Tak jsme přece jen čtyři

Těhotenství

Dočkala jsem se druhého miminka, i když to nebylo hned při druhém těhotenství. Když jsem se po ukončení těhotenství kvůli těžké vývojové vadě ve 22. týdnu vrátila z nemocnice, nastalo období prázdna. Nemohla jsem se s tím smířit. Pořád jsem se ptala, proč se to té malé stalo? Vždyť jsem byla na sebe tak opatrná, tak proč k tomu došlo?

Nikdo mi to nebyl schopen říct. Prý jen špatná shoda okolností a příští těhotenství se to určitě opakovat nebude. Ale kdy to další těhotenství přijde? Cyklus mi nechtěl naskočit a já byla zoufalá.

Najednou se blížil termín mého návratu do práce. Kolegyně tam věděly, že jsem byla těhotná, ale nevěděly, jak to nakonec dopadlo. Neměla jsem sílu to všem vysvětlovat. Pan primář mi řekl, že se můžeme snažit o miminko hned. Moje paní doktorka doporučila počkat do první menstruace, která ale ne a ne přijít. Měla jsem ale obrovské štěstí, protože po třech měsících jsem nakonec držela v ruce pozitivní těhotenský test.

Místo veliké radosti ale přišel strach. Jsem tak krátce po ukončení těhotenství – co když potratím? Co když přijde jiná vývojová vada, předčasný porod, nějaké komplikace? Měla jsem toho plnou hlavu. Kdo to zažil, určitě ví, o čem píšu. Psychicky to bylo hodně náročné.

Dostala jsem ihned neschopenku, do práce jsem vůbec nenastoupila. Paní doktorka slíbila, že si nás pohlídá. Pořád mi v hlavě vyskakovala myšlenka, že pokud to bude holčička, tak to opravdu byla chyba osudu, prostě se to nemělo stát. Pokud to bude chlapeček, tak jsem byla malicherná a nevážila si možnosti mít miminko. Dnes mi to přijde hloupé, ale tenkrát jsem se té myšlenky nemohla zbavit.

Hned ve 12. týdnu těhotenství jsem byla objednaná na 1. screening do Brna na Veveří. Ultrazvuk byl kombinován s odběrem krve kvůli přesnějšímu vyloučení vývojových vad. Setkala jsem se tam s tím stejným panem doktorem, který prováděl ultrazvuk u minulého nešťastného těhotenství. Byla jsem za to ráda. Věděl tuto diagnózu a byl při vyšetření velmi pečlivý.

Koukala jsem na obrazovku se zatajeným dechem. Pan doktor každý zkontrolovaný výsledek okomentoval, až nakonec řekl, že je vše v naprostém pořádku. Po tvářích mi tekly slzy dojetí i štěstí.

Na otázku pohlaví se pan doktor jen usmál: „Vy jste to neviděli?“

Sondou se tedy vrátil zpět na příslušné místo a my zahlédli chlapečka. Takže se to mělo stát – holčička mi není souzená. Bylo mi to ale jedno. Hlavně, že je ten malý drobeček zdravý. Strach ale zůstával dál, i když o něco menší.

Druhý screening jsem už absolvovala ve své porodnici a vše bylo v pořádku. Malého jsem cítila a to mě hodně uklidňovalo. Když jsem se dostala do 28. týdne, konečně jsem začala věřit, že vše dobře dopadne. Na předčasný porod to nevypadalo, tak jsem si začala těhotenství užívat a přestala se pořád tolik bát.

Na třetí screening jsem jela zrovna v den svých 30. narozenin. Jaký krásný dárek k narozeninám to byl – vidět malého v bříšku, jak je tam spokojený. Vše bylo v naprostém pořádku. Jen jedna drobnost nedopadla úplně podle mých představ. Malý byl koncem pánevním.

Neměla jsem po tom všem odvahu riskovat přirozený porod. V sázce bylo příliš mnoho. Zdraví syna mi bylo nadevše. Na doporučení paní doktorky jsem začala cvičit. Ráno i v noci, když malý spal i když byl vzhůru, prostě pořád. Jemu se ale tato poloha líbila, a tak se neotočil. :-)

Blížily se Vánoce. Já jsem měla termín až 7. ledna, ale paní doktorka nechtěla tak dlouho čekat. Dopřála mi tedy užít si doma Štědrý den a 27. prosince nástup do porodnice. Vánoce byly opravdu krásné. Prvorozený syn u stromečku, to byla krása. Druhý den návštěva u rodičů a 26. 12. pak oběd u manželovy maminky.

Když jsem tam přišla, tchyně se vyděsila, že jim tam porodím u oběda. Měla jsem bříško strašně nízko a úplně vyvalené dopředu. Já jsem se jen smála, že do zítra už to vydržím. Ona ale, že si raději nechá zapnutý telefon.

Po obědě jsem ještě doma uklidila a dobalila tašku. Měla jsem hrůzu z toho, že budu v porodnici celý den přemýšlet nad tím, co mě čeká. Jsem trošku panika, tak jsem se fakt bála. Malý to ale vyřešil za mě.

Večer jsme usedli k pohádce. Syn sebou najednou šíleně mrsknul a ve mně úplně křuplo. Zařvala jsem úlekem a zůstala strnule ležet. Nic se nedělo, tak jsem se chtěla koukat dál. Nakonec jsem ale vstala a chtěla zamířit do koupelny. V tu chvíli následoval gejzír plodové vody. Malý byl ještě hodně vysoko, proto tolik vody najednou.

Tchyně tu byla za chvilku. Syn už spal a my vyrazili do porodnice. Ještě jsem tam cestou volala, aby se mnou počítali, když byl malý obráceně. Naivně jsem doufala, že na nás bude sestřička někde u vchodu čekat. V porodnici nikde nikdo a my hledali, jak se dostaneme k porodním sálům (od minulého porodu nám totiž postavili novou porodnici, kde jsem to ještě neznala).

Po chvíli hledání jsme se dostali k výtahu a pak na příjem. Čekala jsem, že to půjde rychle, když musím na císaře, ale sestřičky rozhodně nespěchaly. Po dlouhém papírování mě teprve vyšetřily. Pak ultrazvuk a hurá na sál.

Zavedení částečné anestezie byla rychlovka a za chvíli už byl malý venku. Těžko se mi dýchalo, pak mi dali něco na stažení dělohy. To jsem se nemohla nadechnout vůbec. Dostala jsem něco do kapačky a už to bylo lepší. Malého mi ukázali jen tak mezi stojany s kapačkou a pak ho odnesli.

Na pooperační JIP jsem už neusnula. Sestřička mi každou hodinu chodila měřit tlak. Navíc jsem pořád čekala, kdy začnu cítit nohy. Byl to hodně zvláštní pocit a ta bolest potom byla pro mě mnohem horší než při přirozeném porodu. Po 10 hodinách od narození malého přišla rehabilitační sestra. Po chvíli cvičení jsem se prošla po pokoji v naději, že pak odejde a já si odpočnu a už z postele nevylezu.

Jenže chvilku po jejím odchodu přišla sestřička, nahnala mě do sprchy a prý můžu jít na normální pokoj, když jsem tak šikovná. Dostala jsem k sobě i malého a musela se o něj postarat. První tři dny byly šílené, ale pak se to zlomilo a na Silvestra nás pustili domů.

Od 26. 12. 2012 jsme tedy čtyři. Náš Šimon se narodil ve 22:26 hodin s mírami 3,25 kg a 48 cm.

Hodnotilo 29 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Lucie.P84
Ukecaná baba ;) 2309 příspěvků 25.02.16 06:36

Moc gratuluji k Simonovi :srdce: My se dockali az po 3 letech a ted vedle me sedi uz devitimesicni slecna.

 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 62 inzerátů 25.02.16 06:47

:potlesk: krásný

 
Happy1987
Nováček 1 příspěvek 25.02.16 07:12

Pěkný příběh

 
Lenka 80  25.02.16 07:37

Gratuluju :hug: :kytka:

 
PerlaZP
Stálice 73 příspěvků 323 inzerátů 25.02.16 08:19

Výborný deníček… :potlesk:

 
reinkarnace
Závislačka 4446 příspěvků 2 inzeráty 25.02.16 08:20

Takový mrňous..nenavrho­vali ti přirozený porod? :nevim: kor když ti to začalo hezky samo…

 
Renáta C.
Stálice 62 příspěvků 10 inzerátů 25.02.16 08:33

@reinkarnace V téhle porodnici se konec pánevní rodí císařem. Do přirozeného bych stejně nešla. Fakt jsem se bála, aby se malému nic nestalo. Nechtěla jsem přijít o dalšího prcka nebo riskovat nějaké následky. Jsem asi srab :oops:, ale po tom všem se ani není čemu divit :,(.

 
Renáta C.
Stálice 62 příspěvků 10 inzerátů 25.02.16 08:35

@Lucie.P84 Děkuji a také gratuluji k malé :kytka:

Všem děkuji za krásné komentáře. Takhle po ránu mě to moc potěšilo :kytka:

 
Hanka-L
Ukecaná baba ;) 1618 příspěvků 25.02.16 08:51

Reni, krásný deníček :kytka: Jsem ráda, že jste napsala pokračování… :hug: Přeji celé Vaší rodince hlavně hodně zdravíčka :)
 H.

 
Drdlinka
Povídálka 32 příspěvků 25.02.16 08:54

Krásný deníček :) moc gratuluju k Šimonovi, pěkné jméno :D :) :kytka:

 
nelinka204
Kecalka 396 příspěvků 8 inzerátů 25.02.16 08:56

Také ti moc gratuluji k miminku…jako bys popisovala můj porod až na to, že já nakonec porodila normálně…já měla plánovaného císaře na 22.1. 2015 také KP, ale syn si to zařídil jinak 1.1. 2015 v 5.30. hod. my praskla voda tak jsem šla do sprchy… v 7.30. hod. už jsem byla v porodnici…monitor pak ultrazvuk malý už byl příčně tak my navrhli rodit normálně…a v 11.30. hod se narodil s mírami 48 cm, 3350g…měl strašně krátkou pupeční šnuru proto se nemohl otočit dřív…hlavně, že vše dobře dopadlo a máš zdravé miminko…budte jen a jen štastní…

 
hapi.isis
Zasloužilá kecalka 922 příspěvků 3 inzeráty 25.02.16 09:54

Krásný deníček!! Moc gratuluji, také jsem měla u první dcerky termín 7.1. a narodila se 26.12. ve 21:23

 
Janina_81
Ukecaná baba ;) 1576 příspěvků 25.02.16 10:04

Uplne me mrazi. Jak kdybys popisovala muj příběh. Prvni kluk, druhy jsem si strasne prala holcicku. Cekala jsem dve, jednovajecna dvojcata. Ve 22tt prisli u obou na vyvojovou vadu a my o holčičky prisli. Jak jsem si to vycitala.
Akorat druhé se nam nedarilo a pockali jsme si rok a pul nez jsem drzela pozitivni test. A presne, kazdy nam pral holcicku, ja jsem byla vdecna za cokoliv, jen aby to bylo zdrave. Cekame zdraveho chlapecka a ted jeste zvladnout porod.

Preju vam hodne stesti.

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29733 příspěvků 8 inzerátů 25.02.16 12:35

:kytka: Gratuluju k miminku.

 
663
Nováček 3 příspěvky 25.02.16 12:36

Moc gratuluji a přeji hodně štěstí. Doufám, že i náš andílek nám brzy pošle toho čtvrtého parťáka do rodiny.

 
Renáta C.
Stálice 62 příspěvků 10 inzerátů 25.02.16 15:20

@Hanka-L Hani moc děkuji :hug:. Nakonec vše dobře dopadlo a já jsem za to moc ráda. I Vám a Vaší krásné rodince přeji hodně zdravíčka a štěstí :kytka:.
@nelinka204 Také moc gratuluji k miminkuv :kytka:. Hlavně že je vše v pořádku, jestli je to císař nebo normální porod je vlastně nakonec jedno :dance:. Aspoň jsem mohla porovnat obě varianty :lol:
@hapi.isis Děkuji. Teda to je krásná shoda dat :dance:.
@Janina81 To mě moc mrzí, že jste si prošla něčím podobným. Hlavně že miminko je na cestě a vše určitě dobře dopadne. Mě nejvíc rozčilovali lidé, kteří mi říkali : „Hm, zase kluk. Ale to nevadí“. Obzvlášť v našich případech na tom přece vůbec nezáleží. Hlavně, že přijde miminko, které nám v té těžké situaci pomůže. Budu Vám držet pěsti, ať máte pohodový porod :kytka:.
@663 Určitě pošle. Já měla obrovské štěstí, že to bylo tak rychle. I Vám přeji, ať je to co nejdříve. Držte se :hug:.

 
terinka4444
Hvězda diskuse 58435 příspěvků 25.02.16 16:07

Mám taky dceru narozenou 26.12. ale už ráno 8:47 a o rok dřív 2011 :mrgreen:

Příspěvek upraven 25.02.16 v 16:09

 
Renáta C.
Stálice 62 příspěvků 10 inzerátů 25.02.16 17:16

@terinka4444 Krásný povánoční dárek, že… :mrgreen:

 
En.Joy
Kecalka 467 příspěvků 25.02.16 21:11

Moc pěkný deníček :)

 
rius
Nováček 1 příspěvek 27.02.16 12:39
:kytka:
Vložit nový komentář

Reklama


Reklama