Tak se nám to blíží

Těhotenství

Celé čekání na těhotenství bylo jeden velký boj. Teď už jsem 33 týdnů spokojená a jen čekám na porod. Ti, co četli předchozí deníčky, už ví. Byla to celkem dlouhá cesta k miminku, ale hlavně, že se nakonec zadařilo.

32+3tt

Celé těhotenství si nesmírně užívám, nic mě nebolí, kolikrát si připadám, že ani nejsem těhotná :-D Dělám vše, od vaření, úklidu, až po sekání zahrady. Jen do práce od začátku těhu nechodím, ne že bych to tam nezvládla, ale mít nervy s vedoucí opravdu už nechci.

Jediný zádrhel v těhotenství byl, že jsem měla zvýšený cukr, takže OGTT už ve 20. týdnu a od té doby docházím jednou měsíčně na dietologickou poradnu. Mám sice dodržovat dietu, ale někdy mi to prostě ujede :-( Naštěstí mám ale cukr vždy jakžtakž v normě.

Už třikrát nám bylo řečeno, že to bude holčička, tak snad u porodu nebudeme překvapení :-)

Naše Gábinka prospívá dobře, i přes zvýšený cukr je normální velikosti a ani já nepřibírám nějak moc. Od začátku těhu mám navíc 4 kg. Ovšem nejvíce se přibírá v posledních dvou měsících, takže kdo ví, kam to dotáhneme :-)

Dnes jsem přesně 33+0tt a už se nemůžu dočkat porodu. Hltám tu o něm každý deníček, ostatně již v době netěhu jsem je četla, a teď o to víc. Čučím na porody na videu a představuji si, jaké to asi bude. Nemůžu říci, že bych se bála, ale určité obavy tu jsou, člověk přeci jen neví, do čeho jde. Kolikrát je to asi i lepší :-)

Jsem po mojí mamce a myslím, že bolest snáším velmi dobře. Soudím z různých zkušeností, kdy mi bylo řečeno, že jisté zákroky atd. jsou vyloženě na umření a já pak na nich byla a koukala jsem jako puk, co jako na tom mělo bolet :-D
No, ale uvidí se.

Hlavní pro mě je, že se manžel bude všeho účastnit se mnou. Na malou se moc těší, povídá si s bříškem, dokonce si už hrají s Gábi na schovávanou přes bříško - byla sranda, jak naše malá pronásledovala nožičkou manželovu ruku :srdce:

Věřím, že vše hladce zvládneme a nebudou žádné komplikace. Už i návštěva v porodnici, kde budu rodit, mě moc uklidnila. Prostředí je příjemné, stejně tak i personál. Působí to na mě vše klidně. Budu se snažit být co nejvíce uvolněná a snad vše půjde jako po másle.

Už se naší berušky nemůžu dočkat. Snad v bříšku ještě chvíli vydrží a nebude se opičit po naší tradici v rodině – já, mamka, sestřenka, babička, všechny jsme byly narozené v sedmém až osmém měsíci. Já sama jsem byla ve 32. týdnu a vážila jsem 1,87 kg. Přenášet bych tedy nechtěla, ale tak měsíc by malá ještě mohla vydržet :-D Držte palce!
Další deníček bude o porodu Gabrielky :-)

Hodnotilo 9 lidí. Score 4.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Kačka92
Kecalka 415 příspěvků 06.06.12 10:05

Moc hezký deníček, přeji, abys měla krásný porod, a ještě krásný celý zbytek těhotenství :hug: :kytka:

 
kaculkadraculka
Ukecaná baba ;) 2388 příspěvků 06.06.12 10:49

Veve, vím, že jsi dlouho čekala než najdeš své dvě //. Proto Tobě i miminku přeji hodně zdraví a štěstí! :kytka:

 
evelik
Stálice 55 příspěvků 06.06.12 12:01

Veve moc hezky napsáno.Přeji krásný porod bez bolestí a hodně zdraví a štěstí tobě i miminku. :kytka:

 
veve.m
Neúnavná pisatelka 19568 příspěvků 06.06.12 13:27

Moc děkuju holky :D

 
IkaT
Kelišová 6020 příspěvků 06.06.12 13:58

Krásný deníček :-) přeji tobě i miminku,ještě nějaký ten měsíc těhulkování a rychlý a bezbolestný porod :kytka:

 
Lidu
Kecalka 427 příspěvků 06.06.12 14:59

Moc krásně napsáno, držím palce, ať vše dopadne, tak jak má. Malá ať je krásná, zdravá a rodičům dělá jen a jen radost stejně jako naše princezna/3mě­síce. !!

 
socina
Závislačka 4104 příspěvků 06.06.12 18:55

Gábinka je prostě nejkrásnější jméno, taky bych chtěla malou Gábinečku :) Zatím pracujeme. Držím palce aby všechno dobře dopadlo :palec:

 
Térouš
Echt Kelišová 8220 příspěvků 06.06.12 19:51

veve, uzasny, drzim pesti

 
mili1975
Nováček 2 příspěvky 07.06.12 10:20

Moc hezky napsané,přeji abys měla zbytek těhotenství bez komplikací,a měla také krásný porod :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama