První polovinu mám úspěšně za sebou

Těhotenství

Po malém 5měsíčním trápení jsme začátkem prosince 2010 počali naše štěstíčko a najednou jsem ve 22. tt, takže mám zdárně první polovinu za sebou a teď začíná ta druhá. Když jsem 22. 12. 2010 uviděla na UTZ takovou malou černou tečku, byla jsem nejšťastnější pod sluncem. Byl to ten nejkrásnější dárek pod stromeček, víc jsem už nepotřebovala.

22.12-první ultrazvuk(gestalní váček)4+6tt

Mé dvojčátka 6+4tt,mimíšek který to nevzdal má 0,68cm

A tady ještě taky oba....8+3tt

(8+3tt)už máme 1,92cm,

5,44cm (12+0tt)screening

Profil našeho Matýska

Celý Matýsek

A pohlaví!!!Kluk

Další kontrola byla náplánovaná na 5. 1. 2011, tři dny po mých 35. narozeninách. Asi nemusím psát, jak moc jsem se bála, aby pan doktor našel srdíčko a vše bylo v pořádku! Zvláště po přečtení smutných deníčků tady na eMiminu, které jsem všechny obrečela a už si zakázala pročítat!

Nadešel den D já celá nervózní čekala v čekárně. Když jsem přišla na řadu, ani nevím, jak jsem se dostala do ordinace a už jsem ležela na lehátku a pan doktor hledal to naše štěstíčko, až jsem ho uviděla, ale dr. pořád něco hledal a já myslela, že déle to už nevydržím. Pak jsem uviděla ještě něco a hlavou mi letělo: panebože, co to je? To snad nemůže být pravda…

A pak dr. pronesl větu, kterou si budu pamatovat do smrti: „Maminko, máte tam miminka dvě“. Pak se odmlčel a dodal: „ale to druhé bohužel není živé“. Mé myšlenkové pochody se snad ani nedají zveřejnit! Nejdříve hrůza, panebože dvě (pozn. dvě děti už mám z předchozího manželství), pak hrozný smutek, zmatek, já to vlastně ani nedokážu popsat, snad úleva zároveň se zklamáním…

Vše mi došlo až později a pak jsem to obrečela. Byla jsem 6+4. tt, mimíšek, který to nevzdal měl 0,68 cm. Dr. mi udělal fotečku ještě s oběma miminky, ukázal srdíčko a nazval to syndromem mizejícího dvojčete. To druhé se prý samo vstřebá… jo a mimochodem, byla to jednovaječná dvojčátka.

Na další KO jsem šla 18. 1. (8+3. tt, 1,92 cm) a ještě pořád byla vidět obě… mám další fotečku a viděla jsem opět srdíčko… vše v pořádku a přede mnou screening ve 12. tt. Taky jste se tak strašně báli, já ani v noci nemohla spát a od rána mi bylo špatně.

8. 2. (12+0tt, 5,44 cm). Nejdřív mi vzali krev a pak následoval UTZ, byla tam se mnou dcera i můj, podle UTZ bylo vše ok, pohlaví poznat nešlo, dostala jsem fotečku a teď nezbývalo než čekat na výsledky krve. Ty došly do týdne a tak se mi třepaly ruce, že jsem to nemohla ani otevřít… verdikt… negativní… hurá! Vyšla mi ale špatně štítná žláza, tak jsem musela na sono 24. 2. - mírně zvětšená, naordinován jodid.

8. 3. UZ, měříme 16 cm (i s nožičkama,) na další kontrole byl mimíšek otočený tak, že šel změřit jen s nožičkama, ale za to nám pěkně ukázal své pohlaví, mně teda né, já neviděla nic, ale pan doktor říkal, že to vypadá na kluka… k velké radosti mé drahé polovičky.

A tak nastal problém se jménem, ne a né se shodnou… můj chtěl Vincenta, což se nelíbí mě a já Vojtu,to se zas nelíbilo mému. Nakonec jsme vybrali 3 favority: Alexe, Teodora a Matyase… A čekali na další kontrolu za měsíc, jestli to dr. potvrdí.

Zatím jsem v 17. tt začala cítit první jemné pohyby, krása!
15. 3. jsem ještě absolvovala triple test a opět k naší radosti bylo vše v pořádku! Měsíc uběhl jak voda a já šla 5. 4. na kontrolu, podle UTZ jsem byla 20+5. tt a když dr. koukl na monitor a já se zeptala, jestli je to opravdu kluk, tak bez nějakého dlouhého zkoumání řekl, že je to chlapák a začal mi ukazovat pindíka. Dostala jsem na důkaz fotečky a s radostnou zprávou pádila domů.

Z jemného vlnění se stávají kopance, ovšem když dá ruku na břicho můj, tak vždy ustanou. 21. 4. mě čeká velký UTZ a nechám si nahrát i DVD s naším Matýskem, ano, nakonec zvítězil Matyas a já doufám, že na UTZ bude vše, jak má být! TP mám 23. 8. podle screeningu ve 12. tt, podle MS 25. 8. a podle posledního UTZ ve 21. tt 18. 8.

Tak nevím, své dvě předchozí děti jsem přenášela zhruba 10 dní a doufám, že se tenhle náš Matýsek narodí v termínu.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Sabrine
Ukecaná baba ;) 1474 příspěvků 23.04.11 09:32

Mooc gratuluji at jste oba zdravý a matýsek roste jak má :-) my jsme chvíli po vás TP máme 1.9 2011 :-) :dance:

 
zitorka
Ukecaná baba ;) 2198 příspěvků 23.04.11 18:21

Ahojík, tak ať klučina hezky roste…já mám termín na 24.8.2011, takže jsme otěhotněly ve stejné době…a čekáme holčičku…

přeju pohodové těhulkování…a klidný porod… :palec:

 
Petruska
Závislačka 2573 příspěvků 23.04.11 19:39

Ilduš,

Tak ať pěkně rostete oba dva :hug: :hug:
Já už jen funím :mavam:

 
ILDO
Kelišová 6170 příspěvků 23.04.11 20:49

Díky........
Peti už brzy dofuníš.....držím :palec:

 
small
Ukecaná baba ;) 2443 příspěvků 23.04.11 21:19

ahoj, moc pěkný deníček. Já mám termín 21.7., ale taky jsem začala cítit pohyby od 17 tt, a samozřejmě ten náš mrňousek kope o 106, když dám na bříško ruce já, tak si vesele kope dál, ale jakmile tatínek, tak si kopne ještě tak třikrát aby se neřeklo a pak už je klid. A asi to bude holčička, alespoň dle velkého UTZ to tak vypadalo :-D Držte se :palec:

 
zelvicka2003
Stálice 61 příspěvků 26.04.11 08:50

Ahojky,tak jsme na tom přibližně stejně,já jen asi o týden později otěhotněla.Taky čekám chlapečka a jméno vyhrálo Vojtíšek.Taky mám už dvě děti,ale pravděpodobně už trochu starší než ty,ale taky jsem obě holky přenášela 10 dní,tak doufám,že kluci se tak necouraj :lol: .Tak přeju hezký zbytek těhotenství a rychlý porod.A včas :-)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama