Těhotenství aneb nic si neplánuj !! :)

Těhotenství

Těšila jsem se na těhotenství...bříško, hýčkání přítelem a na využití všech moderních technologií, abychom miminko mohli sledovat po celou dobu těhotenství...A porod? V nedohlednu, takže SUPR!:)

6. měsíc
2 komentáře

Testuji a testuji :)
1 komentář

Takhle nám mává ve 3. měsíci.
1 komentář

První a poslední 3D fotka :)

S přítelem jsme věděli, že počít miminko nebude jednoduché, ale ne nemožné.
Pak to ale přesně utíkalo tak, jak jsem si v podvědomí přála. Rok poznávání se, další rok zabydlování se, další pořízení pejska a…a co teď? Jednoho krásného dne v červnu, kdy se zdálo být vše krásné, jsem rozněžněná po všech těch potkaných těhulek a kočárků sebrala odvahu a „nenápadně“ říkám: „Miláčku, já bych si tak přála miminko.“ A naprosto nečekaná odpověď: „Neříkej, že tě to napadlo dneska, protože mě napadlo úplně to samé ráno, ale snažil jsem se to zahnat.“ No nemám skvělého mužského?:D

A hned po vysazení antikoncepce jsme se začali snažit. Druhý měsíc – stále nic…
Třetí měsíc jsem schválně příteli řekla, že se nebudeme snažit, že tenhle měsíc prostě necháme být. Zklamání ve mně se ale nedalo zahnat (obdivuji snažilky a vážím si jich, jelikož ve mně strach z nemožnosti mít miminko zakořenilo hned po třech měsících), možná i proto mě tyto myšlenky zavedly na tuhle úžasnou stránku, které jsme věrná:)

A čtvrtý měsíc přesně 6.10. 2012 přišla nějaká viróza. „Supr, ještě budu nemocná,“ ráno jsem vstala a jelikož mě bolelo břicho a měla jsem to ten den dostat, nevím co mě napadlo udělat si test. Proč to dělám? Budu zase zklamaná, vlastně ani nevím. Koukám na něj, jak test probíhá a… asi se mi zastavilo srdce, zatočila hlava. Rychle jsem ho odložila a utekla z koupelny. Vážně, nevěděla jsem co dělat…:) S pocitem, musím si udělat další, jsem zajela do lékárny a ano, vyšel další a další. Když už jsem se smířila s pocitem, že počít miminko nebude opravdu jednoduché, tak se vážně zadařilo! Poslední mestruace tedy byla 9.9. 2012.

Přijdu domů, slzy v očích a přítel: „Co ti je?“ „Ále nic.“ „No tak to jsi jedině těhotná.“ Ach jo, jak já si plánovala, že mu to oznámím nějak pěkně a on takhle. No byla jsem hned odhalena.:) Přišla neskutečná radost, strach a všechny ty pocity, které vesměs všechny znáte.:) Ale už tady při mém odhalení jsem měla pojmout podezření, že nebude vůbec nic podle mých plánů.:)

Juchů jsem těhotná, půjdu hned k doktoru a odnesu si fotečku toho našeho červíčka.

„Prosím? Vyšly Vám těhotenské testy? Tak přijďte v devátém týdnu,“ ozvalo se z mobilu. Cože? Až v devátém týdnu? Jistě víte, jaká je to doba, než vám to potvrdil doktor a já tam měla jít až za 5 týdnů?:D Teď se tomu směji, ale byla to vážně doba. Takže lékárny ze mě měly radost. Byla jsem tam věrným návštěvníkem. Jenom těhotenské testy mou mysl udržovaly těhotnou.:D Přítel se chytal za hlavu, ale stejně se koukal na ty testy se mnou víc než musel.

Nevolnosti…juchů konečně se cítím těhotná i jinak. Když mě přítel viděl veselou u záchodové mísy tak nechápal. Začal pořad Čtyři v tom. Byla jsem věrnou divačkou včetně mého přítele, kterému jsem tím chtěla ukázat, že porod není procházka růžovým sadem. A v koutku duše také záviděla, že už mají holky postupně miminka u sebe.

Návštěva doktora 11.11.2012…fotku? Ne, ne, nebylo by tam nic vidět.:( Fotka žádná, přítel na chodbě zklamán.

Třetí měsíc, krvácení, pobyt v nemocnici. „Občas se to stává.“ Slova doktora.
Ale všechno zlé je k něčemu dobré a aby mě uklidnili, že je vše v pořádku, tak mi udělali sérii krásných foteček z ultrazvuku, které jsem nečekala.

Krásné datum 12.12. 2012 jsme všem známým oznámili, že čekáme miminko. Dali jsme si záležet především na prababičkách a pradědečcích, protože měli být prvně tak titulováni, stejně tak na babičkách.:) Vždy se mi také líbily fotečky, kde postupně roste bříško a tak jsem si řekla, že se budu taky fotit. Jenže bříško stále nikde. Váha stejná, díky počátečním nevolnostem. Okolo 17. týdne jsem ucítila takové pohupování v mém bříšku. Bylo to úžasné a neskutečné. Dodnes nemohu uvěřit tomu, jak to ta příroda zařídila.

Koncem čtvrtého měsíce jsem k tomu všemu dostala neštovice. V dětství jsem je nedostala, bála se, že je dostanu na maturitu, ale že je budu mít v těhotenství by mě nikdy nenapadlo. O očkování jsem neměla v té době ani potuchy. Přišel strašný strach o miminko, ale snažila jsem se být silná a optimistická, prostě si nic špatného nepřipouštět. Po počátečních horečkách a zimnicích už to docela šlo. Pupence byli velikánské, ale šlo to. Alespoň jedna věc dobrá, údajně když jsem si je protrpěla s miminkem v bříšku, tak je miminko nebude mít vůbec. Ale kdo ví, každopádně bych byla ráda.:)

Návštěvy u doktora nepřipadaly v úvahu a poté vždy jen mimo ordinační dobu, abych neohrozila samozřejmě těhotenství jiných maminek. A já se vždy tak těšila na pokec v čekárně s ostatními těhulkami. A focení bříška? Břicho stále žádné a k tomu všude pudr. No, neměla jsem se čím chlubit.:) I když jsem si jednu do rodinného alba samozřejmě udělala.

Pátý měsíc. Odběr krve a naštěstí vše v pořádku. Blížil se velký ultrazvuk a já se nemohla dočkat, až nám doktor poví, jestli čekáme holčičku nebo chlapečka. Já měla prostě pocit, že čekám chlapečka, ale s přítelem jsme toužili po holčičce. A co na to doktor? Najel na inkriminované místo a řekl: „No musíte na to přijít sami, já jsem na to ve škole chyběl, ach jo, přišlo přemlouvání, ale k mému neštěstí doktora odvolali k akutnímu porodu a nás tam s přítelem nechal dumat. Nenapadlo nás nic lepšího než si vyfotit obrazovku ultrazvuku do mobilu a požádat "zkušenější“ tady na emiminu, co tedy čekáme.:) Doktor se totiž už nevrátil. Teď už vím, že to bylo kávové zrno jako vyšité a já si myslela, že to jsou kouličky.:D A tak jsme se nesmírně začali těšit na naši Ellinku.

Během toho všeho nám odešla naše těšící se prababička do nebíčka. Po dlouhé nemoci to pro ni bylo vysvobození, ale bohužel se nestihla ani dozvědět pohlaví a tak moc si přála být prababičkou holčičky. Byla by nejúžasnější prababička na světě.:(

Poté si mě doktor objednal na další kontrolní ultrazvuk, protože se mu nelíbilo množství plodové vody. Koncem pátého měsíce jsem tedy vyrazila k doktoru, kde mi řekl, že všechna miminka nemůžou být velká a že bude drobná, ale nic hrozného. A potvrdil holčičku. Nemohl se vynadívat na její pršáček a vyjel i fotečku ve 3D, i když se to prý nemá dělat. Měla jsem strašnou radost. Těhotenství v naprostém pořádku. A tak jsem si dál těhulkovala.

Šestý měsíc bříško malinkaté, ale alespoň nějaké. Průběh zaznamenávání těhotenství vzdávám, není na to nálada ani bříško.:) Ellinka měla stále škytavku, a tak mi bříško pravidelně poskakovalo. Bylo to úžasné. Jen vždycky, když už to trvalo skoro 10-15 minut, začala tak naštvaně kopat.

Začátkem sedmého měsíce konečně razíme s přítelem na 3D ultrazvuk, ale přichází okamžité zchlazení. Plodová voda na spodní hranici a mimi otočené a schované v pánvi. Možnost natočit 3D nemožné. To už jsem vážně ronila slzičky.

Tak se alespoň připravím na porod, i když jsem stále v duši doufala, že to přítel vezme za mě a nějak porodí, hlavně když nebudu rodit já.:) Termín porodu jsem měla 16.6. 2013. Nemocnici jsem měla vybranou, už jen předporodní kurz a prohlídku nemocnice. Maliník a sadu k porodu jsem dostala dárkem a čekali už doma a tašku do porodnice si připravím, až posbírám informace z kurzu. Přece jenom se čas začal zpomalovat a já si říkala, že Ellinku budu beztak přenášet, jako všechny ženy v naší rodině.

Přišla poslední prohlídka ve 34. týdnu, a pak že mě doktor předá do rukou nemocnice na kontrolní ozvy. A ptá se mě: „Cítíte se dobře?“ Já: „No jasně, čeká mě prohlídka nemocnice s předporodním kurzem a na zítra mám domluvené focení s fotografkou toho mého bříška, i když říkala, proč chci fotit, ať prý počkám až povyroste. Jsme se tomu ještě zasmáli. A doktor: "No focení asi nestihnete a do té nemocnice se podíváte už dnes.“ „Proč?“ ptám se. Doktor: „Vážně nic necítíte? Já jenom, že už jsem sahal pomalu na hlavičku.“

A jaký byl nečekaný předčasný porod? Sama nemám ráda deníčky na pokračování, ale byla by škoda to zkracovat. Přece jenom krátké to nebylo a pokračování přijde určitě brzy.

PS.:
Abych si jen „nezoufala“. Musím říct, že těhotenství bylo krásné. Vážně jsem byla hýčkána všemi v okolí a neskutečně jsem si těhotenství užila. Jiné strasti jako pálení žáhy, otoky nohou a další se mi zase obloukem vyhnuli.:) Stejně tak vím, že to jsou vesměs jen malichernosti, proto prosím berte deníček spíše s nadhledem, připadám si, že hormony pořádně u mě začaly pracovat až po porodu. Je spousta žen, které by daly bůhví co, za takové problémy. Uvědomuji si to… A že mi nevyšlo vše podle přání? Nevadí. Jedno určitě vyšlo a to, že jsem otěhotněla bez problému.:) A za to jsem vděčná každý den…!!

Hodnotilo 88 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Granda
Ukecaná baba ;) 2435 příspěvků 28.01.14 01:13

Jééé, nemám ráda deníčky na pokračování :( klidně dlouhý deníček

 
Radka610
Kecalka 179 příspěvků 28.01.14 01:16

@Granda Taky je nemám ráda…:) Jen jsem se bála, že by mi ho admini stejně rozdělili. Druhá část je ještě mnohem delší, ale pro uklidnění…už je poslaný..:)

 
verulicek  28.01.14 01:34

Jééé hezký deníček :potlesk: a hodně mi to připomíná moje těhotenství - taky bezproblémové, taky jsem myslela na chlapečka a k radosti hlavně tatínka je to holka…místo neštovic jsem si poležela s ledvinovou kolikou, ale jako ty - žádné těhotenské problémy, bříško maličké, první pohyby 17. týden…ale teď jsem 34. a ve středu jdu k doktorovi tak doufám, že se budeme aspoň v něčem lišit :lol: :lol: :lol:

Příspěvek upraven 28.01.14 v 01:36

 
nadus
Závislačka 4839 příspěvků 28.01.14 08:36

Tesim se na pokracko!!! :) :mavam:

 
facetia
Ukecaná baba ;) 1919 příspěvků 28.01.14 08:41

:kytka: to je moc pěkný

 
Lenule15
Ukecaná baba ;) 1705 příspěvků 4 inzeráty 28.01.14 08:42

Krásný deníček :) měla jsem to hodně podobně, zadařilo se nám taky 3. měsíc, místo neštovic těhotenská cukrovka a břicho vylezlo až někdy na konci 6. měsíce :D a syn se narodil po 6ti denním přenášení 11.5.2013 jo a ta škytavka, jak se ho držela v bříšku, tak se ho drží do dneška :D a proč se nesměla dělat ta fotečka ve 3D?? To jsem trochu nepochopila :nevim:

Příspěvek upraven 28.01.14 v 08:43

 
janinaxx
Zasloužilá kecalka 644 příspěvků 28.01.14 09:08

Nemůžu se dočkat na pokračování :-D jinak super deníček :potlesk:

 
svycarka
Kelišová 6895 příspěvků 28.01.14 09:22

Sladoucky, chumlackovy denicek :mrgreen: ale pekny.Rada si pockam jak to dopadne ;)

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8712 příspěvků 28.01.14 10:27

Pohodové těhotenství, které bych přála všem maminkám :palec:

 
Radka610
Kecalka 179 příspěvků 28.01.14 11:31

Děkuji moc za pěkné komentáře :kytka:, jinak @verulicek držím palečky a doufám, že si u tebe malá ještě pár týdnů pospinká.. :hug:
@Lenule15 Škytavka se nás také držela, ale už odeznívá..konečně.. :) 3D fotky a videa prý mají být až je mimčo dopečené a jelikož malá byla menší už v bříšku, tak nejsou fotky takhle brzy moc pěkné…

 
Petule 1
Kecalka 444 příspěvků 28.01.14 11:39

Moc pěkný deníček..připomělo mi to mě v prvních měsících těhulkování a bylo to moc fajn :) Dlouhou dobu jsem si myslela, že taky nemůžeme mít děti, přítel byl po operaci a řekli mu, že nemůže..byla jsem strašně smutná a pročítala různé metody, ovšem to jsem ani netušila, jak se nám to povede..moc jsem doufala, že to nějak půjde a pak když jsem byla těhotná mě přítel rozesmíval větou: Tak to nevím jak se ti to povedlo, asi se oplodnil duch svatý.. :oops: ;)

 
Lenule15
Ukecaná baba ;) 1705 příspěvků 4 inzeráty 28.01.14 12:10

@Radka610 my máme teda už 3D snímek ze screeningu ve 13tt a už tam vypadá jak malý človíček, když si vezmu, že v té době měl 6 cm a přesně tak velký byl i na fotce, tak je to až k neuvěření :)

 
mamina44
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 28.01.14 12:28

Hezký, už se těším se na pokračování

 
sweetka
Stálice 61 příspěvků 28.01.14 12:58

Moc hezký deníček, těším se na pokračování :mavam:

 
Radka610
Kecalka 179 příspěvků 28.01.14 13:03

@Lenule15 No tak nevím co mi to napovídal… :think: :) Jinak malilinko závidím… :)

 
Lenule15
Ukecaná baba ;) 1705 příspěvků 4 inzeráty 28.01.14 13:07

@Radka610 no třeba je zvyklý dělat jen 3D obličeje a to by asi ve 13tt vypadalo fakt děsivě, ale jak je tam celý tělíčko, tak je to pěkný :) no tak si necháš 3D dřív u druhého miminka :D

 
Radka610
Kecalka 179 příspěvků 28.01.14 13:12

@Lenule15 Hmm, tak to je možný… :) Jinak, kdyby bylo někdy možná něco..(plánovat jsem se odnaučila) :lol: tak uvidíme… :P

 
Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 28.01.14 15:59

Pekne :kytka: Hodne stesti :mavam:

 
mismurka
Závislačka 2843 příspěvků 28.01.14 17:27

Hezký deníček, těším se na pokračování :kytka:

 
saskula
Stálice 67 příspěvků 29.01.14 09:04

Já jsem se narodila 16.6, tak jsem zvědavá na pokračování, kdy se teda malinká narodila a těším se :-)

 
Radka610
Kecalka 179 příspěvků 29.01.14 14:05

@mamina44 @sweetka @Claire7 @mismurka Ještě jednou děkuji za pěkné komentáře.. :kytka: @Petule 1 Je krásný ten pocit překvapení, že?? Také gratuluji.. @saskula Mě se 16.6. také moc líbilo… ;)

 
Granda
Ukecaná baba ;) 2435 příspěvků 31.01.14 12:09

@Radka610 admini rozdělují deníčky? pokud vím, tak píšou, že může být jakkoliv dlouhý ne?

 
Radka610
Kecalka 179 příspěvků 31.01.14 12:16

@Granda Ahojik, jj píšou, jen párkrát už se u deníčků objevilo, že to admini rozdělili, viz. Deníček mámě a tatínkovi. Ten admini záměrně rozdělili…tak jsem jsem zvolila tento přístup…

 
TerezkaaD
Kecalka 107 příspěvků 31.01.14 13:56

Moc hezký deníček :potlesk:, měla jsem stejné pocity v těhotenství.

 
Dia20
Stálice 52 příspěvků 02.02.14 16:11

Krásné :) A řeknu ti že ja jsem na tom stejne jako ty na zacatku :D S pritelem spolu jsme skoro 5 let… za 2 mesice spolu zaciname bydlet anti neberu ted zacatkem 4 mesice. Po 3 neuspesnych a zklamanych mesicich jedeme dal s tim rozdilem ze se na miminko prestavam upinat :) snad to dobre dopadne.

 
Dainvyk
Ukecaná baba ;) 1566 příspěvků 19.07.14 15:23

Baví mě číst vaše deníčky :P :potlesk:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama