Šulánek a Verunka 18,5M aneb Nika Šulánkovic mluví, střídačk

Rodičovství

Ahojky kočky a koťátka, Tak jsme si stěžovali na zimu a teď je vedro na padnutí ? ale už nám hlásí zhoršení a ochlazení, tak mám pocit, že budeme opět nadávat:) No, přesně na tohle čekaly Šulánkovic děvčata a asi vyrazí někam do teplých krajů ? možná jenom jednou, možná taky dvakrát ? teď to neví ještě nikdo, ani my ?takže se necháme překvapit!

SVATBA A SRAZÍK???
Ještě se musím vrátit zpět k tomu krásnému oznámení šéfky Veroniky o těhotenství a svatbě a vyhlásit další srazík na 1.10.2004!!! Nejdříve si dáme sraz na Staroměstském náměstí, posypeme novomanželé barevnou rýži, pogratulujeme a pak se můžeme někde projít nebo najít nějaký azyl v Mateřském centru ve městě, co vy na to? Samozřejmě, že mne mrzí, že Veronika, Adámek a Tečka nebudou s námi, ale uvidíme je a snad se na nás nebudou zlobit, když ten jejich den zneužijeme ke společné oslavě na jejich štěstí. Čekám závazné přihlášky a nápady na strávený den, tak sem s nimi! A Veroniko, ty nám prosím napiš v kolik budete vycházet z radnice jako manželé, jo?

VÝLET DO ŘÍČNÍCH LÁZNÍ
A teď k minulému víkendu, teda spíše k sobotě ? nejely jsme do Přepych, jak bylo původně plánováno, ale i tak jsme se nenudily neboť jsme jely nejdříve okouknout miminko bývalého kolegy, 3M Agátku a taky malou kamarádku a jmenovkyni Verunku, které jsou teď někdy 3 roky. Holčičky jsou obě úžasné, jak jinak, že? A pak jsme jely i celou touto rodinkou na výlet do Říčních Lázní někde za Starou Boleslavi a strávily tam zbytek dne. Sice jsme nakonec do řeky nevstoupily, ale skvěle jsme pokecaly a holčičky obě Verunky se parádně vyblbly. Verunky tam taky jezdily na malé motokáře poháněné plynem, byla to legranda, té mé se to děsně líbilo a chtěla jezdit sama, ovšem když jela z kopce tak volala „POZOR, DÍRA, NEBOJ!, DÍRA, NEBOJ!“,mohla jsem se potrhat smíchy. A když pustila plyn (na říditkách) a zastavilo to, tak se rozčilovala a okamžitě se snažila přepínat páku (něco jako řadicí páka na řazení směrem vpřed a vzad). Taky se tam ani nejdou nepočurala a kakala 2×, jednou do WC mísy a jednou u keříku … to jsem teda musela odklízet:-))) Ovšem druhá Verunka, jak viděla tu mou, musela taky čurat ve stejný moment u keříku, chodila se mnou na WC, takže jsem měla dvojí doprovod přímo na místo činu, to se mi fakt dělala potřeba skvěle s tolika diváky:-) Taky mne tam píchla ta hnusná vosa, co mi vlítla pod sukni ? a jak jsem doma zjistila, zřejmě jsem ji tam slušně roztrhala, prostě díry jako vrata, vůbec nechápu a jen doufám, že jsem s těmi dírami nechodila celý den, to bych nepřežila:-)
Babi s prababi si parádně odpočinuly, neboť my se vrátily docela pozdě někdy po 20h, ještě jsme cestou jely se ségrou pro počítač, který ji byl zapůjčený z práce, aby se seznámila s nějakým softwarem, který prodávají a zřejmě ho bude mít doma tak půl roku ? a celého půl roku mi bude překážet na mém psacím stole:-) To mi připomíná, že jsme v neděli se ségrou opět přestavěly a doukládaly věci v obýváku, docela jsme si mákly, ale zase se to trochu hnulo, i na psacím stole to vypadá k světu:-) Já neustále okupuji spíše jídelní stůl, neboť z něho jde vidět na TV, do kuchyně a taky na chodbu a do pokojů, takže v podstatě ten psací stůl ani nepotřebuji?

OPOŽDĚNÁ 1,5 ROČNÍ PROHLÍDKA
Tak jsme se konečně v úterý dostavily na prohlídku k naší MUDr. po její dovolené a očekávaly pigárko, to se však nakonec nekonalo kvůli zbytkovému občasnému kašlíku Verunky, prý není kam spěchat a necháme to až na září, to jsme byly rády. Veru samozřejmě ztratila řeč jakmile se otevřela ordinace a uviděla tam své skvělé kamarádky MUDr. a sestřičku a už se ji dovnitř rozhodně vstoupit nechtělo a začala si opakovat ?NEBOJ NIC?. Začala vzlykat, jen co jsem ji začala svlíkat šatičky, při poslechu průdušek to byl už ječák a vážení a měření jsem vzala radši do svých rukou sama a výsledek byl 84cm a 11,75kg na 18,5 měsících a hlava 47cm, to jediné beze změn z roční prohlídky a fontanela plně zarostlá. Samozřejmě jsem přes toto všechno zapomněla veškeré dotazy a nezeptala se na vůbec nic včetně toho žlutého loupajícího se pod vlásky na hlavě, prostě trubka k pohledání. Musím sepsat papír a příště pojedu dle seznamu. Při odchodu z ordinace se ani neohlédla, ani nezamávala a ani pápá neřekla, hlavně že měla v každé ruce jeden obrázek. Taky jsem MUDr. překvapila tím, že ještě kojím, s tím nikdo přes naše počáteční obtíže a dokrmování asi nepočítal, nakonec ani já sama?.

NÁŠ RECEPT NA VZTEKÁNÍ A NESMYSLNÝ ŘEV
Musím vám napsat, jak jsme začaly řešit nesmyslné vztekací scény, tj. ? nemohu co chci, tak si to vyřvu?? Jednoho krásného rána u snídaně můj miláček opět začal hru kdo z koho a kromě toho, že v židličce stál a nechtěl si sednout, vyložil si na stoleček i nožičku (pravda, nebylo to poprvé). Takže jsem na to šla nejdříve v klidu a několikrát zopakovala, že nožička na stoleček nepatří a ať ji dá dolů, vysvětlovala, že my to tak taky neděláme a prosila ať ji sundá ? když veškeré klidné metody selhaly, zvýšila jsem hlas, když ani to nepomohlo, pohrozila jsem, že ji na tu nožičku naplácám, to ji tedy pobavilo a začala se mi smát do ksichtu. Tak jsem ještě několikrát povyhrožovala a nachystala jsem si i ruku na pacnutí neposlušné nožičky a nakonec jsem plácla slabě, ale bez efektu, tak jsem plácla více a to už se ji nelíbilo a tak jsem ještě jednou zvýšila hlas a plácla a násilím ji tu nožičku sundala ze stolečku, načež ona ji opět drze vytáhla a u toho brečela. Tak jsem řekla, že je konec snídaně a že ji dám dolů, to se ji taky nelíbilo a řvala jako na lesy, ale protože vlastně nebyl důvod, tak jsem ji řekla, že pokud chce pokračovat, má jít do ložnice, což tedy dobrovolně neudělala ale taky nepřestala ječet, tak jsem ji tam odvedla a přivřela dveře (nezavřela), ona však chtěla logicky ven a lehce si otevřela a tak se ji ptám, zda už bude ticho, koukla na mne vyčítavě a kývla hlavou, ovšem jakmile udělala krok, opět řev, takže putovala opět za dveře a na druhý pokus, když dveře otevřela a chytla mne za ruku už na mé upozornění ztichla, i když fňukala. To jsem ale matka herodeska, co? A od té doby to docela funguje, stačí ji dát za dveře když se chce vztekat s nějakou průpovídkou a je ticho, někdy na 2. či 3. pokus. Nevím jak dlouho to bude účinkovat, ale i na týden to budu považovat za úspěch.

MÁME DOMA NIKU
Jak už jsem předesílala v minulém deníčku, změnila jsem podpis z Veroniky či Verunky na NIKY ? a důvod? Jeden je můj a už jsem ho vysvětlovala a pochází z filmu ?VERONIKA PROSTĚ NIKA? a další je Verunčin ? ona si totiž sama říká NIKA či NIKY. Vypadlo z ní už i VERU, ale NIKY či NIKA je jednoznačně preferována a odpovídá tak i na otázku ?Jak se jmenuješ?? nebo ?Kdo je to?? (a ukazuje se na ní). Taky v zrcadle se identifikuje jako NIKY a taky když povídá o sobě. Takže Veronika prostě Nika se stala skutečností a dokonce vlastní volbou mé kočičky a jsem ráda, neboť prvních pár měsíců to vypadalo, že budu mít doma ŠMUDLINKU a to si myslím, že by se ji dlouho nelíbilo, i když i dneska na to slyší a označí sama sebe?

MLUVIDLA MLUVÍ, SKLÁDAJÍ VĚTY A PĚJOU PÍSNĚ
Niky se nám neuvěřitelně, drštička ji jede od rána do večera, komentuje a opakuje cokoliv a dokonce si skládá i věty a pěje písně, ale po pořádku?
Vím že mluvení hlásím už nějakou dobu, ovšem za posledních 14 dní došlo ke skoku a už se komunikuje úplně jinak a hlavně hodně smysluplně, tedy když se chce?
Každopádně si musíme dávat pozor na to, co říkáme, neboť téměř žádné slovo není problém zopakovat. Takhle už jsme v malé hlavince zafixovaly pojem ?bordel? jako výraz pro nepořádek či binec ? párkrát nám to ujelo a teď už není síla to napravit, marně opravujeme a říkáme, že to není bordel ale binec nebo nepořádek, Niky si stojí za svým a bez mrknutí oka opakuje stále dokola bordel. Onehda vysypala koš s hračkami do postele a zahlásila ?BODEL TADY JE?
Taky začala mluvit ve větách a ty taky prodlužuje a používá někdy i předložky a spojky a taky přirovnání ?. jenom malá ukázka toho, co jsem si občas poznamenala?

 • Když bere do ruky mobil (ať dětský či reálný), volá halóó dědááá a když se nic neozývá, což bývá v 99,9%, řekne ?děda spí? a telefon odkládá?to je samozřejmě výsledek průpovídek babičky, která aby zmírnila její zklamání z toho, že se nikdo neozývá, vysvětlovala Niky, že tam je ticho, neboť děda spí ? a tak ten chudáček asi spí celé dny a noci ? ovšem té radosti, kdy nespí a zavolá, to se ani nedá popsat?:-)
 • Občas dostávám příkaz typu?počítač zapnout? a dere se mi do klína, že mi jde pomáhat pracovat ? to se mám, že?
 • Když něco sní či zrovna není po ruce, tak říká NEMÁME nebo NENÍ ?a to ji taky říkám já, když něco chce a já nemám či nechci dát a pak reaguje pohotově, neboť mi okamžitě oznamuje KUPÍME ? takže kombinace NEMÁME, KUPÍME je u nás na repertoáru celé dny? Zrovna dneska jsme byly vyprovodit Katku s Tomáškem k autu a já ji nedala botičky a tudíž ji nesla v náručí a nechtěla ji pustit na zem. Moc se ji to venku nelíbilo a chtěla na zem, já ji však neustále opakovala, že nemá botičky, takže na zem nemůže, tak si to musela začít zdůvodňovat i sama a ukazovala si na nožičky a říkala ?NEMÁM BOTY, NEMU, NEMÁM BOTY, NEMU? (NEMU = nemůžu) a když jsme pak šlapaly do schodů a já ji nechtěla opět pustit na zem, tak zase říkala ?NEMÁM BOTY? a pak se na mne otočila a říká ?KUPÍME?? ?tak tohle jsem ji tedy neslíbila, ale vysvětlila, že doma má botou habakuk:-)
 • Další neobyčejnou reakcí na něco, co se ji nelíbí pocitově je ?NEBOJ NIC? ? stačí zazvonění zvonku, bouchnutí něčeho či zašramocení něčeho třeba v předsíni ? to běží ke mne či babi, chytne se za nohu a opakuje ?NEBOJ NIC?
 • Super konverzace je o prsu?. Niky zahlásí ?MAMI DÁ? a já se ptám ?A CO DÁ?? a ona na to ?PRSO? a potulený úsměv
 • Ve vodě na koupališti hlásí ?VODA DOBA, VODA DOBA, NIKY PAVE (PLAVE), TOCI, TOCI (u toho se točí v kruhu dokola)?
 • Na houpačce mi říkala pomaly, jasně a soustředěně ?MAMI NIKY HUPA?
 • Po byte jezdí jako ďábel na odrážedle autíčku a dle toho za kým zrovna jede hlásí ?ZA BABI, ZA MAMI?
 • V aute si vzadu něco povídaly, asi ji babi vysvětlovala co kdo zrovna dělá, neboť najednou zahlásila ?MAMI ŘÍDÍ, BABI NA PUDEI SEDÍ?
 • U snídaně, když měla chleba se šunkou a snažila se sníst jenom tu šunku a my ji přesvědčovaly, že se to musí kousat celé, tak hlásila ?CHEBA NE, ŠUNKU CHCI? ? a tohle teď máme v různých obměnách ? dneska například nechtěla svou čočku s bramborem z její misky ale žebrala po mne z mého talíře a asi se ji to zdálo lepší a ukázala na svou misku se slovy ?TOHLE NE? pak ukázala na můj talířek se slovy ?TOHLE JO?, naštěstí neprokoukla mou tajnou fintu ? převrátila jsem obsah té její misky na můj dojezený talířek a spokojenost byla na obou stranách, pravda musela dostat do ruky ještě i moji velkou lžíci a vše putovalo s velkou chutí do bříška.
 • Po umytí rukou či po koupání hlásí ?JSEM ČISTÁ?
 • Když ji hrozí upadnutí a my ji na to upozorňujeme, tak hlásí ?PADNU NA KOKOS? pak ukazuje ?CELÝ KOKOS? ?.to je totiž pusinka, nosánek, očička, bradička a vlastně celá hlava ? to ukazuje postupně a pak si bere do dlaniček celou svou kebulku
 • Dneska mne u večeře překvapila větou ?NIKA PAPÁ BAMBOR A MASO?
 • Taky má svou teorii, kdo se papá a kdo k snědku není, takže vede konverzaci typu ? BABA NEPAPÁ, TETA NEPAPÁ, MAMA PAPÁ? a na otázku co se u mámy papá říká ?PRSO? nebo někdy ?PRŤO? a když se zeptám na co je prso, tak říká HAMI a když se zeptám co se dělá s mlíčkem z prsa, odpovídá PIJE ? takže vše má svou logiku, že?
 • Ráda přirovnává a říká ?JAKO MAMI? , ?JAKO BABI?, ?JAKO BRYNDAK? ? u toho si dává pod bradu cokoliv jako hadr, plenu, utěrku či třeba kalhotky?
 • ?KOČIČÍ MAMA? umí vyslovit nádherně ? to je velká vyřezávaná kočka při vstupu do lesa, se kterou se na odchodu vždycky mohutně loučí

A jak už jsem psala, máme u nás stále moji babi, Niky prababi a už ji nikdo neřekne jinak než POBABI, Verunka to ale umí pojmenovat:-) Po počáteční nedůvěře s pobabi došlo na velké kamarádství a Niky teď pobabi v bytě vyhledává a dokáže se s ní hrát hoooodně dlouho a pobabi ji učí zpívat a musím říci, že hooooodně úspěšně. Některé písně a básně doplňuje a některé zvládne v jistých úsecích odzpívat či odrecitovat i sama.
Takže nás repertoár je teď převážně slovenský a já si dokonce na většinu i sama pamatuji, když mne je babička učila za dětství?.

 • HAJAJA, KUKUKU, SEDELA SOM NA BUKU ?.zvládáme i samostatně a ráno mi ji zpívala za mého polospánku několikrát
 • STOJÍ VOJÁK NA VARTĚ, NA VARTĚ, V ROZTRHANÉM KABÁTĚ ?. s pomocí doplňuje
 • SKÁKAL PES, PŘES OVES, PŘES ZELENOU LOUKU?. samostatně, ale teda ne moc srozumitelně:-) ? je to dnešní novinka
 • TANCUJ, TANCUJ, VYKRÚCAJ ?. tančí a doplňuje
 • HOLKA A MODROOKÁ ? doplňuje
 • UMTATA, UMTATA, JÁ JSEM HOLKA OKATÁ ? tancuje a zpívá umtata a zbytek doplňuje

JAK SE SNAŽÍME KOJIT JENOM 2× DENNĚ
Poslední kapitolka bude o omezování kojení a mém plánu na úplné odstavení. Začalo to tento týden, možná už o víkendu, kdy jsem ji snad poprvé nedala prso v průběhu dne, i když si o něho mohutně říkala a začala jsem ji vysvětlovat, že teď ji dát nemohu, že až večer v postýlce až zaleze sluníčko. Něco podobného praktikuji, pokud se dožaduje prsa před 5h ranní, ale to ji zase říkám, že sluníčko spinká a my musíme taky a až vyleze, tak dáme i prsíčko, takže ŇUNÍ je teď nejproklínanější pod celým sluncem, neboť neustále zlobí a buď nechce zalézt a spát nebo naopak nechce vylézt a pracovat ?. Ano, pracovat, to mi bylo oznámeno dneska ráno, že ŇUNÍ PACUJE. Možná jste si taky všimli, že ŇUNÍ je u nás běžný výraz, který asi sluníčkem jen tak nahrazený nebude, takže i já už se přistihuji u toho, používám ŇUNÍ či ŇUŇU běžně a brzy se zřejmě objeví i ve slovníku spisovné češtiny ? takže si važte toho, že jste při zrodu takového krásného nového slova?

Půlnoc se blíží, oči se klíží, pošlu to raději než mozek vypojí a úplně dočista k spánku se uloží?

Přejeme všem bájo nový týden bez kalamit (speciálně pro Esterku a její právoplatné zástupkyně Kristýnu a Moniku) a našim těhulinkám hladíme virtuálně bříška a těšíme se na všechny novinky? Těm, co odjíždějí na dovolenou přejeme krásný odpočinek a brzký návrat na emimčo se super zážitky.

Papa

Šulánek a NIKY

PS: Omlouvám se, ale už nemám sílu to po sobě číst?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 15.08.04 19:21

Ahojky holčiny:)

Doufám, že nevadí, že k vám nakukuju, ale nedalo mi to a musela jsem si počíst, jak Verunka - Niky krásně povídá, snad nejvíc se mi líbí její „neboj nic“:)

Je to nádherný období co prožíváte, to povídání, ten rozoumek jak dětičky pobírají, moc ráda na to vzpomínám u malé a u Davídka se na to zase moc těším, že je to teprve před námi:)

Pobabi také nemá chybu, jste prostě banda super ženských, Niky je prostě moc šikovná holčička:) Jukla jsem i na fotečky, je to sluníčko:)

No jak vidět, Davís už mi nechá vydechnout, když šmíruju jinde, že?:))) Mějte se všechny Šulánkovic děvčata fajn a sorry, jestli jsem některé z vás čorla prvenství v příspěvcích:)))

Pápá a hezký večer,

Diny od Jarňátek:)

Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 15.08.04 19:23

Bodeť by mě nenechal vydechnout, ten můj chlapík, však už mu ve středu bude 1/4 roku!!!:) Letí to…letí…:) D+D

Petrus1
Kecalka 500 příspěvků 15.08.04 21:27

Ahoj holky,

Sulanku, to jsem si zase krasne pocetla. Niky je vazne skvelej ukecanek, to nas vsechno teprve ceka. jsme ve stadiu prvnich slovicek, ale i tak je to sranda.
Moc se mi libilo, jak na to, ze nema boty rovnou hlasi „KUPIME“ :))) Typicka zenska, ze, zacina brzo.
Taky jsi mi pripomnela, ze bych si mela zapisovat prvni slovicka a tak, ja na to porad zapominam.

Luky posledni dny rano vstava az v 6h a dnes dokonce v 6.15!! Zkusili jsme nedat mliko hned v postylce, ale az tak po pul hodce, po pprebaleni a tak. Sice nejdriv protestoval, ale ted uz je to uplne vklidu a asi to pomohlo. Zrejme se budil tak brzy, protoze hned dostal mliko a tak ho vyzadoval. Ted davame mliko po 6h, dnes az v pul sedme a tak se budi pozdeji.
Jinak ale ja stejne saskuju kazdou noc a nemuzu spat, dnes od 2.20h do 5h. Ta ryma me asi umuci.......

Tak se mejte krasne a polepsete se s komentari! Tento vikend byl naprosto fiasko.

Petrus, pidala a Luky
PS, jedna tehu foto je v galerce. Teda dve ty same, ale prvni pretocena nepovedena.

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 15.08.04 22:10

Ahojky Diny,

ty, nas denickovy pritel, jsi vitana vzdy, neboj nic!!!:-) Na druhem diteti je asi nadherne to vzpominani, co? Mas se neustale na co tesit, nebo si rikas, ze za mesic asi bude umet toto a za rok toto a u starsiho ditka to bylo takove … a vubec, leti to hrozne rychleeeeeeee…
Uz jenom to, ze bude Davidkovi uz 3M, to je neuveritelne a to se jeste nedavno zdalo, ze ho budes nosit v brisku jako slonice jeste hodne dlouho, co? Davidka taky tajne okukuji a rikam si, zda-li jednou budu mit taky takoveho krasneho chlapecka … no, kdo vi?:-)
A navic je neuveritelne sikovny, cetla jsem si, jak uz se pretaci na jednu stranu, myslim, ze je to velky rekordman v sirokem-dalekem okoli, opravdu … za chvilicku bude valet sudy a pak hup na kolinka a prosmiruje cely byt … uz se tesim, az si o tom poctu a zavzpominam …

Mej se bajecne a pusu tem tvym zlatickam

Sulanek a Niky

Petrus1
Kecalka 500 příspěvků 15.08.04 22:34

Tak jsem jeste objevila par zpravicek ve starem denicku, takze tak velike fiasko to zase nebylo :)
Luky dnes odmitl spat pres den , jecel skoro 40 min, pak jsem to uz nevydrzela a sel ven. Adam teda silne protestoval, ale kaslu na to. Docela jsme se kuli takovy blbosti dost pohadali a do vecera mame zarucene tichou domacnost. Jenze tohle Luky normalne nedela, tak nevim, proc bych ho v ty postylce mela nechat uplne urvat. Zrejme ma dost energie a vecer pujde akorat o trochu driv spat.

Hani, dodatecne preji vse nejlepsi k svatku.

Cau,
Petrus

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 15.08.04 22:44

Ahojky kocky a kotatka,

tak jsme se konecne dockaly, ja tady smirovala docela casto a stale nic … a jakmile jsem prestala, vysel novy denicek … no jo, tak to chodi na svete:-))

Vcera odpo jsme slavily narozeniny kamosky a z puvodniho planu celodenni vylet zbyly uplne trosky … nechala jsem Verunku vyspat doma a zatim jsme jely se segrou na velky nakup do Makra a Hypernovy a kamoska dorazila kolem 16h na metro, tak jsem ji vyzvedla, odvezla k nam domu na cumendu a kafe s tim, ze jakmile doprsi, vyrazime na prochazku … ale neprestavalo, tak jsme jely do Pruhonic ke Slepickam (pamatujete na lonsky 1.srazik?), neuveritelne se tam nacpaly (ja si dala palacinku s boruvkami a zrzlinou a kavicku mnaaaam) a chtely se jit na chvili projit do parku … a co myslite? … opet zacalo lit jako z konve:-( Takze si Niky hezky pohrala pod stolem, nekolikrat rozhazely vsechny pastelky do sirokeho okoli, pomalovala nekolik jidelnich listku, vyfotila se se slepickou (viz fotogalerie) a pozlobila ptacky v kleci. Dokonce ani mou palacinku nechtela, ani boruvky, ani jahudky (od segry) a dokonce ani zmrzlinku (2× si lizla ze lzicky a sla radeji pod stul).

Dneska mne nechaly holky vyspat dosytosti, mela jsem totiz pohotovost od 5.30h, takze mne tam kolem 8h rano zavrely a ja se vypotacela neco po 10h ranni … ale stejne jsem grogy:-)))
Opet jsem o vikendu porusila zavazek nekojeni ve dne a oba dny uspavala kocicku prsem, jsem des bes, ale kdyz ona taaaaak moc chtela… A dneska jsem bezela po uspani do auta a jela pro tety-brigadnice asi 40km za Prahu, aby jukly ke mne do bytiku a taky aby se videly nejen s nami, ale i s pobabi … no to bylo radosti!!!

Odpo si prisel basnik pro Niky a dneska zacal problem uz kdyz jsem ji doma rikala, ze s nim pujde na prochazku, zacala brecet, nechtala mi pustit ruku a volala „mami taky, mami taky“. A venku to bylo dobre do te doby, nez ho v dali uvidela, to se dala opet do breku, smudla moje mala, a pak se mne nechtela pustit. Za obvyklym rohem jsem se s ni chtela rozloucit, nebot kdyz uz jsme zrusili tajne miznuti kvuli nerealizovatelnosti (nelze uz tajne zmiznout, drzi se me jako kliste), chci se s ni alespon oficialne rozloucit, at si nemysli, ze ji utikam a nechavam ji tam za trest … a opet doslo k malemu konfliktu, nebot basnik rikal, ze to nema cenu, ze ji ten rev stejne brzy prejde a ja mu rikala, at mne necha se rozloucit a dat ji pusu … a on zacal hystercit, ze on u toho taky nemusi vubec byt … no zase mne nastval. Nicmene ja si udelala to co jsem chtela, jeste jednou se rozloucila, dala pusu a ujistila ji, ze jde s tatinkem na prochazku a zase se vrati a tentokrat svete div se, sice brecela, ale popadla do te doby nepovsimnuty svuj kocarek s Mojankem a vydala se tim spravnym smerem za tatinkem a uz se neohlizela … a myslim, ze brzy plakat prestala, nebot jsem nic neslysela a pak i basnik psal, ze neplakala a ze to bylo dneska super, ze si povidali, ona ho krmila a byla skvela, takze alespon nekdo z toho mel dobry pocit:-))) Vyzvedavala ji nakonec segra, nebot ja jela odvezt tety opet na misto cinu. PRy byla v pohode, pusinkovala ho, mavala mu, no proste pohoda … akurat byla opet posmolena:-))) Nevim, jak to to dite dela, ze ma zrovna nedele odpo kakaci, jinak to zvlada vetsinou dopoledne:-))) Ale je pravda, ze dneska to byla uz 3.davka. Pak jsem mu psala, ze byla opet pokadena a on ze se to muselo stat testne pred, nebot by si to pry urcite vsimnul:-))))Ha-ha, tomu neverim, minule si to taky nevsimnul a vratil ji s pomaly schnouci stolici na zadecku! Stejne to nechapu, nevim, zda jemu nic nehlasi nebo se mu proste nechce ji davat do keriku … jeste nejakou dobu to vydrzim, ale pak se to holt tatka bude muset naucit, ze ma dite vylucovaci potreby a je nutne mu pomoci i v prirode, ze jo?

A mame dalsi prupovidky:

 • Kdyz vidi nekoho lezet (babi ci prababi) a maji zavrene oci ci to tak vypada, rika „ticho, babi (pobabi) spi“ a u toho si dava prst na usta … je u toho fakt k sezrani:-))) PRavda, obycejne takto rano babi probudi, nebot kdyz jdu ja na WC a ona mne doprovazi, nahlidne do obyvaku na spici babi a docela hlasite toto prohlasi… Ale uz prisla i s tim, at jsme ticho, nebot MOMO SPI … no proboha, to budeme asi mlcet cele dny, nebot MOMO je spici panenak:-)))
  Jeee, holky, ono toho je a kdyz si to nezapisu hned nebo hned jak si vzpomenu, je to z hlavinky fuc … ty brdo, ze by taky vykojeny mozek? … asi jo:-)))

Asi se mi chce hajat a jeste se musim vzchopit k nejakemu vykonu, ach jo!

Tak dobra nocka a papa

Sulanek a spici NIKY

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 15.08.04 22:54

Ackoliv jsme praly dneska uz SMSkou, tak jeste jednou i verejne …

Mila Hanko, jen to NEJ… a kupu stesti, prejeme ti dneska preci! Uzij si krasne kvuj svatek a tesime se na pristi patek! Papa

Sulanek a Niky

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 15.08.04 23:05

Ahojky PEtrus,

diky za drzeni sluzby o vikendu!:-))) Alespon nekdo!:-))) Kdypak to odjizdite na tu dovcu? Uz brzo?

Niky v tom ma jasno, vse hnedka rychle vyresi, je logicke ze kdyz uz nemame, tak to koupime, ze? No jo, babi s ni porad diskutuje a ten prcek maly ma pak prupovidky dospelaku…

Ted jsem si vzpomela, ze uz identifikuje i MOKRE … rika „voda je mokra“, ale taky kdyz neco vylije na zem, tak rika „je tam mokro', nebo ji dneska pobabi utirala mokrym hadrem a ona na neho ukazovala a rika "mokra“. TAky rozlisuje TEPLA a STUDENA, dokonce ve vane saha na trubky a rika kde to je teple a kde studene, chytrolinek muj maly.

Hezky jste to Lukymu posunuli s tim rannim vstavanim. Ja si taky zacala pochvalovat, ze se to povedlo posunout, vcera dokonce vyspavala az nejak pres 8h ranni a dneska opet tak brzo, ach jo! Kazde rano je fakt jine, vubec to nechapu! Nekdy po cucnuti spi, nekdy radi jak cerna ruka hnedka, vubec tomu nerozumim…
Taky mam radost, jak zacal Luky trochu jist, hlavne ze nova metoda tak nejak zabrala. Ovsem ty tvoje nespaci noci, to je sila, a uz takto brzo z kraje tehu …uffff, prala bych ti, at ta ryma skonci, snad to nebude trvat celych 9m!

Tehu fotecka je bombova, brisko nadherne, pidalka se zacina krasne roztahovat … jeeee, vzdyt za chvili uz budes asi citit i pohyby, to je nadhera!

Papa

Sulanek a Niky

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 15.08.04 23:08

Taky si nemyslim, ze by to mela byt tragedie, ze Luky nespal v poledne, dle mne nema cenu nechat jecici dite v postylce tak dlouho a bez vysledku, asi se mu jednoduse nechtelo a hotovo, dospi to v noci. A fakt to za hadku nestalo, ach jo … ale holt se za ty nase ratolesti obcas poprat musime:-)

Papa a urco se to brzy urovna

Sulda

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 15.08.04 23:16

Ano, ano a tentokrat i s Tomem, Teckou a Aimy … a pisou:

„Ahojky holky, je to tady OK. Adamek vecne venku a Aimy ve vode. Uz jsem i tehu blee, takze to ta holcicka snad bude. PAPA a zdravime ecko. VAT“

informator Sulda Suldovic

letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 15.08.04 23:16

Šulánku,

hezký deníček, nestačím se divit, jak Verunka povídá. Já jsem si myslela, jak se Kajka rozkecala, ale na Verunku tedy zdaleka nemá.

Píšu k tomu loučení, když odchází s básníkem na procházku. Já si myslím, že je špatně, když bys jí utekla. Dítě potřebuje mít jistotu, že maminka se na něho nevykašlala a že se zase vrátí. Já se s Kajkou loučím pokaždé, když odcházím, dám jí pusinku, řeknu kam jdu a že se za ní zase vrátím. Hlavinky těm našim dětičkám pracují dobře, tak nemá smysl je klamat, oni určitě pochopí, jak a proč to tak je.

Dobrou noc

Jana a Karolínka

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 15.08.04 23:27

Jo, jo, Jani, taky sdilim tento nazor, kdyz vsak byla jeste o nejaky ten mesic mladsi, stacilo se nenapadne vyparit a bylo to ok, pak si mne vsak zacala vice hlidat a ja uz ji nechci jen tak utikat za jejiho hlasiteho revu, kdyz to slo, dejme tomu, ja se stejne brzo vratila, ale ted uz je dale a jeji rozumek ji napovida, ze si mne ma hlidat, proto se snazim ji to vysvetlit a rozloucit se, akurat on na to asi nemel nervy, nebot ona u toho stejne jecela a tak si asi myslel, ze to zbytecne prodluzuji, nebo nevim co. Nakonec se ukazalo, ze to bylo dneska lepsi a mozna i tim rozloucenim, uz jenom to, ze se vydala tim spravnym smerem za nim, i kdyz s malym brekem, povazuji za velky uspech. Jde stale jenom o ten zacatek, pak uz je jim spolu opravdu fajn, to vim! A dneska u vecere jsme se o te prochazce i bavily a ja se ji ptala, kde byly a rikala, ze na pisku … no kdo vi, ja se ho neptala:-))) A taky se ji ptam, zda bylo dobre, tak mi kyvala, jako ze jo a tak ji rikam, vidis ze je tatinek hodny, ze jo … a on a rikala „tata hodny“ a u toho se pohladila a pak se na mne podivala a rekla „mama hodna“ a pohladila i mne … bylo to skoro na slzy…

TAkz fakt velky souhlas, ze nema cenu je klamat ty nase hlavinky male…

Dobrou a papa

Sulda

letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 16.08.04 00:05

Nádhera,

taky by mi vyhrkly slzičky. Dokud si to ty naše pusinky pouze myslí, tak to není tak dojemné, jako když umí své pocity i sdělit.

Jana

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 16.08.04 00:12

Jo, tak nejak, nadhera!

Stale cekame na vasi dovolenou, asi sepisujes, vid? To bude urco roman a ja se neskutecne tesim, jupiiiii, to si zase krasne poctu!

Papa

Sulda

KatkaDomo
Stálice 78 příspěvků 16.08.04 09:40

Ahojte po víkende,
tak u nás to bolo celkom OK.Situácia doma sa o 100% zlepšila - ťuk,ťuk, dúfam, že už natrvalo,lebo prídem o nervy:-) Konečne sme sa aj normálne porozprávali. Mali sme dlho aj jednu „tabu“ tému a tou bolo mesačné školenie môjho manžela v Anglicku, kt. sa má konať teraz v septembri (9 mesiac).Ja som samozrejme po tých všetkých problémoch čo boli nebola z toho nadšená a vlastne nie som ani teraz… Viem, že je to pre jeho kariéru veľmi dobré,ale mesiac je mesiac.Neviem si to ani predstaviť,ale asi sa tomu nevyhnem.Na jednej strane si hovorím nech ide a na druhej mám strach…Najskôr sme chceli ísť všetci, alebo aspoň prísť za ním, ale asi to nebude reálne.Navrhol, že za tie peniaze čo by sme do toho vrazili, by sme radšej potom mohli ísť do Egypta keď sa vráti. Tak čo vy na to?

Inak víkend v poho, v sobotu u nás pršalo, takže sa ani nedalo nikam poriadne ísť a v nedeľu sme šli na menší výletík k mojej mame :-) Tak bolo fajn.

Papa Katka+Miška

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 16.08.04 10:31

Ahojky KAti,

to jsem rada, ze jste meli hezky vikend a dokonce se u vas i vyjasnilo, huraaaaa!!! Jen tak dale, komunikace je to nejdulezitejsi.

Co se tyka toho skoleni, Kati, ja bych tebou tak neprudim, je to „jenom“ mesic a snad uz vi, co chlapec chce a nepokazi to znovu. Navic vis, ze je to dobre pro jeho karieru a bohuzel to jinak nejde, taky kdyby jste jely s nim, asi by jste byly stejne hodne same pocas jeho skoleni, takze by byla nuda, to bych radsi jela na nejakou spolecnou dovcu po…

Mej se bajo a hlavne bud v poho, i kdyz se to asi lehce rika a tezce kona, vid?

PApa

Sulanek a Niky

KatkaDomo
Stálice 78 příspěvků 16.08.04 10:58

Ahoj Sulanku,
tiez uz zacinam na veci pozerat trosku inak.To vies, sama som zistila, ze ked niekto chce nieco spravit, tak nemusi chodit velmi daleko a ani na dlho.Tiez dufam, ze uz ozaj vie co chce a nepokazi to… Bude to tvrda skuska (a pre mna tiez, este ze mam Misku) ale mozno to aj na nieco nakoniec bude dobre, ved uvidim. Dufam…
Skoda ze ste vsetky tak daleko,keby bol zrazik v Brne… to by sme urcite aj prisli,ved vtedy budeme aj same doma:-( Do Brna chodim inak aj pomerne casto - hlavne na nakupy:-) holt, ste na tom lepsie :-)))

Kedy idete na tu dovcu?

papa Katka+Miska

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 16.08.04 10:59

„Dik za prani. K svatku jsem dostala MS, ale srpnovou tehulku uz stejne mame:o) Pocasi super, jidlo skvele, jen Klara kdyby porad nefnukala:o( Zdravime ecko H+K“

No je jsem zvedava, proc Klarik fnukaci, copak se ji asi nelibi?

PApa

informator Sulda Suldovic

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 16.08.04 11:10

Ahojky Kati,

znas to heslo „Co te nezabije, to te posili“ … a myslim, ze jsi v te posilovaci fazi!:-))) TAkze posiluj a netrap se uz tim co by tam mohl vyvest, jak pises, muze ti to udelat i za rohem, ale pokud jsi se rozhodla mu nejak odpustit a zit s nim, musis jit dal bez velkych vycitek, jinak to asi nepujde.

A k tomu sraziku … neni vyloucene, ze neco nekdy neudelame bliz k vam, ja pres Brno jezdim k rodicum na Severni Moravu, pravda, vetsinou docela pospicham, ale mozna muzeme nekdy treba na ceste zpet dat srazik v nakupnim stredisku a poklabosit par hodinek a spojit prijemne s uzitecnym, co ty na to? Vsak neco vymyslime a mozna se i pridaji dalsi holky, co to nemaji do Brna daleko ci Brnacky (co Johanko a Danko?).

A odjezd na dovcu je stale jeste nejasny … tuhle sobotu? … pristi stredu? Kdo to vi, kdo to vi, ten at mi rychle odpovi!:-))))

Papa

Sulanek a Niky

KatkaDomo
Stálice 78 příspěvků 16.08.04 13:02

Ahoj Šulánku,
tuším tu nik okrem nás nie je.
Cez víkend som merala a vážila Mišku a má tiež ako Niky 84 cm a keď si dobre pamätám tak 11.2 kg - no nehovorím, že sú rovnaké? :-)))))))))))))
Dnes ma Miška nechcela pustiť do práce,vysela na mne ako kliešť a plakala. Tak mi to bolo veľmi ľúto :-( Niekedy mám sto chutí to tu nechať a zostať s ňou doma - ale nedá sa. Ty máš akú pracovnú dobu? Bývaš dlho v práci?

KM

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 16.08.04 13:21

Ahojky KAti,

jen se neboj, videla jsem nakukovat Esterku a Evu, jak znam Esterku, tak mozna neco plodi od rana a k veceru to tady mame a Eva ma asi hodne prace jak to tady s nami minuly tyden flakala, ze?:-)))

Jinak je Niky trochu tezsi, tak o pul kg, no zadnou hubenou zizalu doma nemam a kdyz si vzpomenu jake jsme mely problemy tak do 5M, tak se musim smat, to byla ohledne vahy hodne pod prumerem:-))

Jo, ty ranni sceny znam z domova taky, bylo obdobi, ze to bylo kazde rano, od minuleho tydne se vsak opet uklidnila a je to lepsi. A ze bych radsi zustala doma, o tom neni pochyb, je s ni neskutecna legrace, ted jak zacala mluvit ve vetach, tak haze jednu perlu za druhou:-)

V praci byvam tak od 9h rana (odjezd kolem pul 9) a do 17 az 17.30h, v obdobi uzaverky ci nejake nutne prace i dele, ale casto to zabalim a dodelavam doma po nocich, at jsme s malou alespon chvili kazdy den. Ty to mas tedy lepsi jak to balis mnohem drive, ale taky asi mnohem drive prichazis do prace, vid?

Papa

Sulda a Niky

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 16.08.04 13:39

Ahoj holky a dětičky!

Šuldo, super deníček. Verunka je prostě velká šikulka, obzvlášť „Neboj nic“ je skvělý. Četla jsem ho hned jak vyšel, ale nestihla jsem před uspávání dětí napsat a večer jsme se tak trochu pohádali, takže jsem šla dělat vzornou a věnovala se Tomášovi, pročež jsem už ani večer nic nepsala.

Petrus, gratuluju k zlepšení s Lukáškovým jídlem. On si časem oblíbí některá jídla a pak bude jíst jistě celkem normálně. A hlavně za pár let už ti to ani nebude připadat divné, věř mi.

Katko, ten měsíc jistě uteče jako voda a třeba vám to možná i prospěje. Zkus na tom hledat něco pozitivního. A následná společná dovolená zní dobře, no ne?

Veroničině a Hančině rodině přejeme, aby dovolená probíhala nadále hezky.

My po klidných nocích v hotelu měli opět půlku noci řev jako blázen. Už ztrácím nervy. Navíc jediné co pomůže, je ho nechutně seřvat, což mě vlastně nebaví a nelíbí se mi to. Večer jsem začala promýšlet variantu, že bude i doma spát v postýlce. Nejdřív jsem si vymyslela, že jí odnesu do dětského pokoje, jenže pak mi doteklo, že bych ho tam nemohla dávat spát po obědě. Když jsem po koupání přišla s nápadem, že tedy bleskově přestavíme ložnici, tak se Tomáš naštval a byla z toho menší hádka. Navíc Kája mě teda v tomhle nápadu vůbec nepodpořil a chtěl jít spát do pokojíčku. Nespaní po obědě jsme nejspíš nějak rozšířili až do zámoři, že ani Luky nechtěl po obědě spát :). Jenže představa, že Kája půjde spát dřív večer a dospí to v noci u nás teda selhala. Usnul jako obvykle, od půlnoci do tří kvičel a řval a budíček byl po sedmé - normálně spí někdy až do devíti. Takže já jsem jako zpráskaný pes a dětičky si vesele řádí. Doufám, že je odpo předám Tomášovi a půjdu odpočívat.
Tak se mějte všichni pěkně.
Ahoj Esterka

KatkaDomo
Stálice 78 příspěvků 16.08.04 13:44

Ja chodím na 7.30 hod. (odchádzam okolo 8.00 hod., ak sa dá :-)))))))))))) kým mi na to niekto príde,chi) a balím to presne tak, aby som o 15.30 hod. už štartovala auto,vzdala som sa kvôli tomu aj obedu mimo kancelárie,len nech som čo najskôr doma. Musím spomenúť, že než sa narodila Miška som pracovala od nevidím do nevidím + často aj cez víkendy + veľa služobiek. Teraz som v inej firme a takto som si to zariadila hneď od začiatku:-) za túto prácu som bola oslovená z ich strany,nič som si nehľadala - tak som si tu so šéfom dohodla takéto podmienky - rodina bude pre mňa vždy na 1.mieste!!!
Veď uvidíme dokedy to takto bude fungovať,od januára si totiž musím nájsť inú prácu - firma sa bude sťahovať do Ba a to už je potom nereálne dochádzať,čo už. Ale už sa na tom pracuje:-)

Papa KM

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 16.08.04 13:54

Téda Šuldo, ty jsi hotový detektiv… Jasně, že tedy bleskově nakukuju od dopoledne a před obědem jsem už začala něco plodit, ale dnes jsem „super rychlá“ a dopsala jsem dřív než po Večerníčku :).
Esterka

Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 16.08.04 14:05

Jé Šulánku, já bych tak ráda porovnávala, ale já si NIC nepamatuju, no faaakt, jediné datum, které mi utkvělo v hlavě je 5. prosinec 1994, kdy malá začala v 10-ti měsících chodit, přesně na Mikuldu:) Ale po 10-ti letech je tohle miminko jako by bylo první, všechno si užívám jak nezkušená mamka, a co by měl Davís umět vyčítám z netu a knížek:)

S tím otáčením je opravdu šikulka, moc nezbývá a bude se otáčet i ze zad na bříško, umí to už na 90%, ta zatracená ručka tam překáží:)

Tady posílá tobě a Verunce vzkazík:

hjghghjhb

Tak to bylo od Davči, Niky mu bude jistě rozumět, nebojim se nic:)))

Papa holky:)

Diny a Davídek od vedle

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 16.08.04 14:11

Jo, jo, Esterko, jsi uplne skvela, predcila jsi veskere me ocekavani!:-))) A patrat jsem ani moc nemusela jak jiste vis, jak vidim zname jmeno v seznamu prihlasenych, hnedka ocekavam nejake poctenicko … ale uz nejak znam obyceje nekterych z vas, tak jsem trpeliva…:-)))

Papa

Sulda pracujici do roztrhani tela:-)

monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 16.08.04 14:15

Ahooooj všem!

Opožděně přejem Hance vše nej, nej, nej k včerejšímu svátku!!! A pořádně si užijte dovolenou!

Teď jsem dočetla minulý rekordní deníček a ten nový! Komentáře k němu jsem ještě nezvládla, ale brzo napravím!

Musím ale napsat, že Nika je veeeeelllliii­ikkkkááánnnns­káááá šikulka! No my si můžem o takovém řečnění, zpívání a básnění nechat jen zdát! Je to úplně neuvěřitelné. Je jen o pár dnů starší než Luky, ale ten si stále vystačí jen s napodobováním zvířátek a slovy Le (letadlo), tata, krka (krtka - ve smyslu „pust mi krtka“). :-(((( Rozumí myslím docela dobře, ale když nechce, tak se tváří, že vůbec nerozumí a neslyší.
Taky jsi Šulánku docela vyzrála na Niku s tím vztekáním. Snad bude tato metoda účinná dlouho a nebo ještě lépe - Nika se vztekat přestane. Když nepřestane, tak si stejně myslím, že to vztekání k dětem patří a časem z toho vyrostou. Doufám, protože Luky nám vztekačky taky předvádí.
No pro ted končím, Lukiš se budí.
Ahoj
Monika a Luky

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 16.08.04 15:03

CAuky kocky,

jsem v soku a hrozne moc smutna, trener hokejistu Hlinka to ma za sebou, po bouracce, jezisimaria:-( Dopo jsem poslouchala zpravu o nehode a tezkem zraneni, ale rikala si, ze se z toho dostane … a ne… beeeeee:-(((((((((((

Ach jo, ach jo!!!

smutny Sulda

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 16.08.04 15:07

Ja si taky rikala, ze budu chodit drive, ale nejak se mi to vedlo tak 14 dni … jsem des-bes! Ale stejne se mi nevedlo odchazet v rozumnou hodinu, tak jsem se na to vyprdla a mam soucasny rezim. Akurat ve skolni rok chodim s Niky plavat kazdou stredu dopo a dorazim do prace az nekdy po obede a nic nenahrazuji, pokud tedy nepocitam obcasne nocni:-)
Nicmene taky jsem pred tehu a i v tehu pracovala do roztrhani tela, ted uz to nehrozi, ha-ha. A taky jsem jezdila hodne na sluzebky, ted tak jednou do mesice do Decina a hlavne nikde na noc nezustavam … a duvod je vice nez jasny, ze?:-)))

Takze hledas novou praci? To je skoda, kdyz to tady tak skvele funguje, co? Ale mozna bude jeste neco lepsiho, vid? Tak drzime palecky at se povede…!!!!

Papa

Sulda a Niky

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 16.08.04 15:12

Ahojky Esterko,

ja si rikala, ze ty urco nezklames a napises:-)))) Teeeda, ten Kajulda zase radi! A to rve takhle v noci i u Honzika v pokojiku? Treba ho neco trapi, kdo vi? Nebo byl pretazeny kvuli tomu nespani ve dne, ono to bohuzel nefunguje tak, jak bychom si praly …neni odpo spanek, bude delsi v noci …ha-ha, u nas to byva docela naopak, malo spanku ve dne, malo i v noci!
A nechapu, co se Tomasovi nelibilo na prestavbe nabytku, skvela to cinnost, no ne?:-)))))

Tak papa

Sulda Suldovic

KatkaDomo
Stálice 78 příspěvků 16.08.04 15:12

Nebuď smutná :-)
bohužiaľ aj také veci sa stávajú…
Tu zatiaľ nič nehlásili,tak ani neviem čo sa stalo.

KM

letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 16.08.04 15:41

Ahojky,

dneska je den nic moc. Karolínka má 38,6°C, snad je to jen od zubů, pořád volá au au, dosala Panadol, tak snad. Špatně odpoledne spinkala, teď tu leží na gauči a vůbec neprotestuje, že musí ležet. A koukáme spolu na Olympiádu.

Jana a Karolínka

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 16.08.04 15:44

Chudinka mala, ach jo, vedro a do toho horecka, bozinku!!! A nema treba anginu? Napadlo mne to, nebot kamosky holcicka stejne stara ji ma taky a mela taky na zacatku vysoke horecky, zkus ji juknout do krcku… At vas to rychle prejde a informuj!

PApa

Sulda a Niky

Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 16.08.04 15:53

Právě jsem se to dozvěděla taky…nevíme dne ani vteřiny…holky, to je strašný…říkala jsem si to nedávno u Zicha…taky to byl mladej chlap ještě…ach jo…

Diny

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 16.08.04 15:58

Teda to je strašný, je mi úplně na nic. Já to četla právě teď a hned to volala Tomášovi, který ovšem nezvedá mobil, tak aspoň s vámi se můžu podělit o svůj smutek.
Esterka

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 16.08.04 17:15

Jo Esterko, jeste ze se tady navzajem mame a muzeme sdilet spolecne, mne je fakt na slzy…:-(

silene smutny Sulda

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 16.08.04 17:17

Cauky kocky,

zitra si beru dovcu, budu bez auta a tak se mi nechce jet do prace Busem, navic ma byt hezky a ja mam nejake resty k vyrizeni … takze zajdu snad na obcanky a mozna uz i dojdeme s kocarem jen tak k Hostivarske prehrade a budeme se trochu flakat, ja se taaaak tesim!!!!

Mejte se bajo, Kajka at je bez teplutky a mozna vas jeste vecer zkontroluju:-)))

Papa

Sulanek a Niky

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 16.08.04 17:29

Mila KatkoN,

opozdene ale prece,
prejeme ti k narozeninam ze srdce,
At Matyasek dela ti jenom radost
a brisko at roste hodne a dost,
at prani splni se ti vsechny
posilame ti virtualni kytky

Tve emiminacke kamaradky!

PApa, krasne si to uzij!

Sulanek a Niky

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 16.08.04 17:36

Ahoj,
jo, Kája takhle řve u Honzíka v posteli. Ten se chudák taky asi moc nevyspí. Ale bacha, to jako neznamená, že tam jsou spolu sami, to já se tam tísním v mezeři mezi nimi. Je to pro mě už docela peklo. Ta „postel“ má totiž každou část jinak tvrdou, tak já spím půlkou těla na „tvrdém“ a druhou půlkou na „měkkém“. Navíc se tam vejdu, jen v případě, že strávím celou noc na boku s nataženýma nohama. Nebo si musím popolézt níž, takže jsem hlavou asi v úrovni jejich zadků, pak sice nohama ležím na podlaze, ale můžu s nimi libovolně hýbat a vlastně i ruce si můžu dát kam potřebuju. Začínám si připadat, že už mě degradovali někam níž, než kam člověk na pomyslném žebříčku patří. Připadám si jako onuce a nemám nejmenší radost z toho, že teprve tehdy jsou moje děti spokojené. Pokud třeba ve spánku přestanu Káju držet za jím požadované místo jeho těla, tak začne hned řvát a vzteky do mě kopat, dokud to nenapravím. Honzík mě při tom všem drží pevně za vlasy a nohama většinou leží přese mě. Fakt super, ať žije klidný a vydatný spánek! Silně pochybuju o tom, že ho něco trápí, jinak by takhle nepřestal vyvádět potom, co ho už fakt vážně sprdnu. Přetažením to taky nebude, protože takhle vyvádí vlastně pořád - ten víkend byl světlá výjimka, i když tam řval taky, ale vždycky jen „chvíli“, a když jsem pohrozila, že vedle spí nějaký pán, který se chce vyspat, jinak že na něj přijde, tak byl okamžitě klid.
Už se začínám bát předem, co se bude dít dnes.
Esterka

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 16.08.04 17:49

Ahoj holky,
tak jsem před chvílí předala děti jejich milovanému tatínkovi a teď se tady vzpamatovávám. Dopo se v záchvatech vzteku ještě střídali, ale odpo už se jim dařilo to načasovat vždycky stejně. Tedy načasovat je dost nadnesené slovo, v podstatě se vztekat a rvát téměř nepřestali. Když jsme se dovlekli domů z nákupu v sousedních domech (každý stihl jednu vztekačku), tak už byl Tomáš doma a na můj dotaz, kam vyrazíme, jsem mu sdělila, že já nejdřív cinknu Chocholouškovi a pak se uvidí.

JAni, je mi Káji moc líto. V takovém vedru jí musí být s teplotou fakt na nic. Tak ať jí to brzy přestane trápit.

KatkoN, připojuji se k opozdilým gratulantům a přeji k narozeninám jen všechno nejlepší a hlavně hodně zdraví. Koukala jsem na vaše fotky a jsou super. Já po Dunajci na vorech jela asi před 12 lety a ti vtipní chlapci to nějak nezvládli a narvali to do skáli. Docela hrůza. Ale vy fotkách vypadáte moc spokojeně, takže jste si to určitě všechno užili. Dokonce jsi nám odtajnila i manžela, ví o tom? :). Taky jsem teda mrkala, co všechno jste stihli navštívit.

Verunka s maminkou jsou na všech fotkách opět kouzelné. A Petřino bříško mě úplně roztesknilo, moc ho závidím. Né že já bych ho teda taky neměla, ale obsah je tak trochu jiný :(.
Jdu mkrnout na Olympiádu.
Ahoj Esterka

Petrus1
Kecalka 500 příspěvků 16.08.04 20:23

Teda Esterko, to je asi hodne na nervy, ty vztekacky, co. Neni to tak, ze kdyz zacne jeden, tak ten druhy to musi hned dohnat?
Chudaku, to ti nezavidim a doufam tajne, ze se tomu sama vyhnu. Zatim to musim zaklepat, ale Luky se nijak zvlast nevzteka, v tom mame asi stesti.
O Hlinkovi uz jsem taky cetla a je mi to moc lito, byl to fakt sympatak, coz se u treneru moc nevidi. Ja kdyz vidim zdejsi trenery baseballistu, tak nechapu.

Zatim cau, uvidime, jestli si Luky hodla dnes taky zdrimnout.....

Petrus

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.08.04 21:23

Ahoj holky,

Tak jak pak asi uzivaji dovolenou Veronika s Adamkem, Hanka s Klarkou a ostatni? Urcite se maji bajecne.

Sulanku jak dopadl vylet? No asi se to doctu az otevru emimino. Tentokrat drive pisu nez ctu, protoze jinak uz vim jak to dopadne ? doctu a uz nebude energie na komentar.

Musim rict, ze Mojankovy vyroky me pokazdy dostanou, asi nejsem jedina. Je proste skvelej. No ale roste mu tady konkurence, Nika Sulankovic uz mu pomalu zacina slapat na paty. Videla a slysela jsem na vlastni oci a usi a je to proste sikula. Nemame kupime u me vede. S holkama Sulankovic jsme se videli minuly tyden, zkontrolovali jsme, jestli se tam jeste nekde neschovava nejaka bananovka, ale zadnou jsme nenasli, maji to tam holky moc krasny. No a ani jsme se nedostali k tak zavaznym tematum jako dovca s porodnim kamaradem. Tak to jsem opravdu zvedava, co se z toho vyklube.

Petrus s tim jidlem je mi te lito, ani si to neumim predstavit. Radu nemam, my mame jedlika. Jen preju pevny nervy a brzo nejaky uspech. A Pidalce posilame moc a moc pozdravu.

Katko nevera je desna vec a ja jsem si vzdycky rikala, ze kdyby me to melo potkat, tak to radsi nechci vedet. Ale ty ses to dozvedela a bojujes s tim moc statecne. Doufam, ze tvuj partner konecne pochopi co vlastne doma ma a situaci ti prinejmensim usnadni. Uprimne drzim palce, aby se vse brzo spravilo.

U nas panuje docela zmatek, snazim se za sebou zanechat cisty stul ? tedy poradek v nasem soucasnem domove a usporadane zalezitosti kolem domu, coz neni az tak jednoduche. Uz vubec nevim kde co je, nektere veci jsou uz zabalene nekolik mesicu v krabicich a pripravene na stehovani a tak kdyz ted chci najit napriklad zimni veci, musim nejdriv najit ty krabice a pak vystarat pozadovanou vec. Tim vznika dalsi a dalsi bordel a chaos. Do domecku se porad jeste nic neda dat, protoze k nemu nevede prijezdova komunikace chacha. Takova malickost a to meli tu drzost mi dneska zavolat jako ze se domluvime na predani domu. Tak to se asi nedomluvime. Poslala jsem je do haje.

Skolku uz jsme vybrali, teda Edward omrknul tri a jednu jsme spolecne odsouhlasili. Ja jsem si ale mezitim precetla dalsi clanek o nemocnosti v takovych zarizenich a rozhodla jsem se prece jen pro pani na hlidani. Na internetu jsem jich nasal asi 20, ale Edward je odmitl obvolat rka ze nevi, na co by se zeptal. Asi se stydi. Tak jsem je obvolala sama, no nechci videt ten ucet. Se trema mam schuzku hned jak prijedem, tak snad z toho neco dopadne.

Tomasek je v nejlepsi forme, desne radi, ale je u toho tak sladkej, ze se clovek proste nemuze zlobit. Jeste pojedeme na par dni na chalupu, tam je nejspokojenejsi, vybeh temer neomezeny, voda, pisek, houpacka, proste parada a tak si to jeste letos naposledy uzijeme.

No a pak jeste par veci zaridit (hlavne pojistit domecek, co kdyby mi ho nekdo odnesl), rozloucit se s prateli (v nedeli mame damskou jizdu s kamaradkama z VS ? BEZ DETI ? moc se tesim), zabalit tech nekolik mnoho zavazadel a hura smer Londyn. Tesim se, I kdyz obavy z Tomaskova hlidani cizimi lidmi jsou docela velike. Pripojovat se budu v praci, Edwarduv domaci pocitac byl ukraden a nebyl nahrazen a ja svuj nepotahnu, takze doma budu abstinovat. Takze stredy, ctvrtky a patky budou e-miminovske. No teda doufam, ze bude aspon trochu casu, prece jen budu spechat za Tomaskem.

Mejte se vsichni krasne slunickove, ma byt zase pekny horko tak snad nepracujici budou nekde u vody a pracujicim doufam nebude moc horko.

Pa pa, Katka a Tomasek

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 17.08.04 09:59

Ahoj holky,
buď je tady nějaká nekázeň nebo mám rozbitý PC, jak to, že nepřibývají nové komentáře :))???

U nás nic nového, večer ve znamení žehlení a noc překvapivě klidná. Kája se vzbudil až skoro v pět a poté, co jsem si k nim tedy lehla, tak chrupčili do osmi, já vzdorovala ještě 45 min. Vydala jsem jim hračky, ale když si vytáhli el. piano, tak byl s válením se konec. Doufám, že Karolínce je už líp a že nám nepřibydou další marodi. Za chvíli jedeme pro psí žrádlo, pak další kolo žehelní a možná, že někdy v podvečer prchneme na chalupu. Honzík má v sobotu páté narozeniny, ježiš to to letí, za chvíli budu chodit na rodičáky :(. A protože slavit se má na chalupě, tak tam budu muset vyrazit už v týdnu, abych v tamní cukrárně objednala dort a taky by se slušelo pořídit nějaký dar, že.

Katko, hezky si užijte poslední dny na chalupě. Přejeme bezproblémový let, ale taková vzdálenost je pro vás, zkušené cestovatele, vlastně jako nic :). Mějte se ve staronovém domově krásně. Tomáškovi přejeme, aby se rychle zkamarádil s novou chůvou. Katko, díky moc za ten kontakt na truhláře.

Všem Petrám přejeme všechno nejlepší k dnešnímu svátku.

Ahoj Esterka & spol.

tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 17.08.04 11:34

Ahoj holky a broucci,
jsem opet v praci - po zbytek tydne se mi proste nedari se pripojit. Jeste ke vsemu se ted zda, ze muj domaci notebook uz vypovedel sluzbu a asi nefunguji kontakty na monitor ci co, nicmene, obrazovka se da cist pouze kdyz je notebook otevreny asi na 35°, coz pro mne znamena sedet skoro pod stolem abych do nej videla. Tak doufam, ze se mi podari ukecat kolegy z IT, ze nutne potrebuji nejaky dalsi laptop domu :)))

Velmi s krizkem po funuse, ale prece :) prejeme vse nejlepsi Klarce k svatku a Hance taky, a hlavne aby k nim uz brzy priletel cap - ten jeji darek o kterem informovala fakt nepotesi :(

Vsem Petram samozrejme taky prejeme jen to nej - hlavne zdravi a hodne pohody a aby je deticky moc netrapily :)))

Vsem dovolenkujicim se prejeme krasne proziti spolecnych chvil s rodinou. Tem co se na dovci teprve chystaji posilame hodne sil na baleni :)))

Sulanku, moc hezkej denicek - Nika je uzasna, maly rozumbrada - byla by legrace je dat spolu dohromady s Mojankem a sledovat jak si ti dva pokecaji :)))
S basnikem je to des bes - muzsky no! :)) Nicmene, je dobre, ze se s Niky loucis - ja myslim, ze je dulezite aby deti vedeli, ze jsi jim nezmizela (neopustila je). U nas ma Luka tedy problem mne pustit i po rozlouceni, takze se rozloucim a pote nenapadne mizim - ale aspon mam pocit, ze jsem se rozloucila a tudiz vi, ze odchazim.

KatkoD - jak uz holky psaly - mesic utece jako voda a treba to odlouceni nebude ke skode - odlouceni je nekdy lepsi nez cokoliv jineho. Samo to neresi vas problem s komunikaci, na tom asi budete muset pracovat dlouhodobe. Ale nasledna dovolena zni prece super :)) Takze ja jsem jednoznacne pro tuto variantu :)) Ale co na mne zalezi, co :))))

Kajce prejeme brzke zmizeni teploty - snad uz ji ani dneska nema a aby to byly opravdu jen zuby a ne nejaka nemoc osklivka. A taky se tesime na popis dovci :)))

A co je u nas noveho? Mame doma papouska - Luka proste opakuje vsechno non-stop. To je tim, ze jsem si porad stazovala, ze nic nerika a ted mi z toho jde hlava kolem :))) Ale obcas vyprodukuje i neco sam od sebe, takze ruzne komentuje, napr. kdyz se poleje, tak hlasi ze je mokry, ale vety rozhodne netvori - mluvi za:,–(ne jednoslovne. Nocnikove uspechy zadne - v nedeli sice zustal suchy pres odpoledni spani, tak honem supajdil na nocnik, kde vycural skoro prehradu :), jenze me nadeje, ze zustane chvili bez pleny a dalsi curani zahlasi zustaly nevyslyseny - sice hlasil, ale az kdyz stal v louzicce a za ctvrt hodiny tehle louzicek udelal asi deset. (Pri jednom uklizeni louzicky se Lukymu podarilo si nastrikat do obliceje cistici prostredek - myslim, ze budu muset vsechna strikadla odstranit a pri navstevach delat dukladne rekognoskace terenu - protoze jednou si tim fakt ublizi!) Mezitim ovsem prudil, ze chce na nocnik, kam ovsem nikdy nevytvoril ani kapku. Takze jsem to potom vzdala :(( Vi o co jde, tak proste asi budu muset pockat az se rozhodne sam a zacne to vse delat tak jak se to ma.

Serie nasim automobilovych mini-katastrof mirne pokracuje - v sobotu nam nekdo ukradnul zpetne zrcatko u ridice - ale jen to sklo - pri vcerejsi navsteve servisu se pode mnou podlamovala kolena, kdyz chlapek nahlasil, ze nove stoji 1500 Kc - jen za kus skla - za to si muzu koupit dve velika zrcadla v Ikea!!! Nechapu :(( Auto jsem tam dnes rano odvezla na rocni prohlidku, takze jsem mela vesele dopoledne - odvezt auto, nasledne odvezt Luku za Prahu ke kamaradce - nastesti vypomohla babi :))
Taky jsem si uvedomila, ze jsem dnes snad poprve od povodni jela metrem - s Lukym nejezdim, neb se s kocarem bojim na eskalatorech. Jinak jezdim tram a bus - ale metro docela v pohode - az na ty spolucestujici co nevyznavaji za:,–(y hygieny :(

Tak ja mastim neco delat - musim odejit driv - vyzvednou auto, vyzvednou Luku, pripadne se vratit do prace kde dnes navecerem budeme grilovat - ale urco sem jeste juknu :) Vsem preji krasny den
Kristyna a Luka

Missorka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.08.04 11:48

Ahojky moje milované zkušené maminy,

dneska se jdu zeptat. Bohužel jsem si po porodu bez MS moc dlouho neužila, přišla 4 dny po šestinedělí :-(. No jo, co se dá dělat. ALE - je normální, aby trvala už jedenáctý den a nějak se neměla k tomu slábnout a končit??? Já byla docela v klidu, ale můj muž vyšiluje a hodlá volat doktorce a jelikož je iniciativní, tak nepochybuju, že by to udělal… :-) Třeba ho některá uklidníte, ne? ;-)

Díky,
Peta, deníčkový přítel

tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 17.08.04 11:54

Ahoj Peto,
to je tedy smula - to jsi si tedy bez te rude mrchy moc dlouho neuzila.
Ja te asi moc neuklidnim - ja dostala prvni MS asi az 8 mesicu po porodu, ale byla normalni a trvala takovych tech mych standartnich 5 - 6 dni. Ja osobne bych asi Mudr. zavolala, aspon pro klid duse. Ale treba tady nekdo ma stejnou zkusenost jako ty a je to v pohode. Nicmene, za zavolani nic nedas (pouze par kacek Telecomu :) a ty i muz budete mit klid.
No, moc jsem te asi neuklidnila, ani neporadila :((

Moc pozdravu skritkovi (je kouzelny :) a tesim se na tvuj pristi denicek - vzdy se triskam smichy :)
Pa pa,
Kristyna (a Luka)

KatkaDomo
Stálice 78 příspěvků 17.08.04 12:12

Ahoj Peti,
u mna bola prva MS tak velmi silna, ze som ledva chodila po ulici a stale som vyhladavala WC, aby neprislo ku kalamite:-) a pokial sa pamatam, tak tiez dost dlha. A este par MS po bolo tiez dost silnych, oproti tomu ako som mavala predtym.
Podla mna by to malo byt vsetko OK, ak nemas nejake cudne bolesti co by sa ti nepozdavali alebo pod.
Ak by sa ti nieco nezdalo, tiez by som radila radsej zavolat Mudr., za to nic nedas a budes v klude.

Papa Katka

Petus
Kecalka 203 příspěvků 17.08.04 12:40

Ahoj Peto,
Ja jsem dostala ms hned po sestinedeli a hrozne silnou,ze jsem nestacila menit.No a pak mi doktorka rikala,ze je to po porode normalni,ze ta prvni ms byva hodne silna a delsi.A taky rikala,ze jsem mela snist neco kyseleho,treba citron s vodou,aby to krvaceni zeslablo.
Tak to jsou moje zkusenosti.
Tak se mej hezky a neboj ta mrcha zachvili prestane.
Petra a Michalek

KatkaDomo
Stálice 78 příspěvků 17.08.04 13:12

Dnes teda rekord s komentarmi asi netrhneme, iba ak ten zaporny:-)))))))

KM

tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 17.08.04 13:56

No jo Kato, to vis - sefky se dovolenkujou, tak nehrozi zadne biti :))) - a tak moralka vazne :)))

Nevite nekdo vlastne kam jela Veronika? Ja jsem zaregistrovala jeji dovolenou az nekdy koncem minuleho tydne a to uz nehlasila kam jedou… Chapu dobre, ze jsou nekde v CR nebo se vyhrivaji na nejakych morskych plazich?

Pa pa,
k…

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »