Tady bydlím já - aneb kreativní pokojíček

Ostatní

námět nám poslala ekita

Ahoj,

ráda bych se zapojila do soutěže, každou chvíli malému něčím obohatím
pokojíček. Ráda bych se s ostatními podělila o 3 věci, které si myslím, že jsou v pokojíčku fakt super.

1. velká tabule

Už mě nebavili pomalované stěny (brzy jsem prostor tvůřcího působení syna omezila pouze na dětský pokoj, ale stejně jsem se děsila doby, kdy budeme malovat, jestli to vůbec půjde dolů).

Tak jsem koupila desku sololitu (asi 1,5×1m), černý balakryl, ná:,–(u na koště, 2 konzole (nejlepší jsou z Ikey za 38,–Kč, i s cestou do Prahy mě vyšly stejně levněji než u nás), kousek lamina (vybrala jsem vyhovující odřezek v Bauhausu), okap (to mi dalo nejvíce práce sehnat a byl také nejdražší - nikde mi nechtěli uříznout 1m nebo 1,5m okapu a co já bych dělala se 4m???) a roli papíru (opět Ikea)

Desku sololitu jsem natřela 3 vrstvami balakrylu, pak jsme ji přivrtali na zeď, na horní část tabule jsme přidělali konzole a na ně poličku.

Dolu jsme přidělali okap - plastový okap je jako stavebnice - přidělat držáky, v:,–(it okap, nandat ukončení okapu. Okap je pod tabulí na odkládání kříd a houby. Vedle tabule jsme ještě přidělali pár kalíšků a košíček z kuchyňského závěsného systému (zase
Ikea), tam dáváme pastelky, nůžky, razitka apod…

Role papíru se nandá na ná:,–(u od koštěte a ta se pak provlékne konzolí pod poličkou. Spodní okraj papíru se zastrčí za okap, a tak je papír pěkný rovný a neodstává.

2. pavučina na obrázky

V pokojíčku nám chyběl prostor, kam vystavovat jednak vlastní výtvory a jednak hezké obrázky (např. od doktorky, z plavání apod.).

Přemýšlela jsem, jestli natáhnu na zeď jenom provázky a budeme používat kolíčky (obrázky bysme věšeli jako prádlo), nebo jestli někde koupím síť a budeme je věšet na síť.

Pak jsem se ale rozhodla, že zkusím uplést pavučinu.

Použila jsem na to obyčejný provázek (na zahrádce s ním vyvazuju rajčata, prodává se ve více barvách). Nejdříve jsem jsem si
udělala základ ze 4 provázků - takovou hvězdu. Pracovala jsem na podlaze, a provázky jsem přichytla izolepou (teď bych si je už raději přidělala pevněji - třeba do dřeva hřebíčkama).

A pak už jsem pěkně od prostředka začala vyvazovat pavučinu, od jednoho cípu hvězdy k dalšímu… až jsem se dostala na konec. Pak už jsme pavučinu jenom přendali ze země na zeď a pokoušeli se ji pořádně vypnout, nepodařilo se to, ale vůbec ničemu to nevadí. Obrázky na ní přiděláváme kolíčkama. Ty se nechají různě zdobit (hezky ozdobené kolíčky jsem dávala i do pytlíčků do adventního kalendáře jako dárečky).

3. magnetická tabule

Naše lednička už div „nepraskala“ pod náporem různých magnetků (i návštěvy obdivovali její vzhled) a syn si samozřejmě moc rád u té ledničky s magnetkami hrál v tu nejnevhodnější dobu, a navíc vymyslel „úžasnou hru“, strkat magnetky pod ledničku a pak je špějlí zase vytahovat :-)

Chtěla jsem jeho hry přesunout do pokojíčku, a objevila jsem v Baumarktu magnetickou barvu. Rozhodla jsem se obětovat jedny dveře u skříňky v pokojíčku a celé jsem je natřela magnetickou barvou.

Čím víc nátěrů, tím lépe magnetky drží. Já natírala 3×, magnetky drží a vypadá to dobře.

Doufám, že se Vám pokojíček líbí,
ekita

Hodnotilo 1 lidí. Score 4.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Alenka
Ukecaná baba ;) 1938 příspěvků 13.08.07 12:17

Spousta vychytavek!! Fakt dost dobry!!!!

 
Katcha
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 13.08.07 16:58

Moooc hezký pokojíček!
Katka

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama