Tak jsem porodila Lukáška

Porod

Myšlenky, pocity, průběh porodu mého krásněho synka Lukáška. Psal se 10. den v lednovém měsíci LP. Ten den byl celkem běžný den těhulky v 9. měsíci, až na jednu maličkost, vydařilo se nám pronajmout si byt (do té doby jsme bydleli u tchýně s tchánem.). Kousek u Prahy 2+kk za přijatelnou cenu.

lukyys 1 den

(Předem se omlouvám za veškeré gramatické a slohové ukoly, chvátám do postele :)

Večer jsme s přítelem koukali na seriál Cesty domů a obyčejně si k tomu lehli, ale nějak jsme nemohli spát, koukali jsme zrovna asi na 3. díl, když mě začlo malinko pobolívat na zádech. Nějak jsem to ještě nebrala. Později, když už jsme usínali, bylo už po půlnoci, jsem zjistila, že bolest neustává a co víc, stupňuje se. Začalo mi docházet, že Lukášek už chce ven, ale jako prvorodička jsem to jistě nevěděla, ale přítel zavolal sanitku. Auto nemáme. A to na nějakou dobu bolest ustala, myslela jsem si, že to je dobré, teď jsem pojedou zbytečně. Tak či tak přijeli vcelku brzy a naložili si mě na lehátko, i když bych byla vcelku schopná si tam dojít sama.

Dojeli jsme do porodnice a kolotoč začal :) Vyšetření v pořádku, nádherně otevřená, pak klystýrek, sprcha, půl hoďky na hekárně, pak pro mě přišla sestřička, abych s ní šla na sál. Nutno podotknout, že od doby po klystýru se objevily šílené bolesti, to jsem si tehdy v duchu nadávala :) Na sál jsem došla tak tak, no a na porodním sále pustili vodu a čekali jsme dál že, (celé to snad ani popisovat nebudu) kontrakce hrůza, kousla jsem se tak, že sem měla obtisk na ruce celý den :) Pak mi dali něco na urychlení, jelikož kontrakce začaly zeslabovat.

Vysvobození, záchrana, samotný porod! :) Párkrát pořádně zatlačit! A byl venku LUKÁŠEK 11. 01. 2011 v 9:02. Pak už jsem jen koukala, jak ho sestřička myla, oblékala atp. Hlavně jsem vnímala Lukáška :) Opravdu krása, zařval si maličko a pak spal, slaďoušek. K prsu mi ho přiložili, ale nechytl se, neměl hlad, vůbec v porodnici oproti sousedčině holčičce nejedl :) (teď už jí jak divý :)) A mně nastalo další peklo, šití :) V zápalu porodu jsem si nastřihávání nevšimla, ale šití to bylo taky malé peklo. To už mi dali nějaký oblbovák . Ale už to končilo… Pak jsem ležela 2 hoďky sama s Lukáškem na sále a sestřička dovezla snídani. Já jsem vítala Lukáška do našeho světa :) Zavolala novopečenému Tatínkovi a poté babičce :)

Shrnutí: I přes opravdu kruté bolesti kontrakcí bych si klidně porod zopakovala, velmi rychle jsem na tyto bolesti zapoměla. Dnes už si to nedokážu představit, jaké to byly bolesti, opravdu. Spíš mám v hlavě Lukáška, jak jsem ho uviděla, a pobyt v porodnici a první seznamování s ním :)

Hodnotilo 3 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Sýkorka2
Kecalka 457 příspěvků 17.03.11 09:00

Gratuluju k Lukáškovi a přeju hodně zdraví celé rodince! Má krásné datum narození. :kytka:

 
JaNinaMr
Kecalka 407 příspěvků 17.03.11 09:03

Gratuluji k Lukáškovi :palec: . Těší mě, když si můžu přečíst takový optimistický deníček, mě čeká porod za necelý měsíc (prvorodička) a doufám že budu mít podobné pocity. Těšit se z miminka a rychle zapomenout na bolesti. Moc hezky napsané :potlesk:

 
atominnka
Generální žvanilka 21414 příspěvků 17.03.11 09:03

Gratulace k Lukáškovi:-) Jj, je to krásně zařízené, že na ty bolesti se hned zapomene:-)

 
Lůca111
Zasloužilá kecalka 733 příspěvků 17.03.11 11:56

Moc gratuluji k miminku :kytka: :kytka: :kytka:
Já rodila před 10 dny a bylo to šílený, ale jak píšeš, taky jsem rychle zapomněla.

 
resli
Zasloužilá kecalka 746 příspěvků 17.03.11 12:59

gratuluju k Lukáškovi :kytka: ,vybral si krásný datum,přeju jen samí štěstí a radost :srdce:

 
TereuliJa
Ukecaná baba ;) 2088 příspěvků 17.03.11 19:49

:andel: Děkuji, za všem za přání =). I když se musím přiznat a poděkovat redaktorce(ovi) že to vyladil(a) do dokonalosti. Já jsem to napsala trošku zbrkleji. =D. Takhle to vypadá i hezky =). :potlesk:

 
TereuliJa
Ukecaná baba ;) 2088 příspěvků 17.03.11 19:52

JaNinaMr: Taky jsem si tu před porodem listovala. To je hrůza s tím porodem to nevíš do čeho jdeš! I když si o tom nastuduješ první poslední. =D. Ale přeju ti taky rychlý a bezproblémový porod =) :kytka: :dance:

Příspěvek upraven 17.03.11 v 19:53

 
Nastys
Neúnavná pisatelka 19749 příspěvků 17.03.11 22:31

Gratuluji, to jsi měla taky „celkem“ hezký porod :palec: Tak hodně štěstíčka a zdravíčka, užívejte s Lukáškem, vlastně s celou rodinkou :mrgreen: :mrgreen:

 
Chorovska.K
Kecalka 106 příspěvků 17.03.11 23:19

Gratuluji,tak to byla teda rychlovka.To ja teda rict nemuzu ja prvniho rodila 22 hodin a druheho taky tak nejak,ale v kazdem pripade tu bolest uz bych nikdy nechtela zazit,druhy byl jeste horsi.....vim,ze to bude znit zvlastne,ale ja uz bych sla jedine cisarem a to,ikdyz vim jak horzne se clovek citi po operaci a jak dlouho trva rekonvalescence,mam zasebou 3 operace,ale i tak lepsi nez klasicky porod,teda aspon pro me.Ja mela lokty spalene az do krve jak jsem tou bolesti vzdy zaryla rukama do postele,polsta­re,nebo zeme,nechtela jsem kricet a to ani nemluvim o siti,ja byla ne jen nastrihnuta,ale jeste hodne potrhana.....no proste hruza,bud rada za svuj porod.Je moc fajn,ze mas takovy pohled na vec,malemu preji mnoho stesticka a zdravicka a hodne stesti pri dalsim prckovi :wink:

 
Janni.na88  18.03.11 19:45

gratuluji k Lukaskovi a preji hodne zdravicka !!!mooc krasne jsi to napsala,krasne od srdicka!! :kytka: :palec: :palec:

 
TereuliJa
Ukecaná baba ;) 2088 příspěvků 19.03.11 09:19

děkuju, chorvatska: po takovýhle zážitkách bych si s dvěma dětma určitě vystačila. Já jsem za ten můj porod vcelku ráda, doufám že druhý bude podobný =D, i když nemusí být. –
Mimochodem ještě taková drobnůstka která mi utkvěla v paměti byl pan primář, který se tam objevil zrovna když Lukášek vylezl jeho památná věta: Mo vidíte,vždyť na tom nic není =D.. moc ráda bych viděla pana doktora s kontrakcema =D. To by takhle nemluvil :-D

 
DanMaj
Echt Kelišová 8410 příspěvků 05.06.11 13:53

Gratuluju k Lukáškovi…taky krásné datum 11.1.2011. my jsme 7.1.2011 v 17:11 hod :mrgreen:

 
Senior.e  01.10.12 14:55

Gratuluji,
také máme Lukáška.
Krásně napsaný příspěvek.
Co tak psát dál??
 Senior

 
TereuliJa
Ukecaná baba ;) 2088 příspěvků 01.10.12 18:37

Brzy napíšu Jak jsem porodila Danečka :mrgreen:. Ale později, dnes jsem se vrátila z porodnice. Ale obávám se že nebude o čem moc psát, vzhledem k rychlosti :mrgreen: :mrgreen:. Jinak Děkuji

 
Hannys
Ukecaná baba ;) 1250 příspěvků 02.10.12 21:21

Gratuluji k oběma pokladům, na deníček jsem narazila až dnes a ráda si početla :) Taky mám Lukáška s datem narození 11.1.2011 :lol: Akorát jsem se dodnes neodhodlala k napsání deníčku, měli jsme moc těžký začátek včetně těhotenství a dlouho se mi o tom psát nechtělo a teď už je to tak dlouho, že to snad ani nemá smysl…

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama