Tchánovci jako spam

O životě

Už mi trochu rupou nervy, jak k nám pořád lezou a volají. Proto píši tento deníček jako vykřičení. Ach jo, další telefonát s tchyní, aby mi oznámila, co vše za mě vyřídila a co mi hodlá zase přinést. Někdo by byl na mém místě rád, že má tak ochotnou tchyni s tchánem, že se postarají, ale všechno má své meze.

Když jsem ještě bydlela u našich, tak mé dospívání nebylo úplně fajn, moje máma je celkem velký cholerik a generál k tomu, tudíž za mě v dost věcech rozhodovala a nejel přes to vlak. Jak já se těšila, až budu bydlet sama a mít svou domácnost. Když jsme se s manželem vzali, byla jsem ráda, že mám tak super tchyni a tchána. Bohužel s narozením naší malé se situace trochu zhoršila a já už jich mám celkem plné zuby a potřebovala bych zase trochu volně dýchat.

Bydlí od nás cca 1 km, ale chodí k nám, jak se jim zachce, a když nechodí, tak alespoň volají. Tchyně nám pořád nutí nějaké jídlo, i když ví, že mám navařeno a napečeno. Jiný by byl za to rád, ale já to bohužel za pár dnů plesnivé vyhazuji, protože není v lidské moci sníst porci pro 6 statných chlapů. Začala se starat i o jiné věci, např. mi velikonočně ozdobila vrbu na zahradě, i když věděla, že si tyto věci chci udělat sama a podotýkám, že dle svého vkusu.

Když se narodila malá, koupila pro mě za manžela dárek za narození mimča! Já o to nestojím, víc bych si toho vážila, kdyby to opravdu koupil a vybral on! Když jsem se jim snažila vysvětlit, že to takhle nejde, že potřebujeme taky žít trochu sami, tak to skončilo hádkou s tchánem se slovy, abych toho jednou nelitovala, a jede se vesele dál. Manžel je bohužel na jejich straně a na mé výtky jen odvětí, že jsem moc vztahovačná a co bych ještě nechtěla.

Nezbývá mi nic jiného, než jen dusit vztek v sobě a před nimi nahazovat přívětivý úsměv. Čekám, že se tu ozve pár poznámek typu, že bych měla být ráda a že nevím, co mám, ale jak už jsem psala, čeho je moc, toho je příliš!

Hodnotilo 13 lidí. Score 4.2.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Anonymní  27.03.12 06:34

Ahoj, naprosto tě chápu, mám to nějak podobně…S tchýní máme naprosto odlišný vkus a taky naprosto trpím, když nám „vecpe“ ty své věci na výzdobu......Já mám nejraději jednoduché věci, tak při umělých Santa Clausech a kytkách fakt trpím.....Pro klid v rodině jsem si teda vystavila jednu umělou kytku, i přesto, jaké utrpení to pro mě bylo.....Korunu tomu nasadila moje máma, když přišla na návštěvu a nevěděla, že ta kytka je od tchýně a komentovala to slovy: „To jsi sebrala někde po cestě ze hřbitova, ne???“......Bohužel u toho byl i manžel :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Na druhou stranu - od té doby už tady nevystavujeme tyto „úžasné věci“

Jinak s přehnanou péčí to taky chápu, občas při návštěvě u nich mám pocit, jako by si tchánovci mysleli, že mu - „chudákovi“ :-) ani nedám najíst, obdáří nás taškami, když řeknu, že mám navařeno, tak snad neslyší ani je nezajímá, že se to opravdu nedá VŠECHNO sníst :nevim: :nevim: :nevim: :nevim:

Teď jsme tedy pár dní u nich nebyli a hned volala manželova sestra, že jestli jsme v pořádku, že se ani nestavíme :nevim: :nevim: :nevim: Ale nemám potřebu se každý den hlásit kde jsem a co dělám…,.Ikdyž švagrová by nás nejraději měla pod kontrolou, ale já z toho každodenního hlášení o své činnosti už opravdu nemůžu.......

 
Anonymní  27.03.12 07:49

Tak to my jsme u tchánovců jen když zavolají, že potřebují s něčím pomoct - protože můj přítel- jejich syn, bydlí nejblíž. Ale když jsou tam jeho sourozenci, je velice zvláštní, že si odváží staženého králíka, vejce a kdesi cosi, jen my si odvážíme ruce plné mozolů :-)

 
Dice
Extra třída :D 10048 příspěvků 27.03.12 08:17

Holky ve všech těhle případech je úplně zbytečný řešit tchánovce. Jenom jeden člověk tohle může změnit a utnout a to je manžel.
Je třeba aby on dal jasně na jevo co a jak, je sice škoda že to takto nemáte nastavený od začátku ale vždycky se s tím dá něco dělat…
Zapracovala bych na manželovi…jinak to bude čím dál horší…no a pak je tu ještě jedna možnost, klín vytlouci klínem, aneb doveď svoji matku at vás chvilku prudí přehnanou péčí aby manžel viděl jaký to je ;)

 
švestka
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 27.03.12 08:36

Evi, obávám se že s tím asi nic moc neuděláš, pokud nebude manžel na tvé straně, což nehrozí, protože to jsou jeho rodiče a u těch se chyby nevidí.Já to mám zase úplně obráceně, ale je fakt že je to ta lepší varianta. A co zkusit rezignovat ve smyslu, že když to navaří a donese, tak řekneš dík a pak to prostě co nesníte bez výčitek vyhodíš, vrbu na zahradě bych jí nechala nazdobit a pak to předělala podle sebe.. Prostě nechat jí dělat co chce a pak si to udělat po svém, třeba jí to dojde. Drž se :hug:

 
helusak
Závislačka 3785 příspěvků 27.03.12 08:57

jejeje, to je nemilé… nedivím se ti, že tě to točí…
já bych ji nechala… donese jídlo, poděkovala bych a při další návštěvě bych jí řekla naprosto chladně, že polovinu jsem vyhodilo, že by to jinak zplesnivělo… nazdobí ti vrbu, odzdobila bych ji a nazdobila bych si ji podle sebe… atd… bez jakéhokoliv uzardění apod… to by snad mělo každému dojít, že svou „aktivitu“ má omezit…Držím pěsti. :palec:

 
vysadnice
Stálice 67 příspěvků 27.03.12 09:41

Máš pravdu.přehnaná péče škodí a jen bortí vztahy.Každý chce svou rodinu řídit sám a dělat vše jak vyhovuje mu.Já bohudík mám dobré tchánovce.Do ničeho se mi nepletou.Dělám vše podle sebe.jen když požádám tchýni o radu,tak poradí.jezdíme my k nim,takže doma mám klid.Stejně jsme věčně u nich.Jezdím tam ráda,protože ji beru jako druhou mámu.máme naprosto skvělý vztah,ale kdyby mě takhle dirigovala,tak bych ji asi nemohla vystát a měla ji plný zuby.

 
see
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 27.03.12 10:21

jj moje tchýně je také „milá až to bolí“ :lol: snažím se držet to v mezích a zavčas korigovat, ale jen s hrůzou čekám, co bude, až budeme mít jednou malé…

 
iliska87
Ukecaná baba ;) 1358 příspěvků 27.03.12 10:26

Ja bych si to nenechala libit,pokud proste mas svuj vkus a chtela si to udelat sama tak bych se nenechala....­.proste bych jim to vysvetlila at se nezlobi ale ze jsi to chtela udelat sama a po svem…a nebo bych jim zkusila udelat to sama…jak by se tvarili ???preji pevne nervy a hodne sil :kytka:

 
atominnka
Generální žvanilka 21403 příspěvků 27.03.12 10:30

Uff, díkybohu za mou tchýni. Ta se do nás neplete, jezd¨í jen na pozvání.. Vidíme se tak 1× měsíčně, naštěstí. Není zlá, ale nemusím ji mít pořád. Mně tohle dělá moje babi, je tu denně 2hodiny, chodila me kontrolovat, když jsem byla těho, pak volala do porodnice, jak jsem na tom, když se narodila malá, chodila mi pořád radit(býv. dětská sestra). KDyž jí řeknu, že by bylo potřeba ty její návštěvy lehce omezit, tak se urazí a pak na městě potkám její kamarádky a dostanu od nich vynadáno, že jsem nevděčná :roll:
Takže tě chápu. Když nepomáhá jí to říct, tak udělej to, co ti radí helusak, to by snad mohlo vyjít :-) Držím palce!!!! :mavam:

 
Anonymní  27.03.12 10:50

Ahoj Evi, naprosto Tě chápu! Manželovi rodiče bydlí téměř 200km od nás, ale manželova sestra s rodinou v jednom paneláku s námi. Protože mámu už nemám a s tátou se vídáme jen jednou do roka, byla jsem z manželovi rodiny nadšená. Něž se nám narodilo miminko bylo vše v pořádku, bohužel od té doby jsou jak vyměnění :nevim:
Manželova sestra má 3 děti a tak mě neustále poučuje a kontroluje jestli dělám vše tak jak mi radí ( diktuje ) „ona je ta zkušená mamina která ví vše nejlíp“ když si udělám něco po svém a ona si toho všimne hned to hlásí tchyni a ta volá a vysvětluje manželovi aby mi domluvil :nevim: Ještě se to zhoršilo v době kdy se do sousedství přistěhovala manželova bejvalka, taky těhotná ( teď už má holčičku ) a začala se navštěvovat „opět“ se švagrovou. Vražedná kombinace :mrgreen: To vše se odehrávalo v době po mém porodu, někdy jsem si myslela že vyletím z kůže :cert: Švagrová chodila každý den „na kafe“ (jinak nazvaná kontrola)a několikrát to zkusila i s bejvalkou :?: Tchyně volala každý boží den,někdy i několikrát!(po porodu jsem měla vypnutý tel. když jsem ho zapnula druhý den měla jsem od ní 28zameškaných hovorů a 6 SMS)! Naštěstí manžel zasáhla a všem vysvětlil situaci :hug: sice se o to snažil už několikrát a zabralo to vždy jen na chvíli tak jsem zvědavá jak dlouho nám to vydrží :)
Evi, nejsi v tom sama, ale asi opravdu jediné co by pomohlo bude když se manžel postaví za Tebe a rodině vysvětlí že už jste samostatní. Přeju pevné nervy a držím palce aby jste to zvládli :hug:

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 27.03.12 11:34

a já nechápu.Nikdy sem nedostala ani sklenku vody ,co já bych zase za to dala :jazyk:

 
Anonymní  27.03.12 11:57

Proste vseho moc skodi a spatne se to resi…Me treba hodne leze na nervy, kdyz mi nekdo chce neco narizovat nebo do neceho mluvit, ale zaroven mam pocit, ze takova budu taky. Ale je opravdu tezky poznat ty spravny hranice, kdy se clovek vnucuje a kdy je naopak vitanej. My to mame u nas v rodine tak, ze si s mamou volame cca 1× tydne a vidame se 1× za 2 mesice, bydli daleko. Ale pritelova rodina je cela blizko u sebe a kdyz se u nich jeden vikend neukazeme, volaji, co se deje a proc jsme neprijeli atd. Jinak taky telefony kazdy den, oni prijdou tak 2× tydne. Jsem zvykla na svobodu a nekdy to fakt leze na nervy. Jenze mluvit se o tom moc neda, protoze se hned citi dotcene a ublizene…Tchyne je zlata, ale taky nam mela tendence varit - neptala se, jestli chceme. Jidla, ktery fakt nejim…Casem jsme to ale nejak srovnali, byla jsem asi i neprijemna.
Mne teda hodne pomohlo auticko, muzu ujet s malym na vylet a nikdo me nenajde.
Proste je skoda, ze nekde jsou prarodice uplne chladni a nekde zase nehledi na to, ze rodinka chce zit samostatne a v pohode.
Asi to resili generace pred nami a budou dal… :nevim:

 
lup.ka
Stálice 56 příspěvků 27.03.12 12:47

je to hloupé ale i opačná situace je nepříjemná.. :,( já jsem byla vždycky zvyklá že rodina drží hodně při sobě a dost se stýká.. ale v rodině mého manželo tak tak nefunguje :,( co jsme ve vlastním tak panímáma u nás byla asi 8 za těch 5 let a z toho 2× za posledního půl roku když nám hlídala malou.. takže opravdu na druhou stranu buď ráda že mají aspoň zájem. Každopádně přeji pevné nervy s tchánovci a ať se to brzo urovná k tvé spokojenosti :kytka:

 
Lucmic
Ukecaná baba ;) 1254 příspěvků 27.03.12 13:02

Ahoj, úplně se chlamu :mrgreen: máme to v bleděmodrém stejné… jenže já navíc s tchýní i pracuju :poblion: Třeba v pondělí mě v práci vyslýchala, kde se jako celý víkend flákáme když jsem těhotná, že ONA se chtěla stavit na kafe a my jsme nebyli doma!!! 8o A když nám nedají své zbytky od oběda osobně, tak nám narvou třeba krabičku se zelňačkou do poštovní schránky!!! :pocitac: Jinak bychom asi zdechli hlady…
Včera teda tchýně došla na to kafe (protože potřebovala vypálit fotky na CD) Donesla nám bramborový salát a řekla mi co to budu za matku, když ani nemám umyté okna! A ryla do mě, přitom přestavujeme podkroví a sypem z oken suť, tak to nebudu mýt, dokaď není hotovo. Prý když nejsi schopná, tak ti to příští týden umyju já :pocitac: Až ji manža řekl, že se nic mýt nebude!
Opravdu musí zasáhnout synátor, ty nic nezmůžeš… :nevim:
Pevné nervy Pa Lucka :mavam:

 
nepřihlášená Alice  27.03.12 13:13

Musím se smát, měla jsem to taky podobně, teda až nato, že můj chlap byl na mojí straně, ale stejně s tím nic nenadělal babina prostě pořád vařila a chtěla navštěvovat a já se vytáčela do nepříčetnosti-pak jsem si řekla, že ona se nezmění, tak to prostě „ustojím“ začala jsem tím, že jsem vařila míň a když ona něco donese, tak ušetřím za jídlo na další den a když to udělá dvakrát do týdne tak mam za měsíc na nový outfitek pro sebe a nakonec mi to tolik nevadí :mrgreen: No a když mi vyčítá, že jsme ani nezavolali, nebo se nestavili, nebo nebo, tak prostě dělám že to neslyším a mluvim o něčem uplně jinym-docela jsem se nad to povznesla a máme klid všichni :mrgreen: Podle mýho názoru totiž babku nepředěláš :think:

 
Anonymní  27.03.12 13:14

Co já bych za to dala mít takovou tchýni, ta naše o naše děti nemá skoro žádný zájem. Ah jo.

 
Radeji annonyme :-)  27.03.12 13:42

U nas je to podobne, tchyne je od nas 20km, ale vesele si sem jezdily kdyz jsme nebyly doma (bydlime na baraku po pritelovym dedovi - tchyne majitel)tak je to takovy komplikovanejsi. Vzdy prijede a mam pocit ze proste chce delat zle. My se vyzouvame a ona si projde temer celej barak v botach a to u nich se musime vyzouvat pred bytem. Udelaly jsme to tak ze jsme vsude vymenily fabky a oni se sem nedostanou. Kdyz tu nekdy byly tak mi vse prehazela, uklizela a hlavne snupala, vsude dala sve silene decky a koberce, platovy kvytka atd… Ty nas nastesti rozkousal pes :-) S jidle jsme to mely stejny,ale ja jim do oci reknu at nam to nedavaji ze to vyhazujeme a je klid (kdyby se to aspon dalo jist :-) ) Ze zacatku prijely, rychle vse prolezly, ostrohaly stromky, tchyne i prala me veci v me pracce atd…,tak jsem rekla jeste jednou a ja odjizdim, at si udela poradek u rodicu. byl to velky boj ale ted je to o 1000% lepsi ale ne uplne dle mych predstav :-) Je to boj s tchyni kazdopadne!!! Ale uz si zacinam pomalu otvirat pusu na ne. POmalu ale jiste :-)

 
PeťulinQa 82
Ukecaná baba ;) 1933 příspěvků 27.03.12 14:34

Myslím, že na tchýni zabere jedině jejich synek :nevim: , ty sama s tím asi nic neuděláš :hug: :think: . Já mám zas takovouhle mamču, pořád strká nos do našeho soukromí, chtěla by vědět o každým našem kroku a pořád má ke všemu připomínky...... Udělala bych pro mamču první poslední - o tom není pochyb, ale s těma svejma důchodcovskejma starostma mě fakt točí :zed: :zed: :zed: . No, a když ji něco řeknu, je oheň na střeše, co si to k ní dovoluju a hned začne zas bejt na sebe vztahovačná. Jinak mamča taky bydlí asi kiláček od nás. Úplě tě chápu, ale zkus promluvit s manželem - v klidu. Třeba se v něm něco pohne :nevim:

 
hellokitty28
Kecalka 328 příspěvků 27.03.12 15:26

Ahoj, úplně to chápu, mám to samé!!! :cert:

 
lúlinek
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 27.03.12 15:38

Taky bych mohla napsat deníček, ale ten by byl snad nekonečný… Mně trvalo 4 roky, než se manžel probral :! a zjistil, jak šíílený jsou jeho rodiče. Těď jsme půl roku přestěhovaní a to je parááááda 8)

 
Elata
Závislačka 3870 příspěvků 27.03.12 16:01

Až k nim půjdete, tak navař, napeč, vem něco zavařeného, apod. narvi něčím prostě dvě tašky a se strašně milím úsměvem jí to dej, že když se oni chovají tak starostlivě a tolik Vám toho dávají, tak jsi se rozhodla, že ty musíš taky, protože jinak to není fér a pak se jí projdi po baráku a s úsměvem jí začni upravovat a rovnat věci a oprašovat něco s tím, že jim chceš pomoc, protože když se oni tak starají o Vás, tak určitě nemají čas na svoje věci a domácnost a to nemůžeš dopustit. :lol: Já mám fakt štěstí, tchýně přijde tak jednou, max dvakrát za měsíc, to teda donese tašku plnou nákupu, ale záhadně se trefí vždycky do těch pár dnů, co jsme v prdeli a fakt nám to bodne. Do domácnosti, výchovy apod. mi nekecá, tak snad to tak zůstane i po porodu jejich vlastního vnoučete. S mámou mám pravý opak. Zapisuje si každý rohlík a kafe, které mi někde zaplatí a všechno jí musím vrátit, do všeho mi navíc kecá, jak mám oblékat svoje dítě, čím mám prát, jak mám prát, jak mám umývat nádobí.. Kdysi jsem vyšuměla, když bylo venku 25 ve stínu a ona se pohoršeně koukala, jak mám oblečené dvou leté dítě s poznámkou „no já bych jí radši dala teplejší mikinu“.. vuáááááá.. :zed:

 
chcimimi
Kelišová 7273 příspěvků 27.03.12 16:43

Já tě plně chápu…lezlo by mi to taky děsně na nervy :-((( :cert: :cert: :cert: :cert: Drž se…a snad se s manželem dohodnete alespoň na nějaké střední cestě…držím palce :palec: :palec:

 
brumdinka
Generální žvanilka 23312 příspěvků 27.03.12 20:48

holka vítej v klubu :zed: :lol:

plně tě chápu a mám to hodně podobný, ještě horší o to, že bydlej s náma v jednom baráku .......největší chyba v mym životě co sem udělala, že sem se v dobách zamilovanosti nechala od muže přesvědčit at´jdem bydlet sem :roll:

není to tak dlouho co můj pohár trpělivosti přetekl po té, co mi tchán řek že sem pitomá a tchýně jaká sem nemožná matka a to jenom proto, že sem neudělala to co chtějí oni a šikanu našeho syna chtěla řešit jinak než že na kroužek přestane chodit …byla to věc jen moje, mýho muže, našeho syna a trenére na florbale .....samozřejmě se to vyřešilo tak, že trenér ty kluky srovnal a je klid
a takových věcí je víc :zed: :zed:

ty to máš ještě horší že tvůj muž nestojí při Tobě, to sice ten můj ano, ale stejně ......takže plán na příštích 5 let je se odsud odstěhovat, doufám, že se odstěhujeme všichni a co nejdál, v nejhorším případě se stěhuju sama s dětma ale takhle už to prostě dál nejde :P

 
bublinkaa
Kecalka 116 příspěvků 27.03.12 20:49

Jo,to ti nezávidím!Já bydlím s tchánovcema v jednom RD.Od ledna.Před tím bydleli ob barák.Tchýně je hodná,ochotná,hlídá mi malou ale taky jsme měli občas ponorku.Babi je taková ,že by mi dala snad vše,takže to bylo pořád nechceš tohle nebo tamto.Někdy dobrý ale někdy jsem s přišla jak „socka“,tak jsem se zmínila před přítelem a když zas nastala taková situace,tak uvedl babi do patřičných mezí a mám klid.Ted se zeptá jestli chci,když řeknu ne,tak ne a dá pokoj a neptá se mi pětkrát.A výzdoba je taky kapitola,babi má plnej byt všeho možnýho a jak bych tu nemusela mít nic.Tak mi něco nacpala,ale jen to co se mi líbilo.Me s nima sranda,co???

 
Slalomacka
Ukecaná baba ;) 1055 příspěvků 27.03.12 21:00

Evánku, já tě chápu, moje tchýně je taky takhle strašně hodná a ochotná a dost mi to dlouho trvalo, než jsem to zkousla a dokonce jsem si jí začala vážit a být jí za to vděčná. ALe trvalo mi to fakt roky a taky já dospěla nebo zestárla, jak se to vezme, prostě už to vidím jinak, jako před deseti lety, když jsem byla čerstvá nevěsta :) :)
Ty ženy, co mají tchýně s naprostým nezájmem, to nepochopí, ale mě tenkrát opravdu vadilo a žralo mě, jak pořád jezdila vozit malou a taky ty tuny jídla, to samé u nás, nedalo se to všechno sníst. ALe časem se to utřáslo, nedělala jsem dusno, protože jsem věděla, že je dost nezdvořilé vyčítat někomu lásku, péči a zájem. Ale občas jsem jí naznačila, že to dělat nemusí..
Pak jsem si zvykla mít minimum zásob a jakoby i počítat s tím, že něco babička donese. No a ona sama za ta léta „polevila“, druhorozenou dceru byla vozit jedinkrát a i to jídlo nebo potraviny donese už zřídka, o to více se pak upřímně těším :lol: :lol:
Takže Evánku, přeji ti hodně pochopení a vnitřního vyrovnání, bylo by škoda rozhádat se s jinak hodnými lidmi, ne? :kytka: :kytka:

 
Slalomacka
Ukecaná baba ;) 1055 příspěvků 27.03.12 21:03

Jinak ten nadpis „tchánovci jako spam“ je fakt dobrý :palec: :lol:

 
Káka74
Zasloužilá kecalka 920 příspěvků 27.03.12 21:11

Každej extrém je škodlivej. Mě zase mrzelo, že k nám nejezdí… Ale nedá se nic dělat, rodiče/tchánovce si holt člověk bere s tím druhým taky. Doufám, že to nějak mírumilovně vyřešíte, byla by škoda kazit si rodinné vztahy.

 
Sebinah
Ukecaná baba ;) 1185 příspěvků 27.03.12 23:12

Ahoj, úplne ťa chápem, moja svokra je perfektná, naozaj si lepšiu nemôžem priať, no tiež to (ale aj kvôli môjmu chlapovi) občas preženie… Čerešničkou na torte minule bolo, keď nám domov priniesli olúpaný cesnak :D

 
Janie Bast
Kelišová 5917 příspěvků 28.03.12 06:10

Ahoj. Příšpěvků tu máš požehnaně a myslím, že každý má v sobě kus pravdy.
Já bydlela u tchánů rok a půl. Skončila jsem na antidepresivech a málem u rozvodového stání. Naštěstí manžel v té době pochopil a uviděl, že MUSÍ stát při mě, ať se děje co se děje.
Já sbalila kufry a odstěhovala se zpět k mým rodičům. Půl roku jsme se s tchánama ani nepozdravili, byl to hrozný boj.
Dalo mi to ale moc. Mimo manželské krize mi to dalo nějaké zkušenosti do života, udělalo to pořádek mezi mnou a tchýní, začla jsem si vážit různých věcí a manžel je ten nejlepší chlap na světě.
Teď máme postaveno na jejich zahradě, asi 300 metrů od nich a tchýně jde ze zahrady a zvoní. Dali jsme zvonek na branku a je klid. ;)

 
lišáček65
Nováček 10 příspěvků 29.03.12 14:10

Ahoj Evíku,
tak to já tě chápu na 100%, ale upřímně řečeno „buď v klidu, jsem na tom hůř“ bydlíme v jednom baráku…
Nepotřebujeme ani zvonek…než kdokoliv stihne zazvonit, tak už otvírá…
Bývaly doby, že když jsme s manželem byli oba v práci, tak nám chodila stlát postel :lol: :lol:
Nejhorší na všem je, že je strašně hodná, kdyby mohla tak se pro nás rozkrájí, takže takového člověka se dá jen těžko poslat do … já nejsem zrovna diplomat, takže se to snažím řešit přes manžela, ale ten je v tom vychovaný, takže mu to přijde relativně normální :cert: :cert: :cert: :cert: :cert: :cert:
Nemáme absolutně žádné soukromí, sedíme večer u televize a najednou se tchyně objeví ve dveřích…bez zaklepání, jakéhokoliv upozornění a můj muž je totálně v klidu :cert: :cert:
Za 4 týdny mám termín porodu, několikrát denně poslouchám jestli malá kope, zda mám zabaleno do porodnice atd. už jsem z toho na palici. Děsím se návratu z porodnice…každá mamina se těší, ale já mám z toho fakt depku.
Pořád se ptá kam jdeme, kde jsme byli, co jsme to koupili, kolik to stálo atd. manžel poslušně odpovídá a ve mě to bublá … takže klid :lol: :lol:

 
Jura007
Neúnavná pisatelka 18319 příspěvků 29.03.12 14:38

No pokud je tchýně jako spam, tak je načase řešit otázku antispamového filtru… :P :P Ne, vážně, zajímalo by mě, jaký software toto vyřeší…

 
anonym - raději  06.04.12 09:27
U nás je to naopak!!!

Ahoj holky, všechny Vás zdravim :-)
Každá z nás máme prostě s tchánovcema problémy, jednej lezou do baráku jak do chlíva, jiný totálně ignorujou.
Každá z nás by jsme chtěly mít zrovna to, co nemáme. Je to jako s vlasama, kdo má rovný chce kudrnatý, kdo je tmavej chce být blond.
To u nás je to pravej opak!!! Tchýně s tchánem jedou 20 km z domova na návštěvu k prababičce (ta bydlí od nás asi 1 km) a k nám se nezajedou na děti ani kouknout!!!Kdysi když jsme začali s manželem chodit, tak přede mnou začala tchýně brečet, že už se s ní synáček nepomazlí, že na to už má jinou. A pak přišlo další: Ty mu ani neuvaříš a nezašiješ, chudák kluk. Tak to šlo dál a dál, občas se to zlepšilo, občas přidávala.Loni v létě jsme se brali (po 14 letech) a dopadlo to tak, že tchýně mi oznámila na svatbě: „Tak jsem se včera rozhodla, že přestanu pít alkohol!“ :mrgreen: :mrgreen: , no a po svatbě ho zase asi za dva dny začala pít (na svatbě měla jen čistou vodu) a o sólo pro rodiče raději tchán odjel domu krmit králíky a tchýni bylo horko, tak se šla projít před hospodu!!! :pocitac: :pocitac:
Podotýkám, že manžel už se s nima pohádal tolikrát a nic platný, babka sice trochu ubrala, ale jede dál. Tak k nim jedeme tak 1 za měsíc a to stačí. A před 14 dny byli oni u nás (naše malinká slavila 1. narozeniny - tak jí ani nepopřáli, pak mi vrazila do ruky tašku se staženým králíkem, a prej ať ho malej udělam aspoň na třikrát - to je originální dárek, co :! :! :! :!
Tak si milé holky nestěžujte, protože nikdy neni tak špatně aby nemohlo být ještě hůř!!!
Všem Vám přeju hodně sil na ty naše babky :D

 
Anonymní  06.04.12 11:37

jo jo, vono čeho je moc toho je příliš, a vybruslit z toho diplomaticky a ještě k tomu tak aby druhá strana pochopila je hooodně těžký.

my bydlíme u tchýně v baráku, o patro výš než ona. Strašný problém -dítě nemá v kočárku ty ozdobný peřinky (kluk je ledňák, nabalen ve fusaku a dekách by tam ty peřinky byli fakt vidět). klukovi bylo 8 měs. jeli s nímpodruhé na špacír. Von furt řval, víc ho nebudu brát. A jak jste ho vezla??. No čelem k sobě aby viděl na babičku. No jo, sem vám říkala že máte jet opačněaby mohlkoukat okolo. No ale to já na něj nevidím !!!. Každý den jsme v 9:30 odcházeli nakoupit a buď jsme jeli k našim nebo mamka k nám (končila tak v práci). každý den dole na chodbě- to už zas někam jedete? A kam jdete?? + komentáře neměla bys mu dát …
když je to furt, je to na pěst.
Jenže já se nebojím občas ostřeji ozvat. Dlabu na to … jsem svéprávná. jako v létě… po 14 dnech v práci jsem jela busem k našim, a T měla výhrady kam toho kluka táhnu že jsem ho mohla nechat doma nééé??? Tak jsem se jen otočila a řekla že jedu za vlastní mámou jestli jí na tom něco vadí. otočila jsem se a šla dál.
Po té co jsem začla chodit do práce (a že jsem tam od rána do večera furt) tak mi jednou i vyprala :-O. A to jsem to prádlo měla připravený v pračce!!. Ona ho vyndala a vyprala u sebe. Jako moje gaťata považuju za mou velmi intimní věc a ona se mi v tom hrabe … holt jsem jí s úsměvem poděkovala a že to jako dělat nemusí, že to zmáknu. Na druhou stranu ale pind že nevytřu chodbu.
Holtčék si tchýni nevybere. Ale taky jsem se s tím naučila žít, byť mě sere občas hodně. Hlavně jak jsem hodně v práci, tak jí málo vidim, a vona je taková milejší :pankac: :pankac:

inko 111

 
JanaHr
Povídálka 14 příspěvků 06.04.12 19:19

Hm, asi by mě hráblo :cert: . Moje matka ani tchýně se k nám jen tak nehrnou, máme je dost daleko a obě jsou navíc líné překonat sebemenší překážku k tomu, aby se přijeli na prcka podívat. Tudíž cesta vlakem, či busem, to nehrozí. Takže malýmu jsou tři roky a obě u nás byly jedenkrát. Taky to má, ale něco do sebe - dle Knoflíkářů, nehlídáš vnouče - nekrituzuj - nepřepínej. Takže občas zavolají, my jim řekneme co malý nového a oni mají měsíc u sousedek co vyprávět.

A mám pro tebe jednu radu, ale zkus to vydržet aspoň tak měsíc, mohlo by to pomoct. Pravidelně, minimálně třikrát do týdne tchánovcův napeč, navař a s milým úsměvem jim to dones s tím, že už jsou starý, tak ať pro sebe nemusí vařit oni, že jim to tady neseš na oplátku. A nenech se odbýt, určitě jim to nacpi. K tomu bych občas koupila nějakou šílenou „roztomilost“ třeba od Vietnamců, aby tě to moc nestálo, ale ty jim přineseš dáreček za to jak se o vás starají, že si za tu péči moc ráda. Jestli jsou trochu důvtipný, tak to tchánům docvakne. Pokud ne, snažila bych se v době jejich příchodů mít neodkladnou návštěvu kohokoliv, kdo ti na třeba na nenápadné prozvonění zavolá hned zpět, že teď hned musíš nedkladně k němu přijít. :mavam:
Tak pevné nervy.

 
olliinnka
Kecalka 263 příspěvků 06.04.12 22:08
mam to stejne

ale jsem spokojena a naopak za to rada pac moje rodina je skoro 2000km daleko. Tchanovci bydli naproti v dome prez chodnik, takze kazdy den tchyne zabehne. A obcas donese nejaky peceny dezert :P A jelikoz mame vyborny vztah tak me to nevadi. Chapu ze miluje moje dite, tedy svoji vnucku tak moc, ze by bez ni proste par dni nevydrzela. A doufam ze i moje deti budou nekdy tolerantni k mym navstevam az budu ja sama tchyne :mrgreen:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama