Jak jsem konečně porodila

Porod

Popíši vám své velké očekávání. Doufám, že to bude ke čtení... a těm, co jsou trošku vyděšení, to snad trochu pomůže. Rodila jsem v přerovské nemocnici. Byla jsem spokojená (ale na druhou stranu nemám s čím srovnávat). Přeji příjemné čtení a všem čekatelkám příjemný zážitek z porodu.

Ták..tady jsme se vyklubali na svět. v 12:50 51cm 2820g.
18 komentářů

Fotka s taťkou nesmí chybět. Choval mě jako první:-)
2 komentáře

Svého velkého dne jsem se samozřejmě nemohla dočkat. Byl to můj první porod. A abych byla upřímná, byla jsem trošku vyděšená, hlavně z toho že jsem měla úzkou pánev a nevěděla jsem, jak to dopadne (což samozřejmě nikdo dopředu vědět nemůže).

Můj velký den měl být podle ultrazvuku 21. 6. (to mi pak změnili na 19. 6.) a podle menstruace 26. 6. Tolik porodních termínů :-D A stejně bylo 26. 6. a já pořád nic :-( S každým dnem navíc jsem byla značně nervózní… hlavně když mi řekli, že mám už málo plodové vody. Bála jsem se, aby to miminko nijak neohrozilo. To bylo na kontrole 27. 6. Tak jsme se tedy po dlouhé debatě domluvili na vyvolání. Měla jsem se dostavit ve čtvrtek 30. 6. na 7:00 hodin. Trošku vám popíši, jak dlouho jsem se načekala na našeho vytouženého mimíska(protože od 19. 6. každou chvíli telefon či SMS: „Ty jsi ještě celá?“, „Ještě nic.?!“ to mě tedy značně deptalo :-().

No, takže můj velký den začal ve čtvrtek v 7:30, kdy mi dali vyvolávací tabletu. Byla jsem asi pak jen hodinu na křivce a ubytovali mě na pokoj s maminkou (rarita - co porodila krásnou slečnu Nelinku ve výtahu. Šikulka). Pak jsem čekala, jestli se něco rozjede, další kontrola v 15:00. Pokud by se nic nestalo, dali by mi v pátek ještě jednu tabletu. Tak strašně jsem se těšila, že to už začne. Ale cítila jsem jen malé bolesti. Na kontrole ve tři viděli nějaké kontrakce po pěti minutách, byly třeba 3, pak 15 minut nic a zase třeba 2-3 po 5 minutách. A tak pořád dokola… Takže mi doktorka oznámila, že si mě pak prohlédne doktor, až jak si vymění směny (doktorka dopoledne Židlíková - ta sportovní příjemná blondýnka)…

Co čert nechtěl, jdu v sedm hodin na kontrolu - měří mi křivku a kontrakce pořád po 5 minutách, ale už relativně pravidelné. Pak přišel doktor Novota (no úplně jsem se vyděsila, tento doktor mi byl proti srsti - hrozně nepříjemný - jako bych ho obtěžovala, že vůbec chci porordit :-()… pytel ani nepozdravil a jak se citíte? (tak jsem se mu to snažila popsat oproti dopoledni a ten blbec jen… já se ptám, jak se cítíte, né na nějaký popis, a tak mu nasraně říkám: „To se vám snažím vysvětlit.“ A tak se bez jakéhokoliv slova otočil a odešel a mě polilo horko). Říkám si, tak udělám vše proto, abych v noci neporodila nebo bych mu řekla něco od plic (byla bych toho prcka raději zatlačila zpět, než porodit s Novotou). Ani jsem si nedala sprchu a jen ležela. Sice jsem nemohla spát, poněvadž bolesti jsem měla po pěti minutách, sice nijak šílené, ale usnout jsem nemohla. V 22:00 jsem si šla pro jistotu na prášky na spaní, abych byla na druhý den aspoň trochu čilá a celou noc jsem hypnotizovala hodiny a modlila se, ať se to nerozjede. Směny se střídají okolo 6 hodiny…

Já to naštěstí vydržela, na křivku jsem měla jít v 6:30, ale pořád nikdo nešel. A já měla od 6:05 stahy po 3 minutách. Tak v 6:40 utíkám na sesternu, že se to asi rozjelo a oni, že pro mě hned někdo přijde a že na to kouknem. V 7:00 jsem byla na křivce se stahy buď po 3 či po 5 minutách, otevřená jsem byla na 3 cm. A paní doktorka říká, to se pěkně rozjelo, tabletu dávat nebudeme a připravíme si vás.

Dostala jsem klystýr (z toho jsem byla nesvá celou dobu před porodem, jak to v sobě udržím přes ty kontrakce? Protože taktika byla udrřet to nejméňe 10 minut, pak jít na záchod, ale nevyprázdnit všechno a znovu čekat 5 minut. Ale zvládla jsem to, hodně pomáhalo hluboké dýchání a chůze). Pak jsem si ve sprše nahřála břicho, ale kontrakce byly pořád stejné. Asi v 9:30 mi dali čípek a injekci, pokoušeli se mi píchnout plodovku, ale paní doktorka píchala Danečka do hlavy(měl tak jizvičku), protože voda mi odešla nevím kdy, nezaregistrovala jsem to. Ale v 11 to pokročilo jen na 4 cm. Tak jsem dostala kapačku.

Přijel manžel. Skoro celé tohle jsem absolvovala vleže, jen dvě spršky jsem měla. Pořád do mně něco cpali. Tak mi při kapačce měřili křivku a kontrakce nabraly na intenzitě a pravidelnosti, po 5 a někdy po 3 minutách. Bylo to naštěstí po 3-5, tak jsem alespoň v leže nabrala sílu na další. Do 12:10 mi měřili křivku, poskočilo to na 5-6 cm, doktorka říká, že teď budu moci chodit a jít se vyčůrat. Že mi ještě sestřička donese injekci něčeho proti bolesti a na to, aby ještě více ustoupila ta branka. Tak slezu a vyčůrám se. S manželem jsem sami.

V ten moment stahy nabraly extrémně na síle a byli po třech minutách. 12:25 si říkám, kurňa, kde jsou s tou injekcí a pořád nikdo nešel. Kontrakce nešly ke konci rozdýchat a nutilo mě to tlačit, tak jsem si musela ulevit, i když jsem věděla, že bych neměla, ale nešlo to vydržet. 12:35 přišla sestra a já říkám: „Omlouvám se já, jsem si musela při kontrakci zatlačit.“ Ona: „Ježíš, to né! Vždyť se potrháte, tlačit nesmíte!“ A já: „No, ale mě to strašlivě nutí, nemůžu tomu odolat!“

Teď prošla dveřmi sestra s lékem - injekcí proti bolesti. A ta druhá jí říká, počkej, paní říká, že jí to nutí tlačit, prohlédnu ji. Vylezla jsem na křeslo a sestra: „jéé zašlá branka!“ Vůbec jsem nevěděla, co to je! A ona: „při kontrakci si klidně trošku zatlačte.“ Ale neřekla mi jak silně, tak jsem tlačila jen tak zlehka, protože jsem nevěděla, jestli už jako můžu na plno. Začaly mi přivazovat nohy, tak mi to naštěstí došlo. Najednou se zalidnil celý box :-D

Dětská setra, doktorka na porod. 2 asistentky a dvě doktorky koukaly. 12:42 kontrakce… podle všech jsem tlačila málo, spíše jsem ji prodýchala, protože mi taky nikdo neřekl, že můžu tlačit.

Tak naštěstí ta druhá sestra říká: „Už můžete tlačit co nejvíc to půjde, zkuste na tu kontrakci pořádně tak 3krát zatlačit“. No jak mi to vysvětlila… šlo to rychle 12:45 jsem pořádně třikrát zatlačila a pak jen slyším u další kontrakce ho porodíte… nebojte, jen tlačte. Jak jsem dala povel, že kontrakce nastupuje, tlačila jsem jak šílená. Ještě že mi manžel přidržoval hlavu a říkal: zavři oči". Při poslední kontrakci, při prvním nádechu mě nastřihli (naštěstí to nijak nebolelo) a na druhý nádech byl venku…

A doktorka: „Jéé ten je hladoučký a má dlouhá nožiska a malé lyže“. Všichni hned koukali, ukázali mi ho a pak už přestřihli šnůru, a to už manžel fotil. Placenta se nechtěla uvolnit, tak mi nahřáli bříško a pak to šlo. Šití bylo sice citlivější, ale když mi ho dali na prsa, ani jsem to nevnímala. Byla jsem spokojená, že mě nerodil pan Novota, ale Židlíková. Stehy udělala jako pravá švadlenka, jemné a droboučké. A TAK ZAČAL KRÁSNÝ ZAČÁTEK.

Doufám, že jsem tě neunavila tímto románem, ale musela jsem si to připomenout, neboť pak budu zapisovat do porodního deníčku svůj zážitek tak, abych byla v obraze.

Prcoušek se má myslím dobře, papáme, kakáme a křičíme. Ale tak to funguje. Teď už jsem trošičku najeli na systém a přes den většinou kojíme asi po 2,5-3 hodinách. Od 20:00 do 24:00 tak po 1,5-2 hodinách a po půlnoci opět 2,5-3 hodiny.
Prdíme statečně, máme průjem, ale od pohledu je spokojený. Myslím, že objevíme nějaký systém a sehrajeme se.

Hodnotilo 15 lidí. Score 4.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
eseta
Neúnavná pisatelka 16903 příspěvků 18.08.11 08:21

Gratuluji k mrňouskovi,je moc hezký :huban:

 
surikataXY
Echt Kelišová 9474 příspěvků 18.08.11 08:45

gratuluji :kytka: taky jsem rodila v Prerove a bohuzel me rodil Novota :zed: je to arogantni blb, porod jsem mela rychly, rodila me vlastne mladicka PA. Novota stal opreny o okno a pokrikoval na me povely :roll: nakonec ze me rval placentu a mel blby kecy u siti (siti jsem si lecila pul roku, i kdyz to by asi i kdyby to sil nekdo jiny).....doufam, ze pokud nekdy budu rodit opet v Prerove, Novotovy se vyhnu :cert:

at se vam dari :kytka: :kytka:

 
Staninka30
Extra třída :D 10109 příspěvků 18.08.11 09:09

Nádherný deníček jsi sepsala :kytka: .
Velice Gratuluji :dance: :hug: k makímu a oběma přji jen a jen zdraví.

 
saiiimona
Ukecaná baba ;) 1909 příspěvků 18.08.11 09:36

Moc hezký deníček a pro mě opět trochu povzbudivý :-) Děkuji :palec: Chlapeček je krásný, přeju Vám hlavně oběma zdravíčko. :kytka:

 
k_ikina82
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 18.08.11 09:45

Taky se připojuji ke gratulaci, malej je krásnej.

Jen doufám, že v prosinci, kdy mě čeká porod v Přerově nenarazím na pana Novotu!!

Přeju hodně štěstíčka!! :mavam:

 
Ropuška_M
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 18.08.11 09:49

Gratuluji, zvádla jsi to úžasně :potlesk: , taky bych si přála takovýhle porod… Malý ať dělá jen a jen samou radost svých šťastným rodičům… :kytka:

 
werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 18.08.11 09:58

Krásný deníček :-) Gratuluji k prckovi a k supr porodu hodně štěstíčka a hlavně zdravíčka celé rodince :kytka: :kytka:

 
Nariel
Povídálka 13 příspěvků 18.08.11 10:07

Moc děkujeme za gratulace i já i Daneček se rdíme blahem:-)
Vím že porod je individuální záležitost a každý ji prožívá jinak. Ale každá žena se musí na to dívat heslem..„Dovnitř může, ale ven musí“ Všem přeji zdárný porod, hodně trpělivosti a nevzdávat se!!
Vše nakonec přebolí a mimísek vám vždy všechno vynahradí ať u jeho zrodu prožijete cokoliv:-) :wink:

 
Fima
Nadpozemská drbna 28630 příspěvků 18.08.11 11:58

Krásný deníček, taky jsem rodila v červnu vyvolávaně v termínu kvůli velkém miminku a byl to pro mě ten nejúžasnější a nekrásnější zážitek v životě, na který nikdy nezapomenu. :palec:

 
LindaH
Stálice 79 příspěvků 18.08.11 17:49

Krásný deníček a děkuju za radu, rozmýšlela jsem se jestli rodit v Přerově nebo ve Valmezu, tak teď už jsem rozhodnutá. Než narazit na Novotu tak to radši vydržím tu dálku do Valašského Meziříčí. :think:

 
kakacko
Povídálka 45 příspěvků 18.08.11 18:17

Moc hezky napsáno. Připojuji se ke gratulacím :kytka: ať jste zdraví a spokojení :wink:

 
martext
Ukecaná baba ;) 2182 příspěvků 19.08.11 00:03

Moc hezky napsane, a taky gratuluji k detatku :palec: :kytka: :mavam:

 
DanMaj
Echt Kelišová 8410 příspěvků 19.08.11 22:24

Moc pěkné, gratuluju k miminku :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama