"Tak si to užijte a bacha, ať se nevrátíte tři"

Těhotenství

Početla jsem si tu ve spoustě krásných deníčků, ale sama jsem ani neuvažovala o tom, že nějaký napíšu. Možná až po porodu. Nakonec jsem se ale rozhodla, že se podělím o to, jak se nám to stalo.

Druhá fotka z ultrazvuku, 10. týden :)
1 komentář

svatební den
6 komentářů

Náš mrňous, 4D ultrazvuk, Gennet Praha
3 komentářů

29+8 tt
4 komentářů

Měla jsem všechno zabaleno a přemýšlela nad tím, co jsem asi tak mohla zapomenout. Nakonec jsem kufr zaklapla s tím, že na to stejně nepřijdu, a že si přinejhorším popůjčuji. Vždyť nás jede třicet.

Nebyla to zrovna moje vysněná dovolená, ale přítel se hrozně těšil. Já upřednostňuji svůj klid a vůbec by mi nevadilo se celý týden válet pod slunečníkem, usrkávat koktejl a odpočívat. Místo toho mě ale čekala pořádná jízda v rušném italském letovisku. Jelo nás třicet. S blížící se hodinou odjezdu jsem se postupně loučila s vidinou klidné dovolené a snažila se alespoň trošku těšit.

Přišel den D a hodina H. Rozloučili jsme se s rodiči a s mojí sestrou, která nás vyprovodila se slovy „tak si to užijte a bacha, ať se nevrátíte tři“. Jako kdyby tušila. :) Vyrazili jsme na cestu. Jeli jsme přes noc, ale já jsem oko nezamhouřila. Druhý den odpoledne jsme konečně dorazili na místo. Dovolená mohla začít.

Týden utekl jako voda a já jsem si po cestě domů připadala ještě unavenější, než před odjezdem. Aby taky ne. Naše dovolená byla jedním velkým mejdanem a já jsem se těšila, až sebou doma plácnu do postele. Cesta neutíkala, jedna kolona střídala druhou a nám se zdálo, že domů snad nikdy nedorazíme. Po patnácti hodinách jsme se konečně dočkali.

Hned po dovolené jsme se s přítelem stěhovali do nového bytu, takže ani doma se odpočinek nekonal. Byla jsem unavená a musím uznat, že na své okolí i dost nepříjemná. Nejvíce to odnášel přítel a začal si mě dobírat, jestli nejsem náhodou těhotná, že jsou ty moje nálady k nesnesení. Vždycky jsem mu odsekla a nijak nad tím, co říká, nepřemýšlela. Po několika dnech jsem zjistila, že už jsem vlastně měla menstruovat, ale v tom fofru jsem ani nestihla zaznamenat, že se tak nestalo.

Nikdy jsem neměla zrovna pravidelné měsíčky, tak jsem se rozhodla ještě pár dní počkat. Když se menstruace nedostavila, koupila jsem si první těhotenský test. Dělala jsem si ho v minulosti nesčetněkrát a s jednou čárkou jsem prakticky počítala. Položila jsem testovací proužek na umyvadlo a šla se převléknout, abych ty dvě minuty nějak zabila. „Aaa, jedna čárka, jako vždycky. A prý nálady, já mu dám“ pomyslela jsem si a zpožděnou menstruaci začala přisuzovat tomu, že jsem si to těhotenství díky přítelovým narážkám vsugerovala, a že do dvou dnů je tu jako na koni.

Kůň se nedostavil a já si to znovu mašírovala do lékárny. I další test se ukázal jako negativní. Rozhodla jsem se objednat k paní doktorce, abych měla jasno. Ta si ale užívá té dovolené, o které jsem já snila, a tak jsem byla objednaná až za 10 dní.

Druhý den se přítel přiřítil z práce s tím, že koupil nějaký drahý a spolehlivý těhotenský test a že ty moje určitě nefungovaly. Přemlouvá mě, abych si test udělala hned. Nechce se mi ho poslouchat, tak se odebírám do koupelny, kde dvě minuty poslušně čekám na výsledek. „Tak vidíš, sice dražší, ale stejně negativní“, pokládám na linku test s jednou čárku a jdu do sprchy, nechce se mi nic poslouchat.

Nechávám na sebe téct proud horké vody a přemýšlím, že ze sprchy ten den už nevylezu. Najednou se rozrazí dveře do koupelny. „Hele, a když tam jsou dvě čárky, to znamená, že je to negativní?“ Vylítnu ze sprchy a civím na test, na kterém se záhadně objevila druhá čárka… budeme mít miminko.

Paní doktorka mi mé těhotenství potvrdila a řekla, že jsem v 6. týdnu. Termín porodu vychází přesně na přítelovy narozky 30. dubna. Chtěla jsem mít radost. Na jednu stranu jsem ji i měla, na tu druhou ve mně hlodaly pochybnosti. Miminko jsme chtěli, ale až tak za rok, po škole. Čekají mě státnice, teď jsme se přestěhovali, zvládneme to vůbec? Hlavou se mi honil snad milion otázek a cítila jsem se tak jako nikdy.

Několik dní jsem probrečela. O interrupci jsem neuvažovala ani vteřinu, ale měla jsem výčitky, že se na miminko netěším tak, jak bych se těšit měla. Přítele trápilo to, že se trápím já a snažil se mi pomoci. V té době jsem v něm měla obrovskou oporu a ve chvíli, kdy mě objal a ujistil, že my dva to zvládneme, se pochybnosti rozplynuly.

Během týdne jsme těhotenství oznámili rodině a měli radost z toho, jak se na miminko všichni těší. I já jsem se začala těšit. Rozhodli jsme se, že se budeme všichni tři jmenovat stejně. A tak byla svatba a byla krásná. Měla jsem šaty, jaké jsem si vysnila, počasí nám přálo a všichni se výborně bavili.

Moje těhotenství probíhalo ukázkově, všechna vyšetření vycházela dobře a v 16. týdnu nám řekli to, co si manžel tolik přál slyšet. „To je vaše první mimčo? Tak budete začínat klukem“.

Teď jsem ve 30. týdnu, bříško se už pořádně kulatí a já si začínám připadat nemotorná. Výbavičku máme nakoupenou a už se nemůžeme dočkat, až toho našeho prcka poprvé uvidíme.

Když se ohlédnu o těch 24 týdnů zpátky, tak nechápu, jak jsem vůbec mohla pochybovat. Nicméně ani letos mě nečeká ta klidná dovolená, kterou jsem si vloni tak přála. A víte co? Ona ta naše taky nakonec nebyla tak špatná. Vždyť jsme si z ní přivezli krásný suvenýr! :)

Hodnotilo 31 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
reguli
Kecalka 272 příspěvků 25.02.13 00:30

Hodne stesticka a radosti s mimi.Mam taky kluka a je suprovy! :) Jak rikas, krasny suvenyr, drzim palecky :palec:

 
maxi2408
Zasloužilá kecalka 733 příspěvků 25.02.13 05:38
:) :palec: :kytka:
 
Aony
Závislačka 3006 příspěvků 25.02.13 09:15

:lol: :lol: super :palec:

 
Skytafka
Závislačka 4164 příspěvků 25.02.13 09:52

Pěkný deníček :palec:

 
merli
Zasloužilá kecalka 771 příspěvků 25.02.13 10:41

Pěkný deníček, hodně mi připomíná můj příběh. Taky jsem otěhotněla na dovolené, neplánovaně a termín jsem měla 30.4.2012,nakonec se malá narodila 9.5 a teď tu pochoduje kolem mě skoro 10měsíční mimčo a já jsem neskutěčně šťastná :hug:
Přeju krásnej zbytek těhotenství a krásný mateřství s prckem :kytka:

 
PeťuleMik
Povídálka 20 příspěvků 25.02.13 11:08

Hezky, hodně štěstíčka s prckem. :palec:

 
marca46
Neúnavná pisatelka 19498 příspěvků 25.02.13 11:30

Před skoro 13ti lety jsem si z Itálie taky přivezla suvenýr taky kluka. :lol: Takže moc gratuluji, ať je vše v pohodě. Hodně zdravíčka a krásný porod. :hug:

 
lucive
Kecalka 453 příspěvků 25.02.13 11:34

Krásně napsaný deníček… Opravdu nezávidím ten šok po té sprše :lol:
Jinak hodně zdraví a štěstí do života ve třech :-)

 
Týna K.
Závislačka 4959 příspěvků 25.02.13 13:52

Moc děkuju, mám radost, že se líbí :)

 
brumdinka
Generální žvanilka 23312 příspěvků 25.02.13 14:11

Moc hezký, my si našeho druhého kluka taky přivezli z dovolený v Itálii 8) - byli jsme v červnu a Tobík bude mít 13.3. 2 narozky :srdce: a před odjezdem si ještě kámoška co čekala druhýho kluka taky dělala srandu, že si přivezeme mimčo, at´ prej má s kym vozit :lol: takže velká gratulace, at´jde všechno tak jak má, přeji štěstí, zdraví a lásku celé rodince :kytka:

 
Týna K.
Závislačka 4959 příspěvků 25.02.13 14:38

@brumdinka Děkuju ;) Moje nejmladší ségra je právě taky z dovolený a obě dvě sestřenice jakbysmet, takže jsme tradici opravdu neporušili :D

 
Denpry
Závislačka 4280 příspěvků 25.02.13 16:06

Krásný deníček a gratulace :potlesk: Já se třemi dětmi na dovolené neotěhotním :mrgreen:

 
kristyna92
Kecalka 427 příspěvků 25.02.13 18:49

Krásný deníček, moc hezky se četl, tak doufám, že bude brzy pokračování..a co žádost o ruku? Japak probíhala? :kytka:

 
luss19
Kecalka 269 příspěvků 25.02.13 20:50

Hodně štěstíčka :) :)
To je asi ten nejkrasnější suvenyr ktery si muže člověk s dovolené přivest :-)
Krásný deníček :kytka: :kytka:
Snad bude nějaky deníček eště od tebe

 
girlie sage
Kelišová 6258 příspěvků 25.02.13 22:13

Jeee já si přivezla suvenýr z chorvatska a koukni v metřiku na datum narození. :kytka: Krásný deníček

 
Týna K.
Závislačka 4959 příspěvků 26.02.13 11:59

Díky za pozitivní reakce :) Deníček ještě nejspíš nějaký napíšu, ale chystám se na to až po porodu :)

@girlie sage To je super :) Já doufám, že se nám to fakt toho 30.4. povede. Manžel by si to hrozně přál, když má ty narozky :)

Příspěvek upraven 26.02.13 v 12:00

 
Alllla
Kecalka 378 příspěvků 18.03.13 12:10

Krásný dárek z dovolené:-)Přeji hdně moc štěstíčka:-)

 
morčák
Ukecaná baba ;) 1618 příspěvků 18.03.13 14:41

Přeji hodně štěstí a krásného hlavně zdravého syna.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama