Tajemství dámské kabelky

Můj kolega nazývá dámské kabelky násypnými zavazadly. Ještě nikdy nikdo moji kabelku nepopsal tak trefně...

*

Miluji kabelky. Bílé, černé, koženkové či látkové, hranaté i kulaté. A hlavně prostorné. Typ, který můj kolega vtipně nazývá „násypné zavazadlo“. Potřebuji do něho nacpat svačinu, knihu, náhradní punčocháče, někdy tepláčky na cvičení a občas bochník chleba a štangli salámu.

Jsem žena praktická a ekologicky smýšlející. Proto mám s sebou většinou nějakou pěknou ekologickou kabelu, kterou při nákupu vytáhnu z násypného zavazadla a nákup do ní pěkně ekologicky uložím. Někdy si ráno při odchodu do práce nejsem jistá, jestli je ekozavazadlo na svém místě, tak pro jistotu přihodím nějaké další. Někdy tak nahromadím poměrně slušnou sbírku.

Také jsem trochu chaotická a lehoučce nepořádná. Často u mě převáží filozofie Co oko nevidí, to srdce nebolí, což může mít, zejména ve vztahu k obsahu kabelky, fatální následky. Můj manžel dodnes dává k dobru historku, jak jsem v bance místo peněženky překvapeně vytáhla značně zetlelé kiwi. Snažím se být disciplinovaná a každý týden v kabelce poklidit, ale někdy si kabelka žije vlastním životem.

Mám ráda při ruce propisku, proto má kabelka vždy minimálně jednu někde skrývá. Minulé pondělí jsem vložila svoji oblíbenou propisku do postranní kapsičky. Druhý den tam nebyla. Vložila jsem tedy svoji druhou oblíbenou propisku do stejné kapsičky. Když jsem si ve středu chtěla udělat poznámku, propiska tam nebyla. A tak se to opakovalo až to pátku, kdy jsem pojala podezření a kabelku pořádně prohledala. V rohu kapsičky zela díra a pod podšívkou odpočívalo nejenom všech pět propisek, ale i docela slušná sumička v drobných, dvě pomády na rty a minilahvička parfému, kterou jsem již pokládala za nenávratně ztracenou. Slušný úlovek, není-liž pravda?

Po přečtení předchozího odstavce tedy jistě pochopíte paniku, která se mě zmocnila, když jsem se o víkendu vypravila prozkoumat, jak pan prezident dbá o ochranu národa a zvědavě se postavila do fronty před Pražským hradem. Poklidně jsem postupovala s davem turistů a prohlížela si statné policisty. Když jsem přišla na řadu, pohledný svalovec mě vyzval, ať otevřu kabelku. Nonšalantně jsem zavazadlo otevřela. Byla jsem nachystána a obsah zakryla elegantní šálou. Což v ochránci zákona a blaha turistů vzbudilo podezření, že jsem dobře maskovaná teroristka, šálu vyndal a jal se prohrabovat obsahem kabely. Postupně tedy shlédl nakousanou bagetu, obal od čokolády, polovypitou lahvičku vody a pár hygienických potřeb, které obyčejně na odiv nevystavuji. V hlavě jsem si přitom zoufale snažila vybavit, kdy jsem si naposledy brala na svačinu kiwi… Při pohledu na můj rudý obličej poznamenal: „Vy tam máte pořádek, to byste se divila, co tam některé ženské mají!“

Uklidnil mě, ochránce. Nejsem na tom až tak špatně. Bombu v kabelce zatím nenosím.

Váš příspěvek

Odesílám...
1127
21.1.19 00:06

:potlesk: jako vždy jsem se u Tvého deníčku dosyta zasmála. Hrad jsme se s celou familií vydali prozkoumat minulý týden a zážitky z fronty před bezpečnostními rámy mám také zajímavé, proklínala jsem chvíli, kdy nás s manželem napadlo navštívit matičku Prahu :mavam:

 • Nahlásit
 • Zmínit
26408
21.1.19 00:38

Pěkné jako vždy! :potlesk:

 • Nahlásit
 • Zmínit
2085
21.1.19 06:49

já teda nevim, kde se to v těch kabelkách bere :nevim: nosím docela malou brašničku, maximálně střední - abych většinu obsahu zvládla přehlédnou jedním vrzem hned po potevření, a stejně, když se mi do ní nedávno vylila káva (protože termoska se do ní vejde) a potřebovala vyprat, tak jsem obsah komplet vyndala a ta hromada krámů se skoro nevešla na stůl :jazyk: no ale kolikrát už se mi hodilo, že s sebou nosím baterku, svinovací metr, izolepu a vteřinové lepidlo, o třech balíčcích bonbónů na kašel ani nemluvě, všechny věci v kabelce jsou prostě důležité a nemůžou zůstat doma 8) a kdo ví, jestli to dobře prozrálé kiwi nemělo v soukolí času nějaký vyšší význam! možná, že úřednice v bance právě přemítala o tom, jak je život šedý a bezvýchodný a dáma s téměř tekutým ovocem místo peněženky jí zvedla náladu natolik, že cestou se z práce zapsala na lekce tance, potkala tam muže svých snů a našla nový náboj žití! nebo něco podobně povznášejícího :dance:

 • Nahlásit
 • Zmínit
21.1.19 08:10

Me se strasne libi ty kabelky ve filmech. Jak ji zenska vysype a ma tam spoustu kravinek a licidel. Ja jsem praktik a poradek mam i v kabelce. Mam tam penezenku, plinky a vlhcaky :-), ekotašku, destnik, siticko, tri ibalginy, zrcatko, propisku. Vzhledem k malym detem a jejich velkym potrebam musi byt taska prostorna a crossbody :mrgreen:

Příspěvek upraven 21.01.19 v 08:11

 • Nahlásit
 • Zmínit
1487
21.1.19 09:46

Značně zetlelé kiwi je nej :lol: :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
210
21.1.19 11:16

@Anitramm jojo to je supr, ale ani ta kontrola na hradu nemá chybu :) :)
@karjak je prostě úžasná spisovatelka, u které se člověk od srdce zasměje

 • Nahlásit
 • Zmínit
8383
21.1.19 12:11

Doost dobre, a pockej az stejne zoufale budes prehrabovat obri prebalovaci kocarovou tasku se slovy „sakra, dyť jsem tu jeste urcite jednu plenku mela…“ :mrgreen: Taky miluju kabelky! ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
8383
21.1.19 12:14

@Jadala Tak doufam, ze nam o tomhle vyletu v nejblizsi dobe napíšeš nejakou tu pěknou a nemene vtipnou reportaz, jak to taky umis :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
8383
21.1.19 12:23

@Citronkalekninka Tak nejak, crossbody jsou nej a obvykle ji mam i kdyz jdu s kocarem bo do me elegantni kocarkove pinkie tasticky se zdaleka nevejde vse… :mrgreen: Manzel mi vetsi koupit odmitl, jelikoz me zna a vi, co vse jsem schopna narvat i do male kabelky, a taky mam radeji penize a telefon u sebe, bo kocar obcas nekde musim nechat stat, treba kdyz jdeme do skolky pro staršího a nest malou, penezenku a nevim co jeste a zpatky z šatny obrazek, svačinu a rukavice, na to mam malo rukou :lol: A kdyz jdu s nositkem, tak mam zas na zadech batoh a ten se mi taky porad sundavat nechce. Proste důvod koupit si novou kabelku se vzdycky najde :lol: :mavam:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1935
21.1.19 14:17

Ahoj.

Též jsem se pobavila a klikám na :srdce: .

 • Nahlásit
 • Zmínit
6821
21.1.19 14:19

Bomba je schovaná pod podšívkou :-).
Hezké milé. Děkuji!

 • Nahlásit
 • Zmínit
21.1.19 14:50

@Jahudka82 ja kabelky miluju. Ted ujizdim na riflovych hand made.

 • Nahlásit
 • Zmínit
3732
21.1.19 14:59

:mrgreen: malem jsem si vzbudila dite :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
17582
21.1.19 15:51

Vtipně napsané, ale já tohle nesnáším :D musím mít v kabelce čisto, jídlo tam nedávám, nosím tam peněženku, mobil, klíče, papírové kapesníky, když jdu s dítětem tak malý balíček vlhčených ubrousků a pak podle potřeby nějaké dokumenty v obalu, kosmetiku ale v taštičce, maximálně krabičku s bonbonama nosím a cucam když mi není dobře od žaludku a látkovou tašku na nakup :D když vidím jak někdo vytahuje z kabelky tuny zmuchlanych kapesníků, zbytky jídla, drobky, rtěnky a další věci co se ani nedají identifikovat tak mě jímá hrůza :D

 • Nahlásit
 • Zmínit
27993
21.1.19 17:06

Jo, tak to jsem přesně já. :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
8383
21.1.19 17:36

@Citronkalekninka :palec: Ty jsou uzasny a to si sijes sama?

 • Nahlásit
 • Zmínit
1636
21.1.19 17:39

Haha, tak jsem se opět moc pobavila a děkuji! Kamarád mi kdysi říkal o jakési typologii dámských kabelek, z nichž poslední byla „kabelka typu černá díra“. Viděl ji prý dokonce u své sestry a vyprávěl to velmi nevěřícně, neb z tašky, která prostorově vypadala relativně standardně, byla najednou vytažena 2 litrová PET lahev Pepsi coly, o jiných předmětech nemluvě. Možná, že se tím inspirovala i JKR v Harry Potterovi, když Hermiona na svoji plesovou taštičku použila nezjistitelné prostorové kouzlo :lol: .
Pokorně se přiznávám, že byť z praktických důvodů nosím v posledních měsících batoh, patřím také mezi milovnice kabelek a čím větší a vnitřně členěná, tím lepší. Už na VŠ se spolužačky naučily, že ať potřebují náplasti, manikúrové nůžky, slipovku nebo vteřinové lepidlo, u mne vždy najdou. A muž, který mne kritizuje, že i na krátké procházky beru kupu zbytečností, se pak diví, když náhle něco potřebuje a já to s sebou náhodou nemám. Jen na velmi krátké trasy vyrážím s drobnostmi typu telefon, mini peněženka s lístkem na tramvaj a drobnými mincemi, malé balení vlhčených ubrousků, papírové kapesníky a klíče. Jinak je u mne běžně k vidění mnohem víc propriet, včetně posmrkaných papírových kapesníků, dětských knížek, přesnídávek, hraček, sponek, drobků z bůhví čeho (a to tašky luxuji a vyklepávám) či kalciové mastičky, která se v postranní kapse zrádně otevřela… Prvenství ve shnilém ovoci má ovšem kupodivu onen zmiňovaný batoh, kam mi jednou manžel do úplně zadní kapsy (do níž já dávám pouze časopisy či knihy na cestu tramvají + dotřetice zde nosím těhotenský průkaz) vložil igeliťák se slupkou od banánu a nějak se mi o tom zapomněl zmínit. Takže až když jsem měla vlhká záda a batoh hodně dlouho divně smrděl, byl tento jeho hřích objeven :) . Holt se jako dítě nepoučil v tom, že pokud banán, tak navrch a ne dospodu, že se biologický odpad ihned musí vyhodit, a předně ho jako dospělého nenapadlo, že mi nemá co nabourávat systém v tom, jak si co ukládám :) .

 • Nahlásit
 • Zmínit
8383
21.1.19 17:40

@Kriss Tina Tak ty „neidentifikovatelne veci“ me fakt pobavily :lol: Obcas nachazim velice zajimave a neidentifikovatelne predmety, co kdysi bývaly svacinou, i v manzelovo batohu, co nosi na vylety, a uz se tesim na poklady v aktovce naseho budouciho školáka :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1636
21.1.19 17:41

@sinapis.alba Poslední úvaha je naprosto dokonalá! :potlesk: :mrgreen: Líbí se mi představa, jak svědek ženicha při přípitku na hostině vypráví, jak se vlastně ti dva seznámili :lol: .

 • Nahlásit
 • Zmínit
17582
21.1.19 17:42

@Jahudka82 jo batohy chlapů jsou úplně jiná kapitola :D batoh toho svého se bojím otevřít, myslím že bych umřela hrůzou :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
8383
21.1.19 17:49

@sinapis.alba Tak to jsi taky dobre vybavena :lol: :palec: Ja zas kdyz kluk zacal chodit do školky a ja do prace, jsem pak v kabelce, kdyz jsem hledala ID kartu, stale nachazela nejaka auticka, panacky apod., to ze me meli v praci taky srandu…ted mam zas vsude po kapsach takove ty ovocne kapsicky a obaly od nich:lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
8383
21.1.19 18:14

@Kriss Tina :lol: :lol: :lol: Jj, no ja myslim ze obcas se ten svuj batoh boji otevřit i on sam ;) Zvlášť kdyz ho vybaluje s urcitym zpozdenim po akci, obvykle az kdyz se chystá na dalsi :D Coz driv nehrozilo, nebot jsme vejletili skoro kazdy víkend…s dětma je to pres zimu slabsi…

 • Nahlásit
 • Zmínit
8383
21.1.19 18:18

@Kriss Tina No u nas by se klidne mohlo stat, ze by na me vyskocil nejakej pavouk, co pritahl drahy z lesa, a to bych se asi po… :mrgreen: ;) Zatim vyskocil vzdycky na nej :lol: :lol: :lol: No a nevim jestli jsi slyšela tehdy o tom vojakovi, co si z mise z Afghanistanu privezl v batohu toho extra jedovatyho pavouka az do Anglie…

 • Nahlásit
 • Zmínit
17582
21.1.19 18:21

@Jahudka82 neslyšela, ale můj chlap batoh nenosí do lesa natož do Afghánistánu :mrgreen: u nás hrozí maximálně šok z nějaké prastaré svačiny, která bude buďto žít vlastním životem nebo už bude ve formě zkameněliny 8)

 • Nahlásit
 • Zmínit
391
21.1.19 18:25

@Jadala By terorista čučel, co? Kdybychom ho majzly kabelkou :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
391
21.1.19 18:28

@sinapis.alba Jojo, je to záhada, jak se to tam všechno narve. Líbí se mi termín od Penelopy - černá díra… :) A máš pravdu, třeba závan lehkého nakvašeného ovoce připomínající kiwiovici někoho inspiroval k velkým činům :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
391
21.1.19 18:29

@Citronkalekninka Ty filmové kabelky většinou vysýpají svobodné sexbomby. Co víš, co tam budou vláčet, až budou mít děti nebo nebude už naděje, že je na oběd pozve James Bond. Pak se sváča hodí…

 • Nahlásit
 • Zmínit
391
21.1.19 18:31

@Kriss Tina Stát se ženou s takovou kabelkou, to je můj velký sen… :) Postupně pracuji na jeho splnění, kiwi už sním doma před odchodem:)

 • Nahlásit
 • Zmínit
391
21.1.19 18:35

@PenelopaW To jsem ráda, že v tom nejsem sama :) Hermionina kabelka by se hodila třeba při návštěvě divadla. Jak já jsem nervózní, když mám v psaníčku jen lístek a drobné :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
391
21.1.19 18:37

@Jahudka82 Hele, kdoví, jestli tam plína někde za podšívkou není :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
391
21.1.19 18:39

Velmi mě těší, že v tom nejsem sama :) Děkuju za komentáře!!!

 • Nahlásit
 • Zmínit
1636
21.1.19 20:03

@karjak Zas musím říct, že Hermiona byla buď v hodně dobré formě, anebo měla dobrého ortopeda a fyzioterapeuta. Já si jednou pořádně hnula se zády, když jsem ve svém kabelovaku vezla kromě 1,5 l vody a nezbytností i šanon s písemnostmi, a „chytře“ ho celý den tahala na jednom rameni… :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
13291
21.1.19 20:18

@Kriss Tina Mám to podobně. V kabelce nosím peněženku, mobil, klíče a kapesníčky.

 • Nahlásit
 • Zmínit
21.1.19 20:25

@Jahudka82 ne ne nesiju. Ač mam sici stroj tak jsem šicí nemehlo. Jsem na fejsu v jedne skupince kde zensky siji kabelky :-) a prodavaji.

 • Nahlásit
 • Zmínit
8383
21.1.19 20:31

@Kriss Tina Toho prvniho - te zive forme hlasici se o sva prava vc.volebniho - bych se asi lekla vic :lol: Taky uz se u nas par nalezu tomu dost blížilo… :think: A skolkove chleby s pomazankou obcas taky nachazim s mirnym zpozdenim :lol: I kdyz obvykle je staci snist ci rozdrolit mladsi, ta je fakt popelnice :mrgreen: Takze drobky spis nez z kabely vysypavam a vymetam z kocaru…obcas si musim vzit, k jeji velke radosti, na pomoc i vysavač… :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1127
21.1.19 21:17

@Jahudka82 až vyjde chvilka, tak určitě a moc ráda. :mavam:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1127
21.1.19 21:18

@karjak tak to určitě, nestačil by se divit :mrgreen: těším se na další Tvoje vyprávění :mavam:

 • Nahlásit
 • Zmínit
21.1.19 21:50
:mrgreen: :palec:
 • Nahlásit
 • Zmínit
8056
21.1.19 22:56

Za roky nošení kabelek vlastně spíš megatašek to znám velmi dobře. Správná ženská z mošny vytáhne i kladivo a šroubovák, když je potřeba ;) Jak já ten bezedný pytlík závidím Hermioně ;)
A ještě jeden postřeh… Když se žena začne hrabat v kabelce a má okolo hodně známých, probíhá to takto: ostatní ženy a homosexuální muži přistupují blíž a nastavijí ruce, že něco podrží. Muži couvají na vzdálenost, kdy je jisté, že se toho nebudou muset účastnit ;) :D ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
746
27.1.19 11:16

Připomíná mi to ten vtip:
Když kouzelník vytáhne z klobouku králíka - je to kouzlo.
Pokud žena vytáhne z kabelky to co zrovna hledá - je to čistý zázrak. :lol:

Jinak jsem ten typ, co má kabelku velkou jak futrál na lyže, ale mám tam většinou i ten šroubovák, milion balzámů, prášků - které ani neužívám, minimálně 2 knížky, které pro jistotu taky nečtu a cca 20 propisek, ze kterých píšou tak 2… někdy bochník chleba, někdy láhev vína :mrgreen: až budu jednou mít dítě, tak moje záda budou určitě vděčná kočáru… :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
729
27.2.19 17:10

Ja se teda pobavila…díky !!!! :lol: :lol: :lol: :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit