Tak i já porodila

Porod

Můj chlapeček už bude mít rok a já bych si ráda uchovala vzpomínky. Deníček bude dlouhý, tak se omlouvám.

Mé těhotenství bylo ukázkové, otěhotněla jsem hned napoprvé. Týdny, měsíce
utíkaly a najednou jsem byla u svého doktora naposledy a loučil se se mnou slovy, že za týden mám jít už do porodky, ale že je vše krásně nachystané a že to mám čekat každým dnem.

Jako prvorodička jsem celá natěšená volala manželovi, že se to chystá a každým dnem budeme rodit. Jo a taky jsem to stihla snad vyžvanit celému světu, že jako budu rodit!! No teď se tomu směju.

Došla jsem na kontrolu do porodky a taky jsem stihla za ten týden několikrát vygruntovat celý barák. Doktor v porodnici byl z mého nalezu taky nadšený a ještě mi řekl, že se se mnou klidně vsadí, ale že za týden na kontrolu už určitě nedojdu.

Další týden se nesl ve stejným duchu jako ten předchozí - úklid, dlouhatánské procházky, vana, sex atd. Dělala jsem vše, aby se porod konečně rozjel. A za týden jsem napochodovala na další kontrolu. Doktor na mě vytřeštil oči a říká: „Vy jste ještě neporodila?“ No myslela jsem, že po něm něco hodím.

Ten den jsem byla dva dny po TP. Doktor se ve mně velmi slušně pohrabal a že jako se to teď určitě rozjede, jinak za dva dny na kontrolu. No celý týden jsem chodila ob den na kontroly, které probíhaly naprosto stejně a samo že nic.

Byl pátek ráno, proběhla kontrola s tím, že když do pondělí neporodím, tak nástup na vyvolání. Odcházela jsem naprosto zničená a řekla si, že už na to kašlu, že si s manžou užijeme poslední víkend ve dvou a v pondělí nebo prostě ten dalším týden ho už ze mě nějak dostanou. Odpoledne jsem si zašla do města a potkala hromadu přátel. Na otázku „Ty jsi ještě neporodila?“ jsem neodpovídala. Nevím, jestli neviděli to mega břicho nebo si mysleli, že to mám asi tak vycpaný.

Večer jsme si objednali pizzu a sedli k telce. Řekla jsme drahýmu, že dneska žádný sex na vyvolání nebude, že už nemám sílu. Usnula jsem nevím v kolik, ale po 23. hodině mě vzbudilo tvrdnutí břicha. Nepřikládala jsem tomu žádný význam, bylo to tak téměř každý večer. Po půlnoci šel manžel spát, ale já ne, pořád mě pobolívalo to břicho, a tak sem se koukala na tv. Zrovna tam začínal nějaký docela dobrý horor.

Nevím, co mě to napadlo, ale najednou koukám na hodiny a ono to pobolívání břicha je co 6-7 minut. Je jedna a mně dochází, že spát už asi nepůjdu, že to, na co jsem čekala, je konečně tady. A protože jsem si říkala, že nebudu stresovat, tak jsem dokoukala ten horor.

Bylo půl třetí, film skončil a kontrakce po 5 minutách. Žádná velká bolest, tak jsem se šla osprchovat a umýt si vlasy, který se mi nechtělo večer tak umývat, a říkala jsem si, že to udělám už ráno.

Tak si mydlím ty vlasy a do koupelny přijde má drahá ospalá polovička. Kouká a pak jen řekne: „Co to děláš?“ „Umývám si vlasy.“ Muž odejde. Já dokonám, podle mě, potřebnou hygienu a zrovna když lezu ven, tak se ve dveřích zase objeví manžel. „A proč teď si umýváš vlasy? V noci?“ S úsměvem na rtech mu odpovídám, že asi rodím. No a on zase se otočí, nic neřekne a odchází. To už se začínám smát a přemýšlím, jestli mi manžel rozuměl, co jsem řekla.

Taky si vzpomínám na jednu kámošku, jak mi celé těhotenství říkala o jedné známé, že když začala rodit, tak se ještě načesala a namalovals a pak vyrazila do porodky. Bolesti sice pravidelné, ale jinak nic moc. Tak si stoupám před zrcadlo, že si dám aspoň pudr a řasenku. Co už rodily, nemusím asi popisovat, jak mé dílo a snaha přišla nazmar a jak jsem vypadla v době, kdy se mrňous dral na svět. :D

No ale zpátky. Stojím u zrcadla, přichází zase manžel: „Vždyť rodíš!! Ty se maluješ?? K čemu?“ Na to mu odpovím, že se chci synáčkovi líbit. :) Manžel zase odchází a je viditelně ve stresu. Jdu tedy za ním, hodíme pár vět, muž se hodí do pohody, ale na jeho naléhání jedem do porodnice. Já chtěla vydržet ještě doma.

Do porodky přijíždíme ve 4. Jsem přijata, nález 4 cm. Jdu na přípravu a tedy celkem dobrý a pak si to mířím rovnou na porodní box. Sprcha, monitor a další kontrola - stále na 4, to už je 8 hodin. Říkají mi, ať se prý prospím, ať mám sílu na konec. Sice bolesti pořád stejný, dají se prodýchávat ale spát se u toho určitě nedá. Napustí mi vanu, nějaké vonné tyčinky a olejíčky, prý to pomůže. No to mě moc tedy nebaví a ve vaně vydržím cca 20 minut.

Po 10 je další kontrola - 6 cm, bolesti pořád snesitelné a prý píchnou vodu. S drahým z toho máme srandu, jak to je ok a dá se to v klídku vydržet - haha, kdybych věděla, co bude. :)

Než mi tu vodu píchli, tak praskla sama. No a pak to začalo! Myslela jsem, že to bude opravdu můj konec, a ještě k těm šíleným kontrakcím jsem začala zvracet. Ale netrvalo to dlouho a za 20 minut jsem křičela, že rodím. Byli jsme tam s manželem sami a najednou tam byla porodní i doktorka a že jsem už otevřena a že tedy mám konečně tlačit.

Tady jsem se začala nějak ztrácet, tak se omlouvám.

Nejdřív mi to tlačení vůbec nešlo, prý jsem pořád tlačila špatně, všichni mi radili. Když už mi to tedy šlo, tak najednou čekáme a kontrakce nikde - jsem moc ráda za tu pauzu, nabrala jsem trochu síly. Něco mi píchli a kontrakce se rozjely. Tlačila jsem jak o život a už jsem to nemohla udýchat, tak dostala jsem kyslíkovou masku.

Nevím jak to napsat, ale při tlačení šel malej ven, ale než jsem se nadechla a tlačila znovu, tak vždycky zajel zpět. Bylo to nekonečné a já už začínala panikařit, že ho nevytlačím. Pamatuji si, že doktorka pořád něco vykládala, ale nevím co.

Poslední, co si pamatuju, bylo, že doktorka řekla, že to nepůjde - opravdu povzbuzení. Asistentka říkala, že malej musí ven. No pořád jsem tlačila, co to šlo, a najednou malej byl venku. Hned, jak se narodil, jsem si říkala, že je velkej.

Náš syn se narodil o půl 12. Měl 4,25 kg a 53 cm, obvod hlavičky měl 39 cm. Byl to kus chlapa. Já dopadla tedy hůř, placenta šla ven hned, ale přes hodinu mě šili. Měla jsem přes 40 stehů. Šití bylo horší jak celý porod. Ale můj syn mi za to stál a klidně bych si to zopakovala.

Hodnotilo 23 lidí. Score 4.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
anetka89
Povídálka 39 příspěvků 10 inzerátů 10.10.14 01:12

Ahoj, tak to byl teda kus chlapa. Gratuluji k synovi. Mému bude v prosinci rok. Porod byl celkem v pohodě, až na poslední cca 2h. Kontrakce snad po minutě a to bylo děsný. Na konec jsem to šla zkusit jestli už to dle doktora půjde a ono jo, povídá mi rovnou „tak tlačte!“ no asi 3-4× jsem zatlačila, dlouze dle pokynů a najednou náš očekávaný syn kouká na svět a pláče krásně. Byl to nejhezčí zážitek v životě. Plakal, já štěstím taky a jakmile mi sestřička malého podala, koukl na mě přimhouřenýma očkama a bylo ticho. Spokojenej a já s taťkou šťastná. Jinak co se týká šití,45minut mi určitě šil pan doktor. To už jsem počítala vteřiny a snažila se situaci nějak odlehčit. Pořád jsem se ho na něco ptala on ochotně odpovídal. Opravdu to příjemné nebylo ani trochu. Druhý den na vizitě ke mě dr. přišel a povídá mi potichu „v pořádku?“ a usmíval se. Do teď vlastně nevím co to přesně mělo znamenat. Práci odvedl skvělou, jen ta bolest při hojení trvala dost dlouho. To jsem se ale rozepsala. Třeba časem přidám celý popis mého porodu. Ještě jednou gratulace k synovi a ať jste všichni zdravý :D

 
irenamich
Zasloužilá kecalka 593 příspěvků 10.10.14 03:57

Gratuluju k miminku. Teda, to ho byl opravdu pěkný kousek. Nejde o ty 4,25 kg a 53 cm, to je obojí teda taky pěkný, ale obvod hlavičky 39 cm!!! To měla dcerka v 6 týdnech (v 1 týdnu obvod hlavy 35 cm, jinak 3,59 kg a 50 cm, takže žádné škvrně…).
Já teda přirozený porod nezažila ani jednou, ale snad mi to až tak líto teda není :lol:.

 
Lada84
Ukecaná baba ;) 1747 příspěvků 10.10.14 07:29

Mam ya sebou dva porody, prvni, dceru jsem rodila ve 35tt, byla mala, ale plodova voda mi odtekla na samem zacatku a tak byly i ty bolesti od pocatku „vyzivne“. U syna, 37tt, mi plodovku hodinu pred samotnym tlacenim pichli a porod mi prisel uplne snovej, pomalu jsem si nestacila uvedomit, ze jako fakt rodim, jak to bylo rychly a de facto az do samotneho finale bezbolestny…
Ale oproti vam jsem mela mrnousky, zadny siti, nic…Tak at mate dalsi miminko taky v pohode a bez siti :kytka:
PS: moc se mi libi vas styl psani.

 
1hanule
Závislačka 3079 příspěvků 10.10.14 07:52

Denicek pěkně napsanej :) a takovýho chlapáka bych rodit nechtěla teda,39cm je hooodne a říkal ti někdo ze bude takhle velkej?? Já mela porod teda hodně dlouhej a děkuji dcerce za obvod 32 teda :lol: na druhy porod přeji menší mimčo a míň šití..

 
Dainvyk
Ukecaná baba ;) 1498 příspěvků 10.10.14 08:01

Pěkný :)

 
Raraašek
Kecalka 496 příspěvků 10.10.14 09:04

The best hláška: Řekla jsem si, že se nebudu stresovat a dodívala jsem se na horor! :D :lol: moc gratuluji :)

 
svycarka
Kelišová 6843 příspěvků 10.10.14 09:12

Gratulace. Vytlacit takoveho obrika, to uz je potlesk na miste :potlesk: :potlesk: Tak uzivej to krasne stesti mamo :kytka:

 
pawo
Stálice 53 příspěvků 10.10.14 10:22

Téda, to má úctyhodné míry :) zrovna jsem kamarádce říkala at se porodu nebojí, že jsem ještě neslyšela o žádném miminku, které by mělo větší obvod hlavičky než 35cm :D ale ve finále jste měla hezký porod až na to šití, takový ukázkový :)

 
Bakera
Ukecaná baba ;) 1884 příspěvků 1 inzerát 10.10.14 12:54

Krásně napsaný deníček a gratuluji. Teda, představa že porodím miminko s takovýma mírama, klobouk dolu :kytka:. Já jsem dnes 40+1 a zatím nemám žádný váhovym odhad, tak jsem zvědavá :D. Jinak s tím malováním a úpravami do porodnice, každý večer si chystám naušnice (nespím v nich), přece nebudu na fotkách bez nich :D. A pokud nebudu umírat bolestma, tak jsem také taková, že se snad i namaluji :D :mavam:.

 
socina
Závislačka 4104 příspěvků 10.10.14 14:54

39 cm 8o au

 
BealyAM
Extra třída :D 10086 příspěvků 1 inzerát 10.10.14 14:58

Teda veliké gratulace. Nedovedu si to představit. Ja rodila ted v záři druhe ditko. Ale plánovaným cisarem z několika důvodu. Prvni byl můj porod pred dvěma lety, ktery skončil akutním cisarem, druhy důvod byla zúžena jizva která mela max 1 mm (takže nebylo o čem diskutovat) a očekávaný velký plod. Maly měl ve finále 4630 gramu, 54 cm a obvod hlavičky 38,5 cm. Takže jeste jednou gratuluji.
P. S. jak maly nasbíral? Ja mam pocit ze mam doma otesanka.

 
blanula19
Závislačka 3557 příspěvků 2 inzeráty 10.10.14 17:20

Gratuluji s synkovi :kytka:
Já to měla podobný, synek se narodil 4,20 kg, 54 cm, hlavička 38 cm. Taky mi dal docela zabrat, ale měla jsem to trošku rychlejší. Bolesti mě chytly kolem 19 h. a v 2:45 byl malý venku.

 
rulfička
Zasloužilá kecalka 619 příspěvků 10.10.14 18:05

Deníček krásný!! :palec: několikrát jsem se u něj zasmála a trošku se viděla, jak by to mohlo probíhat u nás :mrgreen: mýt si v půl 3 ráno hlavu se slovy, že už asi rodím, tak se mi taky přítel otočí a odejde :mrgreen: malovat jsem myslela jen decentně (kdyby to samosebou šlo), ale jak už mi řeklo mnooooho maminek, tak to opravdu nemá vůbec žádnou cenu :mrgreen: ale taky se chci holčičce přeci líbit, to je jasné! 8) :P i když to asi nebylo šup šup, jak si to přeju, tak po přečtení tohoto deníčku se u mého blížícího se porodu strach nevytvořil, takže děkuji jen za příjemné počtení a gratuluju k tomu vašemu pořádnému chlapákovi! :hug: :*

 
janinaxx
Zasloužilá kecalka 644 příspěvků 10.10.14 19:21

Deníček je moc hezký napsaný, moc gratuluji k malému.
A holky vy jste dobré s tím malováním :potlesk: :-D Mě by to ani ve snu nenapadlo se malovat. Pak by měla oči max. jak horník :-D

 
terulinaa
Zasloužilá kecalka 945 příspěvků 10.10.14 20:08

Moc hezky denicek :-) docela sem se i nasmala :-D me ceka v lednu druhy porod, tak sem na sebe zvedava jak se budu vypravovat. :-) u prvniho mi praskla voda doma a ak sme se zbalily a jely rovnou do porodky, ale tam sem jeste tak 10 hod jen cekala a zrpela :-P takze ted uz asi tak chvatat nebudu, ale to rikam ted :-P Jinak mooc gratuluju k synovi ;-)

 
Manticora
Ukecaná baba ;) 1783 příspěvků 10.10.14 20:10

Gratuluju k takovýmu obříkovi.
Já se taky na porod malovala, a to docela důkladně, jako vždycky. Chtěla jsem vypadat na fotkách dobře. Mě by zase nenapadlo se nenamalovat :lol:

 
Ginger.Rothstein
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 10.10.14 21:15

Gratuluji k chlapeckovi :srdce: Je to krasa cist, jak ty deti za tu,,bolest" stoji a jake je to stesti :srdce:

 
Katka_LEE
Ukecaná baba ;) 1741 příspěvků 5 inzerátů 12.10.14 21:59

Jako bych ten denicek psala ja :-D akorat sem rodila tri dny pred TP. Malej mel 4,42 a 53 cm a to siti me taky prislo horsi jak celej porod :palec:

 
petriss
Kecalka 299 příspěvků 13.10.14 20:28

Pěkný deníček :)
já rodila císařem tedy, teď čekáme druhé a chtěla bych se císaři vyhnout
každopádně jsem se šla mrknout kdy měla Barunka cca 39cm obvod hlavy a přesně ve 3 měsících.. rodila jsem tedy ve 37+3

 
ivetuli
Kecalka 109 příspěvků 13.10.14 22:13

Holky moc děkuju za komentáře. No s tou velikostí- poslední odhad mi dělali na první kontrole v porodnici, takže cca 3 týdny před porodem, odhad byl 3,5kg. A hlavičku měl už v 16tt vetší o 14 dní. Můj dr ani nikdo jiný to neřešil. Dr co mě rodila a šila tak u toho šití nadávala že to nechápe že mě jako prvorodičku nechali rodil přirozeně, že to museli vidět že má tak velkou hlavu. Jinak ty největší bolesti sem měla fakt jen tak hoďku pul tak se to dalo. No a hojení katastrofa děs. 14 dní sem si nemohla sednout ani na kruh, tak jsem buď ležela nebo stála, ale pak to bylo jen lepší a po 8 týdnech sem byla úplně fit. Nějaká maminka se ptala jak přibíral- no hooodně rychle teď na roční kontrole měl 12,5kg 86cm a ta hlavička 50cm. Je to hodně je nad nějakou normou nebo co ale je celkově vetší tak prý ok. :)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama