Takhle to být nemělo

O životě

Za své chyby bych si nejraději nafackovala. Nicméně jsem přesvědčená o tom, že i když to udělám, nic se tím nevyřeší. Věřím,že po přečtení tohoto deníčku se na mě sesune salva negativních ohlasů,jsem s tím smířená. Stydím se za sebe i za to, co se stalo. Mám však pocit, že to vše ze sebe musím vyventilovat.

Psal se květen roku 2008, květen. Já jsem tehdy studovala ve druháku na střední. Jaro bylo cítit ve vzduchu a já jsem se vypravila na rande. Jmenoval se Pavel, seznámili jsme se na netu a já jsem si od této schůzky nic extra neslibovala. Oproti mému očekávání to byla láska na první pohled, stále jsme si měli co povídat, a přestože jsme si hned lásku nevyznávali, vídávali jsme se stále častěji. Jelikož bydlel 60 km ode mě, vídávali jsme se jen o víkendech.

Po delší známosti jsme spolu byli od pátku do neděle. Nic nám nechybělo a až na pár hádek nám to skvěle klapalo. Tak to šlo asi přes rok. V létě 2009 mě vzal mezi partu svých kamarádů. Hned jsme si padli do oka s jedním jeho kamarádem, byla to super zábava, ale o nic nešlo, jen jsme si povídali. Osudová chyba byla v tom, že jsme si vyměnili čísla. Pak to šlo ráz na ráz, sms ráno, sms večer a pak mi začal nadbíhat. Přítel o ničem nevěděl a já jsem si všimla toho, že ho začínám odsouvat na druhou kolej, nenápadně, zlehka. Začal si všímat, že je něco v nepořádku, přišla řada výčitek, proseb, přemlouvání… nic platné. Táhlo mě to k jeho kamarádovi, Lukášovi.

Rozchod přišel záhy, po cca 16 měsících. Hned na to jsem začala chodit s Lukášem, samozřejmě, že když se to dozvěděl Pavel, bylo strašně zle. Pak jsme se dlouho neviděli. Jenže postupem času už jsem neviděla všechno tak růžově jako dřív. Lukáš byl jedináček, a to jak se choval ke svým rodičům, jsem v životě neviděla, oslovení jako kráva a čurák bylo u něj zcela normální a co víc, rodiče to vždy odkývali. Chození nám vydrželo asi dva měsíce, pomalu jsem cítila, že to mezi námi není láska, nebo alespoň z mé strany (spíš se jednalo o přitažlivost). Stýskalo se mi po Pavlovi, jemu po mně taky a chtěli jsme se k sobě vrátit, byla jsem šťastná, že mi dal šanci. Byl pátek a já jsem právě byla u Lukáše, chtěla jsem mu oznámit, že se vracím k Pavlovi, že to byla chyba. Myslela jsem, že to vezme. Následovalo vyčítání, nadávky, facka… uhodil mě a já jsem utíkala pryč. Doufala jsem, že na to rychle zapomenu a opět budu šťastná s Pavlem.

Jenže jak už to tak bývá, i když bychom se z chyb měli poučit, často je opakujeme. Lukáš mě opět začal uhánět. Ze začátku jsem byla pevná jako skála a na schůzku jsem nechtěla přistoupit. Ale vždy, když se objevila krize s Pavlem, navázala jsem s Lukášem kontakt. Bože, jak jsem mohla být tak hloupá. Opět si mě omotával kolem prstu a já jsem to nepoznala, začali jsme se scházet, chodili na kafe, do kina. Byla jsem v té nejhorší situaci, kterou jsem si zavinila sama a měla jsem na ni velmi rychle doplatit. Ano, hrála jsem to na obě strany, nevěděla jsem, jak se rozhodnout, komu ublížit, komu neublížit. Nedokázala jsem to rozseknout.

Bylo 11. 4., na ten den nikdy nezapomenu, vryl se mi do paměti tak hluboko. Byla to neděle a já jsem byla s Pavlem na večeři a pak jsme si udělali hezký večer. Přesto, že jsme brala antiko, jsem tu noc otěhotněla, neplánovaně. Nikdo z nás nic netušil. Pavel odjel a já jsem měla další víkend jet do HK na kurz, Lukáš se chtěl sejít a já jsem mu chtěla oznámit svoje rozhodnutí o rozchodu. Byli jsme v autě, když jsem mu to řekla, opět se rozčílil a začal se dožadovat sexu, řekla jsem si, že je to lepší, než kdyby mě zase uhodil jako tenkrát. Kdybych tak tenkrát věděla…

Jenže, co se nestalo, 1. 5. jsem na testu objevila dvě čárky. Málem mě to položilo. Před maturitou, s podanou přihláškou na VŠ, po tom všem, co se stalo. Jak se to mohlo stát? Teď vím, že to byl trest za moji nerozvážnost. Sedla jsem si, vše propočítala a byla si jistá, že dítě bude Pavla. Pak jsem si ale vzala druhou stránku věci: je mu 21, studuje VŠ, nemá práci, nevím, zda o dítě stojí. V tu chvíli mě napadla ta nejhloupější pitomost, jaká mě vůbec napadnout mohla. Zavolala jsem Lukášovi a řekla mu, že jsem těhotná, s ním… Ano, vím, že tahle lež se nedá odpustit a ani dnes nedokážu říci, proč jsem se tak rozhodla. Možná jsem se bála toho, že by Pavel dítě nechtěl, nevím. Pro moje rozhodnutí není omluvy.

Lukáš měl byt, který jsme zrekonstruovali. Pavel věděl, že jsem těhu, ale po ničem se nepátral, vzal to jako hotovou věc. V lednu 2011 a nám narodil syn. Modlila jsem se, aby se podobal mně. A tak se i stalo, jakoby mi z oka vypadl. Období po porodu bylo náročné, ale přítel se choval dobře. Začal plánovat svatbu, respektive spíš mě do ní tlačil, já jsem se vdávat nechtěla. A pak to začalo vše naplno. Přišel za rodiči, že chce peníze na svatbu, dostal peníze na svatbu. Chtěl peníze, protože mu včas nepřišla výplata, dostal peníze, vracet nemusel. Nestačila jsem zírat, nebyla jsem na tohle z domova zvyklá. Viděla jsem, jak má z něho jeho maminka strach, jak se ho bojí. Pořád ho ospravedlňovala, ale přitom nebyl důvod. Pořád v něm viděla malého kluka, ale realita byla zdaleka jiná. Postupně se tak začal chovat i ke mně. Připadala jsem si jako služka, která má mít připravenou večeři, pivo a ve správnou chvíli mu být po vůli. Nikdy neřekl slovo pochvaly, uznání. Do toho jsem studovala VŠ, načež mě nestále urážel, že jsem hloupá a nikdy to nemůžu zvládnout. Měla jsem totální pocit nepotřebnosti.

Když jsem se s tím svěřila jeho mamince, řekla mi, že musím zatnout zuby a vydržet to. Vydržet to? Ano, musím vydržet učení, zkoušky, vrtání u zubaře, očkování svého syna ale manželství? To taky musím vydržet? Najednou se mi rozsvítilo, že tohle není ta správná cesta, bohužel rok po svatbě. V jejich rodině se rozvod nenosí, je to něco jako osobní selhání, žena je méněcenná a musí snášet vše, co se muži zamane. V tom byl můj manžel vychován a nedá se předpokládat, že by se to změnilo. Ano, já jsem udělala chybu a to tu, že jsem ho obelhala. Syn není jeho. Nicméně já se chci rozvést a říci mu pravdu. Vím, že to bude strašná rána, ale už s tím nedokážu žít.

Vím, že i kdyby byl syn jeho, situace by byla stejná. Do toho všeho jsem se potkala s Pavlem, tedy bio otcem malého. Povídali jsme si, dali si kafe. Začali jsme se scházet, ale pouze jako kamarádi, nic mezi námi nebylo. Poznal, že se mnou není něco v pořádku, všechno jsem mu vyklopila. I to, že syn je jeho. Jeho reakcí byl úsměv od ucha k uchu, nechápala jsem to. Objal mě a já jsem věděla, že jsem udělala strašně moc chyb a ublížila spoustě lidem. Jsou to dvě měsíce a my se scházíme, ale nespíme spolu. Bere nás s malým na výlety, má ho rád a chce být zapsán do rodného listu.

Je to hodně zamotané, bláznivé ale pravdivé. Nevím, co teď bude následovat, bojím se. Nicméně vím, že musím říci pravdu, ať to s sebou přinese cokoliv. Vůbec nevím, jak to bude s popřením otcovství, s rozvodem. Doufám však v jediné, že to jednou můj syn pochopí a odpustí mi.

Hodnotilo 20 lidí. Score 3.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Minniee
Zasloužilá kecalka 501 příspěvků 20.02.13 00:09

Tak to je hrozný…odsuzovat tě nebudu, každý si svůj život vedeme dle svého, ale já být tím Pavlem, vykašlu se na tebe. Pochopitelně je hezký, že má zájem o svého syna, ale ty jsi ani nevěděla, jestli by dítě chtěl a odepřela jsi mu důležité okamžiky. Nemysli si, že ti to jednou nevyčte…

 
kufnerka
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 20.02.13 00:10

Tedy dost zamotané, to máš pravdu. Bohužel takové osudy si nevymyslí žádný režisér, ale my, lidé. Nebudu tě odsuzovat, je to tvůj život. Jen jedno ti přeji. Ať najdeš konečně své štěstí a buď rozumná. Mysli na svého syna. :kytka: :kytka:

 
Viktorka Maxikova
Kecalka 141 příspěvků 20.02.13 00:18

TEEEDA.. vůbec nevím, co na to říct.. soudit Tě nebudu, spíš obdivuji PAVLA a jeho svatozář ;) přála bych Ti tak hodného chlapa a tatínka, což o to.. spíš ale přemýšlím, jestli je dobré se k němu vracet jako žena k muži a do třetice mu ublížit.. já se totiž obávám, že láska byla odzačátku spíš jednostranná, samozřejmě z jeho strany. jasný, chyby děláme všichni, ale kdybys ho milovala, dejme tomu ulítneš, ale pak bys strašně litovala a vyčítala, chtěla Pavla zpět. asi bych zůstala u kamarádství a byla ráda, že má o syna zájem. ale myslím, že by nebylo fér vůči němu a dokonce ani vůči Tobě s ním být z rozumu. pamatuj na to, že jednou nejspíš najdeš muže, který Tě bude přitahovat jako Lukáš a přitom bude hodný jako Pavel. myslela jsem si, že nic takového neexistje, ale existuje ;)

 
Slečna Ferka
Echt Kelišová 9040 příspěvků 20.02.13 00:20

Jo děvče, asi máš pravdu - hodně holek nejspíš řekne, že jsi fakt pako. Podle mě to není až tak divný, mladá, naivní, hormony… Spíš si myslím, že jsi výjimečně šťastná holka :) Máš dva chlapy, kteří Tě i přes Tvoje chyby a nerozhodnost chtějí, máš syna (asi zdravýho) - takže myslím, že máš celkem slušný vyhlídky být šťastná (pokud Tvůj Pavel je v pohodě kluk).

Jen teda držím palec na oplétačky s rozvodem a na boj s Lukášem, protože jestli budeš chtít, aby jeho otec byl jeho otec i papírově, tak Ti to asi může dát ještě pěkně sežrat.

Tak se drž, klikařko :D

 
jaja84
Kelišová 6792 příspěvků 20.02.13 00:32

Boze :roll: vubec nic mi z toho nedava smysl..ale je to tvuj zivot :nevim: ja bych te poslala do haje.

 
Suzienna
Kecalka 397 příspěvků 20.02.13 00:48

Teda já se divím, že ti oba pořád odpouštějí, ty musíš být opravdu jedinečná…Jo mimochodem já bych si tak jistá nebyla, že je dítě Pavlovo, pokud tam je jen týden rozdíl, může být dost dobře i Lukášovo..a tak se mi zdá, že on bude nejspíš chtít DNA test, protože se tak lehce nevzdá. No situace to teda lehká není. Nevím proč, ale myslím si, že ani s Pavlem štastná nebudeš, to je zase nejspíš chvilkové pomatení..

 
zizalka20
Kecalka 348 příspěvků 20.02.13 01:44

Kazdy z nas jse alespon jednou v zivote splete nebo zabloudi nespravnou cestou nikdo nematode peacock te odsudzovat krome tveho sins ktery se te NATO myslim ptat bude nemam pravo rikat co mas delat ale mela bys dat vse do poradku rict pravdu protoze pak to bude bolet jeste vic a bude to tezsi. Vim ze to je pro tebe tezke ale v zivote porad neco prijde jsou I horsi veci ale mysli na stesti sveho sina on ma pravo vedet pravdu drzim ti palce strasne moc a doufam ze si viberes spravnou cestu :hug:

 
Caty  20.02.13 02:22

Teda cokoli, byla jsi mladá, naivní, budiž, ale lhát o tom, kdo je otcem, to mi přijde dost hnusný a sprostý, vypočítavý. No, hlavně, že Pavel studoval a Lukáš měl byt, takže si se rozhodla podle pohídlí, peněz? Tohle je fakt nechutný, promiň. :oops: Já se pak prostě nedivím, že ti chlapi chtějí testy DNA.

 
Kajuli
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 20.02.13 02:37

Soudit tě nebudu, i když si myslím svoje o takových, co při prvním náznaku problémů utíkají do cizí náruče… Máš sakra štěstí, že tě ten Pavel ještě vůbec chce, takže se seberte, od manžela vypadněte a ty si buď pořiď pás cudnosti nebo začni myslet hlavou a už se nenechej zviklat! Unavené štěstí sice i na vola sedne, ale příště by se to třeba už povést nemuselo

 
Michelangelo
Hvězda diskuse 50733 příspěvků 20.02.13 02:51

Moc ti přeju, aby vše proběhlo v klidu a tvůj syn vyrůstal ve spokojené rodině :srdce: :kytka: Mám ale pochybnosti, že otec syna je tak jednoznačný :roll: podle datumů, které jsi uvedla, to klidně můžou být oba :think: Asi jsi při braní antiko neměřila BT a nevíš, kdy přesně byla ovulace :think: takže držím pěsti, kdyby vznikl problém :kytka:

 
janees
Kecalka 437 příspěvků 20.02.13 06:48

Asi v polovině deníčku jsem si říkala, za co bychom tě jako měly odsoudit, z tvého chování sice číší nezralost, ale já se v 16, 17 nechovala jinak :) myslím že svým způsobem to k dospívání patří - hormony pracujou naplno, takže nejdřív chceš toho, pak zas tamtoho. Copak o to. Akorát já do toho neotěhotněla, naštěstí! Tys to štěstí neměla. Mateřství by ti mělo pomoci dospět, moc bych ti to přála. A těm dvěma kolouškům bych přála DNA testy otcovství, ať se fakt ví, čí syn je. Ty se můžeš pouze domnívat. S biologickým otcem bys pak měla zůstat, ať je to kdokoli. Ono je to stejně jedno, když každý pomalu půlrok je to někdo jinej :mrgreen: (sorry, rýpu no…) :roll:

 
Mamango
Ukecaná baba ;) 1165 příspěvků 20.02.13 07:40

Situaci ti fakt nezávidím, hlavně když je tam klouček. Není to nic k odsouzení, snad jen ta lež :) držím ti palečky, aby ti stávající nedělal potíže, bude se cítit zrazen!

 
Genovesa
Extra třída :D 10978 příspěvků 20.02.13 07:53

@Suzienna Taky nechápu, kde autorka bere tu jistotu, čí syn je.

Autorko, taky se obávám, že ani s domnělým bio otcem šťastná nebudeš. Co hůř, doplatí na to zas on.

 
Everyone
Ukecaná baba ;) 1465 příspěvků 20.02.13 08:13

Taky je tady možnost, že se tvůj manžel vše dozví a ty zůstaneš s dítětem na ulici, protože s tebou Pavel nebude chtít být naplno..Takže buď bych zatloukala. a nebo si oťukala situaci, a žila jako rodina s otcem dítěte..
Na každou s. i.i se vaří kotel(nemyslím, to zle, je to jen staré, dobré přísloví)

 
cher  20.02.13 08:19

Proč někdo je dobrovolně s nevyzrálým násilníkem??? Proč sis ho vybrala před Pavlem??? navíc dítě není jeho :zed:

 
Obr Koloděj
Ukecaná baba ;) 1715 příspěvků 20.02.13 08:24

Tak to je husté :-S a obdivuji Pavla, jiný chlap by tě kopnul někam :cert: ale přeji štěstí ať se to vše vyřeší a dítě je Pavlovo :kytka:

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1724 příspěvků 20.02.13 08:48

To jsou životní kotrmelce! Pokud je Lukáš násilník, měla bys mu všechno vyklopit před svědkem, ať tě ještě nedejbože nenapadne. Taky tě nebudu odsuzovat, byla jsi mladá, držím palce ať to vyřešíš! Rozvod je hnus a špína (pokud se lidi slušně nedomluví), aspoň podle toho co mi vyprávěla kamarádka, ale zvládly to jiné, zvládneš to i ty.

 
wasilly
Ukecaná baba ;) 1305 příspěvků 20.02.13 08:54

To je normální story ze života, stane se. Já si vždycky říkám, že co se má stát, to se stane a rozhodně bych tě neodsuzovala. A přeji už jen samá „správná“ rozhodnutí ;)

 
martas22
Extra třída :D 10075 příspěvků 20.02.13 09:16

@wasilly přesnéééééé :potlesk:

 
martas22
Extra třída :D 10075 příspěvků 20.02.13 09:19

Nahodou super deníček, myslím, že všichni projdeme obdobím, kdy nevíme co vlastně chceme a pak se najdeme a je to v klidu…já taky parkrat dělala z lidí blbce jelikož jsem nevěděla co a jak.., ale to je přece život hlavu vzhůru už to bude fajn pokud víš co od života očekavaš, tak to bude super máš sve štěstí ve svych rukou přeji hlavně hodně sil :palec:

 
Skytafka
Závislačka 4164 příspěvků 20.02.13 09:24

Páni, to je teda zápletka :roll: Osuzovat tě nebudu, nejsi jediná na světě ;) Jen doufám, že to dobře dopadne a že bude tvůj syn vyrůstat ve spokojené rodině :kytka:

 
janajelinkova9
Ukecaná baba ;) 1382 příspěvků 20.02.13 09:37

Nečetla jsem komentáře, ale myslím, že člověk prostě chyby dělá… není si vědom toho, co je správně nebo dobře, to zjistíme většinou až pozdě… pak si člověk prožije nějaká trápení, pár věcí pochopí a už tolik nechybuje… držím ti palce, ať jsi spokojená a šťastná :palec:

 
Terushe.T
Povídálka 16 příspěvků 20.02.13 09:44

Jsem přesvědčená o tom, že syn je Pavla. Jelikož já máám krevní skupinu 0,Lukáš B a když jsem šla z porodnice měl syn ve zzprávě krevní skupinu A, stejnou jako má Pavel. Samozřejmě jsem to Lukášovi neřekla. Když byl malý tak byl podobný jen mně, ale teď se hodně změnil a nabírá podobu po Pavlovi

 
Terushe.T
Povídálka 16 příspěvků 20.02.13 09:46

Momentálně se s Pavlem chystáme na DNA testy, já sháním práci a následně chceme jít do podnájmu..ale samozřejmě se bojím reakce všech

 
babulka01
Generální žvanilka 22190 příspěvků 20.02.13 10:12

Odsuzovat tě nebudu, i když tohle je celkem zvláštní způsob života. :nevim: :nevim: :nevim: Ale je dobře, že jsi na to přišla sama, sice později, ale přišla, že tohle není prostě život. ;) ;) ;) A za Pavla bys měla děkovat pánubohu (nejsem věřící :mrgreen: :mrgreen: ), že je takový, jaký je. :kytka: :kytka: :kytka: Přeji ti hodně štěstí a ať to nakonec dopadne všechno tak, jak má. :hug: :hug: :hug: :hug:

 
Bábi Zlopočasná
Generální žvanilka 20742 příspěvků 20.02.13 10:19

Ja sa obavam ze to este bude burlive. Nasilnicky manzel, ktory povazuje rozvod za osobne zlyhanie sa dozvie ze bol podvedeny a dieta nie je jeho. To len ja vidim buduce problemy? A myslim ze par modrin bude to najmensie…

 
Febio
Kecalka 135 příspěvků 20.02.13 10:52

Jen by mě zajímalo jestli ta svatba byla po narození syna nebo před…Protože jestli před narozením, tak máš velkou smůlu. Otec stejně bude tvůj manžel.

 
Terushe.T
Povídálka 16 příspěvků 20.02.13 11:08

Brali jsme se až po narození…Ale co jsem zjistovala tak jde otce změnit pokud se místo něj napíše otec jiný…Spíš teď nevím, když si uděláme testy DNA jestli nám je pak ještě jednou nenařídí soud

 
CarollinkaElla
Kecalka 199 příspěvků 20.02.13 11:15

Nooo…někdo si holt umí život zamotat… ;) odsuzovat Tě, na to nemáme nikdo právo…ono není nikdy pozdě, začít znovu…jen mě mrzí, že jsi odepřela Pavlovi být otcem od začátku, ale chápu, že v životě jsou holt etapy, kdy se rozhodneme špatně…jestli Pavel o Tebe i syna pořád stojí, tak si toho neskutečně važ, né každý chlap by to udělal, navíc po tom všem…přeji Ti, at vám to vyjde a můžete být spokojená rodina…ale o to se už musíš postarat jen Ty sama…nepříjemnosti kolem rozvodu Tě neminou, takže přeji hodně sil… :hug: Docela ráda, bych si za čas přečetla, jak to dopadlo… :kytka:

 
Spellinka
Kecalka 132 příspěvků 20.02.13 11:39

Tak na odsuzování to neni :).Každý dělá hlouposti, někdo větší někdo menší..Rozhodla jsi se tak jak ti to v tu chvíli připadalo nejlepší. Život je boj. Prostě jaký si to uděláš takový to máš(neber to nějak zle ),ale tak to holt chodí. Radit ti jak máš žít, ti nikdo nebude.Jen je někdy lepší se zastavit a víc o věcech přemýšlet. Máš tu syna a neseš za něj určitou odpovědnost a také mu teď určuješ budoucnost…Přeji vám do budoucna hodně sil a všechno dobrý. ;) A pokud budete mít DNA testy, tak je stačí u soudu doložit. Nemyslím si, že by je soud chtěl dělat znova..Někdy napiš pokračování, docela mě zajímá jak to dopadne :mavam: Hodně štěstí :kytka:

 
Kicki
Kecalka 232 příspěvků 20.02.13 11:57

Přeji Ti, aby Tě nedostihla Tvá karma. Žes lítala mezi dvěma mužskými, to by se dalo pochopit, ale to, s jakou chladnou vypočítavostí sis pojistila život, když jsi uvedla do RL úmyslně nepravého otce (že by podvod?), to už je tedy fakt síla. I ten násilník Lukáš se k tomu postavil zodpovědně, vzal Tě do bytu, vzal si Tě za ženu (a Tys ho nechtěla, proč asi?!), že je násilník jsi věděla dopředu, takže Tě litovat nebudu, můžeš si za to sama.
Obsah deníčku se mi vůbec nelíbí, a z toho, jakým způsobem zacházíš s lidmi, kteří byli a jsou ochotni se o Tebe i Tvé dítě postarat, se mi chce :poblion:
A i Tvé odpovědi v komentářích zavání vypočítavostí na kilometry daleko, máš to hezky naplánované. Aby Ti Tvůj současný manžel to krásné naplánování ještě neznepříjemnil.

 
misicka38
Zasloužilá kecalka 582 příspěvků 20.02.13 11:58

Uff..no co na to říct… :nevim: Pavel se zdá být fajn chlap a pokud o tebe stojí po tom všem, měla by si chytit příležitost za pačesy a tentokrát to nepodělat, protože si dostala šancí více než dost ;) a tahle by mohla být poslední…Myslím že jak už bylo napsáno, dřív nebo později ti vyčte že si ho připravila o okamžiky tak moc důležitě, ale to není čemu se divit…Jak se říká každý svého štěstí sám :palec: Tak přeji aby si tentokrát z cesty nesešla

Příspěvek upraven 20.02.13 v 11:59

 
Kicki
Kecalka 232 příspěvků 20.02.13 12:04

A ještě jedna citace z právní poradny:
"Pokud bude Váš přítel zapsán do rodného listu jako otec, může sice biologický otec podat k soudu žalobu na určení otcovství, ale aby byl úspěšný, musel by Váš přítel po svém zapsání do RL své otcovství popřít.
Takže jsem fakt zvědavá, jak hodláš svého manžela donutit, aby popřel otcovství :nevim: Aby se z toho ve výsledku ještě nestal boj o dítě :?
No hodně štěstí, hlavně kvůli prckovi!

 
Terushe.T
Povídálka 16 příspěvků 20.02.13 12:19

Nevím, jaká bude jeho reakce ale pochybuji že by chtěl platit alimenty na dítě, které není jeho

 
jruz
Zasloužilá kecalka 872 příspěvků 20.02.13 12:36

@Terushe.T
jestli má svého syna rád - jako opravdu rád - a nebo ti bude chtít „jen“ zavařit v rámci pomsty, tak se vůbec nevylučuje, že bude ochoten na něj platit.

jsou případy otců, kteří se „svých“ kukaččích dětí nevzdali, protože o ně opravdu stáli…prostě věděli, že biologickými otci nejsou, a přesto otci zůstali…prostě otcovství nepopřeli

 
Kicki
Kecalka 232 příspěvků 20.02.13 12:40

Proč by mělo jít jen o alimenty? Má byt, práci, „fungující“ rodiče, Ty nemáš nic, už takový návrh na střídavou péči by Ti mohl pěkně zamotat hlavu. Navíc před soudem Tvůj morální kredit, když tatínky měníš jak na běžícím pásu, nebude vypadat úplně nejlépe. A pomsta přes dítě by mě v jeho případě napadla jako první.
Což Ti samozřejmě nepřeju, ale Tebe tohle nikdy nenapadlo?

 
Terushe.T
Povídálka 16 příspěvků 20.02.13 12:47

Nevím, ale jsem rozhodnutá říct pravdu. Nejspíš by stejně jednou vyšla najevo

 
Terushe.T
Povídálka 16 příspěvků 20.02.13 12:50

Samozřejmě pokud by otcovství popřít nechtěl, nemohla bych tím nic dělat a měl by něj nárok. Nicméně si myslím, že v případě že má žena bydlení, práci a není alkoholik, feták či jiné takové individum, tak jí soud dítě nevezme a už vůbec ne tak malé

 
evcaB
Kecalka 481 příspěvků 20.02.13 12:56

Tak dítě ti nevezmou asi úplně, ale pokud bude manžel chtít, tak si myslím, že střídavá péče je dost možná, zvlášť pokud je zabezpečený :nevim:

 
Terushe.T
Povídálka 16 příspěvků 20.02.13 12:59

Nemyslim si že střídavá péče je v takovém věku vhodná

 
Terushe.T
Povídálka 16 příspěvků 20.02.13 13:00

Můj manžel je ale z těch, že až zjistí že syn není jeho okamžitě se mu vybaví že by jeho majetek měl dědit nějáký cizí parchant, ptá se mě na to každou chvíli jestli je vážně jeho…zatím jsem na tu otázku lhala…

 
ikyki  20.02.13 13:02

Tak jako všichni víme, že si se nezachovala správně, důležité je, že to víš ty a, že to chceš napravit…Pavlovi líbej nohy, má Tě asi opravdu rád a na ty co tě odsoudili nekoukej…nikdo není dokonalej a nikdo svůj život neprojde bez selhání ( i když se tady většina co píšou ty komenty tak tváří )…každý jednou sejde z cesty…myslím, že sis vzala ponaučení…držím pal­ce

 
evcaB
Kecalka 481 příspěvků 20.02.13 13:03

Tak vhodná asi pro takové malé dítě není, ale nevím jestli to zrovna soud zajímá, pokud si za tím bude otec stát. Každopádně přeji hodně štěstí, ať to dobře dopadne.

 
Kicki
Kecalka 232 příspěvků 20.02.13 13:32

A manželovi nebude vadit, že 2 roky živil a sponzoroval cizí dítě, že jeho rodiče zaplatili vaši svatbu taky vlastně kvůli cizímu dítěti? Mně totiž pořád není jasné, jak si to představuješ. Že před něj napochoduješ a „s úsměvem na tváři“ ho informuješ, žes mu 2 roky (+9 měsíců k tomu) lhala, že 2 roky živil kukačku, položíš před něj lejstra o popření otcovství a žádost o rozvod a on bez problémů vše podepíše?
A mezi námi soud nebude moc zajímat, co si myslíš, navíc 2 roky už nejsou až tak málo. Ale jak jsem psala, hlavně aby to dobře dopadlo pro malého, ten je v téhle kauze ten bezbranný.
@ikyki No promiň, ale úmyslně lhát o otci dítěte, abych z toho měla prospěch, tak takhle tedy z cesty nikdy nesejdu! A jestli Ty ano, je to Tvá věc a Tvůj partner to jistě ocení!

 
lekno  20.02.13 13:34

Červená knihovna hadr… :lol:
No pokud spolu zůstanete šťastni s bio otcem - který již mezitím dostudoval - nebo dostudovává??? Tak klobouk dolů :potlesk:

 
ikyki  20.02.13 13:36

@Kicki Nezlob se na mě nikde jsem nenapsala, že TAKOVÝM způsobem sejde každý, napsala jsem, že každý aspoň jednou sejde z cesty…já po prodělaném IVF lhát nemohu, my máme jistotu kdo je otcem :mrgreen:…asi si bez chyby a asi si nikdy neudělala nic za co se stydíš…GRATULUJU protože těch dokonalých je málo

 
Terushe.T
Povídálka 16 příspěvků 20.02.13 13:37

Samozřejmě jak říkám, v případě že otcovství nepopře má na syna nárok, může ho chtít do své péče, s tím nic nezmůžu. Ale i to je pro mě lepší varianta než mu lhát dalších 10,20,50let…Z­achovala jsem se špatně, ale i pozdě sdělená pravda bude v tomto případě lepší než žít ve lži

 
Terushe.T
Povídálka 16 příspěvků 20.02.13 13:39

A možná že kdyby náš vztah byl v pořádku, já ho milovala stejně tak on mě, zavřela bych obě oči a modlila se aby se to neprovalilo…jenže bohužel tak to není. Mohla bych se rozvést, nechat ho dál ve lži ale taky mu můžu dát šanci se rozhodnout, vím pozdě, ale přece. Nebo nemá právo na to, vědět pravdu?

 
Kicki
Kecalka 232 příspěvků 20.02.13 13:48

@ikyki Marně přemýšlím, které moje selhání by bylo plnohodnotně srovnatelné s tím autorčiným a opravdu žádné tohoto kalibru ve svém životě nenacházím.
A jen tak pro pobavení: znám jednu, která má doma přirozeně počatou kukačku a manželovi řekla, že byla na KETu, takže tak ;)

 
Kajuli
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 20.02.13 14:07

Soud ti sice třeba dítě nevezme, ale většina takto zraněných chlapů s násilnickými sklony dobře ví, kam má útočit. Takžže i když malý není jeho, může z trucu a z touhy po pomstě žádat o svěření do péče nebo o střídavou péči. Není to nic strašného, ale tahanice a nervy navíc… Myslím, že si to představuješ až moc jednoduše

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama