Teď už mám vždy, pro co žít

Rodičovství
  • Katulink1
  • 19.05.13

Milé čtenářky a čtenáři, dnešní deníček bych ráda napsala o tom nejcennějším, co momentálně na světě mám. Pár deníčku už jsem na tento úžasný web napsala, některé deníčky spousty z Vás potěšily, některé urazily, některé dojaly a jiné třeba rozesmály.Ten dnešní pro mě však bude mít ten největší význam, bude o mojí dceři.

Dne 23.2012 v 10:23 hod se mi přihodila věc, která slovy (jak mi každá maminka potvrdí) vyjádřit nelze. Mé srdce bylo vždy naplněné láskou k rodině, přátelům, zvířatům, chudým lidem - prostě všem, co lásku potřebovali. Myslela jsem si, že víc citů mé srdce už „nezvládne“.

Vždycky jsem věděla, dle slov mé maminky, že láska k dítěti, je ta největší a je jiná. Nikdy jsem si to však nedokázala představit, pokoušela jsem se, ale po porodu svojí dcerky Nelinky jsem zjistila, že to opravdu byly jen chabé pokusy.
Dne 23.2.2012 se mi narodila moje nádherná, dokonalá, úžasná, vyjímečná dcera Nelinka. Hned, jakmile mi mojí dcerku dala sestřička do náruče, tekly mi slzy jako hrachy. Ne však ze smutku, nýbrž to byly slzy štěstí a radosti. Radosti, že jsem se stala matkou, radosti, že můj život je najednou úplný.

Do onoho dne jsem ani netušila, jak byl můj život chabý a prázdný. Tohle malinké stvoření se na mě dívalo, bylo tak bezbranné a odkázané jen na mě a samozřejmě svého tatínka. Dívala jsem se na ní, na svojí dceru a se všemi pocity radosti, mi myšlenkou proletěl jeden pocit navíc a tím byl strach. Zvládnu to všechno? Nešlo jen o krmení, přebalování, uspávání, koupání, šlo především o strach typu, jak zvládnu svojí dceru vychovat tak, aby z ní byl slušný člověk.

Aby měla zájmy jiného druhu než jsou drogy, alkohol a cigarety. Zvládnu jí vychovat tak, aby měla především dobré srdce. Nebála prosadit si svůj názor, pomoci staré babičce na chodníku, která upadla, poslat chlapa, co jí bude ubližovat sviňským krokem do háje, aby vždy, když udělá chybu, dokázala vstát a jít dál. Tohle všechno mi hlavou prolítlo, když jsem jí držela poprvé v náručí. Ano, bylo to vše hodně předčasné, život však běží hrozně rychle a popravdě toho strachu se nemůžu zbavit do dnešního dne a troufám si říci, že každou dobrou maminku tyhle pocity doprovázejí snad celý život.

Jakmile nám děti vyrostou, nejspíše si pouze zpětně řekneme, tak co, zvládla jsem to? Nelinku jsme si přinesli s tatínkem domů a začali jsme se starat, jak nejlépe dovedeme. Prvních pár nocí bylo probděných, jak už to tak bývá, po krátkém čase se vše dalo do pořádku a moje Nelinka začala usínat v osm večer a vstávat v sedm ráno. Musím říci, že dnes má 14m a pravidelné noční spaní jí už zůstalo. Velikou zásluhu na tom má však moje úžasná teta, bez které bych nevěděla vůbec nic - denní režim, noční režim? Pro mě to byla jedna veliká španělská vesnice. Takže tímto bych jí samozřejmě chtěla poděkovat, měla tehdy ročního syna, takže vše prožívala čestvě.

Měsíce ubíhali, moje Nelinka se naučila zvednout hlavičku, překulit ze zad na bříško. Při každém otočení, jsme jí fandili a podporovali jí, jako by měla vyhrát nějaké ocenění. Moje radost a štestí, že vidím svou dceru, jak krásně roste a prospívá, se občas prostřídala se vztekem a „depresí“, že je toho na mě moc. Občas mi z těch plínek prostě hráblo. Vždycky jsem v tu chvíli obdivovala maminky, které mají dvojčátka, nebo děti s postížením. „Mlátila“ jsem hlavou do zdi a říkala si, VZPAMATUJ SE.

Jsou na tom maminky daleko hůř. Stejně byly dny, kdy jsem si nezapomněla postěžovat. Naše Nelinka se začala smysluplně usmívat, chytat hračky do ručky, lozit, zlobit, vyvádět :-), mluvit - u prvního mama jsem plakala snad dvě hodiny. Všechno to hrozně uteklo a nedávno mělo to moje obrovské štěstí rok. V ten den jsem se na ní opět zadívala snad téměř stejným pohledem jako u porodu a i když už to byl rok, stále jsem nemohla uvěřit, že ta dokonalost co přede mnou už stojí, je opravdu moje.

Je to moje dcerka, díky které mám už navždy, pro co žít. V těch nejtěžších chvílích v rodině, s naším pejskem, při umrtí mého dědečka, když moje mamka procházela špatnou fází svého života, tak právě v těhto chvílích se zvednu, jdu pohladit, obejmout a políbit svojí dceru a vím, že všechno zlé bude dobré. Celý život tady pro ní budu, budu jí chránit a opatrovat. Budu s ní až přijdou první „hádky“ ve školce s dětmi, až přijde první pětka ve škole, až jí první kamarádka ublíží, až přijde první pusa, až jí první kluk zraní.

Budu tady vždycky čekat, sedět na gauči s nastaveným ramenem a rukou, která jí pohladí a utěší. Už dnes vím, že to všechno protrpím s ní a čekají mě veliké řehole. Ale myslím si, že to všechno stojí za to. Vždyť je to přece moje dcera.

Miluju tě Nelinko moje, vždycky tu pro tebe budu. Mým plánem není to, abych jako zakomplexovaná matka tebe vedla ke svým nesplněným snům. Mým cílem vždy bude, abych z tebe udělala dobrého člověka. Člověka, který má srdce na pravém místě.

Děkuji všem za přečtení.

Hodnotilo 11 lidí. Score 4.2.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
KlarkaK
Závislačka 2696 příspěvků 19.05.13 07:00

Krásné :srdce:

 
bini851
Kecalka 327 příspěvků 19.05.13 08:45

Nádherné :andel:

 
silvik88  19.05.13 09:08

Moc hezký deníček ;-)

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26669 příspěvků 19.05.13 09:16

Moc hezke :kytka:

 
3Lu
Extra třída :D 10552 příspěvků 19.05.13 09:27

Krasne! Jelikoz jsem pred par dny porodila dceru, tak bulim jako zelva.

 
Granda
Ukecaná baba ;) 2435 příspěvků 19.05.13 11:51

Pláču :kytka:

 
eset.t
Povídálka 38 příspěvků 19.05.13 17:23

Nádhera opravdu, a chápu každou tvou větu :) přeji spousty štěstíčka a zdravíčka :kytka:

 
bibianka
Kelišová 6053 příspěvků 19.05.13 17:24

Tenhe deníček se tak nádherně četl, že jsem se přistihla s přitroublím úsměvem hledící do počítače :mrgreen: :mrgreen: ať jste nadále tak šťastní :srdce: :srdce:

 
Elusa2
Závislačka 2520 příspěvků 19.05.13 17:46

Moc hezkeeee :srdce: :kytka:
At ti tvoje dceruska dela jenom radost a mas pravdu at ma dobre srdce to je to nejdulezitejsi, ale jestli bude po mamince tak urcite bude mit ;)

 
Petík K
Kelišová 5163 příspěvků 19.05.13 18:53

Zas po dlouhé době krásný deníček plné lásky a citů :hug: Hodně štěstí do života i nadále

Příspěvek upraven 19.05.13 v 18:54

 
medea
Ukecaná baba ;) 1044 příspěvků 19.05.13 21:21

Krásně napsané :srdce: :kytka:

 
Ninouš
Ukecaná baba ;) 1102 příspěvků 19.05.13 21:51

Krásný krásný a ještě jednou krásný!!!;-)taky jsem si u toho pobulela jako by jsi mi brala slova z úst:-)v postýlce mi spinká dceruška která má 17 dní a moje pocity jsou na vlas stejné:-)

 
Nepřihl.katulink  20.05.13 10:28

Moc Vám všem děkuji za příspěvky a i já Vám přeji v životě vše nej nej a hlavně zdravé dětičky. :hug:

 
Páčko
Stálice 63 příspěvků 20.05.13 13:31
:srdce:
 
vekka
Povídálka 43 příspěvků 22.05.13 07:56

Můj smysl života=moje dítě. Vždycky a napořád pro mne to nej :srdce:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama