Taky jste měli tolikrát ten pocit...

Snažení

Taky jste už měli tolikrát pocit, že musíte jednou napsat do časopisu, že ten recept na koláč, je opravdu úžasný a vám se skutečně povedl nebo, že vás jednou tak ošklivě napálili v obchodě a měli jste neskonale velké nutkání poslat na ně TV Nova s Občanským Judem, ale vždycky jste si to rozmysleli.

Taky jsem měla tolikrát pocit, že na e-mimino musím poslat nějaký článek, ale vždycky se našel někdo, kdo poslal poutavější, hezčí či dojemnější příběh než já. No, ale po těch třech letech chození na e-mimino musím nyní i já přispět svou troškou do mlýna :-).

Zkusím popsat svou situaci a omlouvám se, stručně to opravdu nejde :-), tak alespoň chronologicky :-).

 • Snažíme se cca od prosince 06 (naivní představa, že na další vánoce 07 už budeme tři) a to jsem musela manžela dost přemlouvat, …dle R.slov, vždyť jsme ještě mladí a máme spoustu času, chudák neví, že za pár měsíců rapidně změní názor
 • Červen 07 – máme svatbu – nádhera jsem šťastná, beru si úžasného muže a MS má cca 4 dny zpoždění (nikdy se nestalo, vždy se podle ní daly řídit hodinky J) v duchu si říkám, že dám novomanželovi překrásný svatební dar, druhý den po svatbě rudá průtrž L. No nic, říkám si, vzhledem k tomu, že moje nej kamarádka řeší neplodnost již cca rok, neváhám a s malou lží o neúspěšném snažení min. rok se objednávám ke gyn.
 • Srpen 07 - ta obratem posílá R. na SPG, tomu se přece jen nechce (óóó , jak tohle mají všechny neplodky podobné), ale mírnému nátlaku podléhá a přece jen se nechá „přeměřit“. Jaké je to zklamání SPG, celkem tristní – R. to špatně nese. Má pocit, že to je jen jeho boj, nechápe, že v tomhle zápase jsme na jedné straně my dva a na druhé straně mrcha neplodnost. Chce bojovat sám. Jóóó, ta mužská ješitnost. Máme menší vztahovou krizi.
 • Říjen 07 jsme objednání do CAR (centrum asistované reprodukce), zkoušíme (tak trochu naivně IUI). No samozřejmě to nevychází. Mrcha si vybrala nejblbší chvíli – romantický víkend na usmířenou. R., ale pomalu začíná chápat, že proti té potvoře musíme spojit síly. Kóóónečně!!! Proč jim to tak dlouho trvá, než k něčemu dojdou. J Zřejmě k tomu názoru musí dojít sami, nepotřebují, aby jim to někdo řekl dopředu J
 • Prosinec 07 - žádost na pojišťovnu na naše první IVF. Jásám a propadám euforii, že na další vánoce již budeme pod stromečkem tři. Nebylo to tu už???? J
 • ******Leden 08 – únor 08** – zahajuji první IVF – Sakra, kdo bude píchat, já omdlévám při pohledu na jehlu. V R. se projevují sado sklony J Při OPU punkce 13 folíků, ale jen 3 vajíčka, z toho 2 nezralá. Naštěstí se jedno podařilo oplodnit ICSI, máme jednoho bojovníka k transferu (nervy před i po nemusím popisovat, živě si to umíte představit J ) 14. Den krvácení – vše v hajzlu – večer si přece jen dělám test, abych měla potrženo sečteno – na testu NIC, ani jedna čárka – kurva ani ten test nefunguje, mám hodinový amok v pláči – po hodině kouknu na test a //. Hurá zase naděje!!! Pádím na krev, HCG nízké (beznaděj!!!) za dva dny znovu - HCG vzrostlo, bohužel málo, (naděj a hned potom beznaděj!!!) - za další dva dny totéž. HCG již 1400, ale v děloze nic nevidí. Posílají mě do nemocnice a tam diagnostikují mimoděložní, na sál a LPS. V té chvíli se mi zbořil svět. R. se projevil jako kádr, hrozně moc mi pomáhal a já se díky němu nezhroutila. Paradoxně tohle neštěstí hrozně posílilo náš vztah. Nikdy jsem ho nemilovala tolik jako v té době a to jsme spolu 7 let.
 • duben 08 - posíláme druhou žádost na naše 2. IVF. OPU – punkce 11 folíků a pouhá dvě vajíčka. Oplodnit se nepodařilo žádné. Takže bez ET. Opět zoufalost.
 • Květen 08 - zoufalost takového kalibru, že se poprvé v životě objednávám ke kartářce. Já bezvýhradný ateista čehokoli (až se bojím, že mě pán bůh potrestá J). Ta všude vidí moje těhu a miminko, ale prý musím změnit centrum. Prý se mi tam dostatečně nevěnují. Radí mi zkusit Brno a Reprofit, prý je zná. Nesnáším, když mi někdo něco vnucuje a tím spíš svoje zkušenosti. J Ale v záchvatu zoufalostí volám Brno. Ujímá se mě po telefonu usměvavý doktor Marcel. Vylíčím mu svoji cestu neplodností, navrhuje návštěvu v Brně a chce jít do nativu.
 • červen 08 – mluvím s vysmátým Marcelem, který mě ujišťuje, že to spolu zvládneme. Zkoušíme nativ – s Clostibegytem 4 folíci, ale než dojde k OPU jsou pryč – praskly předčasně.
 • červenec 08 – zkoušíme druhý nativ, tentýž scénář.
 • Srpen 08 – třetí nativ, k OPU došlo, ale folíci jsou prázdní. Marcel mě upozorňuje na to, že vajucha nemusí být žádná. Nutí mě alespoň zauvažovat o dárkyni. Ale stále mě ujišťuje s úsměvem na tváři, že oni ta miminka vážně umí. Normálně mu to začínám věřit. J
 • Září 08 – zkoušíme minimální stimulaci - 4 folíci – 3 vajucha. Zářím jako kdybych vyhrála milion. Začínám věřit. K ET zbyli 2 borci. Marcel mě ujišťuje, že jsem jim dala zabrat. J Určitě je takhle milý na všechny, ale já mu to žeru i s navijákem a je mi to úplně jedno. Ten přístup oproti Praze je úžasný. Tam jsem měla pocit, že jsem jen „další na řadě“. Tady se cítím výjimečná, vím že, nejsem, ale připadám si tak. Opět nekonečných 14 dnů čekání. Hrozně moc se bojím, ale pořád věřím. 27. 9. objevuju neviditelnou druhou čárku.
 • Květen 09 – narodil se Adámek – nejkrásnější miminko pod sluncem –jsme ti nejštastnější ro­diče

  Tady by se ten štastný příběh dal ukončit, ale on, jak správě předvídáte, pokračuje :-):-):-). Z toho šíleného popisu předtím, jste určitě pochopili, že cesta k mimi nebyla právě jednoduchá a tak jsme se s manžou rozhodli, že žádnou antiko po porodu nechceme. Naše šance k přirozenému početí se rovná šanci výhry ve sportce. Spousta lidí mě přesvědčuje, že spousta ženských když …NA TO NEMYSLELA, TAK OTĚHOTNĚLA. Tolikrát jsem to slyšela, ale já přece vím, že zázraky se nedějí a rozhodně ne MĚ. Kdo zažil čekání na mimi více než měsíc, tak ví, že tahle věta ho přiváděla téměř k šílenství. Já bývala téměř hysterická, když se někdo i náznakem pokoušel mě touto radou počastovat. No, ale …. Šance k výhry ve sportce se mílovým krokem přiblížila :-):-):-)

  V půlce dubna jsem měla neskonalé nutkání koupit těhotenský test. Zakoupila  – počůrala, a jak jsem byla zvyklá z minula – podotýkám, že těch těhu testů jsem vážně počůrala a hypnotizovala mraky – takže v mém případě může říct, že ze zvyku – očima vytahovala tu druhou čárku, která se ale skutečně začala objevovat. Už jsem si začínala říkat, že sugesce je vážně mocná čarodějka :-) No, vážně druhá čárka, ale je vidět, čím dál silněji. O pár dní později pořádné dálnice.

  Vždycky jsem si strašně přála, už jako mladá holka, jak oznámím těhu manželovi s malýma botičkami a těhu testem uvnitř. Já vím – KÝČ :-), ale krásný!!! Po těch letech jsem tomu vážně přestala věřit a nyní mám tu možnost před nosem. Hrozně jsem se rozbrečela a vím, že tohle je po narození Adámka ten nejúžasnější pocit, co znám.

  No, abych nenapínala, jsem týden po revizi – missed ab. v 6tt.

  Nechci, aby tenhle článek vyzněl nějak lítostivě. Moc jsem si poplakala, ale můj malý Adámek, který má v sobotu 1 rok mě drží nad vodou a hlavně, vím, že se stal ZÁZRAK S VELKÝM Z a dal mně obrovskou naději a naučil mě věřit, že zázraky se opravdu dějí.

  Tak, že bych šla skutečně vsadit tu sportku, ne :-) :-) :-), i když já už tu svoji výhru držím v náručí :-) No, teda ona se spíš drží mě za kalhoty a neskonale se snaží sem něco připsat :-)

PS: nechci, aby tento deníček vyzněl ve stylu A LA - NEMYSLI NA TO a ono to půjde, protože i potom jsem na to myslet NEPŘESTALA :-) :-) :-)

Hodnotilo 9 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
BohunkaP
Extra třída :D 14423 příspěvků 27.05.10 07:54

Jsi moc statečná, máš můj obdiv… :potlesk: :potlesk:

 
Laura22  27.05.10 08:07

Kráááásný (musím utřít slzičku). Mám hodně podobný příběh a věř mi, zázraky se dějí. Po čtyřech letech snažení se nám po IVF podařilo počít naší dnes už dvouletou holčičku a nyní jsem ve 28.tt. Nikdy bych nevěřila, že můžu otěhotnět jen tak sama, náhodou, tak jak se to stává ostatním. Také jsem si užila oznámení nečekaného těhu manžílkovi a už se nemůžu dočkat, až budeme čtyřčlenná rodina. (jo a myslela jsem na to v jednom kuse, že by se to náhodou mohlo povést - samozřejmě jsem si vyslechla, že je to tím, že jsem na to přestala myslet, ale není) Prostě zázraky se dějí a věřím, že i tobě se ještě jeden zázrak uděje. Držím palce

 
vevertka
Kecalka 229 příspěvků 27.05.10 09:23

Krááásný! Nádherně napsaný, máš můj veliký obdiv a budu ti moc držet pěsti!!!

 
martice
Ukecaná baba ;) 1605 příspěvků 27.05.10 10:05

Díky moc. Tohle je můj první spisovatelský kousek a taky jsem se dost zhrozila jak je ten článek dlouhý :think:

Takže skládám obdiv těm, kdo dočetli až do konce :kytka:

Jinak statečná nejsem ani trochu, zrovna dneska ráno jsem měla takový menší záchvat pláče, to asi jak ty hormony padají rychle dolů, tak se splíny valí nahoru :zed: Snad to brzo přejde.

 
Darcy  27.05.10 10:48

Martice, jsi moc statečná. Já jsem 5 týdnů po revizi a vidím to zase jinak, věř, že to chce všechno čas. Moc držím palce.
A jsem moc ráda, že nejsem jediná, kdo na to nemyslí

 
Dafné
Závislačka 3788 příspěvků 27.05.10 11:09

Martice - moc hezky napsané. Snažím se taky od r 2006, ale zatím bez výsledku (jen 2 zamlklá těhu), takže vím o čem píšeš. Tyhle články mi dodávají odvahu bojovat dál, když vidím, že to nakonec jde. Ale taky na to myslím v jednom kuse, ono se to ani při procesu v CARU jinak nedá, když to ovlivňuje celý život.

Vím, že teď jsi smutná po ZT, ale zase máš úžasnou naději, že to jde i přirozeně, takže držím palce ať se zase zadaří s lepším koncem.

 
Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 27.05.10 13:49

Martice, se divím, proč jsi nenapsala už dávno. Máš moc hezký sloh. Ale teď k tvému článku, náhodou jsi opravdu statečná a já věřím, že se vám druhý drobeček podaří a přirozeně. :lol:
Já už to tu psala několikrát, takže se budu opakovat 8-o . Nám se také stal zázrak po nezdařených třech IUI a dvou IVF + ICSI jsme přirozeně po sedmi letech zplodili mimčo :-) . Takže také věřím na zázraky. :mrgreen:

 
Lucie_K
Zasloužilá kecalka 867 příspěvků 27.05.10 13:50

wááááu… Super napsané… Držím vše co mám, aby třeba k tomu „kýči“ došlo znova a se šťastným koncem.
 L.

 
zufka  27.05.10 19:21

Nazdárek. Normálně taky nepíšu do diskuzí, ale Tvůj životní příběh mě fakt dostal. Ten by si fakt měly přečíst holky, které čekají na „zázrak“. Moc gratuluju!!!

 
nakukovatelka
Závislačka 4174 příspěvků 27.05.10 20:39

Martice, moc hezky napsany, opravdu krasnej sloh, napinavy, i jsem se zasmala (doufam, ze to bylo zamerem autora :lol: ), mohla bys psat treba fejetony :potlesk:
A to ostatni uz rekly holky - jsi statecna, moc gratuluju k chlapeckovi, a co bude dal, se uvidi casem vid :wink:

 
martice
Ukecaná baba ;) 1605 příspěvků 28.05.10 08:45

Ještě jednou díky :lol:
Dafne - taky jsem bývalá snažilka z psychiky. I když potom jen pasivní, ale i teď občas nakouknu, co je u vás nového, ale znala jsem spíš holky, které potom přesídlili do hysterek. Držím vám pěsti, vím jak je ten boj dlouhý a bolavý :hug:

Lostris - trochu znám tvůj příběh. Kdysi dávno, jsem vlastně poprvé zavítala i k Vám zebřičkám a sledovala příběh Maru. Moc gratuluju k miminku.

Nakukovatelko - díky :lol: , ale na fejetony to opravdu není :oops: A hlavně těch chyb a překlepů, hrůza :zed: Jestli bude někdy příště, tak si na to musím dát více času a pořádně kontrolovat.

 
suvik
Nadpozemská drbna 25305 příspěvků 28.05.10 10:06

Martice teda…to mě mrzí. Najít dvě čárky jen tak, to je…to se ani pro mě nedá slovy vyjádřit (však víš, člověk, který má pocit že takhle přirozeně otěhotnět ani nemůže, tak pro něj to je fakt jak ta výhra ve sportce, jak píšeš).

Moc na tebe myslím a držím palce, aby se zadařilo zase znovu.

Já jsem teď po třetím neúspěšném IUI v Reprofitu, ani nedoufám, že bychom mohli počít „normálně“, bylo by to ale krásné. Hlavně doufám, že obě (a všechny holky neplodnice) někdy znovu otěhotníme a jsem šťastná za to, že se nám to už jednou povedlo a jsou z toho takový krásný Reprofiťátka.

 
Flyingfrog
Extra třída :D 12003 příspěvků 28.05.10 10:31

martice, já tě kdysi ještě asi zahlédla v psychice (jen tam čtu a držím pěsti, páč patřím k těm můrám, co si otěhotní „hned“).
Jsi obdivuhodná. A přeju, ať ty // jsou tam za čas znova a za 240 dní se promění v mimčo :-)

 
Emilie
Generální žvanilka 20469 příspěvků 28.05.10 12:29

Když jsem ležela s Jindrou v porodnici (teda já na pooperačním, Jindra na neonatologii), ležela vedle mně mladá žena v mém věku. N :palec: ebudu popisovat s čím a proč, ale prostě - zázraky se dějí. Jo. Přišla uplakaná, zničená, odešla přešťastná. Byla těhotná.

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32313 příspěvků 29.05.10 08:22

Martice ahoj
deníčky obvykle nečtu, tak jsem tenhle málem prošvihla
pane jo, tak to byl teda opravdu zázrak, ikdyž jen na chvilku. Moc bych ti to přála a moc bych to přála i sobě. Snad k nám ještě nějaká malá křídla zaletí a když ne sama, tak si budeme muset nechat zase pomoci.

 
Boriska
Extra třída :D 12331 příspěvků 31.05.10 11:04

moc pěkně jsi to martice sepsala, držím palce,ať se zázrak opakuje, tentokrát s lepším koncem :palec: a Adámek má souroznece

ps taky nám pomohl reprofit a Marcel je fajn (i když já si vyvolila jiného :mrgreen:)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama