Těhuloviny - 11. část: 36 tt aneb už se nám to krátí

Těhotenství

Ahoj holky. V první řadě se musím omluvit že jsem vás tak zanedbávala, pokusím se to napravit aspoň dalším deníčkem. Co je u mě nového? 19. srpna jsem oficiálně nastoupila na MD a v září čekáme na první penízky. Huráááá, nemusím nic dělat a přesto mi bude chodit výplata :)) Tak bych se chtěla mít celý život. I když věta nemusím nic dělat je tak trošku sporná a některá mamina by se se mnou velice ochotně hádala a nakonec bych jí zřejmě musela dát za pravdu.

Takže:
1. denně, a dokonce i v noci! se taháme s těžkým bříškem, někdo to snáší dobře, jiný hůř, my s přibranýma 15 kilama (a prý je to vzhledem k mé předchozí postavě v pořádku…???? ) se zmůžeme jen na vyčerpané „úúúúúffff…“
2. často se dostaneme do polohy, kdy je nutné aby přijeli záchranáři a nebohou velrybku zvedli - viz. já když lezu z vany či se pokusím natáhnout na podlahu - velmi špatné nápady
3. když pomineme zdravotní problémy jako jsou neustálé tvrdnutí bříška, bolestivé stahy až do zad, nateklé vešchno na co si vzpomeneme, fakt, že už se samy nemůžeme ani vyholit (protože si tam prostě nevidíme), nucení na záchod, bohužel i 6 a vícekrát za noc, někdy zácpa, přecitlivělé hormony, u někoho vyšší tlak či některé mnohem vážnější komplikace, je tu pořád ještě dýchavičnost, ooooobrovský problém vylézt do schodů, nedostatek energie dělat jakékoli domácí práce a neustálá lenost… … a za tohle sedm tisíc měsíčně? Tssss!
Na druhou stranu je však nutno dodat, že metál by zasloužily i naše drahé polovičky.

  • neustále musí poslouchat fňukání jejich velrybích miláčků na nejrůznější problémy
  • očekává se od nich přehnaný zájem o to „neco“ co se občas pohne v jejich břichu, v některých rodinách dokonce i zpívání ukolébavek (já naštěst znám jen jednu takovou těhulku, naštěstí manžel je podobné povahy, zřejmě jej nakazila těhotenskými hormony…)
  • musí hodně vydělávat ať má ten prcek z čeho žít
  • musí: složit skříň, položit nový koberec, odtáhnout několik těžkých desek z obchodu (nová komoda), neustále poslouchat, co všechno miminko ještě potřebuje, často přeskládat celý byt, někdy i několikrát, aby se tam vlezla postýlka
  • musí být neustále ve střehu, jakmile totiž své drahé nevěnuje tolik pozornost, pláčeme, zuříme nebo máme deprese z toho, že už nás nemají rádi
  • s manželkou není možné komunikovat o ničem jiném, než o jejím zdravotním stavu, co bude, AŽ se to narodí, kde mají slevy dupaček, jestůli je lepší skleněná či plastová láhev a zda papírové či látkové plínky. Občas se k tomu přidá historka té a té těhulky z internetu, srovnávání na ulici která má lepší btříško, jestli JÁ nebo ta co jde proti nám … atd… atd…

A jak to pokračuje u mě?
Anetka sebou mrská jak o život. Nemá ráda předměty položené na bříšku, ať už je to sonda, talíř s jídlem, či jen moje ruka. POKAŽDÉ se nechtěnou věc snaží setříst nejprve jemným šťoucháním, ovšem hned, jak pochopí, že je to marná snaha, příjdou kopance, a to už má takový talířek skutečně velkou práci udržet se tam, kde je.
Krásně mi bublá po bříšku. Není nic roztomilejšího než se přetláčet s malou nožičkou, ručičkou, či co to vlastně je a říkat si: Tohle bude moje miminko…
Máme už udělaný pokojíček, Anetka má svou velkou vlastní skříň, komodu, ze starého stolečku jsme udělali přebalovací pult a v Hypernově koupili několik šuplíčků na kosmetiku, kterou už máme taky skoro všechnu. Plínky jsou vyprané, papírové taky nakoupené. Tašku do porodnice mám sbalenou, věci na miminko přeprané. Autosedsačka je připravená, stejně tak kojicí polštář, odsávačka, lahvičky, jen postýlka ještě není složená. Kočárek už stojí u tchyně a čeká na okamžik, až si pro něj budeme moci přijet.
Bříško tvrdne neustále, dokonce i bolestivě. Jsem připravená na všechno, podle pana doktora se už mírně otevírám a může se stát, že porodím předčasně každým dnem. Naštěstí miminko už by v ohrožení snad nebylo, což je moc dobře. Brouzdám po internetu a hledám zkušenosti maminek, jejich názory, objednávám si vzorky zdarma a poctivě piju čaj z maliníku. Jen přemýšlím nad tím, co je to ta masáž hráze…
A jak jste na tom vy, těhulinky?

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Livlin
Ukecaná baba ;) 1519 příspěvků 26.08.08 18:42

Ahoj Filipi, moc krásný deníček. Se svou polovičkou to mám podobně, nálada se mi mění jak aprílové počasí, ale od manži neustále vyžaduji pochopení :-) Ale on je hodný a chápe :-) Tak ty už máš vše připravené? To jsi tedy rychlík, ale když už můžeš čekat, že by chtěla Anetka na svět, tak je to asi více než rozumné :-)
Přeji vše dobré i všem ostatním.

 
resa
Kelišová 6361 příspěvků 27.08.08 07:43

Ahojky, Filipi… Pekný deníček, i když pro nás mezi tím hudbou (snad) nepříliš vzdálené budoucnosti. Přeci jen třetí trimestr nám sice klepe na dveře, ale ještě do otevření dveří máme pár dní…:o)…Takže zatím ještě oba zvládáme chodit do práce a na výlety a do příběhů těhulek z netu stíháme vložit i poslední novinky z práce, života našich známých a tak…:o) Ovšem musím uznat, že dost často svou drahou polovičku obdivuju a uvědomuji si každým dnem, jak skvělého chlapa mám. Chlapa, který nejenže dokázal poslouchat moje zoufalé výlevy při našem letitém trápení a teď poslouchá výlevy o tom, co všechno mě kde bolí a jak jsem zase stála v metru, ale i třeba výlevy nad krásnými dupačkami, kombinézkou nebo capáčkami. Prostě opravdu parťák do nepohody a navíc-budoucí skvělý tatínek :o) Jen kdyby nám prcek nestávkoval a neutíkal před tatínkem, když chce taky jeden jeho kopanec přes ruku cítit: :o) Holt na sebe ty chlapi žárlí už takhle od malička. resa + Lukášek (25 TT).

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 617 příspěvků 27.08.08 08:48

Livilin: Já si stejně myslím, že je lepší kupovat průběžně. My jsme začali někdy ve 30tt a finančně to byl strašnej šok a přitom kočár i postýlku nám zaplatili rodiče a hodně přispěli i na jiné věci. Jenže člověk si ani neuvědomí co všechno je potřeba, o čem ani neví. Počínaje olejíčkama a mastgičkama, které nejsou zrovna zadarmo, věcičky, já třeba chtěla i monitor dechu, pak nějaké ty lahvičky a věci bokem pro mě, na který jsem třeba nemyslela až doteď, má, odsávačku, kojicí podprdu, kalhotky, vložky, teď ještě zjišťuju že bych měla pořídit odsávačku hlenů která taky není zadarmo… A tak se to během měsíce může vyšplhat na docela sloušnou sumu. A to jsem ráda že jsme byla magor a kupovala i v době snažení, většinu mám právě z té doby a jsem za to ráda, jinak bych se z toho po… Manžel pořád hlásal že nejlepší je to tak dva týdny před porodem, že do té doby je to zbytečný, jenže (a to beru rodiny, který kupují fakt jen za svý) když pak máš vypláznout v jeden měsíc třeba 20 tisíc ( a to my většinou kupujeme variantu - levné, ale dobré, př. postýlka za 700 kč atd…) tak to je pak pro rodinu pořádný šok.  Takže te´d už i mannžel musí uznat že na mých slovech něco bude :-))   Resa: Tak to samý dělá naše Anetka i dnes. Vesele si bublá, břicho mi nadskakuje, kope, mlátí sebou, je akční jak blázen a nejde to nijak zastavit. Tak volám manžela - pojď to taky zkusit! A jakmile přiloží ruku na bříško, je klid. Drží třeba i několik minut ale malá se ne a ne pohnout… To asi nebude tím, že je to chlapeček :-)) Manžel je smutnej, já mu ale říkám: Vidíš, to je tím, že má z tebe respekt. Pochopila, že dělá brajgl, ale tátova ruka na ni platí :-)) Naopak i když se nehýbe třeba delší dobu, kdykoli na břicho položí ruku moje mama tak tam začne dělat šílený vylomeniny. Mamka je hrdá a říká si, že ji má Anetka určitě ráda, tak ji zase snáším z toho obláčku a říkám jí: Kdepak, to jenom říká: Ty jedna protivná babko, nesahej na mě, já ti tak nakopu… :-)) Je to zajímavý, ale fakt je to tak pravidlo.  

Jinak si to zatím kouzelně užívám. Papám co hrdlo ráčí (taky je to na váze vidět :-)) ), sice občas fňukám protože mám na zadku strie i přes neustálé mazání, pak fňukám že tloustnu, ale to většinou jen večer, přes den hrdě nosím to pořádné bříšisko, všem ho ukazuju (ukazovala bych i kdybych nechtěla - te´d už to neukecám :-)) ) a je mi krásně, protože si pořád říkám, jak je to fajn čekat miminko. Až pupek nebude, bude mi po něm asi smutno, po tom pocitu neznáma a po tom čekání… Člověk často nadává, ale zpět mezi snažilky bych už nechtěla… I když, teď jsem tak nějak vnitřně rozhodnutá že bych pak chtěla časem ještě jedno, takže myslím, že pokud se Psychika bude držet, tak tam zase zavítám. Ale teď hlavně aby dopadl dobře porod a malá byla zdravá.  

 
suvik
Nadpozemská drbna 25305 příspěvků 27.08.08 09:26

Filipiodsávačka hlenů stojí 20 Kč a úplně stačí. Teda pokud nechceš kupovat tu na vysavač, ta mi přijde úplně neuvěřitelná a dle mě vyhazování peněz :-).  

Ještě jsem nečetla vše… Držte mi palce v pátek jdu na kontrolu prosím, už se zase trochu bojím… :-(

 
suvik
Nadpozemská drbna 25305 příspěvků 27.08.08 09:32

Já jsem rozhodnutá, že pokud budu něco nakupovat, tak nejdřív až po 20-tém týdnu. Čistě z pověrčivosti… Nějak se to udělá a to ne že bysme měli peněz na rozhazování :-)

 
villa
Zasloužilá kecalka 707 příspěvků 2 inzeráty 27.08.08 10:25

Ahoj holky,
tak Filipi, přesně takhle se nějak cítím, tvé popisky v deníčku jsou úplně výstižné! Zítra začínám 32.tt a mám pocit, že ráno a po obědě ještě zvládám pár maličkostí, ale večer se už jen těžce nesu a funím…Malý už je tak velký, že cítím přesně, kde co má a když jdu odpoledne nebo k večeru na procházku, tak musím jít hodně opatrně, jinak cítím, jak se mi v děloze natahuje a doslova mi dává najevo, že se mu to až tak moc nelíbí :o)))  Pohyby se po 30.tt taky hodně změnily, někdy cítím ten normální a starý známý kopanec, ale většinou jen takový tlak uvnitř, jak se malý posouvá a hledá pozici na vhodné umístění se a to se mi pak hýbe celé břicho ze strany na stranu :o))) A jakmile se trošku víc nahnu nebo si sednu moc v předklonu, tak mě ručičkama(asi) pošimrá a dá mi signál, ať se ihned narovnám, že mu to vadí, protože tam dole už má hlavičku.
Asi všechny znáte můj názor na kupování výbavičky nejlépe až po 25.tt, kdy je už opravdu šance v případě nouze miminko zachránit. ALE…ono je toho opravdu hodně…najednou zjistíte, že musíte koupit to a tamto a cena se měsíčně vyšplhá fakt na šílenou sumu. ALE…kdybych byla teďka někde na začátku, tak začínám opět tak pozdě. Ovšem do 25.tt jsem nakonec nevydržela, začala jsem nakupovat po 20.tt.
zatím pa

 
suvik
Nadpozemská drbna 25305 příspěvků 27.08.08 11:41

Jo a ještě jsem chtěla říct, že vzhledem k tomu, že jsem poslední, úplně poslední těhotná v rodině, tak to vidím i na věci nošené jinými miminky :-). Sice to kupování věciček musí být hrozně hezký, ale nějak jsem asi otupěla a nikdy nic nekupovala, když jsem nevěděla, jestli se to vůbec někdy podaří.

 
resa
Kelišová 6361 příspěvků 27.08.08 14:34

Ahojky Suvíku. Tak už konečně vítej mezi námi:o) Jsem moc moc moc ráda, že tu jsi… Kontroly se neboj, všechno bude jenom v tom nejlepším pořádku a dozvíš se jen samé pozitivní zprávy. Určo. Budu na Vás pořádně myslet a určitě sem dej taky zprávu. :o) Jinak dědění věcí je naprosto super věc-já jsem v rodině naopak naprosto nejstarší, takže vlastně nakupujeme my-ale přeci jen od známých tu a tam u nás něco přistane. A musím říct, že jsem  za každou věc, kterou nemusím kupovat, moc ráda. Pak můžeme koupit něco dražšího hezčího a nemusíme se pořád ohlížet na to, jak děsný to jsou pálky… A jinak-my jsme s nákupy dost dlouho čekali. Začali jsme nakupovat malé věci až ve druhém trimestru a to jsme ještě byli rozhodnutí, že pokud se něco stane s mimčátkem, všechno darujeme nějakému kojeňáku… Ťakže zase žádný spěch, ať se to štěstíčko nelekne a neuteče… Myslím, že není kam pospíchat-penízky jsme dávali stranou, zjistili si, kde je co levnější a hezčí a s třetím trimestrem jdeme do nákupů velkých věcí. Hodně věcí nových, ale leccos taky z internetových bazarů, kde se nám už podařilo ulovit krásný značkový kousky za poloviční ceny.:o) resa

 
Fly
Kecalka 214 příspěvků 27.08.08 15:40

Suvik a vlastne vsechny tehulky- podivejte se na www.mimibazar.cz a www.brumla.cz. Z mimibazaru nakupuju oblecky z Nextu, jsou proste naaadherny, jako napr tahle kombineza, kterou jsem tam koupila za 200kc. Dnes mi prisla postou a mam ji pred sebou na pracovnim stole a jen se kocham. Je lepsi a hezci nez jsem si predstavovala.

Villo- ohledne svatby… Uz mam jiny prijmeni!V pondeli jsme do toho bouchli.
Rano v 04:30 jsme vyrazili autem s BALONEM na hrad Kost u Sobotky.
V 6 byl sraz s matrikarkou a starostou a se svedkama. Muj svedek byl nas kamarad Vlastik - profi fotograf, ktery nevedel, ze se bereme my dva a vlastne ho dost obdivuju, ze mel chut jet hodinu a pul z Pardubic, aby tam v 6 byl, kvuli cizi svatbe. :D Druhy svedek, manzeluv, byl jeho kamarad z detstvi, s kterym si svatosvate po klukovsku slibili, ze az (JESTLI) se nekdy budou zenit, tak si pujdou za svedky. A dnes, skoro 20 let pote, se jim to splnilo. V balonu, s vyhledem na hrad Kost a na Trosky… tady jsou fotky..

Pocasi bylo nadherne. Svitilo mekke slunce, na kraji lezela ranni mlha a byla to nadhera.

Pristali jsme skrz brizu do kukuricneho pole. Svedek musel vyskocit z kose a pretahnout tesne nad zemi letici kos do ovocneho (svestkoveho) :,-(u vedle nejakeho statku. Odtamtud se vyritily dve deti s babickou a dedeckem. Babicka kdyz se dozvedela, ze je to svatba, tak pospichala do domu. Vratila se s podnosem s 8mi panakama a dali jsme si domaci bylinny liker na oslavu!

Vsechno to uteklo hrozne rychle, pripadalo mi, ze let trval snad jen 10 minut, a ne hodinu..

Svatebni saty jsem nemela. Mela jsem bily tricko, bily plateny tehu-kalhoty z H&M, a dzisku.
Svatebni hostina nebyla. My dva si po prijezdu domu nakrajeli mandarinku a broskev, dali jsme si to na koberci v obyvaku.
Svatebni noc byla v prave poledne. :O))
Svatebni den jsme ukoncili tim, ze manzel sel odpoledne do prace (musel).

Cely den uplynul hladce. Jako by nam Pan Buh dlazdil proslunenou cesticku. Nikdo o nasi svatbe nevi. Ani v praci o tom nemuzu jeste mluvit, nechci si ten zazitek rozmelnit, nez ho sama uplne zaziju. Kdo vi, jak to bude dlouho trvat. Jsem z toho stale jeste dojata.

Rodice, kamaradi, kolegove, znami zatim vubec nic nevi. Vsichni se nas ptaj, jestli to planujeme a rikaji mi 'on nechce, vid.. no jo.. nespoutanej.. '… Tak skladame video z kamery a z fotek a poslem jim vsem odkaz na Youtube, at se to dozvi zaroven.

Moc se mi to takhle libilo.
Hlavne to, ze tam nebyl zadny stres se satama, hostinou, ubytovanim hostu, jidlem, penezma…  Nemuseli jsme resit vnitrorodinne vztahy (kdo bude sedet vedle koho, jestli hrozi nejake hadky, apod.). Zadne zadani o ruku u maminky a tatinka. Posledne se predvedli, kdyz me dali memu ted uz byvalemu manzelovi. To byl dukaz, ze by me vlastne dali kdekomu, tak proc je chodit znova zadat. :O))) chacha.. delam si legraci.. mama by urcite zase brecela a drsnak tata taky, oba maji manzela moc radi a bude to pro ne nadherna novinka.

Rodice seznamime na grilovani na zahrade u my mamy. Mozna bychom jim to mohli rict az tam. Uvidime.

 
suvik
Nadpozemská drbna 25305 příspěvků 27.08.08 16:17

Fly gratuluju!!!! :-)))) To je originální :-) Důležitý je, že se to líbilo vám! :-) Já mám ráda takovýhle svatby, my jsme sice měli hostinu a rodiče bych nemohla vynechat, bylo by jim to líto a já jsem je tam chtěla…a i ti kamarádi byli super, kdo všechno přišel, až jsem koukala…ale měli jsme svatbu na zahradě u našich, kde to mám strašně moc ráda a kde je vidět na okolní lesy…taky na to doteď ráda vzpomínám :-)

 
Livlin
Ukecaná baba ;) 1519 příspěvků 27.08.08 16:29

Ahoj holky,
Suviku, držím palce, aby vše bylo v pořádku a po kontrole jsi byla dostatečně dlouho klidná, minimálně do další kontroly :-)
Fly, blahopřeji ke sňatku! V baloně bych chtěla někdy taky letět, ale svatbu si tam neumím představit. Právě z toho důvodu, že do balonu se moc lidí nevejde a neumím si představit, že bych to rodině neřekla a neměla - minimálně naše rodiče - na svatbě.
Já jsem si kdysi ohledně výbavičky miminka říkala, že nebudu chtít po nikom děděné věci. Teď když ale vidím, kolik to všechno stojí, tak budu ráda za nějaké to oblečeníčko. Dítě z toho stejně rychle vyroste, tak proč pořád kupovat nový a nový. Ovšem uvidíme, zda mi někdo něco staršího dá :-) Zatím to ale ještě, jak už jsem psala, neřeším. Ještě je na to brzy.  

 
suvik
Nadpozemská drbna 25305 příspěvků 27.08.08 16:47

Holky díky za uklidňování, neplaším až tak moc, ale stejně budu ráda, až mi poví dr., že je vše v pořádku. Nejraději bych už byla ve 12-tým týdnu :-))), jenže ono si stejně nějak moc neoddychnu, to je mi jasný…bát se budem asi furt :-)
Blbě mi není, občas zabolí břicho, pachy mi taky nevadí…jsem nějaká zatím asi vyjímka nebo co. Prsa sice bolí, ale nic hroznýho.  

Jo a Kačičko ahoooj! :-)))

 
kadlina
Neúnavná pisatelka 16541 příspěvků 28.08.08 00:56

Nechce se mi spát, tak tu tak brouzdám po emiminu a tak došlo i na Těhuloviny :-)))
Koukám, jak se tu všechny pěkně kulatíte :-))) Tak držím palce! :-)
Fly gratuluju! To jste vážně nějakýho českýho úředníka dostali v 6.00 na pole? :-)))

Nedá mi, abych se nevyjádřila k odsávačce nudlí, Suviku já tou obyčejnou neodsála lautr nic /pravda jednou jsem s ní vydloubla suchou nudli, ale to bylo omylem, tak se to nepočítá :-)))/ a byla vděčná za tu na vysavač, kterou mi sice kamarádka půjčila, ale o které jsem tvrdila, že je to ďáblův vynález a že tím musím dítěti odsát i mozek:-) Používala jsem jí hodně dlouho i v době, kdy už dcera smrkala, ale při hustých rýmách jí to nešlo tak dobře. Ovšem člověk musí mít tu odvahu zastrčit hadičku hlouběji, ale zase se podle mě předejde zánětu středního ucha.

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 617 příspěvků 28.08.08 07:54

Suvik: Taky jsem si říkala, že není možný, aby to dobře dopadlo, když jsme se slažili tak dlouho a vyšlo to vlastně náhodou. Já se fakt až do 13 tt strachovala a bála, den trval snad týden a vůbec to neutíkalo. Pak čas začal letět jako voda, týdny utíkaly snad rychleji než dovolená :-D a to až tak do 33tt, od té doby se to vleče. Možná proto, že se mi ze dne na den vytáhlo bříško, taky už v podvědomí možná cítím že to může být kdykoli, už několik děvčat s termínek zhruba okolo mně, miminka mají, navíc se začínají dít věci a všechno je tak nějak honem honem než se to narodí, rodina zvědavě doráží co říkal doktor, kdy už atd… Někdy bych se nejradši vrátila na začátek a celé to hezké prožila znovu, ale jindy, když to začne tlačit, kopat, nebo něco jiného, si říkám: už ať je to venku! Moc se na nic těším.   Fly: Moc moc gratuluju ke svatbě! Páni, to jsi měla fakt zajímavé, to je odvaha vstoupit do balónu když už to máš vlastně za pár, přitáhnout tam i oddávajícího, ale zase je to fakt, že na to budete vzpomínat celý život, na matrice se bere dnes „každej“ a to s tím balónem je moooc hezký. S tou rodinou bych si hlavu nedělala, já bych je tam asi teda mít chtěla, ale je to váš den a vy jste na svatbě rodičů taky nebyli, tak co :-D A mimčo aspoň mělo zážitek :-D Fotky jsou moc hezké, tak ať vám to kráááásně výjde.
Já měla svatbu docela malou, nenápadnou, bylo nás tam i s náma 10, bylo to v Přerově na zámku a z manelové strany tam byli jen jeho rodiče, od nás naši, babička s dědou, malý synovec, sestřenka a kamarádka, ale ty fotily. A za světka nám šli naši otcové, takže trošku chudá svatba, ale hezká. Taky jsme to měli tak nějak šup šup, jeden den jsme se rozhodli a za tři týdny jsme byli svoji. Hostina byla u našich doma, se vším, koláčky, cukroví, velký dort, bašta… Já měla bílé dlouhé šaty, měli jsme i prstýnky a pozvánky. A tím to haslo :-D   Kadlina: Ahojík, sice se zakulacujeme, ale počkej za pár týdnů, to už to na těhotenství svést nebudeme moct :-D Já právě taky slyšela že ruční odsávačka je na nic, ale o té na vysavač jsem donedávna vůbec neslyšela, ale při představě že strkám dítěti hadičku do nosu a pouštím k tomu vysavač … :-D Brrrrr :-D   Ad výbavička: Je jasný, že nic se nemá uspěchat. Já snad ve 25 tt nenakupovala ještě nic, měla jsem jen ty věci z dob snažení a nějaký ten „úlet“ bodýčko nebo tričenko když jsem bloudila městem, uviděla to a uvědomila si že já jsem vlastně těhotná! Ale spíš jsem myslela že je podle mně blbost čekat třeba 4 týdny do termínu a z jedné výplaty platit kočár, postýlku, věcičky..... "Protože přesně tak to chtěl manžel. Teď jsem ráda že jsem ho neposlechla.   Ad věci po příbuzenstvu: Já mám jen autosedačku, kterou jsme koupila od kamarádky za 250 kč (symbolických) a to je všechno. Chtěla jsem po sestřenici jestli nemá monitor - nemla. Jestli nemá kojicí polštář - neměla. Takže to jsem koupila přes internet za pár šupů, měla jsem docela štěstí. Jediné co mám od sestřenky tak je lehátko do vany a chodítko, kterýho se zbavovala, tak ho mám už dnes :-)  Oblečky jsme původně brát chtěla, jenže… Něco od sestřenky, něco od kámošky, něco od druhé sestřenice, něco od manželové sestřenice… A pak co je vlastně čí? Něco jinýho je, když vám to někdo dá a řekne - nech si to, já už to nepotřebuju, nebo když to ten dotyčný chce zpátky. A protože já nedostala nic :-( tak jsem vše půjčené povracela s díky že se mi toho sešlo hodně a spolíhám jen sama na sebe. My tu máme třeba obchod, kde koupím dupačky za 45 kč, ale fakt pěkný, příjemný materiál, myslím, že toho mám dost a co nemám, to dokoupim.  

Tak bříšulky, pěkně se kulaťme :-D
P+Anetka 36tt

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 617 příspěvků 28.08.08 07:54

Suvik: Taky jsem si říkala, že není možný, aby to dobře dopadlo, když jsme se slažili tak dlouho a vyšlo to vlastně náhodou. Já se fakt až do 13 tt strachovala a bála, den trval snad týden a vůbec to neutíkalo. Pak čas začal letět jako voda, týdny utíkaly snad rychleji než dovolená :-D a to až tak do 33tt, od té doby se to vleče. Možná proto, že se mi ze dne na den vytáhlo bříško, taky už v podvědomí možná cítím že to může být kdykoli, už několik děvčat s termínek zhruba okolo mně, miminka mají, navíc se začínají dít věci a všechno je tak nějak honem honem než se to narodí, rodina zvědavě doráží co říkal doktor, kdy už atd… Někdy bych se nejradši vrátila na začátek a celé to hezké prožila znovu, ale jindy, když to začne tlačit, kopat, nebo něco jiného, si říkám: už ať je to venku! Moc se na nic těším.   Fly: Moc moc gratuluju ke svatbě! Páni, to jsi měla fakt zajímavé, to je odvaha vstoupit do balónu když už to máš vlastně za pár, přitáhnout tam i oddávajícího, ale zase je to fakt, že na to budete vzpomínat celý život, na matrice se bere dnes „každej“ a to s tím balónem je moooc hezký. S tou rodinou bych si hlavu nedělala, já bych je tam asi teda mít chtěla, ale je to váš den a vy jste na svatbě rodičů taky nebyli, tak co :-D A mimčo aspoň mělo zážitek :-D Fotky jsou moc hezké, tak ať vám to kráááásně výjde.
Já měla svatbu docela malou, nenápadnou, bylo nás tam i s náma 10, bylo to v Přerově na zámku a z manelové strany tam byli jen jeho rodiče, od nás naši, babička s dědou, malý synovec, sestřenka a kamarádka, ale ty fotily. A za světka nám šli naši otcové, takže trošku chudá svatba, ale hezká. Taky jsme to měli tak nějak šup šup, jeden den jsme se rozhodli a za tři týdny jsme byli svoji. Hostina byla u našich doma, se vším, koláčky, cukroví, velký dort, bašta… Já měla bílé dlouhé šaty, měli jsme i prstýnky a pozvánky. A tím to haslo :-D   Kadlina: Ahojík, sice se zakulacujeme, ale počkej za pár týdnů, to už to na těhotenství svést nebudeme moct :-D Já právě taky slyšela že ruční odsávačka je na nic, ale o té na vysavač jsem donedávna vůbec neslyšela, ale při představě že strkám dítěti hadičku do nosu a pouštím k tomu vysavač … :-D Brrrrr :-D   Ad výbavička: Je jasný, že nic se nemá uspěchat. Já snad ve 25 tt nenakupovala ještě nic, měla jsem jen ty věci z dob snažení a nějaký ten „úlet“ bodýčko nebo tričenko když jsem bloudila městem, uviděla to a uvědomila si že já jsem vlastně těhotná! Ale spíš jsem myslela že je podle mně blbost čekat třeba 4 týdny do termínu a z jedné výplaty platit kočár, postýlku, věcičky..... "Protože přesně tak to chtěl manžel. Teď jsem ráda že jsem ho neposlechla.   Ad věci po příbuzenstvu: Já mám jen autosedačku, kterou jsme koupila od kamarádky za 250 kč (symbolických) a to je všechno. Chtěla jsem po sestřenici jestli nemá monitor - nemla. Jestli nemá kojicí polštář - neměla. Takže to jsem koupila přes internet za pár šupů, měla jsem docela štěstí. Jediné co mám od sestřenky tak je lehátko do vany a chodítko, kterýho se zbavovala, tak ho mám už dnes :-)  Oblečky jsme původně brát chtěla, jenže… Něco od sestřenky, něco od kámošky, něco od druhé sestřenice, něco od manželové sestřenice… A pak co je vlastně čí? Něco jinýho je, když vám to někdo dá a řekne - nech si to, já už to nepotřebuju, nebo když to ten dotyčný chce zpátky. A protože já nedostala nic :-( tak jsem vše půjčené povracela s díky že se mi toho sešlo hodně a spolíhám jen sama na sebe. My tu máme třeba obchod, kde koupím dupačky za 45 kč, ale fakt pěkný, příjemný materiál, myslím, že toho mám dost a co nemám, to dokoupim.  

Tak bříšulky, pěkně se kulaťme :-D
P+Anetka 36tt

 
resa
Kelišová 6361 příspěvků 28.08.08 08:45

Fly, moc gratuluji ke svatbě. Krásně jste ji vymyslely a je hlavní, že Vám takhle naprosto v pohodě proběhla. Naprosto pohádkový příběh! :o)…A můžeš mi věřit, že to shánění šatů, hostiny, usazování příbuzných atd.  zase takový opruz není. :o) My máme za sebou klasickou svatbu na hradozámku s oběma rodiči a hromadou známých, s více méně klasickými šaty i hostinou a večerní after party-a i přes její „tradičnost“ na ni vzpomínáme mooooc dobře a víme, že bychom do ní šli s manželem zase a znovu. :o) :o) :o) resa

 
villa
Zasloužilá kecalka 707 příspěvků 2 inzeráty 28.08.08 10:24

Fly, taky se přidávám ke gratulaci novomanželko :o))) Měli jste to parádně vymyšlené a fakt tě obdivuju, já bych se strašně bála vlézt v našem stavu do balónu, ale to bude asi tím, že jsem z těch mých dřívějších problémů opatrnější a opatrnější. Každopádně ale jednou bych se do něho chtěla podívat a pak taky z něho dolů :o)))) My měli taky krásnou českou tradiční svatbu a je fakt, že se mi sem tam rodiče do toho motali, ale to k tomu prostě malinko patří a kdyby to šlo, tak si jí s manželem klidně zopáknem :o)) Za pár dní už oslavíme 3.výročí svatby, toto letíííí!  

 
Fly
Kecalka 214 příspěvků 28.08.08 11:15

Holky dekuju dekuju za prani! Nejak mi stale nedochazi, ze to je tak..Je to trochu jiny, pocitove.

Suvik- zahradni svatba by se mi taky moc libila.. U babicky doma, kde jsme travili s bratrancema a sestrenicema detstvi, to by bylo dojemny..
At ti dobre dopadne ta zitrejsi kontrola.. Urcite to dopadne dobre..Dej vedet, co jsi na utz uvidela, jo?

Livlin- my si prave pujcili balon, kteremu se rika ‚hovado‘, protoze se do nej vejde 7-8 lidi. Do normalnich balonu se vejde tak 4-5 lidi. My prave tam rodice (hlavne ty moje) nechteli. Jsou rozvedeni uz sice strasne dlouho, ale stejne je takova napjata atmosfera, kdyz jsou s partnerama spolu. Navic moje mama ted opustila sveho pritele, tak by tam byla sama a … takhle to byl takovy hladky rez. :O)

Dedeni oblecku.. nemam s tim dobrou zkusenost. Ty veci se mi jednoduse nelibi. Asi to je povrchni duvod, ale proc se nutit do neceho, kdyz nemusim. Radsi si podle sveho gusta nakoupim z mimibazaru a brumly. :-)

Kadlina- cesky urednik s medaili (starosta) a pani matrikarka v 6 rano na poli byl a co bylo uplne neuveritelne, ze dokonce s sirokym usmevem na tvari! Normalne si ted emailujeme fotky a mame se pry nekdy stavit na kavu. Lidi v Sobotce jsou skveli!

Filipina - ty jsi me rozesmala na asi 5 minut hlasiteho smichu. Prej ‚my taky nebyli na svatbe svejch rodicu‘.. chachachaaa.. to je skvela hlaska!!
A jak jsi popisovala to drapani se z polohy vleze do polohy jakkoli-jinak, uplne jsem se videla, jak jsem ve vane, sprcha je u konce, lezim, voda uz jen tak odkapava z kohoutku a ja se musim nejak dostat ven! Chvili jako brouk na krovkach mrskam nohama rukama, pomlatim si lokty a pak rezignovane laskavym hlasem volam na manzela, at me jde vytahnout. :O)

Resa- ty krajinky byly fakt dechberouci.. Na hradozamku to ale taky mohlo byt pekny. Koukala jsem na tu tvou webgalerii a hrozne se mi libil tvuj zavoj. To je pohadkovy.

Villa- mas pravdu, balonovy let za tu zkusenost stoji. Je takovej uplne jinej, nez jakykoli jiny litani. Takovy poeticky. Pomaly, nefouka tam zadnej vitr (protoze balon leti s vetrem), muzes letet metr nad vrskama kukurice, nebo ve 300 metrech vysoko se rozhlizet po krajine. Lidi, co se boji vysek, se v balonu neboji (odleteli jsme uz hodne letu).

Holky,byla jsem na utz v 31tt a mala uz vazi 1592g!huraaa.. a pak prej, ze ji nekrmim poradne. Zmenily se mi chute, mam chut na maso a sunku, to jsem nikdy moc nemusela. A vuubec nejim cokoladu, nebo susenky. Tak maximalne mrazenyho Misu, ale to spis proto, ze je studenej, protoze je mi porad vedro.

 
kacicka
Kecalka 114 příspěvků 28.08.08 13:19

Ahoj holky,

Fly, to je bomba! Fotky jsou neskutecne krasne!!! Moc ti gratuluju a preju, vam aviatikum, spoustu mekkych pristani. Mozna, az (jestli) si budu (sveho, jineho prece nechci) muze brat podruhe, tak bude taky stacit jenom neco podobne male, originalni, tajne. Prvni svatbu jsme chteli mit jako velkou garden-party a to se nam taky splnilo - obrad i veselice pod sirym nebem, hostina i ubytovani pro 55 lidi, vse na jednom zamecku na samote. Tak potom nezapomen nahlasit, jak na to reagovala rodina a znami :-)

Jinak, nas prdolka mel na tom UTZ v 30. tt malicko pres 1700g, takze je krmenej asi dobre :-)

Nemate pocit, ze by vase mimi melo skytavku? Tak jednou dvakrat denne citim pravidelne ritmicke tukani na jednom miste - odpovida to tomu, ze by tam mohla byt hlavicka - trva to tak dve minuty a je klid. Takze asi hodne hlta a pak skyta a rychle roste :-)

Suviku, tobe taky ahoooj a mavam, stejne jako i vam ostatnim.

 
Fly
Kecalka 214 příspěvků 28.08.08 15:08

Kacicko- ahoooj zdravim!! Pisu mejl, mimochodem. :-)

Garden party musela byt taky super. Nechces pridat do galerie nejaky fotecky? :-)

Dekuji za pochvalu fotek, paradne se povedly. Nee jako to video, co z toho dne mame. Kdyz jsme totiz rano ve 04:30 jeli na misto, tak jsem na kamere zapnula nocni mod nataceni. A pak.. ho.. nevypla… Takze celou svatbu, cely let a obrad a vsechno mame natoceny v infra modu.Takze prepaleny, bily, nekoukatelny. Kdybych to aspon nezapnula jaa sama?!? Nenachazim pro sebe omluvu. Vubec. Nic… :O)) Alespon ze mame audio stopu. Jak rikame Ano Ano a smejeme se.

Skytani jsem videla v primem prenosu! Vcera na tom UTZ se mala tak zvlastne cukala, tak rikam doktorovi, proc to dela. A on prej: „Anglicani tomu rikaji hickups, my tomu rikame skytavka.. To oni tak nekdy delaji a my vlastne ani nevime proc.“. Mam ho fakt rada, tohohle doktora Rocarka, neni to zadnej namachrovanej blbec, a umi s klidem usmernovat neopodstatnele obavy. Je proste skvelej.

 
resa
Kelišová 6361 příspěvků 28.08.08 16:13

Fly, Kačičko, Vaše mimčátka jsou krásný šikulky, že se  jim takhle daří. A Vy taky holčiny, tak jen tak dále. :o)
Jo a jak tu psala Fly o Mimibazaru a Brumlovi-vřele doporučuju. Z Mimibazaru už máme dost nádherných úlovků za poloviční (nebo ještě menší) ceny než normálně. Už jsem na tom normálně těžká závislačka :o) Fly, a ještě bychom mohli udělat osvětovou akci na Firkony co? Manžel je Ti za ten tip děsně vděčný-v září jedeme s konečnou platností pro kočárek a už se mooooc těším. Už více než měsíc na nás čeká. resa + Lukášek (25. TT).

 
Fly
Kecalka 214 příspěvků 28.08.08 16:22

Resa - jee dekuju za uznani!! :-) A kterou barvu kocarku jste si vybrali?

 
Livlin
Ukecaná baba ;) 1519 příspěvků 28.08.08 16:49

To už máte krásně veliký miminka, ve 30. tt kilo a půl. Ono je to vlastně logický, když bude za deset týdnů porod. Já jsem ve dvacátém týdnu a má 320 gramů, tak to teď poroste rychle, co. :-) To byl opravdu velký balon, Fly. Škoda, že nejsem matrikářka, třeba by mě někdo taky zadarmiko svezl :-)

 
suanka
Stálice 79 příspěvků 28.08.08 19:02

villa: Máte moc krásnej kočárek. Můžu se zeptat, kolik stál?

 
villa
Zasloužilá kecalka 707 příspěvků 2 inzeráty 28.08.08 20:01

Ahoj Suanko,
náš kočárek byl dobrý kauf. Kočárek X-Lander se mi už dlouho líbil a jelikož bydlíme pár kilometrů od Polska, tak jsme se tam zajeli podívat a jeden obchůdek vyprodával kolekci 2007, takže ho máme levněji, než u nás a stál nás 9300kč. U nás běžně asi kolem 11000kč, možná víc.
Jinak ti přeji hodně štěstí!!!! Pa villa

 
resa
Kelišová 6361 příspěvků 29.08.08 07:32

Fly, my jsme šly do tmavěmodré a světlemodré kombinace: http://www.batolatko.cz/?… V době, kdy jsme ho objednávali, jsme ještě nevěděli, že to s největší pravděpodobností bude chlapisko-a tak nějak jsme se instinktivně trefili. :o) Vy už asi máte kočárek koupený, že? A máte ho uskladnění doma nebo někde mimo? resa

 
Filipina
Zasloužilá kecalka 617 příspěvků 29.08.08 07:49

Ach jo, jen já pořád nevím kolik Anetka váží… Na poradně ve 32tt mi doktor řekl že kilo sedmdesát. Další týden v porodnici vážila kilo devadesát. Když jsem byla ve 35 tt na kontrole a ptala se ho na momentální váhu, tak mi řekl: No, vy jste teď asi 32tt tak to budou tak dvě kila dvacet. Zarahzila jsem ho že jsem ve 35tt, tak se zarazil i on a řekl: Hmmm, tak to asi bude o něco víc. Už mě to fakt ročiluje, ten doktor se pořád plete, přitom to má v průkazce JASNĚ napsaný. Jdu tam zase v pondělí tak jsem zvědavá jestli se oPĚt splete.

 
villa
Zasloužilá kecalka 707 příspěvků 2 inzeráty 29.08.08 10:05

Holky,
ty váhy jsou úplně naprd! Můj dr. mimča nerad váží, protože je vlastně neváží, jen jim změří rozměr hlavičky nebo stehenní kosti a k těm velikostem nějaká tabulka v tom UZ automaticky přiřadí tu váhu. Může se splést jen o 0,5mm a už tam naskočí třeba 500g navíc nebo dolů. Takže kašlete na to a příklad je má kamarádka, která měla na začátku 8. měsíce chlapečka, který dle dr. a UZ vážil 2,5kg a ona si myslela, že tím pádem porodí minimálně v termínu 4kg kluka a přitom se chlapeček v termínu narodil a měl 2940kg…takže to je opravdu jen orientační a vlastně možná ani to ne, je to hodně nepřesné.

 
kacicka
Kecalka 114 příspěvků 29.08.08 11:27

Jojo, Villo, presne tak. Taky k tomu pristupuju s rezervou. Slysela jsem, ze „mm“ sem - tam hned dela treba pul kila… …kdyz ja mam tak rada cisla a statistiky ;-) Radsi se stejne smirim s cvalikem - jak mi vsichni predpovidaji - jenom ja teda delam, jakoze bude akorat malinkej, tj. zadnej obr.  Kdo se ma rodit s ctyrkilovym miminem, ze… :o Zrovna zase skyta. Taky se v noci budite a nevite coby?  

Fly, zatim mi mejlik nedosel.

 
villa
Zasloužilá kecalka 707 příspěvků 2 inzeráty 29.08.08 11:38

Kacicko, budit se v noci???? Co to je???? Když já většinou ani neusnu :o))))) Se spaním už je to hrůza. Každá těhule má v podstatě na spánek 3 polohy - levý bok, pravý bok, záda…OVŠEM né každé těhuli tyhle polohy vyhovují, tak jako mě…takže já většinou spím (pokud usnu) jen na levém boku, to je mi nejlíp, při těch dalších dvou polohách je mi divně a někdy i špatně. Škytavka…tak holky díky Vám jsem zjistila, co to pravidelné pulsování v podbřišku je :o))))) Já se někdy až lekla, že to přece nemůže být možné, že bych mohla a až tak silně cítit bušení srdíčka od malého a ono ejhle…škytavka :o)) Když jsem díky Vám zjistila co to je, tak jsem to řekla manželovi a pěkně jsme se zasmáli a já musela dojetím zase potlačit slzu :o))))

 
villa
Zasloužilá kecalka 707 příspěvků 2 inzeráty 29.08.08 11:40

Jo holky a dneska mě čekají velké věci :o))))
Posbírám si doma výbavičku pro nejmenší miminko, sbalím Lovelu a fičím k našim prát a žehlit :o))) Naši odlítají na dovču, takže aspoň věcičky uschnou hezky u baráčku venku na čerstvém vzduchu. Už se těším!!!! :o)))

 
Fly
Kecalka 214 příspěvků 29.08.08 13:23

Villa- s tim spanim jsi to trefila! Taky dokazu spat jen na boku, s nohama prolozenyma perinou (kolenama stisknout perinu.. nechapu, jak to ze to funguje,a le normalne se s tim spi lip) a podlozeny bricho krajem periny. Ale jen tak akorat, aby to slecnu netlacilo, to se pak vzpira. :O))
Nejvic spim taky na levem boku a kdyz se chci prevalit na pravej, tak musim naaramne opatrne a setrne a pomalu, aby se vzperacka uvnitr nemusela prudce adaptovat. Je to legrace, na jaky malickosti musime ted myslet, co? :-D

A co to je Lovela?

 
Fly
Kecalka 214 příspěvků 29.08.08 13:33

Suvik- tak co kontrola? Byl ultrazvuk?

 
kacicka
Kecalka 114 příspěvků 29.08.08 13:59

Fly, ty jeste nemas svoji Lovelu :-O ??? To si rikas tehule? Jak bez ni muzes existovat :-))) Konec hadanky: praci prasek doporucovany na mimi-veci. Honem si nejakou svoji vlastni Lovelu utikej koupit :-D
PS: Uz mi to doslo, dikec :-)

 
villa
Zasloužilá kecalka 707 příspěvků 2 inzeráty 29.08.08 14:07

No Fly…fakt by jsi to měla napravit :o))))
Já kupuju prací gely Lovela, aby to měl prcek ještě lepší a teďka jsem koupila dokonce v akci v TESCO…3l pracího gelu Lovela za 229kč a k tomu dostaneš 2l aviváže Lovela zdarma…no kdo by nepořizoval. Mě baví nákup i takových kravin…mám je dokonce i v albu, tak se na ně mrkni a můžeš zahájit nálet na drogerky :o))))
http://www.modrykonik.cz/album/album.php?…   

 
villa
Zasloužilá kecalka 707 příspěvků 2 inzeráty 29.08.08 14:07

Holky…proboha!!! Naučte mě někdo dávat tady odkazy na internetové stránky…mě to furt nejde!!!!

 
suvik
Nadpozemská drbna 25305 příspěvků 29.08.08 15:34

Ahoj holky, tak UZV byl a vše bylo v pořádku :-))). Jsem 6+5tt, dostala jsem Duphaston a mám ho užívat až do 10-tého týdne. Taky mi byla doporučena pracovní neschopnost. Holky, kdo z vás byl na neschopence? Já se teda cítím zatím dobře, ale dr. mi to celkem výrazně doporučovala, tak nevím… Dostala jsem i těhotenskou průkazku a jakýsi obr kufřík, kde ani nevím co je, ještě jsem se nedívala :-)

 
KatkaM
Zasloužilá kecalka 600 příspěvků 29.08.08 15:40

Ahojte dievčatá, zdravím vás!
Vidím, že sa diskusia pekne rozbieha. Chcem vám popriať všetkým ešte bezproblémové- poväčšine u vás už posledné mesiace tehotenstva,
Fly- gratulujem ku svadbe, muselo to byť uper, popravde, keď už svadba, tak takto nejako, bez kopy ľudí,  originálne :)))  

Chcem sa vás spýtať, mali ste niektorá nidačné špinenie? Teda u nás v psychike sa o ňom dosť hovorí, ale pravdu povediac, nepoznám nikoho, kto by to mal. Ďakujem za odpoveď, držte sa!!!

 
villa
Zasloužilá kecalka 707 příspěvků 2 inzeráty 29.08.08 16:18

Suviku ahoj…gratuluji k UZ a k průkazce a ke kufříku :o) Paráda, jen tak dál :o) Co se týče PN, tak já byla hnedka od začátku. Vzhledem k tomu, že jsem po IVF, tak jsem byla od prvního píchance puregonu, takže jsem na PN od 6.2.2008 a budu do 18.9.2008, kdy nastupuju na MD. Nejdřív jsem myslela, že se doma unudím, ale je to blbost, nakonec si uděláš svůj denní režim a tak nějak se nehoníš, odpočíváš. Mě ale nakonec PN bodla, pořád se něco dělo, takže i kdybych PN neměla od začátku, tak by mi jí můj gyndr. stejně nakonec asi napsal.
KatkoM ahoj :o) Já nidační špinění neměla, ale vím přesně, že se prcek zavrtal v noci ze 6. na 7. den po ET a taky se mi ten den spustila z ničeho nic krev z nosu a já na tyhle věci netrpím, maximálně když mám rýmu, ale tu jsem v té době vůbec neměla. V tu osudovou noc jsem se probudila  a bylo mi šoufl, jako bych měla dostat MS, ale tak zvláštně, neumím to popsat. Každopádně ale o nidačním špinění jsem hodně přečetla a to na neplodnost.cz, tam ho holky měly, takže v něho věřím :o)))

 
Fly
Kecalka 214 příspěvků 29.08.08 16:38

Co jsem to za matku?!?! Tak nejenze nemam Lovelu.. ja ani nevedela, co to je!?!?!  Chudak dite. to si pekne vybralo rodice. :O)))

To jsem nevedela, ze se mimi veci nemaji prat v normalnim prasku. To mi jako chcete rict, ze vsechny ty hadriky, co jsem nakoupila a vyprala, tak mam vytahnout, roztridit a prat znova?!?!?!? To neeeeeeeeeeee­eeeeeeeeeeee.­....
Nebo jo? Ze bych se jeste jednou, cca po dvacaty, pokochala? A pekne podle barev je vyprala? (chacha tak to budou jen dve pracky - bila a ruzova). A tyhle modry Nextovy satickyse nedavaj na telo, takze ty prat znova NE-BU-DU.

Villa- divala jsem se na tvou galerii, ty sis to tak pekne vsechno vyfotila, ze jsi me navnadila, ze to taky asi nafotim. Cha chaaa!
S tim odkazem se to ma takhle: Pises vzkaz a reknes si, ze chces dat nekam odkaz, treba na tvou fotogalerii. Tak napises treba ‚moje fotky‘a pak to oznacis ( drzis leve tlacitko mysi a taahnes ho po tech slovech, co chces mit aktivni jako odkaz). Kdyz mas to odkazovy slovo/slova oznaceny, tak nad tim okynkem, kam pises novy vzkaz je takova ikonka zemekoule s lezatou osmickou (no spis to je asi retez o dvou clancich nebo co). Tak na ten obrazek s retezem cvaknia do dlouheho radku, co ti naskoci, tak vlozis tu adresu, kam chces odkazovat.Das ‚OK‘ a je to.

Suviku- vyborna zprava, ze vse je ok. Duphaston (progesteron) jsem taky brala, kdyz jsem byla v asi v 9tt, protoze jsem zakrvacela. Ale nedelal mi vubec dobre, motala se mi po nem hlava a chtelo se mi omdlivat a loupala se mi kuze jak hadovi Kaa z Knih Dzungli. Musela jsem se v tenke vrstve mazat olivovym olejem! Jinak by me snad prasknul oblicej jak blativa cesta v horkym lete. Tak jsem ho po dvou dnech vy:,–(ila. Doktorovi jsem to nerekla. Citila jsem, ze mi vic ublizuje, nez pomaha a ze ho vy:,–(it mam. Doktor to vysazeni pak schvalil.

Katka- jsem rada, ze se ti takovahle svatba zamlouva. :-) Bylo to poeticky. A v praci jsem to rekla az dnes. Rodiny zatim porad nic nevedi. chacha
Nidacni krvaceni:kdyz se nam podarilo otehotnet poprve (to bylo na tech pouhych 5 tydnu pred vanocema), tak jsem nidacni krvaceni mela. Teda cely to bylo takovy jiny. Trochu jsem zakrvacela i pri ovulaci a pak asi za 5 dni. Tady je muj grafz te doby. Tam kde jsou u ‚CM‘ hvezdicky, tak to je zakrvaceni.
Kdyz se to potom podarilo v unoru, tak to jsem se natruc nesledovala, takze nevim. Byla jsem nastvana, ze to o tech vanocich nevyslo, tak jsem stavkovala  (jen tak tu a tam jsem zmerila teplotu, vsak to na tom grafu je taky videt).
Ale vim, ze v jinych cyklech (netehotnych) jsem jiste nekrvacela.
Preju brzke //. Divala jsem se na tvuj graf a mas hezke krivky. :O)))))

 
Livlin
Ukecaná baba ;) 1519 příspěvků 29.08.08 17:02

Suviku, no to jsou nádherné zprávy! A dokonce už máš průkazku, hmm, ty se máš :-) já ji dostala až po třech měsících a čekala na ni jako na regulérní potvrzení těhotenství :-) Nechala sis taky udělat nějakou ultrazvukovou fotečku? A proč ti doporučoval neschopenku, protože jsi po iui nebo kvůli práci, že se hodně nastojíš a máš dlouhé směny?
Katko, já nidační špinění myslím nikdy neměla, ale věřím na něj. Přijde mi to celkem reálný ;-)
Flymoc pěkný šatečky, to v tom bude malá pěkná slečna. U nás to zatím vypadá na kluka a já bych tolik nakupovala na holku :-) Ale samozřejmě máme radost :-)
Jinak já si někdy říkám, že mě to v práci štve, a že by bylo lepší se nestresovat v práci, ale nikdo mi neschopenku nenabízí :-) A pak si zase říkám, jestli mi práce nebude chybět? No myslím, že nakonec asi ne, ale zatím se nejsem schopná sama se sebou dohodnout :-)

 
KatkaM
Zasloužilá kecalka 600 příspěvků 29.08.08 17:56

Díky za odpovede :)), kuknem ešte na tú neplodnosť. Majte sa krásne

 
resa
Kelišová 6361 příspěvků 01.09.08 07:50

Ahojky, těhulinky.
Katko, já nidační špinění neměla. Vůbec to s těmi příznaky bylo u mě nějaký zmatený. Myslím si, že platí jako obvykle-u někoho ano, u někoho ne.
Suvíku, tak to jsem moc ráda, že byla kontrola v pořádku. A gratuluju k těhuprůkazce, máte tam v Brně pěkný fofr. :o):o):o) Já jsem ji dostala až někdy v 10. TT a to jsem se na ni taaaaak děsně těšila. :o) Jestli Ti radí doktorka zůstat doma, raději zůstaň. Přeci jen tu a tam nějaké ty chemikálie v práci máte (jestli se nepletu :o) a začnou chodit nemocní pacoši, tak ať na Tebe zbytečně neprskají bacily. A znáš to-hlavně v prvním trimestru je nachlazení a podobný hnusárny vyloženě na nic. Aspoň si tady s námi budeš moct pořádně psát. :o)
Ty jo, jste mě málem pěkně vyplašily s těmi váhami. Ale nechám se inspirovat Villou a nebudu se váhami nijak stresovat.
Ad polohy na spaní-u mě jednoznačně bok, a to levý. V x-knížkách jsem se dočetla, že poloha na zádech není doporučovaná, takže se snažím od ní ustoupit. Ale je to docela boj, protože řadu let už tak usínám. Ale je pravda, že to pak malý kope jako čertík. A hlavně v půl pátý nebo v pět je to super. Hlavně když pak už moc neusnu a v šest vstávám dopráce. Musím říct, že mi nějak těch šest hodin spánku nestačí a už se celkem těším, až to tady v práci zabalím. Naštěstí to i s dovolenými, které jsem si nevybrala, mám už skoro za pár. :o) resa

 
Fly
Kecalka 214 příspěvků 03.09.08 11:35

Livlinja chodim do prace celou dobu tehotenstvi, i kdyz mi doktor nabizel neschopenku (vzhledem k predchozi revizi).

Vyhoda je, ze jsi obklopena lidma a tak to rychle utece. Puvodni pracovni zivot se pozvolna prekryje s materskym zivotem.. Nemam zdravotni problemy, moje prace me vylozene nestve, mam fakt mile kolegy a hlavne sefa, takze bych to takhle udelala znova.
Kolegove jsou sami chlapi, ani jedna zenska, takze mi i pomahaji nebyt nejak moc z tehotenstvi outlocitna. U reklam stale nebrecim. :O))  Jeden mi rika, ze jsem ‚materska lod‘ a kdy vypustim toho mimozemstana. :O) Druhej , co uz je sam otec, se mnou probira kocarky a monitory dechu atd… Sef nosi do prac tu hrozny, tu melouna - ze pry nutne vitaminy. A dalsi kolegove se smejou, ze toho melouna mam rozkousavat, a nee ho vdechnout najednou, ze pak mam takovy bricho.. chacha… ale vsechno je to v dobrym.

Nevyhoda je, ze do prace hodinu cestuju tramvaji a dvema metrama, takze si nekolikrat denne ‚uzivam‘ davu lidi, co maji ostre lokty a nevahaji je pouzit, kdyz vidi volne sedatko. Nekteri  uprenym pohledem hypnotizuji tu volnou sedacku, zatimco se k ni po nejkratsi mozne usecce prodiraji, takovym zpusobem, ze clovek by si az rekl, ze snad trpi nejakym stihomamem. Specialne v lidma narvane Praze si clovek dokaze uzit neohleduplnosti a stresu.
Navic hlasili , ze je tu ted epidemie zloutenky (dva mi kamaradi pracuji v T-mobilu na Roztylech a pry tam maji karantenu. Ze si musi myt ruce v lavorech s desinfekci a tak.. ), takze specialne v metru se snazim  niceho se nedotykat.

Villa- naockovala jsi me touhou zmapovat, co vlastne mam uz za oblecky. Tak ja sem nejake vlepim. :O))  Zbytek mam ve sve webgalerii.

** **

 
Livlin
Ukecaná baba ;) 1519 příspěvků 05.09.08 17:33

Fly taky dojíždím skoro hodinu do práce, kdyby nebyly tak rozbitý silnice, tak by to bylo celkem v poho :-) Mně se zdá, že mi to moc neutíká. Každý mi říká, to to letí, viď, ale já to tak osobně necítím. Ale bezesporu díky zaměstnání mi rychle utíkají pracovní dny a vlastně i víkendy (ty jsou a byly vždy krátké :-) . Ale těhu si tak pomalu plyne… :-) Kdybych byla doma, tak bych se možná nenudila, ale určitě bych neměla tolik zážitků jako z práce, to je prostě jiný svět, proto tam zatím chodím celkem ráda. Manža by teda asi nesouhlasil. Ten má pocit, že se své práce jen tak nevzdám :-)

 
Livlin
Ukecaná baba ;) 1519 příspěvků 05.09.08 17:35

Jo a úplně jsem zapomněla Fly napsat, že máš skvělé kolegy. :-)

 
suvik
Nadpozemská drbna 25305 příspěvků 08.09.08 07:41

Ahoj holky, tak dnes se jdu nechat zneschopnit, padla na mě nějaká viróza a došla jsem k názoru, že bude lepší zůstat už doma. Měla jsem docela teploty a tím pádem dostala ten známý strach, aby se něco nepo… a totálně přehodnotila svý záměry. Doufám, že bude vše v pořádku.  

Jinak myslím na Filipinu, už ses dlouho neozvala, nerodíš ty náhodou už někde? :-). Máš to už fakt za pár, bude to první dítě z Psychiky, tak ti všechny holky držíme moc palce!!! :-) A dej hned co nejdřív vědět! :-)  

Holky mě se včera tak nafouklo břicho, no jak v nějakým snad 4. měsíci…říkám si, že to asi bude tím, že mám trošku problémy s chozením na záchod, není možný, aby mě začalo už růst břicho. Navíc to přišlo ráz naráz během dne a hlavně večer. Už abych mohla jít na ten záchod, jinak někam odletím! :-))))))))  

Zdravím vás, pa suvik

 
kacicka
Kecalka 114 příspěvků 08.09.08 10:05

Ahoj holky,
taky uz bych za to i neco dala, ze Filipina klidne muze mit po. Uz je to vazne na spadnuti :-)  

Suviku, ze by te potkala povestna tehu-zacpa? Mne se teda (zatim) vyhla, ale bricho mi taky hned vyskocilo a uz behem druheho mesice jsem nemohla nosit sve normalni kalhoty a i ty, co jsem pred tim nosila s paskem a byla tam rezerva dobrych 10 cm, mi byly brzy na nic. No, a to, ze se zatim moc tehu necitis… U mne se tento stav projevil akorat schopnosti usnout i odpoledne a pak, kdyz se v 19. tydnu objevila prvni bublina v brise, jsem konecne zacala citit, ze se neco deje. Ze zacatku se to hrozne vleklo, porad se na neco cekalo, ale jak se prehoupl 30. tyden a do konce uz zbyvaji jednotky tydnu, tak to nabira na obratkach. Jeste nedavno to bylo 11 tydnu, ted 7, za chvilku 3 a pak BUM.  

Citim, ze uz jde do tuheho: minuly tyden me v obchode chytly drobne krece v podbrisku a bylo tvrdsi. Myslela jsem, jestli to uz nejsou poslici posliku, ale nakonec to asi jenom mimino na neco tlacilo (?). Ted pres vikend me pro zmenu na chvilku odrovnal nizky tlak :-/ Takze se tesim, a je to dobre vymyslene, ze muzeme byt 6 tydnu pred terminem uz doma. Velkym pozitivem je to, ze nebudu muset jezdit ve spickach MHD - radost nad tim zrejme sdilime vsechny. Tohle je muj posledni pracovni tyden - v patek naposledy :-/ a mala good-bye-party k tomu i s planovanym predanim darku na rozloucenou (klasicka drevena jidelni zidlicka). Lidi, misto, celkova atmosfera - budou mi moc chybet. Ale vim, ze se budu vracet, at jeste pred poro (sem tam na obed) nebo po (ukazat mimi) na drobne navstevy. Jestli se budu moct vratit doopravdy ted bohuzel nikdo nevi :-(((  

Reso, ctvrta a pata hodina ranni je taky moje oblibena :-)
Holky, tak zatím…

 
Laya
Kelišová 6405 příspěvků 08.09.08 12:11

AHoj holky,
jsem taky těhule na konci 7tt, jsem z Psychiky, tak doufám že mě vezmete mezi sebe.
Jinak Filipina už má opravdu po, Anetka se narodila 3.9. 2,56 a 48 cm. :o))) Obrovská gratulace!!!!!

 
villa
Zasloužilá kecalka 707 příspěvků 2 inzeráty 08.09.08 12:44

Layooooo.....­....jak to víš?????

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »