Syn vzteklín a matka hysterka

Rodičovství

O dcerce Terezce jsem jeden deníček už napsala, a tak si říkám, že bych měla něco napsat i o prvorozeném synkovi. Musím se přiznat, že právě popíjím druhý hrníček svařáku píše se mi tedy o něco lépe. :)

"Tady jsem ještě býval učiněný andělíček..."
1 komentář

"I tady jsem k zulíbání :-)!"

"Jak rostu, lumpárny mi koukají z očí..."

Stinná stránka Jindříškovy povahy - aneb naše veranda po Jindříškově...

"Terezku mám rád, akorát jí občas něco beru - a teď už i ona mně..."

Letos v únoru už náš Jindříšek oslavil 4 roky - krásné, ale i hektické 4 roky.

Jako miminko byl úžasný. Jak už to tak bývá, jako pyšná matka myslím, že byl (a stále je) dokonce překrásný. :-) S chováním už je na tom hůře. :-(

Copak když byl miminko - to ještě šlo. Spíš bych řekla, že do roku věku byl moc hodný. Jeho první vtekací pokusy byly spíš úsměvné, pak však začalo být o něco hůř a začala se projevovat jeho tvrdohlavá povaha. Doufám, že ne špatná výchova… :-)

Já osobně jsem měla docela přísnou mamku, tak se spíš snažím být k těm svým dvěma broučkům o něco benevolentnější, ale někdy je to fakt těžký. Nejprve se snažím vše řešit domluvou, kolikrát i prosbami, ale náš Jindra je těžký oříšek. I když bylo mnohem hůř, opravdu bych řekla, že od čtvrtých narozenin je mnohem hodnější. Že by tedy opravdu sláblo „období vzdoru“?

A tak má, dříve flegmatická, povaha, získala za ty 4 roky povážlivé trhliny. Za poslední 3 roky jsem zažila nespočet synkových vzteklých záchvatů. Ačkoliv dokáže být velice hodný a šikovný, jsou okamžiky, kdy bych ho nejradši „přetrhla“.

Třeba už jako roční prcek se dokázal, pro nás bezdůvodně, v noci rozvzteklit tak, že se rozběhl hlavou proti topení a kdybychom ho včas nezachytili, nejspíš by to skončilo škaredým zraněním.

S přibývajícími měsící své vztekání zdokonalil. Ačkoliv mně se zdálo, že kvůli nějaké nepodstatné maličkosti nebo když jsem mu nedejbože něco nedovolila, snažil se naštvat mě co nejvíc… nejenom tím, že například třískal (občas ještě tříská) do skleněné výplně dveří. Rozhazuje vše kolem. Navíc ještě dříve štípal, kousal, tudíž já jsem byla plná modřin. Což už mi ani nepřišlo divný, ale když jsme například byli na dovolené, kde v ceně pobytu byly i masáže, masér se velice podivoval, kde jsem přišla k těm parádním modřinám. Nejspíš se obával, že jsem obětí domacího násilí a asi by ho překvapilo, kdybych mu řekla, že to mám od svého tříletého synka. ;)

Nemyslete si, že v takovýchto chvílích nějaká domluva pomohla. Samozřejmě plácání na zadek proběhlo, ale většinou bez valného úspěchu. Když jsem ho na chvíli zkusila zavřít do místnosti (vím, zní to hrozně, ale kdo nezažil, nepochopí), opět věděl, čím mě, pořádkumilovnou mámu, nejvíc naštve… Začal například plivat na dveře, to jsem pak ryhle otvírala. :-)

Nejlepší metodou na jeho vztekání se asi osvědčila studená sprcha. Nikdy by mě sice nenapadlo, že budu své dítě trápit pod studenou sprchou, ale z té většinou vyšel jako učiněný andělíček.

A takovéto krizové situace byly dříve ob den.

Kolikrát jsem záviděla svým kamarádkám, že jejich děti se sice vztekají, ale takovým tím legračním způsobem. Kolikrát jsem měla po Jindříškových scénách zkažený celý den. Měla jsem hrůzu z toho, že až se narodí dcerka, bude jeho chování ještě horší, ale kupodivu to vzal dost statečně.

Teď si asi říkáte, že to máme doma pěknýho sígra. Ale toho jsem vlastně ani nechtěla docílit, protože našeho tvrdohlavého Jindru ze srdce miluju a jsem šťastná, že ho máme. A jak už jsem naznačila, zdá se, že to nejhorší vztekací období je snad prozatím za námi. Teď už mu hrozí studená sprcha maximálně jednou za měsíc. :-)

Snažíme se, aby svou aktivitu věnoval i něčemu jinému. Od podzimu jezdí na tréninky malých hokejistů a já se musím držet, abych z něho neudělala rozmazlence. Například když vidím, jak ho nějaký starší syčák (jeho maminka promine :-)) bezdůvodně dvakrát bouchne do helmy, radši se pevně chytnu mantinelu, než abych vlítla na led a dotyčnému pěkně od plic vynadala.

Ne vždy je rodičovství pouze procházka růžovým sadem, ale myslím, že všichni, kdo něco podobného zažili a zažívají, se stejně shodneme na tom, že jsme šťastní, že ta naše kvítka máme a nevyměnili bychom je za nic na světě. :-)

Hodnotilo 15 lidí. Score 3.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Caramelkaa  19.03.15 08:29

Moc hezky napsaný deníček :palec:
Vůbec bych, ale neřekla, že jste máma hysterka :nevim: a syn z toho vyroste, to se nebojte!
Líbí se mi, že chodí na hokej, aspoň zužitkuje svoji přebytečnou energii :potlesk:
Držím palce, ať už je to jen a jen lepší a snad pubertu bude mít Jindříšek klidnější! :hug:

Příspěvek upraven 19.03.15 v 08:31

 
pajinka256
Kecalka 135 příspěvků 19.03.15 08:51

Znám jednoho na kterého platila jen studená sprcha a jeho maminka je ten nejúžasnější člověk na světě. Kdyby jí to neporadil doktor, tak by mu to nedělala, ale někdy to asi jinak nejde. Ať Vám dělá syn už jen radost :kytka:

 
kpiskacova  19.03.15 09:01

Jako kdybyste psala o mém bráchovi :D ale teď je mu 25 a už z toho vyrostl :D ale na něj tehdy neplatila ani ta ledová sprcha :D ten hokej je skvělej :)

 
hanyny
Ukecaná baba ;) 1288 příspěvků 19.03.15 11:27

Já jsem měla syna taky divokého, možná ne až tak, ale u takového dítěte to „plácnutí“ opravdu nezabírá (u mých dvou dcer zabíralo i takové jen lehoučké plácnutí). U takového dítka to musí být opravdu pořádně po zadku a věřte, že to zabere na stopro. Nebo když mě bouchnul nebo kousnul, tak dostal hned zpátky po ruce, ale tak, aby ho to trošku zabolelo. Moc rychle pochopil, že toto už bylo přes čáru. Nejsem zastánce fyzického bití, ale na každé dítko platí jiný metr a na ty zlobivější většinou tvrdší metr. :lol:

Příspěvek upraven 19.03.15 v 11:27

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 19.03.15 16:31

Starší kluk se taky párkrát vzteknul, Mudr. poradila proutek nebo sprchu…proutek, je na mě moc, tak jsem ho čapla před tím samozřejmě několikrát varovala…vrazila oblečenýho do vany, pod vlažnou vodu :jazyk:, příště stačilo staršímu říct..ty potřebuješ schaldit žáhu? A byl krotkej. Ale mladší kluk :cert: :cert: :cert: na toho to neplatí, neplatilo a platit nebude! Dnes je mu 5 pryč, umí se stále kousnout,, ale už né tak moc jako v těch 3 letech. Dá se mu vysvětlit. Kolikrát se vztekal, pro mě kvůli ničemu…třeba máma jde na Wc, jdu taky prosím né, jdu sama lehačka, kopal okolo sebe řev na celé kolo, k neutišení,, řev ze setrvačnosti…už ani nevím pro co ječím a tak jsem ho většinou chytla do náručí pochovat a on lidi dobrý vysílením usnul!!! :cert:Mudr. 8 ataku vzteku za den je normálních :kytka:, manžel jen s úsměvem dodal, ale to má mladas kolikrát za dopoledne…bylo to k nepřežití, ale jak to přišlo, samo to odešlo! Jen trpělivost, držet se svých zásad a hlavně klid. Dnes je mu 5 pryč a je to pohodový kluk, musím přiznat, že na veřejnosti mi tohle nedělali ani jeden, ale doma jim to šlo, hlavně tomu mladšímu. A nemyslete, já když jsem jako bezdětná někde viděla vyvádět dítě…říkala jsem já bych ti dala, já bych ti ukázala…dnes jako maminka od dvou kluků ve věku 8 a 5 pryč jen soucitně konstatuji, že to kolikrát není jednoduchý, člověk míní, život mění…A tak hluboký nádech, tabulku čokolády…co nás nezabije to nás posílí, co by jsme si bez nich počali!!! :srdce:

 
katabur
Kecalka 141 příspěvků 17 inzerátů 19.03.15 19:38

Děkuji všem za milou podporu :kytka: - nehledě na to, že vždy člověka „potěší“, když zjistí, že i jinde to může být podobné :D kor když i dnes studená sprcha proběhla - tentokrát v podání manžela :?
@jan1610 jo, přesně, taky jsem si kolikrát před pár lety říkala, že někdo má fracka nevychovanýho…, teď se obávám, že si to občas myslí ostatní o nás…

 
zizalka20
Kecalka 348 příspěvků 20.03.15 00:27

Já jsem o našem Honzikovi ještě denicek nepsala akorad o porodu musím říct že vám rozumím náš má je přesně ale na chlup stejný :) zazilibjsem troskami hlavou o postylku prostě nesmysly které byli opravdu už na pováženou jestli je vše ok :/ k tému se nam přidala hiperaktivita takže máme doma živo honzikovi budou v sobotu dva roky někdy mám pocit že já na něj nikdy mít nebudu strčí mě do kapsy už teď co bude až bude vecsi to je moje hrůza vás denicek mi nějak vstepil naději ze by se to mohlo právě věkem zklidnit taky ho chceme dát na zápas ale v treningu box a obrana :) prej dítě když se začne věnovat sportu nebo něčemu co mu dá smysl a zábavu tak to začne nabírat jiný směr já jsem teď v osmém měsíci tt a je to zahul hlídat takovou vzteklinu :) ale jako píšete vy miluju ho a za nic na světě bych nevimenila mám také obavy až se nám narodí druhý syn jaký to bude protože honza je spíš hodně zarlivej co se tice manžela :) tak uvidíme přeji vám hodně štěstí a trpělivosti protože vím že ty je potreba nejvíce a taky je pravda že někdy si říkám co dělali ty maminky které posadili dítě k hráčkám a nevěděli o něm celý den tohle já asi nikdy nezaziluju ale zase na druhou stranu vím že tady je a že mě potřebuje!!! A na zadek??? Tak to ve dvech letech dostal taky dost ale spíš taky můj názor ze sprcha celkem zabírá :) a určitě si nemyslím že jste hysterka to opravdu ne bohužel máme tvrdohlave zatate děti :cert:

 
svycarka
Kelišová 6879 příspěvků 20.03.15 09:45

Kdysi bych rekla, ze sprcha je absolutne „no go“..dneska, jakozto matka vzteklouna bych ho rachala dennne :mrgreen: U nas teda jeste nastesti staci vyslovit varecha, prestoze ji jeste nedostal :mrgreen: Uzivam si ted jeho klidnejsiho obdobi a zase mam Doma „Meho andelicka“
Pevne nervy matky :mavam:

 
kaackaaa
Ukecaná baba ;) 2261 příspěvků 20.03.15 21:49

Brácha dělal to samé. O to topení si nakonec hlavu rozbil a sklem ve dveřích taky proletěl…Potom ho to trošku přešlo. Dnes je mu 25 a vyrostl z toho :D

Taky mám doma dva divočáky a malá je k tomu tvrdohlavá a dává to jasně najevo. U nás naštěstí stačí pohrozit klečením a začnou fungovat oba dva. Na vařečku a sprchu jsem rezignovala. Vařechu mi ti dva v nestřežené chvíli zlomili a sprchu milují, takže ta je pro ně za odměnu :mrgreen: Ani studená jim nevadí :cert:

 
brumdinka
Generální žvanilka 23448 příspěvků 27.03.15 12:47

:mrgreen: to je jak u nás doma…

jinak neboj, ty děti z toho fakt vyrostou :kytka:

 
karlle
Kelišová 6220 příspěvků 28.03.15 20:42

Nebojte nejste v tom sama, mám takovou dračici doma. Ve školce z ní rostou :oops: doma to jakžtakž jde, ale nejhorší je když má publikum :zed: Sprchu jsme zatím nezkoušeli pořád jen domlouváme když nepomůže tak trest nakonec to skončí na zadek 8) a prd platný :roll:

 
katabur
Kecalka 141 příspěvků 17 inzerátů 29.03.15 19:52

No, nevím, jestli jsem ho na konci nepřechválila :roll:, už zase jsou scény častější - např. v týdnu se vztekal na ulici tak, že dělal skoro striptýz = zahodil čepici, bundu, boty a ťapkal si to domů v ponožkách :nevim: důvod - po desítkách domluv zabavené odrážedlo, na kterém by se v ten den nejspíš přizabil…

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama