Těhotenství a porod Filípka

Porod

Dne 13. 8. 2013 se nám narodil Filípek s mírami 3 220 g a 49 cm plánovanou sekcí. Dnes je to 8 týdnů od porodu a já se rozhodla napsat vám svůj příběh.

Miminko bylo moc vytoužené a v prosinci 2012 jsem našla konečně (po roce) své vytoužené //. Bylo to týden před Vánoci. Doma jsme měli už jedno dítko. Celé těhotenství bylo pro mě jako noční můra. Neustálé hádky s manželem, psychické problémy, období vzdoru dcerky a nakonec jsem si užila i všechny ty vedra. Těhotenství jako takové probíhalo v pořádku až na těhotenskou cukrovku. Nakonec jsem přibrala 20 kg.

Sedm týdnů před TP jsme si udělali naši poslední dovolenou ve třech a tam to začalo. Dva dny před odjezdem domů mě v noci začalo bolet břicho po 5-6 minutách. Jenže co teď? Dcera spala, nejbližší porodnice 20 km v neznámém městě. Nakonec jsem se rozhodla vyzkoušet sprchu, ta naštěstí zabrala. ;) Jenže ze mě začalo pro změnu ráno něco vytékat, tak jsme radši jeli. Cesta byla komická, protože místo původních 20 km jsme jeli 40 km (no jo, naváděla jsem manžela já :D ). Na kontrole vše v pořádku, i když na monitoru nějaké kontrakce byly. Nakonec mě propustili s tím, že kdyby něco, mám ještě dojet.

Přesně týden na to se situace opakovala, to už jsem neváhala a sama se zavezla do porodnice a manžel zůstal doma s dcerou. Tam opět pravidelné bolesti, kontrolní UTZ jizvy, který dopadl špatně a doktorka mě odmítla pustit, že pokud se to rozjede, tak mi hrozí prasknutí dělohy. Nasadili mi nějaké injekce a byla jsem téměř pořád na monitoru, protože malému se tam moc nedařilo. Už to vypadalo, že půjdu na akutní sekci, ale nakonec si to jiný doktor vzal na triko a sekce se nedělala (no jo, komu by se chtělo o půlnoci, že jo ;) ).

Ráno mě nakonec ještě po pár injekcích propustili se slovy, že se možná brzy uvidíme. :) Takto jsem tam ještě absolvovala jednu akutní návštěvu, pro změnu ve 2 ráno, kdy už mě tedy vezl manžel a moje mamka hlídala starší. Z důvodu narvané porodnice (silná bouřka) mě pustili domů.

Nakonec se tedy rozhodli pro plánovaného císaře, nástup byl den předem, kdy udělali předoperační, já se rozhodla pro spinál a už jen čekala, kdy to propukne. ;)

V den porodu byl v 5 ráno klystýr, potom nějaké kapačky a v osm na sál. Tam mě převlékli, přikurtovali, napíchly epi a šlo se na věc. Malý se narodil 8:22. Po převážení a změření mi ho donesli „očuchat“ a pak šel za manželem, který čekal před sálem. Potom mě došili, vyvezli ven a měli jsme víc jak půl hodiny jen pro sebe. :) Ten den mi ho nosili jen na kojení a v 9 večer jsem se pokusila vstát a šlo to dobře. Od následujícího dne jsem měla malého na vlastní žádost u sebe a 4. den po porodu jsme šli domů. Malý je zdravý a krásný, i když už byl chudáček nemocný a nezbylo nám nic jiného než nasadit ve 4. týdnech antibiotika. Terezka se o něj krásně stará a my si užíváme života ve čtyřech.

Jediná věc, která mi zkazila den porodu bylo, když mi došli oznámit, že další děti bych už nedonosila. Tudíž vím, že budeme už jen 4.

Hodnotilo 13 lidí. Score 3.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Barusczka
Kecalka 158 příspěvků 09.10.13 06:03

Jé, gratuluji. Máme taky Filípka, narodil se o něco dřív, ale měl skoro ty samé míry 3130g a 49cm :)

 
werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 09.10.13 10:56

Krásný deníček… Gratuluji k novému přírůstku do rodiny :kytka:

 
mojemaličkost
Ukecaná baba ;) 1091 příspěvků 09.10.13 11:21

Krásný deníček hlavně že jste všichni zdravý a mate se rádi :hug:

 
Fiialka
Ukecaná baba ;) 2017 příspěvků 09.10.13 12:37

Gratuluji k Filípkovi :-) Kde jsi rodila? Přijde mi to brzy ještě ten den po spinálce vstávat…Já vstávala až po 24 hodinách

 
Vermun
Závislačka 3222 příspěvků 09.10.13 14:08

@Fiialka ve Zlíně…

 
Jůlinka T.
Závislačka 4961 příspěvků 09.10.13 19:53

Donosili :lol: :lol: :lol:,taky mi to říkali…že mě nikdo nezašije atd. Pokud je to jen otázka sekce a srůstů, tak není důvod. Jsou to šikulky. Ale pokud máš jiné zdravotní komplikace, neříkám nic. :kytka: :kytka: :kytka:

 
Anonymní  09.10.13 21:07

Prej „jen čtyři“ :D to mě rozesmálo. Kolik by jsi těch dětí chtěla, dvě snad bohatě stačí ne? Zvlášť v dnešní době

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama