Tatínkův porodní plán

Porod

Ráda čtu deníčky o porodech i teď, když mám už rok PO. Tento je o porodu jen z části. Původně jsem o tom ani psát nechtěla, ale nedávno jsme se zase všichni zasmáli a přítel povídá No tak to hlavně nezapomeň vyžvanit na tom tvým eMiminu, beztak jsi to tam už dávno napsala. A tak to napíšu dnes....

Pár min.po porodu

Tatínkovi našeho miláčka bylo v té době 47 let a mně 39. On má jednu 22letou dceru z prvního manželství a já 22letého syna a 15letou dceru. Důležité je upozornit na fakt, že v době mého prvního těhotenství a taktéž v době očekávání jeho dcery nebyly zdaleka takové vymoženosti jako 3D UZ, monitor dechu, otec u porodu a už vůbec ne porodní plány.

Před 16 lety s druhou dcerou jsem zaznamenala určitý pokrok, alespoň co se týká otce u porodu. Přítel byl a troufnu si říct, že dosud je, naprosto neznalý všech těchto věcí, neb druhé dítě nikdy neplánoval, tudíž neměl potřebu se zajímat. Po mém zjištění // na TT nastaly pro mě krušné okamžiky a domluva většinou jak s mimozemšťanem.

Při jedné pěkné večeři jsem drahému ukázala test s pěknými „dálnicemi“. Koukal na to a co že prý to jako je. Po mém stručném vysvětlení, že se jedná o test (ovšem nedodala jsem že těhotenský, neb jsem žila v domnění, že to snad pochopil), mi povídá „Ty máš cukrovku?“

Trvalo mu chvíli, než pochopil, že i ve 47 letech má zřejmě slušnou hemživost.

První fotku s UZ jsem dostala v 9. týdnu. Jediné, co z obrázku vyčetl, bylo mé jméno a datum, jinak to pro něj bylo rozmazané a nečitelné.

Ve 12. týdnu jsem šla na první větší UZ a tatínek nás samozřejmě doprovázel. V životě nic takového neviděl a řádně se na to těšil. Objednala jsem se vzhledem k věku k výbornému specialistovi na genetické vady. Na zdi proti lehátku měl obrovskou obrazovku, vše bylo krásně vidět. Po chvíli můj nervozní nastávající otec požádal doktora, jestli by s tou obrazovkou nemohl přestat hýbat, neb se to tam pořád mrská a on nic nevidí. Lékař ho ze smíchem ujistil, že s obrazovkou nemrská on, ale jeho potomek. Byl z toho dost v šoku. Ten den jsem ho viděla poprvé uronit slzu.

Před Vánocemi přijel syn s přítelkyní a u oběda se nás ptá, jestli by se nám nehodily chůvičky (myslel tím k Vánocům). Přítel na něj kouká, málem mu vypadl příbor z ruky a povídá mu, že jsme se dohodli, že on nastoupí na rodičák, tudíž nechápe, proč by měl platit ňákou cizí chůvu. Syn za mnou poté došel, jestli to jako myslel vážně, a dodal, že to bude asi věkem. Ujistila jsem ho, že myslel.

Dny ubíhaly, já kynula, prcek se začal hýbat, tatínek neustále v ruce kameru a dokumentoval hýbající se břicho.

Nastal den první návštěvy v porodnici, kam jsem se zaregistrovala. Tatínek opět u toho. Moc příjemný a fešný pan doktor mě prohlédl, trochu vyzpovídal a poté na mě vyhrkl, jestli mám sepsaný porodní plán. Tady jsem se trochu zarazila a přiznávám, že jsem neměla tucha, o co jde.

Nastala panika, že jsem něco prošvihla. Něco jsem tady tak letem světem přečetla, ale nijak jsem tomu nevěnovala pozornost. Doktůrek se smál a vysvětlil mi, že v tomto století si rodička již může napsat, jak si představuje svůj porod, co si přeje a nepřeje atd. „Aha“, říkám mu z legrace, „Napište si tam tedy, že si přeji rychle a bezbolestně porodit krásný a zdravý miminko.“ Ještě jsme se zasmáli a já odešla.

Přítel přešlapoval v čekárně a co prý tam tak dlouho dělám. Tak mu povídám o porodním plánu. Koukal na mě ještě blběji než na syna skrz chůvičku. Jelikož jsem neměla v plánu něco takového psát, stručně jsem mu vysvětlila „Můžu si prý napsat, jak si představuji porod, co bych si přála na bolet, v jaké poloze bych ráda rodila, jestli si přeji hudbu a tak.“ Povídá, že je to dobrá věc a ať si to napíšu. Říkám mu, že až bude rodit on, ať si napíše, kolik plánů chce a tím naše debata o plánu skončila.

Ve čtvrtek v poradně mi bylo řečeno, že pokud do pondělí neporodím, ráno v pondělí nástup na vyvolání, neb už jsem 8 dní přenášela. V sobotu ráno se ale prcek naštěstí umoudřil, odpustil si trochu vodu a jelo se. Prohlídka, testy na plodovku, papíry atd… a šup na sál. Tatínka poslali domů s tím, že zavolám, až to bude na porod.

Dorazil sám asi za hodinu, což jsem já netušila. Došla za mnou sestřička, že tady mám už tatínka, neb jsem prý zapomněla porodní plán. Málem jsem spadla z lehátka a říkám sestře, že nemám žádný plán. Ona povídá, že vzhledem k tomu, že rodím sama, předá ho PA a v klidu si ho přečtou. Odkráčela, aniž by ji zajímalo, že jsem opravdu žádný plán nepsala.

Po chvíli se snad celou nemocnicí rozléhá strašný smích. No tak to je dobrý, já tady skuhrám a oni mají někde mecheche. Když mě přišla lékařka prohlédnout, ještě jí tekly slzy smíchy. Podala mi do ruky papír a odešla. Koukala jsem jak vyvoraná myš a nevěřila vlastním očím. Kopíruji porodní plán tatínka.

PORODNÍ PLÁN
1. U porodu bude přítomen tatínek
2. S jídlem během porodu si nemusíte dělat starosti, budu mít své.
3. Ráda bych rodila v poloze vleže na lůžku
4. Vzhledem k tomu, že budu rodit v červnu a bude vedro, ráda bych na sále klimatizaci, pokud není, tak alespoň větrák.
5. Na bolest, ale až v krajní nouzi, prosím jen paralen, v těhotenství jsem občas užívala na migrénu.
6. Prosím o hudbu, nejlépe CD ze skupinou Turbo.
7. Miminko ihned na břicho a prosím, aby mohl tatínek vše fotografovat.

Po přečtení jsem měla najednou potřebu tlačit. Na druhé zatlačení byl prcek venku. Tatínek to celé korunoval „Miláčku, hele, už jsi porodila.“ No tak to bych si nevšimla…

Šel ven ze sálu, tak si říkám, že jde asi na vzduch. Vrátil se z namazanou houskou a nakrájeným melounem a div že mi to nenacpal rovnou do žaludku. Jíst jsem samozřejmě nemohla, což do dnes nepochopil.

I přes to, že další dítě nikdy nechtěl a neplánoval, Adámka miluje a na „dovolené“ si to užívá.

Hodnotilo 73 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Arome danka.02
Kecalka 109 příspěvků 07.08.14 00:48

Krásný deníček - také jsem se nasmála… :D - ten Paralen by zaručeně zabral :lol: :lol:
U nás něco podobného - před 10 měsíci jsem porodila našeho chlapečka, ve 43 letech - asi jako dárek manželovi k 20. výročí svatby :D. Dcerkám je 19 a 25 let, a mám v nich skvělé chůvičky :D.

 
mia.p
Stálice 80 příspěvků 07.08.14 00:55

Krásný deníček! Gratuluji k Adámkovi i k jeho úžasnému tatínkovi, s ním se doma určitě nenudíte :)

 
Mrs Smith
Povídálka 41 příspěvků 07.08.14 01:18

Takhle vtipnyho tatinka nema jen tak nekdo. Od srdce jsem se zasmala…dokonalej denicek! Gratuluju k malymu :)

 
Agnesita
Závislačka 2562 příspěvků 07.08.14 02:21

Cukrovku!!! :lol: :lol: :lol: :lol: tak zaplaťpánbůh pěkně dopadla.

 
Bibuliinka
Stálice 61 příspěvků 07.08.14 04:56

Krásný deníček a ten porodní plán :D :D zasmála sem se :D :D

 
Mišalí
Kelišová 6014 příspěvků 07.08.14 07:03

:D :D :D tatínek vtipálek :D

 
baleine
Ukecaná baba ;) 1597 příspěvků 07.08.14 07:32

Ctu denicky pri kojeni a pri cteni tvyho jsem se musela tak smat, ze dite prestalo pit:-))) :potlesk:

 
Hanka-L
Ukecaná baba ;) 1608 příspěvků 07.08.14 07:37

Moc pěkný deníček :D úplně mi od smíchu vyhrkly slzy… :mrgreen:
Gratuluji k mrňouskovi a přeji, ať jste i nadále šťastná a spokojená rodinka :)

 
Loocie
Závislačka 3445 příspěvků 07.08.14 07:57

Brečím smíchy :lol:

 
LindaPraha
Echt Kelišová 7706 příspěvků 07.08.14 08:06

Ackoliv k denickum nepisu, tak tady to nevydrzim. Porodni plan je super, brecim tu smichy, slzy jak hrachy :mrgreen:

 
lajovka
Ukecaná baba ;) 1084 příspěvků 07.08.14 08:23

…vecne tady ctu komentare typu-porskala jsem monitor smichy, brecim smichy, malem jsem se zadavila smichy aj. a ja na to vzdy :roll: a rikam si, jsem mimon, se mnou tady nic nehne…az dnes, diky :kytka: nadhera, tatka je skvelej, nejmenuje se nahodou homolka? :mrgreen:

 
Olivyia
Kecalka 220 příspěvků 07.08.14 08:26

Úžasný :mrgreen: :potlesk: :mrgreen:, dobrej návod pro ostatní, jak urychlit porod, protože po přečtení tohoto musí každý minimálně vyprsknout smíchy. :mrgreen:… prej turbo, tak to teda bylo turbo a v krajní nouzi paralen :mrgreen:

 
zizulka
Zasloužilá kecalka 566 příspěvků 07.08.14 08:28

Normalne mi tecou slzy smichy :lol: jako tohle je bomba denicek :lol: gratuluju k tak sikovnymu a obetavymu tatkovi ;)

 
Raduli13
Stálice 95 příspěvků 07.08.14 08:31

Gratulace ke zdravému chlapečkovi :kytka:
Můj muž na těhu testy si zase říkal co mu tam cpu za vzorky vůní :D

 
Rybicka_Eva
Ukecaná baba ;) 2126 příspěvků 07.08.14 08:35

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: super deníček!!! A perfektní vtipný tatínek! Ten paralen v porodním plánu, ten je vážně vtipný - to kdyby fungovalo, to by byla paráda rodit, že:-) a také první věta, že u porodu bude tatínek :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Gratuluji k Adámkovi a k jeho úžasnému tatínkovi :palec:

 
Luca10  07.08.14 08:57

Vtipné, jen kdyby se to jmenovalo „Tatínkův porodní plán“, případně „Porodní plán tatínka“. Tohle bije do očí.

 
jessikka
Echt Kelišová 9962 příspěvků 07.08.14 09:12

Bozi!!! :mrgreen:

 
Berousik
Nadpozemská drbna 25268 příspěvků 07.08.14 09:20

Paralen :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
silvik.sk
Echt Kelišová 9810 příspěvků 07.08.14 09:23

Skvělý :potlesk:

 
Balloo_1
Závislačka 2529 příspěvků 07.08.14 09:30
:D :lol: :mrgreen: :potlesk: :palec:
 
pupetka
Kecalka 280 příspěvků 07.08.14 09:32

Valím se tu smíchy, to je pecka :) Ale máš milujícího manžela a to je hlavní :)

Jinak nechápu, že se opět najde rýpalka ohledně nadpisu deníčku. Bože, je tu snad nějaká češtinářská soutěž nebo co??? Dejte s tím už pokoj.

Příspěvek upraven 07.08.14 v 09:34

 
Maddlen
Závislačka 3139 příspěvků 07.08.14 09:39

Je to moc hezké, úsměvné, ale zároveň strašně milé. :-) Tatínek se snažil udělat všechno, jak má být - i když jaksi „nemotorně“ a „po chlapsku“. Je vidět, že mu na vás moc záleží - mě ten deníček takovým zvláštně hezkým způsobem i dojímá. Kdejaký chlap by nad něčím jako je porodní plán ani neuvažoval, natož aby ho ženě sepsal… :-) Máš skvělého muže. Ať se celé rodině daří a ať jste zdraví. :kytka:

Příspěvek upraven 07.08.14 v 09:41

 
KodTer
Ukecaná baba ;) 2015 příspěvků 07.08.14 10:29

Taky mně pobavil tento deníček :mrgreen: :mrgreen:

 
Almondea
Echt Kelišová 8511 příspěvků 07.08.14 10:32

Tak to je krásný, takový šikovný starostlivý tatínek. :pankac: :pankac: :pankac:
Opravdu mě to rozesmálo až k slzám. :mrgreen: Tak ať se vám všem daří. :mavam:

 
brumdinka
Generální žvanilka 23309 příspěvků 07.08.14 11:03

:mrgreen: :pankac: :potlesk: super…tatínek to fakt rozsek :mrgreen:

 
hanča74
Ukecaná baba ;) 1596 příspěvků 07.08.14 11:22

@pupetka no vidíš a nadpis už mi asi admin opravil :mrgreen:

 
hanča74
Ukecaná baba ;) 1596 příspěvků 07.08.14 11:25

@Arome danka.02 tak ty chůvy jsou prima, jen máš výhodu, že máš dvě holčiny, moje 15 letá se postará skvěle, ale ze synáčkem je to horší. Hraje si s ním to jo, ale je to takový pošuk, že na hlídání bych mu asi nesvěřila a to jsem v jeho věku měla už jeho. Už by ho nejradši vzal někam na fotbal nebo pařbu. :mrgreen: K Vašemu chlapečkovi gratuluji :kytka: ať jste zdravý. :srdce:

 
katiiik
Závislačka 2826 příspěvků 1 inzerát 07.08.14 11:27

Úžasnej deníček :potlesk: :potlesk:

 
hanča74
Ukecaná baba ;) 1596 příspěvků 07.08.14 11:27

@Maddlen děkujeme :kytka:

 
hanča74
Ukecaná baba ;) 1596 příspěvků 07.08.14 11:29

@Hanka-L :kytka: děkujeme

 
hanča74
Ukecaná baba ;) 1596 příspěvků 07.08.14 11:30

@Raduli13 :mrgreen: si mu měla říct, že je to vůně moče. :mrgreen:

 
NikaZn
Povídálka 27 příspěvků 07.08.14 12:04

Úžasný deníček. Zároveň jsem se zasmála i uronila slzu. Gratuluji a přeji další podobné zážitky. Jen doufám, že se s námi o ně opět podělíš :-)

 
Sendynka
Kecalka 162 příspěvků 07.08.14 12:20

Úžasnýýýý:-)) dlouho jsem se tak nepobavila a vzpomněla na naše super srandovní zážitky s manželem, když se nám před rokem narodil klučík…

 
Luca10  07.08.14 12:21

@pupetka :roll:
Byla by škoda, aby takový hezký deníček kazil špatný název. A nerýpu, pokud sis nevšimla, tak jsem to autorce pochválila. ;)

 
Millyh
Povídálka 12 příspěvků 07.08.14 12:46

:potlesk: :palec: :lol: Tak takto jsem se nezasmála už dlouho :lol:
Děkuji
Přeji ať vám to v životě klape jako u porodu :kytka:

 
Janajura
Povídálka 26 příspěvků 07.08.14 12:46

Tak to je super deníček! Opravdu jsem se nasmála :mrgreen:. Adámek má úžasné rodiče, se kterými se určo nebude nudit :)

 
Anys29
Ukecaná baba ;) 1614 příspěvků 07.08.14 12:47

Bezvadny, moc jsem se pobavila! :-)

 
hanča74
Ukecaná baba ;) 1596 příspěvků 07.08.14 13:55

No náš tatínek je asi ještě stará škola. Nedávno jel nakoupit do Globu, v akci pleny Pampers, tak mu říkám ať vezme asi 5 balíků, že je na nich napsáno 7-18 kg. A on mi povídá že nebude kupovat pleny 7-18 kg když malej váží 10 kg a nedal si to rozmluvit. Z Globu mi volal, že na žádných plenách není napsáno jen 10 kg a jaké tedy má koupit. :mrgreen: No a když jsme potřebovali koupit odsávačku na vysavač na rýmu tak to byla teprve domluva… :mrgreen:

 
Leenah
Ukecaná baba ;) 1350 příspěvků 07.08.14 14:04

Krásný deníček a super porodní plán :D

 
TerezkaaD
Kecalka 107 příspěvků 07.08.14 14:06

Musím se přidat k gratulacím :potlesk:. Až na to, že nám přibylo do rodiny ještě jedno neplánované štěstí, jakoby jsem četla svůj příběh akorát bez porodního plánu. Mně se zeptal manžel na těhotenský test ve tvaru růžového válečku jestli mám novou rtěnku a na mojí odpověď, že je to těhotenský test se zeptal od koho ten test mám! :zed:

 
hanča74
Ukecaná baba ;) 1596 příspěvků 07.08.14 14:10

@TerezkaaD :mrgreen: :mrgreen: tak si mu řekla, že máš test od sousedky aby věděl, že sousedka je těhotná ne? :potlesk:

 
tanik1912
Neúnavná pisatelka 16562 příspěvků 07.08.14 14:20

Super, Paralen a Turbo me rozsekalo… :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Mas paradniho a vtipneho manzela… Ikdyz nekdy ten vtip mysli asi vazne… :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
MacinkaCZ
Závislačka 2900 příspěvků 07.08.14 14:30

DObrej tatínek :-) s ním se nemůžete nudit :-)

 
Raduli13
Stálice 95 příspěvků 07.08.14 14:34

@hanča74 Šak jsem mu to ihned vysvětlila, že to asi nic moc vůně nebude, ale že je to teda jiný a lepší vzoreček :D

 
a-šmudlinka
Generální žvanilka 20303 příspěvků 07.08.14 14:37

No tak super. To jsem se zas jednou pro pobavila. Je hezké a opravdu úsměvné jak neznalost v některých věcech dokáže takové úsměvné chvilky co se budou ještě dlouho vyprávět.

 
dendule4
Závislačka 4654 příspěvků 07.08.14 16:18

Lepší deníček jsem už dlouho nečetla! Super! :palec: :)

 
Dagmik
Extra třída :D 13572 příspěvků 07.08.14 16:40

Nej deníček roku 2014 (minimálně) Fakt super. Dlouho jsem se tak nepobavila :mrgreen:

 
hanzbl00
Závislačka 3335 příspěvků 07.08.14 18:02

@Raduli13 tosi delas srandu :lol: :lol:
Super denicek, taky tu brecim smichy :D

 
hanča74
Ukecaná baba ;) 1596 příspěvků 07.08.14 18:04

@hanzbl00 bohužel ne :mrgreen: a tak si tady žijeme, jinak je přítel docela civilizovaný :mrgreen:

 
Dunlin
Závislačka 3503 příspěvků 07.08.14 18:31

Tak skvěle jsem se nezasmála už strašně dlouho až mi tekly slzy. Gratuluji k Adámkovi i vtipnému tatínkovi a asi si budu muset taky prostudovat, co je to porodní plán:)

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama