Nejhezčí období v životě ženy, řekl chlap

Těhotenství

Po mém předchozím deníčku něco trochu pozitivnějšího. Jak se říká, do třetice všeho dobrého. ;) Jak se mi konečně povedlo otěhotnět a teď čekám na porod!!! Opět dlouhé a tentokrát se pokusím bez pravopisných chyb, ale nic neslibuji. :D

V první řadě jen stručné info k minulému deníčku pro ty z vás, které mi držely palce a doporučovaly genetiku. Krátce po napsání deníku jsem byla objednaná na genetické vyšetření, které objevilo možnou příčinu mých předchozích problémů. Píši možnou, vzhledem k tomu, že žádná „velká“ léčba nasazena nebyla. Pro zvědavé mi byla diagnostikována mutace v genu MTHFR homozygot. a polymorfismus genu PAI-1. + Zvýšená pravděpodobnost kardiovaskulárních onemocnění mě až tak nepřekvapila, vzhledem k tomu, že hypertenzi léčím od šestnácti.

O několik měsíců a stovku negativních testů později jsem se konečně dočkala. Ale bez malých dramat by to u mě prostě nebylo ono! :-)

Byl leden a po mých 22. narozeninách jsem cítila, že to asi tentokrát vyšlo (necelý rok snažení = cca 12 cyklů). První těhotenský test negativní, druhý taky. Když si je děláte pět dní po oplodnění, protože prostě nemůžete čekat déle, není se čemu divit. :D O pár dní později už několik duchů.

Ihned jsem se objednala k doktorovi. Vzal mě téměř hned, nepamatuji si přesně týden, ale věděla jsem, že na UTZ už má být vidět minimálně váček. Asi vám nemusím říkat, jaké horko mne polilo, když na UTZ nebylo nic. NIC… Byla mi odebrána krev (pátek) a měla jsem si v pondělí zavolat kvůli hCG.

V pondělí jsem zavolat nestihla, volal pan doktor, že ho mám 4200 a mám k němu okamžitě přijet, že se nejspíš jedná o mimoděložní těhotenství. Co vám budu vyprávět - pláč, hysterie a smutek. Dorazila jsem s přítelem k doktorovi smířená s nejhorším (je zároveň gynekologický chirurg a zákrok by mi prováděl on). Ovšem jaké bylo naše, moje i doktorovo, překvapení, když se na UTZ objevil plod v děloze o velikosti několika cm!!! A já jsem opět začala věřit!

Od této chvíle vše probíhalo téměř hladce. Žádné velké obtíže nenastaly, až na drobné krvácení zhruba v 12. tt, ale to hned DÍKYBOHU přešlo. Opět jsem ani nezvracela. Pak už mě čekal screening v I. trimestru a ten dopadl, navzdory všem mým onemocněním, v pořádku. A my se začali těšit. Samozřejmě že úplně jsem si oddechla až někdy okolo 20. tt, po druhém screeningu, který byl také zcela v pořádku. Na oba mne doprovázel přítel a také jsme se dozvěděli, že čekám chlapečka. <3

Váhový přírůstek byl v normě, všechny výsledky v pořádku. Začalo se to kazit někdy okolo 28. tt. Na kontroly jsem chodila častěji a vzhledem k těm šíleným tropickým vedrům mi bylo čím dál tím hůř. Během třech týdnů jsem „nabrala“ 6 kg, otoky celého těla. Musela jsem si koupit boty o dvě čísla větší a k mému vysokému tlaku, který už se nedařilo regulovat dosavadní léčbou, se přidala tachykardie. Byla jsem převelena do Podolí (moje porodnice), kam jsem začala docházet každý týden.

V červenci jsem byla naposledy v práci - do té doby mi bylo dobře a neviděla jsem důvod nudit se doma. Čekal mě také velký životní krok, nyní už jsem vdaná paní a nemám přítele, ale manžela. :-) Ale můj zdravotní stav se začal zhoršovat. Už jsem mohla jenom ležet, stále mi nebylo dobře a doktoři se báli, aby miminko dobře rostlo. To se bohužel ukázalo jako oprávněná obava. Na screeningu ve III. trimestru zjistili, že mi cévami v pupečníku protéká málo krve a že chlapeček je váhou i velikostí mimo tabulku. To se potvrdilo i o týden později na dalším UTZ.

Ovšem nikdo to nevzdal, ani já, ani můj kulíšek v bříšku! :-) Nemám to strašení doktorů ráda, ačkoliv chápu, že mi musí sdělit možná rizika. Na dalším UTZ už jsem se s tou tečkou ve zprávě vlezla úplně na okraj! :D Asi víte, co myslím, neříkám, že je to nějaká sláva, ale lepší, než aby se tam nebyla vůbec. Smířila jsem se s tím, že prostě budu mít malinké miminko.

Navzdory všem prognózám jsem dnes dle UTZ 34+5, máme něco málo přes dvě kila. Mimo dalších deseti léků beru i antibiotika na zánět v ledvinách a už se nemůžu dočkat až se chlapeček vylíhne! :-) A to taky z dost sobeckých důvodů :D

On vám totiž nikdo před otěhotněním neřekne, že se začnete potit jako vrata od chlíva po tom, co vyjdete tři schody. Že se místo chůze začnete kolébat ze strany na stranu jako káče. A že si cvrnknete pokaždé, když si budete muset kýchnout. Rady „Spi, dokud můžeš, pak už se nevyspíš“ mi přijdou vtipné vzhledem k tomu, že od doby, kdy se moje břicho zvětšilo tak moc, že si nevidím „nikam“, jsem se nevyspala. Rozdíl po porodu tudíž moc markantní nebude. Stejně jsem třicetkrát za noc vzhůru, ať už kvůli toaletě, křečím v zádech, nohou, nebo že mi po obličeji skáče hladová kočka, nebo dvě. :D

S pálením žáhy jsem se už také smířila a vím, že už nikdy nebudu sama. K vytouženému miminku se přidala ještě parta nejlepších kamarádek na celý život, strií. A aby toho nebylo málo, do teď jsem nabrala pouhopouhých 20 kg - a to prosím nijak extra víc nepapám. Jediné, co zůstalo ve své velikosti, jsou moje jedničky. Takže už bychom to mohli završit pouze porodem tříkilového miminka s mojí poporodní váhou 19 kg a bude ze mě ta nejšťastnější maminka na světě! :D

A teď vážně. :-) Jsem ráda, že už to budu mít všechno konečně za sebou. Deprese z potratů, z neúspěšných pokusů o otěhotnění a z dlouhého těhotenství plného zdravotních problémů. Od mého prvního těhotenství před šesti lety jsem ušla dlouhou cestu a teď se konečně blížím ke šťastnému konci! Už se jen modlím, aby byl můj syn zdravý a měl alespoň ty dvě a půl kila. :-)

Všem těm, co se snaží, i všem, které už jsou teď těhotné, přeji hodně zdraví a pohody a hlavně velkou sílu. Neříkám, že jsem prožila bůhvíjaké drama, ale vím, co to je naději ztrácet a užírat se neúspěchy a nejistotou. Někdo nemá cestu za svými cíli zrovna jednoduchou, ale to neznamená, že byste to měli vzdávat a naději ztrácet!

Doufám, že v blízké době sem přidám deníček z mého porodu a že to bude takový ten humorný. ;-) Ty totiž miluji číst! Tak za ně všem autorkám děkuji!

Hodnotilo 32 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
shina
Ukecaná baba ;) 1498 příspěvků 15.09.14 05:28

S tím popisem těhu máš svatou prravdu… :D korunu tomu dodal chlap jak mě viděl se holit, prý ty se holíš po slepu…? No jak jinak, když si přes pupík nevidím sni našpičky bot :D

mě u prvního mimi taky strašili s malým plodem, pod 3 kg (ještě den před porodem) a malá měla 3550g a 47cm, ta
kže to měření těd beru s rezervou, ale tež sem byla vyhukaná

preji rychlý porod a hlavně zdravé miminko! :kytka:

 
Ada22
Kecalka 403 příspěvků 15.09.14 09:13

Ty odhady se houpou klidne o pul kg. Me řikali, že miminko bude mit něco kolem 2,5 až 3 kg. Nakonec měla 2,5 a rychle to dohnala. V břiše se ji prostě nedařilo.

 
Talitha
Extra třída :D 13271 příspěvků 15.09.14 09:38

Mi to přijde jako normální těhotenství a normální potíže, které to s sebou samozřejmě přináší.
Nechápu, proč se z toho tady pokaždý dělá taková kovbojka, jako by to byla ta největší oběť na světě.

Samozřejmě přeji zdravé dítě.

 
Grumlik
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 15.09.14 10:05

Krasny denicek a take vtipny!!! Moc gratulujica preji pohodovy a rychly porod bez komplikaci!!!

 
belik
Ukecaná baba ;) 1034 příspěvků 15.09.14 10:14

Přeji atˇ to dobře dopadne :kytka:,ale už jsem opravdu udivená kolik mladých lidí má takové zdravotní problémy, to už je opravdu napováženou i má kamarádka měla asi od 25ti let vysoký tlak, epilepsii a kupu dalších problémů, těch léků co jí, nemá ani moje babička, která oslavila 90tiny letos v červnu, co víc říct, snad jen, že doufám v lepší zítřky, mějte se :kytka: :hug:

 
Tinaella
Povídálka 11 příspěvků 15.09.14 11:05

Ahoj, mě říkali pořád, že budu mít malé miminko a nakonec měla holka 3600 gramů ;) Držím palce :kytka:

 
Anonymní  15.09.14 12:04

Zasmála jsem se u toho cvrnknutí pokaždé, když si žena kýchne. Jsem v 16. tt, včera se mi to stalo poprvé a dneska podruhé, upřímně jsem dost vyděšená a děsím se, až se mi to stane někde jinde než doma. :evil: Moc vám přeji těhotenství po všech úskalích, sama jsem si na miminko počkala, byť necelý rok, a přeji pokud možno co nejpříjemnější závěr těhotenství. Těším se na příští deníček - tentokrát už s fotečkou mimča.

 
LadyPet
Závislačka 3947 příspěvků 15.09.14 12:39

Ahoj, můžu se zeptat, jestli byla zavedena nějaká opatření po zjištění té mutace v genu MTHFR? :) Jinak přeji rychlý porod a ať jste zdravý :kytka:

 
Hřiběnka
Extra třída :D 14028 příspěvků 5 inzerátů 15.09.14 13:41

A vsadím se, že nejpozději za rok budeš na těhotenství vzpomínat se slzou v oku :mrgreen:
Jinak já měla tři dny před porodem odhad váhy o více než 500g nižší, než byla skutečná váha miminka :) A to mi dělali UTZ na kvalitním zařízení, protože měli podezření, že miminko nepřibírá. No, pak dost koukali :-)

 
Reawen
Nováček 9 příspěvků 15.09.14 14:01

Jediné s čím se dokážu ztotožnit je ten strach. Obdivuju tě, já jsem v tomhle mnohem horší hysterka a mnohem šílenější… a to ještě s mým mnohem méně napínavějším příběhem.
Přeju aby vše už vycházelo jak má, mimísek byl zdravý a prostě vše už bylo jen a jen lepší.
Držím palečky :)

 
Pucinka007
Stálice 73 příspěvků 15.09.14 16:15

@LadyPet Ahoj, léky po zjištění jsem nedostala žádné, jen jsem byla upozorněna, že při zhoršení si budu muset píchat heparin. Můj gynekolog mi pak řekl ať užívám Femibion, kde je naštěpená kyselina listová, protože ta obyč je v mém případě na nic. Někdy v 28. tt jsem pak dostala jako prevenci anopyrin. Ostatní léky co užívám pak nejsou přímo spojeny s mutací, ačkoliv některé na ni asi také mají vliv. Jinak nic :nevim:

Díky všem za milé komentáře :)

 
Pucinka007
Stálice 73 příspěvků 15.09.14 16:17

@Hřiběnka Samozřejmě že tu slzu v oku a nostalgické vzpomínky čekám :D Ale to by nebylo ono, kdybych si nemohla postěžovat tady mezi ženskýma, který mě pochopí :D

 
Dainvyk
Ukecaná baba ;) 1562 příspěvků 15.09.14 16:48

Pěkný deníček :kytka:

 
verulicek  15.09.14 20:11

Souhlasím, odhady jsou mimo. mě říkali 3,5 kila a malá se narodila ve 40tt přirozeně a měla 2800 (takže odchylku s spočítej :-D)

 
Koty
Závislačka 3699 příspěvků 15.09.14 20:37

Musela jsem si dočíst i první deníček 8o Prožila sis toho strašně moc zlého. Jsi silná žena, která si v životě zaslouží už jen samé štěstíčko. Přeji pohodový porod a spokojené miminko v náručí! :hug:

 
sma
Zasloužilá kecalka 793 příspěvků 16.09.14 08:43

Ahojky to uz bude vse ok ja rodila v 36+6 44cm 2260g akutnim cisarem a mala je v pohode je sice menci ale ani nema pokom byt velka ani nikdo nak moc neresil jak je velka dychala sama, sala bez problemu☺ uz sentesim ma dalsi demicek

 
quinny
Neúnavná pisatelka 16372 příspěvků 16.09.14 12:55

Docetla jsem prvni denicek w jedine co me napada je hodne stesti… Pohodovy porod a at jste stastni :srdce:

 
Jessie250889
Kecalka 307 příspěvků 17.09.14 08:34
Prý nejkrásnější období :D :D

Ahoj, moc hezký deníček, přeji ti rychlý porod a hlavně ať je vše v pořádku a daří se tobě i chlapečkovi dobře. Též čekáme chlapečka jsem ve 26 tt, zajímavé je jak se všude píše jaké je to krásné období :D :D haaha…tvůj deníček to vystihl úplně přesně. Cítím se stejně. všechno mě bolí, v noci jsem vzhůru co hodinu - ať je důvod jakkýkoliv od 15 tt jsem se pořádně nevyspala, přes prsa si nevidím na břicho a přes břicho na všechno okolo..o holení mi ani nemluv…hrůza…a nalakovat si nehty u nohou…tak to už jsem vzdala…upřímně budu z ním jako sobec, ale strašně se těším až ten náš chlapeček bude venku a to jsme se o něj snažili přes tři roky…
Takže hlavu vzhůru…teď je to prý,,nejhezčí období,, :lol: :lol: upřímně jsem zvědavá jaké období nastane až se malej narodí…

tak hodně štěstí

 
Bjoucik.15
Ukecaná baba ;) 2480 příspěvků 19.09.14 10:29

Pěkně napsaný :) mě ve 31tt zjistili špatný průtoky krve a strašili, že malá bude mít 2kila maximálně a že bude dlouho v inkubátoru aby to dohnala… narodila se s 2680g a 46cm.. já jsem hodně drobná, takže myslím, že se narodila s váhou akorát :) ty váhový odhady jim nevychází, bude to dobrý a narodí se vám krásný chlapeček :mrgreen:

 
chs.jasmin
Kelišová 5058 příspěvků 3 inzeráty 22.09.14 22:46

Ahoj, tvůj deníček (hlavně ten úsek o testech po 5ti dnech) mě dojal - njn hormony. :kytka: Taky jsem cítila a momentálně ještě cítím křívdu, že tohle má být nejhezčí období mého života a přitom jsem skoro 3týdny úmírala v šílených nevolnostech s objímáním mísy :lol:

Těším se na deníček po porodu :kytka:

 
Attila8  25.09.14 12:01

Jen takový dotaz? ty jsi byla poprvé těhotná v 16? přeji ti vše ať dobře dopadne, ať jste oba zdraví. jen nikdy nepochopím urputnou snahu mít dítě tak mladých lidí, co vás k tomu žene? mě bude za chvíli 30 mimčo s manželem taky chcem, ale nesnažíme se, prostě se milujem a buď to vyjde nebo ne, já asi nikdy nepochopím tu šílenost kdy si někdo plánuje styk a je tím posedlí…

 
Pucinka007
Stálice 73 příspěvků 25.09.14 14:41

@Attila8
v sedmnácti a nebylo to plánované, prostě se to stalo, přítel o deset let starší mimčo chtěl, tak jsme se rozhodli si ho nechat. Porodila bych měsíc před osmnáctými narozeninami. A Vzhledem k tomu, že mi doktoři v podstatě řekli, že tohle je asi moje první a poslední dítě, tak je mi tvůj názor docela jedno ;-) Já bych třeba ve tvých třiceti šanci neměla.. ;-)

 
Attila8  25.09.14 18:58

@Pucinka007 a co se teda stalo s tím prvním dítětem? to jsem nějak někde asi přehlídla, nebo nevím :nevim:

 
Pucinka007
Stálice 73 příspěvků 25.09.14 21:13

@Attila8 pokud tě to zajímá, zhruba před rokem jsem psala deníček. V mém profilu, záložka deníčky. ;-)

 
Pucinka007
Stálice 73 příspěvků 25.09.14 21:17

Jinak všem děkuji za podporu :-)
Zítra nastupuji do porodnice na vyvolání, tři týdny před termínem s odhadem váhy miminka 2513 g. Prý už není na co čekat, venku mu bude lépe :-)) tak jsem zvědavá, kolik bude doopravdy vážit :-)

Příspěvek upraven 25.09.14 v 21:20

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama