Těhotenství a porod naší dcery :)

Těhotenství

Po tříletem vztahu jsme se s přítelem rozhodli učinit krok kupředu. Vysadila jsem HA a čekala, co bude. :) Nechali jsme tomu volný pruběh, říkala jsem si, že nebudeme stresovat, že to zrovna nevyšlo atd. Překvapení přišlo hned další měsíc, když nepřišla krvavá tetka.

Po týdnu, kdy se nic nedělo, jsem vystartovala do lekárny pro těhu test s tím, že počkám až do rána, aby bylo HCG v moči víc. Samozřejmě jako každá jsem to nevydržela a zamířila na WC. Během pár vteřin se objevily jasné // čárky.

A začal kolotoč vyšetření odběru krve. Všechno bylo ok, až na den, kdy mi volala sestřička, že mám vysoký cukr v krvi a že se mám dostavit do diabetologické poradny. Ještě ten den jsem letěla na dia, kde byla příjemná sestřička, která mi vše vysvětlila, prý že se občas stane. Dostala jsem dietu a chodila na pravidelné kontroly. Malá byla v pohodě prospívala, jak má, a mně se hodnoty cukru nezvyšovaly, takže jsem byla jen pod dozorem.

Čas letěl jako střela a gynekoložka mě odeslala na poslední kontroly do porodnice. Na porod jsem se nahlasila do FNO, kde byly příjemné mladé učenky, ale z omylu příjemného pocitu mě vyvedla nepříjemná paní doktorka. Při vyšetření mě doslava seřvala jak malé děcko, že jsem přibrala 15 kilo, že děcko je moc velké, že ho neporodím normálně a že má špatné ozvy. Závěr? Hospitalizace.

Samozřejmně jsem to obrečela. Přijímal mě primář, že je to jen pro jistotu, že si pár dní poležím. Ten den mi asi třikrát točili monitor. Každá sestra se divila, že miminko krásně prospívá, že nechápou ten důvod, proč tam jsem. Ráno jsem byla propuštěná domu s tím, že se uvidíme za týden.

Za týden jsem znovu naklusala na monitor a vše ok, ale pro změnu vyšší tlak. Když jsem vlezla do ordinace a uviděla tu samou paní doktorku, málem jsem se vrátila. Opět to samé - jste moc tlustá atd. Opět hospitalizace s podezřením na preklapsii. Ráno jsem byla zase propuštěná primářem. Za týden kontrola.

Třetí kontolu jsem po příjezdu do porodnice říkala příteli „Vytáhni tašku, beztak mě tu zase nechá ležet.“ Přítel mi s úsměvem na rtech hlásil, že dneska si mě určitě odveze domů.

Po příchodu na monitor jsem uviděla onu doktorku a pomalu se rozbrečela. K mé radosti se otevřely dveře ordinace, kde seděl doktor - tu ránu toho kamene, co mi spadl ze srdce, museli slyšet až v Praze.

Probíhala kontrola a pan doktro se mě ptal, jestli mi není špatně, že jsem taková zamklá. Vysvětlila jsem mu, co bylo předtím a že mám sbaleno a že čekám na verdikt hospitalizace. Pan doktor se usmál a říkal, že nemá důvod, že miminko je v pohodě. Poradil mi nějaké babské rady k urychlení porodu a na konci dodal „O víkendu se na Vás těším na porodních salech.“ Spokojeně jsem odjela domu.

Byl pátek odpoledne, přítel odjel do práce a já byla domluvená s kamarádkama na poslední posezení, než se drobek narodí. Jenže prcek mě vyvedl z omylu.
Při česaní vlasu mi praskla voda.

A začal kolotoč. Volala jsem příteli, ať jede domů, že rodím. V porodnici mi natočili monitor a odveleli na porodní box. Neměla jsem žádné bolesti a ani jsem se neotvírala. Až druhý den v 10 jsem dostala tabletku na vyvolání. Asi v šest přišla doktorka. Při kontrole s úsměvem hlasila „Už jste na 6 cm, za chvili to bude.“ Já zahlasila, že chci epidurál. Dostala jsem zprda, že si tím zastavím porod, ale já se nedala.

V osm večer mi přišli píchnou epi. Anestezioložka se snažila seč mohla, ale já co chvíli hlásila „Počkat počkat“. Nakonec se podařilo epi zaveden.

Po deváté mi sestra napíchla monitor. Vydržela jsem to asi 2 minuty a už jsem jí volala zpět. Přiběhla úžasná PA, která mi radila a hodně pomohla. A za deset deset se ozval křik a na svět přišlo to nejkrásnější stvoření na světě.

Přítel mi s úsměvem oznámil „Je to Bára, 3600 g a 48 cm, ona je tak krásná.“ :)

Nyní má Barunka 2 a půl roku a snažíme se o další mimi. :)

Hodnotilo 33 lidí. Score 3.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Agnesita
Závislačka 2562 příspěvků 02.10.14 10:30

U krvavé tetky jsem přestala číst.

 
LLaylaa
Kecalka 175 příspěvků 02.10.14 10:37

Docela rychlovka! Spíš mi to připomíná recept z kuchařky než příběh o narození miminka:-D

 
wobludka
Extra třída :D 11494 příspěvků 02.10.14 10:42

Zase měl admin nějaký zatmění - jako vlastní deníček proč ne, ale v nadpisu je naši (ne naší) dcery, což mi nedává moc smysl, ale když se nad to povznesu, neboť nejsem gramatický hnidopich, tak jsem až do konce deníčku čekala na rozuzlení které nepřišlo, neboť jsem dle názvu čekala, že deníček psala čerstvá babička a porod byl její dcery :D

 
KESZELI
Povídálka 16 příspěvků 02.10.14 10:49

Je to pěkný příběh :pankac:

 
PitryLudvikova
Závislačka 2656 příspěvků 02.10.14 11:07

Nevšímej si rýpalek a užívej si Barunku :)

 
ChZuzka
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 02.10.14 11:50

Moc pěkné :-)

 
socina
Závislačka 4104 příspěvků 02.10.14 13:55

Pěkný deníček. Taky mi doktorka řekla že se večer uvidíme, ha ha ha. Zapoměla dodat který večer :-D

 
admin
Echt Kelišová 8998 příspěvků 1 inzerát 02.10.14 14:59

@wobludka Díky za upozornění, opravila jsem chybku v nadpisu. :)

Monika

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 02.10.14 18:05

Ahoj, nerozumím tomu přístupu personálu…

gratuluju k Báře.

Smutné, jak až přítel hlásí, co se narodilo a miminko už je změřené i zvážené a teprv se dostane k mámě…

 
pawo
Stálice 53 příspěvků 02.10.14 19:11

Hezký deníček :) přeji hodně zdaru at se do nejdříve zadaří na druhé :)

 
Betty3
Povídálka 32 příspěvků 02.10.14 19:41

Bylo mi řečeno, že je to mladá ambiciozní doktorka. Že si to nemám, tak brát. Jediné co mě těší je to, že při druhém dítěti se s paní doktorkou, už nepotkám.

 
petriss
Kecalka 299 příspěvků 02.10.14 22:26

Bože miluji ty blbky co rády rýpou :D
Sami nic nenapíšou a jen prudí..
Také máme Barunku a v lednu čekáme chlapáka :)
drž se a ať to jde také tak rychle jako u Barunky :)
obě dětičky máme na poprvé :)

 
Betty3
Povídálka 32 příspěvků 03.10.14 12:40

:) :D díky

 
Ráďa 25
Závislačka 3136 příspěvků 04.10.14 08:17

Moc pěkný deníček, normálně bych nekomentovala, ale štvou mě ty urejpaný komentáře :roll:

 
prcekprcek
Nováček 4 příspěvky 11.10.14 12:12

Přeji zdárné podaření :D To teda nechápu asi si sedím na vedení. Čtou to tu maminy, které se rádi připojí k radosti druhých a co se chtějí podělit o svůj zažitek ať už takový nebo makový nebo urejpaný blbky co koukaj na gramatiku? Ať si teda chodí na jiné stránky a neprudí mezi pohodovejma lidičkama :mrgreen:

 
down  11.02.15 07:57

Gratuluji ke zdrave holcicce. :) Pani dr.by zaslouzila par facek. Rypalky muzou jit nekam.Ja jsem za denicek moc rada.Jsem tehu a denicky jsou me oblibene ctivo, tak jsem rada za kazdy novy. Dekuji ti, ze jsi se s nami podelila o svuj pribeh. :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama