Svatba po anglicku

O životě

25.5. to bude rok, co jsem si vzala svého může, Angličana. Již přípravy byly náročné, on potřeboval rodný list a rozvodový papír přeložený s apostilou, dále jsme museli na matriku v Anglii oznámit náš účel svatby, který tam visel 3 týdny veřejně a až teprve pak nám poslali potřebný doklad, že je můj nastávající volný ke sňatku se mnou. Tento certifikát jsme museli opět nechat soudně přeložit a apostilovat.

Rok po svatbe

Dále jsem potřebovala zajít na matriku v mém rodném městě, kde mi nejdřív řekli, že musím zaplatit 500 Kč, ale pak mi další matrikářka řekla, že mi stačí jen občanský průkaz a rodný list.

S tím jsme šli na matriku v místě svatby, kde jsem musela vyplnit papír, že žádám o výjimku, s přechýlením příjmení bez -ová a doplnit údaje o manželových rodičích, neboť na jeho anglickém rodném listu takové údaje nejsou. Dále jsme museli sehnat a zaplatit překladatelku obřadu.

Svatba byla na jiném místě než úředním, tudíž další poplatek, a pak ještě za sobotu, neboť není dnem úředním. Týden před svatbou jsme změnili místo hostiny, z důvody neshody a neochoty původního pana majitele. Dále mi odřekla kapela a já na poslední chvíli hledala, kdo mi tam vůbec zazpívá a zahraje. CD s hudbou k obřadu jsme nahráli den před svatbou.

Angličtí hosté, rodiče a manželovy děti dorazili s velkým zpožděním. Jako na potvoru v Londýně hořelo letadlo a víceméně všechny lety byly zrušeny. Skoro všichni dorazili, ale bohužel bez zavazadel, takže ještě po cestě z letiště, a ráno v den svatby ráno udělali nájezd na místní obchody a půjčovnu šatů, aby měli vůbec co na sebe.

Květiny mi dovezly trochu jiné, než jsem si přála, a dort byl jen taková nijaká napodobenina toho, co jsem si vybrala v cukrárně. Už ráno se mi chtělo brečet vztekem. A to jsem ještě nevěděla, co mě čeká!

Manžel, který skoro celý den nic nejedl, se mi den před svatbou opil a někde v tom procesu vymetání baru ztratil peněženku i s dokladama. Druhý den měl panický záchva. A přitom všem se svědkem zapomněli, že měli po cestě na obřad vyzvednout pár lidí, kteří trpělivě čekali a čekali.

Svatba byla odložena skoro o hodinu a jsem asi jediná nevěsta, která čekala na ženicha. Přípitek jsme po obřadu nedostali, neboť paní oddávající usoudila, že ženich měl dost a bála se o skleničky.

Zbytek dne byl podobně chaotický. Manžel se v polovině hostiny ztratil z dohledu, marně jsme ho hledali v domnění, že je mu třeba někde špatně. Ale kdepak, byl na policejní stanici. Našla se jeho peněženka a oni mu zavolali, ať přijde sepsat protokol a vyzvednout si ji. Samozřejmě že on ani svědek řídit nemohli, takže si zavolali známé, aby je tam odvezli.

Další kamarád měl za úkol mě hlídat, abych na jeho zmizení hned tak nepřišla. Ale to mu moc nevyšlo. Skoro ve stejnou dobu, kdy odjeli se na místo přiřítila sanitka a skoro všichni si mysleli, že můj manžel zkolaboval. Já do té doby ani netušila, co se děje, a dožadovala se vysvětlení na kamarádovi, který se dušoval, že se nic hrozného nestalo a že mi to manžel později sám vysvětlí. Já měla na toho svýho děsný vztek, ale opravdu jsme nechápala, co se vlastně děje.

Celý den jsem obcházela hosty a starala se, ať mají co jíst a pít, překládala, objednávala taxi a vůbec se o všechno starala, neboť moje svědkyně měla jiné starosti - že balila manželového svědka a neměla na nic jiného čas.

Můj make-up se roztékal, šaty z půjčovny se rozthly a já se nemohla dočkat, až půjdu spát.

Těsně před obřadem se mě mamka zeptala „Jsi si jistá, že si ho chceš vzít?“ A já z trucu řekla, že si ho vezmu už jen proto, že nás to stalo tolik peněz a chci ho vidět, jak trpí, s tou jeho kocovinou. :mrgreen:

Po svatbě to ještě všechno neskončilo. V pondělí jsme si jeli vyzvednout Oddací list a teprve tam nám paní matrikářka řekla, že s tím pak musíme do Prahy na Ministerstvo vnitra, nechat si to potvrdit.

Tam jsme byli v úterý, ale to nebylo všechno. S jedním razítkem nás pak ještě poslali na Hrad, pro Apostilu, bez které by to bylo neplatné. Ale tam jsou jen ve středu, tudíž jsme si výlet do Prahy zopakovali. Nechat si to soudně přeložit do angličtiny už je vlastně brnkačka. :-D

Uběhl již skoro rok a já jsem v 6. měsíci těhotenství. :-) V srpnu k nám do bláznivé rodiny přibyde nový človíček a my už se nemůžeme dočkat! Manžel se v den svatby naučil nové české slovo - PROMIŇ, miláčku!

Hodnotilo 37 lidí. Score 3.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Lithien
Závislačka 4396 příspěvků 08.05.14 05:13

Moc krasny denicek! Prvni svatbu jsem mela podobne chaotickou a to v cechach a s cechem! :) Hlavne ze vse dobre dopadlo a cekate krasny prirustek do rodiny! Preju at je detatko zdrave a ma se cile k svetu :hug: :kytka:

 
mlsalkaM
Kelišová 6080 příspěvků 08.05.14 06:13

Dobře, že máš nadhled. Ať se vám daří! :kytka:

 
svycarka
Kelišová 6881 příspěvků 08.05.14 07:54

Jako ok, ale ozraly zenich a uz hleda klicky aby jsi se nedozvedela, ze si jel pro penezenku :nevim: ale tak hlavne, ze ty jsi stastne :kytka:

 
ChZuzka
Ukecaná baba ;) 1485 příspěvků 08.05.14 08:16

Ten konec je tak pěkný :srdce: :hug:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26673 příspěvků 08.05.14 08:35

Teeda tak to jsi si uzila, no at vam vse klape a asi jo, kdyz cekate rodinu.Vse nejlepsi do budoucna :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :srdce:

 
Proužek
Kecalka 259 příspěvků 08.05.14 08:43

Jehéééé :D ta poslední věta je úžasná :D… můj chlap je Čech jak poleno a horko těžko si na ta slovíčka vzpomene :D

 
maminazplzne
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 08.05.14 08:48

Při větě Manžel byl na policejní stanici… jsem tak nějak čekala jiný důvod, než že našli jeho doklady :lol: :lol: no, ještě že tak! To je jak z formanovských filmů, super deníček :potlesk: a do života přeju hodně hodně štěstí

 
MummyPav
Ukecaná baba ;) 1926 příspěvků 08.05.14 09:39

Manzel normalne nepije, takze tech jeho par panaku ho sebralo hlavne z duvodu nervu, kdy nevedel jak mi vysvetlit, ze ztratil penezenku s kartama na zaplaceni svatby :-D Klepal se vicemene strachy, ikdyz kocovinu mel asi taky. Jsme ted na tyden v Cechach a zrovna vcera nam jeho svedek oznamil, ze ma jeste porad ulozeny zapis z policejni stanice v den svatby a ze nam to da za ramecek a venuje jako darek k vyroci :lol: :lol:
Jinak se omlouvam za chyby a preklepy, pisu bez diakritiky a eMimino mi to upravili. Coz je super protoze normalne takove denicky ani nezverejnuji :kytka:

 
janička_opička
Ukecaná baba ;) 2432 příspěvků 08.05.14 10:23

:mrgreen: ja si myslim, ze mate aspon na co vzpominat :lol: super denicek :pankac:

 
zolycka
Kelišová 6726 příspěvků 08.05.14 11:26

Tak tohle by stálo za to natočit jako film :)) :kytka: :kytka: :kytka: :)

 
mexxx
Ukecaná baba ;) 1336 příspěvků 08.05.14 11:29

Pěkný deníček, pobavilo mě to.. aspoň máte na co vzpomínat :)

 
hankamisa
Kelišová 7305 příspěvků 08.05.14 16:39

Jako bych četla svoji svatbu. jen s čechem a v čechách. :( chtěla jsem krásnou malou pohádkovou svatbu na zámku a v klidu. a jak to dopadlo? místo zámku jen radnice, ten co nás oddával tak koktal, místo 6 lidí na svatbě 20 na hostině 80, místo svatební hostiny nám udělali jen takovou na posezení, manžel v podroušeném stavu odpadl už v 22h, svatební dort se nepovedl, fotky nic moc, do restaurace unosu jsme se nedostali kvuli uzavírce silnice, jediné co nám vyšlo bylo počasí-po 2 měsících první sobota kdy svítilo sluníčko. za měsíc spolu budem 13 let jako manželé a 25.5. mám narozeniny. :)

Příspěvek upraven 08.05.14 v 16:40

 
Blešík
Extra třída :D 12092 příspěvků 1 inzerát 08.05.14 18:03

:mrgreen: když se daří tak se daří. Vtipný počteníčko :pankac:

 
Uživatel je onlinebrumdinka
Generální žvanilka 23450 příspěvků 08.05.14 18:47

:mrgreen: super…aspoň máte na co vzpomínat :lol:

 
Ivulee14
Ukecaná baba ;) 1393 příspěvků 08.05.14 21:22

Tak to je něco :potlesk:. Krásný deníček a na svůj den D asi jen tak nezapomenete. Trochu mi to připomnělo naší svatbu, byla to taky jedna katastrofa za druhou, ale asi né takového kalibru. Hlavně, že všechno dobře dopadlo :palec:.

 
saskula
Stálice 67 příspěvků 09.05.14 10:24

Moc krásný deníček, byly to nervy od začátku do konce, hlavně že všechno dobře dopadlo. :srdce: Až bude mimčo na světě, písni další deníček :)

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26171 příspěvků 11.05.14 09:48

No ty vade mě by vezli… :mrgreen: Asi bych si sedla někde na požární hydrant, podpálila si cigáro a na všechno se vykvajzla a jela domu :mrgreen:

Ale chápu, že když má člověk za sebou to martirium tak se jen tak nevzdá… :pankac: Nicméně teda jak jsi to v deničku hezky sesumírovala tak to zní dost náročně 8o :roll: :mrgreen:

 
petromilam
Zasloužilá kecalka 815 příspěvků 12.05.14 15:43

Téda to je mazec. Užila jsis.Ale hlavne ze jste stastny. Netusila jsem co vsechno se musi obehat, aby jsis. mohla vzit cizince. :mrgreen:

 
M876116
Ukecaná baba ;) 1434 příspěvků 14.05.14 10:01

Já sand ani nechci veřit tomu, že se to fakt taklhe sehrál :lol: Výborný! Máte s manželem rozhodně na co vzpomínat :pankac:

 
Clarietka
Stálice 89 příspěvků 22.05.14 12:07

Gratuluji a zasmála jsem se u čtení

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama