Těhotenství a porod trochu zeširoka :)

Porod

Proč píši tento deníček? Hlavně asi proto, abych za pár let si mohla zavzpomínat na jeden z nejdůležitějších okamžiků v mém životě:)

4 měsíce
1 komentář

den po porodu

S mým nyní manželem jsme se potkali v prváku na gymplu, bylo nám 15, jak jsme spolu začali chodit. Byl to můj první kluk, já jeho první dívka a kupodivu nám to vydrželo až do teď. Vysokou školu jsme studovali díky našim stejným zájmům, ve čtvrtém ročníku jsme se po 7 letech vztahu vzali a na Silvestra jsme si o půl noci připili na to, že od teď se budeme snažit o miminko. Jelikož jsem brala celých 7 let HA, měla jsem trochu obavy, jestli nám vůbec půjde bez problémů otěhotnět. Ku naší radosti jsem otěhotněla hned druhý měsíc snažení a v březnu 2012 jsem na testu objevila // :)

Nedlouho na to se dostavily nevolnosti které trvaly bez přestávky celé 2 měsíce, jezdit do školy bylo peklo a ještě ke všemu jsem studovala tělesnou výchovu. Celé 2 měsíce jsem strávila ve své posteli, na záchodě (7× denně jsem zvracela), do školy jezdit každý týden pro mne byla opravdová muka, jíst nešlo, bylo mi potom ještě hůř. Zhubla jsem za tu dobu celých 7kg. Vypadala jsem jak vyhublá chodící smrtka, v poradně mě začali strašit nemocnicí, což pro mě jako osobu, která vždy v nemocnici nebo při odběru krve omdlí, bylo teda nepředstavitelné.

No, ale naštěstí v květnu nevolnosti začaly pomalu odeznívat a já se začala cítit dobře, hurááá!!! Ze začátku nám říkali, že čekáme holčičku, s manželem jsme se téměř okamžitě shodli na jméně, ale jaké nastalo pro nás překvapení, jak se na velkém UTZ ve 20tt objevil místo holčičky chlapeček :-D Se jménem pro kluka byl už větší problém, já si přála Matěje, což pro manžela nepřicházelo v úvahu. Slevila jsem na Matyáše, což u manžela vypadalo nadějněji, ale taky pořád říkal domluvíme se. No nic, počítala jsem s tím, že mi Matyáš projde :)

Zbytek těhotenství probíhal naprosto v pohodě, miminko kopalo už od 18tt, ale jeho pohyby mě nebolely ani před porodem. kopal tak jemně, že to bylo pro mě příjemné :) S manželem jsme na škole úspěšně odpromovali ještě před porodem (teď by na to teda nebyl vůbec čas) a jelikož máme spolu malou firmu, chodila jsem až do porodu do práce. Na jméně jsme se shodli až v den porodu, do kolonky jméno jsme vypsali Matyasz.

39+4 v pondělí ráno jsem vstávala do práce ze mě něco vyteklo, byla jsem si jistá, že mi odtéka plodová voda. Dostala jsem strach, zvládnu to? Na miminko jsem se hrozně těšila, ale najednou nečekaně už to bylo tady. Ze začátku mi proběhlo hlavou, pojedu ještě do práce, udělám to nejdůležitější, pak na oběd a pojedeme do porodnice :-D No jo no, blbost, ale opravdu toto mě ze začátku napadlo. Jelikož jsem neměla žádné bolesti, v klidu jsem se nasnídala, snědla oběd, dokonce i manželovu porci (měla jsem obrovský hlad :-D). Kolem 13h jsme vyjeli do porodnice. Co čert nechtěl, v autě nebyl benzín, tak jsme se stavovali ještě na benzínce, manžel prohlásil, že si tak odjezd do porodnice teda vůbec nepředstavoval, myslel že pojede 150km rychlostí přes červená světla a ne v klidu se zastávkou na benzínce :-D

Ve 14h jsem už ležela na porodním boxu, to už jsem občas něco pocítila v podbříšku, takže se mi ulevilo, že se porod nakonec rozběhne sám, v 16h to už byly pravidelné menstruační bolesti po 7-5min, v 18h už jsem bolesti začala prodýchávat a rozčilovala jsem se, jelikož na mě zapomněli s večeří! Pak ji naštěstí donesli, snědla jsem všechny 3 rohlíky a navrch celou čokoládu :-D. Od 19-20h začaly kontrakce teda bolet šíleně, začala jsem se při každé kontrakci chytat manžela, byla to pro mne úleva o něco se zapřít, největší sranda byla, jak jsem mu svou silou přetlačila v pohodě jeho ruku. Na ten výraz zděšení v jeho tváři nikdy nezapomenu, on je manžel hodně velký silák tak to nemohl pochopit :).

A taky byl z toho chudák celý poškrábaný a otlačený :), pak jsem začala už i řvát a plakat bolestí, epidurál jsem ale odmítla, strach z jehly byl pro mne teda větší. Začali se sbíhat doktoři, manžel se tam začal cítit neužitečný, tak chodil a aspoň za mnou vytíral :-D Pak už mi konečně dovolili tlačit, moc mi to nešlo, tlačila jsem docela dlouho, nicméně syn se narodil 22:40. 3400g a 51cm zdravý a v pořádku, akorát s otokem na hlavě, což druhý den naštěstí zmizelo.

Syna si po porodu teda vůbec nepamatuju, sice mi ho dali na bříško, pak mi ho dali přisát, ale já jsem byla unavená a nějak jsem se na syna nesoustředila, chtěla jsem si konečně odpočinout a jak mi ho na noc odnesli, ani mi nebylo smutno. Z odstupem času mi je strašně líto, že jsem nezaznamenala výraz jeho tváře ihned po narození :(

V porodnici jsem si teda neodpočinula vůbec a těšila jsem se domů. Pár týdnů trvalo než jsme se se synem sžili a po cca 2 měsících jsem k němu začala cítit tu neuvěřitelnou mateřskou lásku a teď bych ho nedala za nic na světě!

A jak to dopadlo se jménem? Jméno Matyasz nám na matrice neuznali. Matyáš (jméno s českou diakritikou) pro manžela stále nepřicházelo v úvahu. Začali jsme jméno řešit přímo s paní Knappovou, ta psala i do Polska, kde svolili na zápis jména Matyjasz, jelikož Matyasz není polsky gramaticky správně. Takže syn dostal rodný list až po měsíci od svého narození, rodičovský příspěvek jsme dostali asi až po 3 měsících (jelikož paní na úřadě měla pořád problém se jménem a nemohla mu přiřadit písmeno K).

Dnes má syn už 4m, hrozně to letí! A já na těhotenství a porod už vzpomínám jen v dobrém :)

Hodnotilo 11 lidí. Score 3.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Blešík
Extra třída :D 12089 příspěvků 01.04.13 09:25

Gratuluji k Matyjaczkovi (snad to píšu dobře :mrgreen: ), jméno je fakt oříšek :lol: máte polské předky, že jste zvolili tuto variantu?

 
kitty77
Závislačka 2522 příspěvků 01.04.13 11:14

@Blešík Matyjaszkowi je správně :mrgreen: jsme napůl poláci tak proto jsme zvolili tuto variantu jména :D

 
panenka87
Extra třída :D 13167 příspěvků 01.04.13 13:39

Moc pěkný deníček! :hug: šikulka :-)

 
verulicek  01.04.13 18:57

@kitty77 tak moc gratuluju a hodně zdraví! :-) jen mi nejde do hlavy, že když jste oba napůl Poláci, že jste to napsali se špatnou gramatikou :think:

 
kitty77
Závislačka 2522 příspěvků 01.04.13 20:24

@verulicek co máš na mysli že je se špatnou gramatikou? :think: Myslíš to jméno? Líbil se nám Matyáš ale manžel nechtěl jméno z háčky tak jsme mu chtěli dát jméno Matyasz což mu bylo více podobné než Matyjasz, toto jméno v Polsku neexistuje Matyáš je polsky Mateusz, jména Matyasz a Matyjasz v Polsku existovaly někdy ve středověku teď vystupují pouze jako přijmení, proto toto jméno nešlo na matrice zapsat, p. Knappová psala dotaz do Polska zdali by jim nevadilo že by se u nás zaregistrovalo jméno Matyasz a ti dovolili zaregistrovat pouze jméno Matyjasz protože takto napsané jméno je polsky gramaticky správně narozdil od Matyasz. Snad jsem to vysvětlila srozumitelně ;)

Příspěvek upraven 01.04.13 v 20:33

 
lebudik
Ukecaná baba ;) 1850 příspěvků 02.04.13 10:52

Gratuluji k miminku a přeji pevné nervy, až mu budete vysvětlovat jak se jmenuje a jak se to píše. Máme „klasickou“ Karolínku a Kačenku, ale i tak vysvětlit jim jak se to píše správně byla fuška. A proč se jmenují tak a ne jinak… děti jsou hodně šťouravé :lol: To Vaše jméno bude pěkný oříšek ;)

 
verulicek  02.04.13 16:44

@kitty77 Jo super :palec: tak co máš přehled dobrý :-) promiň jestli jsem byla urýpaná :)

 
kitty77
Závislačka 2522 příspěvků 02.04.13 18:05

@verulicek no mám přehled protože jsme to jméno řešili opravdu dlouho, cca měsíc byl syn bez rodného listu no byla to hrůza :mrgreen:

 
Alllla
Kecalka 378 příspěvků 03.04.13 13:21

Moc hezký deniček:-)Gratuluji :kytka: A stou přetlačenou rukou jsi mě rozesmála :mrgreen:

 
Skytafka
Závislačka 4164 příspěvků 03.04.13 18:40

Hezký deníček :) Gratuluju :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama