Alkoholismus a dluhy. Z nechtěného těhotenství je obrovská mateřská láska!

Chci se s vámi podělit o to, jak probíhalo moje těhotenství od počátku, kdy jsem z toho nebyla vůbec šťastná, přes otřesný porod, až k našim společným chvílím...

Alkoholismus a dluhy. Z nechtěného těhotenství je obrovská mateřská láska!

Začalo to někdy v únoru minulého roku, kdy jsem měla zpoždění. Tak jsem si udělala těhotenský test. Moje zjištění, že jsem v tom, nebylo dvakrát radostné. Okamžitě jsem si vzpomněla na to, jaký jsem měla porod v roce 2016 a uvědomila jsem si, kolik máme dluhů, a že bydlíme s přítelem v bytě, který je celý mokrý a plesnivý a majitel s tím nehodlal nic udělat…

No a tak jsem se s tím nakonec smířila a rostli jsme. Těhotenství bylo šílené. Ještě než jsem otěhotněla, tak jsem byla zvyklá jíst silné prášky při jakékoliv bolesti hlavy, zubů atd.. Protože obyčejné mi už nepomáhaly. To bylo pro mě v těhu hrozné, protože jsem mohla Paralen a sem tam Brufen. A to mě hodně často bolely zuby hlava a pak i někdy břicho, jednou jsem si volala i sanitku, protože jsem měla cca v 5. měsíci bolesti, jakoby to byly slabé kontrakce. To nakonec bylo v pořádku.

Další věc, která byla hrozná bylo to, že můj přítel je alkoholik a já byla zvyklá pít s ním každý víkend (on pil denně), takže jsem se 9 měsíců dívala na to, jak se denně opíjí. Kolikrát jsem pro něj musela o půlnoci, nebo ve 3 hodiny ráno jít přes celé město, protože mi vyvolával, že netrefí a taky jsem nemohla spát kvůli tomu. Kolikrát přišel, ještě jsme se pohádali, dali jsme si přes hu*u… Celé těhotenství bylo na… houby.

A taky jsem celé těhotenství měla panickou hrůzu z porodu. Tak jsem to těhotenství nějak přežila. Termín jsem měla 28. 10. 2020, ale už 24. mi moc tvrdlo břicho a měla jsem malé bolesti. To už jsem věděla, že to přijde a strach a hrůza z porodu stoupaly. 25. jsem jela do nemocnice s tím, že mám bolesti cca po 5 minutách, tak si mě tam nechali.

Protože je covid, tak tam se mnou přítel být nemohl. Prohlédli mě, udělali mi ozvy, byla jsem na předporodním pokoji. Takhle mě prohlédli dvakrát a nakonec mě dali na normální pokoj s tím, že v 18 hodin mi udělají zase prohlídku. Všichni mi říkali, ať se jdu osprchovat horkou vodou a tak, ale já mela šílený strach, tak jsem to nechtěla uspěchat, i když jsem to už chtěla mít za sebou. Asi od 16.00 jsem už měla ty šílený nesnesitelný bolesti, že jsem z toho brečela, zvracela… Pokaždé jsem se z toho skácela na zem, protože jsem musela stát, jelikož vleže to bylo horší. A nejhorší na tom všem bylo, že jsem na to byla sama. Jen jsem mluvila s přítelem a sestřenicí přes telefon. Kolem půl šesté mi donesla sestra večeři a viděla mě, jak se tam svíjím a řvu bolestí, tak mě vzala, ať mě zase prohlídnou. Dělali mi ozvy a sledovali tím moje bolesti, potom se ve mně sestra začala tak šťárat, že mi praskla voda, tak jsem psala příteli, ať už dojede.

A šli jsme na porodní sál. „Panebože, už je to tady!“ Přítel přijel a samozřejmě jak jinak než nachlastanej! Sestry pořád říkaly, ať tlačím, jak když jsem na velké, ale to nešlo, já necítila, že bych měla tlačit. Přeci jen, na velké cítíte že tlačíte hono. No a nakonec jsem v breku a bolestech tlačila. Přítel pořád říkal: „Poslouchej doktorku, tlač. Poslouchej, co ti radí. Dělej, co říkají.“ Tak jsem na něj v těch bolestech řvala, ať drží huu atd. (nakonec mi řekl, že jsem mu aj řekla: „Už drž huu, ty čůrku.“). Ty ženský z novorozeneckýho se tam jen smály jak… To je jedno jak co :-).

Nakonec mi hlava malé uvízla přímo v pipce (nevím, jak to popsat, cítila jsem veškeré své kosti, který se při porodu mají roztáhnout), asi 5 minut tam ta hlava byla. Já tlačila a sestry, že nemám tlačit, že mám počkat, až přijdou bolesti. Jenomže ty pod*laný bolesti nikde. Nakonec mi píchli injekci, aby ty bolesti přišly a nakonec, v 18:20 byla venku!

Jen co vylezla, už jsem věděla, že je něco špatně. Hned, jak začala brečet, tak jsem si začala zacpávat uši, ať neřve, že ji nechci slyšet. Ani vidět jsem ji nechtěla (ten bonding, který jsem podepsala jsem odmítla) ale to hlavně z důvodu, že já byla vyčerpaná. Skoro jsem nevnímala a přítel byl nachlastaný, takže jsem to nechtěla riskovat.

Nakonec jsem příteli řekla, že může jít. Protože jsem věděla, že chce stejně chlastat, a že tam být nechce. Nakonec jsem měla být 2 hodiny na porodním sále a cca po hodině jsem se už vzpamatovala a tak jsem i odepisovala lidem. Protože chlap tam byl jen cca půl hodiny (po dobu porodu) a už po té hodině jsem s ním volala a byl na hadry (ožralej).

Potom mě odvezli na pokoj. Tam mi dali večeři, kterou jsem nestihla kvůli porodu, a ještě cca o půlnoci mi malou dovezli, že zkusíme kojit. Takže šílený bolesti, jak se zatahuje ta děloha nebo co… a skoro vůbec jsem v tu noc nespala. Byla jsem tam tři dny a každý den jsem čekala natěšená až do 15. hodiny, až přijde přítel (jen na 30 minut kvůli covidu) a každý den přišel ožralej. A já byla na prášky, že jsem tam byla sama na pokoji, celý dny zavřená. Malá mě obtěžovala, byla jsem šťastná, když jsem ji mohla odvézt na novorozenecký (cítila jsem, že je tam nějaký psychický problém). Nakonec pro mě přijela sestřenice, aby mě odvezla domu po třech dnech. „Konečně po třech dnech utrpení!“ Doma mě čekal ožralý přítel s mojí mamkou a teta, která tu bydlí s námi, akorát máme každý svoji bytovou jednotku. Přítel si vzal „otcovskou dovolenou“, aby byl každý den v lihu.

Já malou neměla moc ráda, byla pro mě přítěž a ještě, když jsem měla kojit, tak jsem měla ještě větší psychický problém, že bych si radši chtěla rozbít hlavu, než kojit, protože to bylo šílené nepříjemné a bolelo to. Nakonec jsem si koupila odsávačku, kloboučky a asi tři měsíce jsem kojila. Pak jsem všem řekla, že jsem ztratila mlíko a dala jí na umělé mléko, i když jsem věděla, že kdybych ji přikládala, tak by se víc tvořilo. A od té doby, co jsem přestala kojit, jsem neměla psychické problémy a budovala jsem si s ní vztah.

Tento měsíc bude mít pět měsíců a váží krásných 8 kg. Já jí říkám vždycky, že alespoň to, že je tlustá, má po mamince :-) Jinak je celá tatínek. Teď už jí miluji a jsem za ní ráda, už má i náušničky a je prostě úžasná. Tatínek se nezměnil, pořád je to alkoholik, ale sem tam mi pomůže (podrží, pohlídá, než se okoupu, nakrmí, okoupe, nebo utře atd.). Sice jen výjimečně pomůže, ale jsem ráda alespoň za to. A ještě mě potěšilo, že já se narodila 25. 9. 97 a ona 25. 10. 20. Naše Izabela Šárka. Druhé jméno Šárka má po babičce, která už mezi námi není (přítelova máma, ani já jsem ji nepoznala), ale věřím, že na nás z vrchu dává pozor!

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
10394
25.3.21 10:49

Gratuluji k miminku.
ALE, na začátku jsem si říkala, jestli si to někdo vymyslel nebo to má být jako fakt 8o Jak můžeš do tohoto přivézt dítě, alkoholik, dluhy, atd. Chápu, že už bylo dítě na cestě, jsem proti potratům, ale snad se chráním. Kde máš to starší dítě? Jako fakt no comment :zed:

 • Zmínit
 • Nahlásit
25.3.21 11:48

@kotaska91 .. přesně 8o i já četla s očima jako puk jestli tohle myslí zakladatelka vážně :roll:
A to vyjadřování.. čtvrtá cenová je hadra oproti ní :zed:

 • Zmínit
 • Nahlásit
19754
25.3.21 11:57

Text psal člověk zjevně inteligentní se slušnou znalostí gramatiky, což mi jaksi nekoreluje s obsahem deníčku. Beru to jako nepovedenou provokaci…

 • Zmínit
 • Nahlásit
1937
25.3.21 14:04

Gratuluji k miminku, byť obligátní radost a hrdost z úspěšně zvládnutého porodu, rozšíření rodiny a zdravého dítěte jsem z deníčku moc nevyčetla. Holčička má sice už náušničky, ale co jsem pochopila, tatínek je alkoholik a maminka ji dlouho neměla ráda? Připadá mi, že v té zkratce, v jaké je to psané, se ztratilo to podstatné, a to vzrůstající láska k dítěti. Pokud bych text časem chtěla zachovat jako památku pro svoji dceru na to, jak se zachovala, tak bych ho buď dovysvětlila nebo cenzurovala ;).

 • Zmínit
 • Nahlásit
138
25.3.21 14:12

Ja ani nevim co na tenhle denicek napsat…
Dluhy, alkoholik, to se na me nikdo nezlobte ale nekomu kdo je v lihu bych dite nedala ani na tu chvili nez se osprchuju…

 • Zmínit
 • Nahlásit
435
25.3.21 14:48

Tak toto musí být nějaká provokace. Tohle soudný člověk nemůže myslet vážně…

 • Zmínit
 • Nahlásit
2765
25.3.21 14:48

Fakt smutné čtení… chudák malá…

 • Zmínit
 • Nahlásit
3824
25.3.21 15:23

@Janli Admini asi před zveřejněním deníčku tu gramatiku, popřípadě stylistiku, upraví, ne?

 • Zmínit
 • Nahlásit
1186
25.3.21 17:12

To si z nás zase chce někdo vystřelit. Určitě však i takovéto příběhy existují, akorát by si nikdo takovou ostudu nelajsnul, aby to, byť anonymně, zveřejnil.

 • Zmínit
 • Nahlásit
19754
25.3.21 17:51

@klamonožka jde i o styl, tvorbu vět… to by asi museli přepsat celý. Já tomu prostě nevěřím…

 • Zmínit
 • Nahlásit
435
25.3.21 17:52

@aknadar
Anonymně i s fotkama :lol: To musí být nějaký předčasný aprílový žertík :D

Příspěvek upraven 25.03.21 v 17:57

 • Zmínit
 • Nahlásit
172
25.3.21 19:15

Tohle mi zrovna přišlo autentické a prostě ne každá maminka je vysokoškolačka nebo psala slohy na základce na jedničku..Hlavně, že to dobře dopadlo, psychické potíže přešly a maminka se o holčičku hezky stará, určitě jí pomůže i teta. A až bude starší, tak bude třeba rozhodnější i vůči staršímu příteli (na fotkách vypadá, že je starší), aby něco dělal s tím pitím. Na vesnicích nebo menších městech ( nejen) na Moravě to takhle funguje, ale i ve městech se s tím setkáváme.. Tady u mládence alkoholismus odsuzujeme, ale deníky alkoholiček získávají ceny typu Magnesia Litera.. Autorky/Autorka jen mají lepší vzdělání (třeba se narodily do vzdělanější a bohatší rodiny) a dovedou popsat alkoholismus svižněji a „méně lidově“, problém ale zůstává stejný.. U fajnové maminy nebo u taťky z vesnice s učňákem..

Příspěvek upraven 25.03.21 v 19:16

 • Zmínit
 • Nahlásit
302
26.3.21 06:42

Ja třeba věřím ze tohle je 100% autentické a pravda… Jen nechápu proč někdo takový deníček zveřejňuje. Ale dobře, každý jsme nějaký, máme různý podmínky, různý životy, takže je zajímavý se podívat je to (ne)funguje jinde. Taky by mě od autorky zajímalo, co je se starším dítětem? Omlouvám se, jestli to dopadlo špatně, ale je tam zmínka o prvním porodu a pak už nic o dítěti.
Každopádně přeju at je malá zdravá a prospívá a tatinek at se sebou něco udělá, abyste mohli dat dítěti (dětem ) dobrý start do života.

 • Zmínit
 • Nahlásit
19754
26.3.21 10:18

@Floriska co funguje na vesnicích? Že jsou chlapi alkoholici a ženám je to jedno a pořizujou si s nima děti? 8o Prober se, ty jsi z Prahe, viď… :hug:

 • Zmínit
 • Nahlásit
1118
26.3.21 10:42

Při čtení jsem si jen celou dobu říkala No ty wole co?
@Floriska hele já třeba odsuzují alkoholismus i tady u hrdé maminky. Proč by s tím něco dělala, když každý víkend chlastala s ním a celé těhotenství nepit bylo utrpení? Vsadím se, že teď už krize zazehnana a opět víkendy prokalý spolu :nevim:

 • Zmínit
 • Nahlásit
77
26.3.21 11:15

Šílený deníček. Autorka má tedy 2 děti?

 • Zmínit
 • Nahlásit
21091
26.3.21 11:41

No, twl - já deníčku věřím, bohužel i takoví lidé jsou mezi námi

 • Zmínit
 • Nahlásit
1354
26.3.21 13:23

S alkoholikem sis přivedla na svět druhý dítě, máte dluhy… Tak hlavně že ta mateřská láska přišla. Ta ty děti uživí 🤦

 • Zmínit
 • Nahlásit
77
26.3.21 15:25

@epsice o tom druhým děcku ani nic nepíše. Má ho vůbec u sebe?

 • Zmínit
 • Nahlásit
767
26.3.21 17:49

Prestala jsem cist po vete, ze pritel je alkoholik a ty jsi byla zvykla pit s nim kazdy vikend 8o

 • Zmínit
 • Nahlásit
908
26.3.21 19:23

No tak to je síla. Autorku bych odhadla tak na 17,kdy tedy porodila to první, když tento porod tak prožívala? Při porodu brečí, chudák celou noc nespí, je tam 3 dny zavřená a trpí :nevim: Mimochodem imrvére nažranýho tatíčka pustí normálně v nemocnici na porodní sál i na šestinedělí? :cert: Tak snad zdravá pěkná holčička z ní udělá konečně dospělou matku.

 • Zmínit
 • Nahlásit
711
26.3.21 22:21

Fuj, tak hnusný deníček už jsem dlouho nečetla..přestala jsem v necelé půlce, je mi nějak jedno, jak to dopadlo :nevim:

 • Zmínit
 • Nahlásit
5345
26.3.21 22:58

@alun-ka Autorce je dle data narozeni daleko pres 17.

 • Zmínit
 • Nahlásit
4288
27.3.21 06:13

Něco tak strašného jsem tady snad ještě nečetla. Chudák dítě. Hlavně, že má náušničky, ty kráso… :?

 • Zmínit
 • Nahlásit
3398
27.3.21 08:51

@Janli no je tam snad 10× za sebou slovo nakonec…to se zase rozdávají dárky za deníčky?

Poslední 2 odstavce už jsem nedala, tento životní styl je mimo moje chápání, je mi z toho smutno

 • Zmínit
 • Nahlásit
538
27.3.21 13:11

Co to starší dítě?

 • Zmínit
 • Nahlásit
5535
27.3.21 15:27

Předpokládám, že už jste si podali prihlasku do Vymeny manzelek 8o, protoze vasi rodine, garantuji, ze televize prostor urcite da!

 • Zmínit
 • Nahlásit
4065
27.3.21 20:48

Tohle je vymyšlené, protože pokud ne, tak zírám, jak se někteří lidi dokáží vyjadřovat. Asi to mělo být vtipné.

 • Zmínit
 • Nahlásit
2054
27.3.21 23:03

Nene 8o 8o 8o 8o… tak tohle je fake jak vyšitej :mrgreen:

 • Zmínit
 • Nahlásit
368
28.3.21 07:55

Rodila jsem v listopadu a na vedlejším pokoji ležela podobná mamina, měly jsme společnou koupelnu, tak vím víc, než bych chtěla. Před porodem se celkem drsně dohadovala s partnerem, i o chlastu. Po porodu několikrát denně odložila dítě na sesternu a šla na si na 30 min. zakouřit. A nechala se 3.den propustit - musela nutně za tím chlapem- a dítě tam nechala (žloutenka) s tím, že se vrátí :poblion: :pocitac: Jak to dopadlo, netuším, šla jsem domů.
Takže obávám se, že fejk to není, max. upravená stylizace textu.

 • Zmínit
 • Nahlásit
21217
28.3.21 07:56

Tohle je fake, troll ci pomsta někomu.

Přece nikdo není tak blbej, aby k tak příšernému obsahu deníčku naflákal ještě i fotky…

Aneb pochlubím se, že mám dluhy, doma alkáče a ještě přidám fotky spokojené rodinky? Tomu se mi nechce věřit…

 • Zmínit
 • Nahlásit
21091
28.3.21 13:54

@Mallorka @Petrusska007 @Hanka1 holky, proč si myslíte, že je to vymyšlené? Vy myslíte, že takoví lidé, taková rodina, neexistují? Neznáte aspoň od vidění někoho takového?
Já naprosto věřím, že deníček je, bohužel, pravdivý.

 • Zmínit
 • Nahlásit
1249
28.3.21 14:44

Na mě to skoro působí jako pomsta někomu? Vezmu fotky na sociální siti, sepisi až neuvěřitelný denicek o alko příteli a nechtěnem těhotenství a hodím na emimino. Pak se dej vůle boží :nevim:
Pokud je to realita, pro mě tedy celkem silná káva.
A rozhodne nesouhlasím s tím, ze by stylistika byla nejaka zazracna a gramatiku, predpokladam, upraví admin před vypuštěním do světa :palec:

 • Zmínit
 • Nahlásit
21217
28.3.21 17:14

@stinga @Veerr

jo na mě to taky působí jako pomsta.

Chápu napsat deníček anonymně či pod nickem, ale dávat veřejně fotky a pomalu se chlubit, že chlap chlastá jak Dán, nalitej přijde i na porodní sál a že mají dluhy a žijí v plesnivém bytě?
O předchozím dítěti ani zmínka…

 • Zmínit
 • Nahlásit
4065
28.3.21 21:06

@stinga protože mi to připadá pravopisné a slohově úplně dokonalé na to, jaký je obsah.

Leda by to celé opravily adminky, ale kolikrát byl vydaný deníček, který ani úpravu neměl.

 • Zmínit
 • Nahlásit
21091
28.3.21 21:50

@Mallorka no tak akorát že tam nejsou hrubky, to je pravda, ale jinak že by to byla nějaká stylistická perla - já tomu prostě věřím

 • Zmínit
 • Nahlásit
21091
28.3.21 21:53

@Veerr @Hanka1 @Mallorka vždyť se jí podívejte na profil, starší dítě tam má, fotky i s přítelem také - profil založen v 2019

 • Zmínit
 • Nahlásit
21217
28.3.21 22:14

@stinga tak v tom případě je blbá jak necky…

 • Zmínit
 • Nahlásit
21091
28.3.21 22:27

@Hanka1 asi jí přijde normální takhle žít :nevim: možná je na to zvyklá z dětství, těžko říct, když ona se k tomu tady nevyjadřuje

 • Zmínit
 • Nahlásit
30459
28.3.21 23:33

Doufám, že tohle není pravda. Nechutný.

 • Zmínit
 • Nahlásit
1118
29.3.21 11:57

@Mallorka js tomu taky bohužel věřím. Věřím i tomu, že to adminky upravily. vzdyt i nadpis nemá s tím původním nic společného. :think: tam se taky vyřádily a našly tam obrovskou materskou lásku 8o

 • Zmínit
 • Nahlásit
172
29.3.21 15:18

@Janli Ne, jen jsem zmínila, že se pije všude stejně, jen někde je to eufemizováno a někde ne, prosím čti pozorněji a celý příspěvek. A na venkově se všichni více znají, tak vědí, kdo „chlastá“ první ligu a kdo se třeba upil k smrti, ve větších městech je to anonymnější a spíše se to glorifikuje nebo bere za společenský standart.

Příspěvek upraven 29.03.21 v 15:24

 • Zmínit
 • Nahlásit
172
29.3.21 15:21

@thalasan To už je na nich..

 • Zmínit
 • Nahlásit
4288
1.4.21 07:48

@Floriska To, že je u nás určité popíjení norma, je jedna věc. To, že je to blbě, je je věc druhá. A ne, nepije se všude stejně, a ne, žádné pití se nemá glorifikovat. Já nejsem stoprocentní abstinent (občas víno), ale nikdy mi alkohol nevlezl na mozek. Znám dost lidí, co pijí v míře a občas se i přepijí, ale nikdo z nich nepřišel ožralý k porodu vlastního dítěte. Chování zakladatelky a jejího chlapa je neomluvitelné, komunikace mezi nimi ohavná. Dva dospělí ať si klidně vysmátě nadávají do ču. áků a chlastají od nevidím do nevidím, ale to dítě si to nezaslouží.

Autentický je i životní příběh uživatelky drog a stejně je to k zblití, ne něco k ocenění. V tomto deníčku droga taky figuruje.

 • Zmínit
 • Nahlásit
4812
3.4.21 17:05

Uffffff. No, přijde mi, že zakladatelka je skvělý adept na Výměnu manželek. :mrgreen: To by byl možná podobný díl jako s tou hysterickou ženskou co si nedávno vzala toho bývalého vraha…
První dítě asi bylo nebo je u tatínka… Alespoň doufám, jelikož každé dítě má jiné příjmení…
A zakladatelka se o něm v deníčku ani nezmiňuje.
Sociální odbor by se měl zajímat o takové rádoby rodinky. A ne dusit matky samoživotelky nebo otce samoživitele.
Pokud je deníček pravda, tak upřímně lituji jen to nebohé miminko. :roll: Nechtěla bych vyrůstat v takové rodině. Kdy tatínek je stále v lihu, doma na sebe řvou jak chlapi z 5 cenové atd. :roll:
V tomhle případě je lepší pěstounská péče, adopce atd. Cokoliv je lepší jak vyrůstat v takovém prostředí.
No ale tak možná se za nějakou dobu najde tatínek číslo 3, 4 atd.
Zakladatelku nelituji vůbec. A nechat dítě i na 5 minut pohlídat od alkoholika mi přijde přes čáru. :roll: :roll:
Fakt jen doufám, že to je blbý vtip… A lituji sestry a doktory, že se musí s takovýma připadama dnes a denně potkávat. :nevim:
Bych vypakovala alkoholika z nemocnice. Určitě bych alkáče nepustila k porodu. :cert:
Nemocice není bordel a putika…
Ach jo… Kam ten svět spěje. :nevim:

 • Zmínit
 • Nahlásit
104
4.4.21 07:12

Já pořád čekala, kdy se to zlomí a po které hrozné události napíše, že se s dětmi odstěhovala a začala svou situaci měnit k lepšímu. A ono ne, zachránily to náušnice…
A ano, taky věřím, že je to reálný příběh. Ve skupince podle věku dítěte jednu takovou máme. Se jmény, fotkami, vždy napíše něco úplně šíleného, co ale evidentně považuje za normu ve svém okolí a až když my všechny ostatní jsme úplně v šoku, tak napíše, že to holt u nich mají hozené jinak.

 • Zmínit
 • Nahlásit
5509
4.4.21 11:59

Že si tyto typy lidí neuvědomují, že by měli, vzhledem ke své finanční a mentální situaci, mít maximálně jedno dítě, nejlépe žádné. Zrovna oni se množí jako kobylky a sociální systém cvaká… :zed:

 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
4.4.21 20:32

Byla jsem v porodnici taky s jednou maminkou, vypadala velice slušně, jen chlap tak šíleně 3 dny zapijel dítě, až se ztratil a nevěděla, jestli pro ně někdo přijede. Když se nakonec našel, tak mel tolik v žíle, že to musela odridit sama 8o… Vlastně nemusím cgodit daleko. Teta slavila narozeniny a se strejdou se tak hádali, kdo bude pít a ldo se starar, že nakonec ruply nervy moji mámě a tenkrát 4 měsíční miminko si radši odvezla, než aby koukala, jak se na holku oba vys.rali :roll:. Nechápu, jal pro nekoho je důležitější chlast než rodina, fakt spodina :poblion:. Ještě dodám, je zvláštní, že i když maji dluhy a ošklivý bydlení, tak na chlast a cigara je vždy :cert: :pocitac:

Příspěvek upraven 04.04.21 v 20:33

 • Nahlásit
3978
5.4.21 07:29

Idealni material do výměny manzelek. Neinteligentni socky co v životě dokazali jen splodit deti. (Bohuzel)

 • Zmínit
 • Nahlásit
1589
5.4.21 07:41

A kde je to ditě z roku 2016?cele je to divné a malé je mi teda líto jestli je deník pravdivý :cert:

 • Zmínit
 • Nahlásit