Synkova diagnóza mě naučila žít zdravě

O životě

Jsem velice ráda za to, co jsem prožili, protože jsme se poučili. Ale prožít bych to už nikdy nechtěla. Máme dvouletého synka, kterému se od 7. měsíce začaly projevovat příznaky atopického ekzému.

infekce

V 9 měsících jsem dostala od našeho dětského pediatra recept na mast, která obsahovala kortikoidy. Já jako matka, která má chránit své dítě před vším, jsem byla v šoku. To, že má atopický ekzém, jsme dávali za vinu genům, protože jsem ho jako dítě měla také a dodnes se mi objevuje. Po roce syn prodělal první astmatický záchvat a dostal Ventolin a další léky, které jsem mu po přečtení charakteristiky dávala jen v nejhorších situacích. Třikrát jsme byli na pohotovosti a z toho byl jednou hospitalizován, propuštěn byl po 4. dni pozorování.

Po roce a půl jsme to začali řešit jinak, než pouze s naším pediatrem, který nám při každé návštěvě psal jinou mast a k tomu nám neustále opakoval, abychom má se nebáli používat kortikoidy. Používala jsem je velice málo, skoro by se to dalo spočítat na jedné ruce. Na doporučení jsme jeli do fakultní nemocnice v Brně. Tam je dětské kožní oddělení s lůžkovou částí, které v nás vzbouzelo důvěru k tomu, že se opravdu problému věnují. Jeli jsme tam v době, kdy měl ekzém po celé části těla (i v obličeji). Takhle rozšířené to ještě neměl. Bylo léto, cesta trvala 3 hodiny, škrábal se a byl to pro nás stres. Dokázal se rozškrábat do krve.

V Brně nám vše vysvětlili, něco jsme už věděli a některé informace pro nás byly nové. Dostali jsme v lékárně coverflexy od Hartmanu (návleky na ruce, nohy), aby si to v noci a ve dne nerozškrábal, a rady, jak je požívat. Ze začátku to bylo přínosné, ale pak přišel malý na to, jak je sundat, v noci jsem mu je několikrát nandávala. Dostali jsme k nim v lékárně pudr a krém. Bylo nám vysvětleno, že mají vlastní přírodní receptury bez chemie, a proto jejich krémy vydrží maximálně měsíc a musí se udržovat v lednici, což pro nás znamenalo udělat si každý měsíc výlet z Písku do Brna. V žádné jiné lékárně nám to nenamíchají. Byla jsem nadšená z přírodních mastiček, ale pak bohužel lékařka dodala, že k tomu máme mazat i Locoidem (mast s kortikoidy).

Asi po třech týdnech se to synkovi zlepšilo, jeli jsme ještě třikrát do Brna, ale pak se problém opět vrátil a kůže si zřejmě zvykla a absolutně nereagovala, žádné zlepšení. Byla jsem ochotná ho mazat i desetkrát denně, ale nemělo to efekt. Pak jsme měli neustále opakované infekce a antibiotické masti.

Na jaře dostal plané neštovice. Byl to pro nás problém, protože neštovice by se měly vysušovat a atopický ekzém by se zároveň vysušovat neměl. V začínajícím průběhu ekzém úplně ustoupil. Malý měl těžký průběh neštovic, horečku 40 a 41 stupňů, která klesla až po 5 dnech. Osypaný byl velkými pupeny. Při vylupování se ekzém opět objevil a od té doby to bylo velmi špatné. Nespali jsme tři měsíce v kuse. Byli jsme vyčerpaní, v noci jsme drželi synkovi ručičky a nožičky, aby se neškrábal a netřel si je o sebe. Zašívala jsem i rukávy na pyžamu. Ale přesto jsme se probouzeli v zakrvácených peřinách.

Vyzkoušeli jsme i homeopatika. Bohužel to skončilo opět s infekcí. A vyvrcholilo to letošním létem. V červnu jsme jeli do Itálie. Předpokládala jsem, že nám to pomůže, minulý rok mu moře pomohlo. Letos jsem přijela z dovolené s brekem a syn měl těžkou infekci, dostal dvoje antibiotika a k tomu antibiotickou mast a Herpesin, tablety a mast. Na doporučení lékařů jsme měli zůstat v nemocnici, ale já jsem věděla, že to prostředí nepřinese nic dobrého synkovi a ani mě. A raději jsme zůstali doma s tím, že se budeme u lékaře každý den hlásit. Horečka pomalu ustupovala, kůže se lepšila. Ustoupilo to do našeho standardu, kdy ekzém byl…

Kupovala jsme v lékárně ty nejdražší krémy určené pro atopiky. Za měsíc jsem nechala v lékárně přes 6 000,– Kč a opět žádný efekt. Asi 3 týdny po poslední infekci se synek začal škrábat na neobvyklých místech, na zápěstí. Jeho kůže byla unavená a oslabená z neustálých infekcí a antibiotik. Rychle se mu strhla a dělaly se mu kruhové mokvavé fleky, které se velmi rychle rozšiřovaly. Měl je za krkem, na kolenou, nártech, takže ani neobul botičky, obrovské mokvavé fleky měl v podpaží, na hrudníku. Fleky se neustále zvětšovaly, i přes to, že jsem je mazala tekutým pudrem s dezinfekcí. Opět měl antibiotika. I ze vzduchu chytil do otevřených ran plíseň.

Já jsem už každou noc brečela do polštáře. Chlap byl v práci a já jsem byla na všechno sama. A když přijel domů a chtěl se doma vyspat a mít rodinnou pohodu, tak ta prostě nebyla, protože jsme nespali a byli nervózní z toho, jak tomu neumíme zabránit. V této chvíli jsme už zapojovali všechny známé a byli jsme ve fázi, kdy jsme si sami uvědomovali, že lékaři nám nepomůžou, pouze nám řešili aktuální problém bez ohledu na to, kolik měl malý už antibiotik a dalších léků. Partnerův kolega z práce nám dal kontakt na léčitele, kterému jsme poslali emailem fotografie a následně jsme si domluvili schůzku. I přes můj veškerý odpor k víře, jsem na schůzku přistoupila. Já naprostý ateista, realista a materialista.

Díky panu léčiteli, jeho předepsaným bylinkám a přísné dietě, kterou držíme již 5 měsíců, je náš syn zdravý. 5 měsíců neměl žádné příznaky nebo sklony k ekzému, žijeme normální život, který není omezený, a v noci všichni klidně spíme. Návštěva u pana léčitele mě naučila žít a stravovat se zdravěji. Nikdy bych neřekla, že běžně dostupné potraviny v supermarketech nám můžou tak moc škodit. Naučila jsem se něco málo o ekologickém zemědělství a dnes již vím, že to není marketingový tah. Máme doma pouze kvalitní potraviny, které stojí o něco víc, než klasické běžně dostupné v supermarketech. Ale pořád to je méně, než léky a drahé mastičky, které nám nepomáhaly.

Dnes již vím, že u druhého dítěte budeme postupovat úplně jinak.

Hodnotilo 41 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Caroline81
Ukecaná baba ;) 1410 příspěvků 11.02.12 00:27

Chudáček malinkej. To jste si vytrpěli. Super, že léčitel pomohl. Člověk by neřekl jak moc je ta strava důležitá. Ať už je jenom dobře. :hug:

 
xangel87
Kelišová 6555 příspěvků 11.02.12 01:11

Začátek mi připomněl, jak jsem nedávno, asi v synově půlroce, každý den brečela nad miminkem pokrytým ekzémem a nevěděla, jak mu pomoct.Mimochodem Locoid dostal už snad ve 3 měsících.pak to díkybohu přešlo, teď se sem tam objeví suchá ložiska.
To co měl váš syn je hrůza, šílené.Moc dobře si pamatuju, jak jsem jako malá přicapkala k mámě v krvavých ponožkách, děs.
Moc moc vám přeju, ať se ten zmetek ekzém už neobjeví a kluk si odpočine od antibiotik…jestli tě to uklidní, jako malá jsem měla taky děsivý ekzém a pak se sám ztratil, „usnul“ a to na 20 let, tedy až do porodu ;)

 
slonikova
Ukecaná baba ;) 1816 příspěvků 11.02.12 08:34

ahoj,chudáček malej,vím,jak to je těžký,synovec si tím prošel taky a pomohl mu taky až léčitel,dnes je mu 13 a občas se mu ekzem udělá,ale není to nic hroznýho,za pár dní to zmizí.Taky jsem nevěřila,že by mu to mohlo pomoct,ale opravdu,léčitel pomohl.Tak vám moc přeji,at už se to nikdy neobjeví a at jste všichni moc zdraví,štastní,vys­pinkaní a spokojení :hug: :hug: :hug:

 
jesenka33
Závislačka 3928 příspěvků 11.02.12 08:42

Ahoj…kdysi mi někdo řekl že na atopický ekzém jsou dobré otruby-slupky z obilí…že se v tom má děcko vykoupat…nevím jestli je to pověra,třeba to někomu zabere.....Držím malému palečky aby se to nevrátilo!!

 
Petttruše
Extra třída :D 10026 příspěvků 11.02.12 08:52

Držím moc palce, aby se to malému už v takové formě nikdy nevrátilo :hug: :hug: :hug: Někdy člověku pomůže opravdu to, v co by v životě nevěřil, ale dožene ho k tomu zoufalství. Držím palečky a pevně věřím, že to nehorší máte za sebou :hug: :hug: :hug: :hug: hodně štěstí malému broučkovi i statečné ammince :andel:

 
Ajla
Echt Kelišová 8384 příspěvků 11.02.12 08:53

ahojky chudacek malej ja tvuj denicek obrecela, protoze neni nic horsiho nez nemocne dite. Clovek pak vidi jaky malicherny starosti vlastne ma a dekuju bohu ze je nas malej zdravej (tuk tuk tuk).
Drzim palce at uz s to malymu nikdy nevrati a je jen a jen zdravy. :hug:

 
kozimura
Ukecaná baba ;) 1964 příspěvků 11.02.12 09:08

Bobišek! Já toto prožívala jako dítě - byla jsem atopik. Tenkrát nebyli alergologové a ti co byli, pořádně nic nevěděli a bylo jich málo, čekalo se v narvaných čekárnách celé dny, masti byly jen kortikoidní (doteď mám po celém těle pigmentové fleky), doktoři k alergologům skoro ani neposílali. Moje doktorka se mě tenkrát nejdřív pokoušela léčit sama, pak mě poslala na kožní a všude mi psali jen masti, které mi to zhoršovaly, škrábala jsem se i přesto, že se mi mamča snažila svazovat ručičky obvazy… :-( Takže vím, co si malý prožívá. Pro mě to skončilo pro změnu příchodem nového alergologa, který je své práci oddaný a dělá vše proto, aby pomohl, dnes k němu chodím i se svýma holčičkama - je i vynikající imunolog. Bohužel i u mě přešel atopický ekzém v astma :-( Jak nám bylo řečeno, je to proto, že byl pozdě léčen právě ten atopický ekzém.

Je to šílené, kam až může atopický ekzém zajít a přejeme, ať už se nevrátí, ať bylinky i zdravé jídlo pomůže už na pořád. :hug:

 
skate.em
Povídálka 40 příspěvků 11.02.12 09:36

Naprosto chápu čím procházíš, já sem teda spíš v kůži malého, protože celý život trpím těžkým atopickým ekzémem, tak kdyby sis chtěla někdy pokecat, dej vědět :mavam:

 
Dorka_X
Zasloužilá kecalka 746 příspěvků 11.02.12 09:42

Kdo nezažil, ten si tu hrůzu ani neumí představit.. Přeju, ať se ekzém už neobjeví a jste šťastní :kytka:

 
nelaa
Kecalka 456 příspěvků 11.02.12 10:11

Někdy si říkám jak je život nespravedlivý. Takhle trestat malé děti, co komu provedli ?! :,(
Přejeme bobečkovi už jen samou spokojenost a štěstí :mavam:

 
kkkristynka
Ukecaná baba ;) 1313 příspěvků 11.02.12 10:18

Chudinka malinkej - vůbec si to nedokážu představit. Ta bezmoc, když člověk neví, jak malýmu pomoci. Atopák umí fakt potrápit.
Nám se teď objevilo pár ložisek, který jsme zatím zažehnali úpravou stravy a Exomegou. Píšu poctivě, co který den snědl a jak reagují ložiska.
Napsala bys prosím, které potraviny vám léčitel doporučil jako vhodné? ;)

 
Sazkarka
Zasloužilá kecalka 626 příspěvků 11.02.12 10:28

malá od kamarádky něco podobného měla ve 2 letech.Na obličeji,konče­tinách..prostě celé tělo.Žádné kortikoidy nezabraly,ale koupila si přes net ALOE vera a dávala malé 3 krát denně a po půl roce velké zlepšení a po roce čisté tělo beze skvrnky.

 
Terez85
Zasloužilá kecalka 755 příspěvků 11.02.12 10:40

Vím, jak vypadají děti s atopickým ekzémem, jezdím do lázní s lupénkou (mám jí jen lehce na kolenou a loktech, nic závratného, ale lázně jsou vždy příjemné k odpočinku a k relaxaci, a navíc mi vždy pomohou… ;) ) Právě tam v lázních ale byly i malé dětičky s ekzémy, bylo mi jich vždy velmi líto. Po seznámení se s ostatními maminkami jsem je uklidňovala, že lázně (6 týdnů) jistě pomohou… Ale ouva… Dětem nebylo líp, naopak bylo to horší a horší!!! Nepomáhaly mastičky, koupele, sluníčko, nic! :zed: Děti po nocích plakaly, škrábaly se, maminky byly zoufalé a nevyspalé…! :,( Přesně jak říkáš, tak i ony, ačkoliv nevěřily v nějaké léčitele a bylinky, tak spousta z nich odjížděla z lázní s tím, že si nějakého seženou… Určitě na tom něco bude, zdravý životní styl, zdravá a pestrá strava… vše souvisí se vším! ;)

Přeji Tvému maličkému, ať už se mu nemoc nevrátí, ať už nemusí ani on ani jeho maminka trpět… Je to hrozné, když maminka kouká na trpící dítě a nemůže pomoci… :,( Snad se Vám to již vyhne obloukem!!!! :hug: :kytka:

 
laducha
Neúnavná pisatelka 19329 příspěvků 11.02.12 11:04

Taky jsme si prošli atopickým ekzémem, syn na tom byl dost špatně, vypadaly mu vlasy, zrovna v tom nejhorším období, v pubertě. Chtěl se líbit a zatím byl plný mokvajících ran. Nakonec taky pomohl léčitel, naši se syna na půl roku ujali, pomohla změna prostředí, zdravá strava a dostatek spánku. Teď, když má nějaké psychické problémy, nebo je nemocný, se kůže přechodně zhorší, ale už víme, co na to.
Mladší syn má taky atopický ekzém, naštěstí ne tak moc. Já mám astma, malá „jen“ suchou kůži a při nemoci se škrábe do krve, ale po odeznění nemoci přejde i tohle.
Držím palce, ať je syn v pořádku, je to běh na dlouhou trať.

Příspěvek upraven 11.02.12 v 11:06

 
LeaZbrna
Závislačka 3577 příspěvků 11.02.12 11:25

Chudacek malej.. snad uz mate nejhorsi za sebou :hug:

 
awalancha3
Kecalka 460 příspěvků 11.02.12 11:28

je mi luto, ze az po tolkom trapeni si nasla cestu, ktoru uz nasiel staroveky ucenec ked povedal, ze „jídlo ať je vaším lékem“......moc ti drzim palce, aby si nepolavila a docitala sa o kyslych a zasaditych potravinach…zas­luzis si uz pokojny zivot so zdravym syncekom

 
ynax
Extra třída :D 13109 příspěvků 11.02.12 11:32

další deníček celkem o ničem. Chápu, že muselo být šílené, čím jste prošli, ale na konci bych čekala nějakou radu, která pomůže ostatním rodičům dětí, co by mohli vyzkoušet, co se osvědčilo vám - co vám doporučili nejíst a co naopak jíst, čím mazat a čím ne…proč se nechat v tom plácat další lidi, když můžou mít návod, co by mohli vyzkoušet

 
xxxyyysss  11.02.12 11:36

Ahoj,
ako dieťa som trpela atopickým ekzemom, ktorý sa v puberte vytratil úplne a od svojich cca 12 rokov už môžem zjesť čokoľvek a žiaden fľak v záhyboch rúk alebo nôh. Pomohla mi kortikoidná masť, ktorú moja mama ešte za socíku zohnala z Maďarska, exém sa vytratil po nej za cca 3 týždne. Čo sa týka jedla, máš pravdu, veľmi závisel môj stav od toho, čo som zjedla. Mama z toho síce bola často na prášky, hlavne, keď sa stav zhoršil a museli stále preväzovať rany, ale celý čas som sa musela vystríhať akémukoľvek južnému ovociu (bratovi musela mama dávať ovocie tajne :P , keďže som mala 4-5 rokov, tak som si myslela, že ho má radšej, keď mu to ovocie dávala a mne nie :) :)
takže žiadne citrusy, banány, ananás, kivi, horčica absolútne, nič na bravčovej masti, nič čokoládové, samotná čokoláda nepripadala do úvahy, koreniny tiež nie.
Držím palce, aby to už bolo len lepšie a lepšie :lol:
PS: našťastie, ani jedno z mojich detí to nezdedilo, čomu sa veľmi teším …

 
tavi
Závislačka 3421 příspěvků 11.02.12 11:42

surovko, je super ze to tolik pomohlo. Myslis ze bych te mohla pozadat o kontakt na toho lecitele?

 
formjana  11.02.12 12:13

Ahojky za všechny maminky prosím o kontakt na léčitele a případně o popis co ti poradil. Nenech ostatní děti se trápit!! jinak přeji malému zdraví bez ekzému.

 
surovka
Kecalka 328 příspěvků 11.02.12 12:15

Moc se omlouvám za překlepy a pravopisné hrubky. Nejsem žádný spisovatel.
A jelikož mi chodí hodně zpráv s žádostmi o kontakt, tak jsem se ho rozhodla touto cestou uveřejnit kontakt na pana Hriba z Veselí na Lužnicí.

www.hrib.cz

Nemocné děti je to nejhorší, co může existovat! Všem přeju pevnou vůli a uzdravení.
Pro atopiky informace, kterou si přeberte každý sám. Lékaři nám říkali nekoupat nebo koupat minimálně. Kromě jednoho pana Magistra s velkým M. V létě jak si to vždycky rozškrábal do rozhycované kůžičky, vždy osprchujte vlažnou vodou, a třeba třikrát denně. Strašně se mu ulevilo.

 
berry4
Nadpozemská drbna 28326 příspěvků 11.02.12 12:20

Surovko taky to znám u jedné z mých dcerek,ovšem ne až tak strašně. Jsi neobyčejně silná ty i manžel,držím vám pěsti,atˇuž je to jen a jen lepší,dcera se postupem let dostala i z astmatu a dnes mažem jen příležitostně. Atˇje to tak i u vás :hug:

 
surovka
Kecalka 328 příspěvků 11.02.12 12:23

ynax - Rada na tohle není, každý má atopický ekzém z jiného důvodu. Někomu pomůže jenom konopná mast, někdo je spokojen zase s jinou mastí a někdo má takovou dietu a někdo jinou. Atopický ekzém Vám dává najevo to, že se děje něco v těle, že je něco špatně. Synek byl překyselenej, špatně fungovala jedna ledvina, žlučovody nebyly v pořádku a v neposlední řadě střeva zničené z antibiotik. Nehledě na to, že jsme byli minulý týden u zubaře, protože se mu objvily kazy, které má také z antibiotik, jelikož sladké nesmí. Takže univerzální rada prostě není.

 
klara123
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 11.02.12 12:29

Malinkej … to co jste si přožili je hrůza :nevim: Je super, že léčitel vám pomohl a teď už si konečně užíváte normálního života :srdce: a u druhého mimča už to určitě nepropukne, neboj! Tak ať už jste jen a jen zdravý a synek pěkně roste :*

 
masozravka
Kelišová 6927 příspěvků 11.02.12 12:30

Ahoj,

koukala jsem na stranky ktere jsi zde uvedla…muzes nam jeste prozradit cenu?

 
MeloryNox
Kelišová 5617 příspěvků 1 inzerát 11.02.12 13:14

Cena je pro každého jiná, dle možností. Píše to na svém webu.

 
Gábííí
Ukecaná baba ;) 2238 příspěvků 11.02.12 13:17

ahoj,naprosto chápu čím jste si prošli,sama jsem atopička a má dcerka bohužel také.Ekzémy měla od narození,ve 3.měsíci se jí zhoršily,nebudu se rozepisovat jak to bylo hrozné,co vše jsem kupovala a mazala.Zachránilo nás až to,že v 10.měsíci měla šílenou alergickou reakci na jogurt a už to jelo,různá vyšetření a odběry krve,kde se zjistila alergie na BKM a vaječný bílek,od té doby co dodržujeme dietu,malá je bez ekzému.Doktoři neustále nutí kortikoidy,ale málokdy tě upozorní na to,že to může být způsobeno potravinovou alergií,což nechápu.Jsem ale moc ráda,že vy jste na to přišli a jste v pořádku!Držím palce :hug:

 
Mišanila  11.02.12 13:17

Tak to je super, že vám něco pomohlo! Obě děti mají taky ekzém, ale ne takhle strašný. Kortikoidům se teda občas taky nevyhneme.

Můžeš prosímte napsat, jaká konkrétní dieta pomohla vám?

Když jsem byla s dcerkou hospitalizovaná v nemocnici, tak tam bylo malý mimino-chlapeček taky s příšerným ekzémem, měl to po celém těle a to sestra říkala, že teď už to má mnohem lepší, než když k nim přišel. Mazali ho teda kortikoidama, jak jinak. Navíc za ním za celou dobu nikdo nepřišel, byl tam sám a pořád jen ležel v té postýlce, bylo mi ho hrozně líto. Ten ekzém asi pro něj nebylo to nejhorší.

 
melanka
Kecalka 362 příspěvků 11.02.12 13:24

Úplně mě to chytilo za srdce, museli jste si moc vytrpět. Je krásné číst ten šťastný konec. Jen by mě zajímalo, opravdu jste jedli předtím tak moc špatně? Myslím tím, jestli jste byli ten typ, co se o složení potravin předtím nezajímal?

 
Kajuli
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 11.02.12 13:38

Chudáček! Člověk by ani nevěřil, jak je důležité se zdravě stravovat a co všechno dokáže změna jídelníčku :) Brácha měl taky atopický ekzém, sice ne v takovém rozsahu a tak vážný, zato měl svá „oblíbená“ místa, kde se mu ložiska dělaly pořád, ať dělal co dělal. Hodně mu na to pomohl Excipial, sice to nezmizelo, ale přestalo to svědit. S pubertou se mu ekzém ztratil.
Tak ať už je jenom dobře :palec:

 
surovka
Kecalka 328 příspěvků 11.02.12 13:53

formjana a spol - Ze začátku abychom sklidnili kůži a škrábání, tak jsem dělala odvar z dubové kůry a přikládala vlažné zábaly. V tom odvaru se i koupal. Samozřejmě dostal bylinky namíchané na čaj, který musel 2× až 3× denně po dobu 4 týdnu a ty čaje se střídaly, každý čaj byl zaměřen na něco jiného. Jeho jídelníček byl omezený, přišla jsem na potraviny o kterých jsem doposud nic nevěděla. Nesměli jsme nic sladkého, ani hroznový cukr a ani ovoce (vůbec žádné, ani to, co roste u nás), byla jsem nešťastná, protože jsem si říkala, že musí z něčeho získat vitamíny. Jednou za čas směl převařené jablíčko, které není tak agresivní jako syrové. Takže jsem přestoupila na tmavé mouky, které jsou výživné, přílohy pohanku, kuskus, jáhly, rýže, brambory. Zeleninu (fazole, čočku, papriku, cibule, mrkev, hrách, kukuřice, květák, broklice, kapusta, špenát). Vše, zdůrazňuji, opravdu vše v BIO kvalitě! Maso nesměl, protože měl špatná střeva. Nesměl se koupat v teplé vodě, pouze ve vlažné, protože mu to nedělalo dobře na žlučník (?)

 
Misuldy  11.02.12 13:56
Reklama???

Je to smutné, nechtěla bych takhle vidět své dítě… ale tento deníček mi připadá jako reklama a podpora léčitelů…

 
surovka
Kecalka 328 příspěvků 11.02.12 13:59

Cenu dodneška nevím, platil skoromanžel :-) nechce prozradit. Na stránkách léčitel uvádí, že placení nechává na lidech a samozřejmě podle jejich možnostech.

 
surovka
Kecalka 328 příspěvků 11.02.12 14:02

Misuldy- ano, může to tak znít. Ale není to tak. Musím se zmínit, ač jsem nechtěla…ale sama jsem si zřídila prodejnu na BIO a kvůli reklamě nebudu uvádět www stránky, kdo chce, ať si to najde. Zřitovala jsem si prodejnu z toho důvodu, že u nás ve městě jsou ty potraviny šíleně drahé (marže třeba i 50%) a můj cíl je co nejdostupnější ce­ny.

 
surovka
Kecalka 328 příspěvků 11.02.12 14:05

Gábíí- nám dělali také testy a nevyšlo nám tam nic s jistotou. Samozřejmě, že mléčné výrobky dodnes nejíme, protože v to mám nejistotu.

 
surovka
Kecalka 328 příspěvků 11.02.12 14:08

Dále můžu doporučit výbornou literaturu a kuchařku a abecedář od Hanky Zemanové, kde jsem se toho moc naučila. Dále jsem četla BIO dítě od Fořta a Doba jedová od Strunecké.

Pokud by jste někdo měl konkrétní dotaz, tak mi neváhejte napsat. Určitě ráda pomůžu.

 
surovka
Kecalka 328 příspěvků 11.02.12 14:15

melanka - kupovala jsem klasické příkrmy, občas mu něco doma vařila, po roce dostal občas něco sladkého (typu kinder sladké řezy, jogurty, tavený sýr na chleba, kupovanou mermeládu, kterou dnes dělám sama, kupovanou šunku, kterou dnes doma dělám sama v šunkovaru,chleba dneska peču také sama)…netušila jsem co všechno v tom je špatného, dneska už mu ani neudělám klasickej pudink, ale domácí…

 
formjana  11.02.12 14:35

Děkuji !!!!!!!!!!!!!!!!!!
:srdce:

 
1pipa
Kelišová 6047 příspěvků 11.02.12 15:17

držím pěsti, taky jsem měla osypané dítě a je podezření na alergii na BKM, musela jsem držet bezmléčnou a bezvaječnou dietu, kterou mi doporučila jedna maminka z Modrého koníka (má i www...a pomáhá atopikům) protože kojím, zatím jsme čistí, teď pomalu začínám BKM zavádět a uvidíme. Chci jen říct, že na tom stravování něco bude, protože nejen že malému vyrážka zmizla a přestalo ho bolet bříško (do té doby věčné bolesti), ale i já jsem přestala mít problém s trávením a s věčnou zácpou. Fandím vám a jestli můžu, ráda si tě přidám do přátel, pokud budeme mít opět problém, můžu požádat o radu?

 
surovka
Kecalka 328 příspěvků 11.02.12 19:19

1pipa- určitě ráda poradím, pokud budu vědět :-)

 
Záhořanka
Stálice 51 příspěvků 11.02.12 19:44

Jen omezený člověk může chápat za tímto deníčkem reklamu. Držím palce všem maminkám nemocných dětí a všem našim drobečkům, at jsou zdraví.

 
Mana200
Povídálka 21 příspěvků 11.02.12 20:20

To já jsem měla a mám od malička a moje 2 holky ho mají taky. Ale když si necháte od doktorky napsat mastičku elocom ten pomůže a sklidní :-) je dobrej já ho mám pro holky taky.

 
Jaňulíček
Povídálka 23 příspěvků 11.02.12 20:48

Je mi ho moc a moc líto. Tolik trápení, jak pro něj tak pro vás rodiče. Bože, kolik už si toho musel vytrpět. Jen jsem se chtěla zeptat, proč chcete další děťátko? Když víte, že je to dědičné a to druhé to bude mít stoprocentně.
Jinak přeji malému a Vám hodně zdraví a už žádné trápení.

 
Mišanila  11.02.12 21:06

Jaňulíček
teda nejsem genetik, ale myslím si, že druhé dítě atopák být nemusí. Asi záleží na mnoha faktorech a na tom, zda tím trpí jeden rodič, nebo oba, případně někdo další z příbuzenstva. Příbuzná má od dětství hodně těžký ekzém, její manžel ne a jejich dcera je zatím úplně zdravá. Teď mají další miminko, tak se teprve uvidí.
Třeba my s manželem jsme měli ekzém jako děti a v dospělosti ho nemáme a lehkou formu (zatím) mají obě děti.
Dopředu nikdy nemůžeš vědět, jestli to bude dítě mít na 100 %, jen asi ta pravděpodobnost je vyšší, pokud tím trpí alespoň jeden z rodičů. Takže já bych si druhého potomka pořídila, protože klidně může být úplně zdravý.

 
evcav
Závislačka 4435 příspěvků 11.02.12 21:24

Je hrůza, čím jste si prošli. Proto přeji už jen a jen pohodu a všem moc zdravíčka :kytka: :kytka: :kytka:

 
surovka
Kecalka 328 příspěvků 11.02.12 21:25

Mana200 - i Elocom, Excipial a jiné jsme měli a nepomohly…prostě ta kůže už byla naprosto imunní, když něco pomohlo, tak jenom na chvíli a vůbec to nezmizelo, ale pouze se to zmírnilo a pak cca po 14 dnech bylo vše zase zpátky…

 
surovka
Kecalka 328 příspěvků 11.02.12 21:29

Druhé dítě chceme proto, že víme, že se tomu dá předejít a už v těhotenství jíst naprosto neagresivní potraviny, kvalitní, bez chemie, konzervant, barviv a všeho možného. Vždyť jenom v prodávaném chlebu jaké je množství aditiv (chemie) a to jenom kvůli bussinesu. A povídačky, že když kojíte, tak se k mimi nic nedostane, tak to je opravdu fám. Nedávno se zjistilo, že matčino tělo není až takový dobrý filtr, jako si mnoho lidí myslí.

 
Mišanila  11.02.12 21:46

Elocom jsou ale kortikosteroidy ne?
Já bych brala mastičku, která zabírá a nejsou v tom žádný kortikoidy, ale taková podle mě asi neexistuje, aspoň ne pro nás :)
Jinak obdiv aut

 
Mišanila  11.02.12 21:48

Pokračování, nějak se mi to nezdařilo:

Jinak obdiv autorce, jak jste dokázali změnit styl stravování, taky už jsem četla něčí zkušenost, jak se ekzému paní zbavila v odpělosti poté, co přestala jíst veškeré poraviny s chemií, takže něco na tom bude. I když ta příčina ekzému může být u každého jiná.

Já si nedokážu představit, jak bych dětem dokázala zamezit jíst alespoň některé sladkosti, které už si oblíbili a milují je. Omezit některé potraviny s éčky, vyrábět si spoustu věcí sám, to by snad prošlo, ale tohle nevimnevim.

 
surovka
Kecalka 328 příspěvků 11.02.12 22:18

S omezením a vyřazením oblíbených potravin jsem měla veliké štěstí, protože sní úplně všechno a byl hlavně malinký, takže neměl šanci si cokoliv zpátky vydupat. Chce to pevnou vůli, ale kdyby byl Maty starší, třeba ve škole, kde by byl ovlivněn společností (kamarády ze školy), tak si myslim, že se to nedá zvládnout a jestli to někdo zvládnul, tak před ním smekám.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama