerky. Poté jsme se ještě zastavily u koníčků a Verunka vyžadovala vysazení nahoru a nechtěla jít domů, ještěže jsem mohla použít svou ?výhodu síly?:-))). Podvečer byl jednoduše senza a Verunka se řádně unavila, usnula během chvilky?
A s těmi dárky jsem to nakonec stejně nevydržela a v pátek ji v průběhu stání na jahody koupila v malém místním hračkářství malý umělohmotný vařič i s rendlíky a míchátky a taky šněrovací zvířátka, takže máme na čem procvičovat provlékání ? a obojí slavilo úspěch ? tedy alespoň na ten jeden den:-)

Ve čtvrtek večer jsme byly po práci s Verunkou na návštěvě u kamarádky s domečkem a zahrádkou a 7mi letou dcerou a vlastním pískovištěm … nejdříve jsem Verunku do pískoviště nechtěla pustit kvůli nevhodnému oblečení k tomuto účelu, ovšem pak tam nějak nepozorovaně vklouzla a tak jsme jely domu za čuníky a navíc v začínající bouřce. Cesta byla zajímavá, blesky blýskali, hromy hřměli ? skoro bych se i bála:-) A tak jsem to dění kolem sebe komentovala a říkala, koukej, leje, hromy ? blesky ?.a Verunka opakovala?leje, homy ? be?, bylo to tak roztomilé. Do toho občas projel autobus a ona volala ?ÁBU, ÁBU, daší? ? překlad je autobus, autobus, další ?. fakt jsme si pokecaly:-)

Musím informovat o tom, že z Verunky je notorický vykladač nohou nahoru !!! Praktikuje to jak ve své jídelní židličce, tak i na gauči či třeba v autě. V jídelní židličce už ji nějakou dobu nevážu ? vlastně od té doby, co běhá doma bez plenky, aby mohla být rychlá akce v případě potřeby, takže ona chvíli, než zažene první velký hlad, sedí způsobně a pak začíná vymýšlet a řádit a mimo jiné si vykládá nohy na ten svůj pultík buď ze sedu, nebo taky ve stoje. A minulý týden chtěla nějakou mňamku jíst na gauči (asi sváča), přisunula si stoleček a vyložila si na něho nohy, tak ji babi říká, co to má jako znamenat?, tohle se přece nedělá a ona na to řekla MAMA a ukazovala na gauč a stoleček ?.no jo, já to tak opravdu dělám taky:-)))

Ještě se musím zmínit o culíkách ? holky, ten truhlík můj malý se je dává česat úúúúúplně dobrovolně a ještě si o ně říká, i na spaní je chce učesat, což ovšem odmítám kvůli tomu, aby si vlásky odpočinuly? Dneska (v sobotu) mne dokonce v poledne u uspávání přemlouvala, ať ji culíky udělám ? culíky jsou ?cu, cu? a ukazuje si na vlásky, je fakt u toho k sežrání. A kdyby jste viděly, jak drží u česání, fakt neuvěřitelné!!! Češu ji jak dva culíčky, ve kterých vypadá úplně stejně jako já malá, nebo i jenom jeden, který ji taky děsně sluší ? a kdyby jste viděly, jak je chodí stále ukazovat a jak kontroluje, zda i já mám culíka ?.prostě holčička se vším všudy, o jaké jsem vždycky snila?..a teď už snít nemusím, mohu si ji vychutnávat reálně, DÍKY MOC za TO!

Minulý víkend jsme byly u kamarádky z porodnice na Zbraslavi a holčičky si hrály u nich doma, Verunka se zrovna houpala a Elinka objevila ležícího volného Mojánka ? ovšem jakmile se pohled Elinky a Verunky potkal, Elinka ve Verunčiných očích asi objevila jasný signál, že to si dovolila hodně sahat na milovaného Mojánka a dle pozorovatelky kamarádky, která onu scénu celou viděla, Elinka se úplně lekla a s provinilým výrazem v očích Mojánka rychle zase poslala k zemi:-) ?jo, jo, holt si kočička pamatovala, že Verunka si Mojánka hlídá jako oko v hlavě a není radno se ho radši ani dotýkat!:-)

A ještě šup sem pár informací ohledně Verunčiny šikovnosti?.

  • Říká PROSíM (PRO) a DÍK přesně tam, kam patří, zvláště u DÍK je k nakousnutí
  • Opakuje i každou sebetyčnou blbost jako: truhlík (tru), trága (tra), sakra (sakr)
  • Mašinky z knížky si dokonce pamatuje sama jménem .. . teda jenom 2 (Gordon a Pearce)
  • Čtení knížek je čím dál tím více o tom, že ona ukazuje co vidí a zároveň to pojmenovává a musím obdivně napsat, že s přehledem identifikuje i nanuka na obrázku, ačkoliv ho v životě nejedla? Dokonce na jablíčku už ukazujeme i lístečky a šťopku a u ryby šupiny, ploutve a ocas?atd. Její oblíbený je taky KEKS ? a to jak na výslovnost, tak ji na papání:-)
  • Z kostiček MEGABLOCKS skládá čím dál tím složitější útvary, nejraději však komín ze sejně velkých a stejně barevných dílů ? je mooooc zajímavé ji u toho pozorovat.
  • Co je ale nejlepší? Umí už i krásně uklízet, s mou pomocí ji to jde úplně skvěle, ale i sama dokáže posbírat kostičky a dát je do pytle, dokonce rozlišuje, co patří do pytle s Megablocks a co do aktivního stolečku a co do kbelíku s vhazovacími otvory ? babi byla moc překvapená, když ji u úklidu pomáhala a viděla jak třídí a ještě ji opravuje, tak jsem ji říkala, že to má asi ode mne, neboť já taky třídím kam co patří:-))))
  • Ukazuje do pusinky a říká ?bo ? zu? ? jakože ji bolí zuby a potřebuje namasírovat, k tomu si bere mou ruku, asi to umím lépe?
  • Večer, když jdeme spát do ložnice, většinou zavírá dveře a pak běží přímo ke mne do lůžka na prsíčko.
  • Večer u uspávání jsme si ještě četly a u toho ukazovaly to co obyčejně u té které básničky až jsme narazily na ?Běžela myška okolo bříška, běžela, běžela a šup do pupíčka? a ještě jsem ani nezačala mluvit, jen viděla obrázek, už si vytahovala pyžamko nahoru, aby si připravila pupík a myška měla kam do pupíčka udělat šup:-) ? no musela jsem se smát, je to můj slaďoušek milovaný!

A nakonec informace o stavu jahod v naši domácnosti ? něco z celkových 6ti kg je namraženo (nic moc, nemám velký mražák), něco v jahodových knedlících (některé již prošly trávicím traktem, jiné ještě poslušně čekají ve frontě v mražáku), z 1kg máme asi 10 skleniček džemu, něco snězeno především Verunkou a pár jahůdek (daly by se lehce spočítat, jak málo jich už je) čekají na zítřejší konzumaci a je konec jahodám u Šulánků ? i když babi měla dneska hlášky o tom, že zítra jdeme pro další dávku a vaříme džemíky, tak vám nevím, jestli to myslela vážně? U Verunky jahůdky zaznamenaly nevídaný úspěch a papá je několikrát denně a s velikáááánskou chutí, až bych ji u toho celou spapala taky. Babi říkala, že v pátek, jak jsme je přivezly a ona je zpracovávala, visela ji celou dobu u nohy a prosila o další a další ? ale úpěnlivě prosila jak ručně tak i slovně a když už ji pak nechtěla dát (říkala jsem, ať ji dá s rozumem kvůli možnému osypání), srdceryvně brečela a brečela a brečela a nedalo se ji uklidnit ? no není to moje malá kozička? Každopádně máme doma milovníka ovoce a zeleniny ? vlastně milovníka čehokoliv k papání:-), apetitu Verunce rozhodně neubývá!

A básník ji při sobotní návštěvě viděl taky s culíčky a moc se mu líbila, však mu je taky patřičně hrdě ukazovala. A naučil ji důležitou věc ? lámat klacíky ? ty brďo, fakt ji to šlo, snad z ní nebude kulturistka:-)))

Očička se mi už opravdu klíží, takže do jdu poslat ? jen bych ještě chtěla pohladit virtuálně pupíčky našich těhotných maminek a Martě popřát, ať je porod rychlý a co nejméně bolestivý, myslíme na tebe a věříme, že než vyjde deníček na emimču, ty už budeš dávno chovat svého broučka v náručí?

Těšíme se moc na vyprávění zážitků z dovolené Veroniky a Adámka, určo na nás dýchne atmosféra moře, horka, vlhka, atd. ??

Mimochodem na těhulku měsíce stále ještě čekáme, pokud se však Marta a Peťka rozdvojí, bude to úúúúúplně stačit?.:-)

Tak přejeme nádherný týden, hodně sluníčka a hlavně ať jsme všichni zdraví!!!

Papa

Šulánek a Verunka

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 27.06.04 10:25

Dobre ranko vsem,

to je skvele, ze uz je tu novy denicek, tak to budu moci napsat nove zpravy z Motole, jupiiiiii!!!

Jen neco na provokovani, my dneska opet vstavaly az v 9.35min … to je neuveritelne a dneska to opetne usinani ani netrvalo tak dlouho, prvni vstavacka byla tradicne v 5h a pamatuji si jeste cas 6.24h, pak uz nic, takze to uz jsme musely usnout jako spalci! Pravda, Verunka uz od 6h od rana hlasila, ze chce ham, ale ja ji chudackovi tvrdila, ze je jeste moc brzo a ze se jeste spi … a ona mne poslechla, huraaaa!!!

To je ale po ranu venku hnusne, co? Tesila jsem se na slunicko a houby, houby, prsi, fuuuuuj! To mne fakt neba…

Tak zatim papa a hezkou nedeli

Sulanek a Veronika (zrovna neodbytne prisata)

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 27.06.04 10:35

Tak zatimco my si s Verunkou vychrapavaly, chodily nam zajimave zpravicky … takze je prepisujeme:

8.07hod: „Zatim nic noveho - je to skutecne voda, tece viceavic. V noci dali injekci na uklidneni (spani) + uvolneni porodnich cest. Stejne jsem nespala, stahy se vytratily. Tak uvidime kdy bude provokacka. Marta“

8.27hod: „Tak zmena, moje dr. je na ceste, ted zavedli tabletu na rozbeh kontrakci, tak jde asi do tuheho… Marta“

Tak jsen doufam, ze to nebude tak dlouhe, jako to mela Diny s Davidkem… PRejeme, at to maji rychle za sebou a vyridila jsem ji, ze emimco na ne intenzivne mysli!!!

Drzte palecky, jeste dneska tady bude nove miminko, jeeee, to je taaaak dojemne!!!

Papa

informator Sulanek a pomocnice Verunka

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 27.06.04 11:13

Ahojky!

Že bych byla první?
Stále čekám na tu krásnou zprávičku od Marty,že už je Adámek vykuklenýýýýýýýý:o ))))))).
Marti,pořád držíme palečky,ať je vše OK.

Šulánku,tradičně mám pocit,že máme doma zaostalé dítko,…ne,dělám si legraci,ale Verunka je veliká šikulka.

Jdu vařit oběd,ahojky
Hanka a Klárka

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 27.06.04 11:15

Hhhhmmm,tak než jsem ten pidi komentář dopsala,máme tu čerstvé info z motolské porodnice!!!!
Tak jde opravdu do tuhého…

Hanka

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 27.06.04 11:27

Ahojky kocky a kotatka,

tak tu visim od te doby, co jsem vstala a nasnidala se i s Verunkou … ale je tu pusto a prazdno, ach jo … holt dneska si uziju samomluvy pro zmenu zase ja:-)

Precetla jsem si novy denicek a zjistila, ze ackoliv jsem ho nekolikrat cetla, nekolik chybicek se tam vloudilo … omluvenkou mi snad bude, ze jsem ho psala opravdu v nekrestanskou hodinu … presto se moc omlouvam!!!

Pred chvili jsem Verunce ostrihala ofinku a svete div se, ona truhlik poslusne drzela a jeste se u toho smala. vyuzila jsem situace, ze tlacila na nocniku kopu, ucesala ji nejdrive culicky a pak vzala nuzky a rekla ji, at se neboji a at zavre ocicka a da hlavicku dolu … a fakt drzela, takze to ma i docela rovne … v ramci moznosti, to mam velkou radost … tolik cinnosti najednou jsme stihly:-)

VERONIKO, tvuj abstak po emimcu je taaaak viditelny, v zivote jsme te o vikendu nevidely tolikrat pripojenou:-))) Jenom jsem chtela upozornit, ze ma EMIMINO dovolenou od 2.7.-12.7., takze pokud budeme chtit, aby vysel denicek nejenom pristi tyden (o vasi dovolene), ale i ten dalsi, je potreba ho napsat predem … jsi na rade s dvoutydenni radou, takze je otazka, zda napises rovnou dva, nebo vydrzime tech 10 dni s jednim … rozhodnuti je na tobe. Eventualne bych mohla i vypomoci, pokud bude treba, jen musim vedet predem…

PETKO, musela jsem se chlamat pri popisu vstavani ze zeme, uplne te vidim:-))) Byl to sice blby napad, ale aspon se okoli evidentne pobavilo … a my taky:-)))) Tak jsem moc zvedava, zda si to Vecko dneska nerozmysli … byla by to bomba a navic je toho 27. … prece nechce cekat dalsi mesic, ze? Uprimne preju, aby vse probehlo co nejprirozeneji, tak je to urco nejlepsi!!!

JANI, doufam, ze je Kajka OK, podej prosim info, jak se vyvijela noc s plnym nosankem a jak jste na tom ted.

HANI, teeeda, tolik kultury najednou, az skoro zavidim. Ja bych chtela jit letos na Shakespearovske slavnosti, chodim tam kazdy rok, tak jsem zvedava, jestli se zadari i letos.

Verunka si chce nutne cist, tak jdeme na to, na PC strasne zarli!!!:-)))

Mejte se bajo a piste, nebo vite co?:-)

papa

Sulanek a Verunka

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 27.06.04 11:39

Ahojky kocky,

zatim jsem jeste denicek necetla, ale musim reagovat na Martu. At uz to ma rychle za sebou.

S tim denickem bych to udelala asi tak, ze bych napsala ten o nasi dovolene a Adamkove prohlidce a vystacily bychom na dobu dovolene emimina. Netusim, co bych psala ted dopredu na 14 dnu. Snad vam to nebude vadit.

Jdu cist denicek.

Trosku jsem musela uklidit Tomovi koupelnu, vyrazne to potrebovala, takze jsem nebyla na prijmu. Po obidku se presunu zase k sobe, musim vyprat…ano, jeste jsem na to nesahla, nakoupit, sama sebe zkulturnit, tak mam co delat, nez mi to moje maly pometlo prijede.

Zatim papa Veronika a Adamek

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 27.06.04 11:57

Cauky Veroniko,

jo, jo, taky si myslim, ze si vystacime s jednim denickem, navic do toho padnou svatky a ja myslim, ze vetsina bude mimo, teda ja urcite, o vikendu jedeme do Vychodnich Cech k tete na grilovani kuratek ci vareni gulase, sejdeme se tam snad i s brachovou rodinkou, kteri prijedou z Moravy a v nedeli pojedeme vsichni do Prahy a budeme si uzivat takoveho maleho blazince:-))) Snad vyjde i pocasi a konecne zrealizujeme ZOO, jinak se v tom byte zblaznime, mam v planu je zavest i do Toucova Dvora, tak uvidime. Uz se moooooc tesim … nicmene emimco budu urcite zanedbavat, dohromady to nejde skloubit!

Teeeda, jsi dobra jak uklizis Tomovi koupelnu, hnedka tady padne podezreni o vas dvou:-))) Tak at odpo vse hezky stihnes a mejte se bajo…

Papa

Sulanek a Verunka prisavka

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 27.06.04 12:23

Tak jsem hodila do galerky par fotecek, kdyz se nemuzeme dockat tech od Kristy …

Papa

Sulanek a Verunka

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 27.06.04 12:30

Tak ve 12.24h Marta pise:
„Kontrakce po 2-3 min, dost bolestive, za chvili prohlidka doktorem, snad uz to bude rychle. Ozvu se a pa Marta“

Tak tohle uz je vazne porod se vsim vsudy, i na bolesti uz prislo, au-au … at to postupuje rychle, prosim!!!

infromator Sulanek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.06.04 12:30

Ahojky,

Martě držíme palečky, ať všechno proběhne hladce a už máš u sebe brzy toho svého drobečka. Joj, úplně mě to dostalo, že za půl roku to budu opět prožívat i já!

Jinak se odporně pochlubím, že už mám prázdniny, včera poslední zkouška ze sociologie za 1, dostala jsem super otázku. Takže učení až zase od října a teď si můžu válet šunky))

Verčo, vítáme tě zpět z dovolenky, jsi určitě úplný černoch, viď? jsem zvědavá na vyprávění a jak to zvládnul Adámek?

Sulanku, tvoje dítě je neuvěřitelně nadané, Ondruška je taky asi takový malý zaostálek).

Počasí je hnusný, co??

Tak zatim papa

Irena

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 27.06.04 12:34

Irenko,

gratulace ke zkousce!!!! Zda se, ze tady mame sprtky dve:-))) Jste s Esterkou neuveritelne sikovne, fakt, klobouk dolu!!! A prazdniny si uzivej, mas je zaslouzene!!!

Papa

Sulanek a Verunka

Missorka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.06.04 12:43

Jůůůůůůů, to je napínačka - poslední zprávy ve 12,24! To zase budu celej den na emiminu :-) Ale neva stejně je hnusně! :-)

Zas nakouknu, miluju porody v přímém přenosu!

P+V

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 27.06.04 14:32

Péťo,tak zrealizujeme i Tvůj porod v přímém přenosu,co Ty na to?Já to taky hltám,dostal mě chat s Vegou,to byla bomba.

Klára ještě nespí,tak jsem muela zmiznout z ložnice,ona totiž hrozně vyvádí,když je tam někdo s ní.A já si chtěla v pelíšku číst Harryho.No nic,snad brzy usne a já se vrátím ke knížce.

Hanka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.06.04 15:38

Ahojky!

HANI, jak už odpověděla Šulánek, měla jsem na mysli Be-be sušenky hranaté ? myslím, že jsou běžně k dostání.

VERONIKO a Adámku, vítáme vás zpět z dovolené!!! Veroniko, druhé dítko bych určitě někdy v budoucnu chtěla, moje touha po 2.těhotenství se ovšem mění v závislosti na tom, jak moc zrovna zlobí Mojánek (pak si moc nedovedu představit, že bych se měla starat ještě o další dítko : - )) ) nebo jeho tatínek? Ponechávám to víceméně osudu : - )))))))))))).

ESTERKO-záchranářko, opět jsi mě dojala, jak tě nenechal chladným život nebohého kosa : - ).A samo mě pobavila tvá poznámka, že už to snad máte ?napsaný na ksichtě? : - ))))))))))))!

K té Mojánkově ukecanosti: nemyslím si, že bychom měli doma génia, spíš si myslím, že se naplno projevily geny : - )))). Mě naši vždycky říkali, že zavřu pusu snad jen když spím (což ovšem taky není pravda, protože podle slov mého manžela mluvím ze spaní nebo se bláznivě směju : - ) ), jeden nebohý tichý kolega v práci (který mluvil jen když to bylo opravdu nezbytné) se mě jednou ptal, kde se vypínám : - (((. Můj manžel taky téměř nezavře hu? a o mém bráchovi ani nemluvím!!! Jednou měl v posudku ze zaměstnání (ještě za komoušů) napsáno: ?ve chvíli, kdy začne vyprávět historky, začínají se kolem něho tvořit hloučky a ustává činnost na pracovišti? (naši ten papír mají dodneška doma schovaný). Nedávno jsem potkala jednoho známého a říkám mu, jak je Mojánek hrozně ukecanej . A on na to se spikleneckým úsměvem: ?A přitom nemá bejt po kom, viď?? (naši totiž taky nejsou žádná tichá voda : - ))) ). A taky je to možná tím, že na něj celý den mluvím, komentuji všechno, co dělám. Třeba o to počítání se možná pokouší proto, že pokaždé, když mu jdu dělat Sunar (od doby, co byl miminko), před ním nahlas odpočítávám odměrky. Když si vezmete, kolikrát jsem to před ním tím pádem omílala ? to by v tom byl čert, aby si z toho něco nezapamatoval : - ). Jdu mixovat jídlo a vysvětluju mu, co si k tomu musím vyndat, odkud to vyndáme, co budu mixovat, pro koho to je atd? Řeknu vám, že když jdeme ?pixouat? (mixovat), tak Mojánek blázní radostí takovým způsobem, že z toho někdy až skoro brečí!!!!!!!!!!­!!!!!!! (já nejsem moc emocionální člověk, takže takovýhle projev nadšení mě teda dostává…) To samé, když jdeme vyndat ?isauač? (už jsme se od dydadače posunuli k isauači : - )))))) ). Všechno co vrčí a dělá ?andáu nebo ámuš? (randál, rámus) má pro něj nesmírné kouzlo?
Mojánek s námi teď dost času tráví na stavbě, takže už spolehlivě pozná vrtačku, míchačku, bagr, jeřáb, sekačku, brusku atd., takže když přijde leták z OBI, kde jsou tyhle věci někdy vyobrazené, je úplně u vytržení a všechno nám to s nadšením ukazuje a doprovází to vrčením, drnčením, hučením? : - ))).
Včera jsme se museli nutně koukat na pána, který vedle na pozemku sekal trávu. Mojánek pak večer vedl v postýlce nejdelší monolog svého života (dost jsme se zas s manželem bavili): ?šekača brm brm, dyndat išipat žapnutý brmbrm távu šeká pán otouo? (sekačka brm brm vydat vysypat (to měl asi na mysli ten koš na trávu), zapnutý brm brm trávu seká pán hotovo). Normálně by se s ním daly už vést akademické debaty na dané téma: - )))))))))))))))).
Okomentoval taky procházku se psem: Bite pocem, kemě žobí táta baci baci dau (Brite, pojď sem, ke mně, zlobí (se), táta baci baci dal) ? že jsme jako volali na Brita, ten neposlechl, tak dostal od taťky nabacáno : - ))))))).
Když jedem na kole a Mojánek vidí něco známého, tak na to ukáže, řekne co to je a zeptá se: ?Uidíš to?? (vidíš to)? ?
Občas se už přizná k nějaké lumpárně ? když se zeptám, kdo to udělal, tak odpoví: ?Majánet??
A teď jsem si vzpomněla ještě na něco?. Manžel včera málem spadl ze střechy (ještě teď jsem zelená,když si na to vzpomenu), naštěstí letělo jen asi 6 tašek (což Mojánek radostně komentoval slovy ?báč ho? ?bác ho) a tatínek se nám tam někde zachytil. Ale dost jadrně to komentoval. No a Mojánek se za chvíli podíval na střechu a povídá: Táta tam dopedeue? (asi si domyslíte, co náš tatínek pronesl : - )))))))) ).
Holky, já už se tak těším, až všichni ti lumpíci tady rozvážou! Tak na ně mluvte, mluvte, mluvte, oni se jim ty jazýčky nabrousej, nebojte : - ))))))))).

Až se Mojan probudí, šoupnu ho tatínkovi ven a frčím na velký nákup a večer se vrhnu na zavařování jídel, které s sebou budem brát na dovolenou? Už se ?těším? na noc strávenou nad sporákem : - (.

Jdu juknout, jestli píše Veronika něco o dovolené (komentáře jsem ještě nečetla) a Missorka o Véčku : - ). A samo mě zajímá, co je nového u vás všech.

Mějte se všichni moc krásně!
Ivča a Mojánek dělající ?dadadá?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.06.04 15:42

Téda Peťko, tak to bych vůbec nečekala, že tě Martička nakonec předežene : - )))! Šulánku, jestli jsi s Martou ve spojení, vyřiď jí pozdravy i ode mě - možná je už touhle dobou ten jejich kluk jako buk na světě… : - ). Moc na ně myslím…
Jé, to já nevydr a budu sem muset juknout ještě večer (ať žijou účty za telefon)!
 Ivča

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 27.06.04 15:56

Tak v 15.34h prisla uzasna zpravicka … troufam si rici, ze zprava dne:

„Adam Vozenilek, 3320g, 50cm, 14.10h, vse ok! Pozdravuje Marta a Martin“

Poslala jsem gratulaci za nas a i za cele emimco, byl to zda se docela fofr a Marta ma dohromady 2 kluky … Honzika 17M a 2 dny a Adamka necele dve hodinky!

Mejte se krasne a u vylodeni Vecka papa

Sulanek a Verunka

Petrus1
Kecalka 500 příspěvků 27.06.04 17:36

Mockrat gratulujeme Marte k Adamkovi a prejem mu hodne zdravicka a stesticka!
Petrus a Lukasek

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 27.06.04 17:44

tak hrozne moc gratulujeme k Adamkovi a prejeme jen vsechno nejlepsi
magrat a delfinek z jarnatek

Missorka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.06.04 17:49

Nádhera!

Do života jen to nej nej nej! Skvělou mámu, tátu a brášku už máš, tak co si víc přát!

Peta a Véčko (docela HODNĚ zelená závistí, ale v dobrým!!!) :-)

Missorka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.06.04 17:50

Jo, Ivčo, taky bych to nečekala, je to holt holka šikovná. :-)

Právě jsem si procvičila bránici nad Mojánkovými vejšplechty. Měla bys to archivovat, myslím, že jsou to fakt unikátní perly!!! Jo, a posudek tvýho bráchy je taky dost dobrej!!!

P+V

Missorka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.06.04 17:53

Hani,

já jsem pro zrealizování porodu v jakémkoli přenosu i bez přenosu, ale prostě o tom nerozhoduju!!! :-)

Ne, vážně, ráda někomu písnu až to bude aktuální, mám kontakty na holky od nás z deníčku, takže informace dorazí. Což mi připomíná, že bych měla ještě napsat novej deníček, aby bylo kam přímo přenášet! :-)

Kterýho Harryho čteš? Jsem taky Potterovec!

Peta a Véčko

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 27.06.04 18:12

Marti,moc gratulujeme k narození dalšího lumpíka!!!!!!

Přejeme mu do života hodně štěstí,zdraví,mi­lující rodiče a hodného brášku.
Marti,brzy se zotav po porodu a hurá domů.

Hanka Klárka

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 27.06.04 18:17

Péťo,já jsem nemyslela,že ten přímý přenos musí být notně dnes,ale až to bude,tak to bude.

Čtu 5.díl a už konec 4.dílu mi připadal takový dospělejší,už to není ta pohádka jako zpočátku.Ale jinak celkově se mi to moc líbí,tohle by mě jako 10-tiletou holku strašně bavilo.Tak doufám,že až bude Klára v tom věku,přečteme si to spolu.

Hanka

Missorka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.06.04 18:47

Taky se na společné čtení těším. Pětku jsme četli s mužem a ke konci už jsme skoro ani nejdeli a nepsali, bylo to strašně napínavý. :-) Pak jsme šli do kina a bylo to dost velký zklamání. Knížky jsou přece jenom knížky. Klárka bude určo po mámě a krásně si počtete! :-)

P+V

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.06.04 21:41

Marti,

obrovská gratulace k narození chlapečka, hodně štěstí a síly v nadcházejících dnech!!!

Koukaly jste na superstar? To je neuvěřitelný, co ti vizážisti dokážou udělat. Aneta byla docela ošklivé káčátko a jaká je z ní dneska kočka, co?

Zítra jedu na služebku do Brna, děláme tam celý den pohovory do nové pobočky a já si teda musim vytáhnout něco slušivého ze skříně. Bohužel se do ničeho původního nevejdu, takže musím zvolit sukni nebo šaty. Snad mi bude počasí přát a nezmrznu. Vyrážíme už po 6 ráno a návrat někdy v 11 večer, takže jdu hrabat ve skříni a pak chrupat.

Mějte se krásně

Irena, zítra už 14. týden a Ondruška chrupkající v postýlce

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.06.04 21:48

Šulánku,

jukala jsem do fotogalerky, Verunka je prostě krásná holčička. Nejvíc se mi líbila v těch modrých kalhotkách, tričku a šátečku na hlavě. To si prosím tě nechá nandat dobrovolně? Já jsem Ondrovi koupila jeden pirátský šátek a ten sekec mazec, kterej následoval, když jsem mu ho chtěla nandat si nepřej vidět:-)). Jojo, holčička by se mi taky moc zamlouvala, ale když se nezdaří, taky to vadit nebude:-) Holt budeme mít dva klučiny a nebo to zkusíme ještě jednou a .......budeme mít tři klučiny?:-))))

pa

Irena

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 27.06.04 22:24

Ve 20.59h prisla zpravicka:
„Holky, ja jsem taaak rada, ze uz to mame za sebou - ted mi ho prinesli a ukazali koupani, zitra uz budeme jen spolu. Navstevy radi uvidime - sestinedeli, pokoj 5. Pa Marta“

Teeeda, reknu vam, skoro i zavidim … ale v dobrem samozrejme … vzdyt to je uz taaaak davno, co byla Verunka malilinkate miminko … zase mam sentimentak, tak toho necham:-)))

Papa

Sulanek a hajajici Verunka

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 27.06.04 22:59

Cauky Irus,

satecek si na:,–(il dala, kupodivu, pravda obcas pokryvku hlavy absolutne nesnese a haze na zem okamzite, obcas vydrzi nejakou dobu a obcas celou dobu, co je venku, je to dle nalady… Nicmene, kdyz je to pro paradu, tak se necha zkraslit a pak se okukuje v zrcadle … az se bojim, aby mi nevyrostl maly narcisista:-))) Vsak bylo obdobi, kdy nesnesla ani sponecku ve vlasech, a ted si dava dobrovolne cesat culicky a jeste k tomu je vyzaduje. Ale je pravda, ze s pokryvkou hlavy jsem docela neuprosna, kdyz venku fouka nebo naopak prazi slunicko, neustale nasazuji a nasazuji, az ji to prestane bavit sundavat:-)))

Drzim palecky, at to s holcickou vyjde na podruhe, nebo napotreti? Hlavne at je to druhe a treti zdrave, at je to co je to!!!

A zitra se drz a opatruj, bude to tezky den…

Papa

Sulanek a Verunka hajajici

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.06.04 23:42

Ahoj všem!

Nejdřív velikáááá gratulace Martě k Adámkovi! Jéje, taky mě to chytá! Dnes jsem se zrovna dívala na Lukyho a říkala si, že už nemám žádné mimi (a že by to nějaké chtělo), ale malýho klučíka!

Ireně gratuluji k úspěšné zkoušce! Jsi dobrá!

Zdravím navrátilce Veroniku a Adámka z dovči! A přeju, ať se Adámek s tím jídlem zlepší. Dobře to znám, Luky je taky hrozný „jedlík“.

A co je u nás nového? Já to dnes zkrátím, chce se mi šíleně zpát. Lukáška svědí veliký stroupek na nose a špatně proto spí a pořád si nosánek šmudlá a jakoby škrábe. V pondělí spadl doma na koberci na odstrkovadle a o koberec si nosánek spálil. Nejdřív to vypadalo, že tam vůbec nic nebude mít a druhý den se z toho vyklubal velikánský strup. Ten se mu večer po koupání podlil krví a v noci praskl a celá postýlka i prostěradla v naší posteli (kam jsem ho přenesla, protože 1,5 hodiny od půlnoci nespal a pofňukával a já netušila proč a ono ho to asi bolelo) jsou od krve, jak mu to teklo.
Ve čtvrtek, když jsem se vypravovala s Lukym ven, tak jsem si všimla, že má na kršku hrčku! Tak jsem mu ho celý prohmatala a Lukášek tam má velikou uzlinu!!!! Tak už nejen za ušima, ale i na krku! Byla jsem z toho celá vyděšená a hned letěla k doktorovi. Ty uzliny má zvětšené už od 6 m a doktor pořád, že se to ztratí a místo toho se to rozšiřuje. Tak ho celého zase prohlídl a prý nemá žádné příznaky nemoci a neví, čím to tedy je. Udělal mu výtěr z krku a v úterý mám volat na výsledky. Krev mu ale nevzal. Přitom všechny předchozí výsledky má zvýšené leukocyty, ale prý to snad tak moc nevadí, protože mu tam z laboratoře nic nenapsali !!! Nějak to nechápu, já myslela, že doktor má být ten, kdo ty výsledky zkoumá a podle toho řídí další léčbu, ale doktor se odvolává na to, že tam laboratoř nic neuvedla. Prý kdyby to bylo nějaké vážné, tak mu tam aspoň dopíší, že doporučují sledovat! Rozumíte tomu někdo?!
Jsem z toho špatná a ptala jsem se, jestli to nemůže být třeba něco vážného (při leukémii apod. bývají zvětšené uzliny) a říkal, že žádné další příznaky ale nemá, tak doufám, že žádná taková choroba to není.

V sobotu jsem byla na brigádě - dělat inveturu v obchodě. Byla jsem tam od dvou hodin do půlnoci a bylo to poprvé, co jsem neukládala Lukáška já!!!! Ukládal ho manžel a měli jsme z toho oba strach, ale kluci jsou šikovní a zvládli to!!!! Jen se pak Luky o půlnoci vzbudil a nechtěl jít spát a čekal na mě!!! Já mu totiž před odchodem tvrdila, že o půlnoci jsem doma, ale protože jsem psala manželovi SMS, jeslti jsou OK a ten neodpovídal (z čehož jsem usuzovala, že oba spokojeně spí), tak jsme s ostatními vyrazili ještě na véču do pizzerie! No a o půl jedné manžel volal, že Luky nespí a čeká na mě. Tak jsem slupla pizzu a o čtvrt na dvě byla doma a Luky se na mě tak smál a bylo vidět, že je rád, že mě vidí!!!
Jinak byli kluci ale fakt šikovní!

A nakonec se chci zeptat, jak často a jak dlouho necháváte dívat děti na TV? Doposud se nám to vyhýbalo, ale poslední týden chytla i Lukyho Krtkománie a nejradši by pořád seděl u TV a hleděl na Krtka! Já to ale nechci moc dovolit, ale on tam vydrží třaba i třičtvrtěhodiny (to je asi doba té kazety) a chtěl by ji pouštět i 2-3× denně. Pouštím jednou max. 2× a rozděluju to případně do kratších úseků. Jak je to u vás ostatních?

Ahoj
Monika a Lukášek
PS: A prý, že to zkrátím! chachacha

letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 27.06.04 23:45

Ahoj,

velikááááááááááááá gratulace Martě, Martinovi, Honzíkovi k malému Adámkovi. Ať je Vám všem na světě moc dobře.

Kajka je s rýmičkou docela v pohodě, skoro nesmrká, dnes jsem jí asi 2× utírala nosík.

Jana a Karolínka

letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 27.06.04 23:47

Já zapomněla na dodatek ke Karolínce (za 1,45 hodiny 16 měsíců)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.06.04 00:01

Jani - vše nejlepší Karolínce k 16-inám a ať je brzo fit!

A ještě jsem zapoměla napsat - Šulánku a Ivčo, vaše děti jsou fakt fantastické!!! To je neuvěřitelné, jak jsou šikovní a hlavně jak krásně žvatlají!!!! Jéje, co bychom za to někteří dali! Luky se dnes 2× překonal a zcela zřetelně volal TÁTA, když se táta vrátil domů, tak už se začíná taky lepšit, ale je to vlastně jediné slovo, které teď říká! :-((((
Ještě udělá haf, gaga (husa) a koko (slepička) a tím to hasne! :-(((

Ahoj
MOnika

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.06.04 00:02

Jéje, jaktože jsem anonymní?!
Monika a Lukášek

PS: Omluvte případné chyby, já Ty svoje noční výplody už nejsem schopná po sobě číst!

Eff
Kecalka 291 příspěvků 28.06.04 08:15

Marti,
moc a moc gratulujeme k narození Adámka!!!!!! Doufám, že se na emiminu v brzké době budeme moci pokochat fotečkou malého miminka:-)))
Přejeme vám jen zdraví, štěstí a dny plné radosti a pohody.
EVA & BARČA

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 28.06.04 09:14

Ahojky kočky,

tak zase v práci, bleeeeeeeeeee­eeeeeee.

Moc gratulujeme Martě k Adámkovi, to nás potěšila, že je to Adámek. Adámky bereme všema deseti.

Tak se tady nějak porozhlédnu a nejpozději ve středu pošlu nový deníček.

Dnes nás čeká ta prohlídka. Máme donést moč, tak to se nepodaří. Nějak to okecáme.

Gratulace Iren ke zkoušce. Holka, jestli i s druhým miminkem to budeš takhle zvládat, klobouk dolů. Jsi dobrá. Doufám, že sis dovolenou v Řecku užila a odpočinula si.

Zatím papa Veronika a Adámek

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 28.06.04 09:22

Janiku,

to je dobre, ze je Kajka ok a rymicka ji netrapi … a velikaaaanska gratulace k 16tinam!!!

Sulanek a Verunka

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 28.06.04 09:34

Ahojky holky,

tak mi Marta poslala fotecku maleho Adamka telefonem na maila, to jsou dneska ale vymozenosti a diky jim za to, ze?! … takze uz je fotecka k skouknuti u nas v galerce.

Papa

Sulanek a Verunka

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 28.06.04 10:05

Ahojky holky,

tak nam PEtka rodi … Vecko bude s nejvetsi pravdepodobnosti jeste dneska na svete, HURAAAAA!!!

Drzme ji palecky spolu … dneska asi z emimca navylezu…:-)))

Papa

Sulanek a VErunka

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 28.06.04 11:08

Ahojky holky,

mluvila jsem s Kristy a zda se, ze ma Luka strevni virozu, celou noc problinkal, ale hruzostrasne, chudinka mala. Ted je zeslably, ale rano uz ustal cajik, tak snad uz to bude jenom lepsi a lepsi…
Prejeme rychle uzdravenicko, at uz se Luka moc netrapi!!!

Kristy se mozna odpo zastavi na netu … kdo vi vsak, zda to bude mozne.

Papa

Sulanek a Verunka

Lolinka
Kecalka 338 příspěvků 28.06.04 11:57

Marti, moc a moc gratulujeme k narození Adámka, přejeme mu hodně zdravíčka, štěstíčka, stále usměvavé a spokojené rodiče a samozřejmě také brášku.....
To je náhodička, moje lenička se narodila také v něděli ve 14:10, ale v listopadu to bude už pět let.
papa Lola s adou a lenou

BaM
Kecalka 370 příspěvků 28.06.04 12:08

Marti,

velikánská gratulace k Adámkovi. A samozřejmě taky Adámkovi k skvělým rodičům! Však oni si to s Honzíkem za chvilku poví..... Ta fotečka je dokonalá. Kdyby na ní nebyl Adámek ještě celý „ušmudlaný“ řekla bych že je to tak dvouměsíční mimi.Takhle krásně se protahovat!

Mějte se všichni čtyři sluníčkově!!!!

Blanka+Anežka

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 28.06.04 13:03

Ahojky kočky,

Adámek od Marty je nádherný brouček. Bože, to snad ani není možný, že Adámek - můj :-) byl taky tak malinkatý.

Jééé a Peťka rodí Véčko. To jsou mi zprávičky. Za chvíli se to překulí i Iren s Petrus a máme tu další miminka…MIMINEK NENÍ NIKDY DOST. Tak jen do toho, kdo bude další těhulkou?

papa Veronika a Adámek

BaM
Kecalka 370 příspěvků 28.06.04 13:18

Ahojky holky!

Od té doby co se chystá na svět Vecko, nestíhám už vůbec! Lítám mezi dvěma deníčky a jsem napnutá jak kšandy! To bych vůbec neřekla že Adámek se koukne na svět dříve! Marta to ale jako ostřílená mamina předpovídala.

U nás je to teď docela síla. V sobotu jsme si sice ještě užívali na kole v nové sedačce a helmičce od Monči, jenže už tou dobou jsem měla být ve střehu. Anežka totiž nechtěla kousat chlebíček (a že ho má hodně ráda), když si vzala jahůdku, ukousla kousíček a už nechtěla, málo jedla i pila. Zoubky si šmrdlala jen sama a mě nenechala vůbec kartáčkem manipulovat. No a v noci ze soboty na neděli kňučela průběžně od půl druhý do rána. Ráno měla 38 horečku a tak jsem začala důkladně pátrat čím to. Měla úúúúúplně nateklé celé dásničky, skoro se mi zdálo až krvavé (ale nenechala si tam moc kouknout). Nemáme venku (kromě pětek) poslední dvě trojky a tak jsem myslela, že je to od toho. Nikdy ale takové problémy s prořezáváním zoubků neměla, tak jsem měla strach, aby to třeba nemuseli řezat. Dneska vyrazil taťka s Any k paní doktorce a prý je to aftového původu! Já si vždycky myslela, že afty jsou takové ty bílé vřídky, kolem červené, ale to co má teď Any v pusince je děs! Ty zoubky, které už má jí skoro zmizely v té nateklé dásni a vypadá to hrozně a taky jí to musí příšerně bolet. Včera už skoro nic nejedla, jen asi půlku jogurtu a asi pět lžiček kaše. Horší je že nechce ani pít. Tak jsme dostali nějaký dětský Brufen proti bolesti. Prý jsou u toho horečky i přes 39 a takhle hodně bolestivé je to prý min. týden. Což by hrálo na ty afty. Vím že bolí pěkně dlouho. Neslyšela jste o to některá? Prý je to z oslabení organismu?..
Je ale docela možné, že jsme někde narazili na nějaké zloviry, protože já jsem se dneska ráno probudila s výstavním oparem. Večer ani stopa po nějakém svědění a ráno ?květák? na který je už myslím Ranviru škoda?..

Jinak ale první jízda v cyklosedačce měla ooooohromný úspěch. Měla jsem z toho trochu strach, protože na kole jezdím ráda a už jsem měla trochu ?absťák?. Jenže Any to děsně bavilo a volala ?eš, eš? (ještě ještě). Prostě jsme ji odtud nemohli dostat. Ani helmička nevadila, ačkoli ji manžel ?skřípnul? při zapínání do krku. To byl chvilku řev, ale když jsem ji přesvědčila, že já to zapnout umím, že to bolet nebude a že na kolo se bez helmičky nemůže. Dala si říct. Tak jsme jeli na třešně a pak taky na zámek Orlík. Je to ale pěkná dřina. Navíc nás Any v těžkých chvílích při stoupání do kopce imitovala a to jsem prostě nemohla. Když jsme funěli do kopce, ona si seděla v té sedačce jako baron a funěla taky. Jo a taky manžela píchala prstíčkem do p?.., takže ten smíchy padal z kola?..
Ukázalo se ale že když chce, umí mluvit docela dobře! Jak ji tak bavilo jezdit na kole, naučila se ?kolo? a říká to úplně čistě! Jenže to říká pořád. Stoupne si ke garáží a volá ?kolo kolo kolo kolo kolo kolo kolo kolo kolo kolo? ??no musela bych to napsat asi milionkrát!!!!

Tak se mějte krásně!

Pa Blanka+Any

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 28.06.04 13:23

Jeee, chudinka Any, co to chytla za potvoru, aftiky jsou fakt humus, tedy co jsem slysela, nastesti jsem je nikdy nemela a ani Verunka ne. Posilame velke pofoukanicko primo do pusinky!!!! fuuuuuuuuu!!!!

A ten vylet na kolech zni opravdu bezvadne, zvlaste pomoc pri funeni mne dostala malem na kolena:-)))))

Papa

Sulanek a Verunka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.06.04 13:34

Jé, Blani, teď jsem Ti odeslala mailík, kde píšu, že ta horečka bude snad od zoubků a ať to Anežku brzo přebolí a tady najednou taková zpráva!!! Chuderka Anežka! Já to s afty uvnitř pusy znám! Opravdu je to při nějakém oslabení organismu! U mě se tak projevuje horečka či teplota neznámého původu!!! To se mi pak vyrazí na horním patře afty a bolí to příšerně, že nemůžu vůbec nic jíst! Anežka to bude mít ještě horší, jestli jí natekly celé ďásínka! Nevím, jestli by se na to dalo něco mazat. Možná jen taková ta fialka, ale nevím, jestli by to pomohlo. Vždycky to musím odtrpět, dokud to nepřejde. Jo a nepříjemné je na to teplo! Většinou mám pocit, že mi to hoří!
Posíláme Any pofoukání!
Ahoj
Monika a Lukášek

Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 28.06.04 14:07

Ahojte maminy Šulánkovic:)

Nakukuju od Jarňátek a musím moooc gratulovat vaší mamince Martě k jejímu miminku Adámkovi:) To je krása, jak se to u vás zase rozjíždí, jak k vašim už povídavým broučkům přibývají další miminka:) Kdopak bude další?:) Hani, vy přece plánujete Klárce také pořídit sourozence, nepletu se?:)

Missorka mi teda taky dostává, naštěstí jako by to Davídek veděl (zítra nám je heč už 6 týdnů:))), tak vzorně spinká na zahradě, že jsem stačila nejen poklidit, uvařit, ale jsem nevídaně i hooodně na netu a můžu sledovat, jak se po Martě klube Cipísek i Missorce:)

No teda, mlíkárna už docela pobolívá, malej nějak vytuhnul, taťka tam seká, asi ten zvuk té sekačky ho dostal:)

Jééé, chůvička se ozvala, letííím:)

Papa, mějte se všechny krásně:)

Diny a řvoucí Davídek:)

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 28.06.04 14:18

Ahoj Diny,

no to snad ani není možné, jak to letí, když je Davídkovi už 6 týdnůůůůů. Bože bože, dětičky rostou a my půjdeme brzo do důchodu…což není určitě Tvůj případ, ale od té doby, co se narodil Adámek, to neskutečně letíííí.

Posíláme pusu Davídkovi

papa Veronika a Adámek

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 28.06.04 14:23

Ahojky Diny,

ten porod v primem prenosu mi moooc pripomina ten tvuj pred 6ti tydny, jen doufam, ze to nebude tak dlouhatansky boj jako u tebe, i kdyz odmena na konci bude urcite stejne sladoucka!
Skoro nemohu uverit, ze uz je to 6tydnu!!! DAvidek je nadherny a ta tvoje starsi princeznicka je fakt kocka, urcite se po ni kluci otaceji uz ted, vid? A taky mne docela dostava, jak krasne ti pomaha a ma brasku rada!

A jen tak pro info … u nas se bude rodit zrejme v prosinci (Irena) a pak v lednu (Petrus) … no a na dalsi tehulku teprve cekame a mam tuseni, ze dlouho cekat nebudeme, co holky??? Ted, po narozeni Adamka, jsou urcite i pochybovacky odkladacky nahlodane, ja mit spravneho tatku, nevaham ani minutku:-)))

Mej se bajo a pusinku Davidkovi na cumacek

Sulanek a Verunka

letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 28.06.04 14:33

Ahoj holky a dětičky,

tak za sebou máme docela perné dopoledne. Nejdříve jsme musely vrátit knížky, co jsem měla půjčené na výuku němčiny a pak honem na gynekologii. Sice jsme dorazily pozdě, asi 5 minut před zavíračkou, ale paní doktorka nás ještě vzala. Asi se divíte, že píšu nás, ale brzy pochopíte. Když mě paní doktorka vyšetřovala, Karolínka plakala, asi měla strach, co to s mamkou dělají. U ultrazvuku už byla klidnější, seděla u mě na lehátku a my s doktorkou jsme jí vysvětlovaly, že na té obrazovce taky několikrát byla ona. Holky, to už je tak dávno, že se mi tomu ani nechce věřit. Nakonec jsem se paní doktorky zeptala na srůsty u holčiček. Ona na to, jestli Kája něco takového má? Nebudu to natahovat. Srostlé to měla pořádně, ale pouze blankou. Paní doktorka jí to rozlepila (nebo roztrhla), Kájinka byla moc hodná, ani neplakala. Má to červené až hrůza, na doléčení jsme dostaly Framykoin, Kája je už evidovaná na gynekologii. Na to, že je jí jen 16 měsíců, je to docela brzy. Jsem moc ráda, že je to v pořádku, nevěděly jsme to dopředu, tak jsem se nemusela bát. Pravidelně musím mazat, kontrolovat, aby se to nesrostlo znovu, nejlépe při každém koupání. Myslela jsem si, že to srůstá od dírky směrem nahoru, ale chyba lávky!!! Kája to měla směrem dolů. Já jsem za naší gynekoložku tak ráda. Je to prostě skvělá ženská, ke které je radost chodit. A to má 3-měsíční holčičku.
Jo, a pokud se to nechá zarůst úplně, tak to rozřezávají v Motole pod narkózou. Fuj!!!

A to jsem ráno zjistila, že má vyrostlou pětku dole. Vůbec jsem ji toho nevšimla, jen jsem se divila, proč byla poslední 2 týdny tak protivná. Už se nedivím, měla nárok. A tím pádem, jsme asi největší zubatec v deníčku. Kája má 17 zoubků.

Blani, chudáček Anežka. Mně se afty v puse dělají dost často, ale takovýhle průběh si nepamatuji. Když mi byly 2 roky, tak jsem měla aftů plnou pusu, týden jsem ležela v nemocnici, vlastně prý neležela, celou dobu jsem stála v postýlce a brečela. Mamka i babička to děsně těžko nesly, ale nikdo tam za mnou nesměl. Kája měla afta asi před 14 dny, paní doktorka doporučila popíjet řepíkový nebo heřmánkový čajík, aby se pusinka dezinfikovala. Anežce posíláme pofoukání na bolavou pusinku a přejeme brzké uzdravení.

Šulánku, Verunka je šikulka. Vůbec si neumím přestavit, že by si Kája nechala učesat culíčky, ani na to nemá vlásky. Koukám, že Kája říká autobus skoro stejně jako Verunka. Říká ?Ába?. Její přesvědčení, že zvládne řídit i opravdové auto, to mě pobavilo. Ještě víc rychlá a chytrá kamarádka Elinka, jak rychle pochopila, že Mojánka prostě nesmí brát.

Ivčo, Mojánkova mluva je úžasná. Jak to psala Péťa, já večer předčítám Mojánkovy výroky manželovi a bavíme se tu oba. Tohle se prostě jen tak nevidí. ?Táta tam depedeue?, je prostě dokonalé.
Několik perliček z našeho života na závěr. Karolínka nás v sobotu překvapovala svou organizační schopností. Zavelela: ?mama, tata?, pokud jsem jí chytla jen já, bylo to špatně, táta musel taky, chytla nás za ruce a museli jsme dělat ?kolo kolo mlýnský?.
Večer jsem se Kajku zkoušela, co všechno umí říct. Nahlas jsem přemýšlela a řekla jsem: ? Co ještě umíš říct??, a ona na to ?kykyka? (kytička). Musela jsem se smát.

Kájina rýmička byla snad jen moje představa, z nosu jí neteče, k ránu jsem jí chodila poslouchat, jestli vůbec dýchá, kdyby měla plný nos, tak chrochtá jak prasátko. Doufám, že očkování zítra dopadne, potřebujeme náskok, abychom to na podzim před odjezdem do Anglie všechno stihly.

Ještě chci napsat něco k hubnutí. Holky, já se tak snažím, určitě jím míň a na váze za posledních 14 dní ubylo necelé kilo. To snad není možné. A přitom v pase zmizely už aspoň 2 cm. Taky se Vám tak hrozně nedaří. Budu muset ještě přidat, nebo vydržet a čekat, že jednoho dne se to pohne konečně dolů. Stále se nevejdu do poloviny kalhot a to už přes prázdniny nebudu chodit cvičit.

Pěkné odpoledne přeje

Jana a Kajka (dnes 16 měsíců)

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 28.06.04 14:35

Ahojky!

Teda holky,tady je to napínavý!!!!Už se nemůžu dočkat,až se Véčko vykulí,já osobně tipuju kluka.Co Vy na to?
A jak psala Veronika,kdo bude další těhulkou,tak já se hlásím do pořadníku!!!!Nějak mě to chytlo,asi to bude narozením Adámka Martě,ale strašně moc se těším,až budu(a já budu:o ))))těhulka.

Šulánku,Veru je opravdu parádnice,jak jsi říkala na srazu.Tak malé holčičky většinou culíky tvrdě odmítají.Klárka má sice vlásky vzadu krátké,je asi 3 měsíce ostříhaná,a musím říct,že vlásky opravdu zhoustly,ale i kdyby je měla až po pás,gumičky ani sponky na ni nedostanu.Tak snad příští rok.
A Niky jako řidička…:o )))))))Klárka taky strašně ráda sedí na místě řidiče,kroutí volantem a troubí.Táta(můj) nám v sobotu vracel auto,jeli jsme k babi a Klárka byla strašně nadšená,že může dělat hačí ve své sedačce.Vůbec neprotestovala a to jsem neseděla vedle ní!!!!

Iren,gratulujeme k další zkoušce za 1,hezky si užij prázdniny.Však si to zasloužíš.
A pohlaď už rostoucí bříško:o )).

Ivčo,jo,BeBe sušenky jsem koupila,mají asi 4 druhy.Myslím,že jsem na Kremeše dala červené,už ani sama nevím.Klárka mi při pečení zdatně pomáhala,musela mít židličku u pracovní desky,čučela na mě,jak míchám těsto a přiznám se,že jsem jí dala líznout těsta na piškoty.Já vím,že se to nemá,jsou tam syrová vejce,ale ona loudila a zdá se,že jí to zachutnalo.Však my se s Matesem dohadujeme,kdo bude vylizovat mísu,tak to má po kom mít.
Mojánkovo komentování sekání trávy je BOMBA,takhle dlouhé věty umí skládat,je to šikula.Klárka umí ještě tak „táta hačí“,Káka ham" a to je asi tak všechno,co se týče skládání vět.
A „dopedeue“,co by to je mohlo být…:o )))))).Jo,jo,musíme si před dětmi dávat pozor na jazyk.

Kristy,jak je Lukovi?Chuděrka malej:o (((((.
Zrovna včera jsem na Vás myslela,že jste se dlouho neozvali,ani fotky nepřidali.
Posíláme uzdravující pusinku.Mlask!

Blani,Anežka se taky trápí…Afty jsou potvorstvo,sama na ně trpím.Jak se kousnu do tváře nebo se šťouchnu kartáčkem,druhý den tam nějaká je.Stačí jen malé poranění.A bolí to jak blázen,takže Any lituju,jestli jich má plnou pusinku.Ještě mě tak napadlo…nemůže to být moučnivka?Já to prý měla v roce.To jsou ale bílé pupínky po celé pusince,kolem pupínků to může být červené.
To je dobře,že je Any na kole spokojená.Klára si už taky zvykla a hlásí,když vidí něco,co umí popsat.S tím voláním kolo,kolo,…Jana myslím psala,že se Kajka naučila některé věci pojmenovat,až když je viděla v reále.Klárka třeba nemohla pochopit,že kočička nedělá čiči,ale mňau.Až když kočku slyšela mňoukat,pochopila to a teď říká „mau“.

A ještě musím Klárku pochválit.Konečně umí zopakovat při říkance určité pohyby.
Učila jsem ji tuhle:
To jsou moje ručičky(ukazuje ruce)
mají krásné prstíčky(čaruje prstíky).
Mají taky dlaně(ukazuje dlaně)
zatleskáme na ně(to je jasný).
Ručičky si spolu hrají(dělá motovidlo)
mnoho práce nadělají(mává rukama).

Až se Klára vyspí,pojedem na kole za kamarádem,děti si pohrají na písku,mamky pokecají,už se těším.

Jo,Jani,díky za nabídku ohledně jahod,ale na kole bych takovou štreku nejela a nevím,jestli by Klára vydržela sama sedět vzadu v autě tak dlouho.To ještě tak po městě.

Mějte se hezky,dnes máme celkem letně.
Hanka a Klárka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »