Moje další IVF

Snažení

Začalo to myslím v roce 2000, kdy jsme se rozhodli, že si pro mimčo zajdeme do centra pro neplodné páry. Měla jsem neprůchodné vejcovody a šance byla velmi nízká, skoro nulová. IVF už bylo pomalu rozjeté a já jsem šla do CAR s nadšením, že mi pomůžou a já si odnesu ten poklad, který jsem si už pár let přála.

Samozřejmě, že to, jak jsem si přála, nešlo. Všechny testy dopadly dobře a mohli jsme rozjet moje 1. IVF. Sice se na poprvé nepovedlo, ale měla jsem naplněný mrazák a za pár měsíců si šla pro mrazáčky. Nepočítala jsem dny a nesledovala, kolikátý jsem po oplodnění.

Test jsem si udělala pro jistotu, abych mohla vysadit léky a najednou se tam objevila ta vysněná druhá //. Neumím popsat, jak jsem skákala radostí a říkala si: je to tam, povedlo se. Kdyby mě někdo tehdy řekl, že za 2 týdny budu na operačním sále bojovat o život, tak bych nevěřila.

Dva dny po zjištění těhotenství mi začaly děsné bolesti a nastalo krvácení. Bylo mi zle a lékař mě okamžitě poslal do nemocnice. Vyšetření UTZ neukázalo nic, ale HCG bylo pořád vysoké a klesalo velmi pomalu. Dnes už vím, že byl plod ve vejcovodu a jak mimi rostlo, tak se vejcovod jakoby narušil a nakonec prasknul.

Lékaři se rozhodli pro laparoskopii, aby se podívali, co se tam dole děje. No, nechtěla jsem víkend trávit v nemocnici a lékaře přemluvila, aby mě pustil na víkend domů, že se v pondělí se vrátím a koukneme se.

No přijela jsem už v neděli, ale záchrankou. V sobotu se mi udělalo špatně, ale ještě jsem to ustála. V neděli jsem vařila oběd, ale nedovařila. Upadla jsem se a probrala se v nemocnici a jenom si pamatuji, jak se mě ptal anesteziolog, co jsem jedla a pak černočerná tma. Když jsem se probudila, stálo nade mnou moc doktorů a všechno pípalo a já nevěděla, co se děje. Z břicha mi koukala hadička, ale nic jsem přes náplast neviděla.

Pak jsem si vyslechla horor, který mě děsí ještě dnes. „Praskl vám vejcovod a měla jste otravu krve a nastala zástava.“ Bože, co se stalo, proběhlo mi hlavou… nechápala jsem, vždyť jsem byla jenom na KETu a teď tady ležím a břicho mám jak řešeto. Byla to rána, ze které jsem se vzpamatovávala ještě hodně dlouho.

No čas ale všechno zahojil a já rozjela svoje 2. IVF, které bylo opět neúspěšné, a začala jsem si pomalu uvědomovat, že to asi vůbec nebude tak, jak jsem si představovala. Do 3. IVF jsem už nešla s takovou jistotou. No opět se nezadařilo, ale mrazák jsem nějak naplnila a udělala si zásobičku.

Následoval další KET, který nevyšel a já měla poslední 2 mrazáčky a nějak jsem si už nechtěla připustit, že zase půjdu do CAR a odnesu si tu hnusnou tašku s perem a hormony. No, stalo se. Další KET opět nevyšel a já si jdu do CAR pro další tašku s tím perem a hormony.

Všem, kteří mě znáte, děkuji za to, že mi pomáháte a tuhle cestu se mi snažíte usnadnit, a když je mi někdy opravdu mizerně, tak mě podržíte, nakopnete do zadnice a ukážete kudy tudy.

Takže holky, díky za všechno a držte mi, co můžete, mám to přeci za pár.

Hodnotilo 12 lidí. Score 4.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
dandysek
Závislačka 3827 příspěvků 1 inzerát 24.05.12 08:20

no..já tě sice neznám, ale držím všechno, co se držet dá, aby ti to konečně vyšlo a ty ses dočkala toho vysněného miminka :hug:

 
Manticora
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 24.05.12 08:34

Je mi líto, čím jsi musela projít a moc držím palečky, aby se objevily dvě čárky. Přiznávám ale, že nechápu lidi, kteří přes doporučení lékařů odmítají pobyt v nemocnici. Co hroznýho by se stalo, kdyby jsi strávila jeden víkend v nemocnici? Tvůj zdravotní problém mohl mít mnohem mírnější průběh.

 
maxema
Povídálka 43 příspěvků 24.05.12 08:43

No…já tě sice neznám, ale moc Ti držím palečky a určitě se to povede…

 
ladun
Kelišová 6540 příspěvků 24.05.12 08:44

Deni,

moc Ti držím pěsti :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

 
Eduarda
Kecalka 418 příspěvků 24.05.12 09:06

Deni, neboj, zlomíme to:) Hlavně vydržať a nezbláznit se z toho:) :hug: E.

 
habet
Kecalka 450 příspěvků 24.05.12 10:05

drzim pesti, aby to konecne vyslo a brzy jste doma meli krasnyno mimouska. Jednou se to zlomiz musi !! :hug:

 
Denisa76
Vesmírná mluvilka 33042 příspěvků 24.05.12 10:08

@Manticora Bylo by to stejné,protože operace byla naplánovaná až v pondělí a v době kdy mě pustli domů byl už vejcovod prasklý takže bylo by to lepší v tom,že bych odpadla v nemocnici.U mě to mělo zvláštní průběh..měla jsem masivní krvácení ještě před hospitalizací a tělo to nedalo na sobě nějak znát a všechno se to jakoby ozvalo až to ruplo,ale to už bylo pozdě ;)

 
slunečnice81
Ukecaná baba ;) 1257 příspěvků 24.05.12 10:08

Ahojky,je to hrozné kolik toho musí člověk vydržet,aby se dobral k vytouženému miminku.Moc Ti držím pěsti, jednou to vyjít musí :kytka: ,..já taky pořád čekám

 
Denisa76
Vesmírná mluvilka 33042 příspěvků 24.05.12 10:10

@Eduarda Edí moje zlatá..nebojím­..vím,že to zvládnem :hug: :hug:

 
Denisa76
Vesmírná mluvilka 33042 příspěvků 24.05.12 10:12

@ladun na Děkuju beruško..na Tebe taky moc myslím a držím palečky :*

 
Denisa76
Vesmírná mluvilka 33042 příspěvků 24.05.12 10:13

Všem děkuju za palečky :*

 
k acka
Kelišová 6918 příspěvků 24.05.12 10:19

Deni zlatíčko :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:, držím všechno co mám a nepustím dokud miminka nebudou u Tebe. Věřím, že teď už to konečně vyjde :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

 
Denisa76
Vesmírná mluvilka 33042 příspěvků 24.05.12 10:38

@k acka :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: kuju

 
petule
Kelišová 7091 příspěvků 24.05.12 10:41

Deni, držím co mám…zázraky se dějí :hug: :kytka:

 
Dydynky
Závislačka 3466 příspěvků 24.05.12 10:55

ahojky kočko, já prožila něco podobného, otěhotněla jsem normálně, ale měla jsem takový zvláštní pocit a kolem 6tt jsem začala krvácet, prý potrat a revize dělohy..druhý den šílené bolesti, ale nikdo se nevzrušoval, až odpoledne, když už jsem nemohla ani vstát mi laskavě udělali UTZ a zjistili mimoděložní těhu..znova okamžitě na sál (po 18ti hodinách od první narkózy) :( vejcovod mi vzali, druhej neprůchodnej, tak jsem si říkala skvělý… :,( po roce zkoušení jsem si řekla, že nebudu čekat na zázrak a půjdu rovnou na IVF..naštěstí se povedlo napoprvé a já mám za 4týdny termín, ale dokud nebudu mít prcka ve své náruči, asi tomu pořád neuvěřím.. :hug: zažila sis toho teda strašně moc a přijde mi děsný zanedbání, že Tě vůbec pustili domů.. :zed: mě zase chtěli dát prášky na spaní, abych „neotravovala“ ale já je naštěstí odmítla..mohly jsme umřít obě dvě, ale jsme tu a obě se jednou dočkáme svého miminka!! Jen musíme myslet pozitivně a brát ty hrozný zkušenosti jako v tom přísloví - co Tě nezabije, to Tě posílí :hug: tak Ti přeji mooooc štěstíčka a v žádným případě se nevzdávej!!! Dočkáš se!! :hug: :kytka: :mavam:

Příspěvek upraven 24.05.12 v 10:58

 
Denisa76
Vesmírná mluvilka 33042 příspěvků 24.05.12 11:13

@Dydynky Tohle mě pohladilo po dušicce :hug: :hug: :hug: :hug: Ono to tenkrát bylo těžké a nebrala bych to jako zanedbání..ono to nejdřív vypadalo,že se embryo chytlo a jakoby zase odešlo a chtěli to nechat odkrvácet jako ms,prootže jsem neměla vůbec žádné bolesti.Pak ale zjistili,že hcg je pořád vysoké a klesá pomalu a rozhodli se,že radši do mě kouknou..no měli to udělat spíš hned,ale jak jsem psala neměla jsem žádné bolesti prostě nic..ono i když jsem odpadla tak ani tlak se nehnul a pořád nevěděli co se děje..je fakt,že pak ty bolesti přišli,ale bylo to už pozdě..to už bylo dole všechno posraný.Byla to taková zvláštní bolest a nedokázala jsem vstát..jenom jsem slyšela jak mudr říká okamžitě na sál tam něco ruplo.
Tohle samé mě pak čekalo asi za 2 roky,ale těhu už to nebylo..jak se mě po těch operacích udělaly srůsty tak se nějak blbě slepily a hrozilo narušení střevních kliček..jsem nemohla bolestma chodit jak se mě to dole vařilo a opět mě znova řízly a museli to tam spravit..dutina břišní byla prý celá slepená srůstama a nemohli ani zákrok provést laparoskopem,takže opět jobovka a po probuzení zase na mě čuměli hadičky z břicha :cert: :cert:
Ale všechno odstranili a od tý doby mám klid..tedy tukec na hlavu a je to všechno v pořádku.
No ten anděl strážný se u nás asi zapotil,ale určo věděl proč to dělá ;) ;) ;)
A neboj když jsem přežila tohle tak přežiju i ivf a věřím,že to mimčo si tu cestu ke mě najde :pankac: :pankac: :pankac:

 
Belča
Kelišová 5470 příspěvků 24.05.12 11:40

Denis hodně štěstí a na konci ten zázrak v náručí :* :kytka:

 
Lenula-xy
Kelišová 7398 příspěvků 24.05.12 11:59

to je hrozné :( držím palce,ať to brzo vyjde a dočkáte se miminka :hug:

 
veverušák  24.05.12 12:26
zvládnete to

Teda klobouk dolů i Vám, určitě to brzy vyjde. Moje první snaha po ivf byla též dlouhá, podařil se třetí pokus, po ketu vyšlo druhé těhotenství na 4.pokus. Tenhle porod jsem málem nepřežila masivní krvácení, DIC. I přesto všechno bych do toho šla znovu, jen s méně dramatickým koncem, který skončil naštěstí dobře. Tak i Vám přeji štastnou a ne už moc dlouhou cestu.

 
Dydynky
Závislačka 3466 příspěvků 24.05.12 12:40

@denisa 76 jj je to děs..ale zvládneme to všechno, jsme silný ženský :hug: :hug: já se zase celý těhotenství bála, teda bojím se do teď..sice mi vyšlo IVF, ale měla jsem hyperstymulák a ty vaječníky strašně natekly..jeden splasknul, ale na druhým se udělala cysta 9×6cm a já musela v 16tt znova na sál a laparoskopii, strašně jsem se o prcka bála a říkala jsem si, že už to snad ani není možný..probudila jsem se na Jipce ale tentokrát bez jakýchkoliv anestetik proti bolesti a to byl teda sakra mazec.. :zed: ale říkala jsem si, že pokud vydržel prcek, vydržím i já a spolu jsme to dali, je to velkej bojovník, nejspíš po mě :hug: :hug: ;) a určitě se dočkáš toho svého, všechno má svůj smysl a čas, i když s tím často nesouhlasíme a chtěli bychom to nejlépe už včera, jednou to prostě přijde!! :hug: :hug: :lol:

 
Kači01
Kelišová 6707 příspěvků 24.05.12 12:43

Denisko, zažila jsem něco podobného, ale mě operovali hned ten večer, taky už vejcovod rupnul. Bolest nejhorší, co jsem kdy zažila. Držím strašně moc palce, prostě věřím, že to miminko budeš mít :hug: :srdce: Zázraky se opravdu dějí ;)

 
lilia81
Neúnavná pisatelka 15282 příspěvků 24.05.12 12:58

sice tě neznám, ale držím palečky, procházím 1. IVF a moc tě obdivuju … a držím palečky!!!! jak jsi psala - máš to za pár!!!

 
Denisa76
Vesmírná mluvilka 33042 příspěvků 24.05.12 13:28

Ani nevíte jak jsou Vaše slova povzbuzující a všem Vám opravdu děkuju :* IVF mě nejen změnilo život,ale nikdy bych zase nepoznala Vás a všechny ty skvělé lidičky co mě stojí za zadkem a pomáhají mě k tomu po čem tak dlouho toužím a za čím si jdu.Jsem vodnář a hrozně tvrdohlavej bejk a já se prostě nedám a vím,že na konci téhle cesty mě čeká ten bobek pro kterýho bych šla až na samý konec světa.
Všem ještě jednou děkuju a Vy co se snažíte jako já tak věřte,že se sejdeme v diskusi kde si budeme psát..jak šíleně řve a co zabýrá na pytle pod očima,ale né z pařby ale z nevyspání :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Příspěvek upraven 24.05.12 v 13:28

 
curdibilka
Povídálka 12 příspěvků 24.05.12 13:41

Ahoj, taky tě neznám, ale taky tobě i partnerovi držím moc moc pěsti, ať se zadaří. :)

 
Šalvějka
Závislačka 3278 příspěvků 24.05.12 15:47

Já tohle prostě nepochopím…ať mi někdo řekně proč, proč se tohle lidem musí dít, proč je ta nejpřirozenější věc na světě kolikrát tou nejsložitější? a proč to musí tak bolet? všechny, které tímto procházíte a zvládáte strašně moc obdivuju :pankac: :hug:

 
awalancha3
Kecalka 460 příspěvků 24.05.12 15:49

strasne moc by som chcela byt pri tom, ked na teste najdes dve //.......chcela by som vidiet tu neskutocnu radost...... a ono to pride, mozno na uplne poslednom KET, ale pride…

 
awalancha3
Kecalka 460 příspěvků 24.05.12 15:50

jasne ze prispevok vyssie nebola reakcia , omyl

 
Jaruše
Závislačka 3329 příspěvků 24.05.12 16:02

Deni, :hug: K tomu není co dodat,snad jen hodně štěstí a nevzdávej to. :hug: :hug: :hug:

 
Denisa76
Vesmírná mluvilka 33042 příspěvků 24.05.12 17:47

@Šalvějka asi proto aby život nebyl tak nudnej a člověk si všeho vážil co mu přinese.
Ono všechno špatné je pro něco dobré a je to pro člověka jedna veliká zkušenost.

 
Denisa76
Vesmírná mluvilka 33042 příspěvků 24.05.12 17:48

@awalancha3 neboj všechno Ti pak převyprávím..sli­buju :*

 
Denisa76
Vesmírná mluvilka 33042 příspěvků 24.05.12 18:09

@Jaruše To víš ,že to nevzdám a věřím,že všechny co se s ivf takhle crcaj to jednou dáme a přidáme se k Vám ;)

 
Tadelka  25.05.12 14:14

moc ti držím palce :hug:

 
Denisa76
Vesmírná mluvilka 33042 příspěvků 25.05.12 14:31

@Tadelka každý se mě ted bude hodit :* :*

 
Tadelka  25.05.12 14:33

@denisa 76 myslím, že můžu říct, že tady máš od nás všech velkou podporu, od toho jsme vlastně tady :hug:

 
Denisa76
Vesmírná mluvilka 33042 příspěvků 25.05.12 15:33

@Tadelka Já vím a taky si toho moc vážím..všichni co jsme vlastně tady tak tohle nám moc moc pomáhá..tedy,že nejsme v tom saminy :jazyk: :jazyk:

 
milena13
Závislačka 4133 příspěvků 25.05.12 18:32

no já tě sice neznám,ale taky držím vše co se dá aby se to povedlo a ty aby ses dočkala toho tvojeho vysněného miminka!!! :hug:

 
Sendyna
Povídálka 26 příspěvků 25.05.12 22:59

Z vlastní zkušenosti vím čím jsi musela projít, moc a moc držím palečky a věřím, že se to jistě brzo povede.

 
Illyriah
Závislačka 2871 příspěvků 26.05.12 20:59

a co změnit CAR??? někdy to dooost pomůže… :think: držím ti pace z celého srdce..vím aspon trochu jak ti je…mám 5 měsíčního synka z IVF ;)

 
Denisa76
Vesmírná mluvilka 33042 příspěvků 27.05.12 07:37

Jsem ráda za vaše reakce a ani se mě nechce věřit kolik už mám těch palečků..no budou se hodit a moc děkuju :kytka:

 
Silvi.100
Extra třída :D 12693 příspěvků 27.05.12 17:39

ups-to byl omyl ;)

Příspěvek upraven 27.05.12 v 17:40

 
Silvi.100
Extra třída :D 12693 příspěvků 27.05.12 17:40

Dení, no já tě znááám :mrgreen: :srdce: Moc držím palce, beruško, a já věřím, že tentokrát to bude to pravé :hug: :hug: :hug: Jsi silák a miminko už se k Tobě jistojistě mooc těší. Ty přece víš, že se vybíral v továrně na děti ten nejlepší kousek :kytka:

 
Denisa76
Vesmírná mluvilka 33042 příspěvků 27.05.12 17:49

Na to jsem nikdy nezapomněla..tuhle hlášku už mě ze srdíčka nikdo nevymaže.Dost často si jí ted připomínám a doktora jsem požádala aby mě to tam dole taky pěkně připravil..vždyt tam přijdou ty nejlepší kousci..no né???
Vím,že i Ty už stříháš metr :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a z celého srdce Vám oběma přeju už jenom samé pozitivní zprávičky i když Vy už máte to nejdůležitější­..jeden druhého :hug: :hug: :hug: U sebe vím,že to je to v životě nejdůležitější.

 
Silvi.100
Extra třída :D 12693 příspěvků 27.05.12 18:36

Dení, tak tak ;) :hug:

 
Šalvějka
Závislačka 3278 příspěvků 27.05.12 19:52

@denisa 76 já vím, jenže na něco takového takhle dlouho čekat…neumím si to představit…

 
Nelliss
Kelišová 5301 příspěvků 27.05.12 20:55

Ahoj Deni :mavam: nastesti jsi bojovnik a po tolika letech nastesti i optimista a ja verim a doufam,ze se k vam miminko brzy prijde a udela vas stastnymi :hug: Zazraky se opravdu deji a ja se tesim,az uvidim v tvem podpisu metrik odpocivajici dny do porodu..vykouzli mi na rtech stastny usmev :srdce:

 
Denisa76
Vesmírná mluvilka 33042 příspěvků 27.05.12 21:16

Člověk si to neumí představit dokud se do takové situace sám nedostane.Kdyby mě někdo v roce 2000 řekl,že ještě v roce 2012 budu bez dítěte tak si klepu na čelo jak je blbej.Byla jsem postavená před hotovou věc a mám na výběr..můžu to vzdát a začít žít..no ještě ale ten čas mám a nevzdám to..dřív jsem závodně běhala a není můj obor prohrávat,prootže jsem byla dobrá a já prostě to vyhraju i když ten pomyslný štafetový kolík je hodně dlouhej..já to doběhnu :pankac: :pankac: :pankac:

Příspěvek upraven 28.05.12 v 06:40

 
Denisa76
Vesmírná mluvilka 33042 příspěvků 27.05.12 21:27

Jéééééééééé ahojky :mavam: :mavam: :mavam: no co to vidím..jééé to je skvělí..Ty jsi mě jako předběhla :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Gratuluju :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk:
Hele co Ti budu povídat..jedeme z car domů a cesta co se teprve dělá tak mangel jako utrousí..tudy už budeme jezdit až pojedeme na 5.ivf..mazec co???
Takže se to obrátilo a jedinej počítá s tou horší variantou.Já.­.doktor na akušku a doky z car věříme,že tohle je naše poslední ivf a co nevidět přivítáme Olouše :palec: :palec: :palec: :palec:
Nevím jestli bojovník,ale chce se mě řvát je to tady a zároven prosím boha o zázrak..prosím doktora o štastnou ruku a prosím sama sebe at se z toho neposeru :jazyk: :jazyk: :jazyk:
Je to moc moc těžké,ale vím,že to zvládnu a kdyby ten nahoře měl jiný názor tak mu vzkazuju,že Olouše mu tam nenechám a budu tak dlouho otravovat,že mě ho dobrovolně pak vydá a bez keců

 
Denisa76
Vesmírná mluvilka 33042 příspěvků 27.05.12 21:33

@Nelliss úsměv už kouzlit nemusím..ten máš už ze svých krásných // tak si to holka užívej a snad se někdy holka přidám..drž mě palečky :* :* :* :*

 
Denisa76
Vesmírná mluvilka 33042 příspěvků 27.05.12 21:38

Jinak ještě k tomu štěstí..myslím,že to štěstí mě potkalo před 15 lety…mám úžasného manžela a to je ta největší výhra :dance: :dance: :dance: Neštastný nebudeme neboj..když se ted nezadaří tak pokračujeme a život si zpříjemníme tím,že si koupíme druhou motorku a ivf si zpříjemníme..po­jedem do světa a když zbyde čásek tak cestou se zastavíme v car a pokusíme se o štěstí.

 
Gabika83
Závislačka 3221 příspěvků 28.05.12 21:21

Denisko taky držím všechno vždyť naděje umírá poslední :pankac: drž se holko :hug:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama