Těhotenské deprese a horor

Těhotenství

Každý den si tady čtu různé příběhy a problémy maminek, tak jsem se rozhodla napsat svůj deníček a podělit se s vámi o mě trápení a doufám, že mi napíšete nějaké vaše názory na situaci, ve které se nacházím.

Jmenuji se Veronika a jsem v 10. tt. Žiji už skoro 5 let v Californii. Jsem tady nelegálně, ale než jsem otěhotněla, byl tady můj život perfektní. Miminko jsem si vždycky přála, a hlavně s mým přítelem, Protože on už má jednu dceru z předchozího vztahu, je výborný otec a skvělý chlap, vím, že se o nás o všechny dokáže postarat. Takže když jsme se dozvěděli, že jsem těhotná, rozhodli jsme se dítě si nechat. Já jsem byla strašně nadšená a šťastná, že budu maminka. Bylo to to, co jsem si přála. Když jsem mu oznámila, že jsem těhotná, byl nejdřív zaražený, ale pak nadšený. Dokonce si i schoval moje těhotenské testy ;) Když jsme byli u doktora na ultrazvuku, začal brečet štěstím, že vidí naše miminko a jeho bijící srdíčko. Oba jsme byli nesmírně šťastní, všechno bylo úžasné, až teď za poslední dva týdny se všechno změnilo a začalo peklo.

Začala jsem se propadat do strašných depresí, nejdřív jsem to všechno dusila v sobě a předstírala, že je vše v naprostém pořádku. Vydržela jsem to týden, a pak to začalo. Mám hrozné pocity, že jsem škaredá, tlustá, a to nejhorší je, že chci jet domů, začala mi strašně scházet moje rodina a přátelé v Česku. Byla jsem objednaná k doktorovi na kontrolu, tam mi vzali vzorky a zjistili, že mám nějaký bílý flek hluboko v pochvě. Doktor mi řekl, že to může být rakovina. Nevěřila jsem svým uším. O tom jsem ale příteli zatím neřekla. Začala jsem se propadat do hrozných myšlenek a beznaděje. Brečela jsem celé dny a noci. Brečela jsem tak dlouho, až jsem usnula vyčerpáním, a když jsem se probrala, začala jsem brečet nanovo.

Přítel nevěděl, co se děje. Zkoušel se mnou mluvit a starat se o mě, ale já jsem ho jenom odstrkovala a říkala, že ho nenávidím. Nechápal proč. Začali jsme se hádat, a pak jsme spolu přestali mluvit. Protože jsem se k němu chovala hrozně, začal se i on ke mně chovat jako zrůda, a to bylo to nejtěžší. Najednou jsem si připadala bezcenná a moje deprese rostly… Volali mi od doktora, že potřebují udělat ještě jedno vyšetření, které stojí $250, a já nepracuji, takže ty peníze nemám. Šla jsem o peníze poprosit přítele, ale poslal mě někam, že ho to nezajímá. Brečela jsem, ale ještě pořád jsem mu neřekla o rakovině. Až další ráno jsem se nervové zhroutila a volala mému gynekologovi, že potřebuji medicínu na zklidnění, že jsem ve strašných depresích. Řekl mi, ať přijdu do ordinace. Když jsem tam celá uplakaná přijela, doktor se mnou mluvil a řekl, že kdyby mi ty léky napsal, mohly by vážně poškodit miminko. A to já nechci! Ptal se mě, co budeme dělat s tím testem, který je potřeba, řekla jsem mu, že nevím, že na to nemám peníze a že jsem o rakovině příteli neřekla.

Po odchodu z ordinace jsem sedla do auta a vytočila přítele, zvedl telefon a řekl: co chceš? Začala jsem hystericky brečet a řekla mu všechno, co se se mnou děje. Automaticky mi odpověděl: okamžitě běž zpátky a objednej se, já to zaplatím. Strašně se mi ulevilo, že mě v tom tentokrát nenechal. Když jsem přišla domů, čekala jsem na něj, až se vrátí domů z práce. Když se otevřely dveře, strašně jsem se bála. Řekl, že si musíme promluvit, byl hrozně nečitelný, říkal mi hrozně věci, jakože bych měla jít zpátky do Česka a že ho mimi nezajímá, že už je mu to všechno jedno, ať jdu klidně na potrat. Byly to rány do srdce, ale ustála jsem to, protože vím, že mi takové hrozně věci říkal proto, abych poznala, jak se cítil on, když jsem ho od sebe odstrkovala a řvala na něj, že ho nenávidím. Vím, že on takový není.

Můj přítel je Američan, já jsem Češka, takže je tam hodně velký rozdíl kulturách. Strašně bych si přála, aby si mě vzal, a mohla bych si jet do Česka vyčistit hlavu, a pak se vrátit zpět. Už o tom několikrát mluvil, ale já si pořád myslím, že to nemyslí vážně. Myslím si, že to říká jen kvůli tomu, aby mi na chvíli zavřel pusu. Je mu 41 a mě 25, takže vím, že on je v životě mnohem více zběhlý.

Děkuji všem, kteří si můj deníček přečetli. Omlouvám se za chyby, čeština už mi po tolika letech dává celkem zabrat. Omlouvám se, že je můj příspěvek tak dlouhý, ale musela jsem to ze sebe vypsat.

Mimochodem, na test kvůli rakovině jsem objednaná na příští čtvrtek, takže mám ještě hodně času a stresu. Modlím se každý den, ať je se mnou i s miminkem v pořádku, a také ať jsme s přítelem ok ;)

Hodnotilo 7 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
anges
Povídálka 16 příspěvků 01.04.12 07:33

Milá Veronico, je mi moc líto, čím si procházíš. Musí to být nesmírně těžké a složité. Víš nechci, aby to ode mne znělo jako rady, ale povím ti, co bych dělala já. Ve tvé situaci bych se cítila nesmírně opuštěná, slabá, zranitelná a i bezmocná. Ale snažila bych se v tomto v prvé řadě myslet jen a jen na nenarozené dítě a také hlavně na sebe. Neměla bych finance na léčbu v USA.. a proto bych neváhala a ihned bych nasedla do letadla a vrátila se do Czech republic. Léčbu bych tady měla v případě potvrzení nemoci téměř zadarmo, ale hlavně bych tady měla nejlepší prenatální péči o své nenarozené mimi, a věř, že tato prenetální péče je téměř nejlepší na světě. A kdo ví, třeba opravdu potřebujete vy dva být chvíli od sebe, aby vám došlo, jaké máte nesmírné životní štěstí, že můžete na svět přivést své miminko. A nemoc? Třeba se o nic vážného nejedná.. a kdyby ano, tak myslím, že jediné řešení, aby jsi vše ustála, je návrat do rodné vlasti.. Pokud já láska silná, tak… však to už si dopovíš sama.. Drž se!!!! :hug:

 
Viicky
Kecalka 328 příspěvků 01.04.12 08:53

Verco, souhlasim s predchozim prispevkem. Jenom teda mam pocit ze kdyz jsi tam na cerno tak sem ani nemuzes ne? respektive nejakym zpusobem by to snad slo ale uz by te tam zpatky nepustily ze jo? Moc ti drzim palecky at se nemoc nepotvrdi.Pak sem urcite pisni, jinak nechapu ze pritel je na tebe hnusny, jsi tehotna, mas rozbourene hormony a navic citis veeeelkou nejistotu, ja bych asi taky byla na dne. Akord kdyby me pritel nechapal a rikal mi takove veci , to na zkuseneho chlapa neni dobre :( :(

 
klaraja
Kecalka 454 příspěvků 01.04.12 08:59

Nejsem si úplně jistá, jestli návrat do Čech je tím nejlepším řešením. Pokud jsi již 5let mimo ČR, asi za tebe tady nikdo zdravotní a sociální pojištění neplatil. Když by ses tedy teď vrátila a tu péči tu měla „zadarmo“, musela bys podle mě, asi dluh doplatit. Netroufám si odhadnout, kolik by ta částka dělala, chtělo by si to zjistit a porovnat náklady v ČR a v USA. Co se týče péče, si nemyslím, že by zde byla nějak výrazně lepší prenatální péče než v USA. Jsem patriot, chtěla bych tomu věřit, ale snažím se věci brát racionálně a objektivně. Co se týče jazykové vybavenosti a komunikačních problémů s lékaři, které v tomto období je velmi důležité, již podle všeho taky nemáš, jazykově jsi snad dokonce vybavenější než ve své rodné řeči :palec: :palec:
V neposlední řadě si nemyslím, že řešit krizi v partnerství útěkem, je řešení ideální, ani místně, natož útěkem přes moře. Nemyslím si, že věci se mezi lidmi vyjasní tím, že jeden z nich zmizí a každý někde jinde se bude dusit v pochybnostech a nevědomosti, co se děje u toho druhého. Myslím, že řešením je komunikace. Začněte spolu zas mluvit, zkuste si vyjasnit své současné pocity, co se ve vás děje, zkuste se pochopit a zkuste znovu navázat tam, kde jste to přerušili. POdle všeho se opravdu na vašem vztahu podepsali tvé deprese a tvá změna chování, snad ze dne na den. Zkus o tom s přítelem mluvit. Podle mě je jeho chování opravdu jen reakce na to tvoje. Zkuste to vyřešit spolu…není důvod odcházet. A pokud ti chybí rodina, je přece mnoho možností, jak s ní mluvit a vidět se ;-)
Držím palce, ať jste všichni tři v pohodě… :hug: :hug:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 01.04.12 09:35

vzhledem k tomu, že jsi teprv v desátém týdnu, seběhlo se vše dost rychle. vidím za tím velkou rozkolísanost, která může být způsobená z velké části hormony. Těhotenství je velký nápor a nálada lítá. Věřím, že máš velký strach, ale snad to nakonec nedopadne tak černě, jak to vypadá.

Přeju ti hodně zdraví, to především.

A poté abys vše dobře promyslela. Partnera budeš s dítětem potřebovat. Neříkám, že je to tenhle, ale bez opory je to těžké s miminkem.

Hodně štěstí.

 
marhulka13
Kecalka 167 příspěvků 01.04.12 09:47

uff, tak tu je každá rada drahá.. je jasné, ze si pred priatelom nemala nic tajit a radsej si sa mu mala zo vsetkym zdoverit, no to uz je teraz jedno… kazdopadne ti drzim vsetky palce, aby si to zvladla. neviem, ako je to v Amerike, no ak su depresie naozaj vazne, existuju lieky na upokojenie bez nejakych enormnych zataží pre babatko. hovorim z vlastnej skusenosti. Navyse mysli, ze ten stres je pre babatko horsi ako lieky :nevim:

 
kkkristynka
Ukecaná baba ;) 1313 příspěvků 01.04.12 10:12

Já bych jen k té praktické stránce věci. Já žila rok v zahraničí a když jsem se vrátila, musela jsem se pojišťovně nahlásit a buď jí dát potvrzení od zaměstnavatele ze zahraničí, že mi platil pojištění (nebo prostě výpis tamní pojišťovny) nebo jsem musela zpětně vše doplatit. Je to zhruba tisícovka za každý měsíc + možná penále a ty nejsou malý. I když pokud by ses k tomu dobrovolně hned přihlásila, tak by Ti to mohli odpustit…
Tak to jen tak abys neudělala nějakou nepromyšlenou hloupost.

Co se prenatální péče týče, tak tu máme opravdu jednu z nejlepších - v tom smyslu, že máš nárok na x ultrazvuků, různých testů apod. To jinde v zahraničí takhle vysoký standard rozhodně není. Zda je to dobře či špatně, je už jiná otázka ;)

 
rawala
Ukecaná baba ;) 1834 příspěvků 01.04.12 10:42

ahoj Verčo! někdo asi má takový zkraty, že si myslí, jak je tlustý a škaredý, ale jsi těhotná a to je to nejkrásnější! takže se stáváš neodolatelnou! bude ti růst bříško a s každým tím zvětšením budeš mít radost, i když pak si někdy připadáme jako velryby :* :* ale já jsem v osmém měsíci, nabrala jsem 9kg a jsem stále spokojená, protože není nic důležitějšího než to, že mimčo roste a to že já rostu s ním, to je automatika :hug: :hug:

Buď na přítele hodná a neodstrkuj ho od sebe, oba se moc potřebujete a toto období si pořádně užijte! vždycky mu všechno říkej a buďte na to všechno dva! Muselo to být pro něj těžký, když nevěděl co se stalo!

Držím palečky :mavam: :mavam:

 
ynax
Extra třída :D 13109 příspěvků 01.04.12 10:51

já ti nevím, z tvého psaní mám rozporuplné pocity. Vše klapalo do té doby, co jsi svým - a teď mě uklovejte - sobectvím a nesnesitelným chováním partnera od sebe odehnala. Ve vztahu je nejdůležitější komunikace a tu jsi zahodila a raději mu říkala, jak ho nenávidíš (nechápu to). Jinak máš dost velký problém. Pokud jsi tam nelegálně, tak už jsi přemýšlela co dál? Přijdou na tebe např. při porodu? Nevím jak to tam chodí, ale aby se ti nestalo, že porodíš, dítě bude mít americké občanství a tebe deportují do Čech s tím, že se tam už nesmíš vrátit. To si vše pozjišťuj, abys nebyla pak v háji. A věř, že americký soud dítě nedá matce nelegálně pobývající ve státech, notabene momentálně deportované. Dál - pokud jsi 5 let v cizině - máš stejně povinnost platit si tu v Čechách zdravotní pojištění. Pokud jsi to nedělěla, narůstá ti dluh a penále a věř, že to není malá částka. Takže pokud jsi to neplatila, okamžitě si to nějak zařiď a začni to splácet, jinak opět můžeš mít dost velký problém (kde máš trvalé bydliště? - aby to neodnesl s exekucí ten, kde ho máš)

 
Camosh
Zasloužilá kecalka 572 příspěvků 01.04.12 11:07

Ahoj,
dobře bych si to promyslela… Jestli pojedeš do ČR, do USA už se nebudeš moc vrátit, vzhledem k tvému ilegálnímu statusu. Myslím si, že by sis měla promluvit s přítelem a nějak to vyřešit, společně.

 
pandora
Echt Kelišová 9879 příspěvků 01.04.12 12:22

Chápu tě taky jsem trajdala po světě .Mexiko, (tam jsem chtěla zůstat) USA a Asie. Všude jsem žila třeba 3 měsíce i déle ..Jak člověk ale stárne chce tu svou mentalitu a ta česká je bohužel tak jedinečná že se těžko slučuje s jinými. Já se vrátila do Čech PRÁVĚ PROTO O ČEM PÍŠEŠ I TY HROZNĚ SE MI STÝSKALO PO VŠEM ČESKÉM . Promluv si s přítelem a když dál bude trvat na rozchodu tak se vrat domů k rodině. Určitě ti v začátku pomůžou postavit se na nohy. Doma je doma. Hodně štěstí at už se rozhodneš jakkoli :srdce: :srdce:

 
mark76  01.04.12 12:33

Ach jo holka zlatá, teď jsem se svým manželem přečetla tvůj deníček a musím říct, že je to hrůza být v takovém srabu. O to to musíš mít těžší když jseš tam na černo. Nicméně na tebe budu myslet jak dopadneš s těma testama a pak nám dej vědět. Přeju ti aby ti ty testy vyšli dobře a ať se s přítelem zase dáte dokupy, tak jak jste byly před problémem. :mavam: :mavam:

 
iliska87
Ukecaná baba ;) 1358 příspěvků 01.04.12 12:43

Teda to me moc mrzi ale tehotenstvi by jsis mela uzivat,uvidis rakovina to snad nebude …!Ja jsem taky daleko od Ceska a jsem tehotna,taky mi ma rodina chybi v tehotenstvi mnohem vice…Ja byla taky v americe nelegalne a proto jsem odjela nechtela jsem tak zit uz dal.....Tva jedina moznost je snatek,pokud ted odjedes a si tam nelegalne tak spatky uz te nepusti urcite!!!!Ja bych pockala az se mimi narodi v Americe tak se stane americanem a ty pak myslim muzes zazadak take o papiry ale uz si nepamatuji jak to funguje.....Jedine co ti muzu poradit je aby si te tvuj pritel vzal vzdyt jsi tehotna no ne??
Nevim snad se rozmyslis dobre a snad to vsechno dopadne dobre preji hodne stesticka a velika gratulace k miminku :potlesk: :potlesk: :kytka: :kytka:

 
VeronicaR
Stálice 53 příspěvků 01.04.12 14:58

Dekuji vsem za prispevky. Poslechla jsem vetsinu z vas a sla mluvit s pritelem vysvetlila jsem mu vsechno jak se veci maji on si me vyslechl, ale stejne byl ke me strasne chladny az kdyz me videl opet brecet rekl mi at jdu k nemu a objal me Jeho velkyma rukama a ja zase citila, ze ho strasne miluju. Nechci aby za me nas malicky trpel, ze bude vyrustat bez otce jako jsem vyrustala ja. Holky ja vim,ze rikaterijed do ceska,ale neni to tak lehke se jenom zbalit a jet zpatky ja tam Zila cely muj zivot predtim nez jsem odjela a nebylo to ono Protoze jinak bych se vratila uz tehdy… Tady mam vetsi standart a lepsi zivot nez jsem mela v cesku ..... Jinak pojisteni mam tady v americe a v cesku si neplatim nic. Zitra me ceka dalsi ultrazvuk kdy budou merit miminko a kontrolovat jestli je vsechno v poradku tak se modlim at je malicky/a ok. Jeste jednou dekuji za vase rady.

 
neprihl123456  01.04.12 20:15

Verco nevracej se, pokud jsi v Cali ilegalne, domu Te normalne pusti, ale zpatky do USA uz ne. Muzes mit zakaz az na 10 let. (ale uprimne receno si myslim, ze uz by Te pres hranice customs nepustili nikdy) Podle me je v tomhle pripade nejlepsi reseni se s pritelem vzit, sice budete mit navic papirovani, protoze jsi byla v USA nelegalne, ale az Ti vyridi papiry, povoleni a zelenou kartu normalne budes moci cestovat sem a tam jak budes chtit.
Urcite si dojdi na ten test a pak uvidis. Pokud sis celou dobu v USA platila pojisteni, v CR Ti to uznaji a budes si pak moc sehnat pojisteni tam.. kdyby ses pak preci jen rozhodla vratit.
Jinak ja jsem taky v USA a taky tehotna, 11tt, a taky mi najednou chybi rodina a pratele, podle me to jsou jen tehotensky hormony a prejde to
drzim palce, at Ti test dopadne dobre, hlavu vzhuru

 
Alenaxxxx  01.04.12 21:07

Uf, teda ty jsi případ.
Nelegálně v USA, takže zcela v područí přítele.
Dítě se narodí jako občan USA, takže až se rozhodneš vrátit do ČR, tak dítě si s sebou nebudeš moci vzít, pokud nebude přítel souhlasit - a dost možná souhlasit nebude, až si na dítě zvykne.
Co jsi v USA dělala celou dobu, že nemáš ani pitomých 250 USD???? a přitom nepracuješ a máš vyšší životní standart než v ČR???? To máš vyšší životní standart hádám jen díky partnerovým penězům. Jak krátkozraké řešení…
(Já jsem kdysi v USA byla 6 týdnů jako Au Pair a dovezla jsem si domů 1000 USD.)
Co se stane, až Ti Tvůj přítel nebude chtít dál nic platit, ani Tě živit, navíc na porod a léčbu třeba ani mít nebude. No a poslední rada, když už jsi na příteli tak životně závislá, tak bys na něj měla být milá.

 
lyžařka
Kecalka 362 příspěvků 01.04.12 21:37

Ahoj , je pěkný že chceš miminko…ale pole mě miminko by se mělo narodit vyrovnané mamince..cž ty nejsi :-( rodina nemuí být uplná, já se vícemene take chystam žít a starat se o miminko sama…ale dulžite je podle me aby alespon jeden rodič dítě opravdu chtěl a věděl že se o něj je schopen postarat se všim všudy.
v US načerno, bez peněz a ještě poměrně mladá… take jsem byla ruzně po světě atak si asi dokažu predstavit jak bych se na tvem miste citila. Zřejmě bych se vrátila do CR a zařídila si život sama tady. Ale nevim přesne jak to mezi vama s přítelem je..jak jste spolu dlouho nebo tak.. takže rozhdonout se musíš sama

 
Loki01
Echt Kelišová 8788 příspěvků 01.04.12 23:32

Ja musim souhlasit s Alenouxxx. Standart mas asi jen protoze si te pritel vydrzuje. Ja bych na nikom takhle zavisla byt nemohla a opravdu si uvedom ze dite bude american a Tebe treba vyhosti a co pak?Pujdes do CR s holou prdeli a bez ditete. Ja taky ziju v zahranici a chapu proc se ti nechce do CR, ale ja jsem tu legalne a mam svoje penize a nemusim se modlit aby mne nekdo zivil.
Dej mu nuz na krk, bud at si te okamzite vezme nebo zpet do CR.

 
Gabika83
Závislačka 3221 příspěvků 02.04.12 16:29
Ahoj Veroniko

Každopádně gratuluji k miminku..myslím jsi že holky mají pravdu-ať jsi Tě přítel vezme anebo běž domů..

 
VeronicaR
Stálice 53 příspěvků 02.04.12 22:38

Zdravim vsechny dekuji za rady vsem I tem co me odsudzuji vazim si kazdeho nazoru. Pro Ty co pisi, ze by jsem mela pracovat a nevyuzivat pritele tak chci rict,ze my jsme se domluvily s pritelem uz na zacatku,ze nemusim pracovat, ale musim se starat o chod domacnosti a pomahat mu s Jeho dcerou. Coz ja delam. Predtim nez jsem otehotnela jsem mu pomahala uklizet restaurace. Protoze vlastni velkou uklizeci firmu. Je to tezka prace a je uz na to Ted nemam… Vim ,ze to byla moje chyba a nemela jsem pritele odhazovat, ale poblaznene hormony jsou pro me necim novym a ja nevedela co se deje.
Dneska mam po ulrazvuku kdy mi merili miminko a sledovali Downuv syndrom rekli mi, ze miminko je naprosto zdrave dokonce jsem videla jak otevira pusinku a pije ;) ;) coz me velice uspokojilo a uklidnilo…
S pritelem se snazime spolupracovat a hodne spolu komunikovat… Pritel se me Ted hodne pta jak se citim a jestli jsem v poradku.
Vse se zacina vyvyjet skvele a ja zacinam byt stastnejsi

Jen chci rict,ze Komunikace ve vztahu je a vzycky bude velmi dulezita ;) vzdy by jsme Meli dat vedet nasemu partnerovi co je spatne a ne to dusit v sobe :mavam: :mavam:

 
Alenaxxxx  03.04.12 20:47

Veroniko, to je sice hezké, že Vám to teď klape a že jsi pracovala, přesto se nemohu zbavit dojmu, že tančíš na velice tenkém ledě. Jsi prostě bez peněz nelegálně v cizí zemi a nemáš zaplacené ani zdravotní pojištění, když jsi pro přítele pracovala, doma a v restauracích, měl Ti dát alespoň tolik, kolik si vydělá v USA Au-Pair a ty peníze jsi si měla šetřit. Prostě není dobré být tak závislá na chlapovi a totálně bez peněz. Přemýšlela jsi na zadní kolečka: nemoc, důchod, případný rozchod? 50% manželství se rozvádí, to je jen suchá statistika. Z čeho jako budeš žít, když se něco z toho stane? Z čeho bys žila, kdyby se s ním něco stalo? Dostaneš alespoň povolení k pobytu jako matka malého Američánka? Víš, já už jsem hold taková realistka, nemá to nic společného s tím, že bych Tě odsuzovala: Sama jsem si prošla nelehkou situací, kdy se mi vztah během těhotenství rozpadl a zůstala jsem s dítětem sama. Naštěstí jsem měla svoje skromné bydlení, našetřeno 100 tis. Kč na účtě a rodiče ochotné pomoci.

 
VeronicaR
Stálice 53 příspěvků 04.04.12 00:20

Aleno ja vim,ze to vsechno Myslis dobre a ja nechci MIT ruzove bryle na ocich jakoze vsechno bude v naprostem poradku. Muze se stat cokoli.Samozdrejme, ze musim s pritelem zacit resit moje obcanstvi tady(svatba) jinak budu muset jit rodit do ceska aby Mimi melo ceske aobcanstvi a ja mela vetsi pravomoce. Mam velkou rodinu v cesku a moji rodice jsou ochotni mi pomoct s mamou jsem vse probrala.

 
Suzienna
Kecalka 397 příspěvků 04.04.12 23:24

Tak jsem si přečetla tvůj deníček a všechny komentáře k němu. Zajímavé, sama žiju v zahraničí a můj přítel je cizinec - ale legálně. Asi bych nesnesla pomyšelní, že jsem na něm finančně závislá. Ale co, stalo se a já věřím, že váš vztah může miminko posílit a najdete si k sobě jako partneři cestu. Co se týče zdravotního pojištění, já ho mám v Česku odhlášené, když jim prokážeš, že ho platíš jinde, tak ti povinnost v Česku odpadá. Se sociálním jím musíš prokázat, že jinde pracuješ, což ty nepracuješ, takže tam nejspíš nějaký dloužek bude. Jenom jsem ti chtěla napsat, že svatba s přítelem tvou žádost o vízum nevyřeší a jen tak zelenou kartu nedostaneš. Oni už si na v USA dávají pozor, protože spousta lidí obchodovala se sňatky za peníze a pak se hned po svatbě rozvedli. Dají ti vízum jenom částečné a po svatbě musíš s partnerem několik let žít, aby ti přiznali plné. Ovšem s tím částečným už bys možná mohla cestovat. Jinak hlavně se nestresuj, ono je důležité být v pohodě a užívat si každý okamžik těhotenství, přeju ti jen to nejlepší a aby se vše vyřešilo k tvojí spokojenosti.

 
TAPTINKA
Kecalka 408 příspěvků 07.04.12 11:16

Jen doplním Suziennu - se zdravotním pojištěním to napsala dobře, jen to sociální je jinak - to se platit nemusí. Ale taky pak nic nedostaneš..

 
VeronicaR
Stálice 53 příspěvků 07.04.12 15:30

Já mám pojištěni tady a do ceska jsem poslala papíry moje mamka to odnesla na pojišťovnu takže to by mělo byt ok. Ne?

 
simonides pavlina  20.10.12 14:41
katastrofa

Před 3 dny se to stalo. měla jsem jit do nemocnice a těšila jsem se na miminko. honem jsem vyzkočila s postele a cvičila :dance: pak jsem jela do nemocnice a vyskočila ze sanytky. a oni na to co se stalo :?: prominte jenom se těšim. a rvala se do nemocnice :zed: a oni na to pani to nemužete. a ja prominte. tak jse tam nějak došlo. miminko mi vytahli. miminko šli oplachnout. a ja jako blazen. vratte mi mimčo :! a naštesti mi jeden pan řekl, ze mi mimčo dou umyt a ne zabit a nebo ukract. jirkovi jsem nakecala, ze tu k kamošce jenze ja jjsem šla na zabavu k jakubovi. a mimi jsem dala pohlidat jirkovi. s jakubem jsem tančila kdyz nahle jsem uklouza a spadla :cert: a zystila jsem, ze neni ten pravy, protože se mi smal jako nikdo jiny. jirkovi jsem řekla všechnon o tom tajeni a lhani. an mi řekl, ale pavlinko pavličkova jakub ditovy zemřel před 100let pujdeme na hřbitov do kozlovic a on tam je. ja jsem jela sním. jirkou. a jirka mi ten hrobeh ukazal ja jsem řekla to neni možne tomu nevěřim bylo tam vše fotka .ale ja jsem řekla určitě to byly dvojčata. tak se ho zeptej. šla jsem se večer zeptat jestli byli a nebo jsou dvojčata řekl mi ne. ja jsem odešla a řekla nashledanou a řekla to jirkovi. a jirka no vidiš. a jirko odpustiš, ze jsem měla tajnou lasku. ano. :potlesk:

 
VeronicaR
Stálice 53 příspěvků 31.10.12 01:43

To nechapu

 
Eny24  04.11.12 16:25

Milá Verčo ani nevíš jak Ti rozumím, jenom si nedovedu představit tu situaci s tím podezřením na rakovinu, asi by mě doopravdy šouplo. Já jsem ve 25tt jsem na tom finančně stejně jako ty a co se týče přítele to je úplně stejné jenom mě tem zmetek k tomu všemu začal podvádět :cert: Nevím jak mou situaci mám řešit, bohužel jsem strašně hrdý člověk na to abych škemrala rodiče o pomoc jednou jsem si postavila hlavu a teď nemohu couvnout. Nějak se s tím pokusím vypořádat a tobě přeju aby si to všechno zvládla a aby ti to všechno dobře dopadlo Eny :hug:

 
VeronicaR
Stálice 53 příspěvků 09.11.12 02:23

Ahoj Eny na nic nevahej a zeptej se rodicu o pomoc ja jsem taky byla porad hrda a nechtela se ptat o pomoc a dopadlo to tak ze jsem Ted uplne zniceny a zdeptany clovicek co ma znicenou dusi od nekoho koho miluju nejvice na svete dokonce vice nez svoji rodinu a on si toho nevadi porad me ponizuje a zhazuje. Prisla jsem na to ze nikdy nedavej chlapa na prvni misto v zivote, protoze drive nebo pozdeji ti stejne podseknou nohy.ja mam Ted 3tydenniho chlapecka a myslela jsem si, ze az se narodi vsechno se zmeni a my budeme zase stastni. To vis, ze jo maly se narodil a on se k nemu nema dokonce uz mi nekoupi ani plenky pro maleho ma mama mi musi posilat penize abych aspon to mela. Chci od nej utect ale mam z nej strach a strach z toho, ze se bude snazit mi maleho vzit, protoze ja nic nemam. Tak to je moje story. Drzim ti palecky at se vse zpravi bud silna ;)

 
tetaagáta
Kecalka 345 příspěvků 09.11.12 04:48

Co je to za blábol?!

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama