Tatínek na mateřské

Ostatní
  • emimino
  • 18.04.02

Chtěla si napsat nějaký kratičký článek o tom, když je tatínek doma. Není to vůbec jednoduché, neměli jsme jinou možnost, protože jsem v cizí zemi a nepracovala jsem zde před tím, nemám nárok na mateřskou, proto jsem se rozhodla nastoupit do práce tak brzy, a to když malému byli dva měsíce.

Tatínkovi to vůbec nevadí ba naopak je rád. Ze začátku jsem měla trochu starost, jak to bude zvládat, přeci jenom když mi se vším pomáhal, v noci jsem k němu vstávala já. Teď už ví co je to být unavený z přerušovaného spánku a o to je na mne hodnější.
Nejhůř na tom byl malý, první dva týdny si nemohl zvyknout na to, že nejsem doma, nechtěl spát a nechtěl pít z flašky, protože stále kojím. Teď už jsme si všichni tři na to zvykli. Já mám radost, že vydělám nějaké peníze navíc pro naši domácnost a tím vlastně můžu koupit více věcí malému. Pracuju na vrátnici, kde dělám 4× týdně noční po 9 hodinách. Malý v tuto dobu spí.
Když se ráno vrátím z práce počkám, až se malý vzbudí, pohraji si s ním, nechám tatínka trošku dospat a pak jdu spát já. Když má malý hlad, přes den odmítá pit z flašky, protože ví, že jsem doma, donese ho tatínek vždy ke mně, kde ho nakrmím, několikrát se mnou spí a když je vzhůru má ho tatínek.
Koupání s malým je zá:,–(ně moje práce. Malý to má moc rád a tak využívám každou chvilku, kdy můžu být s ním.
Musím se přiznat, že je to dost únavné, chodit do práce, v noci odstříkávat mléko pro malého. Malého nechci ničím zanedbávat a chci mu věnovat veškerý čas, který mi zbývá, pak nějaký ten úklid, prádlo a zase práce. I presto si najdu čas jednou týdně jet s malým někam na návštěvu.
Můj má na starost domácnost, podlahy, vaření, nádobí někdy i něco upeče. Malý má k němu mnohem větší vztah než na začátku a když vidí mne vždy zavýskne radostí. Tak samo je mezi nimi opravdové pouto a to mne těší, protože na začátku trošku tatínek žárlil, protože malý byl mnohem raději se mnou, vždy se na mě smál a měl raději moji společnost. Teď má rád oba.
Od konce dubna začínáme s malým chodit na kurs plavání, kde se moc těšíme, protože malý má moc rád vodu. Občas, protože na sebe moc času nemáme, jdeme všichni tři ven na procházku a tak to nějak zvládáme a myslím, že si stěžovat nemůžeme, jsme jedna šťastná rodina.

s pozdravem Zdenka Motlová

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

Váš příspěvek