Těhotenské oblečení ? jak snadno přešít.

Ostatní

Píšu sice snadno, ale všechno chce čas a dá práci. Jde spíš o to, jak pořídit levně. Vycházím z toho, že první měsíce těhotenství se dají nosit běžné věci a na těch pár posledních měsíců nemá pro každého cenu pořizovat kalhoty za 1000, a více peněz! Takže:

Lacláče:
Vběhněte do nějakého sekáče (nejlépe tam, kde mají zboží na váhu nebo výprodej kalhot, či 50% slevy) a vyberte si kalhoty asi o číslo větší. Vybírejte podle délky, ať nemusíte zbytečně zkracovat. pokud jste vybraly jednobarevné kalhoty, hledejte další kalhoty (nebo sukni) k nim vhodné materiálem a barvou. K riflím se hodí skoro všechno a pokud je rády nosíte, máte vyhráno.
U prvních kalhot odpárejte pás a napárejte boční švy skoro ke kolenům. Zip můžete nechat nebo také vypárat. Pás bývá ze dvou kusů a může se hodit jako šle. Lacl upravíme z druhé látky. Je to vlastně lichoběžník, širší stranu tvoří přední délka kalhot (polovina délky v pase) a horní se zužuje. Změřte si, jakou délkou chcete, aby lacl končil a pak obě délky jednoduše spojíte. Kdo rád rýsuje, může si to hodit na noviny. Zadní lacl může být v podstatě stejný, nahoře bývá užší a může být i o něco delší. Lacl může ušít z jednoho, nebo ze dvou kusu, podle toho, kolik látky máme k dispozici. přední i zadní lacl sešijeme, rozžehlíme a všijeme do pasu. K zadnímu došijeme šle (na konec šlí přijdou buď knoflíky nebo knoflíkové dírky či pohyblivé přesky). Délku naměříme snadno od konce zadního laclu k přednímu dílu + nějakých 5-10 cm navíc. Takže máme přerdní i zadní lacl a zbývají boky. Z druhé látky naměříme a vystřihneme dva dlouhé trojúhelníkové klíny. Délky klínů odpovídá délce rozparku + do jaké výše je chceme přišít k laclu. Může jít o 50-70 cm podle vaší výšky. pak jsen všijeme boční klíny a k l clu všijeme nahoře po každé stejně dvě a dvě šňůrky (nebo pásky ze stejné látky) na zavázání. A máme hotovo!! Ze zbylé látky můžeme našít kapičku na přední lacl, zpevnit kolena (pokud jsou ošoupaná) nebo jen nazdobit všitím pruhů. Pokud jsou kalhoty krátké, můžeme je prodloužit manžetami z druhé látky.
Nejlepší je padnout přímo na lacláče, pak všijete jen boční klíny a je po starostech!

Kalhoty do pasu:
Pokud máte doma nějaké dobré elastické kalhoty, nejlépe na gumu máte vyhráno!! Stačí je zastřihnout pod pasem a našít pruh elastické látky? dole mírně nabraný, nahoře na gumu. Můžou sahat klidně až pod prsa!! Dají se tak upravit i tepláky. Minimálně na doma je určitě využijete.

Šaty:
Vyberete si šaty šité ze čtyř kusů látky. Přední díl v prostředku a po stranách rozpářeme skoro k prsům. Potřebujeme buď tři barevné šátky nebo látku ve tvaru čtverce nebo klínu (třeba ze staré sukně) Délka strany čtverce (nebo delší strany trojúhelníku) musí být o něco málo delší než je napáraný šev. Všijeme čtverce (klíny) do napáraných švů po stranách a uprostřed. A šaty jsou hotové. Pokud jsem použily šátky, můžeme nechta cípy volně ležet nebo je zastřihnout do kruhu

Halena:
Vybereme si halenku šitou ze čtyř dílů a postupujeme podobně jako u šatů.

Tričko:
Vybereme si barevné tričko asi o číslo nebo o dvě větší než běžně nosíme. Oblečeme ho ne sebe a křídou označíme místo pod prsy? asi v délce 10? 12 cm. Do těchto mít našijeme z rubu gumu. Máme hotovo!

Alice


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 13.02.04 18:27

Alice díky, to jsou super rady. Těším se až překvapím svoje dospělé dcery. Až to bude. Doufám, že na vnoučata nebudu muset čekat moc dlouho.

 
Radina  27.02.04 09:05

Ahojka, Alice.
Do diskusí jsem dala taky jeden typ na těhotenské rifle. Je to pod názvem „těhulky v riflích“. Třeba ti i tahle rada bude k užitku.

 
Mysanda
Kecalka 192 příspěvků 04.03.04 10:36

Díky Alice. Tak to je super článek. Asi hned odopledne poběžím do sekáče a něco zkusím. Největší pupík budu mít v říjnu tak budu vybírat podle toho. Do té doby se mi snad podaří něco stvořit. Přinejhorším pozvu na poradu babičku (budoucí prababičku) ta je v tomhle nepřekonatelná. Myšanda

 
Anonymní  28.09.04 14:35

Ahoj,
myslim si, ze ty napady nejsou spatne, ale na druhou stranu neni nutne, aby v tehotenstvi zena vypadala jako strasak, presivala stare obleceni a snazila se za kazdou cenu usetrit. Tehotenstvi preci jenom trva nejakou dobu a koupit si pekne obleceni i na toto obdobi neni urcite spatna investice. Vzdyt i jinak si obcas kupujeme modni obleceni treba jen na jednu nebo dve sezony. I v tomto obdobi preci muzeme vypadat sik. Bylo by fajn, kdyby se u nas v obchodech naslo vice pekneho obleceni pro tehotne a ne jenom ty „pytle“, ktere jsou obcas k videni v obchodech s tehotenskou modou. Pro inspiraci doporucuji k nahlednuti stranky www.formes.cz (obchod je v Praze), popr. www.gap.com. Jak je videt, i tehotne zeny mohou vypadat krasne… Irena

Vložit nový komentář