Tam a zase zpět s třema dětma do tří let

Cestování

Ještě před rokem mi při představě, že strávím dovolenou s třemi malými prcky (to prostřední je neteř, doprovázena svými rodiči), běhala zima po zádech. A vše je jinak. Bylo to moc fajn!

Naši dva kluci jsou ráňátka, takže předem jsme vzdávala představu, že budu moct posedět ve sklípku. Ostatně, proč jinak se na jižní Moravu (konkrétně Pavlovské vrchy) jezdí. To, že kojím, bych viděla jako vedlejší :-).

Kluci opravdu vstávali brzy, ale pokud dostali to, co potřebovali (jídlo, pití, zábavu, pohyb, ale i prostor pro odpočinek), byli príma parťáci. Jindra usínal prakticky kdykoli se dal kočár do pohybu, Jára vyšlapal skoro celou cestu na Dívčí hrádek nad Pavlovem. Dolů už se nesl, ale protože bylo po poledni a dával nám jasně najevo, že v tuto dobu si nárokuje SVÉ jídlo a SVOU postel. Bydleli jsme v penzionu, kde se na děti myslelo, takže se mohli prohánět mimo pokoje, aniž jsme je museli neustále sledovat, zda třeba nevletí na silnici a pod auta. Mimochodem, jihomoravští mladíci se svými vozy opravdu rychlost v obci nedodržují. A opět pokud se dostali do svých postýlek v sedm večer, už za půl hodiny oba andílci spali. Pochopitelně Jára usínal o fous později, musel přeci jako starší brácha dát pozor na toho menšího!

Příjemně nás překvapili i v místních restauracích. Opět tu někdo přemýšlí, že sem přijdou i děti. Jakmile jsme zpod kočárů vytahali misky s polívkama a další propiety, servírky automaticky natahovaly ruky a nesly je do mikrovlnek. Nikdo se nepozastavil nad tím, že jsme děti položili na stoly (na vlastní podložky) a likvidovali plné plíny. Všude na nás čekala minimálně jedna dětská jídelní židlička.

Takže dovolená s malýma dětma jde. Stovku letních kilometrů jsme teda nedali, ale leckams jsme se vyhrabali. A vždyť jo. Tři kilometry do kopce jsou pro děti stejný záhul jako kdybych jich bylo pro dospělýho dvacet. A vítězný pocit dobytého vrcholu byl leckdy ještě větší :-)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Anonymní  28.06.10 22:10

no fuj, dávat pokaděné plíny v restauraci na stůl???!! nepřeháníte to s těma dětma už??? :evil:
být obsluhou tak vás vyženu ven, tohle je dost nechutné!
co asi na to říkali ostatní hosté, když při obědě měli místo voňavého jídla cítit smrad z hoven??? :nevim:
trochu se nad sebou zamyslete, co je moc, to je moc a to že jste máma neznamená, že jste pupkem světa!

 
Emilie
Generální žvanilka 20457 příspěvků 29.06.10 09:37

Milý/á anonymní, myslím, že na Vaše otázky či poznámky jsem již odpověděla. Ne, nikdo se nad tím nepozastavil, servírky se samy nabízely, že plíny (pochopitelně zabaleny v odpadkových pytlích) samy odnesou. Jo, a jako máma se skutečně cítítm být někdy pupkem světa. Snad i proto, že ten pupek mně kdysi spojoval s mojí mámou. Ten Váš ne? :mavam:

 
vlnkaX
Povídálka 14 příspěvků 29.06.10 09:43
Milá Emiilie

Nepsala bych to tak vulgárně jako anonym, ale v jádru má pravdu- chtělo by to být i trochu ohleduplná k ostatním. Přebalovat v restauraci na stole je nehygienické a neomalené k ostatním hostům. Pořád čtu jak se okolí chová bezohledně k matkám, tak tohle je důkaz toho že i naopak se to děje :roll:

 
karpík
Kecalka 391 příspěvků 29.06.10 09:49

EMILIE u mě jste :palec: :potlesk:
Dokázala jste si poradit i v dosti méně vhodné situaci.Pokud to nevadilo personálu a hostům,tak do toho vůbec nikomu nic není…

 
Emilie
Generální žvanilka 20457 příspěvků 29.06.10 09:52

Milá VlnkoX: Děkuji za příspěvek. Snad je to tím, že je napsán poněkud slušněji než ten výše - beru jako připomínku, příště se budeme snažit chovat ohleduplněji. :kytka:

 
zandule
Kecalka 128 příspěvků 29.06.10 14:07

s našim malým Tomáškem (v současné době dva roky) jsme cestovali od mala, přebalovala jsem v kočárku, ale do restaurace jsme chodili. MOc a moc se to zlepšuje a hodně mají i hotová jídla ve skleničce. Na stole mě to nikdy nenapadlo přebalit, ale na druhou stranu, třeba to bylo venku a někde opodál. Nemůžeme nikoho soudit, když jsme u toho nebyli. Takže Emilko, přeji Ti jen samé krásné zážitky z cestování :-D

 
Lacenka
Neúnavná pisatelka 18644 příspěvků 29.06.10 19:22

krásný deníček, mi se dnes vrátili z prodl. víkendu s naší smečkou a ač to bylo fajn tak bych to tak idylicky rozhodně nepopisovala :wink:

jo a na stole v restauraci bych teda taky nepřebalovala to raděj venku na trávníku, nebo tak. Anebo bych od kraje tolik přátelského k dětem čekala na wc přebalovací pultík :wink:

 
LucaLuca
Závislačka 4455 příspěvků 29.06.10 22:41

Já jsem na stole v restauraci nikdy nepřebalovala, ale jednou mě přišli napomenout (s tím, že mají přebalovací pult na wc - bod pro ně), i když jsem dítě na stůl pouze položila na natažení zimního overálku (strašně tehdy řval a posbírat veškeré propriety, odebrat se do jiné místnosti přes celou velikou restauraci a znovu s ním řvoucím přeorganizovávat kočár mi připadala pro hosty ta horší varianta). Tak to mi zase připadlo přehnané.

 
Emilie
Generální žvanilka 20457 příspěvků 01.07.10 14:08

Děkuji všem :-) Chtěla jsem tedy idylicky popsat svou dovolenou, ale když už jste mě napomenuli … samozřejmě beru výtku, omlouvám se všem hostům, které jsme potkali a budu se příště snažit být ohleduplnější :-) :mavam:

 
VERCATOMIK
Ukecaná baba ;) 1599 příspěvků 07.07.10 09:01

To je super, že jste si dovču užili. Taky bych občas potřebovala mít tak hodné dítě :-D :cert: .
As tím přebalováním si myslím, že to není tak horké. V plínce naděláno určitě nebylo. A psala jsi, že jsi na stůl dala podložku, takže nehygienické to také nebylo.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama