Šulánek a Verunka 19,5M aneb na Moravě bylo skvěle, střídačk

Rodičovství

Ahojky kočky a koťátka, Škola začala, provoz na silnicích houstne, počasí je takové neslané, nemastné, blíží se návrat Esterky a spol. z dovolené, odjezd nás na dovolenou na Korfu, ale taky svatbička Veroniky a Toma a náš srazík v jeden den ? a možná taky srazíkvelesrazík emimina organizovaný Romanou. A taky prý nás čeká krásné, nadprůměrně teplé babí léto a tomu volám hiphiphurá, sice tady nějaký ten den nebudeme, ale proč by jste si neužily taky trochu té krásy tady, že?

MINIDOVOLENÁ NA MORAVĚ

Jak už všichni dobře víte, byly jsme před časem na takové minidovolené na Moravě, jely jsme za dědečkem a mým bráchou, švagrovou a neteřemi ?.a bylo nám tam mooooc fajn. Nejenže nám vyšlo počasí, ale i vše, co jsme si naplánovaly či podnikly spontánně.

Hnedka na cestě tam (odjezd ve čtvrtek kolem 13h) jsme se stavily v Přepychách a vylodily pobabi, už se ji po zahrádce a klidu asi mooooc stýskalo:-) Trochu jsme se tam vyblbly na zahrádce, opapaly poslední maliny a jahůdky, trochu se zchladily a navečer pokračovaly dále směr plánovaný cíl. Musím Niky pochválit, neboť jak jednu cestu do Přepych tak i tu druhou do Karviné zvládla na 1*, celou dobu spinkala jako andilek. Nebýt toho spousty uzávěr po cestě, tak bych byla absolutně spokojená:-) Přijely jsme něco před půlnocí a Niky, ač byla pěkně ospalá, se s dědečkem přivítala s nadšením ? k mému velkému překvapení? Taky se u našich chovala jako doma a bez ostychu pobíhala po bytě, prozkoumávala co mohla, omatlávala všechny zrcadla a skla a že jich tam je požehnaně:-)

Každé ráno se Niky budila a hnedka volala dědečka a on naštěstí pochopil svou důležitost a velice brzo si pro broučka chodil a staral se o něho a mne nechal spát, dokonce ji dával i snídani a ani se mne neptejte co jedla (asi 3.den jsem se odvážila zeptat a bylo by mi lépe, kdybych žila v nevědomosti). Běžně jsem vstávala z postele fyzicky mezi 9-10h ranní, to bylo žúžo neuvěřitelné!!!

 • SHÁNĚNÍ DŘEVĚNÉ POSTÝLKY - HRAČKY PRO GÁBINKU
  Tak do této bohulibé činnosti jsme se se švagrovou pustily v pátek odpoledne a začaly jsme shánět v Ostravě ? pořadí bylo IKEA, HYPERNOVA, hračkářství v nákupním středisku HYPERNOVA, TESCO a taky CARREFOUR ? aaaaaaaaa NIC! Tedy narazily jsme na jednu, ale ta stála asi 1100 Kč a to se nám zdálo docela dost, když ta v IKEA v Praze, kde jsem ji před časem viděla, nestála snad ani 400 Kč. Nakonec jsme ze zoufalství koupily něco jiného a to hračku panenko autosedačku a myslím, že jsme vybraly super náhradní řešení, neboť dárek je neustále v permanenci a udělal radost nejen Gábi, ale i Haničce a i Niky měla příležitost si na ni šáhnout:-) Nicméně jsme v každém obchodě něco nakoupily ?a v IKEA já byla velice úspěšná, neboť jsem pořídila stoleček na balkón a 2 židle, akurát s vystavením asi počkám až na příští rok:-) Každopádně to byla dlouhá šichta a návrat až ve 20.30h a to se na totálně vyřízené matky těšily jejich rozmilé dětičky?
 • 2-NÁSOBNÁ OSLAVA NAROZENIN A SVÁTKU NA ZAHRADĚ
  V sobotu odpoledne jsme vyrazili celá rodina k bráchovi na zahradu na oslavu narozenin a svátku ? narozeniny slavily švagrová (věk není podstatný) a Gábinka 2 roky a svátek naše Hanička, takže bylo hodně radosti najednou:-) Holky měly svůj vlastní malý stoleček se židličkami a neustále něco do sebe tlačily a připíjely si svým džusíkem či čím, byla prostě legrace. Brácha griloval překořeněné masíčko a po zahradě pobíhal kocour a za ním Niky ? hádejte, zda se ji povedlo ho chytnout:-) Radost nám sice předčasně ukončil začínající déšť, ale schovka v domě taky nebyla na chvíli k zahození a ještě si mi podařilo dát s bráchou dohromady mou životní pojistku a taky nějakou šetřící a zároveň úrazovou pojistku pro Niky, takže teď už jsme zajištěné a já jsem klidnější!
  Jen tak pro zajímavost, máte uzavřené životní pojištění, aby v případě nějakého neštěstí byly vaše děti alespoň trochu zajištěné? Já mám teď vlastně životní pojistky 3, žádný troškař, co?:-), ovšem pro vysvětlenou dodávám, že ty první dvě mám vinkulované ve prospěch hypotéky (až bude splaceno, jedna automaticky zanikne a druhá bude pokračovat) a až tato poslední je ušitá na míru na současnou situaci a podmínky a měla by v případě nějakého neštěstí zajistit Niky a případně i mne.
 • VÝLET DO AQUAPARKU V POLSKU
  V neděli jsme si dali všichni oběd u našich, dali hajat dětičky, odvezli babi a ségru na nádraží (babi jela na Slovensko a ségra do PH), poklábosili u kávičky a dortíku, které jsem (já prase!) dovezla po cestě z nádraží a u toho se za mírného deště zrodila geniální myšlenka a to vyrazit do Aquaparku, který je v Polsku, asi 40km od baráku. Takže jakmile se děti probudily a napapaly, spakovali jsme se, ukecali i dědu a vyrazili za zábavou ? a řeknu vám, stálo to za to! Pravda, cesta tam se nám trochu zkomplikovala neboť Niky nějak nesednul obídek a tak rajčatová omáčka letěla ven a já tentokrát neměla náhradní kalhoty ani mikču, jenom čisté triko, no smůlička! Naštěstí jakmile viděla bazény a vodičku, byla ve svém živlu a nevolnosti byly zapomenuty. Stala se tam atrakcí, neboť nic ze svého umění ve vodě nezapomněla a skákala a potápěla se a řádila jako dáblice, okolí fotilo a nešetřilo chválou? Bylo legrační vidět toho mého vodomila, který se nebál ničeho a pak Gábinku, jak se křečovitě držím kolem krku bráchy nebo dědy a nechce se pustit ani za nic a ani být samostatně v kruhu, prostě nebe a dudy a já jsem moc ráda, že jsme na plavání začaly chodit tak brzo a že to má výsledky a taky budeme samozřejmě i pokračovat a už ve středu nám začíná první lekce. V Aquaparku bylo několik bazénů s různou funkcí ( v jednom se střídali mořské vlny se střiky na masáže, další měl různé masážní podvodní trysky, jeden normální, pak dětské brouzdaliště s malou skluzavkou, několik tobogánu a 4 velké vířivky s různou léčivou vodou), několik saun (asi 8 druhů) a odpočíváren, atd. I náš děda si to moc pochvaloval a vůbec nelitoval, že se nechal ukecat. Na cestě zpět usnuly děti jako špalci únavou a vše bylo ok až do doby příjezdu na hranice, neboť já trubka hrabala v dokladech a chystala si je a jaksi zapomněla brzdit, takže jsem to napálila do bráchy přímo u kontroly jejich pásů, no pásovák čuměl jako puk:-) Rána to byla pěkná ?.mému autu se nestalo vůbec nic a bráchovi prasknul zadní blatník ?.no i když kdo ví jestli, on má tu svou káru obouchanou z každé strany natolik, že kdo ví, kdo ví:-) Hlavně že se nikomu vůbec nic nestalo! Ovšem já byla tak v šoku, že jsem pak nemohla najít můj pas, pásovák se smál, ale mne do smíchu rozhodně nebylo ? a když jsem ho po 5ti minutách konečně našla na zemi, ani ho nechtěli vidět, no nepraštili by jste je?:-)

Nakonec jsme si pobyt na Moravě o den prodloužily a ještě se šly vykoupat k řece (i když to nebyl ten nejlepší nápad), každopádně nám tam bylo skvěle a krásně jsme si odpočinuly a nažhavily se na dlouhou plánovanou dovolenou v září ? a kam jedeme či vlastně letíme, to už všichni víte ? no přeci na Korfu a jedeme v 5ti a společnost Niky bude dělat malá Gábinka, no to bude hlína, nemohu se dočkat!

A JAK JSME SI UŽILY TUTO SOBOTU NA LETNÉ?
Byla to bomba den, to musím předeslat, jsem nádherně vyrelaxovaná a Niky usnula už někdy kolem půl deváté. V 11h ráno začínalo představení ?Tři malá prasátka? a my přišly na poslední chvíli a už nebyly lístky, nicméně jsme nebyly samotné a divadlachtivích opozdilců tam bylo více a nakonec jsme o nic nepřišly. Neříkám, že Niky koukala celou dobu soustředěně, ale částečně vydržela a pak u toho potřebovala vyvíjet i jiné činnosti jako např. obtěžování okolních lidí, povídání (v tom rozhodně nebyla sama), pití čajíku apod. No každopádně tak jako na začátku tak i na konci slušně zatleskala a o prasátkách mluvila celý den a taky to vyprávěla večer babi, takže snad z toho něco opravdu měla:-) Pak jsme šly na jídlo a na zmrzlinku a poté se nechala kočička ukecat na chvíli spánku v kočárku ? no usnula téměř hned, ale byla vzbuzená asi za půl hodinku nějakými psy a začala brečet, tak jsem ji vzala do náruče a takhle spala ještě dvě hodinky, ani jsem tomu nemohla uvěřit a musela jsem ji k vstávání trochu dopomoci, neboť noviny už jsem znala nazpaměť a ruce mi pod tíhou mého štístka začaly tíhnout? Poté jsme se krásně prošly po Letné a nakonec zakotvily v super dětském koutku, kde pískoviště a klouzačka opět hrály prim a nebylo téměř možné tu moji opičku přesvědčit k odchodu. Na cestě zpět jsme to vzaly ještě přes Kotvu omrknout hračky a jak jsme mířily ještě do dětského oddělení, padly mi do oka podprdy slevněné a tak jsem si 2 zkusila a jednu koupila. Niky už se v kabince těšila, že bude prsíčko a mlsně se olizovala, ovšem já ji vysvětlovala, že si jenom zkouším podprsenku a že jednu koupím a ona pak u placení říkala ?Mami koupí podpuenku?, no umíraly jsme smíchy i s prodavačkami ? navíc si u pokladny lehla na zem a rozhodla se jim to tam vytřít vlastním oblečením.

A CO NOVÉHO Z POKROKŮ A Z ŽIVOTA?
Tentokrát jsem si nějak nic v průběhu nezapisovala a tak si nic nepamatuji:-) ? ono je to možná i tím, že je po půlnoci a to už mi mozek nefunguje?:-)

 • MALOVÁNÍ
  Musím však napsat o rozvoji Verunčiných kreslících schopností, neboť kreslení je velikáááánský hit posledního týdne. Néžeby předtím nekreslila a nebavilo ji to, ale teď ji to baví natolik, že začínáme s kreslením už ráno a pak malujeme a malujeme (teda samo, že babi když nejsem doma) a tak máme mimo jiné pomalované i všechny naše stoly, naštěstí se to dá umýt! Pozitivní je, že už se snaží dělat úmyslně kolečka (vypadá to spíše jako nepravidelné elipsy) a taky vrány. Hlásí, že maluje ŇUŇÍ a u toho nakreslí to divné kolečko a paprsky pak prská po celém papíru, ha-ha, má pravdu, když ňuňí svítí, svítí přece všude, že?
  Pak je legrační, že ňuňí nakonec celé zamaluje a prohlašuje, že není ňuňí ? ani se nedivím, vždyť je to její úhlavní nepřítel, když se dle něho řídí celé kojení, že?:-)
  Pravda, když ji babi nakreslí cokoliv, tak se to snaží nakonec zamalovat. Ovšem občas ji napadne namalovat maminku, Niku a dokonce i tatínka ? no ten by měl radost, říci mu to:-)
  A co vy, malujete s dětmi a snaží se o nějaké výtvory? Docela by mne to zajímalo, hlavně ty pomalované zdi, stoly, stolečky a podlahy:-)
 • JAKO MIMI
  Tak hra JAKO MIMI je u nás taky na denním pořádku ? po každém koupání ale občas i ve dne jen tak potřebuje zabalit do osušky tak, že má hlavičku jako v zavinovačce a požaduje ležet v náručí či i na gauči či jinde ? je to celkem výhodné, neboť ji řeknu, že je MIMI a nesmí se hýbat a nechám ji v obýváku a běžím pro něco zapomenutého a ona tam leží nehybně jako truhlíček:-)
  A teď jsem si vzpomněla, že jsme byly ve středu na návštěvě u těhotné kolegyně a já si z Niky dělala legraci, že má taky v bříšku mimi když ho má tak velké a teď mi každý den připomíná, že má MIMI V BŘÍŠKU ?.no snad nás za to nikdo neudá, když je ještě pod zákonem:-)
 • SPOLEČENSKÝ TVOREČEK
  Dobrá zpráva je, že se z Niky stává společenský tvoreček a už přestává brečet při návštěvách cizích i známých lidí u nás doma nebo při potkání někoho na ulici a dokonce je ochotna mne pustit z očí a jít třeba s mou kamarádkou někam jinak na chvíli, HURÁÁÁÁ! Pravda, při potkání jiných než domácích lidí musí hrát chvíli hru na PARTYZÁNA mlčícího, ale po desítkách minut se osmělí a je opět ve své kůži se vším všudy, takže se nám snad i v této oblasti blýská na lepší časy.

BLÍŽÍCÍ SE SRAZÍK(Y)
A nakonec bych ráda připomenula blížící se srazíky ? ten náš se bude konat v den Veroničiny (šéfky, ne mé dcery!) svatby v pátek 1.10.04 tak kolem 13.30h sraz na Staroměstském náměstí (svatba začíná ve 14h), rýži prosím sebou, a pokračovat bude zřejmě v nějakém Mateřském centru, předběžně Na Houpacím koni na Andělu, zatím to tam není domluvené a já prosím Pražačky dobrovolnice, zda by to tam osobně neohlídly a zjistily, zda se tam nekoná v uvedený den nějaká akce a zda by bylo možné se tam uchýlit a případně udělat nějakou rezervaci, já už to do dovolené určitě nestihnu!

A ten další bude možná už následující den a to OBR Srazík EMIMINA a další podrobnosti se snad brzo dovíme od Romany, nicméně budu ráda, pokud se jí či mne osobně přihlásíte a to hlavně kvůli zajištění dostatečných prostor.

Takže závěrem všem našim bříškandám přejeme ať jim krásně rostou a moc se těšíme na naši dovču a hnedka v závěsu na oba srazíky a opětovné setkání se známými i neznámými tvářičkami jak Vás tak i Vašich ratolestí.

Krásný a sluneční babě-létový týden přeje VŠEM

Šulánek a NIKY

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 05.09.04 10:50

Ahojky!

Šulánku,moc krásný deníček,to jsem si při nedělním dopoledni krásně početla.
Minidovolenou jste si užily skvěle.K tomu koupání…trošku závidím,že je Nika taková potápěcí,Klárka se vody pořád bojí.Když mi tuhle na koupálku zaplula pod vodu(sklouzla jí nožička),měla hysterák.Ono stačí,když jí teče voda přes obličej a vyvádí.I mytí vlasů se neobejde bez pláče.
Na plavání jsem s ní chtěla taky chodit,ale jezdit 50 km tam a 50 km zpátky…to je děs.

K malování…Klárka maluje nesouvislé čáry,ale moc ráda se dívá,jak malujeme my.Já jsem v kreslení nemožná a pořád jsem tvrdila,že chudák mé dítě ode mě uvidí leda tak sluníčko s paprsky,ale musím říct,že s tím,jak neustále „čteme“ dětské knížky,i mé kreslící schopnosti se trochu probudily k životu.A hlavně Klárka pozná,co jsem namalovala: o )))))))).

K návštěvám…Klárka je v pohodě,někdy se ani nemusí rozkoukat,je taková „prodejná“,sta­čí,když jí neznámý člověk slíbí nějakou hru nebo mlsku a hned jde s ním.No,budu ji muset postupně vést k tomu,že s cizími lidmi se nemá moc kamarádit.Ale momentálně jsem za to ráda.
Kamarádky chlapeček měl hysteráky i při návštěvě u cizích lidí,i když tam měl oba rodiče,třeba půl hodiny řval a řval:o ((((((.

A co nového u nás?
Včera jsem měla absenci,protože jsme s Matesem konečně slavili ty naše třicetiny,akce byla u tchánů na zahradě a já měla plné ruce práce.Už v pátek jsem nakládala 3 kg masa,vyráběla zakysánek,vařila oběd na sobotu pro Matesa do práce.V sobotu dopol honem ještě do města,dokoupit pár zapoměnutých věcí,dovařit oběd,hodit ho Matesovi do práce,dát spát Kláru,nachystat obložené mísy…Byla to docela fuška,ale stihla jsem to.
Opékačka byla skvělá,počasí nám přálo,Klára tam měla staršího kamaráda,tak děti blbly.Jídla bylo spousta,ani se to nesnědlo,tak nás čeká dojídání dnes.Uff,a to jsem byla jak žok.
Jen ta zima večer a brzká tma,už je holt babí léto a dny se nám pořádně krátí.

No,jdu vařit oběd,manža chrní,Kláru má venku babi,tak je to na mě(jak jinak:o ))))))

Pa Hanka a Klárka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.04 14:44

Ahoj holky!

Luky dnes trhá rekord ve spaní ? už spí dvě hoďky a čtvrt, tak mám chvilku času napsat co nového a jak se nám stalo to neštěstí ? moje zranění!

Šulánku ? už jsem se těšila, kdy vyjde nový deníček a konečně je zde! Pěkně jste si to na Moravě užili! Ten Aquapark musel být senza!!! To by se mi tuze líbilo!!! Luky snáší vodu velmi dobře (ťuk, ťuk, ťuk na dřevo, ať to nezakřiknu)! Klidně ho můžu sprchovat i s hlavičkou a vůbec ho nerozháže, když mu nateče do očí či do pusinky! Je to zvláštní, protože do plavání nechodíme, ale když jsme tam chodili, tak vodu teda nemusel a v plavání brečel! To se tak zlepšilo až přes léto ? po té, co jsme byli na bazénku u kámošky a kde si pěkně zařádil!

S těma srazíkama ? dost mě to mrzí, ale asi se nebudu moct zúčastnit! Ještě promýšlím variantu přijed na Veroničinu svatbu sama bez Lukyho, ale otázkou je, jestli se mi podaří zajistit hlídání. No uvidím, ale jak psala Lola ? nějaké bližší místo srazíku by bylo fajn. Třeba nějaké to ?výjezdní zasedání?, jak jsme zde původně plánovali!

Tak a teď se konečně dostávám k popisu útoku Lukáška na mamku!!! Tak se to stalo v úterý večer u mých rodičů v ložnici. Luky tam vždycky táhne babičku nebo dědu, protože tam mají telefon a fén a zrcadlo a babička korálky a hodinky (po bráchovi takové se lvem, který koulí očima) a je tam pro něj fůra zajímavých věcí. No a taky rád řádí v peřinách! A naši mají pravé plněné peřím, takže krásně nadýchané a Luky do nich vždycky sebou praští a různě se do nich svalí. Tak tam řádili s babi a Luky volal mama mama, abych šla taky. Tak jsem tam přišla, mrskla sebou do peřiny a Luky chtěl sebou mrsknout vedle mě a trefil se svou hlavičkou rovnou do mého nosu!!! Já nevěděla o světě, jen jsem se s obličejem zakrytým rukama odpotácela vedle do obyváku a tam se sesunula na gauč! Řvala jsem jak malá a bolestí šílela. Luky zůstal v šoku, protože nechápal, co se stalo (mu se naštěstí ani při takové ráně nestalo vůbec nic ? bylo to temínkem) a brečel a chtěl ke mně. Po prvním šoku jsem se vzpamatovala a říkám našim ? mám ho křivě a oni s hrůzou v očích mi tvrdili ? néé, není to tak hrozný a mamka to doplňovala povelem pro taťku ? honem, jeď s ní na úrazovku. To se mi nezdálo, tak jsem si přejela prstem po nose a už jsem zase řvala, protože mi nos trůnil a levé polovině tváře místo uprostřed :-))) No oni zas, ale né, není to tak zlý. NO tak jsem se šla mrknout do zrcadla ? hmm a zase jsem řvala! A do toho jsem skuhrala ? takhle jsem ho měla hroznej a teď jsem úplná ježibaba! :-) No pak okamžitě na chirurgii, tam mě poslali na rentgen. Tam jsem chvíli bojovala s tím, jestli mám říct, že bych mohla být těhotná (bolest byla šílené a bylo mi jedno, jestli mě budou rentgenovat nebo ne, hlavně ať mi pomůžou), nakonec jsem se překonala a řekla to, takže mi řekli, že mě rentgenovat nemůžou. Prý je stejně jistý, že je to zlomený a musí se to prostě srovnat! Jéééé, to byla bolest!!!! Sestra mě držela a doktor srovnával! No bylo to na dvakrát a podruhé když to křuplo, tak doktor usoudil, že už je tam a mám prý novej nos! Hmm, trochu legrace :-)))) Druhej den jsem musela ještě na ORL, tam to doktorka znovu prohlídla, zkoušela, jestli je usazenej správně a na závěr mě informovala, že mi jde stále trochu do leva, ale že je uvnitř zřejmé, že je to od staršího zranění a přepážka je vychýlená, ale to nové zranění je srovnané, ale stejně se možná stane, že budu mít problémy s dýcháním (pravá dírka je prý trošku horší) a bude nutná operace :-((( No a je to! Takže poučení ? dávejte na svá dítka bacha!!! Ale nejen, aby se nestalo něco jim, ale taky ať to přežijete bez úhony vy! :-)))
Pokračování v dalším komentáři.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.04 14:45

A ještě k minulému deníčku ? Ivčo, vydrž!!!! Máš to s manželem hrozně těžké, ale snad se to po přestěhování uklidní! Možná toho má už všeho nad hlavu a je z toho podrážděný! Znám už pár párů, které stavba domu dokázala rozvést!!! Tak to nějak přetrp, je mi Tě líto, ale doufám, že se to zlepší!!!
Petruš ? ta Adamova reakce na Lukáškův pláč je zvláštní, ale snad se Ti ho podaří přesvědčit, že je to u dětí normální. Vždyť Píďalka může být zrovna uplakané miminko na rozdíl od Lukyho. Ráda bych Ti poradila, jak mu to vysvětlit, ale bohužel to neumím. :-(

Esterko ? vítej zpět z dovči! Těšíme se na popis!

Katko - tak přeju, ať se v práci pěkně rychle zaběhneš a Tomášek ať to všechno v pohodě zvládá!

My jsme si včerejšek krásně užili ? byla jsem s Lukym v Olomouci na leteckém dnu! Byl z toho naprosto odvázaný! Letadýlka, to je jeho! Krásně nám vyšlo počasí a atrakcí tam byla fůra! Mám i nějaké fotečky, tak se je pak pokusím dát do galérky!
Dnes to vypadalo, že bude docela krásně a přes poledne peklo sluníčko a už se tam zas nějak mračí!!! Doufám, že to krásné babí léto, jak ho slibuje Šulánek, opravdu výjde!!!

Tak Luky už je vzhůru, tak jdem papat!
Ahoj
Monika a Lukášek (zítra přesně 1,5 roku!!!!)

monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 05.09.04 14:47

Jéje, jéje, to jsem já Monika a Lukášek! Nebyla jsem přihlášená, netuším jak to! Už jsem to napravila!
 Ahoj

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 05.09.04 21:01

Ahojky Hani,

v plavani vidim vyhodu i u toho koupani, myti vlasu neni vubec zaden problem a sprchu ji poustim zvrchu primo na hlavu jakoze prsi a moc se ji to libi, ale i kdyz to urcite hodne pomohlo, i laska k vode je asi hodne individualni a 50km bych urcite nejezdila ani ja.

S tim poznavanim namalovanych obrazku je na tom i Niky moc dobre, maluje vetsinou s babi a poznava i veci, ktere ja tedy ne:-))) To bude asi tim, ze si o tom, co maluji, povidaji. A i kdyz vetsinu veci nakonec zamaluje, presto pozna, co tam bylo puvodne…

A k tem hysterakum z cizich lidi jsme na tom byly donedavna docela blbe, i kdyz u nekteri ji jenom nesli pod vousy ale zkousla je, ale u vybranych jedincu dokazala rvat taky i 20min a to jsem ji celou dobu tisila a uklidnovala, ted se mi vsak zda, ze se to o dost vylepsilo a dokonce zacina s navstevami po par minutach partyzanstvi i kamaradit.

Oslavu jste si krasne uzili a koukam, ze ty jsi to i krasne odmakala, co? No hlavne, ze jste se pobavili a ani Klarka neprisla o srandu. A ted nemusis nekolik dni varit, taky dobry!

Papa

Sulda

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 05.09.04 21:08

Ahojky Moni,

teda holka reknu ti, to byla smulicka s tim nosem a z jake nevinne hry to vzniklo, ach jo!!! To musela byt tedy silena bolest a horsi je, co te jeste ceka, operace, auuuuuuu a ach jo!!!

A co nam to chces naznacit tim moznym tehotenstvim?????? Ze by jsi nam pomohla splnit plan na Zari???? Ze by, ze by, ze by???? No to by byla parada paradni … nechame si to od tebe jeste potvrdit nez spustime s gratulacemi, jo? Uaaaaauuuuaaaaaa, to by byla bomba!

Skoda, ze na srazik nedorazite, ale chapu, ze ta vzdalenost je velka. Asi budete muset zoorganizovat srazik vy nekde tam u vas a verim, ze by se i par lidicek naslo a zajelo za vami, my mozna taky…

A letadelka v OL musela byt uzasna a Luky nadseny, i Niky by se to urcite libilo, komentuje kazde letadlo, ktere slysi a to je radosti, kdyz ho i vidi!!!

Tak se mejte bajo a posilame pofoukani na nosanek

Papa

Sulanek a Niky

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 05.09.04 21:10

A taky velikaaaaanska gratulace Lukaskovi k tomu nadhernemu vyroci 1,5 roku, uz je to velky kluk!!!

Sulanek a Niky

Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 05.09.04 21:27

Ahojky holky Šulánkovic (tím myslím vás všechny v deníčku:)

Nakukuju opět, trošička času vyzbyla, měla jsem nějaký skluz nejen u vás, ale i u nás v deníčku:) Ale u nás i u vás vše dočteno, holky, já mezi vás chodím taaaak ráda:) Moc ráda čtu, co ti vaši prťavečci už umí, jsou úžasně šikovní, miluju vaše povídání o jejich povídání, nad Mojánkem kolikrát pomalu brečím smíchy a čtu ho nahlas i manželovi:) Verunka ho statně dohání, její prťo je taky suprový:) Nebo jak píšete, jak vás už ty děti komandujou, to taky nemá chybu…:) Mě taky komanduje ta moje 10-tiletá poberťačka, ale to už tak roztomilý není:)))

No nic, jen jsem chtěla pozdravit, a vzkázat Veronice, Adámkovi a Tečce, že tu tak krásně píšou o těhulkovství, že nás taky nějak nabudili a že asi Davídkovi a Zuzance brzy pořídíme dalšího sourozence, posledního benjamínka - prostě jak jsem psala u nás v deníčku, stejně nespím, tak to vezmem z jedné vody načisto a za pár let si to spaní vynahradím, až budou kluci lítat na zahradě a už nebudou tolik stát o mou pozornost:) Kluci píšu proto, protože cítím, že to bude zase kluk:)))

Mějte se krásně, a na jaře nám držte palečky, to se do toho s taťkou pořádně obujem:))) Teď to necháváme náhodě, včera jsem vy:,–(ila Exlukon, ale plně kojím, tak si nemyslím, že to bude dřív:)

Papa a doufám, že nevadí, že vám sem zase lezu…:)

Diny a skoro 4-měsíční Davídek od Jarňátek

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 05.09.04 21:42

Ahojky Diny,

ty jsi proste uzasna jak stihas docitat denicky, to ja mam obcas docela vypadek, tedy ne u nas, ale jinde, i kdyz Jarni miminka a Missorku se snazim cist vzdycky… a taky jsem cubrnela, jak rychle se do toho s Missorkou chcete opet obout … no i kdyz ja mit s kym, nenecham se premlouvat snad ani 5min…:-))) Uplne krasne bych si to dovedla predstavit byt doma s detmi a uzivat si je a mezitim se snazit stihat ty neprijemne povinnosti jako je vareni, prani, zehleni a uklizeni … no, snad jednou …
Kazdopadne preju, at se zadari brzo a nemohu se uz ted dockat na tve dalsi posledni tydny pred porodem a premlouvani mimiska k vylodeni a verim, ze si tentokrat pospisi a nenecha te cekat tak dlouho jako Davidek. Taky jsem dostala zachvat smichu z vasi nocni historky, ha-ha, treba uz je zadelano:-) A ze plne kojis? No to moje mama kojila taky a bracha se segrou jsou od sebe bez jednoho tydne rok…

A jen zajdi, vzdycky te tady rady uvidime!!!

Papa

Sulanek a Niky

monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 05.09.04 21:44

Ahoj!
Téda, tady je dnes pusto!
Já si ještě odpoledne vzpoměla, že jsem chtěla něco připsat k těm dárkům k vánocům a narozkám, co jste v minulém deníčku probíraly! Někdo psal, že na trojkolku je asi ještě brzo, ale myslím, že právě naopak. Lukášek má tříkolku po mém bratrovi a sice ještě nedostane na pedály, ale snaží se o to a je moc rád, když ho na ní někdo vozí! Určitě je to vhodný dárek pro tento věk. Kdybychom ji neměli, tak bych mu k Vánocům nebo k druhým narozeninám určitě koupila takové to kolečko (desítku) s bočními přídavnými kolečky, protože je z toho úplně paf! Jak vidí děti na kole, tak by si ho chtěl od nich hned půjčit! A další super dárek je velká tatrovka, pokud ji ještě někdo nemáte!!! Teda teď už to není tatrovka, ale nákladní mercedes, ale vypadá to téměř stejně jako za našich mladých let! :-) Luky ten náklaďák dostal už k narození a teď se mu pěkně „šikne“. Pořád s ním někde drandí a ujde-ujede s ním pěkný kus cesty. A když už nemůže, tak si sedne do korby a nechá se vést! Takže nad tím taky pouvažujte! Nám se třeba židličky moc neosvědčily! Zvlášť ty plastové! Taky jsem ji koupila (jen jednu na zkoušku) a ted leží na skříni, protože Luky je děsný horolezec a židličku si okamžitě začal nosit na místa, kam normálně nedošáhne a bylo vystaráno! Dosáhl a vylezl všude a bylo to fakt „o hubu“!
No a co je Lukyho vysněná hračka, tak to je taková ta elektrická motorečka!!!! Tu by chtěl strááááššššnnněěě mooooc. Od té doby, jak na ní u kámošky jednou jel, tak jak ji někde zbystří, tak s ním „není řeč“. Zrovna včera na tom leteckém dni v Olomouci měli těchto motorek hafol a půjčovali je dětem na ježdění. No bylo to až od tří let, tak jsem ji nemohla Lukymu zaplatit, ale jak to uviděl, tak si hned na jednu vylezl a nemohla jsem ho dostat dolů! Jé to pak bylo řevu, když jsem se ho snažila odtáhnout k přilétajícímu vrtulníku!!! No a jak uvidí někde v takových těch inzerátech, co bývají v časopisech na ten zásilkový obchod, že jsou tam ty motorky, tak s tím časopisem za náma furt chodí a hučí a hučí a ukazuje na motorku, že ji mooooc chce! Tak mu vždycky říkám, že o tu musí poprosit babičku a dědu a už jí má přislíbenou, tak snad ji ke dvěma letům dostane. :-)))
No a poslední hračka, kterou dostal a je nyní hitem č. 1 je polštářek krteček! Nás s manželem nijak nezaujala, ale Luky jak ho uviděl, tak ho musel mít a od té doby je to jeho oblíbenec (konečně má taky nějaké to své „tulítko“) a všude ho taháme sebou!

A ještě Šulánku k tomu těhotnění - no my se snažíme, ale nevíme! Já si prostě nebyla jistá, jestli se třeba nezadařilo! Ještě to nevím, tak zatím ještě budu chvíli napínat. No ale mám tušení a u Lukyho jsem měla tušení hned po 5 dnech a byla to pravda, tak třeba to vyjde i tentokrát. No a třeba taky zrovna ne!!! Tak uvidíme!

Tak končím, manžel chce na PC.
Ahoj
Monika a Lukášek

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 06.09.04 09:08

Diny,

smekám, že do toho chceš jít tak rychle…ale na jednu stranu správně říkáš, stejně nespíš......takže druhá adeptka po Missorce na brzké těhulkovství. No že na někoho budeme mít takový vliv, že se do toho obuje, to jsem netušila.

Diny, moc držíme pěstičky, ať to vyjde, když už si to přeješ, tak rychle rychle.

papa VAT

PS: jasně, že nevadí, že se „lezeš“ :-)))

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 06.09.04 11:12

Ahojky holky a deticky,

teeeeda, pekne to flakate! Kdyby nebylo venku tak krasne, tak bude vite co?:-)))

Ja jsem uz v Decine na sluzebce, jela jsem sem vice 2h, byla jsem uplne na nervy, nemohla jsem se dostat z Prahy, vsude zacpy a uzavery, hruza!!! Tak jsem zvedava, jak dlouho tady zkysnu, ach jo! Uz to musim vydrzet, uz jenom 4 dny a letiiiiime!!!

Taky doufam, ze Esterka sepise sve zazitky a zkusenosti, nas se totiz budou urcite hodit. Taky se budeme stravovat tak ruzne sami a po restauracich a tak nevim ani kolik si vymenit penez, i kdyz urcity obnos uz jsem smenila a zbytek budu pripadne cerpat primo z karty kdyz pochybi.

My mely vcera vylozene nakupovaci den, co se nenakoupilo vcera, to uz do konce tydne sotva poridime, budu toho mit v praci az nad hlavu a myslim, ze budu nejstastnejsi, az budu sedet v letadle. Nicmene dopo jsme vyrazily s babi i Niky, ze zkusime nejdrive Europark, ale Niky v aute usnula, tak jsme jely na Cernak do Makra, tedy dovnitr sla babi a ja sla oblezt okolni detske obchody, zda nenarazim, na neco hezkeho a po sleve a hnedka v Babystaru jsem poridila takove nadherne oranzove (decentni oranzova) saticky, vzala jsem tedy velikost 98, aby byly na pristi rok, ale i ted v nich vypada rozkosne, i kdyz je ma az skoro po kotniky, proste kocka. K tomu jsme ji poridily likovou kabelecku a vecer to ani nechtela svliknout, jak v tom po byte korzovala, hrozilo, ze v tom pujde i spat:-))) Jenomze hnedka u toho prvniho obchodu se mi probudila po ani ne cele pul hodce, takze do Babyparku a do Humaniku uz jsme sly ruku v ruce a nakonec zakotvily na klouzacce v KFC do doby, nez babi zavolala, ze uz je venku. Pak jsme tedy jely do Europarku, nejdrive nakoupily, pak si daly obed a pak zaridily, ze Niky odvezu po spani k basnikovi a my jeste pojedeme do centra vymenit ty penize a hlavne neco koupit babi na sebe, kdyz uz jedeme k tomu moooori… Cestou jsme jeste vyuzily spici Niky a vylozily nakup doma a pak ji odevzdaly. Zase byly slzicky, ale zadna velka traga, myslim, ze uz vi, ze pujde s tatinkem sama, nebot kdyz o nem mluvime, rika „mama ne, Nika s tatinkem na prochazku“, ale stejne se neubrani mensimu hysteraku, truhlik maly.

A my poridily vse v C&A, nechaly jsme tam spoustu penizek, ale babi byla spokojena neuveritelne a ja si taky koupila plavecky v celku na plavani do bazenu a taky sukni a pro Niky tu kabelku a babi toho mela hodne a dokonce jsme koupily 2 plavky i pro dedu. A pak jsem nasla tu moji smenarnu, kde mam VIP karticku a vymenila neco za EURa. Jeste jsem zapomnela, ze i v patek vecer jsme jely nakoupit a poridily plavecky dvoudilne pro mne, taky slunecni bryle a plavky pro babi, ma narozky tento ctvrtek, tak je dostala od nas k narozkam. Proste jsem holky sikovne a uz staci nas jenom sbalit a muzeme letet, huraaaaa!!!

Niky byla s tatinkem spokojena, psal mi, ze se uspesne vycurali a sama mu ukazala, tedy az na 2.pokus, ale i tak uspech, alespon si zkusil prevlikani:-) Byly spolu temer 3h a nasla jsem je v dulezitem hovoru, krasny pohled. Niky byla tedy kompletne spinava od barevnych krid, rozmazala zrejme u hospudky celou nabidku dne napsanou na te tabuli, mela to i ve vlasech, takovy maly pankac s vlasy na zeleno, cerveno a oranzovo:-))) Nicmene vypadala stastne a nadherne se s tatinkem loucila, dala mu nekolikrat pusinku a dokonce i stipanou a on byl v sedmem nebi, ha-ha, ta si ho hezky obtaci kolem prstu!:-)))

A vecer se ji nechtelo se mnou do postele do loznice, ale prikazala mi donest deku, ze budeme hajat v obyvaku, potvurka jedna mala. Ja kdyz chci koukat na Rodinne pouta, tak si vzdycky lehnu s ni v obyvaku, dam ji prso a za chvili je tuhik, ale tentokrat si to vymyslela cele sama, asi chtela koukat na koncert Anety:-))) Taky se mnou bojovala asi hodku nez konecne usnula a ja tak potrebovala jeste pracovat:-))) No, nakonec jsem to dodelala dneska rano.

Dobra zprava je, ze se snad opravdu blyska na lepsi casy, opet jsme vstavaly az po 7h ranni, uz je to tak cely tyden a dneska poprve nechtela prso v 5h, ale az v 6,30h, huraaaaa!!!!!

Tak ja jdu neco robit, takze to neflakejte, at mam taky mezi tim co cist, ju?

Papa

Sulanek a Niky

KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 06.09.04 11:40

Ahojky holky,

tak se hlásím po mírně krizovém víkendíku. V sobotu jsme byli na svatbě, no byli, po dvou hodinách jsme zjistili že nemáme foťák, tak jsme se zbalili a jeli ho hledat. Nebyl nikde. Nakonec to vypadá, že nám ho někdo vzal z auta ve chvíli, kdy se manža s Matýskem šli podívat za barák na kombajn :o( a auto zůstalo cca 5min. otevřené. Bydlíme na malým městě, v bytovce kde je jen pár lidí… No co naděláme, je pryč. Měli jsme ho 14 dní.

Ještě před odjezdem jsme se stihli pohádat kvůli oblečení, který jsem si vzala na sebe. Nechtělo se mi totiž ten můj špek (těhu bříško to fakt ještě není) vystavovat v přiléhavých šatech a tak jsem si vzala kalhoty a halenku - všechno špatně.

A poslední věc, ta nás drží doteď jsou jesle. Manža chce abych Máťu dávala na jeden den v týdnu do jeslí, aby si zvykal na dětský kolektiv a já abych měla čas na práci a nemusela pořád honit babičky. A to se mi vůůůbec nechce. Můj malej chlapeček v jeslích, kam přeci vůbec nemusí. Že by šel příští rok od září do školky, to bych brala. Bude větší, a tady je supr školička, které řediteluje tchyně mý kamarádky. Proč ne. Ale jesle už teď? Já vím že Nika má děti v jeslích, jenže to je něco jinýho, chodí do práce. A já pracuju doma a to jenom 25 hod. týdně. Nevím jak se s tím vypořádat.

Tak jsem se musela trochu vypovídat, snad vás to nenudilo :o)

Mějte se hezky a užívejte si krásných dní

Katka, Máťa a bobeš už 13tt

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 06.09.04 12:05

Ahojky Katko,

to je tedy smulicka s tim fotakem, ach jo, fakt by to jednoho nastvalo!!! A s oblecenim na svatbu? Ti manzele jsou divni, co? Proste chtel jit na svatbu se svou princeznou v satach a ty mu tu iluzi takto zkazis … kasli na to, dulezite je, ze ty jsi se citila v obleceni dobre.

A k tem jeslim nemam slov, opravdu, vzdyt z nich muze byt Mata nemocny a ty budes mit vice prace u leceni nez kdyz ho mas doma a vypomahaji babicky. Ja kdybych nemusela, do jesli bych nedavala. Opravdu je jina situace, kdyz nemas na vybranou, tak se snaz pro:,–(it si svou a nenervuj se kvuli malemu bobesovi v brisku!

Papa

Sulanek a Niky

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 06.09.04 12:11

Cauky kocky,

tak si predstavte, ze jak ma Niky ten kaslik uz asi mesic a neni kvuli nemu ockovana na 1.5R, tak dneska prisli vysledky v vyteru a ma tam nejake 2 potvory a bude brat antibiotika, ach jo! Pravda je, ze kaslik se stale horsi, i kdyz zadne jine obtize nema, ale jak jinak je vyhnat, kdyz ani zadne sirupky nezabiraji? MUDr. rikala, ze nam da nejake rychle, ze by mela byt do patku v poradku at muzeme v klidu odletet, ach jo, stejne mne to stve.
Navic pro ne musi jet babi i s Niky MHD, nebot jsem mimo PRahu a zitra bych to asi taky nestihla a cim drive je bude brat, tim lepe.

Tak tot aktualni zpravicky od nas…

Papa

Sulanek a Niky

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 06.09.04 12:13

Jeeee, Moniko, tak my jeste chvili pockame, az se tuseni potvrdi a stanes se tehulkou mesice Zari:-)) Prejeme, at to vyjde a Lukasek ma brzo sourozenecka … a ten uz se narodi urcite do noveho zarizeneho domecku, vid?

Papa a opatruj se

Sulanek a Niky

KatkaDomo
Stálice 78 příspěvků 06.09.04 12:20

Ahoj Šulánku,

hlavu hore, hlavne aby sa z toho Nika čo najskôr dostala a v kľude ste si mohli užívať dovču:-)
A cesta MHD? Pre ňu bude určite zážitkom, neboj. Oni to totiž neberú ako my, ako nejaké nutné zlo :-)

Papa KaMi

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 06.09.04 12:34

Čauky kočky,

jsem tu taky jen na skok, práce nad hlavu…a zítra a ve středu mám dovču. Babi potřebuje sama se sebou a s prababi do LB po doktorech. My budeme absolvovat i očkování proti těm dalším nemocem…já nevím kterým, takže si to s Adamítem užijeme. Máme nějaké zařizování, tak budeme rozlítaný.

Katko, taky mi to přijde naprosto zbytečný dávat Máťu do jestlí zvlášť, když babičky jsou ochotné k hlídání. … No smůla foťáku, my ho s úspěchem zapomněli, když jsme letěli na Djerbu, u Toma v autě.

Šulánku, předběžně se hlásíme i my na oooobbbrrrr sraz emimina s Romanou, ale hlásíme se radši Tobě. Myslím, že to v poho ustojíme, protože ooobbbrrr sraz emimina je něco extra. Pěkně jste holky nakupovaly. My taky byly, ale nic jsem si na svůj rostoucí špek, jak to správně nazvala Katka, nesehnala. Ještě to není to správné těhu břicho. Většina těhu věcí je mi velikých a vypadám v tom jak po starší ségře. Tak to zatím ještě vydržím v tom, co mám. Má být hezky, tak letní volné šatečky ještě užiju. Vejdu se do dvou kalhot, tak to musí holt vydržet.

Tak jdu něco dělat, ať mě to tu nezavalí.

papa VAT

bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 06.09.04 12:35

Ahojky,

jeje Sulanku, to je ale mrzuty s tema antibiotikama, ale hlavne, ze je Niky spapa jeste nez odletite. A bude muset by ted zavrena doma nebo muze normalne poletovat venku? No a cesta MHD je asi spis narocnejsi pro babi nez pro Niky, ne? Ondra miluje jizdu tramvaji i metrem, akurat pro me je to horsi, kdyz mam tahat kocar do tramvaje (ne vzdy se najde nekdo napomocny), takze cestovani tohoto druhu rozhodne nevyhledavam. Ale nastesti mam k dispozici auticko. Vy jste byly vcera na Cernaku? My taky, ale az odpoledne, kdyz se Ondrusa vratil z chaloupky, tak skoda, bylo by prima se tam potkat. Koukam, ze nakupy se vam vydarily, tak snad i ta dovca pekne vyjde. Je prima, ze Niky tak hezky vychazi s tatkou.

Katko, s tema jeslema bych si to taky vazne rozmyslela, ja myslim, ze detsky kolektiv deti urcite potrebuji, ale maminku vic a nic se nema prehanet. Jak pise Sulanek, mohli byste byt akurat nemocni. ja osobne nechci davat Ondru ani do skolky hned od 3 let, ale pockam az na zari, kdy mu budou 3,5 roku. Myslim, ze kdyz stejne budu doma, tak se nic nedeje a proc mu nutit rano honicku do skolky, pokud to neni vylozene nutne.

JInak my si vikend nadherne uzili, v patek jsme byli v kine, v sobotu jsme lenosili a pracovali na zahradce a vecer sli na bastu do Ambiente Brasileiro. Je to tam moc prima, chodime tam s praci obcas na vecere. Vrele doporucuji, i kdyz cenove je to trochu narocnejsi. A v nedeli jsme si udelali vyletek k Berounu, prosli se v lese, pak si sedli do zahradky na smazak a pivko, no proste moc prima vikend a odpolko se nam uz vratil rozzareny Ondrusa z jeho vikendu s babi a dedou. Takze spokojenost na obouch stranach.

Ted Ondruska spi, ja se narachla obidkem a na chvilku to pujdu zalomit, takze se mejte krasne

pa

Irena 24tt.

KatkaN
Ukecaná baba ;) 1076 příspěvků 06.09.04 12:41

Ahojky Verčo,

já jsem to možná špatně napsala, ale babičky moc ochotný na hlídání nejsou. Obě mají svojí práci a tchyně navíc ještě občas hlídá Julinku svý dcery. Takže je to takový nalevačku. Obě babi mají Matýska rádi, ale do hlídání se nehrnou.

Katka

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 06.09.04 13:14

Aha, ale stejně bych to moc nevolila. Je to určo náročné zkombinovat, ale do jeslí bych taky Adámka nevádala. Školku chceme zkusit od 3 let postupně zvykat. Když to nepůjde, tak až později, protože stejně budu doma. Asi to nebude přesně 3 roky, spíš tak leden - únor, až Adámkovi bude 3 a kousek.

papa VAT

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.09.04 13:27

Ahojte,
Sulánku, antibiotika snad Verunce pomůžou a na dovolenou už bude zdravá jako rybička.Jé, jí se bude u moře zajisté líbit, když je taková milovnice vody, že?
U nás je strach z většího množství vody. Pokud je ve vaně, nebo v malým bazénku kde může sedět a hrát si je pohoda ale pokud ho vezmu do velkýho a on nedosáhne na zem to ječí a ječí.
Chci s dětma ale jeszdit na krytý bazén, tam bude určo teplejší voda než na našem lesním koupališti, a třeba si zvykne.

Moniko, taky jsi mohla napsat předem že bude v OL.letecký den! Určo bychom se také vypravili, obě děti „éra“ zbožňují. Nevíš jestli tam letos nebude jěště nějaký?
Už se těším až nám oznámíš dvě čárky, to bude fajn že budeme mít deníček plný těhulek a pak miminek a budeme moci prožívat všechno s vámi. Mě včera řekl manžel že se mám zbavit krabic s dětskýma věcma, že stejně třetí miminko budeme mít nejdříve za x let a že zbytečně zabírají místo. No naštěstí se mi dnes kámoška pochlubila se // tak to mám komu dát.
Docela mě to ale od manžela mrzelo, je pravda že je tam toho čím dál víc, ale.....

Včera jsme byli na návštěvě, sešlo se nás tam více maminek. potom jedna začala kojit, druhá začala kojit a mě bylo líto že já už kojit nemůžu, že už nemám doma miminko…Je pravda že ty kojené děti měli 13 a 14 měsíců, stejně to bylo moc krásné:-)
Hani, škoda že to s oddudlíkováním nevyšlo, ale zase lepší spokojené dítě s dudlíkem než nespavé a protivné bez dudlíku.
Já měla také strach že až odstavím Adu tak že už přestane v poledne spávat, protože jinak než u prsa neusnul. Naštěstí jsem objevila „sílu“ Kabátů, dám si Adu do náruče, on si opře hlavinku o mě a během jedné, maximálně když je málo unavený tak tří písniček usne. Spává kolem dvou hodin.
Co se týče kreslení, tak Ada kreslí hrozně rád. Ale na rozdíl od vašich dětí nekreslí nic určitýho, jen prostě pastelkama čmárá na papír a pak se běží pochlubit (má vzor u Leničky, ta kreslí skoro pořád).
Dnes ráno hezky počmáral stůl křídou a čekal na pochvalu. Nedočkal se a jěště vyfasoval hadru aby to utřel.

Společenský tvor Ada není ani trochu. Cizí lidé mu z blízka vadí, nemá rád když na něj ani mluví. Na návštěvách ho musím mít alespon půl hodiny v náručí, nehne se ode mne na krok, až po chvíli se okouká a to pak zase děsně řádí tak návštěvu ukončujeme at něco nevyvede.

Hra jako mimi, je Sulánku fajn. U nás si takhle nehrajeme, ale zase se hrozně rád o miminka stará. lenička má ve stanu panenky, postylku,jídelní soupravu, kosmetiku…a Ada nejdříve panence zkontroluje zadeček jestli nemá a-a. Vždycky má tak ji vysvleče. Pak ji položí do stoličky, ohřeje v ohřívačce mlíko, panenku z lahvinky nakrmí, dokrmí lžičkou z talířku, pak ji učeše, umyje pusinku a vrátí do postýlky. Doufám že se takové hry pro chlapečka hodí:-))

Mějte se hezky, já abych zase letěla pro lenulku do školky.To to vždycky uběhne. A večer jdu na ty břišní tance tak mi držte palečky at mě nevyhodí. Tohle je zkušební hodina, je zadarmo a tam se zjistí kdo na to má a kdo ne.

Papa Lola a Ada

monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 06.09.04 13:27

Čau holky!

Teda Šulánku, to je smůla s těma antibiotikama pro Niku před dovolenou!!! Hlavně pak bacha na sluníčko, myslím, že se ještě nějaký den dva po dobrání antibiotik musí před sluníčkem chránit. Ale to Ti určitě doktorka řekne, jak to s tím je.

Katko - ukradený foťák fakt naštve!!! Jo, ta dnešní doba! Už se ani na malém městě nedá sousedům věřit. Kde jsou ty doby, kdy jsme doma třeba celý den nezamykali vrata do průjezdu, kudy s k nám chodilo. Teď už něco takového nepřichází v úvahu! :-(((
S těma jesličkama pro Máťu - no já nevím, asi bych to zas tak úplně nezavrhovala. Sama vím,jaké to je, když děláš z domu, máš odvést nějakou práci a přitom nemáš k dispozici nikoho, kdo by Ti malýho pohlídal. Ale z těch nemocí bych měla trochu strach. Taky jsem už nad tím přemýšlela a prozatím to zavrhla. Ještě uvažuju o nějaké kamarádce, která by mohla občas zajít k nám a malýho hlídat a já něco udělat, ale taky to není moc jednoduché. Tak to zatím plácám jak se dá.

Ireno - to je paráda, takový oddechový víkend!

No a nakonec k tomu mému tušení těhotenství! V noci mi nebylo vůbec dobře a ráno jakbysmet, tak jsem si udělala test a byly tam dvě čárky!!! Ta druhá sice jen slaboulinká, ale byla! No a hodinu na to dorazila „tetka z červené lhoty“ a bylo po těhotenství!!! :-( Docela mě to zamrzelo, ale co se dá dělat! Jak psala Hanka - na druhou stranu je další měsíc v případném věkovém rozdílu mezi dětmi taky dobrý!!! Jen jsem se stihla aktivně objednat k doktorce, takže tam zajdu aspoň na kontrolu, jestli jsem OK a můžu v klidu těhotnět. Trochu mě zarazila ta velká bolest a nevolnost, co mě v noci a ráno trápila, tak budu aspoň pak v klidu.

Tak další adeptky na těhulku měsíce září hlaste se!

Jo a dosud nám nepřišla pozvánka na 1,5letou prohlídku! Tak jsem tam dnes volala a máme přijít až 24. září!!! A to ještě nemáme ani naočkovanou tu kombinaci, jak jste na ni houfně chodili kolem 15-ého měsíce!!! Nějak to u nás flákají!

Luky už dnes své malé výročí oslavil!!! Taťka mu dal nanuk Míša!!! (teda bez čokolády) Tak byl moc spokojený!

Tak končím.
Ahoj
Monika a Luky (dnes rovných 1,5 roku!)

monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 06.09.04 13:35

Ahoj Lolo!

No téda, to mě ani nenapadlo, že bych to sem písla a vy by jste taky přijeli!!! To je škoda, mohli jsme se potkat. No já to každopádně zjistila až v pátek večer, když jsem si četla naše regionální noviny, které v pátek vycházejí! V sobotu jsem se nakonec rozhodla a jela - bála jsem se sama vyrazit skrz ten bolavý nos, ale zvládla jsem to. O dalším leteckém dnu nevím, ale jak se dozvím, tak dám vědět!

A ty hry, že se Ada stará o panenky jsou úplně v pohodě!!! Já měla mladšího bráchu a taky jsem ho k tomu vedla!!! :-))) Musel se se mnou starat o panenky a o medvídky a taky jsem ho strojila jako princeznu apod.! :-))) A brácha z toho taky vyrost! :-)

Ahoj
Monika

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 06.09.04 13:38

No počkej, počkej.....to je divný, že čárka druhá byla a tetka červená taky. A je to fakt velká tetka? Není to jen, že to jde okolo???? Já už se radovala, že plán plníme 100%. To je teda napínavý.

papa VAT

monas
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 06.09.04 13:48

No jo, Veroniko, divný to je. Ta nevolnost byla taky jakási taková divná (myslela jsem, že těhulkovská) - ne jak je mi normálně před MS, proto jsem si dělala ten test. Ale zřejmě to už znamenalo, že něco není OK a tak to dopadlo, jak to dopadlo. Bohužel tetka nejde jen okolo! (dost dobré přirovnání :-))) Naopak je to spíš horší než jindy. Ale beru to tak, že je dobře, že to tak dopadlo, pokud by nemělo být vše OK! Ona asi ta bolest a nervy s tím zlomeným nosem udělali taky své! Ále co, tak třeba budu těhulkou měsíce října! :-))) Čauky
 Monika

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 06.09.04 13:52

Ahojky Moni,

nedelej predcasne zavery, jedna moje znama „menstruovala“ 5 mesicu v tehotenstvi a to zcela pravidelne, ale pak uz mela to bricho nejake velke a tak s doktorem zjistili, ze je vlastne tehotna, no to bylo prekvapco:-))) Takze az ti tetka skonci, zkus jeste jeden testik a uvidis, nakonec i holcicak to mozna pozna. Ta motivace na splneni planu je velikaaaaaa!!!!! Pravda, i ta nocni bolest bricha je podezrela … no uvidime, co rekne doktor! Drzime palecky!

A na to slunicko se urcite poptam, ale my v patek letime a k mori pujdeme az v sobotu a urcite budeme hodne ve stinu. Ani neminim davat Niky nejaky klidovy rezim, jakoze nebudeme vychazet ven tento tyden a tak, opravdu je jinak naprosto v poradku a taky sporada neuveritelne mnozstvi ovoce a zeleniny, tak snad doplni potrebne mnozstvi vitaminu a nebude oslabena.

A co nosanek? Jeste boli?

Papa

Sulanek a Niky

letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 06.09.04 16:12

Ahojky,

konečně jsem si snad udělala trošku času a pokusím se napsat to, co jsme poslední dobou zažili.

Nejdůležitější informace dneška je, že jsme byly na 1,5-leté prohlídce. Aktuální míry jsou: 81 cm a 10,7 kg, to znamená, že Kajka za půl roku přibrala 1 kg a vyrostla o 7 cm. A já se chtěla paní doktorky ptát, jestli jí nemám ubírat jídlo, protože papká jak o život (k obědu sní talíř polívky a k tomu i druhé), odpoledne celý jogurt a k tomu ještě ovoce, bříško má veliké. Ale váha je OK, tak to nebudu řešit. Asi to všechno vyběhá. Taky jsme dostaly další přeočkování na čtyř-kombinaci, ale to je tou šetrnou vakcínou, tak to snad bude v pohodě. Paní doktorka se ptala, jaké mlíko pije, oznámila jsem, že žádné, prý to nevadí, pokud jí ostatní mléčné výrobky, kravské nedoporučuje vzhledem k ekzému.

Hitem posledního týdne je papání všeho sama, to znamená i jogurtu a polívky. Díky tomu jsme vyměnily bryndáky za plínu, jinak bych mohla převlíkat a prát 4× denně.
Taky se nám holčička pěkně rozkecala, opakuje úplně všechno, pomalu se pouští i do spojování. U našich brala telefon a říkala do něj ?halo?, ?tak kau?(tak čau) a položila ho. V sobotu jsme taky byli na leteckém dnu, byla to pouze přehlídka amatérských malých letadel a Kajka byla nadšená. Stále volala ?eje? (éro), když jsme se jí zeptali, jaké je éro, tak říkala, že ?malý?. Ví jak se jménem jmenuje máma, táta, babičky, dědečkové, teta i strejda. Jeden děda se jmenuje Václav, my říkáme, že je to Váša a podle Karolínky ?Fáfa?. V sobotu jí šla uspat mamka a ona nechtěla spinkat, v postýlce posbírala všechny propriety (dudlíka, plínku muchlinku, psa a šaška) a zavelela, že chce spát ?tady?, čímž myslela velkou postel, mamka jí tam dala a světe div se, usnula tam. Asi chtěla víc prostoru.
S nočníkem nic moc, minulý týden se sice sama vykadila do nočníku, já si myslela, že je vyhráno, ale chyba lávky. Sem tam se jí to povede, ale rozhodně si neříká. Stále se uklidňuji, že je skoro nejmladší v deníčku, tak snad to taky přijde.

Minulý víkend jsme byli v Adršpachu, bylo to moc fajn, jezdíme tak k jednomu známému na chalupu (bydlela jsem tam, když jsem provázela ve skalách), je to sice kovbojka, ale koupelnu a kuchyň to má, tak co. Stejně jsme byli celý den venku. Byla s námi i kamarádka, Kajka si na ní rychle zvykla a moc hezky si s ní hrála. Nejlepší bylo, když ve skalách usnula v krosničce, nevzbudila se ani, když jsme jí vysypali z krosničky na zem na trika (doslova vysypali), spala ještě dobrou hodinku a my si zatím dali kafíčko a vafle s borůvkami. To byla dobrota. Trošku mi bylo líto, že nemůžu lézt, ale třeba se k tomu někdy vrátím. Ono by to šlo, kdybych sebou vzala někoho, kdo dohlídne na Kajku. Auto přeci máme velké, tak třeba to jednou dopadne. Když je takovéto krásné počasí, tak mě to táhne čím dál víc.

Karolínka společnost miluje, má ráda lidi, je moc spokojená u našich, ani nevyžaduje pozornost, je jen ráda, když je kolem ní víc lidí. Na návštěvách je v pohodě, poměrně rychle si začne hrát a ani moc nehledá mámu. Dokonce dávala už v břiše najevo, jak miluje lidi, na Silvestra mě skopala tak, že mě bolelo celé břicho.
Maluje ráda, ale jsou to takové čmáranice, nic konkrétního. Šulánku, taky všechny obrázky začmárává.
Co se týká vody, má jí ráda. Klidně si polévá hlavičku sama a to jsme na plavání nejezdily. Někdy je mi líto, že jsme do kurzu nechodily, ale ten ekzém jsem nechtěla riskovat. A hlavně mi vadí, že to nemá návaznost, a asi po 3 měsících plavání končí a už nepokračuje.

Od té doby, co nám taťka odjel, se snažím nebýt doma, je mi tu nějak smutno a taky se snažím využít posledních hezkých dnů. Sice jsem si dala předsevzetí, že to tu uklidím, ale to můžu dělat po večerech nebo až bude pršet. Karolínce se zatím asi moc nestýská, říká, že táta jel ?šššš húúúúúúúúú? a pak ?ejem? (letadlem).

Pokračování v dalším komentáři.

Jana a Karolínka

letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 06.09.04 16:34

POKRAČOVÁNÍ

Jé, Moniko, neházej flintu do žita, třeba těhotná jsi. Pro jistotu bych taky došla k holčičákovi, ať řekne co a jak. Pravda je, že každý měsíc rozdílu mezi dítkama se hodí. My jsme včera byli u prababičky, byla tam sestřenka s Vojtíkem (je o 4 měsíce mladší než Kajka) a to je tedy rozdíl. Kajka je proti němu velká holka. Doufám, že už je líp a nos se brzy zahojí.

Katko, s tím foťákem to naštve, lidi dokáží být tak zlí. Já bych Matýska do jeslí taky nedala, přeci jenom dostane od Tebe nejlepší péči. Jo, občas mu dopřát společnost ostatních dětí není špatné (my chodíme do Mateřského centra), ale děti do 3 let si s ostatními neumí hrát, potřebují spíš mamku nebo někoho, kdo se věnuje jenom jim. A určitě bych měla strach z nemocí. Rozumím Ti, že ho nechceš dát z domu, já mám taky nejraději, když mám Kajku stále na očích, ale u mě je to jiné, já nepracuji. I když bych chtěla, už 2 měsíce mám doma testy na překlady a ne a ne se k tomu dokopat.

Šulánku, doufám, že Verunka bude brzy zdravá, kašílek ji přestane trápit a krásně si užijete dovolenou u moře. Hned bych jela znovu. Díky za ubytování na srazík, už se moc těším.

Marti, my jsme taky byly na proplachování slzných kanálků a byl to můj nejhorší zážitek, co se týká lékařů a Kajky. Naštěstí ona to nesla dobře. U nás tam nikoho nenechali, nesl jí tam Pavel a zase jí přinesl, já bych to nezvládla. Už se moc těším až Vás všechny zase uvidíme.

Ivčo, olivový olej je podle mě moc zdravý, ale Ti Řekové to prostě přehánějí. V malém množství je určitě v pořádku. K chování Tvého manžela nemám slov. Moc Ti přeju, aby se to dokončením domečku srovnalo a byli jste spokojení. Je možné, že je toho na něj moc. Když měl Pavel problémy ve firmě, chodil domů úplně hotový, byl protivný, nebyla s ním žádná komunikace (trvalo to asi ¾ roku), vyhledával co nejvíce možnosti odreagování se mimo rodinu, ale pak se to všechno spravilo. Tak snad.

Lolo, já taky Kajku stále ještě přebaluji na stole a pokud se jí povede hovínko řádně rozpatlat po zadečku, jde pod sprchu. Myslím si, že je to naprosto normální.

Hani, škoda, že to nevyšlo s dudlíkem. Snad příště. Jedna kamarádka to vyřešila dokonale. Šly s malou k rybníku, kde jsou kačenky. A paní kačena měla zrovna malá kačátka. A protože paní kačena nemá korunky, aby dětem mohla koupit dudlíky, musí jím je dát děti. A malá Eliška sama hodila dudlíka do rybníka. Druhý den se tam šly podívat a dudlík už nebyl, kačenky si ho vzaly. Trošku se mi nelíbí dudlík ve vodě z hlediska ekologie, ale jinak si myslím, že je nejlepší, když dítko dá dudlíka dobrovolně. Elišce jsou už 2 roky. Na návštěvu určitě dorazíme, autem jezdím hodně, už se ani nebojím parkování.

Mějte se všichni krásně.

Jana a Karolínka (stále ještě chrupkající)

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 06.09.04 21:12

Ahoj holčinky,
nějaké další info o srazíku je, ale zatím nic konkrétního. Pro zjednodušení jsou na http://rodina.cz/olympos fotky předpokládaného místa a k tomu i v deníčku seznámek účastníků (co jsem zatím stihla zaznamenat). Ale truchlivá zpráva je, že tam by to šlo skutečně až toho 3.10. a navíc najednou přestali být příjemní (asi jim to došlo), takže bych to místo - byť nádherné, zatím nepotvrzovala.
Zkuste na adresu na rodině občas juknout, budu tam psát, jak se to vyvíjí a co nového.
Pro ty, co nezaznamenali změnu místa, vysvětluji - je nás hodně -do Toulcova dvora se nejspíše nevejdem, jedu se juknout na tu klubovnu, kterou jsou ochotni přidat, ale prý i tak to nebude dost.
 Romana

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 06.09.04 22:21

Cauky Romi,

diky moc za zpravicky, jukla jsem i na srazikove stranky a ta Taverna je opravdu moc pekna a v pripade hezkeho pocasi by se tam srazikovalo jedna radost, problem bude asi s tim, ze jim tam zabereme spoustu mista, ovsem utrata bude asi houbeles. A ze te nutili do jednotneho menu? To se asi cakli, ne? Asi to vubec nepochopili o co tady jde. Ten Toulcuv dvur si neumim v tomto mnozstvi vubec predstavit, navic tam nebude zadna obsluha a tak se bude muset nekdo obetovat a varit kafe, caj, apod. a pak nekdo to nadobi bude muset i umyt … to jen pro info. Nas bylo 13 mamin s doplnkem a 1 tatinek a to se tam tak ruzne couralo a bylo tam fakt plno, pravda bez te klubovny. Venku na zahrade to bylo super, to zase jo. No uvidime, jak to nakonec dopadne, kazdopadne jsi dobra, ze jsi se toho ujala, to bude opravdu OBR-SRAZIK!!!

Tak zatim papa a organizaci ZDAR!

Sulanek a Niky

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 06.09.04 23:27

Cauky holky a kuratka,

tak jsem se vratila domu z Decina az kolem 20.15h a mela dost, docela se sice darilo, ale kdyz jsem to uz chtela zabalit, prisla jsem na chybku a zkysla dalsi pul hodku, ach jo! Niky si zatim doma spokojene vegetila a okupovala babi, dneska pry ji nenechala oddychnout ani na minutku:-))) Holt je to sikovna holcicka, ktera dokaze umorit i 10 dopelych… Dneska dopo usnula uz v 10h na gauci v obyvaku a spala 1,5h a pak si jeste schrupla pozdeji odpo v kocarku, jak sly s babi k doktorce pro ty antibiotika … a ty se skutecne berou pouze 4 dny a 1× denne a nalacno, takze uz ve ctvrtek budeme mit dobrano a snad to pomuze, nebot dneska to byl opet kasel jako od tuberaka.

IRCO, to jste si ale krasne uzili vikend a Ondruska u prarodicu taky, holt uz je to velky kluk a je dobry, ze to takto krasne zvlada, to ja bych sama nezvladla:-)))

LOLO, docela chapu, ze ti bylo smutno po kojeni pri pohledu na ostatni kojici maminky, taky uz si to nebudu dlouho uzivat … teda tak to planuju…:-))) Dobre jsi to vyresila s tim uspavanim Ady, Kabaty a je tuhik … musela jsem se smat jako blazen, ale taky jsem si je jednu dobu poustela na spani a dokonce i u porodu. Taky tvuj manzel mel docela krutou poznamku ohledne tech detskych vecicek, ja mam pocit, ze se nechci zbavit niceho, neco jsem pujcila, ale doufam v navrat … co kdyby preci jenom nekdy…:-)
Adovi hry s panenkami jsou dokonale, jednou se mu to bude hodit, az bude hrat realnou hru na tatku, Lenicka je skvela ucitelka!
A co brisni tance, libilo se ti to? Urcite jo a budes pokracovat, vid? Tak si to krasne uzivej!

JANI, ty jsi fakt uvazovala o ubirani jidla? PRavda, ja obcas neco podobneho taky utrousim, ale stejne by to neslo uvest do praxe u nas, jak chce Niky jist, nic ji nezastavi a hotovo!!! A vitame Kajku do klubu „SAMA“ a mluvku a sekyrantu, zacina prava legrace!:-)))
A ty jsi delala pruvodce ve skalach a lezla jsi? To klobouk dolu, ja jsem na lezeni pekny srab a to me za mych vysokoskolskych studii mamil jeden chlapik, ze mne to nauci a neustale o tom basnil a tak, ale to fakt neni nic pro mne…

Otvira se mi pusina a padaji vicka, toz jdu upadnou vedle Niky a pokusit se trochu pospinkat.

Dobra nocka vsem

Sulanek a Niky

letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 06.09.04 23:45

Šulánku,

já to s tím jídlem myslela tak, že když sní plný talíř polívky (jako dospělák) a ještě nemá dost, tak jí přidám a to dělám tak dlouho, dokud chce jíst. Tak jsem si myslela, že bych už nepřidávala. TAky jsem myslela, že bych Pribiňáky zrušila úplně, ale Mudr. říkala, že jeden denně je OK. Stejně zůstanu u toho, že ho bude dostávat ob den.

Dobrou noc

Jana a Karolínka

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 07.09.04 09:18

Dobre ranko kocky a kotatka,

jdu tady trochu pozvednout moralku, nebot nemam co cist!!!! Delejte s tim neco!!!:-)))

Tak Niky dneska spala az do 7.30h, samo kolem 6h se pricucla, ale pak zase slastne usnula ani nevim jak, ja snad spala stale:-))) To je zuzo, kdyz to dite vstava v rozumnou hodinku!!!
Antibiotika jsou formou sirupku a ackoliv z nich neni nadsena, hezky je papa, takze alespon neco pozitivniho. Kaslik stale strasny, ale nedelam si iluze, ze zmizne po prvni davce, ze?

Jdu finisovat s uzaverkou, at tady dneska netrcim do noci. Jo a zitra nas snad ceka prvni plavani po hoooodne dlouhe dobe, nemohu se dockat, nakonec i nove plavky mohu provetrat:-)))

MEjte se bajo a piste, nebo vite co?:-)

Sulanek a Niky

bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 07.09.04 09:44

Ahoj holčiny,

tak jsem v práci, takže dnes mohu pozvedat morálku:-) Ne že bych se tu flákala:-), ale prostě se tu připojím častěji než z domova.

Šulánku, to je príma, zítra zase plavčo, to se určo Niky vyřádí. Ondra má taky rád vodu, z bazénu ho nemůžu dostat, ale třeba mytí vlásků mu hrozně vadí a ječí u toho.

Dneska opět krásné počásko, takže odpolko budeme na zahrádce a na pozdější odpoledne se mi pozvali naši na návštěvu, že se jim děsně stýská po Ondrovi a že se staví. No pěkně si je chlapeček omotává okolo prstu.

Jo holky, už jste koukaly po zimním oblečení? Já jukala do HM na Čerňáku a už maj i kombinézky, cenově dobrý, cca 800,–. A i jinak tam maj moc hezký oblečení na dětičky, docela jsem se rozplývala.

tak pa

irena

Eff
Kecalka 291 příspěvků 07.09.04 09:44

Ahojky holky,
vidím, že dnes všechny pilně po ránu pracujete, když píšu dnešní první příspěvek.
Já snad mám už nejhorší pracovní nasazení za sebou, teď už to není nic, co bych neukočírovala v běžné pracovní době.
Snažila jsem se pročítat i minulý deníček, abych byla v obraze ale má pocit, že mi spousta podrobností ještě uniká.
Barunka je v pořádku, opravdu každý den dělá pokroky. Pořád u nás vedou figurky zvířátek. Bezvadně se na tom naučila skoro všechny zvuky. Už jsme pokročili, že máme i figurky ryb do vany:-))
Teď mně napadá otázka, se kterou mi určitě nekterá z vás dokáže odpovědět. Barunka mi pořád nosí figurku krocana a chce vědět jak dělá. Já to tedy fakt nevím… Co vy? A když jsme u toho, tak jak dělá veverka? A s králíkem to taky ještě nemám moc vyjasněný :-)) že by MIK, MIK ?
I u nás vede malování. Jsou to úžasné čmáranice, které vystavujeme na ledničku a Barunka se na ně občas se zalíbením jde podívat:-)) Opravdu se před lednicí kochá svým dílem :-))
Teď o víkendu jsem na chatě vytáhla barvy na kreslení prstem, na které jsem celé léto zapomněla. To bylo radosti! Sice jsem jí musela před obědem vyráchat ve vaničce ale Babu byla úplně happy. doporučuji ale malovat jen venku. Jistě chápete proč.

Veroniko, jsem už asi úplně poslední, kdo ještě neviděl tečku. Už jsem to napravila a je to celá maminka :-)) Ta podoba je opravdu zřejmá ?-))

Šulánku, hlavně aby antibiotika Niky zabrala a nic vám nekomplikovalo odjezd. Určitě to bude príma dovolená.

Esterko, ty závislačko :-)) Máš rekord z připojování se z dovolené. Mimochodem, co tvoje ruka? A co dovča? Musíš nám to všechno vylíčit.

Moniko, co nos? Snad to už bolí méně. Musela to být pěkná pecka. Doufám, že nenastanou komplikace o kterých jsi psala.
A co mimi? Bude? Ty dvě čárky by se nekázaly jen tak pro nic za nic.

Ivčo, je mi moc líto, jaká máš trápení. Snad si to opravdu všechno"sedne" po přestěhování. Někdy si říkám, že by si ten tvůj chlap měl někdy přečíst deníček aby věděl jakou má prima manželku a bezvadnou mámu a jakého má bezvadného a šikovného syna. Ale asi radši ne, viď? Asi by ti vynadal co sem všechno píšeš. Ale už by měl otevřít oči!

Katko, nenech se zviklat, pokud zvládáš práci současně s péčí o Máťu, tak ho do jeslí ještě nedávej. MYslím, že by akorát nachytal nemoci. Ty sice jednou první rok ve školce nachytá ale bude už přeci jenom větší.

Budu končit, mějte se krásně a těhulinky dávejte na sebe pozor.

Ahojky Eva a Babu

Eff
Kecalka 291 příspěvků 07.09.04 09:50

Šulánku,
tak tak už máte období brzkého vstávání za sebou :-)))
U nás proběhlo v květnu a v červnu.
Teď Babu spí i do 7.30 hod. Neuvěřitelné. Já budu snad i přespalá :-))
Antibiotika určitě nezaberou po první dávce. Neboj, určitě to bude OK.
Pa Eva a Babu

bobik2
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 07.09.04 11:33

Ahojky,

tak já myslela kolik tady nebude komentářů a ono skoro nic.

Evi, tak konečně stres v práci trochu polevil? To je dobře.

A co Esterka, kdypak nám vylíčí své zážitky z dovolené, Už se moc těším.

Teda mě dneska šíleně bolí hlava a ještě nám tady pod okny dělaj šílenej randál, aůůůů, i přes zavřená okna je to děs běs. Tak jsem se posilnila Mikim, ňam:-)

pa a pište

Irena

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 07.09.04 12:08

Eviku,

to je fakt bajo to pozdejsi vstavani, jeeee, a verim, ze v zime se to jeste prodlouzi, kdyz bude tma dele, jenomze pak abych si narizovala budika, v 7.30h totiz opravdu uz musim ven z postele:-) A to spani je bajecne. Casem ji mozna jeste presunu do jeji postylky, i kdyz nevim, nevim, je mi s ni ve spolecne posteli tak prijemne:-)))
A co ty a obrsrazik? Neprisly by jste s Babu?

Papa

Sulanek a Niky

tama
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 07.09.04 12:26

Ahojda holciny,
verejne se hlasim o „baci baci“ od sefek za sve setrvale neprispivani :))) Ovsem je fakt, ze toho je porad tak hrozne moc - snazim se pred dovcou dodelat spoustu restu, musela jsem jet k babi natrit plot a tak…proste porad neco a casu malo :((

I ted v praci toho mam dost - musim dokoncit nejake veci pred odjezdem. Jeste jsem nic moc necetla, jen tak zbezne, ale urco se tady objevim odpoledne :))

Zatim pa pa,
Kristyna a Luka

letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 07.09.04 12:51

Evi,

u nás dělá králík MIC MIC a krocan HUDRY HUDRY. S veverkou neporadím, to nemám páru. Možná by mohla dělat HOP ze stromu na strom, ne?

Jana a Karolínka (chudáček byla tak unavená, že usnula bez oběda)

letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 07.09.04 12:53

Holky,

píšu jen krátce, nevím, kde mi hlava stojí. Představte si, že Kajka má reakci na tu šetrnou vakcínu. Místo na zadečku, kam dostala pigáro má nateklé a horké. Naštěstí vypadá, že jí to nevadí, teplotku nemá. Esterko, nejste v tom sami. A kde vůbec jste? Ozvi se, je tu bez Tebe smutno.

Jana a Karolínka

Eff
Kecalka 291 příspěvků 07.09.04 12:58

Jani, díky za tip. Jen nevím Hudry, hudry :-))) Vždyť já vlastně ani snad krocana nikdy neslyšela :-))
Díky:-)))
E a B

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 07.09.04 13:00

Bobik maly Kajka, posilame na zadecek pofoukanicko! Volala jsi doktorce co s tim? Asi by to chtelo chladit, ale nedovedu si predstavit obklad na zadecek takovemu raraskovi…

Jinak s tebou souhlasim, ze je bez Esterky smutno, vim ze nas obcas cte, nebot ji vidam prihlasenou, ale asi nejak nestiha … od patku uz vsak byl cas vydechnout, nebo ne? Ja nutne potrebuji info o Recku!!!:-))) A co sraziky, zucastnis se?

Papa

Sulanek a Niky

letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 07.09.04 13:00

Evi,

jestli mi nevěříš, zavolej, vystrčím telefon z okna a můžeš si to poslechnout. Sousedi mají 3.

Jana

Eff
Kecalka 291 příspěvků 07.09.04 13:04

Ahojky Jani,
neočkovali Kajku ještě na něco, nebo nedostala na lžičku? My jsme bohužel už „odborníci“ na reakce po očkování. I když po šetrné vakcíně to bylo OK. Jedině jak můžeš malé pomoci, je dávat na to chladivé obklady, což už stejně asi děláš. Ta reace by neměla být delší než 24 hodin.
Přeji co nejrychleji splasklý zadeček.
Pa Eva a Babu

Eff
Kecalka 291 příspěvků 07.09.04 13:06

Jani :-)))))))))))
Tak to jsi mě pobavila :-)))
Už ti věřím, jsi odborník na krocany!!!
Tak my budem ode dneška dělat HUDRY,HUDRY!
E a B

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.09.04 13:08

Ahoj holky,
břišní tance jsou úúúúžasné, né že bychom včera tančili, na to jěště zdaleka nemám, ale učili jsme se základní pohyby a kroky, skvěle jsem se protáhla a zrelaxovala. Takže jsem se závazně přihlásila, je to kurz na 20 hodin, na konci bude vystoupení pro rodinu a známé…
Ani se neptejte na cenu, doma se sní taky raději nechlubím…
Dneska měl Ada změnu uspávání, Kabáti zůstali, ale místo obvyklého hopsání jsem trénovala osmičky pánví:-)) Vůbec mu to nevadilo, usnul hned na konci první písně.

U nás dělá veverka hopbác, jednou jsme v lese viděli veverku jak spadla ze stromu a od té doby když vidí Ada veverku tak volá hobá. Králíci dělají mic mic stejně jako u jany:-))
Jani, doufám že Karolínka bude v pohodě, auaua zadeček umí pěkně bolet, zkus ji na něj dát obklad z chlazeného tvarohu, ten nám pomáhal. Posíláme pofoukání.
Zatím ahoj
Lola+Ada

Eff
Kecalka 291 příspěvků 07.09.04 13:17

Lolo, to jsi fakt dobrá, přihlásit se na břišní tance. Ale ono to asi někdy chce totální odreagování od našich drobečků. Nezapomeň nám poreferovat, jak pokračuješ.
Teď jsem někde četla, že Anife Vyskočilová vydala instruktážní videokazetu pro začátečníky břišních tanců.
Zatím Pa Eva a Babu

letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 07.09.04 13:22

Doopravdy to byla pouze ta čtyřkombinace. Asi jí to nějak nesedlo. Chladivé obklady zatím nedávám, nevím, jak bych ji k tomu přiměla. Jí to ale asi nevadí, ráno si hrála, pak zalévala na zahrádce, jen byla trošku protivná. Naštěstí jedeme odpoledne k našim, tak na ní nebudu sama. Večer musím k očákovi, rozblila jsem si brýle, sklo by udělali jenom jedno, ale brýle by potřebovali na týden a to já nemůžu. Tak abych ušetřila za druhé sklo, budu mít nové brýle. :-)))))))))) Stejně se mi ty straré už přestávají líbit.

Papa

Jana a Karolínka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »