Těhotenství a dovolená. Jak ovlivnit pohlaví dítěte

Těhotenství
  • emimino
  • 15.08.01

.

Ahoj Šárko,
som v druhom mesiaci tehotenstva. Chcela by som vedieť, či sa môžem kúpať v termálnych vodách, ktorých teplota je 37 -38stupňov. Chcela by som ísť na dovolensku k moru. Môžem sa kúpať v mori? A nemôžu mi vyššie teploty vzduchu ublížiť? Ďalej by som sa chcela spýtať, čo si myslíš môže strava pred pôrodom ovplyvniť pohlavie dieťaťa? Ak nie, tak to môže nejakým iným spôsobom žena ovplyvniť?
Napríklad som čítala, že je väčšia pradepodobnosť že sa narodí chlapec, ak sa pár miluje po menštruácii. Čo si o tom myslíš?
 Jana

*

Ahoj Jano,
koupání je doporučený způsob sportování v těhotenství. Pokud se týče koupání v moři - zde bych měla spíše strach ze samotné cesty - dlouhé sezení v autě, letadle nebo autobuse - navíc v poslední fázi těhotenství není doporučováno vzhledem ke změnám tlaku cestovat letadlem. Negativní může být i stres " cestovní horečka ", jiná strava a třeba i horší hygienické podmínky. V každém případě koupání v termálních vodách i cestu k moři prober raději se svým ošetřujícím lékařem, který zná nejlépe tvůj zdravotní stav.
Co se týče pohlaví dítěte - pokud už jsi těhotná, tak žádná strava už nemůže ovlivnit jeho pohlaví - to je dáno v okamžiku početí. Jinak existuje mnoho " receptů " jak počít kluka či holčičku, řada z nich vyšla i v knižní podobě. Já sama tomu moc nevěřím - ale říká se, že spermie nesoucí mužský chromozom je pomalejší a má kratší dobu životnosti, z čehož řada vědců doporučuje, že pokud chcete chlapce, pak se o početí máte pokusit v době ovulace, pokud chcete děvče, pak několik málo dní před ovulací. Šárka*

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

Váš příspěvek