Tak trochu jiné těhotenství

Těhotenství

Ano, opravdu jsme si dovolili pořídit si dítě i přesto, že nemůžeme chodit. Ano, odsuďte nás za to, ale my jsme šťastní a hrdí na to, že se nám to podařilo a budeme rodiči. To, že nám nefungují nohy, neznamená, že nemyslíme. Nebude to snadné, ale zvládneme to jsme o tom přesvědčeni. Uvařte si kafe a dejte si nohy nahoru. Asi to bude trochu delší deníček o tom, že i jiní lidé mají nebo čekají děti.

Ráda bych se s Vámi podělila o náš příběh. Jsme lidi žijící aktivním životem jako mnoho jiných, chodíme do práce, k tomu studujeme a aktivně se věnujeme sportu s jedním ale, máme tělesné postižení. Život se s námi nemazlil a i přesto jsme toužili po vlastních dětech.

Po třech letech snažení se nám to podařilo. Už jsme ani nedoufali, přišlo to jako blesk z čistého nebe.

Když jsem zjistila, že jsem těhotná, byl to snad nejšťastnější den v mém životě. Po všech nelehkých zkouškách, které mi život připravil, se mi splnilo to, po čem jsem toužila. Přítel byl taky šťastný jako blecha. Psychicky jsme se připravili na budoucí reakce veškerého okolí a brzy jsme to oznámili rodinám. Dle očekávání přítelova matka reagovala velmi negativně.

Ano, opravdu nám došlo, že se o to dítě budeme muset postarat, že to nebude jednoduché a že přece nemůžeme chodit, respektive přítel o berlích ano, ale i tak to není nejjednodušší. Ano, fakt nejsme úplně nemyslící a dochází nám, že to budeme mít v mnoha ohledech složitější než jiní „zdraví“ rodiče, ale nejsme ani první, ani poslední lidi s nějakým postižením, kteří sebrali odvahu a pořídili si vlastní dítě.

Po vyslechnutí všech výčitek jsem své budoucí tchýni poslala odkaz na dokument Moji milovaní, aby si uvědomila, že i nevidomí, neslyšící a vozíčkáři mají děti a zvládají se o ně postarat a vychovat je jako všichni ostatní. Tehdy mi neskutečně pomohla opora nejen v příteli, ale i v mých rodičích, kteří mají radost z toho, že budou mít první vnouče. A asi jsem potřebovala slyšet i od někoho jiného než od přítele, že jsme přece soběstační a o mimčo se postarat zvládneme.

První trimestr jsem úspěšně přetrpěla, špatně mi bylo snad každý den, do toho sem tam migréna… prostě „typické“ těhotenství. Ve třetím měsíci jsme začali svou radost z očekávaného přírustku do rodiny šířit dál než jen po rodině. K našemu příjemnému překvapení to většina našich přátel vzala s úsměvem na tváři, gratulovali a přáli nám jen to nejlepší. Utvrdilo mě to v přesvědčení, že jsme se rozhodli správně a všechno zvládneme. Dokonce i v práci to vzali všichni naprosto v pohodě a moc nám to přejí.

Pak se taky samozřejmě objevilo i pár lidí, kteří se podivují nad tím, jak jsme si to vůbec mohli dovolit pořídit si dítě, že bude přece trpět tím, jaké má rodiče, že se o něho nezvládneme postarat atp. Věděli jsme už dopředu, že to nebude snadné a že lidé u nás nejsou zvyklí potkávat „kryplíky“, kteří by měli děti. Rozhodli jsme se neřešit, co si myslí lidi kolem nás a užíváme si naše štěstí, které se v červenci narodí. Dokonce jsme se v únoru stihli po několika letech plánování i vzít. :)

Začali jsme řešit kupování věcí pro našeho prcka a podobně a zjistili jsme docela zajímavou věc. V Anglii a v Americe mají vychytané kočárky, které se dají přidělat k invalidnímu vozíku. Samozřejmě tady v Česku si o takové vymoženosti můžeme nechat zdát.

Sice nám to malinko situaci komplikuje, ale naštěstí mám skvělého tátu, který si troufne mechanismus, kterým se kočárek k vozíku připne, vyrobit. Moc nám to usnadní procházky - nebudu muset malého (podle pana doktora budeme mít kluka) nosit jen v šátku, ale bude moct i do kočárku, což je pro delší procházky podle mě praktičtější. Třeba jednou tyhle vychytané kočárky dorazí i na český trh. Jsem zvědavá, zda to bude opravdu fungovat tak, jako na anglicky mluvených videích na zahraničních webech handicapovaných rodičů.

Náš příběh jsem se rozhodla napsat ze dvou důvodů. Jednak aby se rozšířilo povědomí o tom, že i lidé s postižením mají děti a není na tom nic špatného. To, že někdo nemůže chodit, neslyší nebo nevidí ještě neznamená, že nemůže žít plnohodnotným životem.

Ale hlavně bych chtěla dodat odvahu lidem, kteří jsou na tom jako my, aby se nebáli předsudků okolí a dělali to, co chtějí, třeba si pořídili dítě, a vykašlali se na to, že jim někdo řekne, jak jsou hrozně nezodpovědní, že to přece nemůžou zvládnout.

Ano, nemůžeme chodit, ale hlava nám funguje. Je pravděpodobné, že se naše dítě setká s tím, že se lidé budou divně koukat, když půjdeme po ulici. Je možné, že si ho budou děti dobírat, že má postižené rodiče. Ale na druhou stranu, to, že něco nemůžeme, naše dítě o mnohé obohatí.

V první řadě bude vědět, že i lidé s postižením jsou lidi jako všichni ostatní, jenom je pro ně určitá situace (třeba schody, bariérový autobus…) problém. Pozná i různé situace, se kterými se děti „zdravých“ rodičů nikdy nesetkají. Ale hlavně vyroste v milující rodině, jeho rodiče budou mít čas se mu věnovat a dát mu vše, co bude do života potřebovat.

Hodnotilo 118 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Iffka27
Ukecaná baba ;) 1102 příspěvků 08.04.14 00:11

Třeba to budete mít složitější, ale osobně Vám fandím a držím pěsti pro štěstí :) Jsem jedna z těch,,zdravých,, maminek a přiznám se, že ne vždy si uvědomuji, jaké velké plus mám. Slyším, vidím, chodím, ale vážím si toho všeho až když se setkám s lidma, jako jste např vy. Nejste chudší, ba možná právě naopak :)
Držte se a kašlete na to, co si myslí jiní. Jestli Vám někdy někdo v živitě co oplatí, bude to Vaše dítko oplácející lásku, jakou jste mu dali :palec: :kytka: ;)

 
kobrra
Stálice 71 příspěvků 08.04.14 00:23

Přeji krásný život s miminkem. Nevím taky, proč by tělesně postiženi nemohli mít děti. Trochu to budete mít komplikované s přístupy s kočárkem, ale člověk když chce, tak si vždy nějak poradí. Jo a třeba nezůstane u jednoho!!!

 
slavuska1
Vesmírná mluvilka 30556 příspěvků 08.04.14 00:28

Pěkný deníček, gratuluju :kytka:

 
Slečna Ferka
Echt Kelišová 8842 příspěvků 08.04.14 00:30

Moc fandím, a klobouk dolů, že se na to cítíte! Nebudete to mít snadné, ale jsem si jistá, že s přístupem, který je cítit z deníčku, to zvládnete.

Jinak být Tebou, zkusím se tu poptat ve věci toho kočárku: na eMiminu je hodně holek, které jsou v cizině, z Británie ani není problém s posíláním kvůli clu (jsme v EU), třeba by Ti někdo mohl dovézt ten speciální kočárek - myslím, že to bude přece jen bezpečnější, než když budete mít nějaký homemade mechanismus.

Tak se držte, a ať to dobře dopadne!

 
Anonymní  08.04.14 01:51

Drzim palce.Bude to slozitejsi, ale zvladnout se to urcite da.Ja sama spatne chodim a mam dve male deti.

 
Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 08.04.14 06:26

Neodsuzuju a moc gratuluju…
Hodne stesti :kytka:

 
janička_opička
Ukecaná baba ;) 2432 příspěvků 08.04.14 06:45

Moc vam fandim a drzim pesti at to zvladnete, urcite to bude slozitejsi, ale zmaknete to a ukazete vsem skarohlidum jak nespravedlivi byli..Hodne stesti a budu se tesit na dalsi denicky :kytka:

 
karkullinka
Závislačka 4020 příspěvků 08.04.14 07:12

:potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: Moc vám držím palce :kytka:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 08.04.14 07:12

Mam kamarádku vozíčkářku se dvěma…hodne stesti:)

 
Bejbyy
Extra třída :D 10244 příspěvků 08.04.14 07:14

Paráda, nevím proč byste nemohli mít děti, jen je mi trošku líto, že ty usnadňující věci na český trh nedorazili, a i kdyby, je to pak pálka…
Ale hodně štěstí do společného života a hodně sil na malého raubíře
A ještě nakonec přeji mnoho pochopení a vstřícnosti v okolí :palec:

 
CarolineJ
Ukecaná baba ;) 1680 příspěvků 08.04.14 07:20

Moc gratuluji a přeji hodně štěstí! :kytka:

 
oxana1980
Stálice 67 příspěvků 08.04.14 07:23

Gratuluji a přeji šťastný život a zdravé miminko :srdce:

 
Tashet
Ukecaná baba ;) 1069 příspěvků 08.04.14 07:39

Držím palce, na lidi se vykašlete. Co může chtít dítě víc, než rodiče, kteří ho budou milovat a na co zdravá máma, když se pak o dítě nestará a že jich je na světě hodně :nevim:. Nevím, proč by tělesně postižení lidé nemohli mít děti? Fandím Vám a ze srdce přeji to nejlepší. :kytka:

 
Pajanka
Ukecaná baba ;) 2281 příspěvků 08.04.14 07:39

Gratuluji k těhotenství a přeji hodně štěstí a zdraví :kytka: Nikdy by mě nenapadlo myslet si, že handicapovaní lidé nesmějí mít děti. Naopak si myslím, že pokud se rozhodnou je mít, můžou být mnohem lepšími rodiči, než někteří zdraví. Není to tak úplně o zdraví a nemoci, ale spíš o přístupu. Všechno máte určitě dobře rozmyšlené, miminko jste moc chtěli. Z deníčku je vidět, že opravdu do detailů promýšlíte, jak to s miminkem dělat. Navíc péče o mimčo je taky hodně o rukách, ne jen o nohách. Fandím vám :palec:

 
AV
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 08.04.14 07:44

Moc Vám fandím a přeju hodně štěstí :-). Myslím, že miminko se narodí těm správným rodičům a bude milováno možná i více, než děti v jiných rodinách.. :srdce:

 
Petra2829
Echt Kelišová 7868 příspěvků 08.04.14 07:44

Moje sestra si vzala nevidomého partnera. Vím o čem mlivíš. Sice je ona zdravá, ale…Bylo hodně lidí co ji (je) odsoudilo. Mají spolu 4 krásné děti. Jsou obohacené sociálním cítěním. To je u mě obrovské +.
Hodně šťastných chvil s chlapečkem přeji :mavam:

 
quinny
Neúnavná pisatelka 16372 příspěvků 08.04.14 07:51

Moc gratuluji a hodne stesti v zivote :srdce:

 
Ivanaaa
Kecalka 353 příspěvků 08.04.14 07:53

Dobrý den, krásně napsáno. :kytka:

Z reakcí okolí si nic nedělejte, nikdo není ve vaší kůži, takže nemá právo soudit a podceňovat vás, zda to zvládnete nebo ne… Určitě budete úžasní rodiče a dítě dostane lásku a všechno to, co má. Ve společnosti jsou bohužel předsudky, ale ani jeden člověk z těch, co má ty negativní reakce nepůjde a nebude žít váš život, nebude tam s vámi a ani se celodenně o prcka starat nebude, takže starosti cizích lidí na jejich hlavu, opravdu :D ještě ani neví, jak si to vše doma přizpůsobíte a co a jak.,,Poprat" se s tím budete muset hlavně vy, tak jako každá jiná máma. A s vaším odhodláním věřím, že to zvládnete :hug: Takže nedejte na okolí, a užívejte si vaše vysněné těhotenství a miminko :srdce: Dítě je dar! a Nikdo nemá právo vás soudit za to, že chcete být matkou :potlesk:

Já vám držím palce a napiště pak třeba deníček i o tom, jak si vše chystáte a co je nového. Fandím vám :pankac:

Příspěvek upraven 08.04.14 v 07:54

 
Ptewin
Ukecaná baba ;) 1825 příspěvků 08.04.14 08:02

Kazdy rodic ma hendikep, ktery ho v urcite situaci omezuje, nekdo neumi plavat, nekdo neumi anglicky…vozik je holt vic videt, tak se snaz soudi. Z denicku je citit, ze jste si vsechno rozmysleli 100× lip, nez kdejaka „zdrava“ mamina, urcite vsechno zvladnete. Kde je vule, je i cesta ;) Moc gratuluju, drzim vam palce, at jste stastna rodinka :kytka:

 
Raduli13
Stálice 95 příspěvků 08.04.14 08:05

Gratuluji k miminku :hug: Přeji hodně štěstí a ať vše dobře dopadne.

 
estrea
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 08.04.14 08:07

Moc vám fandím, mám hluchoněmou kamarádku(manžel taky) a už má 2děti(naprosto zdravé)
Okolí se taky na ně nejdřív koukalo přes prsty, vždy jsem jí říkala ať si z toho nic nedělá, že někteří lidi jsou takhle hnusní i ke zdravím.
O děti se stará vzorně, jasně že mluvit(pořádně) se naučil trochu později, ale zato umí perfektně znakovou řeč :)

 
madeto
Závislačka 2530 příspěvků 08.04.14 08:22

Gratuluji :kytka:

 
Romka723
Stálice 79 příspěvků 08.04.14 08:44

Nebudete to mít jednoduché. Něco o tom vím, ale na druhou stranu jste na to dva a určitě Vám pomůže rodina. To miminko stojí za to! Zasloužili by jste medaili za odvahu. Moc Vám fandím a určitě napište pokračování. Budu de těšit. :hug:

 
bini851
Kecalka 327 příspěvků 08.04.14 08:48

Gratuluji a držím pěsti, ať se Vám daří :kytka: :mavam:

 
maminazplzne
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 08.04.14 08:48

Moc a moc vám držím palce. Je to zásadní rozhodnutí a určitě víte, proč jste ho udělali. Kdo je toho názoru, že postižení rozhodně nemají mít děti, měl by si uvědomit, že by asi neměl mít děti radši nikdo, co když třeba onemocní nebo mu tramvaj ujede nohu - promiňte, vím, že to zní morbidně. Miminko s vámi bude mít určité nevýhody, ale celou řadu výhod, a tu nejcennější, že bude mít rodiče, kteří ho milujou, mají rádi sami sebe a pozitivní přístup k životu. Narodí se človíček do rodiny, kde se hledá to hezký a ne to špatný, kde se hledá, jak by to mohlo jít, a ne proč to nejde. Držte se. Vám i prckovi pevné zdraví a radost. :mavam:

 
Tůtlinka
Ukecaná baba ;) 1799 příspěvků 08.04.14 09:21

Moc Vám gratuluji a přeji hodně štěstíčka a co nejméně blbců v okolí! :) Myslím, že jste úžasní a hlavně u Vás miminko bude milované. Nepochybně budete lepšími rodiči než mnoho těch, co se nad tím pozastavují! :kytka:

 
Adduše
Ukecaná baba ;) 1114 příspěvků 08.04.14 09:24

Gratuluji a přeji hodně štěstí. nechápu, proč se tomu někdo diví nebo negativně reaguje. přijde mi to jako jasná věc, že chcete a máte miminko :palec: je to bezva. :potlesk:

 
veronika6913
Závislačka 3390 příspěvků 2 inzeráty 08.04.14 09:26

Moc krásně napsaný deníček, čtu ho v tramvaji a mám co dělat, aby mi neukápla slza a to vážně! Moc vám to přeji a rozhodně si nemyslim, že by jste byli nezodpovední apod. Určitě to zvládnete, sice to těžší bude, ale určitě to za to stojí! :-) :-* držím palce!!!

 
neddo
Závislačka 3398 příspěvků 08.04.14 09:36

Moc vam drzim palce :hug:

 
Ka-tcha  08.04.14 09:41

Zrovna dnes jsem na nejmenovaném zpravodajském serveru dozvěděla, že v Praze nahlásili lidé policii dvouleté dítě, které se pravděpodobně několik dní batolilo samo „na ulici“. Když našli jeho třicetiletou matku, měla v krvi přes tři promile a nebyla schopna výslechu… Co k tomu dodat? Jak někoho ve světle takových zpráv může napadnout blbina, že se milující - i když hendikepovaní - lidé nemohou stát plnohodnotnými rodiči? 8o Naopak si myslím, že když se přes všechny ty překážky (jako je například ten kočárek atd.) a osobní nepohodlí rozhodnete pečovat o nový život, je to skvělý příklad právě pro vaše děti. Že totiž když se chce, tak leccos jde, s úsměvem to jde lépe a že jsou na světě mnohem důležitější věci než nějaká tabulková „norma“. Člověk se až zastydí, když si uvědomí, že si občas postěžuje, že to má těžké… :oops: :oops: :oops: Přeji mnoho sil a stále takový optimismus a hlavně spokojené dětičky! :palec: :kytka:

 
Aneta.Berg
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 08.04.14 09:45

V první řadě gratuluji, v druhé lituji, že deníček není o vás, jak bylo slíbeno v úvodu, ale je téměř výhradně jen o vašem okolí a o vašich předsudcích vůči němu. Přeji ať se ty zlé předzvěsti ohledně reakcí, nevyplní.

 
renč  08.04.14 09:49

Moc gratuluju a na předsudky se vybodněte. Lidi jsou zlý, odsuzují jeden druhého, já se nestačím divit, když v práci před kolegyněmi řeknu, že bych chtěla ještě mimčo (čtvrtý), tak si klepou na čelo, že jsem se asi zbláznila, že už 3 je dost atd. Co je komu do toho?
Kdy máte termín?

 
Kakika
Extra třída :D 14078 příspěvků 08.04.14 09:55

No jo, předsudky. :roll: Držím vám palce, ať se narodí krásné zdravé miminko. Nemám strach, že by jste to nezvládli. Děťátko se vám přizpůsobí, přizpůsobí se vašemu životu a vyroste z něj sebevědomý člověk, který bude vědět, že lidé s hendikepem jsou ve skutečnosti mnohem silnější než my, kteří máme cestu zametenou :hug:

 
fiiiha
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 08.04.14 10:10

Gratuluju, zvládnete to! Já jsem na vozíčku, manžel chodící, čekáme druhé :-). Jde to, je to krásné, obohacující, nepopsatelné… Prcek se od miminka sám naučil, jak si stoupnout, abych ho dobře vzala, sám si i navykl, jak při přebalení, oblékání, mytí, všechno… Děti jsou velice vnímavé. A je to andílek nejhodnější :-). Nikdy jsem se nesetkala s negativní reakcí okolí.

 
nadus
Závislačka 4839 příspěvků 08.04.14 10:22

Moc vam fandim! :pankac: :mavam:

 
nadus
Závislačka 4839 příspěvků 08.04.14 10:23

@Ka-tcha jooooo presne na tohle jsem myslela, kdyz jsem cetla denicek… souhlas naprosty… :pankac:

 
Baby86
Zasloužilá kecalka 938 příspěvků 08.04.14 10:25

Velice vám fandím :kytka: Přeji hodně štěstí a zdraví :srdce: Ať vše probíhá co nejlépe a až se miminko narodí, ať vám dělá jen radost :kytka: Kde je napsáno, že „my zdraví“ budeme takoví napořád, tak proč vy byste nemohli mít vlastního potomka :kytka: Kdo to odsuzuje, tak má sám vážné postižení - minimálně příliš dlouhé nebo spíš přetržené vedení :mavam:

Příspěvek upraven 08.04.14 v 10:28

 
julie74
Extra třída :D 14658 příspěvků 08.04.14 10:27

To je darda, kolik lidí si ještě dnes myslí, že když nemůžete na nohy, budete asi i trochu pitomí. :mrgreen: Blbý humor, ale vy vypadáte, že to máte dost na háku. Takže Vám taky přeji hodně štěstí, miminko bude mít rodiče co moc nemohou na nohy, ale teda, jinak jsou moc sympatičtí a jen tak něco je neporazí. Co víc by mohlo chtít. :kytka: :kytka: :kytka:

 
2468
Závislačka 4981 příspěvků 08.04.14 10:44

Gratuluji a věřím, že to zvládnete. Každý má právo mít děti. Mrzí mě trošku, že skoro celej deníček byl jen o tom, že si se sama nebo nás ujišťovala, že to zvládnete. Cítím z toho pochybnost :nevim:. Hodně štěstí. Radujte se z miminka a kašlete na okolí.

 
Clarietka
Stálice 89 příspěvků 08.04.14 10:46

Hezký deníček, a držím pěsti ať vše dopadne dobře, nechápu lidi kteří můžou říct něco o tom kdo může a nemůže mít děti :pocitac: :evil:

 
svycarka
Kelišová 6837 příspěvků 08.04.14 10:48

Drzim vam pesti a fandim :kytka: osobne mi to tedy prijde zcela normalni :palec:

 
LadyPet
Závislačka 3947 příspěvků 08.04.14 10:53

@Aneta.Berg Chtěla jsem napsat něco podobného, působilo to na mě všechno negativně, vždyť ať se nad vším povznesou a nad zlými jazyky mávnou rukou, čekala jsem deníček o šťastných rodičích, né úvahu o zabedněné společnosti.

 
fiiiha
Ukecaná baba ;) 1017 příspěvků 08.04.14 11:04

@LadyPet Souhlasím. Jak kdyby své rozhodnutí měla potřebu obhájit? Nechci soudit, sama takové reakce z okolí neznám. Možná i proto, že jsem po nich „nepátrala“, neřešili jsme, jak to kdo vezme.

 
Aneta.Berg
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 08.04.14 11:12

Nevím jestli je to vhodné, ale chtěla bych autorku deníčku moc poprosit, o zanechání o odkazu (buď zde nebo do SZ) na ty konstrukčně upravené kočárky? Pokud jsou již na americkém či anglickém trhu, nevíte jaká je jejich přibližná cena? Za každou informaci velký dík předem!

 
Ráďa 25
Závislačka 3136 příspěvků 08.04.14 11:14

Deníček se mi moc nelíbil- ale to jen proto, že je spíš o lidech kolem než o vás. Strašně by mě potěšilo kdyby jste napsala ještě jeden jen o vašem těhotenství, radách co nakupujete vy pro své dítě a pak o samotném porodu. Už se moc těším a držím palce :pankac: :hug:

 
Térouš
Echt Kelišová 8212 příspěvků 08.04.14 11:19

:potlesk: at vse dobre dopadne!

 
veronikacek
Kecalka 367 příspěvků 08.04.14 11:25

Krasný denicek a myslim ze pro mnoho lidi obohacujici! Moc vam preji jen to nejlepší a at jste oba zdravi jak do konce tehotenstvi tak i po porodu! Drzim palce :potlesk: :srdce: :srdce: :srdce:

 
LIEBEhexe
Kecalka 358 příspěvků 08.04.14 11:31

Ani nevím kde, ale viděla jsem nedávno maminku na vozíčku a měla před sebou právě kočár namontovanej.. Vůbec by mě nenapadlo nikoho takovýho zatracovat. Kroutím hlavou nad negativníma reakcema hlavně tchýně, vždyť je to rodina, měla by bejt při Vás :( První co mě blesklo hlavou, když jsem tu maminku viděla, bylo že má můj obdiv, že i se svým postižením a starostma s tím spojenýma má tak velký srdce a tolik energie, že se rozhodla pro tenhle krok. Nemyslím to negativně, vůbec, naopak, jen mi nejde se asi správně vyjádřit :think: Vůbec mě nenapadlo něco v tom smyslu, jakože dítě bude chudák nebo něco takovýho.. Váš prcek bude mít tu nejlepší průpravu do života stát se správným člověkem, člověkem bez předsudků vůči okolí a člověkem s chutí pomáhat okolí. Což je v dnešním světě zlých lidí nedocenitelný :hug:

 
dendule4
Závislačka 4654 příspěvků 08.04.14 11:51

Já taky určitě držím palce, ale dle mého si potřebujete něco obhajovat, chcete slyšet, že Vaše rozhodnutí bylo správné. Každý má právo na to mít dítě! Ale nevím, zda vy sama jste skutečně přesvědčená, že to zvládnete, píšete jen o lidech, o společnosti­..nevím, tak to na mě působí

 
Isiska
Kecalka 195 příspěvků 08.04.14 11:57

Určitě to nebude jednoduché, ale který rodič to jednoduché má že? Ať se člověk připravuje na příchod miminka, stejně je to všechno naopak :D

U nás na sídlišti je dům s pečovatelskou službou pro lidi s postižením, takže do školky a školy vodí svoje děti slepí lidé nebo na vozíčku. Přijde mi to normální, protože jim to rovněž přijde normální.

Navíc mám sestřenici od narození velmi postiženou, hodně se stýkáme a Hanička je tam jako doma. A protože v tom vyrůstá, tak jí to vůbec nebere a nedělá rozdíly.

A myslím si, že se konečně projevuje vývoj ve společnosti, která se pomalu ale přece přestává na lidi s postižením koukat jako na obtížné.

Příspěvek upraven 08.04.14 v 12:04

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama