Tak pohodový porod jsem nečekala :-)

Porod

Můj porod byl pohodovej, ale vše před a během těhotenství zas tak pohodový nebylo... Mám skvělého manžela, a to doslova. Děkuji každý den za to, že nás osud svedl dohromady. Po naší svatbě v roce 2012 jsme začali pracovat na miminku, už i kvůli mému věku. :) Bylo mi 30 let a nechtěla jsem miminko moc pozdě. No ale jak život ukáže, vše si prostě člověk naplánovat nemůže.

Po roce snažení a testech jen s jednou bílou čárkou jsem se rozhodla navštívit svého gynekologa. Po vyšetření jsem dostala Clostilbegyt a užívat 3 měsíce, každý měsíc kontrola folikulů (vajíček), jestli dozrávají a pak injekce Pregnylu na ovulaci. Nařízené tulení a po třech měsících nulový výsledek, ale nevzdávali jsme to. Nakoupili jsme vitamíny a zobali.

Manžel podstoupil spermiogram, na kterém se dozvěděl, že jsou jeho mršky pomalejší a bylo nám doporučeno umělé oplodnění metodou ISCI. Byli jsme zklamaní, otázka proč zrovna my musíme mít problémy, nás neminula. Dali jsme si chvíli pauzu, bylo zrovna léto, tak dovolená u moře nám třeba pomůže.

No nepomohla. :-) Ale odpočinuli jsme si a načerpali nové síly. Po létě jsme se přihlásili do CARu a domluvili první konzultační návštěvu. Po ní následovaly hromady vyšetření, převážně mě. Manželovi vzali opět jen mršky.

V mém případě jsem prý v pořádku. Manželovy mršky zvýšily aktivitu - hurá! Tak se začalo. Nejdříve jen sledování každý měsíc mé ovulace a opět injekce Pregnylu a plánované tulení. Musím podotknout, že už nás to plánování přestávalo bavit.

No 3 měsíce a stále nic. Úplně nejlepší bylo, když jsem s kamarádkou jela na vánoční trhy do Drážďan a zrovna ten den jsem si měla nechat píchnout Pregnyl. Tak jediná možnost byla, že mi ho píchne ona. Tak na záchodě na autobusovém nádraží jsme míchaly prášek s tekutinou a já s obnaženou půlkou zadku dostala od kamarádky jednu dávku. :-D Dodnes na to vzpomínám.

Nicméně ani tato injekce nebyla osudná. Po nezdařených pokusech se přešlo k IUI. Pročistí se sperma a šup ke mně v době ovulace. To jsem absolvovala 2× a pokaždé nic. V únoru 2015 se konečně rozhodlo, že není na co čekat a provede se umělé oplodnění.

Tak jsem v březnu začala zastavovací injekcí, pak píchání hormonů, odebrání vajíček v narkóze, čekání na to, kolik jich oplodní a zda se budou vyvíjet. Po dvou dnech, co mi vajíčka odebrali, mi jedno oplodněné embryjko zavedli do dělohy. Za 3 dny jsem měla volat, kolik jich zamrazí.

Bohužel z 8 embryjek přežilo jen jedno a to bylo to, co bylo u mě v bříšku. Brečela jsem, že určitě ani to jedno nepřežije, ale to jsem se mýlila. :-) „ANO“, konečně jsem našla dvě čárky na testu a tak silné, že jsem vlastním očím nevěřila. Budu máma, konečně!

Těhotenství probíhalo celkem v pořádku na začátku, ale pak to byl zánět močových cest, zánět nosohltanu a dvoje antibiotika za sebou. :-( Bála jsem se, aby miminku neublížila. Pak následovalo krvácení a hospitalizace v nemocnici. Krvácení se zastavilo a já až do porodu zůstala už doma.

Konečně od 6. měsíce jsem si začala těhotenství užívat a co ten porod vlastně? Ten byl za odměnu. Ve 2 ráno jsem se probudila s bolestmi, myslela jsem, že to jsou poslíčci. No že nebyli, jsem zjistila až o hodinu později po teplé sprše, protože bolesti trvaly dál, a pravidelné po 5 minutách.

Vzbudila jsem manžela, ať zavolá sanitku, že asi rodím. Chudák na mě koukal a řekl s vykulenýma očima, že neví, co jim má říct. :-) Tak jsem si zavolala sanitku, manžel vzal kufr a jelo se.

Ve 4 ráno příjem v nemocnici a v 7:31 byl náš chlapeček na světě. Samotný porod trval 30 minut. Tak přes všechny problémy s početím a během těhotenství jsem porod určitě dostala za odměnu. ;-).

Doufám, že vás můj deníček moc nenudil a případné pravopisné chyby mi, prosím, odpusťte, přeci jen nejsem spisovatelka, :-) ale šťastná maminka už tříměsíčního chlapečka.

Hodnotilo 20 lidí. Score 3.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Netaneta
Kecalka 344 příspěvků 20.03.16 08:37

Gratuluju, že se povedlo. Ale proboha, jaký tulení, snad sex, ne, z tulení nikdy nikdo neotěhotněl.

 
Danča_87
Kecalka 287 příspěvků 20.03.16 09:17

@Netaneta manžel tomu taky kdoví proč říká tulení. :nevim: No beru to tak, že je to lepší než nějaké vulgární výrazy. :D

 
Pety2
Ukecaná baba ;) 1293 příspěvků 20.03.16 09:52

Deniček se mi moc líbil. Moc gratuluji k vytouženému miminku!!!

 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 62 inzerátů 20.03.16 10:05

Gratuluji že se zadařilo a máte vytoužené mimčo, jinak mě osobně se deníček moc nelíbí :)

 
fashion_victim83  20.03.16 10:13

Tak hlavně ze tuleni a mršky :mrgreen:,většina lidi otěhotní ze sexu a díky spermiim :lol:

 
Mirka04
Ukecaná baba ;) 2170 příspěvků 20.03.16 11:19

Děkuji za reakce jak pozitivní tak negativní, není nic krásnějšího než se stát maminkou a doufám, že se nám to brzy zase podaří.

 
babanci
Ukecaná baba ;) 1528 příspěvků 20.03.16 11:48

Teda, to byla svízelná cesta k dítěti. Když to čtu, přemýšlím, zda-li bych byla schopná všechno toto podstoupit. Ač maminka 3 děcek /vždy jsem početí bránila a stejně se dokonce i přes tělísko zadařilo/ :lol:,dnes uvažuji tak, že pokud by to nešlo, že bych to prostě vzala jako fakt a zařídila bych si život jinak. Možná, že se mi to jenom kecá, když to vždycky šlo samo… Každopádně, super, že máš, po čem jsi toužila. Jak se jmenuje chlapeček?

 
reinkarnace
Závislačka 4446 příspěvků 2 inzeráty 20.03.16 12:52

Tak prvně gratulace k super porodu a zdravému chlapečkovi…ale pro mě deníček téměř nestravitelný… „tulení, zobání vitamínů, mršky“ zmíněny snad desetkrát..mě se to četlo blbě. Ale držím palce. taky jsme se brali 2012 ale pravda je, že za chvilku bude už na světě druhý potomek.

Příspěvek upraven 20.03.16 v 12:54

 
Mirka04
Ukecaná baba ;) 2170 příspěvků 20.03.16 15:07

@babanci Jmenuje se Adámek :-) já budu muset podstoupit další umělé oplodnění, ale nevadí mi to. Doufám jen, že se nám to podaří i po druhé. A to jsem si myslela, že až budeme s manželem dělat děti, že to bude zábava :-)

 
xjuklickova
Závislačka 4491 příspěvků 2 inzeráty 20.03.16 15:18

@Netaneta to byl asi ten duvod proc to neslo :mrgreen: :mrgreen:

 
zpevanda
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 20.03.16 16:23

Čekala jsem deníček o porodu, ale byl spíš o cestě k dítěti, zvolila bych jiný název, o porodu jsi vlastně skoro nic nenapsala. gratuluju k miminku

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8711 příspěvků 20.03.16 18:53

Nemeli jste cestu k miminku vubec jednoduchou, ale jsem rada, ze Vam to nakonec vyslo a moc Vam tohle stesti preju.At Vam Adamek dela jen samou radost

 
MiaRimonta
Ukecaná baba ;) 1320 příspěvků 20.03.16 21:54

Nechápu ty, které píšou, že se článek blbě četl. Náhodou slovo tulení se mi víc líbí než sex..mršky daleko sympatičtější název než sperma. :D žasla jsem nad tím jak to má někdo stížené a matkám co neměli problémy se to kecá, ale každá by nakonec udělala to co ty aby měla vytoužené dítě. Gratuluju a obdivuju tě :potlesk:

 
Mirka04
Ukecaná baba ;) 2170 příspěvků 21.03.16 13:07

@MiaRimonta Moc děkuji :hug:, mohla jsem to napsat lépe, ale měla jsem na to zhruba 15 min. Veškerý svůj čas věnuji synovi. Je to můj největší poklad. Většina žen, co otěhotní bez větší námahy, nedokáže moc pochopit, čím si v dnešní době páry co chtějí miminko a nejde jim to, musí projít. Je to hodně stresující a né vždy to dopadne dobře, jako v mém případě. Já osobně a i můj muž, jsme na slova sex a sperma alergičtí :-D poslední 3 roky jsme nic jiného neslyšely, tak proto ty moje názvy ;) používáme tedy i jiné, ale ty už mi nepřišly, že bych je mohla napsat veřejně :mrgreen:

 
MiaRimonta
Ukecaná baba ;) 1320 příspěvků 21.03.16 13:31

@Mirka04 já vnímám deníčky jako zkušenost a příběh o který se chce člověk podělit né jako článek do novin, který musí být podle nějakých pravidel- dramatický a „čtivý“ - to slovo je příšerné :-D.

Takže dámy trochu empatie né každý má publicistického ducha. Mně je sympatyčtější článek napsaný od srdce.

 
Rieshell
Závislačka 3688 příspěvků 21.03.16 16:50

Taky mi přijde, že se tu poslední dobou rozmáhá zbytečná kritika. Vždyť se tu prostě chce jedna maminka podělit o svůj zážitek. Také jsem nad tím uvažovala, že napíšu deníček o mých dvou porodech. Jenže když to tu vidím, tak si to už dost rozmýšlím, protože asi taky nejsem žádný spisovatel. :nevim:

 
Mirka04
Ukecaná baba ;) 2170 příspěvků 21.03.16 19:11

@Rieshell Úplně Vám rozumím, já když posledních par dní otvíram emimino, tak se děsím, co mi tam kdo zas napsal :lol:. Házím to ale za hlavu, však co, já napsala, co jsem chtěla a pokud se to někomu nelíbí, tak je to jeho problém :D

 
lusinda66
Nováček 4 příspěvky 21.03.16 20:38

Obrovská gratulace k chlapečkovi :) Můj případ byl úplně opačný. Početí a těhotenství až na pár nedůležitých drobností bez problémů, za to porod velice výživný, ale se šťastným koncem malá je OK a já budu brzy taky ok :-)

 
Mirka04
Ukecaná baba ;) 2170 příspěvků 22.03.16 00:24

@lusinda66 Taky gratuluji, hlavně, že jste oba v pořádku. Na porod časem určitě zapomenete.

 
eiteews
Povídálka 34 příspěvků 8 inzerátů 22.03.16 21:21

Velká gratulace k chlapečkovi. Tulení a mršky mi vůbec nevadily. Naopak deníček se dobře četl. :-)

 
eiteews
Povídálka 34 příspěvků 8 inzerátů 22.03.16 21:21

Velká gratulace k chlapečkovi. Tulení a mršky mi vůbec nevadily. Naopak deníček se dobře četl. :-)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama