Tak i já jsem to dokázala

Porod

O miminko jsme se snažili přes 8 měsíců od vysazení HA. Poté se na testu objevily vytoužené dvě //.


1 komentář


2 komentáře


13 komentářů

Celé moje těhotenství bylo poměrně bez problémů. Sice jsem byla na rizikovém, ale to spíše kvůli zaměstnání, které se neslučuje s těhotenstvím. Jediná komplikace, kvůli které jsem byla i jednou hospitalizovaná pár dní, bylo podezření na únik plodovky ve 33.týdnu. Ale nic se nepotvrdilo - nakonec se asi jednalo jen o nadměrný výtok, který mě trápil skoro od půlky těhotenství až do konce. Jinak jiný problém jsem nezaznamenala. Jen jsem si přála porodit přirozeně, bez epiduralu a mít malé miminko, jelikož jsme měli nakoupeno hromadu 50kových krásných oblečků.

Porodu jsem se nebála, spíše jsem byla zvědavá, jaké to je a bude, vyzvídala, dokonce jsem se snad i těšila. Brala jsem to jako to, bez čeho to prostě nejde. Rodila jsem poprvé, takže jsem ani nevěděla, do čeho jdu (celá bláhová). :-D Od 36.týdne jsem začala pít maliník a jíst lněné semínko, údajně to prý pomůže miminku lépe ven ve 2.době porodní. Dělala jsem si i srandu, jak ze mě vylítne, že ho budou i chytat. :-D háháhá, to jsem ještě nevěděla…

Ve 38.týdnu už jsem toho měla plné kecky, už jen proto, že se nám blížilo stěhování do nového baráčku, takže dodělávky frčely v plném proudu a já se musela prostě zapojit. Pak jsem večer vždycky brečela, že jsem se do toho vůbec angažovala. :-D Ale která ženská si to nechce zařídit podle svého… :-)

Začala jsem i po večerech pít „vypuzovací“ čaje. Koupila jsem si jablečný džusík, povařila ho, hodila do něj skořici a zázvor a hezky jsem popíjela - pěkný dryják! Takhle jsem to pila týden, když mi najednou odešla hlenová zátka, takže jsem tušila, že to bude brzy. Pár dní se nic nedělo a já už nemohla - břicho obří, nohy oteklé, v noci nespíte, otáčíte se půl hodiny na druhý bok jako kombajn za doprovodu vypuzování šílených vzdechů a chytání se čehokoliv, co by mohlo otočku usnadnit. :-D

11.12. ráno jsem jela jako pokaždé na monitor do porodnice. Příjemná doktorka se mě ujala, monitor v pořádku. Řekla jsem jí, že už toho mám plné kecky a že mi odešla před týdnem zátka. Řekla, že mi zkusí pomoct, že jsem na 2 prsty otevřená a že se uvidí, ale že mám ještě týden čas. Termín jsem měla 17.12.

Udělala mi tedy nějaký nepříjemný hmat uvnitř, až se mi kroutili palce. Nevěděla jsem, co mi to dělala, až doma jsem si přečetla, že to byl Hamilton. Pak jsem dost špinila lehce i s krví a odpoledne to přestalo.

Nic mě nebolelo, dojeli jsme s manželem i v klidu nakoupit, vybrat si jídelní stůl a židle. Přijeli jsem v 5 večer a manžel, že jede se sousedem ten stůl smontovat. Mně bylo nějak divně, tak jsem odmítla jet s nimi, že si půjdu lehnout. Nic netušíc jsem si dala další 2 šálky mého dryjáku. V 11 večer jsme ulehli do postele, tlačilo mě na konečník, jako kdybych týden nekadila. Ale neřešila jsem to.

V 0:20 jsem se vzbudila - divný pocit, pobolívání břicha. Říkám si, asi půjdu na velkou - nic. Najednou se to za 10 minut opakovalo, pak za 15 minut, pak za 5 minut. Vzbudila jsem manžela, že se asi něco děje, ale že jdu do obýváku to rozchodit. Pustila jsem si PC a ještě psala na eMiminu s holkama.

Bolest sílila, nevěděla jsem, jestli je to ono, bylo to nepravidelné. Tak jsem řekla manželovi, že raději pojedeme, i kdybychom měli být za šašky. V 1:15 jsme vyrazili. Bolesti po cestě začaly sílit - voláme všemu příbuzenstvu, že jedeme. Po cestě se ptám manžela, jestli můžu prošlápnout podlahu, děláme si srandu, že asi opravdu rodím. Koukáme na hodiny v autě, že to mám po 3 minutách. To byly ještě srandičky.

Přijedeme do porodnice, zazvoním na sál a říkám: „Dobrý večer, my asi rodíme.“ :D Přišla paní, že natočíme monitor a zaregistrujeme se. (nevím proč, už jsem registrovaná byla, kvůli tehdejší hospitalizaci) Při monitoru bolesti opět sílily, paní se ptala na totální kraviny! Myslela jsem, že jí něčím praštím, 10× „A bydlíte teda v té a té ulici a vaše telefonní číslo je to a to…“ V duchu si říkám „Joooo, sakra, je to naše, jsi natvrdlá? Už mě odpojte, nebo se nikdy nezvednu!“ Mezi tím vydýchávám ještě celkem snesitelné bolesti.

Pak do mě sáhne a řekne: „Volně dva.“ „COŽE??? Jak volně dva?,“ napadá mě, vždyť na dva jsem byla ráno! Myslela jsem, že jsem tak na 4-5! Jenže omyl. Napadlo mě, že jestli při těchto bolestech jsem na 2, tak co budu dělat, až budu třebas na 8.

Paní mi po půl hodině funění nabízí nějakou injekci, která mi prý nějak pomůže na uvolnění cest. Jenže to nakonec nějak zakecala. Ptala se mě na epidural, tak jsem odpověděla, že bych to chtěla zkusit bez, ale že nevím, do čeho jdu. :-D

Manželovi nakážu, ať přeparkuje auto, ať nestojí u nemocnice, jinak se nedoplatíme - ještě mi to reálně myslelo. :-D Manžel tedy odešel a my se přemístili do nějakého krcálku. Paní se mě ptá, jestli chci klystýr. Jojo, chci říkám, prý to prohřeje. No byl to fofr… Paní úkon provedla a říká: „Snažte se to udržet alespoň minutu.“ Jen to dořekla, odpovídám: „Já to pustím, otočte mě!“ A letím na WC, kde provádím svržení bomb na Hirošimu za nepopsatelných vzdechů.

Paní mi jen mezi dveřmi řekne, že až budu, ať si dám sprchu. OK, vynasnažím se, po tomhle se jen tak neutřu. A už to začalo. Najednou během pár minut bolesti jako bejk, mám pocit, že rukou prorazím dlaždice a WC mísu utrhnu! Po několika minutách šílených bolestí se odporoučím do sprch. To už jsou bolesti opravdu silné, snažím se moc nehekat, jelikož jsem na vedlejším sále zahlídla paní, co se taky asi chystala rodit, tak abych jí nevyděsila. :-D Ale nějak mi to nešlo.

Bolesti jsem se snažila zazdít mlácením pěstí do zdi, madýlko (nevím k čemu) letělo vzduchem. Po půl hodině rozdýchávání volám: „Sestři, já už chci ven.“ Paní pro mě došla, hodila mi nějakou noční košili a ať jdu za ní. Opět super pošťourání a verdikt: „No vidíte, 6-7, to se nám to povedlo…“ Jak nám sakra!?
Pak mě opřela před porodním sálem o zeď jako kolo - mně to bylo ale jedno! Slyšela jsem jen, jak volá do čekárny na manžela „Nikam nechoďte, už jdeme na sál, vezměte si návleky, budete jí otírat čelo mokrým hadrem.“

Najednou kouknu na hodiny na sále a ono půl 4 - hergot, to to letí, napadá mě. :-D Doplazím se ke křeslu, snažím se vylézt, ale musí mi pomoct. Na zádech bolesti jako bejk, nemám se čeho chytnout, chytám se konstrukce křesla za mnou, drtím ji. Pak mám prý na bok, což nedávám, dusím se, ale stejně mě nutí, že malá je ještě vysoko. Fajn, pro malou všechno. Hekám tedy na boku, pro změnu drtím konstrukci z boku. Já Vám to pošteluju… :-D

Přichází DR. Počká si na pěknou kontrakci a opět pošťourání, při kterém mám chuť všechno rozkopat! Verdikt nesestupuje. Ale prý do hodiny to bude. Tahle věta mi uvízla v paměti. Od té doby se neustále ptám manžela, který ani nemuká, kolik je hodin. :-D

Přichází další PA a nutí mě po poradě s DR vstát a jít na míč. OK, zkusím, hopsám nepopsatelně zkřivené poloze na míči, PA se děsí, že spadnu - bez starosti, držím se pevně. :-D Bolesti neuvěřitelný, mám nucení na tlačení, načež mám zakázáno ještě tlačit. Dupu jako slon v porcelánu, hekám, nadávám, že už nemůžu, pak si uvědomím, že vlastně musím, že tohle není film. :-D

Je 5 hodin, slíbená hodina už uběhla a mimi nikde. Sakra, tak co bude!? Chci se postavit a vylézt na křeslo. Podle pokynů PA přichází obrovská kontrakce s nucením na tlačení, ale zapomenu při tom dýchat. PA se ke mě přisunu a říká mi: „Musíte dýchat jako pejsek, takhle - fu fu fu fu fu.“ Podívám se na ní vyčerpaným a vzteklým pohledem a opakuju po ní a při tom mě napadá: „Dej mi pokoj!“ PA asi z výrazu vyčetla „raději se odkliď“ a zmizela. :-D

Pak přikráčí DR a zkontroluje stav. Pak poví „Zkusíte tlačit, malá je furt vysoko, zkusíme to.“ JUPÍÍÍÍ.

Nádech, kontrakce, tlačím, zvládnu i 4 tlačení na jednu kontrakci - nic. Takhle to opakujeme snad půl hodiny. Po nějaké době slyším DR povídat PA. „Volejte dětské“ - NEJKRÁSNĚJŠÍ VĚTA!!! To už jsem věděla, že prostě musím. Tlačím a zase nic. DR povídá „Nelekejte se, trošku Vám pomůžeme, sestřička Vám zatlačí na břicho.“ Připraví se tedy vedle mě jako Bolt na startu a když zavelím, že je to tu, hupne na mě. Já tlačím na 4× a najednou slyším CVAK a lehký pláč.

6:05 12.12. Je venku!!! Je venku!!! První, co mě napadá, není „ukažte mi jí“, ale „sakra, vždyť mi říkali, že mě nenastříhnou“. :-D Do teď slyším v uších znít ten zvuk nůžek - CVAK. Brrrr. :-D (za to se na sebe trošku zlobím)

No nic, po chvíli si uvědomím, že jsem porodila a vidím, jak mi odnáší ten modrý uzlíček pryč a volají: „Tatínku, pojďte za námi.“

Cítím hroznou úlevu a už chci, aby mi jí přinesli!!! Slyším od vedle „2800 a 48 cm“. Ježiš, to je prďousek - ono se mi to splnilo. :-)

Pak mi jí přinesou a mně to dochází - já jsem to dokázala, mám miminko. Začnu brečet, přes slzy ji skoro nevidím, manžel brečí se mnou a líbá mě na čelo a děkuje. Pak ale přichází DR a říká „Dejte mimčo sestřičce, musíme dostat ven placentu, zatlačte.“ OK, tlačím, najednou slyším CHLÍST. Kouknu a vidím DR celou od krve, na zemi krev - zmůžu se jen na JEJDA. :-D Načež manžel dostává skoro záchvat smíchu…

Pak DR povídá „Musíme Vám udělat revizi dělohy, máte potrhanou placentu, tak aby tam něco nezůstalo, co by dělalo neplechu.“ Říkám, že zkusím plyn, i když je placený.

OK, přinesou plyn. Mám prý tahat, že mě to nebude tolika bolet. Jak slyším slovo bolet, začnu tahat jak hladový štěně. Po pár vteřinách o sobě nevím, pamatuju si jen tmu a zvuk nástrojů. Po chvíli přicházím k sobě, ležím na lehátku jako zmaštěná, blbě se chechtám, mluvím jako šmoula, blbě se na všechno ptám. Sestřička mi říká: „Netahejte tolik, ať jste pak k probrání.“ :-D To víš, za 250,– za 10 minut si budu tahat, jak chci. :-D Cítím, jak ve mě šťourají, ale nebolí to. Pak přichází na řadu šití - to už fakt bolí. Ale tahám míň, abych se vůbec probrala. Hotovo.

Teď 2 hodiny na sále a už jíi budu mít u sebe. Omyl, po 2 hodinách se mě pokusí zvednout, ale omdlím. Takže další kapačky, další 2 hodiny na sále. Navíc po mě chtějí, abych zvedla zadek, že pode mě strčí takovou mísu na vyčůrání. Ze všech sil se zvednu, ale jak mám sakra čůrat do kopce? To už jim nedošlo. Po nějaké době říkám sestře, že to do kopce neumím. :-D Tak mě zvednou i záda.

Po nekonečných 4 hodinách mě konečně vezou na pokoj, kde na mě čeká moje beruška! Je moje! Jenom moje!!! Stálo to za to!!! :-)

Jsem na sebe hrdá, dokázala jsem to, navíc bez epiduralu! Ale budu muset zapomínat hodně dlouho, byl to opravdu MASAKR… :-)

Hodnotilo 29 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 06.01.14 08:02

Gratuluju k miminku, hodne zdraví cele rodině.

je peklo, ze to „skákání na břicho“ se stále toleruje, prestoue jde o zakázány zákrok, u kterého hrozí vazne komplikace. A nechtěný nastrih, no nemam slov :roll:

 
Newmummy  06.01.14 08:05

Ten klystýr si zas tak popisovat nemusela :mrgreen:

 
Máma21
Závislačka 3756 příspěvků 06.01.14 08:09

Krásný deníček :hug:

 
Máma21
Závislačka 3756 příspěvků 06.01.14 08:24

@Newmummy proc by nemohla? ;)

 
El Dragon
Ukecaná baba ;) 1561 příspěvků 06.01.14 08:45

:D dokonalé a pravdivé! gratuluji k výkonu…

 
Peafowl
Zasloužilá kecalka 897 příspěvků 06.01.14 09:16

Vida :) Pěkně napsané - Hirošima pobavila

 
33.Lucie  06.01.14 09:24

Gratuluju, i slzičku jsem ukápla.

 
Petulka1707
Ukecaná baba ;) 1950 příspěvků 06.01.14 09:29

Velmi pěkně napsaný deníček :) já se taky těším a zároveň děsím porodu :)

 
Aleyt  06.01.14 09:57

Vtipné a nakonec dojemné :srdce: Čeká mě to za 7 týdnů :D Gratuluju k miminku a přeji zdraví. :mavam:

 
AliTad
Závislačka 4906 příspěvků 06.01.14 09:58

@Saroya Taky mě napadlo, jestli to skákání po břiše nemohlo zapříčinit to potrhání placenty. Já bych navíc měla výhrady k tomu okamžitému odnesení na vážení a měření.
Jinak samozřejmě gratuluji k holčičce a doufám, že se blinkání aspoň trochu zlepšilo.

 
Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 06.01.14 10:12

Pekny denicek. Gratuluju k holcicce. Hodne zdravi :kytka:

 
nikina3
Zasloužilá kecalka 855 příspěvků 06.01.14 10:27

Krásně napsané, líbilo se mi to Tvoje JEJDA :) jinak porod až na tu revizi jsem měla téměř stejný, jen ne tak rychlý. A úplně se mi vrátil čas, díky za připomenutí :kytka: a samozřejmě obrovská gratulace k princezně!

 
lúlinek
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 06.01.14 10:30

Super deník, úplně mě to vtáhlo zpátky a vzpoměla si na svůj porod :palec:

 
Zanet26
Ukecaná baba ;) 1623 příspěvků 06.01.14 10:59

Taky moc gratuluju :hug: a opravdu krásnej deníček!!nasmála sem se a nakonec i poplakala :lol:

 
Koty
Závislačka 3684 příspěvků 06.01.14 11:17

Parádní deníček! :pankac: Gratuluji k berušce :kytka:

 
nadus
Závislačka 4839 příspěvků 06.01.14 11:25

Skvely denicek, diky, dobre jsem se pobavila :)) ale cim dal tim vic uvazuji nad tim epiduralem.. :)

 
Mišalí
Kelišová 6014 příspěvků 06.01.14 11:35

Vtipný deníček :D gratuluji k dcerušce :kytka:

 
Barberi84
Zasloužilá kecalka 951 příspěvků 06.01.14 12:20

Skvělý deníček…smála jsem se, až mi tekly slzy…perfektně napsané!!! :mrgreen:

 
anda.04
Ukecaná baba ;) 1606 příspěvků 06.01.14 12:34

Krásný deníček a navíc si mě pobavila i když vím, že v tu chvíli ti do smíchu asi nebylo :mrgreen: Moc gratuluji :kytka: Mě se prcek taky narodil 12.12. 2013 :mrgreen:

Příspěvek upraven 06.01.14 v 12:35

 
atominnka
Generální žvanilka 21403 příspěvků 06.01.14 12:56

Moc hezky napsané :palec:

 
Itany
Zasloužilá kecalka 870 příspěvků 06.01.14 12:57

:palec: krasny denicek gratuluji k male. princezne :D

 
berunice
Kecalka 396 příspěvků 06.01.14 13:05

Jéé gratuluji…krásně napsané:-)) ať se Vám i miminku daří :srdce: mimochodem 12.12. se rodí jen ti nejlepší - já sem se taky narodila 12.12. :mrgreen: :mrgreen: - trocha samolibosti neuškodí:-)))) -néé sranda - užívej si maminkování:-)

 
locika
Neúnavná pisatelka 15887 příspěvků 06.01.14 13:22

Gratuluji, napsáno vtipně a čtivě, ale porod teda katastrofa - Hamilton, nucení do poloh (na balon, na bok apod), nechtěný nástřih, skákání po břiše, které se nesmí provádět (přičítám tomu to vnitřní zranění a další následky), okamžité odnášení miminka…takový porod bych zažít nechtěla :( (ale je fakt, že můj první porod zrovna ukázkový taky nebyl, ale i tak na něj vzpomínám hezky)

 
Kytkaa
Závislačka 3503 příspěvků 06.01.14 13:28

Moc gratuluji, vždy když čtu ty deníčky o normalních porodech začnu brečet..:( Snažily sme se s 3 dny :,( bohuzel nakonec došlo na akut. cisaře což mě doted,,bolí,, ale mala je zdravoučka holčičkaa to je pro mě nejduležitější :kytka: :hug: Moc si ji užívejte hrozně rychle rostou :potlesk:

 
verunB
Kecalka 374 příspěvků 06.01.14 14:03

Krásně napsaný deníček moc se mi líbil a hezky se to četlo :potlesk: zasmála jsem se i ukápla slzička :) Vzpoměla jsem si na ten svůj byl hodně podobný :) Moc gratuluji k holčičce :kytka:

 
Katuška.B
Závislačka 3590 příspěvků 06.01.14 17:03

Krasny denicek. :pankac: Chtelo se mi brecet, chtelo se mi smat. :D Moc gratuluji k holcicce, at se vam dari.
Jen nevim, proc ti malou nedali uz na sale. Ja tam syna mela celou dobu a az me vezli na pokoj, tak ho sli koupat.

@Saroya me se taky nikdo neptal a nastrijli me. Trochu me to nastvalo, ale hlavne, ze se malej dostal ven. :)

 
milena13
Závislačka 4133 příspěvků 06.01.14 17:40

Krásný deníček moc gratuluji a hlavně zdravíčko celé rodince :)

 
Caitlyn
Kelišová 5689 příspěvků 06.01.14 18:06

6:05 12.12. Je venku!!! Je venku!!! První, co mě napadá, není „ukažte mi jí“, ale „sakra, vždyť mi říkali, že mě nenastříhnou“. :-D Do teď slyším v uších znít ten zvuk nůžek – CVAK. Brrrr. :-D

:lol: :lol: :lol: tohle mě rozesmálo, jinak mě taky nastřihli :kytka:

 
Šťopík
Ukecaná baba ;) 1295 příspěvků 06.01.14 19:45

Krásný denicek:-) me to čeká za 8 týdnů a už začínám být pěkně nervózní…jinak, denicek jsem obrecela, když jste psala, jak vám manžel děkoval a jak jste štěstím plakali…:-) krásné…

 
Blešík
Extra třída :D 12089 příspěvků 06.01.14 20:14

:potlesk:moc hezky napsáno, až mě zamrzelo, že jsem něco takového taky neprožila. Gratuluji k holčičce :kytka:

 
mikejla542005
Stálice 58 příspěvků 06.01.14 20:17

Pěkný deníček :) jinak mě taky nastřihli taky se mě nikdo neptal a jsem jim vděčná jinak bych byla příšerně dotrhaná…na břicho mi taky mačkali a taky jsem jim za to vděčná jelikož už jsem aboslutně nemohla a placentu jsem neměla vůbec dotrhanou měla jsem ji krásně celou…

 
Beata13
Kecalka 101 příspěvků 06.01.14 20:42

Take se pripojuji ke gratulacim :potlesk: :) hlavne, at jste zdrave. Musim rici, ze i ja jsem se zesmala a kdyz jsem cetla o nastrihu, okamzite jsem si vzpomnela na sve nastrizeni, na jehoz zvuk nikdy nezapomenu :mrgreen: i Hirosima me rozesmala a musela jsem take tlacit slzu :jazyk: :mrgreen:

 
3Lu
Extra třída :D 10552 příspěvků 20 inzerátů 06.01.14 21:24

Kras e a pravdive. Porod je fakt masakr :D. Muj by mohl vypravet.

 
ahink
Zasloužilá kecalka 911 příspěvků 40 inzerátů 06.01.14 21:50

Krásný deníček, úplně stejnej průběh jako ten můj a když jsem koukala na fotky, tak takhle dárkově zabalenou princeznu nám přivezli také, no koukám, že v této porodnici se pořád nic nezměnilo, stejné postupy a stejné věci, které mě štvou :-)

 
kamce
Závislačka 3073 příspěvků 06.01.14 22:04

Krásný deníček, vím, že v tu chvíli to asi nebylo vtipné, ale z některých frází jsem se málem počůrala smíchy :lol: :palec:

 
petulkas
Závislačka 2914 příspěvků 06.01.14 22:06

Ahoj, gratuluji k miminku :hug: trochu mi to připomíná můj porod :mrgreen: prosím tě kde jsi rodila? :)

 
Balloo_1
Závislačka 2529 příspěvků 06.01.14 22:22

Auuuuuu, božsky napsaný :-)) řezala jsem se smíchy ;-)) hlavně konec ;)).. Za 250 si budu tahat jak chci ;))) :srdce:

 
kaja00
Extra třída :D 12583 příspěvků 06.01.14 22:27

Mistrovsky napsane :kytka: :palec: ;) Mala je krasna :hug:

 
Terulisekk
Kelišová 6970 příspěvků 06.01.14 23:25

Bože tak dokonale napsaný… já se na porod taky těším… a nějak jsi mě neodradila.. krásně humorně napsaný!! :hug: :jazyk:..

 
tralala123
Kecalka 252 příspěvků 07.01.14 09:27

Ježiš, to je krásný, až mš to rozbrečelo :oops:

 
Tesička
Ukecaná baba ;) 1613 příspěvků 07.01.14 13:21

@petulkas Písek :-)

 
lucii isabela
Ukecaná baba ;) 1299 příspěvků 07.01.14 15:57

Trošku mi to připomina muj porod, ktery byl 13. 12. 2013, maly taky nesestupoval a ja třičtvrtě hodiny tlacila hlavicku :D i na břicho mi hopsali a udelali nastřih…a vše bez epiduralu. Mooc gratuluji k holcicce nakonec to všechny zvladnou :)

 
petulkas
Závislačka 2914 příspěvků 08.01.14 21:22

@Tesička tak to je jinde ale podobný chování zaměstnanců nemocnice… já rodila v Novém Městě na Moravě :?

 
Smailie
Kecalka 155 příspěvků 10.01.14 20:53
Dokonalé :-)

Naprosto dokonalé :potlesk:, takhle jsem se už dlouho nenasmála :D! 33+5 tt - takže se poslední dobou jen stresuju, ale po tomhle článku se na porod snad i vyloženě těším…Jen nevím, jak jim ty případné výbuchy smíchu budu v porodnici vysvětlovat…protože pomyšlení na tady popisované etapy mě jistě nenechá chladnou… :D
Krásná práce, maminko :mavam:

 
Tesička
Ukecaná baba ;) 1613 příspěvků 10.01.14 21:23

@Smailie
nebojte, zvládla to zatím každá, zvládnete to také! :-) A když to budete brát jako samozřejmost, bez které to nejde a nebudete se bát a vidět za tím jen tu bolest, ale vidět za tím to krásné malé mimi, tak to bude hračka a bolest bude o to menší a snesitelnější! Držím palečky a hlavně rychlý porod bez komplikací :potlesk: Jsou mnohem horší věci, já ted jsem například v nemocnici už 4.den s malou, extrémně blinkala a nepřibívala, takže musela být na kapačkách :-( a když vidíte, jak to malé trpí a vy mu nemůžete pomoci, tak je nějaký porod hračkou. Raději bych rodila každý den, než vidět to malé trpět :,(

 
elkos
Stálice 72 příspěvků 11.01.14 21:22
porod

Ja se tu u toho chechtam, ze snad porodim…prej pretacim se pul hodiny na bok, jako kombajn :-D Presne tak ja taky. Jinak ja se porodu velmi bojim i když jsem ten první mela velmi rychlý a bolest si nepamatuji, spis velke tlaky na vchod, zalezí asi na tom jak kdo ma velký práh bolesti, ted si myslim ze budu mit bolesti velke, protoze citim občas takove tahani uvnitř bricha a je to neprijemne krecovite, ale da se to vydrzet, jenom když jsem rodila poprvé, tak jsem jedenkrat zatlačila ale sestra mi vytlacila dite stlacenim rukou na brise, nevim proc, myslim ze mi chtěla jen urychlit porod, ale ja tlacila jenom 2× a byl venku a to me naopak moc pomohlo od te sestry, vubec me to vytlacení rukama nebolelo, doufam, ze u Apolinare nebudou neprijemne sestry, ci doktor. Jinak ceho se bojim je narkozy, ze mi nevyleze ta placenta, minuly porod jsem mela infarkt placenty, ale vylezla normalne, zadny problém, za to me sokovalo, jak jsem musela lezet na sale po zasití asi hodinu a nikdo tam nebyl, mela jsem strach, ze vykrvacim…ale co bylo na tom porodu pro me nejhorsi, ta cesta na pokoj, protoze se mi motala hlava a bylo mi na omdleni a neslo to zastavit, sestry rikaly utikame, utikame at neomdlite, ale jak mam asi utikat, kdyz omdlivam, no divim se ze jsem tam dosla a ještě se vysprchovala :-D

 
Tesička
Ukecaná baba ;) 1613 příspěvků 12.01.14 08:47

@elkos
no tak to jsou teda frajeři. Já byla po revizi dělohy 2 hodiny na sále, pak mě opatrně zvedali, ale omdlela jsem, tak mi dali další kapajdu a řekli že mě ještě 2 hodiny nechají odpočívat, než mě dají na pokoj, takže 4 hodiny na sále v jedné poloze, zadek už jsem měla placatej :-) A pak mě za pomoci manžela přesunuly na lehátko opatrně a převezli na pokoj, kde jsem si dala jídlo, odpočala a za 3 hodinky mi asistovali, abych vstala, že si musím dojít do sprchy se opláchnout. Opatrně mi pomohli vstát a drželi mě i ve sprše, protože jsem omdlívala i ve sprše. Takže to koukám, jaký přístup měli k Tobě u Vás v nemocnici… :pocitac:
Ještě mě napadlo, když se bojíš narkózy případné, u Vás nedávají ten rajský plyn? Mě jak dělali hned po porodu tu revizi, tak mi nabídly narkózu, nebo tahat ten plyn z bomby, ale že je to placené, tak jsem zvolila to. Po narkoze by mi bylo bůh ví jak… Takhle jsem se i pobavila tím plynem :jazyk:

Příspěvek upraven 12.01.14 v 08:48

 
elkos
Stálice 72 příspěvků 12.01.14 13:44

Právě, že někteří lékaři se neptají, zda chceš nebo nechceš tohle a tohle, ja vůbec o tom rajskem plynu nevím, že existuje :D, ale vím, že když jsem v 6. mesici gravidity, musela jit na trhani cca 2 polipu, kdy mela operace trvat cca 10 min. a já jim rikala, ze v zadnem pripade nechci narkózu, ze by jsem chtěla lokalne nejak umrtvit a lekari mi rekli - dobře operace je jen na par minut dame va, lokalne injekci, ale nejdříve mi dali nejaký lek na uklidneni a na sale jsem videla, ze mi chtej strkat hadičku do zili s a pr. kyslik na narkózu, tak jsem se zvedla a utekla jsem na pokoj, protoze mi slíbili lokalní umrtvení…sla jsem tedy na operaci druhý den, nechali me uklidnit…druhý den jsem na sále zase ten prásek na uklidneni a lekar a sestry a zase tam pripravovali ty jejich hadicky do zili, kyslík atd… a lékařka rikala, ted vam to lokalne umrtvime tak se nebojte injekce a me se zamotala hlava a upadla jsem do bezvedomí…samoz­rejme mi dali narkózu a ještě takle trapne mě obalamutili, potom jsem se dozvěděla od pacientek co se mnou lezely na pokoji a sli na cystu, ze museli kvůli me odložit operaci o hodinu později, protoze me všichni vcetne primare probouzely na chodbe a neslo jim to a pacientky cekajici na sal byly z toho vydesené - nakonec me probrali a ja jsem sama slyšela jak sestra říká, pane primari, uz je konecne vzhuru.Ale z lekaru mi nikdo nic nerekl, od te doby jsem na ne byla pekne nastvana, to je jako kdyby me nejakej narkoman hodil drogu do piti a ja to musela prozivat bez mého svolení. Proto mam strach z narkozy, nevim zda se po ni probudim nebo ne. Neverim lékařům a oni nemusi verit me.Ale porod jsem mela velice dobrý, nebo muj syn mi to udelal dobrý, taky se nechtel drat ven 15 hodin :D

 
belina46
Zasloužilá kecalka 681 příspěvků 12.01.14 15:08

Krásný deníček :kytka:..malá je nádherná, přeji hodně štěstí celé rodince a už žádné zdravotní potíže :*

 
belina46
Zasloužilá kecalka 681 příspěvků 12.01.14 15:10

@elkos 8o 8o 8o tak to jsi si teda taky užila..

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama