Taťka o minuty nestihl porod!:-))

Porod
  • 09.03.06

Přidám také svůj příběh o tom, jak manžel nestihl porod.Máme dvě děti. Obě děti jsem přenášela a při obou jsem tudíž už musela být hospitalizovaná v nemocnici. První dítě jsem rodila více jak 30h, v první době porodní byl se mnou přítomen manžel, ale moc jsem ho tam nevnímala. Byl to velice náročný a těžký porod.

Bylo ale na manželovi znát, jak se mnou soucítí a rád by mi pomohl od bolestí.Dalo by se říct, že z toho byl docela vedle a po narození miminka mi ještě dlouho dával najevo, jak si mně váží a obdivuje, jak jsem to vše zvládla. Nakonec ale byl porod zakončený císařským řezem a toho se už manžel nechtěl účastnit, ač by býval mohl. Při druhém porodu jsem byla opět pro přenášení hospitalizovaná a manžel hlídal doma prvorozenou dceru. Již týž den večer jsem dala manželovi vědět, že se cosi děje a ať je v pohotovosti.

Bohužel i druhý porod nijak zvlášť nepostupoval. Měl úplně stejný průběh jako ten první-silné kontrakce po 3minutách, ale žádné otevírání. V 7h ráno mi sestra, která zrovna nastoupila směnu řekla, že ať zavolám manžela, pokud ho chci mít u porodu. Tak jsem telefonátem probudila manžela, že to zase nijak zvláště nepostupuje a ať klidně odveze dcerku k babičce a ani nemusí nijak zvláště spěchat. V 7.30h jsem byla 30minut na monitoru, po něm jsem šla zkusit sprchu, ač mi moc nepomáhala od bolestí. A tam jsem najednou pocítila obrovský tlak a najednou mi cosi teklo po nohách.

Odtekla mi voda, sestra mě vyšetřila a prohlásila- jdeme rodit!!! A já byla dost překvapená, že tak najednou a hrozně se mi tím i ulevilo. Bylo 8h ráno a já si řekla, kde je ten manžel(později mi říkal, že si u babičky chtěl dát ještě kávu!). Chudák a já mu řekla,že ať nepospíchá! V 8.10h byl už syn na světě!!!A v 8­.12.skoro přiběhl na sál manžel, celý zadýchaný, jak asi opravdu běžel. Ale tentokráte můj porod bral jako nějakou procházku růžovou zahradou, když to šlo tak rychle. A já si doposud říkám- kdyby třeba býval rychleji zaparkoval, kdyby jsem mu zavolala dříve…:-).

P.S.:Po porodu jsem měla na čele modřinu a pořád jsem přemýšlela od čeho.A pak mi to došlo-jak jsem při kontrakcích v předklonu bušila hlavou o kovové čelo postele :-)))).

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
skotik
Zasloužilá kecalka 793 příspěvků 09.03.06 07:18

Tak jsem u něčeho první :o)

Přítel u mého porodu také nebyl, přestože jsme to oba chtěli. Všechno šlo rychle, takže jsem ani nestačila dát vědět, že začínám rodit. Bohužel, doktorka pořád říkala, že je čas a nakonec nebyl, protože jsem musela na akut. císaře. Vinou lékařů ani můj přítel nevěděl, co se mnou je a o narození našeho syna, se dověděl až 5 hodin po porodu /a to jen proto, že mu bylo divné, proč nezvedám telefon-měl málem infarkt :o) / Příště si dám pozor a nebudu poslouchat doktory, že je čas.....
Co se týče modřiny, tak moje švagrová skoro bouchala hlavou o dlaždice :o)

Hlavně, že jsme všechny maminy zdravé a máme zdravá miminka

Klára

 
WERINKA
Ukecaná baba ;) 2193 příspěvků 10.03.06 17:09

Já jsem rodila císařem a manžela jsem na sále mít nemohla, ale hrozně mi tam chyběl!

Werinka a Nina 26 dní

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama