Těhotenské oblečení ? jak snadno přešít.

Ostatní

Píšu sice snadno, ale všechno chce čas a dá práci. Jde spíš o to, jak pořídit levně. Vycházím z toho, že první měsíce těhotenství se dají nosit běžné věci a na těch pár posledních měsíců nemá pro každého cenu pořizovat kalhoty za 1000, a více peněz! Takže:

Lacláče:
Vběhněte do nějakého sekáče (nejlépe tam, kde mají zboží na váhu nebo výprodej kalhot, či 50% slevy) a vyberte si kalhoty asi o číslo větší. Vybírejte podle délky, ať nemusíte zbytečně zkracovat. pokud jste vybraly jednobarevné kalhoty, hledejte další kalhoty (nebo sukni) k nim vhodné materiálem a barvou. K riflím se hodí skoro všechno a pokud je rády nosíte, máte vyhráno.
U prvních kalhot odpárejte pás a napárejte boční švy skoro ke kolenům. Zip můžete nechat nebo také vypárat. Pás bývá ze dvou kusů a může se hodit jako šle. Lacl upravíme z druhé látky. Je to vlastně lichoběžník, širší stranu tvoří přední délka kalhot (polovina délky v pase) a horní se zužuje. Změřte si, jakou délkou chcete, aby lacl končil a pak obě délky jednoduše spojíte. Kdo rád rýsuje, může si to hodit na noviny. Zadní lacl může být v podstatě stejný, nahoře bývá užší a může být i o něco delší. Lacl může ušít z jednoho, nebo ze dvou kusu, podle toho, kolik látky máme k dispozici. přední i zadní lacl sešijeme, rozžehlíme a všijeme do pasu. K zadnímu došijeme šle (na konec šlí přijdou buď knoflíky nebo knoflíkové dírky či pohyblivé přesky). Délku naměříme snadno od konce zadního laclu k přednímu dílu + nějakých 5-10 cm navíc. Takže máme přerdní i zadní lacl a zbývají boky. Z druhé látky naměříme a vystřihneme dva dlouhé trojúhelníkové klíny. Délky klínů odpovídá délce rozparku + do jaké výše je chceme přišít k laclu. Může jít o 50-70 cm podle vaší výšky. pak jsen všijeme boční klíny a k l clu všijeme nahoře po každé stejně dvě a dvě šňůrky (nebo pásky ze stejné látky) na zavázání. A máme hotovo!! Ze zbylé látky můžeme našít kapičku na přední lacl, zpevnit kolena (pokud jsou ošoupaná) nebo jen nazdobit všitím pruhů. Pokud jsou kalhoty krátké, můžeme je prodloužit manžetami z druhé látky.
Nejlepší je padnout přímo na lacláče, pak všijete jen boční klíny a je po starostech!

Kalhoty do pasu:
Pokud máte doma nějaké dobré elastické kalhoty, nejlépe na gumu máte vyhráno!! Stačí je zastřihnout pod pasem a našít pruh elastické látky? dole mírně nabraný, nahoře na gumu. Můžou sahat klidně až pod prsa!! Dají se tak upravit i tepláky. Minimálně na doma je určitě využijete.

Šaty:
Vyberete si šaty šité ze čtyř kusů látky. Přední díl v prostředku a po stranách rozpářeme skoro k prsům. Potřebujeme buď tři barevné šátky nebo látku ve tvaru čtverce nebo klínu (třeba ze staré sukně) Délka strany čtverce (nebo delší strany trojúhelníku) musí být o něco málo delší než je napáraný šev. Všijeme čtverce (klíny) do napáraných švů po stranách a uprostřed. A šaty jsou hotové. Pokud jsem použily šátky, můžeme nechta cípy volně ležet nebo je zastřihnout do kruhu

Halena:
Vybereme si halenku šitou ze čtyř dílů a postupujeme podobně jako u šatů.

Tričko:
Vybereme si barevné tričko asi o číslo nebo o dvě větší než běžně nosíme. Oblečeme ho ne sebe a křídou označíme místo pod prsy? asi v délce 10? 12 cm. Do těchto mít našijeme z rubu gumu. Máme hotovo!

Alice

Váš příspěvek
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 13.02.04 18:27

Alice díky, to jsou super rady. Těším se až překvapím svoje dospělé dcery. Až to bude. Doufám, že na vnoučata nebudu muset čekat moc dlouho.

Radina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.04 09:05

Ahojka, Alice.
Do diskusí jsem dala taky jeden typ na těhotenské rifle. Je to pod názvem „těhulky v riflích“. Třeba ti i tahle rada bude k užitku.

Mysanda
Kecalka 192 příspěvků 04.03.04 10:36

Díky Alice. Tak to je super článek. Asi hned odopledne poběžím do sekáče a něco zkusím. Největší pupík budu mít v říjnu tak budu vybírat podle toho. Do té doby se mi snad podaří něco stvořit. Přinejhorším pozvu na poradu babičku (budoucí prababičku) ta je v tomhle nepřekonatelná. Myšanda

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.09.04 14:35

Ahoj,
myslim si, ze ty napady nejsou spatne, ale na druhou stranu neni nutne, aby v tehotenstvi zena vypadala jako strasak, presivala stare obleceni a snazila se za kazdou cenu usetrit. Tehotenstvi preci jenom trva nejakou dobu a koupit si pekne obleceni i na toto obdobi neni urcite spatna investice. Vzdyt i jinak si obcas kupujeme modni obleceni treba jen na jednu nebo dve sezony. I v tomto obdobi preci muzeme vypadat sik. Bylo by fajn, kdyby se u nas v obchodech naslo vice pekneho obleceni pro tehotne a ne jenom ty „pytle“, ktere jsou obcas k videni v obchodech s tehotenskou modou. Pro inspiraci doporucuji k nahlednuti stranky www.formes.cz (obchod je v Praze), popr. www.gap.com. Jak je videt, i tehotne zeny mohou vypadat krasne… Irena

Vložit nový komentář