Těhotenství a můj hodně dlouhý porod

Porod

Už několikrát jsem začala psát deníček, ale nějak z toho sešlo. Doufám, že nevystraším nastávající maminky. S odstupem času si říkám, že to zas tak hrozné nebylo. Omlouvám se za délku, ale nechci, aby ty vzpomínky vymizely.

Tady nám jsou 2 dny :-)
2 komentáře

Taky dva dny

s věrným ochráncem

První hraní v houpačce
3 komentářů

Usilovně přemýšlím :-)
9 komentářů

Čím víc se doba vzdaluje od porodu, tím víc se mi vytrácí myšlenky i pocity, proto jsem se rozhodla vám také napsat deníček. Hlavně jako vzpomínku na jedno období mého života, které mi přineslo to nejcennější, co mám.

To, že jsem těhotná, jsem zjistila v cca 5 týdnu. Bylo to dost zvláštní zjištění, ale co už… až po návratu z pohotovosti (kde to byl tedy dost děs) jsem si doma udělala test a opravdu tam ty dvě čárky byly :-) Pocity to byly zvláštní, nevěděla jsem, jestli se radovat nebo přemýšlet, jak to všechno zvládnu. Ve 14. tt mě „otec“ dítěte vyhodil na ulici, a tak jsem se na miminko začala chystat sama. Vůbec toho nelituji, on nám nechybí.

Začátek těhotenství byl celkem v pohodě, jen jsem nesnesla jakýkoliv pach, vše bylo šíleně cítit. Kila nahoru moc nešla, ve 30. tt jsem měla nahoře 4 kg, takže to bylo v pohodě. Břicho jsem ale měla šílené, už od začátku rostlo zázračnou rychlostí. To, že čekám chlapečka, jsem se dozvěděla až po 30. tt, dříve to prý vidět nebylo. Nějak tou dobou jsem začala mít problémy s tlakem, který byl celkem vysoký 150/95 (normálně mám 120/80). Celou dobu jsem nebyla spokojená s gynekologem, ale co, říkala jsem si, že asi ví, co dělá. Chvílemi se mi v moči objevovala bílkovina, chvílemi to bylo v pohodě.

V 36. tt jsem se naštvala na postup gynekologa a šla na kontrolu do porodnice, kde jsem měla rodit. Okamžitě si mě tam nechali na pozorování. Byla jsem tam pár dní a asi po týdnu mě pustili domů. Při další kontrole v porodnici ve 38. tt si mě tam už nechali. Lékařce se nelíbil nález, odlupující se placenta, můj dost vysoký tlak, bílkovina v moči a šílené otoky. Za pár týdnů jsem přibrala asi 10 kg a bylo vidět, že vše šlo jen do otoků. Nohy jsem měla jak balony, tvář nebyla moje, vypadala jsem jako nafouknutý balonek.

Na UTZ se ukázala špatná průchodnost krve pupečníkem. To rozhodlo, že mě okamžitě dali na porodní oddělení a ještě ten den se začalo s vyvoláváním. To bylo ve středu v poledne. Dostala jsem první tabletku, lehla si a byla vysmátá :-) Koukala jsem na televizi. Jelikož pokoje byly po 2+2, občas přivedli maminku, která za pár hodin zase odešla rodit. Vypadalo to celkem v pohodě. Chvíli po zavedení tabletky mi začaly menší bolesti, jako při menstruaci, takže v pohodě. Ale nic se nedělo. Občas přišla PA (většina tedy moc příjemných nebyla, ale co už).

Jednou za čas přišla doktorka (na kterou mám averzi doteď, jen si na ni vzpomenu). Zkontrolovala nález, který byl stále stejný, otevřená na 2 cm. Průběžně jsem dostávala další a další tabletky, jediné, co udělali, bylo, že jsem měla čím dál tím víc silné bolesti v kříži. Nikde jinde to nebolelo, jen ta zpropadená záda. Každé dvě hodiny probíhal monitor, malý jen spal, takže ho pořád budili, už jsem z toho byla dost unavená, ale oproti tomu, co přišlo pak, to byla procházka růžovým sadem :-D

Kontroly otevírání, zavádění tabletek a monitorů trvaly od středy, celý čtvrtek a pátek. Už jsem byla naprosto vyřízená, silné bolesti v kříži nepřestávaly, byla jsem vyčerpaná, protože naposledy jsem jedla ve středu ráno doma, od té doby nic! Nejlepší byla maminka, která rodila ve vedlejším pokoji (pokoje byly spojené dohromady). Přišla za ní PA, jestli ji to bolí. Maminka odpověděla, že ano, že má veliké bolesti a na to na ni PA začala řvát (doslova hnusným tónem), že si to měla rozmyslet dřív, pořizovat si dítě, když ví, že porod bolí a ne jí tam fňukat. Dala jí tam fakt dost velké kapky a já jen ležela a nechápala.

Mně zase PA neustále nadávala, že je pode mnou krev, když mě lékařka vyšetřuje, jestli si nemůžu dát vložku mezi nohy a musím jim tam špinit tu papírovou podložku. Nenechala si vysvětlit, že ji mám, ale musím ji dát pryč, když mě dr. jde vyšetřit. Připadala jsem si jak kus hadru.

Když jsem se v pátek na vizitě ptala, jak dlouho to tak může ještě trvat, doktorka mi řekla, že jsem hysterka, která nic nevydrží, že to může trvat klidně i ještě dva, tři dny. To už jsem jí odpověděla, že jestli na mě chce být takhle hnusná, můžu jít domů a ty bolesti prožívat doma. Kdybych neměla strach o malého, domů bych šla okamžitě! Každé její vyšetření šíleně bolelo, byla hrozně necitlivá a já, jenom jsem ji viděla, jsem se začala klepat strachy z toho, jak to zase bude bolet. Nikdo mi neřekl, co se děje, co mi dávají za prášky a kolik, nic. Takhle jsem tam nějak přetrpěla do pátku půlnoci v dost velkých křížových bolestech, unavená, hladová. Kamarádka, která měla být u porodu, mi donesla alespoň hroznové víno, které jsem tam v těch bolestech po kuličkách jedla, protože bych jinak asi zkolabovala. Nález pořád stejný, otevřená na 2 cm.

Jako vysvobození jsem brala, když mi v sobotu, přesně v 00:00 praskla plodová voda. To už jsem si říkala, že to co nevidět skončí a já to budu mít za sebou. Byla jsem naprosto unavená a začínalo mi být všechno jedno. Jediné, jak šlo zvládat bolesti, které byly jen v zádech, bylo na míči ve sprše s vařící vodou. Byla jsem rudá jak rak. Vybavuji si jen, jak jsem padala vyčerpáním ze strany na stranu (naštěstí ta sprcha byla dost malá, takže mě ta stěna vždycky zachytila :-D Střídala jsem sprchu s chozením a občasným odpadnutím na posteli mezi kontrakcemi, které byly od samého začátku každé 4 minuty. Nález v sobotu v noci byl pořád 2 cm. Už jsem moc nevnímala, co se děje a popravdě už si ani ten čas od půlnoci do 6 do rána nepamatuji. Kolem půl 7. byl opět monitor. Nebyl ale jako normálně, malému lítaly ozvy srdíčka i přes hodnotu 200. Začala jsem se bát, co se děje.

No, zkrátím to, převedli mě na porodní sál, kde mě napojili na další monitor, který ukazoval to samé. Nález byl 4 cm. Přišel za mnou primář, že se rozhodli, že malý musí ven a proto je nutný udělat CS. V tu chvíli bych souhlasila se vším. Mísil se ve mně šílený strach o malého, mé naprosté vyčerpání i pocit, že jsem absolutní nula, který jsem měla celou dobu porodu. Pak už to šlo rychle, příprava na CS, chtěla jsem celkovou narkózu, hrozně jsem se těšila, až usnu a tu bolest neucítím. S takovou radostí jsem vdechovala rajský plyn :-)

Vzbudila jsem se na JIPu a byla jsem celkem v pohodě. Malého Vojtíška jsem viděla asi po půl dni, kdy mi ho přinesli z novorozeneckého. Zamilovala jsem se do něj na první pohled. Byl kouzelný. Narodil se 21. 7. 2012 v 6:57 s mírami 48 cm a 3140g. Měl 2× omotanou pupeční šňůru kolem krku, ale narodil se v pořádku a za to jsem osudu naprosto vděčná. Takže můj porod trval od středy do soboty a bylo to docela peklo. Celou dobu bez jídla, pouze na čaji. Nejhorší bylo, že jsem tam nemohla nikoho mít, pouze v době návštěv na chvíli. Jedno vím ale jistě, tuhle porodnici už nikdy!

Omlouvám se za délku, dost věcí jsem vynechala, ale i tak je to dlouhé až až :-)

Doufám, že jsem nevystrašila budoucí maminky, držím vám pěstičky, aby váš porod byl pohodový a určitě kratší než ten můj.

Hodnotilo 9 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
zoviad
Ukecaná baba ;) 1775 příspěvků 07.12.12 07:37

To je hruza…znam to taky :'( ale gratuluji vam obema…zvladla jsi to a to je hpavni

 
zrustice
Ukecaná baba ;) 1808 příspěvků 07.12.12 09:12

Tak přesně takhle by to být nemělo :cert: Jaká to byla porodnice? Hlavně, že jste oba v pořádku, gratuluju k Vojtíškovi :kytka:

 
socina
Závislačka 4104 příspěvků 07.12.12 09:48

Docela mazec :cert: Hlavně že jste oba v pořádku. Co to bylo za porodnici?

 
Billi
Nadpozemská drbna 25189 příspěvků 07.12.12 10:12

Ahoj, porodnici jsem identifikovala podle zavinovacky a mam podobnou zkusenost. Nikdy mi nic nerekli, arogantni pristup, kdy jsem mela z PA vylozene hruzu. Syn se nakonec narodil vexem a nejvic mi vadilo, co bylo potom. Ale priste zase tam, protoze je k nam nejbliz… I kdyz jsem presvedcena, ze priste si hodne veci libit nenecham…

 
Betty1981
Kecalka 275 příspěvků 07.12.12 10:37

Tak to si nezaslouží status porodnice, ale mučírna :pocitac:

 
Elenloth
Závislačka 2877 příspěvků 07.12.12 11:03

A proč tu teda nenapíšete, co to bylo za porodnici a třeba i jména lékařů a asistentek? Pokud je to popis zážitku a žádné nadávky, tak to může jenom pomoci. Pokud chceme, aby se v porodnictví něco změnilo, tak pro to taky člověk musí něco udělat.

 
Granda
Ukecaná baba ;) 2435 příspěvků 07.12.12 11:29

Díky, no na to, že jsem si svůj porod představovala úplně jinak…určitě už rodit nebudu. Jména PA si nepamatuji, vím jen jak se jmenovala doktorka, to byla…no radši nekomentovat. Jinak se jedná o porodnici v Kolíně. Nemám problém s tím to napsat, jen jsem nevěděla, zda se to může, aby se to nebralo jako pomluva například.

 
macik33
Stálice 68 příspěvků 07.12.12 11:36

Panebože, to je teda přístup :poblion:. Hm, když to tak čtu, tak jsem móóc ráda, že jsem tam nakonec nešla rodit, ale jela jsem do Prahy. Já byla v Kolíně po porodu na gyndě s podezřením na zánět dělohy a přístup byl hodně podobný. Ani jsem nemohla mít malou u sebe, že se to prý nesmí a tak byla chudinka (v jejích dvou týdnech) ubytovaná přes chodbu na dětské chirurgii. Já z toho byla na nervy, na dětským jsem byla skoro pořád a nakonec jsem podepsala reverz. Stejně mi nic nenašli a malá akorát chytla ekzém z jejich pracího prášku.

 
Verušákk
Stálice 89 příspěvků 07.12.12 11:58

Ahojky můžu se zeptat kde se toto odehrálo v jaké porodnici tu doktorku bych nakopala do prdele… :cert: :cert: čekám třetí mimčo ca za 14 dni tak doufám že budu mít normální doktorku- doktora :mrgreen: přeji vám hodně štěstí a nadherné Vánoce :kytka: :kytka:

 
svycarka
Kelišová 6837 příspěvků 07.12.12 13:21

Jeziisss, myslim, ze by asi vse bylo snesitelnejsi, kdyby pristup personalu byl zcela jiny :cert:
Preju Tobe i Vojtiskovi uz jen same krasne dny :hug:

Příspěvek upraven 07.12.12 v 13:24

 
Skytafka
Závislačka 4164 příspěvků 07.12.12 14:00

Hrůza jak se někteří doktoři dokážou chovat! No ješt že to všechno nakonec dobře dopadlo :) Přeju hooodně zdravíčka i nadále! ;)

 
balestra
Závislačka 4654 příspěvků 07.12.12 18:12

Nepřečetla jsem deníček celý, ale zaujalo mě 2× omotaná šňůra kolem krku. Myslím, že z toho maminky dělají větší problém, než je. Vůbec to neznamená, že by se dítě mělo uškrtit při porodu!!!

