Těhotenství a péče o pleť

Těhotenství
  • emimino
  • 16.08.01

jak bojovat s popraskáním kůže během těhotenství, jak ošetřovat pleť, co se říká o pleti, když čekáte holčičku a co když čekáte kluka

Ahoj Šárko,
můj lékař mi potvrdil těhotenství - 7 týden. Takže radost převeliká.
Chtěla jsem Tě požádat o jednu radu, máš nějaké zkušenosti s ošetřováním pokožky na těch zatěžovaných místech v době těhostenství jako jsou prsa, břicho a zadek? Existují nějaké přípravky na zpevnění, nebo naopak zvláčnění? A co nějaké masáže těchto partií?
Jsem totiž hodně hubená a jak jsem vysledovala u své mamky, budu mít k popraskání kůže asi sklon. Tak by mě zajímalo, co všechno proto mohu udělat, dokud je ještě čas.
Děkuji předem za Tvoji odpověď, ahoj
 Adéla.

Ahoj Adélo,
nejdříve chci pogratulovat k těhotenství - přeji aby bylo pohodové a hlavně aby rychle uteklo.
Pokud se týče péče o pokožku, v lékárně najdeš spousty přípravků na péči o pleť v těhotenství - ale je otázka, zda opravdu mohou pomoci od popraskání kůže, nebo zda je to pouze reklamní trik.
Já sama jsem neměla s popraskáním kůže žádné problémy. Pravidelně jsem kritická místa masírovala při sprchování proudem vody a pak je pořádně natřela tělovým mlékem (nebo nějakým hydratačním krémem). Moc víc se s tím asi dělat nedá - mohu Tě ale potěšit, že řada jizévek se může po porodu sama ztratit.
Důležitá je také péče o pokožku obličeje - v těhotenství má tendenci se více mastit, nebo více vysušovat - používání pleťové vody a hydratačních krémů by tedy mělo být samozřejmostí.
A ještě něco - říká se dívka bere krásu a chlapec krásu přidává - u mě to tedy alespoň platilo beze zbytku - vlasy jsem měla přesušené, snadno se lámaly, pokožka obličeje byla taky velmi suchá až šupinatá - no a narodila se nám holčička.
Přeji hodně pohody a zdraví a budu moc ráda, když se zase ozveš - ať už s dotazem nebo se zážitky z těhotenství Šár­ka

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

Váš příspěvek