Těhotenství a porod Sebíčka

Porod

Rozhodla jsem se, že se s vámi podělím o zážitky z těhotenství a z mého komplikovaného klešťového porodu, na který i přesto ráda vzpomínám.

Už jako malá holka v 10 letech jsem snila o tom, že ve 20, maximálně ve 21 letech budu mít chlapečka a že se bude jmenovat Sebastian. To jsem ještě nevěděla, že se mi můj sen nakonec opravdu splní.:-)

Začalo to tím, že mě začaly bolet prsa a v podbříšku. Myslela jsem si, že dostanu menstruaci, ale když se nedostavila, udělala jsem si pro jistotu těhotenský test. 2 silné čárky se objevily takřka hned. Byly už dost silné na to, abych si myslela, že jde jen o duchy :-) Začala jsem brečet. Tolikrát jsem si představovala tuhle situaci, ale to byly jen sny. Teď to tu bylo najednou doopravdy a já jsem nemohla uvěřit tomu, že se to týká mě. Běžela jsem ještě do lékárny pro jeden test, aby to bylo na 100 % jistý. Tentokrát jsem si koupila ten digitální, co vám ukáže, i v jakém jste týdnu. Doma jsem netrpělivě čekala na výsledek. První se ukázalo +, které znamená těhotenství a pak hned 3-4 týdny. Byl to krásný pocit vědět, že už se mi něco děje v bříšku. Když jsem to řekla večer příteli, tak byl samozřejmě nadšený:-) Táhlo mu na 30 a miminko si hrozně přál.

Příští týden jsem šla k doktorovi. Když jsem viděla ten malý 5týdenní zárodeček na ultrazvuku, bylo mi do pláče. Úžasný pocit, nepřekonatelný. Pak jsem volala mamce a příteli. Nerozuměli mi skoro žádné slovo, jak jsem jim brečela do telefonu.

A pak to začalo:

První 4 měsíce mi bylo hrozně špatně. Nemohla jsem jít ani do kuchyně. Vůně jídla ve mně vyvolávala okamžité zvracení. Nejhorší byla vůně masa, hlavně kuřecího. To jsem opravdu nemohla ani vidět. Jediné, co jsem mohla pozřít, byly sladkosti ve všech formách. Hrozně jsem se divila, že tak málo přibírám, protože tolik sladkýho jsem snad nikdy v životě nesnědla:-))

Od 5. měsíce mi začalo být celkem fajn. Bříško jsem neměla téměř žádné a asi 2 kila nahoře. Jen ta chuť na jídlo se moc nedostavovala. Pokračovala jsem tedy v jezení sladkostí. Brala jsem těhotenské vitamíny, abych měla nějaké dobré látky v těle a hlavně aby je dostávalo miminko.

Ve 22. týdnu jsme byli s přítelem v Karlových Varech na 3D ultrazvuku a konečně jsme se dozvěděli to vytoužené tajemství. Naše miminko bude chlapeček. Konečně nám nechal nahlédnout mezi nožičky. Do té doby je měl vždycky spojené u sebe. Byli jsme šťastný, hlavně přítel, protože si kluka moc přál.

Ve 29. týdnu jsem začala chodit na předporodní kurzy. Chodila jsem tam ráda. Bylo to takové zpestření těhotenství. Bylo nás tam 8 těhulek, já ve 21 letech samozřejmě nejmladší :) Všem bylo kolem 30 let a byly prvorodičky. Nakonec jsme všechny měly chlapečky.

I v 7. měsíci jsem měla hrozně malé bříško a asi jenom 5 kilo nahoře. Všichni mi říkali, ty máš malý bříško, budeš mít malý mimčo :-) Ale na velikosti bříška opravdu nezáleží. Náš Sebíček byl docela velký, jen se v tom svém malém domečku dost mačkal chudáček.

S přítelem jsem i ke konci těhotenství vedla aktivní život. Pořád jsme někam chodili na procházky a že byly docela dlouhé. Občas jsem měla pocit, že už nedojdu :-D Obdivovala jsem maminky, co v těhotenství přibraly 25 kilo, jak vůbec mohly fungovat. Když já se 7 kilama nahoře a s malým bříškem umírám :-D

Poslední týden, bylo to kolem 37. týdne, se mi už začalo dost těžko chodit, hrozně mě to tam dole píchalo. Byla to naléhající hlavička. Skoro každý krok mě bolel. Ve 38. týdnu jsem si řekla a dost. :-) Zadala jsem si na internetu: Jak vyvolat porod. Našla jsem, co pomáhá: Pít čaj z maliníku, sklenička červeného vína, pohyb a sex. Hned ten den jsem udělala všechno, co tam bylo napsané :-)).

Ještě ten večer mi začaly poslíčky a dost silný. Nemohla jsem vůbec usnout, jak to bolelo. Kolem 4 ráno jsem si vlezla do vany, abych zjistila, jestli to je opravdu porod. Kontrakce ustanuly, takže porod to ještě nebyl. Šla jsem spát. Ráno mi začala odcházet hlenová zátka, ale vůbec mě to nevyděsilo. Na předporodním kurzu jsme si říkaly, že po odchodu hlenové zátky může porod nastat i za týden.

Jenže ten den mi začaly bolesti znova. Bylo kolem osmý večer, zrovna dávaly Master Chef na Nově:-). Počáteční bolesti v podbříšku mi přišly podobné jako při hodně silné menstruaci. Ty ale pořád sílily, až se to moc nedalo vydržet bez kroucení :-)) Začali jsme s přítelem počítat intervaly mezi bolestmi. Byly hrozně nepravidelné. Jednou 20 minut, jednou 15 minut, jednou zase 20 minut.

Asi kolem půlnoci po neustávajících bolestech jsem si napustila vanu. Vlezla jsem si do ní a asi 10-20 minut v ní ležela. Bolesti tentokrát neodezněly a já zcela jistě věděla, že rodím. Byla jsem hrozně ráda, že už to je tady. Vylezla jsem z vany a řekla přítelovi, že ještě chvilku počkáme doma a budeme počítat intervaly. Ty byly po 8 minutách. Rozhodli jsme se, že tedy vyrazíme. Přítel řekl, že mi zavolá taxíka, ale já jsem řekla, že tu 10minutovou cestu zvládnu pěšky:-)

Když jsme dorazili asi v půl druhé ráno do porodnice, tak mě mladá a hodná porodní asistentka vyšetřila a zjistila, že jsem na 3 cm otevřená a že dneska určitě porodím. Poslala přítele domů, aby se ještě vyspal. Zůstala jsem tam sama a asistentka mi dala na vyplnění nějaké papíry. Po vyplnění mě ještě prohlídla a to už jsem trochu krvácela, tak mi dala vložku a odvedla mě na hekárnu. Byla jsem tam úplně sama, žádná jiná maminka nerodila. Díky bohu, kdybych slyšela, jak přede mnou nějaká paní rodí, tak bych se asi necítila moc dobře. Lehla jsem si do postele a snažila jsem se usnout. Šlo to vždycky jen na 5 minut mezi kontrakcemi. Pravidelně mě chodila sestra prohlížet, jak se otevírám. Když tam přišla a já jsem se usmívala, řekla: To ještě není ono, jestli se smějete. A měla bohužel pravdu. Byla jsem jen na 4 cm a řekla mi, že jsem se nějak zasekla a že to moc nepostupuje dál.

Asi za půl hodiny jsem mohla zavolat příteli, že může přijít a že až dorazí, tak mi píchnou plodovou vodu. Bylo kolem šestý a výměna služeb. Přišla stará a nepříjemná porodní asistentka, která mě pořád hnala do sprchy, která mi mimochodem vůbec nepomáhala. Akorát mi tam bylo zle a zvracela jsem. Bolesti už byly dost silný a já jsem se začala projevovat i zvukově. Vůbec jsem nevěděla, co mám dělat, nic mi nepomáhalo. Skákání na míči, dýchání, sprcha prostě nic.

Když dorazil přítel, čekali jsme ještě dlouhou hodinu a půl, než mi ta nepříjemná PA píchla vodu. Pak začalo ještě větší utrpení. Bolesti byly šílený. Byla jsem zoufalá, že ještě nejsem dost otevřená, abych porodila. Šla jsem ještě na ultrazvuk a na ozvy. To se nedalo vydržet. Ležet na zádech delší dobu byl problém. Ptala jsem se doktorky, jestli by mi nemohla něco dát na zmírnění bolestí a ona řekla: „My vám musíme píchnout oxytocin, abychom vám ty kontrakce ještě posílily a vy jste se rychleji otvírala.“

To jsem myslela, že se zblázním. Bolelo to, že už jsem ani neviděla a oni mi chtěly ještě posílit bolesti. Napíchly mi kapačku s oxytocinem a hned potom mi píchly něco na zmírnění bolestí. Z toho jsem byla akorát tak omámená, připadala jsem si, jak zfetovaná. Bohužel bolest jsem cítila pořád a snad ještě větší než předtím.

Přítel byl úžasný, otíral mi pusu namočeným hadříkem a byl na mě hrozně hodný. Já jsem tam řvala bolestí, lezla po zemi a mlátila do zdi. Po píchnutí oxytocinu už to šlo docela rychle, jen mě to přišlo jako nekonečná doba.

Konečně!!! Přišla doktorka, zkontrolovala a řekla, že už jdeme na to. Musela mě s přítelem podpírat, protože jsem nemohla chodit z toho, jak jsem byla omámená. Posadili mě na kozu a najednou doktorka řekla, že ještě musím počkat, že jsem jen na 9 cm otevřená. Já jsem jí řekla, že už to nevydržím, že to nejde a že tlačím. To tlačení bylo proti těm kontrakcím tak příjemný. Najednou se mi chtělo hrozně čůrat. Řekla jsem to doktorce a ta mě vycévkovala:(

Hlavička ale nesestupovala, jak měla. A i když jsme tlačila sebevíc, nic se nedělo. Při tom tlačení jsem se pořád ohlížela za sebe jestli tam přítel pořád je. Najednou se tam objevil úplně jiný porodník a řekl, že už nemůžeme čekat, že miminko musí ven. Pak už ani nevím, co se dělo. Umrtvil mi spodek (hráz) a něco mi tam řezal, to jsem ale necítila. Pak jsem viděla, jak bere do rukou kleště. Tlačila jsem a na druhé zatlačení vylezla hlavička. Malý začal hned plakat. Byl to nádherný zvuk. Nejkrásnější na světě. Pak už jsem ani netlačila, vyklouzl úplně sám. Na placentu jsem taky netlačila, doktor mi jí jen vytáhl.

Bylo to najednou všechno tak rychlý, že jsem malého ani neviděla. Jenom jsem z posledních sil zavolala: „Já jsem ho ani neviděla.“ Tak mi ho pak přinesl přítel ukázat. Dal mi pusu a říkal mi, jak jsem to všechno zvládla. Dala jsem našemu Sebíčkovi pusinku a pak už jsem jen slyšela, že šít mě budou pod narkózou, protože to bylo hodně velký poranění.

Probudila jsem se po hodině a půl a první, co jsem udělala bylo, že jsem si sáhla na bříško, které tam už nebylo. Připadalo mi to, jako bych byla jen ve snu. První věta, co jsem řekla sestře, byla: Mám hlad :-).

Přivezli mě na pokoj a ptali se mě, jestli chci malého k sobě. Sice jsem se nemohla ani hnout, ale řekla jsem, že ho chci mít u sebe. Když mi ho sestřička přivezla, byla jsem najednou nejšťastnější na světě a hrozně pyšná na to, že jsem porodila. Byl tak krásnej a malinkej, i když nejmenší taky nebyl. Měl 3,580 gramů a 50 cm. Na hlavičce měl bouli a modřinu z těch kleští, jinak úplně v pořádku.

První noc jsem nemohla bolestí spát. Navíc jsem musela brát léky, protože jsem ztratila hodně krve. V porodnici jsem seděla jen na nafukovacím kruhu a pak i další 2 měsíce doma. Pak ještě ta hrozná bolest, když jsem šla po 6 dnech na velkou a všechny ostatní bolesti, které ani nepočítám.

Jen vím, že mi to za to štestí stálo a že do toho půjdu kykoliv znova, protože ten pocit, když vidíte své miminko, je neskutečny…krásný a nemůže ho překonat nic na světě♥ MILUJU TĚ SEBÍČKU :-*

Hodnotilo 18 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Krkael
Generální žvanilka 21860 příspěvků 28.05.13 01:06

Gratuluju k malýmu :) Já ve svých 21 letech byla v porodnici taky trochu za exota, ale co už, neměnila bych ;) je to fajn být mladá matka :pankac:

 
Krkael
Generální žvanilka 21860 příspěvků 28.05.13 01:11

Jinak váhu a míru měli skoro stejnou. U porodu sis užila svý, já měla porod ok, i když to teda fest bolelo, vzpomínám ráda. A nejlepší bylo, když jsem mohla tlačit, to byla paráda! :) přesně jak píšeš

 
bara 1  28.05.13 05:32

Teda ty kleště musí být síla. Hlavně že jste to zvládli :kytka: :hug:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29733 příspěvků 8 inzerátů 28.05.13 08:05

:kytka: Gratuluju k Sebíčkovi. Ten porod je teda masakr. Nemůžu sice soudit, ale podle tvého popisu mi to přijde, že si na tobě akorát dělali body, bez ohledu na tebe a tvoje dítě :cert:.

 
Cuarentena
Echt Kelišová 8070 příspěvků 28.05.13 08:17

Gratuluju ke chlapečkovi. Co byl za problém, že nemohl ven? Byl zamotaný? Klešťový porod, to byla vždycky moje noční můra.

 
ametyst
Extra třída :D 10470 příspěvků 28.05.13 08:27

Normálně mě tvůj deníček rozbrečel :D :hug:!Nádherně napsané a ještě nádhernější chlapeček! Moc gratuluju :kytka:

 
Janettka23
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 28.05.13 08:36

@Cuarentena Bylo toho víc proč nešel dobře ven. Byla jsem vyčerpaná, takže jsem i špatně tlačila, nebyla jsem dostatečně otevřená, hlavička nesestupovala, ale už byla moc daleko v pánvi, takže na císař bylo pozdě. A abych se moc neporanila tak mi rychle udělal kleště. Je to hodně nebezpečný pro miminko, ale naštěstí je v pořádku ;)

 
Janettka23
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 28.05.13 08:41

@ametyst Děkuju moc :-) Taky mě tady spoustu deníčků rozbrečelo :,(

 
Janettka23
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 28.05.13 08:42

@Tiger-lily To teda masakr byl. Říkám, že se těším na druhý porod, protože nic horšího už mě snad nečeká, a já si to chci užít víc než ten první :-) ;)

 
Janettka23
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 28.05.13 08:47

@bara 1 Ty kleště nejsou tak hrozný, když je dělaj jako pak ty měsíce potom. Záviděla jsem maminkám, co mají třeba jenom jeden, dva stehy. Já jsem byla celá zalátovaná a ještě teď po 8 a půl měsících to občas cítim.

 
Janettka23
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 28.05.13 08:51

@Seizdra Přesně tak, já chtěla vždycky miminko brzo. :palec:

 
Mišanila  28.05.13 08:59

No to jsi si teda užila, jsi statečná, že do toho chceš jít znovu :), ale chlapeček určitě stojí za to! ;) gratuluji.

Můj první porod taky skončil kleštěma, podle mě kvůli poloze na té koze, věřím, že v jiné poloze bych to dala.
Ale pro mě to byl taky pěkný zážitek, já jsem měla štěstí asi na porodníka, co to uměl a miminko už asi bylo víc sestoupené, takže moc stehů jsem neměla a seděla jsem skoro hned. Sice na půl zadku, ale seděla :). A bolesti poté byly minimální, takže i ty kleště nemusí být nic hrozného, záleží na štěstí. Syn je v pořádku, jen má problém se soustředěním a byl trochu hypotonický, což může, ale nemusí být následek kleští.

Ale druhý porod jsme měla za odměnu, 2 hodiny a bez problémů, tak podruhý to určitě bude lepší!

 
bara 1  28.05.13 08:59

@Janettka23 no já bych se bála aby miminko bylo zdravé, přeci jen můžou špatně chytit hlavu. Mamka měla taky kleště adopadla ze 42 stehama, proto mám z kleští respekt a strach.

 
Krrysa
Extra třída :D 13918 příspěvků 28.05.13 09:00

Gratluju k miminku, máš moc hezkýho chlapečka.. jne mi to nedá si rýpnout.. to byla prostě hrozná řezničina, promiň.. normálně postupujícíc porod, tak píchnem vodu, narvem oxytocin, a zároveň něco na utlumení… to je už jasná indikace k problémům.. pak je jasný, že oxytocin talčí, miminko ještě není dorotovaný, hlavička netlačí na branku, takže ta není ještě otevřená.. chjo… kdy se od tohohle v čechách upustí…

 
Mišanila  28.05.13 09:17

@aničkakytička vidím to podobně. Kdyby alespoň dali šanci přirozenému porodu, tak by člověk věděl, že to tak prostě příroda chtěla a bohužel se to pokazilo, ale takhle už se těžko zpětně dovíš, jak by to dopadlo, kdyby tomu nechali volnější průběh.

A s tím oblbovákem se pak asi docela blbě rodí :nevim:

 
Janettka23
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 28.05.13 09:20

@bara 1 Já jsem se radši ani neptala kolik mam stehů. Ale dost. Já jsem si to ani neuvědomovala v tu chvíli co ten doktor dělá. Až po porodu mi to všechno došlo, že jsem vlastně měla klešťovej porod a co všechno se mohlo stát

 
Janettka23
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 28.05.13 09:23

@aničkakytička Bohužel no. Já jsem s tim nic nemohla dělat. Byla jsem ráda, že aspoň něco dělaj. Jinak děkuju :-)

 
Janettka23
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 28.05.13 09:25

@Mišanila Jo myslela jsem si, že mi to aspoň utlumí ty bolesti. A le právě, že vůbec. Cítila jsem to ještě víc akorát jsem skoro nemohla chodit a byla jsem fakt jak zfetovaná.

 
Krrysa
Extra třída :D 13918 příspěvků 28.05.13 09:34

@Janettka23 já jsem u prvního porodu taky do sbe nechala lít oxytocin, větší bolest jsem v životě nezažila, na druhý a třetí porod už jsem se nachystala informačně a šlo to :mrgreen:

 
Janettka23
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 28.05.13 09:42

@aničkakytička Věřím tomu, že u druhého porodu už bude líp :-) snad

 
svycarka
Kelišová 6880 příspěvků 28.05.13 09:53

Teda holka, ty jsi hrdina- ja bych neco takoveho jistojiste neprezila :jazyk: Zdravicko Sebikovi i Tobe :kytka:

 
Krrysa
Extra třída :D 13918 příspěvků 28.05.13 09:55

@Janettka23 a taky jsem měla první miminko ve 22 ( plánovaně).. hlavně, že je miminko zdravé a ty sis z toho neodnesla trauma.. to je hlavní!

 
Ell.Z
Ukecaná baba ;) 1457 příspěvků 28.05.13 11:18

No, tak to jsem ráda, že jsem měla takovej porod, jakej jsem měla. Hlavně že je Sebík v pořádku :*

 
Týna K.
Závislačka 4966 příspěvků 28.05.13 12:45

Moc gratuluju, hezký deníček :kytka: Porod nezávidím, je dobře že jste ho zvládli a jste oba zdraví :) Jinak já rodila před 3 týdny, ve 22 letech a taky jsem tam byla nejmladší :) Občas někdo koukal divně, ale mě to bylo úplně fuk, já jsem vždycky chtěla mimčo brzo :) Tak ať malej hezky roste a dělá ti jenom radost :kytka:

 
hoppa
Kecalka 404 příspěvků 28.05.13 14:32

@Janettka23 já i po 6 ti letech :roll: :mavam:

 
Kamilka90
Zasloužilá kecalka 663 příspěvků 28.05.13 14:39

Panejo! :) krásný příběh, chvíli jsem se smála, pak mi i málem vyhrkly slzy..ale co mě jednou čeká..já bolest snáším špatně…snad to budu mít rychlý, ale to asi doufá každá :D moc hezký příběh..a Sebastian? To je taky můj sen…:)

 
SonikSS
Ukecaná baba ;) 2483 příspěvků 28.05.13 14:52

Tak to gratuluji a hlavne ze ste to zvladli :)

 
gumča
Kecalka 111 příspěvků 28.05.13 15:10

Moc pekne :lol: gratuluju

 
Nanuka
Kelišová 6096 příspěvků 5 inzerátů 28.05.13 19:43

Jsi super jak jsi to zvládla, zahojování po kleštích muselo být hrozný, neumím si to přestavit. Na mě taky chtěli brát kleště, ale nakonec se to povedlo i bez nich - viz. zítřejší deníček ;)

 
lilia81
Neúnavná pisatelka 15282 příspěvků 28.05.13 19:55

Gratuluju!!! taky mám doma Sebíčka :)

 
niezabudka
Kecalka 147 příspěvků 28.05.13 21:37

Obdivujem tvoj prístup, taký nesebecký a optimistický, napriek tomu, čo si si prežila. Nech ti to tvoje dieťatko každý deň vynahrádza svojou spokojnou tváričkou!

 
Janettka23
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 28.05.13 21:49

@Ell.Z To můžeš být ráda no :-)

 
Janettka23
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 28.05.13 21:50

@Nanuka Děkuji :-) Zítra si přečtu zase tvůj ;)

 
zizalka20
Kecalka 348 příspěvků 28.05.13 23:46

Moc krasny denicek si moc statecna holka. Ja mela v noci akutny cisar a uplne gatky strachu :) klobouk dolu :hug: uzivej si mimi a preji hodne zdravicka a kolik ma sebik m :srdce: esicu?

 
slavuska1
Vesmírná mluvilka 30722 příspěvků 29.05.13 01:40

Uf, hlavně že vše dobře dopadlo, gratuluju k Sebíčkovi :ú jinak já v prvním trimestru 2. těhu taky nesnášela kuřecí maso, ani jeho vůni, a normálně jsem celkem masožrave :lol:

 
Lemuska
Kelišová 5342 příspěvků 29.05.13 07:07

@aničkakytička @Mišanila asi davali na utlumeni Plegomazin (netlumi vylozene bolest, ale uvolnuje…cloveku se chce spat a povoluje i napeti cipku…lepsi otvirani). Sestricka mi to pichala dve hodky pred akci se slovy dam vam neco na utlumeni :mrgreen:

 
Krrysa
Extra třída :D 13918 příspěvků 29.05.13 07:28

@Lemuska vím co to je. Má to zároveň tlumit bolest, otupovat NS a uvloňovat hladkou svalovinu.. ale neznám nikoho, komu b yto nějak pomohlo..

Příspěvek upraven 29.05.13 v 07:29

 
Lemuska
Kelišová 5342 příspěvků 29.05.13 07:36

@aničkakytička pravda, ze tezko posoudit jestli by to bez bolelo vic a slo rychleji. Kazdopadne porod boli jako k…a i s Plegomazinem :mrgreen:

 
Lemuska
Kelišová 5342 příspěvků 29.05.13 08:13

Nicmene Plegomazin porod a otvirani podpori, rozhodne nezastavi. Ale hlavne, ze vsechno dobre dopadlo. Cetla jsem denicek se zatajenym dechem :kytka: Gratuluju k Sebickovi!!!

 
Janettka23
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 29.05.13 08:40

@zizalka20 Teď mu je 8 a půl měsíce :-) Vlastně teď 8. června mu bude už 9 měsíců

Příspěvek upraven 29.05.13 v 08:40

 
Janettka23
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 29.05.13 08:41

@Lemuska Asi to bude ono ;)

 
Alllla
Kecalka 378 příspěvků 7 inzerátů 29.05.13 13:07

Moc hezký :D Gratuluji :potlesk:

 
Páčko
Stálice 63 příspěvků 29.05.13 18:20

Připojuji se ke gratulacím. Je fajn, že to bereš s nadhledem:-)

 
Janettka23
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 29.05.13 19:00

@Alllla @Páčko Děkuju :-) ;)

 
berry4
Nadpozemská drbna 28326 příspěvků 29.05.13 21:18

Prtoboha v které porodnici ti tak nesmyslně zkomplikovali porod? Zveřejni ji. To je hrůza.

 
Pejtsna
Zasloužilá kecalka 825 příspěvků 30.05.13 11:31

Tak to sis užila, já to měla podobné, malé bříško - jen 10 kg nahoře a malej pak měl 3510 g a 52 cm. :mrgreen: Také sem se neotvírala, také dali oxytocin (2×) a rozpáraná sem byla taky dost. :roll: Špatné tlačení, malej měl ručičku u hlavičky a bůhví co ještě. Místo kleští mi sestra hupsla na bříško a malej byl venku. Ale stálo to za to v tom máš pravdu ;) Šla bych do toho bez váhání znovu :srdce:

 
Janettka23
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 30.05.13 12:04

@Pejtsna Jojo mě tlačili na břicho oba porodníci co mě rodili a stejně nic :-D

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama