Takový je život!!!- Příbramačky a okolňačky

Rodičovství

Ahoj holky, Je na čase napsat zase nějaký nový deníček. Dnešní téma nebude moc veselé, ale patří to k životu. Jak většina z vás ví je to 5 týdnů co mi umřela tchýně, budu jí oslovovat mamka. Byla to zlatý člověk, měla ráda život a osud si s ní takhle zahrál.Ale začnu pěkně od začátku.

V květnu roku 2004, to jsem byla v 9měsíci těhotenství, se tchýně rozhodla, že půjde po 25-ti letech na preventivní prohlídku na gynekologii. Ona to věděla, že je to nerozvážnost nechodit k doktoru, ale prostě měla strašný strach a ten nedokázala ovládnout, no ale prostě najednou tam jít chtěla. Z gynekologie se vrátila s tím, že za týden musí do Prahy do Motola na nějaké vyšetření, že jí tam doktor něco našel. Všem nám bylo jasné co tam asi tak našel a po týdnu se naše podezření potvrdilo. Na děloze měla zhoubný nádor. Všechno vyndali, začala jezdit na leptání a nebo na postupné vyřezávání dalších buněk co se objevili, prostě si toho zažila až dost. Loni v srpnu přišla další rána, nádor se objevil na močovém měchýři, opět to muselo ven, ale ještě před tím se musela rozhodnout jak močový měchýř nahradit, měla dvě možnosti, buď udělat vývod bokem a nebo udělat nový močový měchýř z tlustého střeva s tím, že bude chodit normálně na záchod, ale vše půjde konečníkem. Rozhodla se pro nový močový měchýř z tlustého střeva. Operace trvala nekonečných 10 hodin, kterou málem nepřežila, protože jim prochladla na operačním sále a postupně jí začali selhávat skoro všechny orgány, ale nakonec to všechno dobře dopadlo. Od té doby bylo všechno v pohodě a cítila se dobře.
Ale pak přišel 31.prosinec 2005 a to začala mít bolesti konečníku. V půlce ledna jela na vyšetření tak jim to tam řekla, ani jí udělali vyšetření a řekli jí, že se jí co nevidět ozvou a řeknou jí co našli a tak. Jenže čas utíkal a ani po třech týdnech se nikdo neozýval tak jsme jí donutili aby tam zavolala, ale bylo jí řečeno, že pan doktor má dovolenou a že musí počkat až se vrátí.Jenže už se nedočkala.
Ve středu 15.2.2006 jsem byla u tchýně na návštěvě a vše bylo v pohodě, hrála si s Verunkou, blbli, lítali,samý smích…, pak jsme tam šli s manželem ve čtvrtek a to už začala být úplně mimo, ani se nezvedla z postele, jen ležela a co nás zarazilo, tak bylo, že si pití lila místo do hrnečku tak do popelníku, když se jí manžel zeptal co to děláš, tak jen řekla, vždyť já už blbnu. Měla hrozné bolesti, od toho prosince se jí to tak stupňovalo, že už nemohla vydržet. Manžel jí řekl, že jí v pátek odveze do Motola, že tohle už není možné a že s tím něco musí udělat.
V pátek jí odvezl k doktoru, udělali jí všechna možná vyšetření a poslali jí domů s tím, že nic nenašli, ale nám se to nezdálo, protože byla hrozně žlutá, ale doufali jsme že je teda skutečně vše v pořádku, když nám to potvrdili doktoři. Jenže v sobotu se jí udělalo ještě hůř, šíleně se jí nafouklo břicho, že ho měla jako já v devátém měsíci těhotenství, tak jsem řekla a dost s manželem jsme jí naložili do auta a odvezli jí opět do Motola, tam jí opět udělali vyšetření a řekli nám, že nádor zasáhl celá játra, a že tady už veškerá medicína končí a že pro ní nemůžou už bohužel nic udělat. Že si jí tam nechají budou jí dávat leky proti bolestem, ale to je vše co můžou udělat.Když jim manžel řekl, jak je možný, že včera tam nic nenašli a najednou je to na celých játrech, tak prostě kde udělali chybu, no a pan doktor mu na to řekl, že mu v pátek neřekl, že je všechno v pořádku a začal se s manželem dohadovat.Prostě komedie, nechtěl přiznat vinu,ale mi jsme si jisti, že oni udělali chybu a zanedbali její stav. Tak si jí tam nechali a mi jeli domů.
V neděli navečer telefon z Motola ať tam rychle přijedeme, nic víc, nic míň, tak jsme se sebrali a jeli tam. Když jsme tam přijeli tak nám primář řekl, že nás zavolal jen proto abychom se s ní naposledy rozloučili, že konec přijde brzy. Nebudu vám tu popisovat, jak probíhalo rozloučení, protože je to něco strašného vidět umírat svého blízkého člověka a nemoct mu pomoct, opravdu, kdo to nezažil tak to nepochopí. Nemohli jsme se nějak rozloučit, domů jsme přijeli někdy kolem třetí hodiny ranní.
V pondělí přiletěla švagrová,dcera mamky, ze Sýrie, žije tam s manželem a s dětma. Tak ta se s ní taky ještě stihla rozloučit, ale bohužel už se mamka neprobrala, prostě jen ležela a spala. Hrozně smutný, protože jí Martina neviděla někdy od velkých prázdnin a pak musela přiletět jen kvůli takovýhle záležitosti.
V úterý 21.2.2006 ve čtvrt na tři telefon, že mamka ve 14:00 zemřela. Prostě konec, nikdo se s náma už o ničem nebavil, předali nám věci a sbohem. Mi dodneška nevíme jak vlastně zemřela, jestli jí selhali játra a nebo to nevydrželo srdce, prostě nic.

Minulý týden moje švagrová, také dcera mamky, porodila krásnou zdravou holčičku, takže se všechna pozornost nyní soustření na ní.

Myslím, že nejhorší dny máme za sebou, ale pořád to strašně bolí a jak už mi tu někdo psal, asi to nikdy bolet nepřestane. Mamka nám hrozně chybí. Nebylo jí ani 50 let, je to hrozně nespravedlivý.

Omlouvám se za tento smutný deníček, ale chtěla jsem se z toho vypsat a vlastně vám dát vědět aby jste si uvědomili jak je život strašně krátký, užívejte ho.

Šárka a Verunka

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
žižalička
Echt Kelišová 9374 příspěvků 29.03.06 21:01

Ahoj Sarko:

Nemam slov,slzy mi leti po tvari,a nepochopim chovani lekaru,moc jsi to pekne napsala,myslim,ze tvoje tchyne-mamka byla super.Prisla mi jako prima zenska.
Akorat,ze nemela dopsutit to co dopustila a to,ze sla na gynekologii az po tolika letech,mam take tchyni a ta je uplne stejna v teto veci.Nekolik let jsem ji premlouvala aby sla se mnou k doktorovi a nesla,protze jsme nebo jeste zijeme v USA a oni se vratili,a po 6 letech sla na prohlidku a do tydne mela taek operaci a vzali ji delohu .

Takze vidis,ze k doktorum se oplaci jit,jsem rada ,ze moje tchyne tam sla a ze nebylo pozde.

Sarko,preji ti ,aby jste vy vsichni nasli silu to nejhorsi obdobi prezit,vim o cem mluvim,a chce to jen cas cas vse zahoji a mamka vzdy bude s tebou a ve tvem srdicku.

Preji tobe a tve rodine aby dalsi dny byli pro Vas mnohem bezbolestnejsi.

Markyna +Kacenka31tt

 
mum1
Kecalka 172 příspěvků 29.03.06 22:54

Ahoj Sarko, je to moc moc smutne, ver nebo ne ale naprosto chapu co citis, drzim vam vsem palce a hodne sily na prekonani tohoto bolestiveho okamziku, spoustu veci tam je ze strany lekaru nejasnych a pristup velmi divny, doporucuji se obratit na pravnika, ktery se specializuje na zdravotni pravo, seznam je na www.pacienti.cz, ´ten si muze vyzadat veskerou dokumentaci a dat na posouzeni jinym lekarum, v pripade, ze mate podezreni na nejake pochybeni atd. eventuelne stiznost na nemocnici s tim, ze chcete vedet co se presne stalo a treba si i stezovat na chovani lekare, ktery s vami pokud si tzo myslis, jednal neeticky, pokud bych ja mela pochyby a podezreni, asi bych toto udelala, vysledek je nejisty a vracet to zpet jiste bolestive, ale ja bych to na tvem, miste udelala, tedy, podle toho, jak to na me pusobi, cely ten postup, vraceni se zpet do nemocnice atd.
je mi to moc lito, ze vas to potkalo…
hodne sily preje m+m

 
vvik
Zasloužilá kecalka 808 příspěvků 30.03.06 06:14

Ahoj Šárko

je mi líto, čím jste si prošli, protože já tohle znám taky přesně - takhle nějak mi umřela moje maminka - v červenci zjistili při operaci rakovinu žlučníku, pobyla v nem. 2 měsíce a pustili ji domu umřit - zemřela v prosinci po vánocích. Takže na druhou stranu - buďte rádi, že alespoň ji zkusili léčit a udrželi ji při životě o něco déle - já vím, že píšu asi hlouposti, ale já to tak vidím.

Hodně síly - Věra

 
Jankap
Kelišová 5101 příspěvků 30.03.06 14:25

Šárko,

smrt s člověkem pěkně otřese. Nám teď umírá děda. Je mu tak špatně, že už ztratil vůli žít. Je fakt, že je mu 76, ale je strašný, když jen sedí na posteli a kouká. Dýchá se mu špatně, nohy oteklé, voda mu z nich teče… V jeho případě už doktoři pomoci nemůžou. Babička chce, aby umřel doma. Je to pro něho trápení, někdy je opravdu lepší, když to jde rychle.

Janka

 
Bodlinka
Kecalka 173 příspěvků 30.03.06 14:25

Šárko,
holka, drž se.Divím se, že jsi vůbec dokázala na tohle téma psát.Já tu bolest po smrti tatínka nosím v sobě rok a vždy, když začnu něco o tom psát, skončím v slzách a přes bolest nemůžu dál......
Je to rok…a on pořád chybí…Já to nosím v sobě zavřené, mám pocit, že když tu bolest pustím ven, že mě udusí.Ale člověk musí být být statečný, už kvůli těm dětem.Bolí to bolí, ale je třeba jít dál a nést v sobě to poselství těch, kteří tu už nejsou a předávat ho dalším generacím.
Když jsem četla ty slova o loučení, byla jsem zase u lůžka tatínka, loni na jaře, všechno kvetlo, on se tak těšil na jaro a když přišlo, už o tom ani nevěděl......

Nebyl to můj biologický otec, žil s námi od mých pěti let, ale byl to nejskvělejší táta pod sluncem.Nikdy si mojí mamku nevzal, pořád se to plánovalo a pak už bylo pozdě.Když se dozvěděl tu hroznou diagnozu, bylo to jeho přání.....tak se to domluvilo na matrice, že je přijdou oddat k nám domů, protože už nemohl pořádně chodit.Jenže během toho týdne, kdy se měl obřad odehrát se jeho stav zhoršil natolik, že musel být hospitalizován.
Na matrice jsem zajistili, že je přijdou oddat i do nemocnice.Den před tím, byla jsem za ním, jsem cítila, že už se blíží konec.....člověk to cítí a jen si nalhává, že to může být jinak…Věřte mi nebo ne, že při životě ho drželo jen jediné přání, vzít si mojí mamču.Den sňatku byl tím nejsmutnějším, co jsem kdy zažila - tatínek bojoval se smrtí o každou minutu.Nezapomenu nikdy na ten pohled, jak se s maminkou drželi za ruku, jak odhodlaně řekl ANO, jak dal všechnu svou poslední sílu do toho, aby se podepsal do matriční knihy........musela jsem odejít na chodbu, protože už jsem nemohla udržet slzy.Tohle všchno přece mělo být jinak!!!

Druhý den byl už v agonii.Přišli jsme za ním, byl celý špinavý od krve, jak si vytrhl kanylu.Sestra říkala, že nechtěl, aby ho utírala, že si to nepřeje.Seděl v pololeže na posteli, oči zahleděné už na druhý břeh…maminka ho začala omývat a řekla mu- to si nemůžeš takhle vytrhávat.Poslední z jeho slov, co jsem slyšela bylo - A co můžu, já jsem neštastnej.....a pak zase propadl agonii.
Držela jsem ho z ruku, občas jí zmáčkl na znamení, že je snad ještě tady.......bojoval, bylo mi ho líto, přála jsem si konec, aby se už přestal trápit.....po­šeptala jsem mu do ucha, že ho mám moc ráda, že je nejskvělejší táta, chtěla jsem, aby to věděl.Řekla jsem mu že jestli už nemůže, ať odejde..bolelo to, ale chtěla jsem, aby věděl, že kvůli nám už snášet bolest nemusí, že už vydržel dost.
Večer jsem odešla domů a věděla jsem, že to bylo na posledy......

 
bbettka
Kecalka 186 příspěvků 30.03.06 23:12

Ahoj holky,

sedím tu a mám co dělat udržet slzičky. Několikrát jsem zkoušela Šárce i tobě Bohunko, něco napsat, ale je to strašně těžké. Holky držte se! Bohužel to k životu patří a každý se, chce nechce, s takovou zkušeností setká, a bohužel se s tím musí vypořádat sám. Přeji Vám ať se bolest zmírňuje a při vzpomínce na milovanou osobu se místo velkého smutku vybaví už jen společné veselé chvíle.

Petra a Bětuška

 
Bodlinka
Kecalka 173 příspěvků 01.04.06 11:01

Ahoj,
já opravdu nechtěla svým komentářem nikoho rozesmutnit.Ale jak jsem četla Verunky deníček, potřebovala jsem to jen asi vypsat.......vím, člověk musí jít dál.

bbettka - mrzí mě, že se stále nemůžeme dohodnout na setkání, snad tento týden.

Verča pořád spí u mě v posteli, vždycky chce držet za ruku.Na procházky chodíme už zá:,–(ně bez kočáru, Verča křičí - pešky, pešky, i cestu z Pražské ulice až domů na sídliště se včero šlo „pěšo“.Ale na žádnou větší potřebou spánku po únavě se to nepodepsalo:)Je snad na baterky.
Jinak nočníček stále populární, verča si tak dvakrát denně sama řekne a občas se jí zeptám.

A co dobříšandy, jak se máte??

Pa bohunka

 
Bodlinka
Kecalka 173 příspěvků 02.04.06 17:20

Ahoj,
tak Veru opět teplotky, kašel, rýma, průjem+dokonce nějaké pupínky, aby toho nebylo málo:)
Toto bbettko vypadá, že se snad nikdy nesejdeme.Psala jsem ti sms, ani nevím, jestli ti došla, zlobí mě mobil.
Uvažuji o tom, jestli se nám vůbec vyplatí platit si další kurz plavaní, když máme pořád absence:(

A co ostatní?Hezké počasí, to jste všichni venku, co?Jen mi zase doma.......
pa Bohunka

 
bbettka
Kecalka 186 příspěvků 02.04.06 20:27

Ahoj Bohunko,
tak to je síla, už zase nemocné! To se asi opravdu dřív odstěhujeme, než se sejdeme:-)
Přeju ať to není nic vážného a jste z toho brzy venku. Určitě se potom ozvi.
Na víkend jsme byli na chalupě a konečně nám počasí přálo.
Koukám, že si tu budeme psát jen my dvě, co?
Co je s Evewolf? Taky dost přispívala a teď dlouho pauza.
Holky mějte se.
Pa Petra a Bětuška

 
Bodlinka
Kecalka 173 příspěvků 03.04.06 10:25

Ahoj,
bbettka- koukám, opravdu už se z nás stává soukromý deníček:)
Evewolf jsem psala po icq, byla v nemocnici kvůli tlaku, snad už je v poho.
A nevíš, co Maruška??
 Papa

 
Jana24
Kecalka 488 příspěvků 03.04.06 22:10

Ahoj holky,

v první řadě chci reagovat na deníček…Šárko, Bodlinko, zažila jsem něco podobnýho vloni v květnu s mým dědou, měl stejnou diagnozu jako Šárky tchyně, byl nemocný dlouho, ale my jsme dlouho vůbec nevěděli, že tak moc, on nám nic neřekl. Ty posldení dny byly hozný. Zemřel po týdnu v nemocnici, tam už jsem za ním nebyla, nechtěl, aby tam za ním někdo chodil, jenom babička a moje mamka a strejda. Já ho viděla naposledy den před jeho odjezdem do nemocnice. Bylo to děsný. Už to sice bude rok, ale stejně se pořád s jeho smrtí nějak nemůžu úplně vyrovnat, byl to skvělej člověk…

A co u nás nového? Vlastně nic extra, Mates je zlatíčko, občas vztekací, ale který dítě není???? Hezky povídá, skoro denně přidává do repetoáru nový slovíčka. Dneska jsme byli poprvé v dobříškém mateřském centru, nejdřív byl Mates trochu zaraženej a pořád se ke mně tulil, ale potom se otrkal a hezky si tam hrál, budeme muset chodit častěji. Užíváme si jarní počasí, chodíme pořád ven nebo si ho berou babička nebo švagrová, kočárek už moc nebere, takže venku hlavně běhá a večer potom krásně usíná.
Na mě dopadla nějaká jarní únava, což se mi teď ale vůbec nehodí, protože se mi blíží konec semestru a já musím po večerech vysedávat u počítače a sepisovat seminárky. Na domácnost kašlu, takže se tady brodíme v bordelu, žehlení odkládám už týden…No hrůza.

Dneska ale peču na všechno a jdu si konečně včas lehnout, doufám, že si zvládnu přečíst aspoň stránečku než upadnu do bezvědomí :-)

Mějte se krásně, ahoj.

Jana+Mates

 
Jana24
Kecalka 488 příspěvků 03.04.06 22:23

Ještě malá připomínka, tou stejnou diagnozou u dědy jsem samo myslela nádor na játrech, ale to jste si asi domyslely, že jo…:-) J.

 
Jana24
Kecalka 488 příspěvků 06.04.06 11:56

Ahoj,

tak teď to tady pro změnu bude chvíli vypadat jako můj soukromý deníček :-)

Mates má rýmu, takže odsáváme a učíme ho smrkat, občas se mu to už povede.Ani není moc protivnej, spíš takovej chovací. Akorát byla krušná noc, protože měl plnej nos a nemohl dýchat, takže pořád kňoural a děsně se mlel (spal samozřejmě s námi v posteli), takže jsem úplně hotová z nevyspání a doufám, že odpoledne bude spát líp a já si dám siestu s ním. Taky jsem měla jít dneska s mámou, ségrou a dvěma kamarádkama na večeři a potom s manželem na ochutnávku vín, ale bojím se, že unudlanýho a nespavýho Matesa dědeček nebude chtít hlídat, tak mám asi smůlu.

Taky to počasí je zase na prd, taková zima…vloni touhle dobou jsme courali v krátkých rukávech po zoo.

Tak zatím ahoj.

Jana+Mates

 
Jana24
Kecalka 488 příspěvků 07.04.06 08:37

Jé holky, kde se touláte???? Nepíšete už do nějakého nového deníčku, který mi unikl? :-)

Včera jsem na tu večeři nakonec šla, táta zvládl hlídání v pohodě. Jinak Mates nudlá čím dál víc, ale nic jinýho mu není, tak se z toho snad brzo vyhrabe.

Ahoj a ozvěte se někdo!!!!! (Já vím, taky jsem měla dlouhou absenci, ale teď se polepším, slibuju…)

Jana

 
Bodlinka
Kecalka 173 příspěvků 07.04.06 14:46

Ahoj Jani,
tak Jano ruším tvojí samotku!!
My také stále nemocné.Já se s Veru nevyspala nocí přesně pět.Po hodinách se budila s pláčem a kašlem, celé dny jí tekly nudle z nosu, vzteklina to byla.........­..Samozřejmě, že také neumí smrkat!!!A učit se to nechce!!Vždycky si to rozšmrdlá po tváři a nebo si jde nos utřít do mě!
Při odsávání děsný řev, křičí maminko hodna, hodna, jako, že je hodná a nemám jí ubližovat.Marně si říkám, že je to pro její dobro, ale stejně si přijdu, jak tyran.Teď už to má lepší, ale už cítím, že v krku šimrá mě, takže jsem se od ní nakazila.
Doufám, že s hezkým počasím ty nemoci konečně odejdou!!

Jinak nočník, teď opět regrese, řekne si tak dvakrát a když se jí ptám, tak jestli chce čurat, tak odpověd je vždy nenene.

Jak jsme pořád choré, tak jsem koupila vitaminy, ty Multitabs žvýkací, jak jsi bbettko říkala, že je má Bětuška ráda a Verča je také miluje a říká jim AKUMINY!!

Už se těším na nějaký ten jarní srazík, že dobříšandy poznáme osobně, co ty na to bbettko???Vydáme se s těma našima rošťandama busem na Dobříš???(hahaha- to by mě s Verčou vyhodil řirič už na Dubně).Tak jim asi nezby nic jiného, než přijet k nám do Pb nebo si konečně budu muset koupit auto.Už to mám stejně na kondiční jízdy!!

Pa Bohunka
PS:Nechcete si založit fotogalerku??

 
Bodlinka
Kecalka 173 příspěvků 07.04.06 14:48

A Jani, nechceš dát nějaký deníček???Teda, jestli máš nějaký časík, když píšeš ty práce školní.Tak nám sem rovnou nějakou zkopíruj:)

 
bbettka
Kecalka 186 příspěvků 07.04.06 22:41

Ahoj holky,
jdu vám trochu pomoct:-)

To je mi líto, že vás trápí nemoci. My jsme OK. Ťuk, ťuk. Já občas cítím krk, ale vždy se z toho bez následků dostanu.

Bodlinko, to si mě rozesmála, s busem. Bětka nedokáže sedět minutu v klidu. To bylo něco a ještě dvě. Lidi i řidič by z nás zešíleli…

Jojo, vitamínky jsou u nás také oblíbený, zkouší to několikrát denně. My tomu říkáme bonbony. Teda Bětuška BOBÓN. Teď má oblíbené slovo TOPTAJI, to je Tomášek. Bětušky kamarád:-)

Jinak u nás nic nového. Bětuška se snaží hodně opakovat slova a také mluvit, jen my ji nerozumíme… Nočník občas zkusím, ale vůbec žádný úspěch. Tak to nechávám na léto na zahradu. V úterý jsem už chtěla s ní jet na pohotovost. Spadla, no spíš, skočila z křesla na hlavu. Vypadalo to děsivě. Na hlavu padá celkem často, ale tohle bylo něco. Ale po chvíli se začala smát, tak jsme to nechali a pozorovali. Spala samozřejmě u nás v posteli a já skoro vůbec. Nejlepší bylo, když ukazovala taťkovi, jak se bouchla, tak řízla hlavou znovu o zem a začal další řev… Naštěstí je to za námi a Bětulka v pořádku.

Mějte se a už se konečně uzdravte!

Papa Petra a Bětuška

 
Jana24
Kecalka 488 příspěvků 09.04.06 09:37

Ahoj,

tak u nás konečně rýma mizí, tak snad to bude v pohodě.
Pachtim se tady s nedělním obědem, přijdou tchýňovi…jsem ale pěkně nasr....., protože jsem koupila maso z nějaký starý krávy, takže mu nepomohly ani 4 hodiny vaření a navíc se mi podařilo rozvařit knedlíky!!!!!! :-(
Takže budu muset ještě do krámu pro kupovaný a tchýňovejm zavolat, aby si nabrousili zuby…ach jo.

Bohunko, deníček bych i třeba nějaký napsala, ale zatím na to vážně není moc času, musela bych trochu popřemýšlet, o čem by vlastbně byl a pak to vypotit do nějaký čtivý podoby.....zkusím něco vymyslet, ale hned tak to nebude (určitě ne třeba zítra :-))))).

Petro - tak už máte na kontě taky děsivě vypadající pád na hlavu???? My jsme taky už měli horor, Mates v běhu zakopl a upadl čelem na železný futro a na něm byl magnet ve tvaru čtverce, vypadalo to taky strašně a Mates pak ještě pár dní chodil s obtiskem čverečku na čele…

Tak já se loučím, držte mi palce, ať je ten oběd aspoň trochu poživatelnej (omáčka se povedla, tak to doufám přebije ostatní neúspěchy :-)))

Jana

 
bbettka
Kecalka 186 příspěvků 09.04.06 21:43

Ahoj,

Jani, jak dopadl nedělní oběd? To je tak, když se člověk snaží, nedaří se. Pokaždé když jsem vařila u tchánovců, tak se mi to nepovedlo, už se nesnažím. Naštěstí jsou v pohodě a vždy chválili, ale moc okatě:-)

Jojo, futro už jsme také poznali… Jednou vyskočila taková boule, že jsem to v životě neviděla, 1 cm do výšky (nebo jak to mám popsat).

Bohunko, jak jste na tom? Doufám, že budete brzo zdravé a konečně něco podniknem.

Holky mějte se, přeji hezký večer.

Petra

 
Jana24
Kecalka 488 příspěvků 09.04.06 23:13

Až na ty knedlíky to dopadlo dobře, i to maso se nakonec nechalo přemluvit a docela změklo, tak jsem byla pochválená :-).

Odpoledne jsem si s Matesem zdřímla a teď tady strašim a vůbec se mi nechce spát, to jsem zvědavá, jak se budu ráno hrabat z postele, Mates už zase vstává kolem šestý…
 J.

 
Jana24
Kecalka 488 příspěvků 10.04.06 19:36

Tak rýma nás neopustila, naopak je to ještě horší. Odsávání je horor, Mates je protivka a já otrávená. Navíc sněží!!!!!! Což mi teda na náladě taky nepřidává :-(. Ach jo, dneska je nějakej blbej den.
Odpoledne si Matýsek přitáhl krosničku a chtěl do ní, tak jsem ho tam po:,–(ila a chodila s ním po bytě, pak jsme hopsali na míči a když už mě docela bolely záda, položila jsem krosnu na křeslo a chtěla vyndal Matesa. Ale on odmítal vystoupit. Proseděl tam ještě půl hodiny a teprve až když nám tatínek přijel z práce, tak se mu ho povedlo přemluvit, aby vylezl (ale nejdřív taky nechtěl). Je to truhlík.

Jana

 
Bodlinka
Kecalka 173 příspěvků 11.04.06 19:05

Ahoj,
tak to mě mrzí, že vás rýma pořád trápí.U nás už ťuk ťuk to vypadá dobře.Jen občas Verule zakucká.
Docela mě pobavila představa Matýska v krosně:)
Tak plavčo jsme zrušily a už chodit nebudeme:(
Nějak mě ty choroby vydeptaly.

Verunka má teď akci-hovínko.Všechno je podle ní hovínko- tj.každá tečka, všechny tmavé drobky, hovínko je u paní doktorky na zemi, u tatínka na talíři a ve frontě na poště má Verunka hovínko na ruce- a to vypadalo dost přesvědčivě, protože měla ručičky od čokoládové tyčinky.
Jinak počítá a to takhle- jedna dvanáct osum.
A dnes řekla čistička vzduchu, asi to slyšela v TV, ale úplně mě to odrovnalo:)

Spí stále u mě v posteli, ale aspoň se pořád nebudíme a já se kupodivu celkem vyspím.Teda, až na to, že nám tu vedle už měsíc předělávají sousední bar, což znamená od šesti ráno zbíječky, vrtaní celý den a největší rachot, když má Veru po o spát.Ale prý to je rekonstrukce taková, že z toho bude pizerie a mít pizerku hned vedle domu není špatné:)

Končím, jdeme kúpat kúpat, jak se Verík hlásí o koupel.
Pa Bohunka a Verunka

 
Jana24
Kecalka 488 příspěvků 16.04.06 08:15

Ahoj,

všem vám přejeme krásné velikonoce.
My odjíždíme na týden k babičce a budu tam bez netu, tak se ozvu, až se vrátím.

Mates už je naštěstí bez rýmy, ale nějak se mu pokazilo spaní, dělá scény při usínání a v noci se budí a nechce spát ve svojí postýlce. Jo a vstává v půl šestý. Kde jsou ty časy, kdy usínal sám v sedm a spal v kuse do půl osmý. Teď se uřve do spánku v půl devátý, kolem půlnoci si vynutí přechod do naší postele a to už se pořádně nevyspí nikdo. No a po půl šestý vstáváme :-(.

No nic, musela jsem si trošku postěžovat :-)

Mějte se krásně.

Jana a Mates

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Příbramačky a okolňačky č.2


Reklama