Takový normální porod 1. díl

Nějak se to tu v poslední době množí ne příliš optimistickými porodními deníčky, tak bych přispěla i svou troškou do mlýna.

*

Bylo léto, teplo, a miminku se přesto nechtělo ven. V porodnici na kontrolách strašili špatnou hodnotou pro preeklampsii a naplánovali mi za 4 dny vyvolávání porodu. Mé představy (a co si budeme povídat, hlavně zkušenosti z diskusí) o vyvolávání byly tak děsivé, že jsem se po důkladné teoretické průpravě na internetu vydala na dlouhou procházku do lesa a cestou si natrhala plnou tašku maliníkového listí. Čaj jsem si udělala jednou… a stačilo. Doma jsem vedla promluvy k břichu, že jsme sice od začátku domluvení na určitém datu spatření světa, ale nedá se nic dělat a měníme plány.

Dva dny před vyvoláváním ležím v pozdním odpoledni na zahradě na dece, koukám na mraky a najednou mě začínají lehce bolet záda a podbřišek, jako bych to měla dostat. Safra, po tomhle se mi teda nestýskalo. Ale to budou asi poslíčci. Po pár hodinách už je to celkem nepříjemné, i když bolestí bych to nenazvala, a jdu do sprchy si nahřát záda. Šeptám chlapovi, že je to nějaký divný, ale ať nic neříká rodině, že to porod ještě nebude a já nechci vyvolávat paniku. Na dveře mi po chvíli ťuká máma, jestli dobrý, že prý už rodím, říkal chlap. Po sprše mi ty lehké bolesti přijdou trochu pravidelnější. Zběsile stahuju aplikaci na měření. Interval je 20 minut.

Volám do porodnice, jestli můžu radši přijet. Přece jen mám rizikové těhotenství, tak ať mám jistotu. Než se obléknu a zkulturním, interval je 7 minut. To jde nějak rychle. Trochu mě to vyděsilo. Sedáme do auta. Do porodnice je to hodina cesty. Po půlhodině jízdy se bolesti začínají stupňovat a já se snažím dopředu varovat před každým výmolem a dírou v silnici před námi. Tak každá pátá kontrakce už je doprovázená i slovním průjmem. Interval se zkracuje na 2 minuty. Cože? To nestihneme! Přesvědčena o tom, že cestou ze mě vypadne dítě, vcházím do nemocnice.

Na příjmu mi dělají monitor. Prý stěží centimetr a porod se nerozjíždí. Nejsou to správné kontrakce, kdy má bolet celé břicho, a můžu jet zas domů. Zamrzl mi úsměv na rtech. Už je tma, domů se mi jet nechce. Za 2 dny mají stejně vyvolávat, a tak se domlouvám, že už zůstanu. Jsem tedy odvedena na pokoj pro šestinedělí na čekačku, kde se loučím s chlapem, že mu dám vědět. Pro mě je tedy porod čistě ženská věc, ale chlap u něj chce být. Tak když mu to udělá radost… Loučím se s ním, ať už jde, že už to zas začíná bolet, a jdu si lehnout. Ale co, prý to není ještě ono, uklidňuju se vnitřně.

Pořád mě bolí jen podbřišek a trochu záda. Na pokoj občas zajde sestra na kontrolu s nabídkou zázračných farmaceutik, které mi uleví a nechají mě vyspat. Děkuji, nechci. Není to ještě tak zlé. Chodím střídavě na záchod (tam spíš běhám), do sprchy nahřát si záda a trpět zpátky na postel. Jsem bolestínek, co omdlévá bolestí i při škrábnutí. Pohled na mě už musí být asi žalostný, a tak při další kontrole sestra odchází pro doktorku…

Váš příspěvek

Odesílám...
8417
23.7.20 09:53

Teda, jak se říká, v nejlepším přestat jo? :oops:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1038
23.7.20 10:25

Super… Už se těším na pokračování… :palec:

 • Nahlásit
 • Zmínit
15200
24.7.20 07:38

Proč to není celé?

 • Nahlásit
 • Zmínit
AH
52
24.7.20 09:49

@stinga Protože se mi 2 a čtvrt stránky ve wordu velikostí 11 zdály jako moc dlouhý text. Mně dlouhé denčky nevadí, ale často jsou pod nimi pak komentáře že to bylo moc dlouhý na přečtení a nešlo to dočíst :nevim:

 • Nahlásit
 • Zmínit
15200
24.7.20 10:28

@AH no škoda, pokračování vyjde bůhvíkdy a raději bych o jednom porodu četla jeden deníček
jinak píšeš hezky a čtivě :palec:

 • Nahlásit
 • Zmínit
25.7.20 21:45

Kdy bude dalsi dil…? Jsem napjata jak maly tanga :D

 • Nahlásit
 • Zmínit
AH
52
28.7.20 07:36

@stinga děkuju
@Konzuela Bananahemok :lol: až 5.8.

 • Nahlásit
 • Zmínit

Všechny deníčky uživatele