Tady bydlím já - aneb jak jsme malovali

Ostatní

Máte tady krásný nápad, jak zařídit pokojíček malým princeznám. Nápad nám poslala: sesty

Jen růžová to musí být… aneb jak jsme malovali


Už dlouho jsme vymýšleli, jak holčičkám udělat princeznovský pokojíček. Začalo to nábytkem. Měsíc jsem ležela v prospektech, cenících a vyjetinách z webových stránek prodejců a v zápětí lítala s pásmem a snažila se uchránit před dětmi svoje zápisky a měření.

Vždycky moc chtějí mít to, co mám já, a když to nemají, tak řvou.

Konečně bylo vybráno a já si šla ověřit svoje poznatky a poznámky do reality obchodních sítí. Z Aska jsem utekla s pláčem, neboť jejich nabídka masivního nábytku děsná. Všechno v kombinaci s laminem a tak strašně odfláknuté, že bych to nedala ani do garáže.

Pak jsem objevila nádherný rustikální smrkový nábytek.

/---div


Vyřezávané skříně, postele, komody… Chtěli jsme velkou skříň šatní, komodu, dvě postele plus matrace a dva noční stolky. Když jsem to sečetla, vyskočila mi taková suma a to bylo bez matrací. Míšan si ťukal na čelo a ptal se, jestli jsem se nezbláznila, že nevlastní tiskárnu na peníze.

Nakonec jsme vybrali z nabídky firmy Gazel. Byl to kompromis mezi cenou a kvalitou. Od kamarádky Lucky jsem dostala tip na prodejnu s nej cenami, tak jsem si vypracovala objednávku a s ní šla u nás do prodejny nábytku.

/---div


Měla jsem štěstí na pana majitele, milého, ale poněkud cholerického chlapíka, který spatřivše mé ceny usedl a dlouze zíral střídavě na mě a na papír.

Když prodýchal první šok, tak mi sdělil, že TA jistá firma a TA jistá paní jim kazí kšefty i pověst, ale že ON je lepší a solidnější a dá mi to za její nižší ceny a ještě mi udělá cenu na matrace.

Orazítkováno, podepsáno a během 4 dnů byl nábytek doma. Super. Jen jeden noční stolek šel zpět, urazili mu roh. Vyměnili na otočku.

A jakou barvou to chceš vymalovat? Co růžová? Hmmm. Tak jo.

V sobotu jsem jeli do krámu s barvama a požadovali namíchání dvou odstínů růžové a jedné tmavě modré. Chlapec za pultem také zíral nad naší smělostí chtít něco hned a v sobotu!!! Nakonec to do hodiny namíchal. Ještě jsme koupili válečky, igelity, lepenku na okna a lišty… a tisíc dalších hovadinek.

Doma jsme nakrmili holky a odnesli je k babičce o patro níž na hlídání. Z podkrovní místnosti jsme vynosili to málo, co tam bylo a začali oblepovat a igelitovat.

/---div


Nečekaně to trvalo víc než hodinu. Od babí se ozývaly rány a řev dětí. Já byla nervózní a Míšan v klidu. Prý ať si také užíjí.

Barva byla super! Psali na ní drhnutí vzdorná. Výborně, půjdou umýt všechny otisky tlapiček a pusinek. Bohužel jsme až poté zjistili, že po zaschnutí kdekoliv, je ta barva skutečně drhnutí vzdorná, takže ještě dnes mám ruce a nohy samou čmouhu a Míšan si obličej škrabal pemzou na nohy a drátěnkou na nádobí dokrve, aby mohl jít v pondělí do práce.

/---div


/---div


Pomalu se začalo stmívat a my byli ještě v půlce. Rychle jsem udělala lívance, vzala holky od babičky a dala každé talíř, jeden jsem poslala nahoru Míšovi a rychle jsem řešila, kde kdo bude spát, když nemáme tu ložnici. Aničku jsem na:,–(ila do hnízda k babičce, já s Vendy byla u Míšově pokoji na válendách a tátu jsme vyšoupli do obýváku na sedačku (naštěstí rozkládací).

Vendulka usnula bez problémů, Aňa byla dole a my jsem na:,–(ili tryskové tempo. Růžová už byla dvakrát natřená, tak jsem vymyla váleček a šlo se na modrou. Tchýně to přišla zhodnotit a jen suše poznamenala, že ta růžová je moc růžová a jestli tam OPRAVDU chceme dát i tu modrou, že ona modrou moc nemusí. Málem byla přetřená. Jen jsem se usmála a řekla, ať tam Aňa nedupe do desíti, že normálně chodí v osm spát. Odešla.

Hurá na modrou.

/---div


Modrá šla rychle. Nedělala kocoury, tak jsem nechali jen jednu vrstvu. Rychle jsme stáhli lepenky, igelity a šli umýt nádobíčko. Povedlo se nám vyplácat celý bojler, tak jsem na mytí ohřívala vodu v hrncích a konvici. Vzali jsme to letem světem a hurá spinkat.

Ráno jsme se pustili s dětmi do montování nábytku. Podle Jirkova hesla - Jako první vyhodím návod!

/---div


Skříň nám dala zabrat. Návod jsem vylovila z koše. Stejně tam zase letěl, protože ho nějaký odborník nakreslil z poloviny zrcadlově :-(

Ještěže mám tak šikovného chlapa.

Postele šly rychle a stolky a komoda byli vcelku. Pak kýble hadry, kartony a lepenky pryč.

Měli jsme jednu krásnou místnost a celý byt plus chodba plný krámů. Ještě dneska to dávám do kupy a moc se těším, až budeme malovat obývák.

Tak a teď malá ukázka holčičího království :

/---div


/---div


/---div


/---div


Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 18.07.07 16:21

Moc vyvedeny pokojicek, TLESKAM!!!! Nemenila bych fakt nic!:-)))
Sulanek

 
emitom
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 18.07.07 19:23

nádhera… a ten komentář k tomu je úžasnej..
jen mě napadá: jak se holkám spí pod těmi okny, nevadí jim to? já někde četla, že se to nemá.. takže my dali postel na druhou stranu než je okno, i když to nevypadá tak dobře..

 
sesty
Povídálka 21 příspěvků 18.07.07 19:41

Ahojky,
pod okny se spí dobře, pokud zrovna venku není buřina, jako dneska v noci,  a nemlátí kroupy do skla. To je pak rachot jako blázen.
Na oknech jsou ještě modré rolety, takže sluníčko nás nebudí.  

Došlo k menším úpravám - malá postýlka je už pryč a velká postýlka u modré zdi se přisunula do T směrem k mojí hlavě společně s nočním stolkem.Mám tak obě holčičky po ruce a ony lépe spí. Malá vedle mě. Velká ve svém pelíšku.
Plánujeme ještě pořídit před okenní markýzu. V tomhle horku je v podkroví pěkná sauna.  

Evča

 
noemmi
Kelišová 7188 příspěvků 18.07.07 19:49

Možná blbě hledám, ale na obrázku vidím nějaké obrázky na modré zdi a v popisu nevidím, jak jste je tam vpravili… Prosím prosím.

Ale hezký, fakt (a to růžovou moc nemusim)

 
sesty
Povídálka 21 příspěvků 18.07.07 19:55

Obrázky v levo jsou „dekupáž“ na dřevěných rámečcích a věšáček. Ješte je k tomu metr a květináče. Dělala mi je jedna maminka na objednávku. Zbytek jsou koupené samolepky na zeď - lze opakovaně použít. Koupené v dětském světě.
 Evča

 
janet9
Ukecaná baba ;) 1815 příspěvků 31.10.10 18:23

Taky bych se ráda mrkla na fotky,ale žádné nevidím :nevim: .Všude je napsáno jen /---div .chjo :-(

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Jak se vyklubalo malé Šestáčátko


Reklama