 
Bauli  07.12.12 18:18

Kde si to rodila??? 8o

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 07.12.12 19:46

Proboha, kde jsi rodila???

Mrzí mě, jak se k tobě chovali. Nepřemýšlela jsi o stížnosti?

Přeju hodně zdraví tobě i dítěti

aha, tak už to čtu, Kolín, tak tam opravdu nikdy :poblion:

 
adabohabojova
Povídálka 49 příspěvků 07.12.12 20:10

Tyjo tak to je síla, hlavní že jste oba v pořádku. Hodně mi to připomíná můj porod také v Kolínské porodnici, teda s tím rozdílůem že jsem rodila jen 2 a půl dne :-) nakonec když šlo do tuhýho a já už ani skoro nevnímala tak se šlo na vex. Ale nechali mě normálně rodit 4680g měl. Moje doktorka volala ať mi udělají CS a oni pořád že jednou jsem chtěla dítě tak ať si to v klidu vydržim. Já už tam v životě rodit nebudu. Na šestkrát mi píchali kanylu :( Byli fakt nepříjemný.

 
veverušák  07.12.12 21:31

Především gratuluji mamince k miminku, které at jí dělá jen samou radost- Je smutné, že je možné v dnešní době takové necitlivé chování. Rodila jsem před dvěma lety v Nymburce pod vedením primáře A. Tomana, který je nyní primářem v Kolíně a nemůžu říct než jen to, že nebýt jeho, tak už tady nejsem, zachránil mi život a jeho tým v Nymburce byl naprosto skvělý. tak doufám, že v Kolíně se chování některých nejmenovaných lidiček zlepší a maminky budou jezdit rády do Kolína, tak jako do Nymburka.

 
miru81
Neúnavná pisatelka 18584 příspěvků 07.12.12 21:49

JEZISI, jeste ze jsem vybrala Nymburk…preju hodne stesticka a zdravi :kytka:

 
Granda
Ukecaná baba ;) 2435 příspěvků 07.12.12 23:14

Já chtěla taky původně rodit v Nymburce, MUDr. Toman byl můj dřívější gynekolog, ale chválu na něj teda říct nemůžu. spíš naopak. ale porod v Kolíně už fakt nikdy…
@adabohabojova jo, kanylu mi taky píchali tak na 5× to jsem zažila taky.
Nejlepší bylo cévkování, dělali mi to 2× denně, to bych přežila, ale když to šla dělat nějaká sestra a začla být nepříjemná, kde že mám tu díru, že to není možný, asi po 10ti minutách tam byly sestřičky asi 4, všechny stály kolem pokoje, koukaly mi mezi nohy a nadávaly, kde že se to strká…Jako zrovna příjemný to nebylo. A to mě cévkovala předtím jiná sestřička a vždy to měla za pár sekund hotové. Fakt nechápu.. Kolín už nikdy!!!

 
Granda
Ukecaná baba ;) 2435 příspěvků 07.12.12 23:15

@balestra já z toho nic nedělala, ale malému se to evidentně nelíbilo, po tom, co mi praskla voda a porod se začal rozjíždět a malý sestupovat, se mu prostě ta šňůra kolem krku stahovala…no nevím, neřešit to, tak tu asi není.

 
ametyst
Extra třída :D 10408 příspěvků 07.12.12 23:46

Taky mě porod vyvolávali a taky to byla síla ale takhle dlouho to tedy netrvalo-soucítím s tebou a doufám že brzy zapomeneš!!!
Malý je překrásný chlapeček :hug:!Taky mám Vojtíška :)

 
ametyst
Extra třída :D 10408 příspěvků 07.12.12 23:47

Ale to chování personálu v tý nemocnici to je snad až na žalobu! Takhle se prostě nemůžou chovat :(!Já teda jsem si taky nechala dost líbit pak na šestinedělí ale doufám že příště už se tak nedám! Opravdu to je hnus a jak ještě píšeš o tom cévkování-jak můžou být zdravotníci tak necitliví to nechápu :(

 
Granda
Ukecaná baba ;) 2435 příspěvků 07.12.12 23:58

@ametyst už se do toho montovat nebudu. Musím říct, že oddělení šestinedělí bylo super, tam si stěžovat nemůžu. ale porodní, už nikdy o nich nechci slyšet!!! Pozdravujeme Vojtíška :mavam:

 
Billi
Nadpozemská drbna 25189 příspěvků 08.12.12 13:55

Kdyz mi pichali kanylu, tak mi rozpichali obe ruce (hrbet ruky, zapesti i loketni jamku). Vypadala jsem jako fetak. Ja ssi nemuzu stezovat uz na jipku, tam byli moc fajn. Ale ten pristup pri porodu nic moc. Nastesti tam se mnou byl porad muz, tak i o to to bylo lepsi.

 
Iva39
Ukecaná baba ;) 1104 příspěvků 08.12.12 21:08

Tak to je hrůza, taky jsem měla vyvolávaný porod, také trval tři dny, ale personál super(byla jsem v Nymburce-viz můj deníček), hlavně u mě mohl být přítel, který tam byl se mnou 29 hodin, sama bych to nedala, jinak gratuluji ke šťastnému konci.

Příspěvek upraven 08.12.12 v 21:11

 
Miš-El
Závislačka 3066 příspěvků 09.12.12 19:50

No to je šílenost :roll: tohle je fakt na stížnost
Jinak moc gratuluji k synovi :kytka:

 
Sebinah
Ukecaná baba ;) 1185 příspěvků 10.12.12 23:25

Ahoj :) mozem sa ta spytat, kde si rodila? (v akom meste). Ja som mala uplne iny porod, pohodovy, len som prisla na kontrolu, nezdali sa im ozvy, tak ma poslali tiez na cisarsky. :) a tak podobne mala moja miery, 48cm ale bola o dost tazsia od tvojho, 3740g. No a tiez mala 2× snuru okolo krku.

 
Granda
Ukecaná baba ;) 2435 příspěvků 11.12.12 00:06

@Sebinah ahoj, rodila jsem v Kolíně. Jim se toho na utz nezdálo víc, prý odlučující se placenta, špatný průtok krve pupečníkem, moje šílený otoky. no a tak hned začali s vyvoláváním. a to bylo peklo. věděla jsem, že to nezvládnu. bylo toho na mě prostě moc, nejhorší, když jsem tam byla sama…

 
Sebinah
Ukecaná baba ;) 1185 příspěvků 11.12.12 00:15

To musela byt hroza…ani si nechcem predstavit ze by som tak dopadla. :zed: si velmi statocna! inak otoky som mala aj ja ale dalo sa to prezit, no keby aspon take hnusne teplo nebolo (rodila som 5.7.2012 a do porodky som si brala ventilator) :D

 
Těhullle
Kecalka 384 příspěvků 11.12.12 21:24

Mazec, tohle chování :x

 
Ellen 251  20.03.13 13:35

Je to hrozné… já rodila svojí první holčičku v Praze-Krči a porod trval 33,5 hod., s kontrakcemi po 2 minutách :( Dr. z rizikového tam chodil kolem mě a říkal, že tedy provedou SC a moje Dr. si stála za tím, že porodím normálně… nakonec jsem si nechala dát Epidurál- tehdy za 6000,– a porodila jsem za 3 hodinky :-) takže Krč už také nikdy!!!

 
Granda
Ukecaná baba ;) 2435 příspěvků 20.03.13 21:29

Ty kráso… 6 tisíc? No to bych fakt nedala… Já se Krči vyhýbám obloukem, i kdybych měla rodit doma, tak tam neeee.

 
Alllla
Kecalka 378 příspěvků 21.03.13 12:01

Gratuluji moc :kytka: A jinak teda ten personál to je děs:-(Doufám že až budu rodit že mě něco takového nepotká… :,( Ale bohužel to si nevybíráme.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama